کویت از جنگ الکترونیکی رژیم صهیونیستی علیه لبنان هشدار داد

21:37 ۹۲ روز و ۵ ساعت پیش ایرنا 229 0
کویت از جنگ الکترونیکی رژیم صهیونیستی علیه لبنان هشدار داد

نیویورک- ایرنا- سفیر کویت در سازمان ملل متحد، تجاوز رژیم صهیونیستی به قلمرو لبنان را مهمتر از تونل های ادعایی این رژیم دانست و گفت: اسرائیل جنگ الکترونیکی را با جاسوسی از شبکه مخابراتی لبنان و شنود شهروندان آن به راه انداخته است.

ایرنا

به گزارش خبرنگار ایرنا، منصور العتیبی روز چهارشنبه در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد که با موضوع لبنان برگزار شد، افزود: ما از معاون دبیرکل سازمان ملل متحد برای جلوگیری از بحران و تشدید تنش در منطقه سپاسگزاریم.
وی ادامه داد: همچنین از تلاش های دولت لبنان برای حل و فصل این بحران به خصوص میشل عون رئیس جمهوری این کشور تشکر می کنم.
سفیر کویت در سازمان ملل متحد با بیان این که مساله تونل های مورد ادعایی تهدیدی برای صلح و امنیت در منطقه نیست، یادآور شد که رئیس جمهوری لبنان به اجرای مقررات قطعنامه 1701 متعهد شده است تا ثبات در جنوب لبنان را حفظ و از هر اقدامی که به تشدید تنش در امتداد مرزها منجر شود، جلوگیری کند.
العتیبی با بیان اینکه لبنان سال ها است که با نقض پیاپی رژیم صهیونیستی زندگی می کند، اضافه کرد: اسرائیل تلاش کرده است تا این حادثه را به صورت نظامی و رسانه ای بزرگنمایی کند.
وی اظهار کرد: در حالی که نقض حاکمیت لبنان به صورت تقریبا روزانه از سوی اسرائیل ادامه داردو لبنان را با واقعیت خطرناکی روبرو کرده است، این نشست عمومی باید نقض قطعنامه از سوی اسرائیل را بررسی کند به خصوص آنکه عملیات های نظامی را بدون توجه به امنیت شهروندان غیرنظامی یا ثبات منطقه انجام می دهد.
سفیر کویت در سازمان ملل متحد با ابراز تاسف از اینکه جامعه بین المللی تا کنون نتوانسته است این نقض رژیم صهیونیستی را متوقف سازد، یادآور شد: اگر به نقض فزاینده نیروی هوایی اسرائیل نگاه کنید، متوجه خواهید شد و انتظار می رود که این تجاوزها در آینده نیز ادامه یابد.
العتیبی تاکید کرد: آمار و تصاویر و گزارش های دبیرکل سازمان ملل متحد ثابت می کند که اسرائیل مقررات قطعنامه 1701 و مهمتر از همه، حاکمیت لبنان را نقض کرده است اما نشنیده ایم کسی در این باره درخواست نشست شورای امنیت شده باشد. موضوعی که به نظر ما خیلی خطرناکتر از چیزی است که نشست امروز برای آن تشکیل شده است.
وی با بیان اینکه در چهار ماه گذشته نزدیک به 450 مورد نقض حاکمیت لبنان از سوی رژیم صهیونیستی گزارش شده است، اظهار کرد: موارد نقض اسرائیل تنها به موارد مطرح شده محدود نیست و آنها در سطوح جدیدی همراه با فعالیت های جاسوسی از طریق گسترش زیرساخت های خط آبی و دستگاه های شنود در قلمرو لبنان این نقض را ادامه داده اند.
سفیر کویت در سازمان ملل متحد تصریح کرد: اسرائیل جنگ الکترونیکی را علیه لبنان با افزایش تعداد برج ها و دستگاه های نظارتی به منظور جاسوسی از شبکه مخابراتی لبنان از جمله نقض حریم شخصی شهروندان لبنانی به راه انداخته است.
العتیبی با محکوم کردن نقض حاکمیت لبنان از طریق هوایی و دریایی که رژیم صهیونیستی مرتکب می شود، گفت: ما از موضع لبنان و تجدید تعهد آن به قطعنامه 1701 شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد قطعنامه های 45 و 46 و پایان دادن نقض و تهدید اسرائیل علیه لبنان و زیرساخت های آن حمایت می کنیم.
وی اشغال سرزمین های لبنان از سوی اسرائیل را بزرگترین نقض قطعنامه و حاکمیت لبنان دانست و از حق لبنان برای دفاع از قلمرو خود در مزارع شبعا و روستای جنوب لبنان تاکید کرد.
سفیر کویت در سازمان ملل متحد با تاکید بر اینکه آنها حق مقاومت در برابر تجاوزهای رژیم صهیونیستی را به وسیله ابزار قانونی دارند، افزود: باید میان تروریسم و مقاومت قانونی در برابر اشغالگری اسرائیل که حق قانونی اعم از قوانین بین المللی و قوانین بشردوستانه است، تفاوت قائل شد.
العتیبی تاکید کرد نباید مقاومت را اقدام تروریستی محسوب کرد و ادامه داد: اگرچه یک آتش بس دائمی وجود ندارد چرا که اسرائیل به نقض حریم لبنان ادامه می دهد اما از اقدامات یونیفل حمایت می کنیم.
وی از طرف های درگیر خواست تا از کانال های ارتباطی فعلی از جمله کمیته سه جانبه برای رسیدگی به مشکلات مرزها و غلبه بر هر گونه اختلافاتی که می تواند منجر به درگیری مسلحانه شود، استفاده کنند. ما همچنین از تلاش ارتش لبنان برای افزایش امنیت در سراسر مرزها و اعمال اختیارات و اقتدار دولت در قلمرو خود استقبال می کنیم.
سفیر کویت در سازمان ملل متحد از دولت لبنان برای ادامه سیاست خود در جلوگیری از هر گونه درگیری در منطقه حمایت کرد و خاطرنشان ساخت کویت به پشتیبانی سیاسی و اقتصادی خود از دولت و نهاد قانونی لبنان برای حفظ ثبات، امنیت، حاکمیت و وحدت ملی لبنان ادامه می دهد.
رژیم صهیونیستی دو هفته پیش با ادعای اینکه حزب الله لبنان تونل هایی را در جنوب این کشور برای حمله به این رژیم حفر کرده است، به قلمرو لبنان تجاوز و این مناطق را بمباران کرد.
اروپام*1429


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

کمک به سیل زدگان خراسان شمالی اعتبار گرفت
بجنورد- ایرنا- استاندار خراسان شمالی گفت: معاون اول رئیس جمهوری و وزیر کشور پیگیر وضعیت مناطق سیل زده استان شده و اعتباراتی هم برای این بخش تخصیص دادند.
اصلاح شبکه برق شرق استان سمنان 24 ساعت طول می کشد
سمنان- ایرنا- مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سمنان گفت: عملیات اصلاح شبکه برق آسیب دیده از برف و کولاک در شمال شهرستان میامی در شرق این استان تا 24 ساعت آینده تکمیل می شود.
تظاهرات ضدو دولتی در آلبانی
بلگراد-ایرنا- مخالفان دولت آلبانی با برگزاری تظاهرات در تیرانا پایتخت این کشور بار دیگر خواستار استعفای نخست وزیر و برگزاری انتخابات زود هنگام پارلمانی شدند.
مکرون: انگلیس با برگزیت، ما را به عدم توافق سوق می دهد
تهران- ایرنا- به دنبال اعلام نخست ‌وزیر انگلیس مبنی بر عزم کشورش بر خروج از اتحادیه اروپا، رئیس جمهوری فرانسه تصریح کرد که برگزیت، منجر به عدم توافق خواهد شد.
روسیه خواستار بازگشت آمریکا به برنامه کنترل تسلیحات شد
مسکو - ایرنا - وزیر امور خارجه روسیه از آمریکا و کشورهای غربی خواست به تلاش های گروهی برای حفظ نظام کنترل تسلیحات راهبردی و هسته ای بازگردند.
آبی‌ها ترک عادت نکردند- شروعی دوباره برای شفر!
تیم فوتبال استقلال در سال ۹۷ به مانند دو سال قبل، لیگ برتر را با نتایج بدی آغاز کرد اما در ادامه با به خودباوری رسیدن این تیم، شرایط برای آبی‌پوشان پایتخت بهتر شد.
روسیه جولان را برای اسرائیل برسمیت نمی شناسد
مسکو - ایرنا - عضو کمیته بین الملل شورای فدراسیون روسیه در نشست این شورا اعلام کرد که روسیه هرگز حاکمیت اسرائیل (رژیم صهیونیستی) بر بلندی های جولان را به رسمیت نمی شناسند.
آیین عزاداری شب وفات حضرت زینب (س) در دمشق برگزار شد
دمشق- ایرنا- همزمان با شب وفات اسوه صبر و مقاومت حضرت زینب کبری (س) پنجشنبه شب آیین عزاداری در حرم مطهر ایشان با حضور انبوه زایران برگزار شد.
ساعت رسمی کشور یک ساعت به جلو کشیده شد
ساعت رسمی کشور از ساعت ۲۴ یکم فروردین سال ۱۳۹۸ یک ساعت به جلو کشیده شد.
سه فلسطینی بر اثر شلیک نظامیان صهیونیست زخمی شدند
غزه - ایرنا - سه فلسطینی پنجشنبه شب بر اثر شلیک نظامیان رژیم صهیونیستی در شرق نوارغزه تحت محاصره در فلسطین اشغالی زخمی شدند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

انتشار تصاویر نمونه اولیه آیفون
اگر شما هم نگاهی به نسل اول آیفون بیندازید، شاید یک سفر جذاب به گذشته‌ای نه‌چندان دور داشته باشید. نمونه اولیه آیفون یک طرح عجیب بوده است.
تویوتا کمری 2019 + امکانات فنی و تصویر
کمپانیتویوتا، با طراحی متفاوت و جذاب کمری ۲۰۱۹، بار دیگر حرفهای جدیدی برای گفتن دارد.
تظاهرات ضدو دولتی در آلبانی
بلگراد-ایرنا- مخالفان دولت آلبانی با برگزاری تظاهرات در تیرانا پایتخت این کشور بار دیگر خواستار استعفای نخست وزیر و برگزاری انتخابات زود هنگام پارلمانی شدند.
آبی‌ها ترک عادت نکردند- شروعی دوباره برای شفر!
تیم فوتبال استقلال در سال ۹۷ به مانند دو سال قبل، لیگ برتر را با نتایج بدی آغاز کرد اما در ادامه با به خودباوری رسیدن این تیم، شرایط برای آبی‌پوشان پایتخت بهتر شد.
آیین عزاداری شب وفات حضرت زینب (س) در دمشق برگزار شد
دمشق- ایرنا- همزمان با شب وفات اسوه صبر و مقاومت حضرت زینب کبری (س) پنجشنبه شب آیین عزاداری در حرم مطهر ایشان با حضور انبوه زایران برگزار شد.
رئیس دفتر گوایدو به تلاش برای ترور سران ونزوئلا متهم شد
واکنش ترکیه به اظهارات ترامپ درباره بلندی‌های اشغالی جولان
رییس جمهوری سابق برزیل بازداشت شد
آمریکا دو شرکت چینی را تحریم کرد
پیشنهاد امارات به آمریکا برای ترور رهبران طالبان
رئیس دفتر رهبر مخالفان ونزوئلا بازداشت شد
احتمال حمایت امریکا از ضمیمه کردن بلندی های جولان به سرزمین های اشغالی
پلیس کانادا از دو نئونازی معروف این کشور بازجویی کرد
آمریکا انحصار حوزه دفاعی ترکیه را طلب می کند
رزمایش مشترک آمریکا و رژیم صهیونیستی