صنعت نفت از ایده های جدید استقبال می کند

00:22 ۲۰۹ روز و ۱۵ ساعت پیش ایرنا 294 0
صنعت نفت از ایده های جدید استقبال می کند

اهواز- ایرنا- مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب گفت: این شرکت با رویکردی نو که منجر به بهره وری بیشتر در صنعت نفت شود ، از خلق ایده های جدید و تازه حمایت می کند.

ایرنا

به گزارش ایرنا احمد محمدی چهارشنبه به مناسبت هفته پژوهش در نشست هم اندیشی با استادان، پژوهشگران و روسای مراکز علمی و تحقیقاتی بومی استان خوزستان، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد در محل باشگاه مرکزی شرکت مناطق نفت خیز جنوب گفت: هر اقدامی که منجر به نتیجه می شود ناشی از به وجود آمدن ایده های مختلف است ، ایده ها بعد از طرح تبدیل به یک کار مطالعاتی و یا کار پژوهشی خواهد شد تا پس از انجام فرآیندهای مختلف در قالب مقیاس های آزمایشگاهی و صنعتی اجرایی شوند.
وی ادامه داد: در این حلقه بخش 'مغزافزاری' این فرآیند بسیار با اهمیت و بنیادی است و اگر آن ایده و پژوهش به درستی شکل بگیرد و مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته باشد احتمال موفقیت آن بسیار بیشتر از ایده هایی است که بدون پژوهش به مرحله اجرا می رسند.
مدیرعامل شرکت مناطق نفت خیز جنوب تصریح کرد: پژوهش به نوعی مغزافزار و ریشه هر صنعت است که اگر به درستی مورد توجه قرار بگیرد هزینه‌ هایی بعدی مطمئنا هدر نمی روند.
محمدی با تاکید بر اینکه حتی اگر ایده ای در کارهای پژوهشی با شکست همراه شد بازهم یک دست آورد است و به عنوان یک نتیجه محسوب می شود، افزود: همیشه نباید به دنبال نتیجه اجرایی ایده هایی بود که در قالب پژوهش وارد شده اند بلکه اینگونه ایده ها راه های رفته را برای آینده روشن کرده و منجر به باز شدن مسیر تازه ای می شوند.
وی گفت: ایده پردازی، پژوهش کننده، و مدیران این پروسه از اهمیت و ارزش زیادی برخوردار هستند و نیاز است تا به آنها توجه بیشتری صورت بگیرد.
محمدی با اشاره به اهمیت زیاد پژوهش برای مناطق نفتخیر جنوب که بزرگترین تولید کننده نفت در منطقه محسوب می شود، ادامه داد: شاید در فرآیندهای این حوزه جدیت لازم صورت نگرفته اما از آنجایی که قانونگذار ما را موظف کرده تا در بخش پژوهش هزینه کنیم تلاش می شود که روند بهتری در این راستا شکل بگیرد.
مدیرعامل شرکت مناطق نفت خیز جنوب خاطرنشان کرد: از پژوهشگران و ایده پردازان خواسته می شود تا با جدیت بیشتری در این مسیر ورود کرده و برای آوردن تکنولوژی های جدید به صنعت نفت گام بردارند.
وی با تاکید بر اینکه صنعت نفت از رویکردهای جدیدی در زمینه پژوهش برخوردار شده است، یادآور شد: دیگر اجازه نمی دهیم که یک پروپوزال در این شرکت 2 سال در صف تصویب خواهی بماند و این کار طی کمتر از 2 تا سه ماه انجام می شود.
محمدی افزود: نفت از جمله صنایعی است که در همه زمینه ها نیاز به پژوهش و ایده دارد تا بهره وری مورد انتظار در بخش های مختلف ارتقا یابد.

*انجام 62 درصد پروژه های تحقیقاتی توسط مراکز پژوهشی بومی
رئیس پژوهش و فناوری شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با اشاره به اینکه نحوه واگذاری پروژه های پژوهشی در آینده تغییرات عمده‌ ای خواهد داشت، گفت: یکی از این تغییرات در اولویت قرار دادن مراکز علمی بومی است.
باقر پورقاسم ادامه داد: مراکز و واحدهای تحقیقاتی بومی هستند که شرکت های بهره بردار مناطق نفتخیز جنوب در آن استان ها حضور داشته باشد.
وی همچنین از جمله چالش ‌های حوزه پژوهش را هزینه بر بودن آن دانست و گفت: علاوه بر این کمبود مراکز علمی تحقیقاتی پیشرو، فاصله تکنولوژی های موجود در دنیا، روش های تولید و ریسک زیاد در کاربردی شدن تحقیق ها از دیگر چالش هایی است که با آن مواجه هستیم.
بر اساس این گزارش، در این آیین یک قرارداد پژوهشی میان شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب و دانشگاه شهید چمران اهواز در خصوص بومی سازی کامل فرآیند طراحی، ساخت، راه اندازی و بهره برداری پمپ های میله ای مکشی(SRP ) به امضا رسید.
همچنین در ادامه از سعید گل شکوه، سجاد خدایاری، مصیب کمری، شاهین پرچه خواری و امین شکرالهی به عنوان پژوهشگران برتر شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب تجلیل به عمل آمد.

/6002/9931


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

«عماد ملت» منتشر شد+پوستر
خانه طراحان انقلاب اسلامی در سی و هفتمین سالروز تاسیس نهاد انقلابی شورای نگهبان، پوستر تازه خود با عنوان «عماد ملت» را منتشر کرد.
فراز و فرود عملیات رمضان؛ تهران به تهدیدهای خود عمل کرد
بعد از آغاز عملیات رمضان بود که شبکه دوم تلویزیون آلمان اعلام کرد که تهران به تهدیدهای خود عمل کرد و جنگ وارد مرحله جدیدی شد.
رئیس صداوسیما: نگاه به سرمایه‌داری در سریال‌سازی‌ها تغییر می‌کند
علی‌عسکری اعلام گفت: ما باید گونه سرمایه‌داری مطلوب اسلام را تکریم کنیم و با نگاه‌های وارداتی سوسیالیستی در پی تخریب سرمایه‌داری مشروع و قانونی نباشیم؛ در واقع نگاه به سرمایه‌داری در سریال‌سازی‌ها باید اصلاح شود.
ارائه راهکار ارزان شدن فوری خانه در تلویزیون
جدیدترین قسمت از برنامه تلویزیونی «۳۶۰ درجه» به بررسی ابعاد مختلف گرانی مسکن و اجاره بها در ماه‌های اخیر می‌پردازد.
ادامه یافتن طرح ˮهنر برای همهˮ با محوریت حمایت از سیل‌زدگان
یازدهمین نشست هماهنگی قرارگاه فرهنگی حمایت از سیل‌زدگان با تاکید بر ادامه یافتن طرح هنر برای همه با محوریت حمایت از سیل‌زدگان برگزار شد.
انتشار فراخوان انگلیسی و عربی جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی
فراخوان انگلیسی و عربی بیست‌ودومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برای شرکت کنندگان خارجی منتشر شد.
نهج‌البلاغه |صفتى که جامع تمام عیب‌هاست
بخیل‌ کسی‌ است‌ که‌ حاضر نیست‌ از مال‌، علم‌ و سایر نعمت‌هایی که‌ خدا به‌ او عطا کرده‌ در جایی‌ که‌ عقل‌ و شرع‌ آن‌ را مطلوب‌ می‌داند انفاق‌ کند و دیگران‌ را از آن‌ نعمت‌ بهره‌مند کند.
رجایی: هدفم تقویت نگاه علمی به تاریخ شفاهی افغانستان است
دبیر اولین دوره آموزشی تاریخ شفاهی افغانستان معتقد است که برگزاری این دوره به تقویت نگاه علمی نسبت به تاریخ شفاهی افغانستان می‌انجامد.
افسانه کمالی: سعی کردم مغز یک بچه‌ اوتیستی را روی صحنه تئاتر باز کنم
کارگردان «ماجرای عجیب سگی در شب» درباره سختی‌هایش برای تولید نمایشی می‌گوید که به موضوع اوتیسم و دنیای بیماران این اختلال روانی می‌پردازد.
هالیوود علیه ˮترامپˮ
اظهارات نژادپرستانه دونالد ترامپ با واکنش اهالی هالیوود مواجه شده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

مهاجم اروپایی که احتمالا پرسپولیسی شود+عکس
باشگاه پرسپولیس برای تقویت خط حملۀ خود، این روزها در حال بررسی گزینه‌های مختلف است.
معاون سیاسی جدید روحانی را بیشتر بشناسید- چگونه سردار سپاه قدس، «تکنوکرات» دولت هاشمی شد؟ +تصاویر
وزن و جایگاه واقعی فریدون وردی‌نژاد در حلقه مشاوران و اطرافیان روحانی بسیار بیش‌تر از نمود بیرونی آن است و این امر بیش از هر چیز، به سال‌ها سابقه نظامی-اطلاعاتی این چهره سیاسی-رسانه‌ای باز می‌گردد.
مغانلو: از دعوت به تیم ملی شوکه شدم- اکثر تیم‌های لیگ برتری به من پیشنهاد دادند
شهریار مغانلو، مهاجم تیم فوتبال پیکان گفت که از دعوت به تیم ملی شوکه شده است و ابراز امیدواری کرد که به اردوهای بعدی این تیم دعوت شود.
یک ستاره دیگر از پرسپولیس کنار گذاشته می شود!
پس از آن‌که گابریل کالدرون متوجه شد لیست پرسپولیس برای فصل آینده پُر است، تصمیم گرفت تا برای جذب بازیکنانی که به تقویت تیم کمک می‌کنند، چند بازیکن را از جمع قرمزها کنار بگذارد.
دبیر: قرار نیست با کسی تسویه حساب کنم- شهرت ام‌الفساد است
رئیس جدید فدراسیون کشتی گفت: از همه اعضای مجمع و همه گوش شکسته‌ها تشکر می‌کنم و قرار نیست با کسی تسویه حساب کنم.