تعیین تکلیف خودروهای قاچاق به زودی

22:41 ۲۱۱ روز و ۱۶ ساعت پیش افکار نیوز 253 0
 تعیین تکلیف خودروهای قاچاق به زودی

رئیس ستاد مرکزی مبارزه باقاچاق کالا و ارز با بیان اینکه اتصال سامانه گمرکی به سامانه جامع تجارت تاپایان سال انجام می‌شود، گفت:۶۰ درصد از کار انجام شده و مابقی نیز تاپایان سال انجام خواهد شد.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،علی مؤیدی خرم آبادی عصر امروز در نشست خبری با بیان اینکه شفاف‌سازی اقدامات همه دستگاه‌های عضو ستاد مبارزه با قاچاقکالا و ارزدر اولویت کاری ما است، اظهار داشت: ستاد هیچ‌گاه متوسل به مچ‌گیری یا به چالش کشاندن دستگاه‌ها نمی‌شود بلکه در راستای مطالبات مردم، دولتو مقام معظم رهبریبه دنبال یک شفاف‌سازی درست و قابل قبول است.
وی افزود: هیچ ابایی در معرفی کردن دستگاه‌های خاطی نداریم و تا پایان سال گزارشی از تمام دستگاه‌ها حتی دستگاه‌های امنیتی و انتظامی به اطلاع مردم خواهیم رساند؛ قرار نیست با کسی تعارفی داشته باشیم و واقعیات را به مردم نگوییم.
رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالاو ارزدر پاسخ به سؤالی در خصوص علت عدم اتصال سامانه امور گمرکی به سامانه جامع تجارتگفت: ستاد در این زمینه تدابیری را اندیشیده، برنامه‌هایی را تدوین کرده است و تلاش دارد تا پایان سال این مسئله را به سرانجام برساند.
مؤیدی با بیان اینکه اتصال سامانه امور گمرکی به سامانه جامع تجارت، مطالبه رئیس‌جمهور است، اظهار داشت: اوایل هفته جاری با دستگاه‌های مرتبط با وزارت امور اقتصادی و داراییو وزارت صمت جلسه داشتیم و برای پیشرفت کار، مهلتی را تعیین کردیم.
وی تصریح کرد: با توجه به اینکه اراده دولت و تمام قوا به تحقق این برنامه است، تا پایان سال عملیاتی خواهد شد.
رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالاو ارز گفت: مسائلی همچون ایرادات فنی، ارتباطی، اعتبار و منابع، منجر به عدم اتصال این دو سامانه بوده است اما تاکنون حدود ۶۰ درصد از کار جلو رفته و مابقی نیز تا پایان سال به سرانجام می‌رسد.
افزایش ۶۲درصدی کشفیات سوختمؤیدی در پاسخ به سؤال دیگر در رابطه با قاچاق سوخت افزود: در بحث سوخت، اقدامات بسیاری انجام شده است. کشور ما بزرگ است و کشورهای همجوار ما عطش زیادی نسبت به پایین بودن قیمت سوخت در
ایراندارند و تلاش می‌کنند تا از این مسئله نهایت استفاده را ببرند.
وی اظهار داشت: اگر امروز می‌گوییم که شاهد قاچاق ۱۰ میلیون لیتر سوخت به صورت روزانه از کشور هستیم، باید بدانیم که اگر اقداماتی که تاکنون انجام شده، انجام نشده بود، قطعاً این رقم بسیار بالاتر بود.
رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارزبه کشفیات سوخت در سال جاری اشاره کرد و گفت: طی سال جاری در بخش کشفیات سوخت ۶۲ درصد افزایش داشتیم اما به هر حال نباید به این میزان از تلاش قانع باشیم.
مؤیدی با بیان اینکه سوخت امانت مردم است، افزود: باید تمام تمهیدات در جهت صیانت و حفاظت از این سرمایهاز نقطه تولید تا نقطه عرضه و مصرف انجام شود. این تمهیدات با توجه خاص دولت در حوزه‌های مختلف شروع شده و هر روز بیشتر نیز می‌شود اما با توجه به اینکه سوخت کالایی است که باید در سطح
جامعهتوزیع شود، در مسیر دچار انحراف می‌شود.
وی تصریح کرد: قاچاق سوخت فقط در نقطه صفر مرزی نیست و قطعاً از نقطه‌ای از درون کشور انتقال می‌یابد. باید مباحث کنترلی، حفاظتی و امنیتی را برای عدم انحراف در این سرمایه ملی ایجاد کنیم؛ البته حدود ۷۰ درصد این تمهیدات صورت گرفته اما هنوز ۳۰ درصد باقی مانده است.
تعیین تکلیف خودروهای قاچاق به زودیرئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در پاسخ به سؤال دیگر در خصوص خودروهای قاچاق اظهار داشت: پرونده خودروهای قاچاق در اختیار قوه قضائیهقرار دارد و آماری که از سوی دادستان ارائه شده، آمار جدیدی است. پرونده خودروها با دقت دستگاه‌های قضایی به زودی به سرانجام می‌رسد.
مؤیدی افزود: اگر واقعاً دستی از ساختار دولتی به مسئله قاچاق خودرویا هر کالای دیگری وصل باشد، قطعاً معرفی می‌کنیم.
پلمپ مراکز فروش برندهای غیرمجاز پوشاک وی همچنین در خصوص مقابله با برندهای غیرمجاز پوشاک گفت: در دی ماهبا هماهنگی همه دستگاه‌ها، بحث برخورد با برندهای غیرمجاز فعال در کشور را آغاز می‌کنیم البته قبل از آن، به یکایک آنها هشدار داده‌ایم.
رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه برخورد با برند قاچاق جزو مطالبات مردم است، تأکید کرد: این موضوع باید در سال ۹۵ پیگیری می‌شد اما متأسفانه مورد توجه قرار نگرفت. ۱۰۰ نقطه در
شهر تهرانرا شناسایی کرده‌ایم که در دی ماه تابلوی آنها را پایین می‌آوریم.
مؤیدی به پرونده‌های قاچاق نیز اشاره کرد و افزود: طی هشت ماهه سال جاری ۹۸ هزار و ۷۷۶ پرونده در سطح کشور از قاچاقچیان تشکیل شده که افزایش ۲۱ درصدی داشته است.
وی با بیان اینکه کشفیات فرآورده‌های نفتی ۶۲ درصد افزایش داشته است، گفت: خودرو، لوازم خانگی، لوازم آرایشی و بهداشتی، لوازم یدکی خودرو، پارچه، تجهیزات رایانه‌ای و کودشیمیایی در رده‌های بعدی کشفیات قرار دارند.
رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز به حجم کشفیات قاچاق خروجی نیز اشاره کرد و اظهار داشت: به لحاظ شرایط اقتصادی، حجم کشفیات قاچاق خروجی نسبت به هشت ماهه سال گذشته ۳۷ برابر افزایش را نشان می‌دهد.
وزارت بهداشت همکاری زیادی نمی کندمؤیدی در پاسخ به سؤالی در خصوص دستگاه‌هایی که با ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز همکاری نمی‌کنند، گفت: وزارت بهداشتدر حوزه کالاهای سلامت‌محور همکاری چندانی با ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ندارد. انتظار این است که این
وزارتخانهبیشتر از این در این حوزه گام بردارد.
وی افزود: سلامت مردم به جهت بی‌توجهی بخشی از سازمان‌هایی که متولی هستند، به خطر می‌افتد بنابراین انتظار داریم حوزه‌های مرتبط با سلامتمردم، بیشتر از این با ما همکاری داشته باشند.
رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز ادامه داد: در حال حاضر همکاری وجود دارد اما زیاد نیست و ما از این نهاد گله داریم چرا که این نهاد باید بیشتر از این با ستاد همکاری داشته باشد.
مؤیدی خاطرنشان کرد: همچنین در حوزه مربوط به انبارها، بیمه‌ها کمترین همکاری را با ما داشته‌اند اما با توجه به پیگیری‌های انجام شده، تا پایان سال به شرایط قابل قبولی خواهند رسید.
 


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

مدیرعامل پرسپولیس با سرمربی تیم جلسه گذاشت
مدیر عامل باشگاه پرسپولیس پیش از ظهر امروز جمعه با سرمربی سرخپوشان در محل اردوی ترکیه جلسه‌ای را برگزار کرد.
ربیع‌خواه اردوی پرسپولیس را ترک کرد
هافبک تیم فوتبال پرسپولیس اردوی این تیم در ترکیه را ترک کرد تا به تهران بیاید.
دیدار تدارکاتی تیم ملی ایران با قطر
تیم ملی فوتبال ایران قرار است در کمپ اسپایر به مصاف تیم ملی قطر برود.
سیامند رحمان برای سومین‌بار قهرمان جهان شد
ملی‌پوش دسته ۱۰۷+ کیلوگرم پاراوزنه برداری ایران برای سومین‌بار عنوان مسابقات جهانی را از آنِ خود کرد.
طعنه شایان مصلح پس از جدایی از پرسپولیس +عکس
بازیکن سابق پرسپولیس پست کنایه آمیزی را منتشر کرد.
مدافع خونه‌به‌خونه شاگرد تارتار شد
مدافع فصل گذشته تیم فوتبال خونه‌به‌خونه بابل، به جمع شاگردان مهدی تارتار در نفت مسجدسلیمان اضافه شد.
تاج: فوتبال ایران آقای آسیاست
مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال با اشاره به قرعه‌کشی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر اشاره کرد که ایران جزو قدرت‌های برتر آسیاست.
دبیر: به خاطر یک شکایت صلاحیتم دیر احراز شد
رئیس فدراسیون کشتی دلیل احراز شدن دیرهنگام صلاحیتش برای انتخابات این فدراسیون را اعلام کرد.
راهکار امام علی برای دوری از بیماری
امام علی علیه السلام در روایتی به راهکاری برای کم شدن بیماری اشاره کردند.
پیشنهاد جدید یووه برای جذب پوگبا
باشگاه یوونتوس برای جذب ستاره فرانسوی منچستر یونایتد پیشنهاد جدیدی را ارائه داد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

ابراهیمی: حالا پرسپولیس سروش را نمی‌خواهد!
مربی پیشین پرسپولیس با اشاره به قرار گرفتن نام سروش رفیعی و شایان مصلح در لیست مازاد این تیم، گفت: نباید گابریل کالدرون و کادر فنی پرسپولیس را در تنگنا قرار داد.
بهاره رهنما در چالش پیری- عکس
بهاره رهنما با این عکس در چالش پیری شرکت کرد.
آنچه که والدین باید برای تغذیه سالم کودکان بدانند
یک روانشناس گفت: برخی از والدین برای تشویق فرزند خود از فست‌فود‌ها و تنقلات صنعتی به‌عنوان جایزه استفاده می‌کنند، اما تعیین این خوراکی‌های مضر به‌عنوان جایزه موجب ارزش‌سازی غلط در ذهن کودک می‌گردد.
پیروانی: کی‌روش تنگ‌نظر و حسود بود!
سرمربی پیشین فجر سپاسی شیراز گفت: کی روش با فریبکاری دنبال ایجاد نفاق میان طرفداران فوتبال بود و تا از ایران رفت، به فیفا شکایت برد.
جشن عروسی که به عزا تبدیل شد
جانشین پلیس پیشگیری پایتخت از فوت پسر بچه ۶ ساله‌ای در مراسم عروسی در باغ تالاری واقع در غرب پایتخت خبر داد.
نسخه وزیر راه برای ارزان شدن مسکن: نخرید
مردانی که موانع را ۳۰۰۰ متر زیر زمین دور می‌زنند
گامی به سوی اقتصاد مقاومتی
چند خودرو در گمرک خاک می‌خورد؟
بومی سازی قطعات ۳۰۱ کار جهادی است
نفت ۶۳ دلار را رد کرد
قیمت سیب زمینی کاهش یافت +جدول
اما و اگرهای تکمیل خودروهای کف کارخانه
جزئیات سامانه هوشمند عرضه کالاهای اساسی
بازدید وزیر صنعت از نخستین محصول جهاد خودکفایی ایران خودرو