توان افزایی زنان در مسیر کارآفرینی گام مهمی در کشور است

20:37 ۲۱۰ روز و ۲۱ ساعت پیش ایرنا 311 0
توان افزایی زنان در مسیر کارآفرینی گام مهمی در کشور است

تهران- ایرنا- معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری گفت: توان افزایی زنان در مسیر کارآفرینی که با عنوان طرح «مسیر کسب و کار من» در سطح 31 استان اجرا شد، گام بسیار مهمی در اشتغال زنان است.

ایرنا

به گزارش خبرنگار ایرنا، معصومه ابتکار عصر چهارشنبه در اختتامیه فاز اول «مسیر کسب و کار من» که در بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان برگزار شد، افزود: در این طرح 780 نفر در 31 استان آموزش های اولیه را دیدند و حمایت از راهبرد موضوع کارآفرینی و توان افزایی برای ورود دختران فارغ التحصیل یکی از پروژه های مد نظر معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری است.
وی ادامه داد: انتظار داریم با حمایت سرمایه گذاران، بخش خصوصی و نظام بانکی افرادی که آموزش اولیه را دیدند و زمینه ورود به عرصه های کسب و کار را دارند، گامهای بعدی را بردارند.
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری اظهار داشت: این معاونت با همکاری نظام بانکی و تسهیلاتی که برای اشتغال زنان در صندوق توسعه ملی وجود دارد، زمینه اشتغال پایدار را برای زنان در جامعه بوجود آورده است.
وی افزود: یکی از این تسهیلات که خاص روستاها می باشد، تسهیلات پایدار است که طبق آخرین گزارش ها خانم های روستایی از این تسهیلات که 17 هزار میلیارد تومان است به خوبی استفاده کردند.
ابتکار تصریح کرد: ارزیابی ها نشان می دهد خانم ها در کسب و کارهایی که ایجاد کردند موفق بودند و همپای مردان توانسته اند طرح های خود را به یک تولید، خدمات پایدار، بازاریابی لازم و چرخه کسب وکار تبدیل کنند.
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری گفت: در مورد شهرها هم تسهیلات فراگیر را داریم که در آئین نامه این تسهیلات برای خانم ها امکان استفاده دیده شده و مشکلات مربوط به استفاده از این تسهیلات را با برگزاری نشست های تخصصی با وزارت صنعت، معدن و تجارت و مسئولان سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و زنان صنعتگر در صنایع دستی بررسی کرده ایم.
ابتکار اظهار داشت: این فرصت در حال فراهم شدن ا ست که خانم های فعال در زمینه های اقتصادی بتوانند با مسئولان و تصمیم گیران و سیاستگذاران مشکلات خود را بدون واسطه درمیان بگذ ارند و امیدواریم در مسیر این سیاست گذاری ها به ما کمک بکند.
وی گفت: در شرایط نوینی که بعد از خروج آمریکا از برجام و اعمال تحریم های غیرقانونی و ظالمانه و جنگ اقتصادی بر علیه مردم ایران بوجود آمده باید بیش از گذشته نسبت به بحث توان افزایی جامعه در موضوع اشتغال همت کنیم و این قطعا کار مشترکی است که با تشکلها و سازمان های غیردولتی تخصصی که در این موضوع سابقه و تجربه دارند، انجام می شود.
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری ادامه داد: از بخش خصوصی که در زمینه توان افزایی جامعه برای اشتغال کار کرده و تجربه موفق دارد و مشکلات را می شناسد و امکان سرمایه گذ اری هم دارد، برای این کار دعوت می کنیم.
ابتکار اظهار داشت: در موضوع کسب و کار و اشتغال فقط به تسهیلات نگاه نمی کنیم و فکر می کنیم خیلی جاها مشارکت و سرمایه گذاری خیلی خوب جواب داده و خانم ها در این زمینه تجربیات خوبی دارند.
وی گفت: سازمان های دولتی و غیر دولتی باید در ادامه مسیر توان افزایی برای اشتغال، برای 780 نفری که در طرح «مسیر کسب و کار من» آموزش های لازم را دیده اند و تشکیلات پشتیبان این فعالیت ها درحد مقدورات عمل کنند.
ابتکار با بیان اینکه ما هنوز در توان افزایی تشکل هایمان برای تربیت تسهیلگر در این زمینه باید کار کنیم، افزود: معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در سطح سیاستگذاری در این زمینه و حمایت از این توان افزایی ماموریت دارد و آماده است با همکاری تشکل هایی که این زمینه فعالیت دارند، مسیر را در انتقال تجربیات موفق و درس گرفتن از موفقیت ها و شکستها ادامه دهد.
وی اظهار داشت: جمعیت دختران فارغ التحصیل روبه افزایش است و بین 2 تا 3 برابر پسران در این قشر بیکاری داریم، ولی در عین حال هر جایی که فرصت بوده دختران ما پیشگام بودند و موفق عمل کردند و با وجود سختی ها توانستند به یک مسیر روشن دست پیدا کنند.
اجتمام*1193


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

سروش جمشیدی و چالش پیر شدن عینکش!- عکس
سروش جمشیدی عکس زیر را در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد.
مقابله با فشارخون و سرطان با پیاز
مطالعات جدید دانشمندان نشان می‌دهد پیاز منافع زیادی برای بدن دارد و استفاده از آن در رژیم غذایی ضروری است.
برآورد اولیه خسارت آتش‌سوزی دیشب میدان حسن‌آباد
معاون میراث‌فرهنگی تهران گفت: بیش از ۲میلیارد تومان برآورد اولیه میزان خسارت آتش سوزی به بنای تاریخی میدان حسن آباد است.
گران‌ترین کشورهای اروپایی برای زندگی
طی بررسی‌های صورت گرفته هزینه‌های زندگی در کشورهای شمالی و غربی اروپایی به طرز محسوسی بیشتر از هزینه‌های زندگی در کشورهای شرقی و جنوبی بوده است.
تولید روزانه 9 هزار تن پسماند در شهر تهران
حسن خلیل آبادی عضو شورای شهر تهران اظهار کرد: روزی 9 هزار تن پسماندهای شهر تهران از ایستگاه های مختلف جمع آوری می شوند و هر روز 100 تریلی به مدت سه بار پسماندهای تهران را در نزدیک آراد کوه در اطراف کهریزک تخلیه می کنند.
آتش‌نشانی ایستگاه حسن‌آباد چرا از ماجرای حریق انبار باخبر نشد؟
سخنگوی آتش‌نشانی تهران به چند ابهام ایجادشده درباره آتش‌سوزی در میدان حسن‌اباد پاسخ داد.
نجات یک دختر جوان از خودکشی از روی پل+ تصاویر
معاون هماهنگ‌کننده پلیس راهور فاتب از نجات یک خانم از خودکشی بر روی پل هجرت خبر داد.
چه کسی جانشین آمانو می‌شود؟
دیپلمات‌های آگاه از تصمیم مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای کناره گیری زودتر از موعد از این مسئولیت خبر می‌دهند.
احتمال ریزش بنای تاریخی میدان حسن‌آباد
با توجه به آتش سوزی بخشی از بنای تاریخی میدان حسن آباد در شب گذشته و سُست شدن این بنا بر اثر پاشیدن آب، احتمال ریزش ساختمان وجود دارد و هم اکنون تردد در این ساختمان از سوی شهرداری منطقه ۱۱ ممنوع شده است.
گزافه‌گویی جدید نتانیاهو درباره حزب‌الله لبنان
نخست وزیر رژیم صهیونیستی در استقبال از هیئتی از نمایندگان عالی‌رتبه پارلمان فرانسه مدعی شد، حزب‌الله باید فورا در لیست "گروه‌های تروریستی" قرار بگیرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تمهیدات شهرداری تهران برای برگزاری مراسم اربعین حسینی
مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری و رئیس ستاد اربعین شهرداری تهران به همراه هیأتی برای بررسی و حل مشکلات مربوط به اربعین به عراق سفر کرد.
برخورد پلیس با برگزار کنندگان عروسی‌های مختلط
معاون نظارت بر اماکن پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ گفت: با برگزار کنندگان عروسی‌ها مختلط در تهران برخورد جدی داریم چراکه بارها جلسات توجیهی برای این افراد برگزار کردیم.
سردار آزمون در لیست خرید تیم ایتالیایی
رسانه های روسی اعلام کردند تیم لاتزیو ایتالیا علاقه‌مندی دوباره خود را برای جذب سردار آزمون، مهاجم ایرانی تیم زنیت سن‌پترزبورگ ابراز کرده ست.
چه کسی جانشین آمانو می‌شود؟
دیپلمات‌های آگاه از تصمیم مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای کناره گیری زودتر از موعد از این مسئولیت خبر می‌دهند.
وقتی نجمه جودکی پیر می شود- عکس
نجمه جودکی عکس زیر را در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد.