تعیین تکلیف خودروهای قاچاق به زودی

22:41 ۳۲ روز و ۲۱ ساعت پیش افکار نیوز 40 0
 تعیین تکلیف خودروهای قاچاق به زودی

رئیس ستاد مرکزی مبارزه باقاچاق کالا و ارز با بیان اینکه اتصال سامانه گمرکی به سامانه جامع تجارت تاپایان سال انجام می‌شود، گفت:۶۰ درصد از کار انجام شده و مابقی نیز تاپایان سال انجام خواهد شد.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،علی مؤیدی خرم آبادی عصر امروز در نشست خبری با بیان اینکه شفاف‌سازی اقدامات همه دستگاه‌های عضو ستاد مبارزه با قاچاقکالا و ارزدر اولویت کاری ما است، اظهار داشت: ستاد هیچ‌گاه متوسل به مچ‌گیری یا به چالش کشاندن دستگاه‌ها نمی‌شود بلکه در راستای مطالبات مردم، دولتو مقام معظم رهبریبه دنبال یک شفاف‌سازی درست و قابل قبول است.
وی افزود: هیچ ابایی در معرفی کردن دستگاه‌های خاطی نداریم و تا پایان سال گزارشی از تمام دستگاه‌ها حتی دستگاه‌های امنیتی و انتظامی به اطلاع مردم خواهیم رساند؛ قرار نیست با کسی تعارفی داشته باشیم و واقعیات را به مردم نگوییم.
رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالاو ارزدر پاسخ به سؤالی در خصوص علت عدم اتصال سامانه امور گمرکی به سامانه جامع تجارتگفت: ستاد در این زمینه تدابیری را اندیشیده، برنامه‌هایی را تدوین کرده است و تلاش دارد تا پایان سال این مسئله را به سرانجام برساند.
مؤیدی با بیان اینکه اتصال سامانه امور گمرکی به سامانه جامع تجارت، مطالبه رئیس‌جمهور است، اظهار داشت: اوایل هفته جاری با دستگاه‌های مرتبط با وزارت امور اقتصادی و داراییو وزارت صمت جلسه داشتیم و برای پیشرفت کار، مهلتی را تعیین کردیم.
وی تصریح کرد: با توجه به اینکه اراده دولت و تمام قوا به تحقق این برنامه است، تا پایان سال عملیاتی خواهد شد.
رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالاو ارز گفت: مسائلی همچون ایرادات فنی، ارتباطی، اعتبار و منابع، منجر به عدم اتصال این دو سامانه بوده است اما تاکنون حدود ۶۰ درصد از کار جلو رفته و مابقی نیز تا پایان سال به سرانجام می‌رسد.
افزایش ۶۲درصدی کشفیات سوختمؤیدی در پاسخ به سؤال دیگر در رابطه با قاچاق سوخت افزود: در بحث سوخت، اقدامات بسیاری انجام شده است. کشور ما بزرگ است و کشورهای همجوار ما عطش زیادی نسبت به پایین بودن قیمت سوخت در
ایراندارند و تلاش می‌کنند تا از این مسئله نهایت استفاده را ببرند.
وی اظهار داشت: اگر امروز می‌گوییم که شاهد قاچاق ۱۰ میلیون لیتر سوخت به صورت روزانه از کشور هستیم، باید بدانیم که اگر اقداماتی که تاکنون انجام شده، انجام نشده بود، قطعاً این رقم بسیار بالاتر بود.
رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارزبه کشفیات سوخت در سال جاری اشاره کرد و گفت: طی سال جاری در بخش کشفیات سوخت ۶۲ درصد افزایش داشتیم اما به هر حال نباید به این میزان از تلاش قانع باشیم.
مؤیدی با بیان اینکه سوخت امانت مردم است، افزود: باید تمام تمهیدات در جهت صیانت و حفاظت از این سرمایهاز نقطه تولید تا نقطه عرضه و مصرف انجام شود. این تمهیدات با توجه خاص دولت در حوزه‌های مختلف شروع شده و هر روز بیشتر نیز می‌شود اما با توجه به اینکه سوخت کالایی است که باید در سطح
جامعهتوزیع شود، در مسیر دچار انحراف می‌شود.
وی تصریح کرد: قاچاق سوخت فقط در نقطه صفر مرزی نیست و قطعاً از نقطه‌ای از درون کشور انتقال می‌یابد. باید مباحث کنترلی، حفاظتی و امنیتی را برای عدم انحراف در این سرمایه ملی ایجاد کنیم؛ البته حدود ۷۰ درصد این تمهیدات صورت گرفته اما هنوز ۳۰ درصد باقی مانده است.
تعیین تکلیف خودروهای قاچاق به زودیرئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در پاسخ به سؤال دیگر در خصوص خودروهای قاچاق اظهار داشت: پرونده خودروهای قاچاق در اختیار قوه قضائیهقرار دارد و آماری که از سوی دادستان ارائه شده، آمار جدیدی است. پرونده خودروها با دقت دستگاه‌های قضایی به زودی به سرانجام می‌رسد.
مؤیدی افزود: اگر واقعاً دستی از ساختار دولتی به مسئله قاچاق خودرویا هر کالای دیگری وصل باشد، قطعاً معرفی می‌کنیم.
پلمپ مراکز فروش برندهای غیرمجاز پوشاک وی همچنین در خصوص مقابله با برندهای غیرمجاز پوشاک گفت: در دی ماهبا هماهنگی همه دستگاه‌ها، بحث برخورد با برندهای غیرمجاز فعال در کشور را آغاز می‌کنیم البته قبل از آن، به یکایک آنها هشدار داده‌ایم.
رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه برخورد با برند قاچاق جزو مطالبات مردم است، تأکید کرد: این موضوع باید در سال ۹۵ پیگیری می‌شد اما متأسفانه مورد توجه قرار نگرفت. ۱۰۰ نقطه در
شهر تهرانرا شناسایی کرده‌ایم که در دی ماه تابلوی آنها را پایین می‌آوریم.
مؤیدی به پرونده‌های قاچاق نیز اشاره کرد و افزود: طی هشت ماهه سال جاری ۹۸ هزار و ۷۷۶ پرونده در سطح کشور از قاچاقچیان تشکیل شده که افزایش ۲۱ درصدی داشته است.
وی با بیان اینکه کشفیات فرآورده‌های نفتی ۶۲ درصد افزایش داشته است، گفت: خودرو، لوازم خانگی، لوازم آرایشی و بهداشتی، لوازم یدکی خودرو، پارچه، تجهیزات رایانه‌ای و کودشیمیایی در رده‌های بعدی کشفیات قرار دارند.
رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز به حجم کشفیات قاچاق خروجی نیز اشاره کرد و اظهار داشت: به لحاظ شرایط اقتصادی، حجم کشفیات قاچاق خروجی نسبت به هشت ماهه سال گذشته ۳۷ برابر افزایش را نشان می‌دهد.
وزارت بهداشت همکاری زیادی نمی کندمؤیدی در پاسخ به سؤالی در خصوص دستگاه‌هایی که با ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز همکاری نمی‌کنند، گفت: وزارت بهداشتدر حوزه کالاهای سلامت‌محور همکاری چندانی با ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ندارد. انتظار این است که این
وزارتخانهبیشتر از این در این حوزه گام بردارد.
وی افزود: سلامت مردم به جهت بی‌توجهی بخشی از سازمان‌هایی که متولی هستند، به خطر می‌افتد بنابراین انتظار داریم حوزه‌های مرتبط با سلامتمردم، بیشتر از این با ما همکاری داشته باشند.
رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز ادامه داد: در حال حاضر همکاری وجود دارد اما زیاد نیست و ما از این نهاد گله داریم چرا که این نهاد باید بیشتر از این با ستاد همکاری داشته باشد.
مؤیدی خاطرنشان کرد: همچنین در حوزه مربوط به انبارها، بیمه‌ها کمترین همکاری را با ما داشته‌اند اما با توجه به پیگیری‌های انجام شده، تا پایان سال به شرایط قابل قبولی خواهند رسید.
 


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

تکذیب اقدام عجیب پلیس در جاده خوی – ماکو
مرکز اطلاع رسانی و ارتباطات معاونت اجتماعی نیروی انتظامی، استفاده پلیس از خودرو شهروندان برای کمین در مسیر قاچاقچیان کالا را در جاده خوی – ماکو تکذیب کرد.
تردد ۱۱ میلیون وسیله نقلیه فرسوده در کشور
رئیس اداره حقوقی پلیس راه با انتقاد از عملکرد دستگاه‌ها در حوزه اسقاط وسایل نقلیه فرسوده گفت: در حال حاضر یک میلیون و ۵۰۰ هزار خودروی فرسوده و ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار موتورسیکلت فرسوده در کشور تردد می‌کند.
هوای امسال کلانشهر‌ها بهتر از سال گذشته است
معاون محیط زیست انسانی سازمان محیط زیست با اشاره به اینکه امسال کیفیت هوای کلانشهرها بهتر از سال گذشته بوده است، گفت: برخی دستگاه‌ها در اجرای مصوبات کاهش آلودگی هوا مشارکت بالایی داشتند. برخی دستگاه‌ها نیز باید عملکرد و تلاش خود را در این حوزه ارتقا دهند.
عاداتی به ظاهر مفید اما مضر برای مغز
اگر در یک منطقه شهری که سطوح آلودگی در آن بالاست، زندگی می کنید، برنامه منظم ورزش در فضای باز ممکن است بیش از آن که مفید باشد به ضرر شما تمام شود.
زنگ ورزش مدارس تهران تعطیل شد
رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران از تعطیلی زنگ ورزش مدارس در روز سه‌شنبه 2 بهمن ماه امسال خبر داد.
سرما در بورس تهران رخنه کرد
بورس اوراق بهادار تهران امروز در اولین روز بهمن ماه به سردی گرایید و با کاهش ۳۶۵۲ واحد وارد کانال ۱۶۱ هزار واحدی شد.
شماره‌گذاری سمند EF۷ تا اطلاع ثانوی متوقف شد
معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد گفت: ارسال دیرهنگام مدارک، دلیل شماره نشدن سمند یی.اف7 (EF7) دوگانه سوز از سوی راهور ناجاست.
بازار سکه بی‌اعتنا به کاهش قیمت طلا
با وجود آنکه در آغاز هفته جدید میلادی بهای هر اونس طلا در بازارهای جهانی نزدیک سه دلار عقبگرد داشت اما در بازار تهران اغلب مسکوکات طلا تحت تاثیر رشد نرخ ارز بالاتر از قیمت دیروز به خریداران فروخته شد.
واریز ۳ میلیارد به حساب همسر وزیر احمدی نژاد
یکی از اعضای هیات مدیره بانک سرمایه در دومین جلسه رسیدگی به اتهامات اعضای هیات مدیره سابق این بانک ضمن تاکید بر این که جزو هیات مدیره غیر موظف این بانک بوده است، گفت‌: توصیه می‌کنم بانک‌ها عضو غیر موظف انتخاب نکنند.
نفت در بورس مشتری پیدا نکرد!
با اینکه معاملات نفت خام سبک ایران تا دقایقی پیش در بورس انرژی تمدید شد اما در نهایت مشتری‌ای برای خرید آن اقدام نکرد. باید در ادامه منتظر اطلاعیه بورس انرژی و شرکت ملی نفت ایران در این رابطه بود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سرما در بورس تهران رخنه کرد
بورس اوراق بهادار تهران امروز در اولین روز بهمن ماه به سردی گرایید و با کاهش ۳۶۵۲ واحد وارد کانال ۱۶۱ هزار واحدی شد.
عناوین روزهای دهه فجر ۹۷ مشخص شد +جدول
عناوین روزهای دهه فجر چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اعلام شد.
استیون سیگال این روز‌ها کجاست و چه می‌کند؟
استیون سیگال بیشتر از سه دهه است که با فیلم‌های اکشن و پر زدوخورد هوادارانش را به هیجان می‌آورد، سیگال برای ایرانی‌ها نیز شخصیت بسیار شناخته شده‌ای است و طرفداران زیادی دارد.
عناوین روزهای دهه فجر 97 مشخص شد + جدول
عناوین روزهای دهه فجر چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اعلام شد.
تیپ و استایل چهره‌های ایرانی؛ چهره‌ها و استایل زمستانی
تیپ و استایل و توجه به پوشش همواره یکی از اصلی‌ترین نکات شخصیتی و از ویژگی‌های بارز سلبریتی‌ها و چهره‌های شناخته شده در هر جامعه‌ای به شمار می‌رود و در طول تاریخ هم همیشه سلبریتی‌ها سعی می‌کردند تمایز اجتماعی و گاهاً اقتصادی خود نسبت به دیگران را با پوشش و لباس خود به منصه ظهور برسانند. در این سری مطلب سعی داریم پکیجی از تیپ‌های برجسته چهره‌های ایرانی خدمتتان تقدیم کنیم.
سرما در بورس تهران رخنه کرد
شماره‌گذاری سمند EF۷ تا اطلاع ثانوی متوقف شد
بازار سکه بی‌اعتنا به کاهش قیمت طلا
واریز ۳ میلیارد به حساب همسر وزیر احمدی نژاد
نفت در بورس مشتری پیدا نکرد!
قیمت طلا، سکه و ارز در نخستین روز بهمن‌
آغاز ثبت نام مرحله دوم وام ضروری بازنشستگان کشوری
قیمت طلا، سکه و ارز در نخستین روز بهمن‌
اولویت ما در سایپا مشتری مداری خواهد بود
ممنوعیت واردات پوشاک لغو نشده است