تشکیل فراکسیون زیتون در مجلس شورای اسلامی

00:45 ۱۸۶ روز و ۱۷ ساعت پیش ایرنا 161 0
تشکیل فراکسیون زیتون در مجلس شورای اسلامی

مادرید-ایرنا-مدیر شورای بین المللی زیتون در دیدار «حسن قشقاوی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا بر تشکیل فراکسیون زیتون در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد.

ایرنا

به گزارش چهارشنبه ایرنا، قشقاوی در دیدار با «عبداللطیف قدیرا» موضوعات مربوط به وضعیت تولید زیتون در ایران و جهان و همکاریهای جمهوری اسلامی ایران با این شورا را مورد گفت وگو و تبادل نظر قرار داد.
سفیر کشورمان در این دیدار ضمن اشاره به موضوع الحاق جمهوری اسلامی ایران به موافقت نامه بین المللی روغن و کنسرو زیتون 2015 در اکتبر سال 2018، اهمیت و جایگاه شورای بین المللی زیتون در کمک به توسعه و ترویج محصول زیتون و مشتقات حاصل از آن در میان کشورهای عضو را مورد تأکید قرار داد.
وی همچنین با اشاره به موضوع تشکیل فراکسیون زیتون در مجلس شورای اسلامی با هدف کمک به ترسیم نقشه راه زیتون در راستای تسهیل حمایت از تولید داخلی، تجارت و مصرف زیتون و روغن آن در کشور، اقدامات صورت گرفته از سوی وزارت جهاد کشاورزی برای گسترش کاشت درخت زیتون، کمک به بهبود کیفیت تولید، تجارت و نهادینه کردن مصرف روغن زیتون در ایران را تشریح کرد.
مدیر اجرایی شورای بین المللی زیتون نیز ضمن تأکید بر اهمیت تشکیل فراکسیون زیتون در مجلس شورای اسلامی، این حرکت را بسیار ارزشمند توصیف کرد و آن را نشانگر اراده جدی جمهوری اسلامی ایران برای ارتقاء کمیت و کیفیت این محصول در کشور دانست.
عبداللطیف قدیرا همچنین ضمن اعلام آمادگی برای ارائه همکاری های مشورتی با ایران در جهت روزآمد کردن برنامه راهبردی توسعه زیتون، پیشنهاد ایجاد مرکز آموزشی در ایران برای کمک به کاشت و تولید زیتون و ارتقاء کیفیت و بازدهی محصولات تولیدی را مورد تأکید قرار داد.
بنابراین گزارش ، شورای بین المللی زیتون (IOC ) از زمان تأسیس در سال 1959، خود را برای تنظیم این بخش مقید دانسته و قصد دارد استانداردهای کلی و استانداردهای کیفیت را در تجارت بین المللی روغن زیتون و روغن های گیاهی و زیتون های خوراکی تعریف کرده و بسط دهد.
این شورا برای ارتقاء این بخش در تمام زمینه های زنجیره تولید از کشاورز تا مصرف کننده نهایی تلاش می کند .
شورا علاوه بر نقش خود در حفظ کیفیت و استانداردها، مقر بیش از یک هزار متخصص و کاردان در حوزه پرورش زیتون است. محققان، مهندسان، اقتصاددانان، شیمیدانان، تسترها، متخصصان تغذیه، آمارگیران ... همه و همه دانش خود را از طریق انجمنی که IOC است، در جلسات برنامه ریزی شده و بیش از 150 آزمایشگاه رسمی که توسط شورا در سراسر جهان به رسمیت شناخته شده ، به مثابه یک تن به اشتراک می گذارند.
شبک**اروپام *4*491**1392


گروه های زیر مجموعه سیاسی

سیاست خارجی
سیاست خارجی

آخرین اخبار

نتانیاهو: در نشست مشترک با آمریکا و روسیه در رابطه با ایران گفت‌وگو می‌کنیم
نخست وزیر رژیم صهیونیستی با اشاره به اینکه ریاست نشست سه جانبه آمریکا، رژیم صهیونیستی و روسیه را برعهده خواهد داشت گفت که طبیعتا در رابطه با مساله ایران گفت‌وگو می کنیم.
عادل الجبیر: هیچ‌کس در منطقه خواهان جنگ نیست- همیشه تلاش کرده‌ایم با ایران گفت‌وگو کنیم
وزیر مشاور عربستان در امورخارجه در ادامه فرافکنی‌های خود به تکرار ادعاهای خصمانه علیه کشورمان پرداخت. او که کشورش یکی از تحریک کنندگان اصلی آمریکا برای ورود به جنگ است، گفت: هیچ‌کس در منطقه خواهان جنگ نیست.
الجزیره: عربستان و امارات از لغو حمله به ایران خشمگین هستند
شبکه الجزیره با اشاره به اینکه دولت آمریکا دچار سردرگمی شده است در تحلیلی نوشت که عربستان و امارات از تصمیم ترامپ در لغو حمله به ایران خشمگین هستند و سفر پمپئو به این کشورها در راستای دلجویی از آنها است.
سوزان رایس: ترامپ فرصت آغاز مذاکرات با ایران را دارد- بولتون و پمپئو باید اخراج شوند
مشاور امنیت ملی اسبق آمریکا با انتقاد شدید از روند تصمیم‌گیری رئیس جمهور کشورش در واکنش به سرنگونی پهپاد آمریکایی تاکید کرد که دونالد ترامپ باید از این وضعیت، به عنوان فرصتی برای برداشتن گام‌های اعتماد ساز با ایران و عقب‌نشینی از اشتباهاتش استفاده کند.
هایکو ماس: اکنون زمان دیپلماسی است- هیچکس خواهان جنگ نیست
وزیر امورخارجه آلمان از تصمیم رئیس جمهور آمریکا برای لغو حمله به ایران استقبال کرد و گفت: ما بر این باوریم که اکنون زمان دیپلماسی است.
محیط‌بانان، جنگل‌بانان و ماموران یگان حفاظت بیمه می‌شوند
مأموران یگان حفاظت دستگاه‌های اجرایی از جمله محیط زیست و منابع طبیعی از پوشش بیمه‌ای برخوردار شده و مشخصاً سازمان محیط زیست و منابع طبیعی موظف به پرداخت هزینه درمان و جبران صدمات و خسارات به همیاران طبیعت و محافظان افتخاری و داوطلبان مردمی شد.
سرنگون کردن پهپاد آمریکا، اوج اقتدار دفاعی ایران را نشان داد
نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی گفت: سرنگونی پهپاد آمریکایی نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی در منطقه خاورمیانه بود.
قطعنامه چندجانبه گرایی در برابر سیاست‌های آمریکا را در نشست بین‌المجالس آسیایی دنبال می‌کنیم
رئیس گروه مجمع مجالس آسیایی با اشاره به برگزاری نشست کمیته سیاسی این مجمع در هفته جاری در اصفهان گفت: ایران در این نشست قطعنامه چند جانبه گرایی در برابر سیاست‌های اخیر آمریکا را دنبال خواهد کرد.
تذکر نماینده ایلام در مورد نحوه اعمال افزایش حقوق کارکنان دولت
نماینده مردم ایلام در مجلس گفت: اختلاف افزایش حقوق کارکنان دولت، بین حقوق‌های پایین و بالا زیاد است که باید این رویه اصلاح شود.
تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور
یک عضو هیات رئیسه مجلس، تدکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

آماده باش ارتش یونان در پی تشدید اوضاع در مدیترانه
ارتش یونان یکشنبه از آماده باش نیروهای خود جهت مقابله احتمالی با ترکیه خبر داد.
سرمربی جدید پرسپولیس مشخص شد
بنابر ادعای برخی رسانه‌ها سرمربی سابق تیم ملی کرواسی به‌زودی هدایت پرسپولیس را بر عهده خواهد گرفت.
رقم پیشنهادی چاچیچ به پرسپولیس
در حالیکه اعضای هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس برای انتخاب جانشین برانکو روی سه نام به توافق رسیده‌اند اما به نظر می‌رسد آنته چاچیچ کروات از شانس بیشتری برای هدایت پرسپولیس در فصل آینده برخوردار خواهد بود.
شعرهای میثم مطیعی به چاپ سوم رسید
این کتاب که دربرگیرندۀ مجموعۀ اشعار اجراشده در سال‌های گذشته و به مناسبت‌های مختلف توسط میثم مطیعی است، به کوشش محمدرضا وحیدزاده و به همت انتشارات کتابستان چاپ شده است.
انهدام پهپاد جاسوسی آمریکا موجب تحقیر هیمنه پوشالی آمریکا شد
نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: اقدام شجاعانه و افتخارآفرین هوافضای سپاه در انهدام پهپاد جاسوسی فوق پیشرفته و گران‌قیمت آمریکا تحقیر هیمنه پوشالی آمریکا را به همراه داشت و ترامپ را در بهت و حیرت فرو برد.
نتانیاهو: در نشست مشترک با آمریکا و روسیه در رابطه با ایران گفت‌وگو می‌کنیم
عادل الجبیر: هیچ‌کس در منطقه خواهان جنگ نیست- همیشه تلاش کرده‌ایم با ایران گفت‌وگو کنیم
الجزیره: عربستان و امارات از لغو حمله به ایران خشمگین هستند
سوزان رایس: ترامپ فرصت آغاز مذاکرات با ایران را دارد- بولتون و پمپئو باید اخراج شوند
هایکو ماس: اکنون زمان دیپلماسی است- هیچکس خواهان جنگ نیست
ظریف: آمریکا و برخی کشورهای غربی مسئول مستقیم عواقب اختلال در مبارزه با مواد مخدر هستند
عضو شورای مرکزی حزب الله: سیاست آمریکا علیه ایران به بن بست رسیده است
اگراروپا اقدامی نکند گام دوم را قاطعانه آغاز می‌کنیم- مذاکرات با مقام فرانسوی قدری متفاوت بود
ادعاهای کمیته چهارجانبه عربستان،امارات، انگلیس و آمریکا علیه ایران
اعلام ‌هم‌سویی جرمی هانت با مواضع ضدایرانی آمریکا