توان افزایی زنان در مسیر کارآفرینی گام مهمی در کشور است

20:37 ۹۶ روز و ۹ ساعت پیش ایرنا 199 0
توان افزایی زنان در مسیر کارآفرینی گام مهمی در کشور است

تهران- ایرنا- معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری گفت: توان افزایی زنان در مسیر کارآفرینی که با عنوان طرح «مسیر کسب و کار من» در سطح 31 استان اجرا شد، گام بسیار مهمی در اشتغال زنان است.

ایرنا

به گزارش خبرنگار ایرنا، معصومه ابتکار عصر چهارشنبه در اختتامیه فاز اول «مسیر کسب و کار من» که در بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان برگزار شد، افزود: در این طرح 780 نفر در 31 استان آموزش های اولیه را دیدند و حمایت از راهبرد موضوع کارآفرینی و توان افزایی برای ورود دختران فارغ التحصیل یکی از پروژه های مد نظر معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری است.
وی ادامه داد: انتظار داریم با حمایت سرمایه گذاران، بخش خصوصی و نظام بانکی افرادی که آموزش اولیه را دیدند و زمینه ورود به عرصه های کسب و کار را دارند، گامهای بعدی را بردارند.
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری اظهار داشت: این معاونت با همکاری نظام بانکی و تسهیلاتی که برای اشتغال زنان در صندوق توسعه ملی وجود دارد، زمینه اشتغال پایدار را برای زنان در جامعه بوجود آورده است.
وی افزود: یکی از این تسهیلات که خاص روستاها می باشد، تسهیلات پایدار است که طبق آخرین گزارش ها خانم های روستایی از این تسهیلات که 17 هزار میلیارد تومان است به خوبی استفاده کردند.
ابتکار تصریح کرد: ارزیابی ها نشان می دهد خانم ها در کسب و کارهایی که ایجاد کردند موفق بودند و همپای مردان توانسته اند طرح های خود را به یک تولید، خدمات پایدار، بازاریابی لازم و چرخه کسب وکار تبدیل کنند.
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری گفت: در مورد شهرها هم تسهیلات فراگیر را داریم که در آئین نامه این تسهیلات برای خانم ها امکان استفاده دیده شده و مشکلات مربوط به استفاده از این تسهیلات را با برگزاری نشست های تخصصی با وزارت صنعت، معدن و تجارت و مسئولان سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و زنان صنعتگر در صنایع دستی بررسی کرده ایم.
ابتکار اظهار داشت: این فرصت در حال فراهم شدن ا ست که خانم های فعال در زمینه های اقتصادی بتوانند با مسئولان و تصمیم گیران و سیاستگذاران مشکلات خود را بدون واسطه درمیان بگذ ارند و امیدواریم در مسیر این سیاست گذاری ها به ما کمک بکند.
وی گفت: در شرایط نوینی که بعد از خروج آمریکا از برجام و اعمال تحریم های غیرقانونی و ظالمانه و جنگ اقتصادی بر علیه مردم ایران بوجود آمده باید بیش از گذشته نسبت به بحث توان افزایی جامعه در موضوع اشتغال همت کنیم و این قطعا کار مشترکی است که با تشکلها و سازمان های غیردولتی تخصصی که در این موضوع سابقه و تجربه دارند، انجام می شود.
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری ادامه داد: از بخش خصوصی که در زمینه توان افزایی جامعه برای اشتغال کار کرده و تجربه موفق دارد و مشکلات را می شناسد و امکان سرمایه گذ اری هم دارد، برای این کار دعوت می کنیم.
ابتکار اظهار داشت: در موضوع کسب و کار و اشتغال فقط به تسهیلات نگاه نمی کنیم و فکر می کنیم خیلی جاها مشارکت و سرمایه گذاری خیلی خوب جواب داده و خانم ها در این زمینه تجربیات خوبی دارند.
وی گفت: سازمان های دولتی و غیر دولتی باید در ادامه مسیر توان افزایی برای اشتغال، برای 780 نفری که در طرح «مسیر کسب و کار من» آموزش های لازم را دیده اند و تشکیلات پشتیبان این فعالیت ها درحد مقدورات عمل کنند.
ابتکار با بیان اینکه ما هنوز در توان افزایی تشکل هایمان برای تربیت تسهیلگر در این زمینه باید کار کنیم، افزود: معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در سطح سیاستگذاری در این زمینه و حمایت از این توان افزایی ماموریت دارد و آماده است با همکاری تشکل هایی که این زمینه فعالیت دارند، مسیر را در انتقال تجربیات موفق و درس گرفتن از موفقیت ها و شکستها ادامه دهد.
وی اظهار داشت: جمعیت دختران فارغ التحصیل روبه افزایش است و بین 2 تا 3 برابر پسران در این قشر بیکاری داریم، ولی در عین حال هر جایی که فرصت بوده دختران ما پیشگام بودند و موفق عمل کردند و با وجود سختی ها توانستند به یک مسیر روشن دست پیدا کنند.
اجتمام*1193


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

خانواده
خانواده

آخرین اخبار

وزنه برداری در سال ۹۷- هرکول رفت، رستم رقیب سهراب شد
وزنه برداری ایران در سال گذشته اتفاقات مختلفی را تجربه کرد که قطعا مهمترین آن وداع بهداد سلیمی با دنیای قهرمانی بود.
معرفی تیم‌های برتر جهان فوتبال- یوونتوس؛ بانوی پیر از قهرمانی خسته نمی‌شود
راه‌راه پوشان تورینی به سوی یک قهرمانی دیگر در ایتالیا و اروپا پیش می‌روند.
ذوب‌آهن ۹۷؛ سالی پر از کناره‌گیری، اخراج و استعفا
سختی‌های سال ۹۷ برای ذوب‌آهن از میز ریاست و نیمکت مربیگری شروع شد و به داخل زمین راه پیدا کرد. رفتن قلعه‌نویی و چند بازیکن اصلی این تیم دشواری‌های زیادی سر راه مدیران، کادر فنی و بازیکنان این تیم قرار داد که تا پایان سال ۹۷ با آن درگیر بودند.
ضرورت آمادگی مدیران بهزیستی سراسر کشور برای همراهی با سیل‌زدگان
رئیس سازمان بهزیستی با ارسال بخشنامه‌ای بر ضرورت آمادگی مدیران بهزیستی سراسر کشور برای همراهی با سیل‌زدگان تاکید کرد.
افزایش تعداد کشته‌های سیل شیراز به ١٩ نفر
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد که حادثه روز دوشنبه شیراز ١٩ کشته و ١٠٥ مصدوم برجای گذاشته که پس از مداوای تعداد زیادی از مصدومین هم‌اینک ٢٨ نفر در مراکز درمانی شیراز تحت درمان قرار دارند.
آماده باش کامل منطقه ۲۲ شهرداری برای حوادث طبیعی- تخلیه بوستان جوانمردان
معاون خدمات شهری و جانشین شهردار منطقه در ایام نوروز، ضمن ابراز همدردی با هموطنان آسیب دیده از وقوع سیل در برخی از شهرها و روستاهای کشور گفت: با توجه به وجود رودخانه کن در حریم منطقه و تاکید شهردار تهران همه عوامل نواحی چهارگانه منطقه در آماده باش کامل هستند.
پیام تسلیت رئیس مجلس در پی درگذشت تعدادی از هموطنان در حادثه سیل شیراز
رئیس مجلس شورای اسلامی با صدور پیامی وقوع سیل در استان فارس و جان باختن تعدادی از هموطنان در این حادثه را تسلیت گفت.
۱۰ گام بین‌المللی روحانی در سال ۹۷
۱۰ سفر مهم بین‌المللی و حضور در ۱۰ کشور مختلف در سال ۱۳۹۷ ماحصل اقدامات دیپلماتیک حسن روحانی در سال گذشته بود. سفرهایی که منجر به دیدارهای مهمی با سران کشورهای مختلف شد و نشان داد که با وجود خروج یک‌جانبه آمریکا از برجام و تلاش ترامپ برای فشار به ایران از طریق تهدید سایر کشورها، جمهوری اسلامی ایران با داشتن رئیس‌جمهوری دیپلمات همچنان می‌تواند نقش مهمی در منطقه و جهان ایفا کند.
رودخانه فصلی 'جبل' شهر کوهپایه طغیان کرد
اصفهان- ایرنا - برخی منابع محلی از طغیان رودخانه فصلی 'جبل' شهر کوهپایه واقع در شرق اصفهان خبر دادند.
«تخت جمشید» بعد از فروکش کردن سیلاب + عکس
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس گفت: بارش شدید باران و سیلاب در شیراز، خسارتی به تخت جمشید وارد نکرده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

اسامی برخی جانباختگان حادثه سیل شیراز اعلام شد
شیراز- ایرنا- اداره کل پزشکی قانونی استان فارس اسامی برخی جانباختگان حادثه سیل شیراز را اعلام کرد.
گمیشانی ها برای نجات خانه هایشان به آب زدند
گرگان - ایرنا - شهر سیل زده گُمیشان روز دوشنبه همچنان در معرض تهدید جدی نفوذ آب قرار داشت، اما مردم بسیج شدند و از شهر بیرون آمدند تا آب را پیش از رسیدن به کوچه ها و خانه هایشان مهار بزنند.
تردد خودرو های سنگین در محورهای شریانی خوزستان ممنوع شد
اهواز - ایرنا - رییس پلیس راه خوزستان گفت: به دلیل بارشهای اخیر و بسته شدن برخی جاده ها ، ورود و تردد تمامی خودرو های سنگین از جمله کامیون و تریلر ها در محور های شریانی استان طی مدت 48 ساعت ممنوع شد.
المعلم: تصمیم ترامپ تاثیر بر منطقه اشغالی جولان ندارد
دمشق- ایرنا - ' ولید المعلم 'معاون نخست وزیر و وزیر خارجه سوریه تاکید کرد: تصمیم ترامپ بر وضعیت منطقه اشغالی جولان تاثیر نخواهد گذاشت.
وزنه برداری در سال ۹۷- هرکول رفت، رستم رقیب سهراب شد
وزنه برداری ایران در سال گذشته اتفاقات مختلفی را تجربه کرد که قطعا مهمترین آن وداع بهداد سلیمی با دنیای قهرمانی بود.
راهداران شیروان در آماده باش هستند
منازل خسارت دیده از سیل تسهیلات می گیرند
33 هزار وعده غذای گرم بین سیلزدگان گلستان توزیع شد
غرب مازندران ، کانون استقرار سامانه بارشی جدید
10تیم هلال احمر خراسان شمالی در راز و جرگلان مستقر شدند
مردم از توقف در حاشیه و بستر رودهای خراسان شمالی پرهیز کنند
خسارت سیل به علت نبود پل در راههای روستایی تشدید شده است
روایت خبرنگار ایرنا از شهرستان سیل زده آق قلا
20 فقره جهیزیه به زوج های نیازمند مشگین شهر اهدا شد
نوزاد دختر، نخستین متولد سال 98 استان اردبیل بود