کویت از جنگ الکترونیکی رژیم صهیونیستی علیه لبنان هشدار داد

21:37 ۳۴ روز و ۱۳ ساعت پیش ایرنا 67 0
کویت از جنگ الکترونیکی رژیم صهیونیستی علیه لبنان هشدار داد

نیویورک- ایرنا- سفیر کویت در سازمان ملل متحد، تجاوز رژیم صهیونیستی به قلمرو لبنان را مهمتر از تونل های ادعایی این رژیم دانست و گفت: اسرائیل جنگ الکترونیکی را با جاسوسی از شبکه مخابراتی لبنان و شنود شهروندان آن به راه انداخته است.

ایرنا

به گزارش خبرنگار ایرنا، منصور العتیبی روز چهارشنبه در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد که با موضوع لبنان برگزار شد، افزود: ما از معاون دبیرکل سازمان ملل متحد برای جلوگیری از بحران و تشدید تنش در منطقه سپاسگزاریم.
وی ادامه داد: همچنین از تلاش های دولت لبنان برای حل و فصل این بحران به خصوص میشل عون رئیس جمهوری این کشور تشکر می کنم.
سفیر کویت در سازمان ملل متحد با بیان این که مساله تونل های مورد ادعایی تهدیدی برای صلح و امنیت در منطقه نیست، یادآور شد که رئیس جمهوری لبنان به اجرای مقررات قطعنامه 1701 متعهد شده است تا ثبات در جنوب لبنان را حفظ و از هر اقدامی که به تشدید تنش در امتداد مرزها منجر شود، جلوگیری کند.
العتیبی با بیان اینکه لبنان سال ها است که با نقض پیاپی رژیم صهیونیستی زندگی می کند، اضافه کرد: اسرائیل تلاش کرده است تا این حادثه را به صورت نظامی و رسانه ای بزرگنمایی کند.
وی اظهار کرد: در حالی که نقض حاکمیت لبنان به صورت تقریبا روزانه از سوی اسرائیل ادامه داردو لبنان را با واقعیت خطرناکی روبرو کرده است، این نشست عمومی باید نقض قطعنامه از سوی اسرائیل را بررسی کند به خصوص آنکه عملیات های نظامی را بدون توجه به امنیت شهروندان غیرنظامی یا ثبات منطقه انجام می دهد.
سفیر کویت در سازمان ملل متحد با ابراز تاسف از اینکه جامعه بین المللی تا کنون نتوانسته است این نقض رژیم صهیونیستی را متوقف سازد، یادآور شد: اگر به نقض فزاینده نیروی هوایی اسرائیل نگاه کنید، متوجه خواهید شد و انتظار می رود که این تجاوزها در آینده نیز ادامه یابد.
العتیبی تاکید کرد: آمار و تصاویر و گزارش های دبیرکل سازمان ملل متحد ثابت می کند که اسرائیل مقررات قطعنامه 1701 و مهمتر از همه، حاکمیت لبنان را نقض کرده است اما نشنیده ایم کسی در این باره درخواست نشست شورای امنیت شده باشد. موضوعی که به نظر ما خیلی خطرناکتر از چیزی است که نشست امروز برای آن تشکیل شده است.
وی با بیان اینکه در چهار ماه گذشته نزدیک به 450 مورد نقض حاکمیت لبنان از سوی رژیم صهیونیستی گزارش شده است، اظهار کرد: موارد نقض اسرائیل تنها به موارد مطرح شده محدود نیست و آنها در سطوح جدیدی همراه با فعالیت های جاسوسی از طریق گسترش زیرساخت های خط آبی و دستگاه های شنود در قلمرو لبنان این نقض را ادامه داده اند.
سفیر کویت در سازمان ملل متحد تصریح کرد: اسرائیل جنگ الکترونیکی را علیه لبنان با افزایش تعداد برج ها و دستگاه های نظارتی به منظور جاسوسی از شبکه مخابراتی لبنان از جمله نقض حریم شخصی شهروندان لبنانی به راه انداخته است.
العتیبی با محکوم کردن نقض حاکمیت لبنان از طریق هوایی و دریایی که رژیم صهیونیستی مرتکب می شود، گفت: ما از موضع لبنان و تجدید تعهد آن به قطعنامه 1701 شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد قطعنامه های 45 و 46 و پایان دادن نقض و تهدید اسرائیل علیه لبنان و زیرساخت های آن حمایت می کنیم.
وی اشغال سرزمین های لبنان از سوی اسرائیل را بزرگترین نقض قطعنامه و حاکمیت لبنان دانست و از حق لبنان برای دفاع از قلمرو خود در مزارع شبعا و روستای جنوب لبنان تاکید کرد.
سفیر کویت در سازمان ملل متحد با تاکید بر اینکه آنها حق مقاومت در برابر تجاوزهای رژیم صهیونیستی را به وسیله ابزار قانونی دارند، افزود: باید میان تروریسم و مقاومت قانونی در برابر اشغالگری اسرائیل که حق قانونی اعم از قوانین بین المللی و قوانین بشردوستانه است، تفاوت قائل شد.
العتیبی تاکید کرد نباید مقاومت را اقدام تروریستی محسوب کرد و ادامه داد: اگرچه یک آتش بس دائمی وجود ندارد چرا که اسرائیل به نقض حریم لبنان ادامه می دهد اما از اقدامات یونیفل حمایت می کنیم.
وی از طرف های درگیر خواست تا از کانال های ارتباطی فعلی از جمله کمیته سه جانبه برای رسیدگی به مشکلات مرزها و غلبه بر هر گونه اختلافاتی که می تواند منجر به درگیری مسلحانه شود، استفاده کنند. ما همچنین از تلاش ارتش لبنان برای افزایش امنیت در سراسر مرزها و اعمال اختیارات و اقتدار دولت در قلمرو خود استقبال می کنیم.
سفیر کویت در سازمان ملل متحد از دولت لبنان برای ادامه سیاست خود در جلوگیری از هر گونه درگیری در منطقه حمایت کرد و خاطرنشان ساخت کویت به پشتیبانی سیاسی و اقتصادی خود از دولت و نهاد قانونی لبنان برای حفظ ثبات، امنیت، حاکمیت و وحدت ملی لبنان ادامه می دهد.
رژیم صهیونیستی دو هفته پیش با ادعای اینکه حزب الله لبنان تونل هایی را در جنوب این کشور برای حمله به این رژیم حفر کرده است، به قلمرو لبنان تجاوز و این مناطق را بمباران کرد.
اروپام*1429


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

چگونه رابطه جنسی‌تان را رمانتیک‌تر کنید؟
شما و همسرتان روابط جنسی بسیار خوبی دارید، خوب می‌دانید چگونه همدیگر را راضی کنید و مطمئنا خاطرات داغ و جذاب زیادی با هم دارید. اما یک رابطه‌ی جنسی خوب همیشه هم لازم نیست به ارگاسم برسد. گاهی بهترین رابطه‌ی جنسی رابطه‌ای است که شما و همسرتان یک ارتباط هیجانی مطلوب و دوست داشتنی با هم برقرار می‌کنید.
جملاتی که پدران نباید به فرزندانشان بگویند
حرف پدر‌ها تاثیر زیادی روی فرزندان دارد، از این رو باید در بیان حرف هایشان محتاط‌تر باشند. برخی جملات از سم هم برای کودکان بدتر است به طوری که هرگز نباید آن‌ها را بشنوند.   اگر می‌خواهید بدانید که این جملات کدامند، در ادامه مطلب همراه مان باشید.
پردرآمدترین شغل‌های دنیا در سال ۲۰۱۹
مهم‌ترین عامل برای داشتن یک زندگی خوب، داشتن شغلی با درآمد مناسب و کافی است. این روز‌ها در سر تاسر دنیا با مشکل بیکاری افراد تحصیلکرده مواجه هستیم؛ و این امر دقت در انتخاب رشته تحصیلی دانشگاهی را گوشزد می‌کند.
روش‌های خشک کردن گل‌های طبیعی
طبیعت را که نگاه کنید بیشتر درختان عریانند و بی‌برگ و بار. خیلی‌هایمان شاید در این فصل دلمان گل تازه بخواهد برای همین می‌رویم سراغ خرید گل‌های شاخه بریده. گاهی حتی با این مهمانان چند روزه انس می‌گیریم و نمی‌خواهیم به این زودی‌ها دورشان بریزیم پس دنبال راه‌حلی می‌گردیم برای خشک کردن و ماندگار کردن‌شان در خانه.
لیپی که یک بار باخته، دوباره به ایران رسید
پرجمعیت‌ترین کشور جهان، دارنده عنوان نخست اقتصاد دنیا، دشمن شماره یک تولید‌کنندگان داخلی با اجناس فیک و ارزان‌قیمت و قهرمان بلامنازع بازی‌های آسیایی. اینها شاید معروف‌ترین توصیفات ممکن از کشور چین نزد ما ایرانی‌ها باشد.
چراغپور: چین نمی‌تواند حریف سرسختی باشد
جلال چراغپور درباره عملکرد ایران در جام ملت‌های این دوره صحبت کرد.
بیانی: بازی سخت در نیمه نهایی است
بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال ایران با تاکید بر اینکه این تیم راه همواری برای حضور در مرحله نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا خواهد داشت گفت: دیدار برابر چین مشکلی برای تیم ملی ایجاد نمی کند.
توصیه مهم کی‌روش قبل از بازی با چین به بازیکنان
سرمربی تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران قبل از دیدار برابر چین، توصیه‌هایی به شاگردانش برای پیروز شدن داشته است.
حریف پرسپولیس، هافبک شیلیایی جذب کرد
الاهلی عربستان با هافبک شیلیایی قرارداد بلند مدت امضا کرد. خبر دیگر اینکه ستاره برزیلی این تیم نیز سه ماه خانه نشین شده است.
مدیرروستا: تیم ملی برای قهرمانی چیزی کم ندارد
مهاجم اسبق تیم ملی فوتبال ایران گفت: ملی‌پوشان ما چیزی برای قهرمانی در جام ملت‌های آسیا کم ندارند و چین هم نمی تواند سد راه‌مان باشد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

شناسایی پروتئینی برای کمک به تنظیم حافظه!
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود، نوعی پروتئین را مشخص کردند که در نحوه عملکرد حافظه موثر است.
افتادن در دیگ بخار، ۳ کارگر را کُشت
مدیر روابط عمومی اورژانس تهران از سقوط ۳ نفر در دیگ بخار در شهرک صنعتی چرمشهر در ورامین خبر داد و گفت: متاسفانه ۲ نفر در این حادثه جان باختند.
لزوم توجه به چالش آسیب‌های فضای مجازی
‌رئیس کل دادگستری فارس گفت: پیشگیری از تصادفات جاده‌ای، آسیب توزیع مشروبات الکلی و خطرات و آسیب‌های فضای مجازی ‌از موضوعات اولویت دار در حوزه پیشگیری از وقوع جرم در سطح استان فارس است.
تبلیغ عجیب زوج جوان برای ازدواج کودکان!
در ویدیوی زیر تبلیغ عجیب زوج جوان برای ازدواج کودکان را می‌بینید.
آقای شفر، استقلال، عابر بانک نیست
جذب گرو و نویمایر و هزینه‌های اضافی که استقلال بابت تمدید قرارداد شفر داد و البته دستمزدی که برای ساشا شفر در نظرگرفته شده درحال و روز اسفبار مالی کنونی استقلال بی‌اثر نیست.
دن کیشوت 2019 در کاخ سفید
زلزله 6.7 ریشتری شمال شیلی را لرزاند
زنان انگلیس در اعتراض به تبعیض جنسیتی تظاهرات کردند
مهاجران افغان و کشمیر؛ محور سفر مقام سازمان ملل به پاکستان
ترامپ بار دیگر بر ساخت دیوار مرزی با مکزیک تاکید کرد
دمکرات ها با هدیه ای مشروط به مصاف ترامپ می روند
تصادف دو اتوبوس در بولیوی 22 کشته برجاگذاشت
روتیرز: ترامپ مقابل دمکرات ها کوتاه می آید
خبرنگار آسوشیتدپرس در طرابلس کشته شد
شمار کشته های انفجار در مکزیک به 66 تن رسید