نماینده مجلس اردن خواستار اخراج تروریست های سوری از کشورش شد

22:06 ۱۷۸ روز و ۱۷ ساعت پیش ایرنا 257 0
نماینده مجلس اردن خواستار اخراج تروریست های سوری از کشورش شد

تهران - ایرنا - 'طارق خوری' نماینده مجلس اردن خواستار اخراج تروریست های سوری موسوم به کلاه سفیدها از کشورش شد.

ایرنا

به گزارش رسانه های اردنی، خوری روزچهارشنبه در سخنانی در مجلس از دولت اردن خواست این تروریست ها را برای محاکمه به خاطرخیانت به کشورشان به دولت سوریه تحویل دهد یا آنها را فورا اخراج کند.
وی افزود: از وزیر کشور درباره شمار این تروریست ها و اینکه از کدام مرز وارد اردن شده اند سوال کردم و وزیر کشور در پاسخ اعلام کرده است که آنها 429نفرند که از سرزمین های اشغالی فلسطین وارد اردن شده اند.
خوری اضافه کرد: سوال دوم درباره منطقه اسکان آن ها بود که وی اعلام کرد آن ها در منطقه ای حفاظت شده تحت نظر هستند و تاکنون 377 نفر از آن ها به اروپا منتقل شده اند.
وزارت کشور اردن تیرماه سال جاری اعلام کرد که 422 عضو گروه موسوم به کلاه سفیدها با همکاری و کمک رژیم صهیونیستی و از گذرگاه 'الشیخ حسین' به اردن منتقل شده اند.
این وزارتخانه اعلام کرد شمار تروریست های کلاه سفید و خانواده های آن ها در اردن پس از تولد هفت نوزاد به 429 نفر افزایش یافت که تاکنون 377 نفر از آن ها به کشورهای اروپایی منتقل شده اند.
براساس اعلام رسانه های غربی ، 177 نفر از آن ها به کانادا منتقل و در این کشور ساکن شدند.
سازمان موسوم به کلاه سفیدها در مارس 2013 به دست 'جمیز لو میجرر' کارمند سابق اداره اطلاعات نظامی و کارشناس امنیتی انگلیس با کمک واشنگتن در ترکیه تاسیس شد.
از همان ابتدا حوزه کار این گروه مناطق تحت تسلط گروه های تروریستی تعیین شد.
بسیاری از اسناد یافت شده توسط ارتش سوریه در مناطق آزاد شده از چنگ تروریسم در این کشور نشان می دهند که کلاه سفیدها عضو گروه های تروریستی هستند و از تروریست ها حمایت می کنند، بویژه آنکه فرآیند بکارگیری تسلیحات شیمیایی علیه غیرنظامیان توسط تحریر الشام (جبهه النصره سابق) را فراهم کردند.
اقدامات کلاه سفیدها که همواره در راستای جنایات گروه های تروریستی در سوریه بوده است، نشان می دهد که عناصر این گروه سربازان انگلیس و بازوان آمریکا در سوریه هستند.
اواخر وقت شنبه شب (سی ام تیرماه) بود که ده‌ها اتوبوس حامل کاروان کلاه سفیدها با حفاظت نیروهای رژیم صهیونیستی و همچنین نیروهای سازمان ملل از مرز جنوب غربی سوریه به سمت سرزمین های اشغالی فلسطین و از آنجا به اردن رفتند.
منابع خبری یکشنبه (سی و یکم تیرماه) گذشته اعلام کردند که 800 نفر از گروه موسوم به 'کلاه سفیدها' و خانواده‌های آنان به همراه حدود 2 هزار نفر از تروریست ها توسط رژیم صهیونیستی از سوریه به سمت اردن منتقل شدند.
با ورود این افراد به خاک اردن 'محمد الکاید' سخنگوی وزارت خارجه اردن ادعا کرد که دولت این کشور بنا به دلایل انسانی، با درخواست سازمان ملل برای عبور 800 سوری از خاک اردن جهت اسکان در کشورهای غربی موافقت کرده است.
منابع آگاه نیز (دیروز/ دوشنبه) به شبکه خبری المیادین گفتند، کاروان کسانی که با عنوان گروه کلاه سفیدها وارد اردن شدند، همگی عضو این گروه نبوده‌اند.
این منابع تأکید کردند که در میان عناصر این گروه، برخی از افسران، عناصر و مزدوران وابسته به سرویسهای جاسوسی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس حضور داشته‌اند و شمار آنها حدود 3 هزار نفر است.
شبکه المیادین اعلام کرد که 800 نفر از این افراد، عناصر اطلاعاتی و نیروهای ویژه عضو کلاه سفیدها هستند و افراد دیگر (بیش از دو هزارو 200 نفر باقی مانده)، عناصر اطلاعاتی وابسته به عربستان، امارات و قطر هستند.
بنابر این گزارش، عناصر اطلاعاتی کلاه سفیدها، قرار است به آمریکا، کانادا و کشورهای اروپایی فرستاده شوند؛ در واقع باید گفت که این عملیات خروج با دستور آمریکا به اتاق عملیات 'موک' در اردن صورت گرفته است.
در همین راستا، دوم مردادماه 'جرمی هانت' وزیرخارجه انگلیس در سخنانی که نشان از حمایت همه جانبه این کشور از کلاه سفیدها دارد، گفت: 'خبر فوق‌العاده این است که ما - بریتانیا و دوستان- امنیت تخلیه کلاه سفیدها و خانواده‌هایشان را تامین کردیم؛ از اسرائیل و اردن به دلیل اقدام سریع در پی درخواستمان سپاسگزاریم؛ نیروهای کلاه‌سفید از همه شجاع‌تر هستند و در شرایط نا‌امیدی چنین اقدامی بارقه‌ای از امید است'.
اما در مقابل وزارت خارجه سوریه در واکنش به انتقال صدها تن از عناصر تروریستی کلاه سفیدها به اراضی اشغالی و از آنجا به اردن، اعلام کرد که این مسئله حاکی از حمایت این طرف ها از این تروریست هاست.
به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، یک مقام وزارت خارجه این کشور روز دوشنبه دوم مردادماه در واکنش به انتقال عناصر گروه موسوم به 'کلاه سفیدها' از این کشور به اردن تاکید کرد که 'عملیات مجرمانه‌ای که رژیم صهیونیستی و مزدورانش در منطقه انجام دادند، ماهیت واقعی گروه موسوم به کلاه سفیدها را بر ملا کرد'.
این منبع تصریح کرد که سوریه پیشتر نسبت به خطر این گروه برای امنیت و ثبات این کشور و منطقه به خاطر ماهیت تروریستی کلاه سفیدها هشدار داده بود.
منبع مذکور افزود: رژیم اسرائیل از مدتها پیش ادعا می‌کند که هیچ ارتباطی با جنگ در سوریه ندارد، ولی قاچاق صدها نفر از عناصر تروریستی کلاه سفید و سرکرده‌های سایر گروههای مسلح با همکاری آمریکا، انگلیس، آلمان، کانادا و اردن، حاکی از حمایت این رژیم و این کشورها از گروههای تروریستی حاضر در سوریه است.
شبک**6116**1708


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

رونمایی از ۳ سامانه بوفه، سرویس و لباس فرم مدارس در هفته آینده
معاون هماهنگی، اقتصادی و نظارت بر امور استان‌های سازمان دانش آموزی از رو نمایی از سه سامانه پایگاه تغذیه سالم (بوفه)، سامانه ملی پایش امور مربوط به لباس فرم دانش آموزان و سامانه پایش ناوگان دانش‌آموزی (سپند) در روزهای ۲۸ و ۲۹ خرداد خبر داد.
آماده آموزش و توانمندسازی زنان کشورهای اسلامی هستیم
معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده تاکید کرد: آماده آموزش و توانمندسازی زنان کشورهای مختلف به ویژه کشورهای اسلامی در زمینه‌های آموزش خلاقیت، هنر و صنایع دستی هستیم.
تأمین معیشت مردم، جز با اشتغال‌زایی محقق نمی‌شود
رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با اشاره به این‌که توجه به رفع معضل بیکاری در کشور از اهمیت بالایی برخوردار است، تأکید کرد: وظیفه‌ اصلی ما ایجاد اشتغال در کشور است.
ابتکار: ۴۱ درصد کارکنان دولت «بانوان» هستند
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان این‌که سند ارتقای وضعیت زنان در جهت تحقق عدالت جنسیتی برای هر استان تدوین شده است، گفت: این سند در شورای برنامه ریزی هر استان تصویب می‌شود.
دود تحریم‌ها در حوزه مبارزه با مواد مخدر به چشم خود اروپائیان می‌رود
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در آستانه روز جهانی و هفته مبارزه با مواد مخدر با اشاره به تحریم‌های ناعادلانه علیه ایران، گفت: در حوزه مبارزه با مواد مخدر، دود تحریم‌ها به چشم خود اروپائیان می‌رود.
این خانم جوان هر روز ۱۰ مهمان دارد
چند لحظه چشمانتان را ببندید و جهانی را تصور کنید که آدم‌هایش به جز صلح، عشق و معجزه مهربانی به هیچ‌چیز دیگری فکر نمی‌کنند. آدم‌هایی که چشمانشان را به روی جهانی از ناملایمت‌ها بسته‌اند و برایشان مهم نیست که صلح چه عایدی‌ای برایشان دارد.
نارضایتی از بیمه‌تکمیلی بازنشستگان علی‌رغم هزینه سالانه 1400 میلیاردی
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت با اینکه سالیانه حدود ۱۴۰۰ میلیارد تومان برای بیمه تکمیلی بازنشستگان کشوری هزینه می‌شود اما هم ما و هم بازنشستگان از خدمات بیمه تکمیلی ناراضی هستیم.
مدلینگ کودکان تجاوز به حقوق آن‌هاست
مدیر عامل انجمن حمایت از حقوق کودکان گفت: کالا شدن کودک در بازار، تجاوز به حقوق کودک است. در بسیاری از موارد حوزه مدلینگ کودکان را می‌توان با نگاهی عمیق‌تر در دسته کودک آزاری مورد بررسی قرار داد.
رشد جهانی چاقی مفرط در کودکان
امروزه شمار کودکان چاق و دارای اضافه وزن، نسبت به ۴۰ سال پیش، ۱۰ برابر شده است، اما علت این روند فزاینده چیست و راه مقابله با آن کدام است؟
از آینده ۱۵۰هزار مربی مهدکودک نگرانیم
معاون دفتر کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی با انتقاد از عدم تعیین و افزایش قیمت نرخ مهدهای کودک گفت: با عدم افزایش قیمت تا نرخ قابل اطمینان، نگران ۱۵۰ هزار نفر مربی، مدیر و فعال در مهد های کودک هستیم.

پر بازدید ترین اخبار امروز

مجلس از توضیحات وزیر صنعت قانع نشد
نماینده مردم تبریز در مجلس با بیان اینکه وزیر صنعت در نشست غیرعلنی مجلس پاسخ قانع‌کننده‌ای برای نمایندگان نداشت، گفت: وزیر صنعت عنوان کرد که من تولید خودرو را به دو برابر رساندم و تلاش می‌کنم این تولید افزایش هم پیدا کند.
درمان طلایی و فوری خشکی پوست
خشکی پوست می‌تواند ناشی از عوامل مختلفی از جمله آب و هوا، کم آبی، سوء تغذیه و استفاده از صابون های ناملایم باشد.
اشتغال از نوع دلالی سکه-پیشخوان
روزنامه های اقتصادی امروز یکشنبه 26 خرداد 98 را در اینجا مشاهده کنید.
فرودگاه‌های أبها و جیزان عربستان تعطیل شد- ارتش یمن: روزهای سختی در انتظار رژیم سعودی است
ارتش یمن از حمله پهپادهای تهاجمی «قاصف K۲» به فرودگاه‌های أبها و جیزان واقع در جنوب عربستان سعودی و متعاقب آن، تعطیل شدن این فرودگاه‌ها خبر دادند.
حضور آکار در نشست وزرای دفاع ترکیه، آذربایجان و گرجستان
ولید معلم به زودی به چین می‌رود
ادعای ارتش رژیم صهیونیستی درباره رصد یک پهپاد در آسمان اسرائیل
چین ˮبه سبک خودˮ وارد مذاکرات صلح افغانستان می‌شود
وزیر خارجه عمان به بغداد سفر کرد
حمایت تایوان از تظاهرات هنگ‌کنگی‌ها علیه قانون استرداد
پیام انصارالله به عربستان و امارات در پی هدف قرار دادن فرودگاه أبها
رهبر کره‌شمالی: نشست با پوتین به ثمر می‌نشیند
امان: اردن تصمیم خود برای حضور در کنفرانس منامه را اعلام نکرده است
بازداشت ۱۷ نفر در ونزوئلا به اتهام تلاش برای ˮکودتاˮ