جریانی هدفمند درحال تخریب امید مردم است

17:40 ۹۴ روز و ۴ ساعت پیش ایرنا 161 0
جریانی هدفمند درحال تخریب امید مردم است

همدان- ایرنا- رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها گفت: امروز جریانی هدفمند در حال تخریب سرمایه های اجتماعی، امید و اعتماد به نفس ملت ایران است.

ایرنا

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی روز چهارشنبه در آیین نکوداشت وحدت حوزه و دانشگاه و گرامیداشت شهادت آیت الله دکتر مفتح در دانشگاه علوم پزشکی همدان بیان کرد: دشمنان کوچکترین کوتاهی و نقطه ضعف در قوا یا پایین ترین سطوح را به شدت مورد توجه قرار داده و با بازتولید و بازنشر آن بی اعتمادی را در جامعه ترویج می دهند.
وی ادامه داد: امروزه خطرات بیرونی کم اثرتر از مسائل درونی است و دشمن درصدد کاهش سرمایه های اجتماعی و اعتماد عمومی در کشور است.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در باره حاشیه ایجاد شده برای مجموعه تحت مدیریت وزارت بهداشت در یکی از استان ها اظهار داشت: خدمات بزرگی در حوزه بهداشت و درمان صورت گرفته که می توان ماه ها درباره آن صحبت کرد اما به خوبی این خدمات منعکس نشده است.
حجت الاسلام رستمی ادامه داد: ایران در بخش های مختلف از جمله نانو پیشرفت کرده و این موضوع را دشمنان این ملت نیز اذعان کرده اند.
وی بیان کرد: برخی عنوان می کنند چگونه ما می توانیم زمینه پرتاب ماهواره مکان نما بدون اتکا به ماهواره های جی پی اس را به فضا فراهم کنیم اما نمی توانیم یکی از خودروهای ساخت ایران را اصلاح کنیم؟
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها ادامه داد: اگر تولید خودرو همانند ماهواره به نسل جهادگر دانشگاهی سپرده شود شاهد اتفاق مبارک خواهیم بود اما در حوزه خودرو به علت منافع، رانت ها و حاشیه سودهایی که وجود دارد عده ای اجازه نمی دهند تولید خودرو به مراکز علمی واگذار شود.
حجت الاسلام رستمی در ادامه به سعادت رساندن جامعه با بکارگیری ظرفیت حوزه و دانشگاه را مورد تاکید قرار داد و گفت: جدا کردن نهاد دین از دانشگاه در سر خط حرکت های موسسان دانشگاه و مروجان علوم غربی در کشور بود.
وی اضافه کرد: نگاه و تامل در علوم غربی موید شکل گیری فلسفه انکار هویت است و به تدریج انکار هر آنچه غیر مادی، غیر آزمایشگاهی و غیر قابل اثبات با علوم تجربی شکل گرفت.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها اظهار داشت: خروجی این نوع نگاه یک جریان علمی و فلسفی است که با وجود تاثیر مثبت در پیشرفت اما آسیب های بزرگ به مسایل غیرمادی وارد کرد.
حجت الاسلام رستمی بیان کرد: نتیجه شکل گیری مراکز علمی و دانشگاه هایی با این بنیاد و پیشینه، پیشرفت تکنولوژی، انقلاب صنعتی و دستیابی بشر به ابزارهایی با تولید بیشتر است.
وی افزود: اما در مقابل مشکلات جدیدی در جامعه بروز و ظهور کرد که پیشتر انسان با آن مواجه نبود تاجایی که امروز بشر دنبال حفظ طبیعت از دست تکنولوژی دست ساخت خودش است.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها گفت: حوزه پزشکی هم اینک با بیماری های طبیب ساخته مواجه است و برخی بیماری ها حاصل فعالیت های دانشگاهی برای به فروش رساندن محصولات دارویی است.
حجت الاسلام رستمی ادامه داد: هنگام شکل گیری مراکز علمی در ایران برخی بر این باور بودند که این دانشگاه ها باید در مسیر دانشگاه های غربی پیش برود اما حضور شخصیت هایی همچون شهید مطهری و مفتح در حفظ فضای علمی و ارتباط با فضای باورها و هنجارها بسیار موثر بود.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها گفت: شکل گیری انقلاب بر اساس دین باوری و ایستادگی در برابر سلطه گری غرب موجب شد که اولین ترورها متوجه چهره های دانشگاهی و علمی شود.
حجت الاسلام رستمی افرود: سپس تجزیه طلبی، کودتا و تحریم تا حرکت های عمیق تر درونی برای فاصله انداختن بین ارکان کشور و تضعیف قدرت نرم نظام دنبال شد.
وی اظهار داشت: وحدت حوزه و دانشگاه برای این است که مجموعه علمی با هم افزایی در راستای سعادت بشر و نه زیست دنیوی کوشش کنند.
وی تاکید کرد: ایجاد فضایی برای نقد و آزاد اندیشی در دانشگاه ها ضروری است اما دیکتاتوری، بی توجهی به رای و نظر دیگران، فرار از مناظره و دنبال تریبون یک طرفه بودن، پذیرفتنی نیست.
آیت الله شهید محمد مفتح از حامیان امام خمینی (ره) در جریان انقلاب اسلامی ایران بود که در سال 1307 در فامنین دیده به جهان گشود.
وی پس از پیروزی انقلاب عضو شورای انقلاب شد و سرپرستی دانشکده الهیات دانشگاه تهران را برعهده داشت. وی همچنین عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و مدتی دبیر جامعه روحانیت مبارز تهران بود.
وی در سال 1358به دست گروهک تروریستی فرقان به شهادت رسید و پیکرش در حرم حضرت معصومه (س) دفن شد. در تقویم جمهوری اسلامی ایران 27 آذر روز شهادت وی به روز وحدت حوزه و دانشگاه نامگذاری شده است.
7526/2087 /1596


گروه های زیر مجموعه استان ها

استان ها
استان ها

آخرین اخبار

اعتبارات کافی برای آبخیزداری و مقابله با سیل تخصیص نمی یابد
گنبدکاووس - ایرنا - رئیس سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور با بیان اینکه منشاء سیل حوزه آبخیز است، گفت: اعتبارات تخصیصی برای انجام اقدامات زیربنایی در زمینه آبخیزداری به منظور مقابله اساسی و ریشه ای با مخاطرات سیل، کافی نبوده و پاسخگوی نیازها نیست.
حدود 2.5 تن گوشت غیربهداشتی در همدان کشف شد
همدان - ایرنا - مسئول طرح سلامت نوروزی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: 2 تن و 300 کیلوگرم گوشت قرمز خارج از چرخه مصرف در شهر همدان کشف و معدوم شد.
سیل و برف 180 میلیارد تومان به کشاورزی شرق مازندران خسارت زد
ساری-ایرنا- نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی برآورد اولیه خسارت سیل و برف مزارع کشاورزی شرق استان را افزون بر یکهزار و 800 میلیارد ریال اعلام کرد.
خسارت 11 هزار میلیارد ریالی سیل به کشاورزی گلستان
گرگان - ایرنا - وزیر جهاد کشاورزی گفت که بروز سیل در گلستان حدود 11 هزار میلیارد ریال به بخش کشاورزی، باغبانی و دامی این استان خسارت وارد کرد.
ترافیک در 5 جاده کشور نیمه سنگین است
تهران - ایرنا - رئیس مرکز اطلاعات و کنترل راهور نیروی انتظامی گفت: ترافیک در 5 جاده کشور نیمه سنگین اما پر حجم و روان است.
صندوق بازنشستگی، آماده کمک به سیل‌زدگان گلستان
تهران - ایرنا- مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری از آمادگی و امداد رسانی هلدینگ‌ها و شرکت‌های تابعه این صندوق برای کمک به سیل‌زدگان استان گلستان خبر داد.
هزارچشم تا مریوان
سنندج - ایرنا - هر نقطه از کردستان سرشار از زیبایی های خاصی است که گردشگران زیادی را از نقاط مختلف دنیا به خود جذب می کند و در این بین برای دیدن چشم اندازهایی بکر و دلنواز و گذشتن از پیچ های زیبا و خطرناک در شهرستانی هم چون مریوان باید هزارچشم داشت.
روند ابتلا به بیماری ویروسی در قروه کاهش یافت
سنندج - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: پس از ابتلای بیش از هزار و 900 نفر به بیماری ویروسی نورواک در قروه، مبتلا شدن به آن اکنون روند کاهشی به خود گرفته است اما مردم همچنان بهداشت فردی را رعایت کنند.
ترافیک در ورودی های مشهد سنگین است
مشهد- ایرنا- رئیس پلیس راه خراسان رضوی گفت: هم اینک ترافیک خودرویی در ورودی های شهر مشهد سنگین است.
گُمیشان در گلستان وضعیت اضطراری گرفت
گرگان - ایرنا - میلیونها متر مکعب روان آب و سیلاب جاری شده ناشی از طغیان رودخانه ها و مناطق شرق گلستان که به شهر گُمیشان نزدیک شده است؛ این منطقه غربی استان را در وضعیت اضطراری قرار داد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سیل؛ چه بر سر مردم گلستان آورد
گرگان - ایرنا - بارندگی های رگباری در آغاز سال نو اگرچه نعمت الهی برای مردم گلستان به ارمغان آورد؛ اما حجم بالای روان آب ها و سیلاب ناشی از طغیان رودخانه ها و سرریز شدن سدها بخش وسیعی از این استان بویژه شمال را در برگرفته و از شرق به غرب در حرکت است.
ویدئو - با برخی شگفتی‌های برج طغرل آشنا شوید
«برج طغرل» را یکی از زیباترین آثار تاریخی با پیشینه‌ای برابر ۹ قرن یعنی متعلق به دوره سلجوقی می‌دانند. مورخان معتقدند «طغرل بیک سلجوقی» مؤسس و نخستین پادشاه سلسله سلجوقیان در این برج آرمیده و همین امر سبب شده تا این اثر ملی به نام «برج طغرل» شهرت یابد. برای این بنای تاریخی کاربری‌های مختلفی مانند «ساعت»، «منعکس‌کننده صدا» و «راهنمای مسافران» عنوان کرده‌اند. برای رسیدن به برج طغرل در شهرری، خیابان ابن‌بابویه و در مقابل سردر شرقی، استفاده از مترو بهترین راه ممکن است. در فاصله مترو تا برج نیز تاکسی و اتوبوس‌هایی که در مقابل درِ خروجی مترو منتظر مسافران هستند، شما را به مقصد می‌رسانند.
سرمایه‌گذاران خارجی در مناطق آزاد کم شدند
آمارها نشان می‌دهد میزان جذب سرمایه خارجی در ۱۱ ماهه نخست سال 1397 نسبت به سال قبلش بیش از ۳۲ درصد کاهش داشته، این در حالی است که این آمار در سال ۱۳۹۶ روند افزایشی داشته است.
واردات ۲۰۳ تن عروسک به کشور+ جدول
براساس آمار گمرک در ۱۱ ماهه سال ۹۷ بالغ بر ۲۰۳ تن انواع عروسک از ۲ کشور جهان وارد ایران شده است.
موفقیت تیم ملی فوتبال امید، با وجود بدشانسی در راه المپیک
پیشکسوت فوتبال ایران می‌گوید با وجود بدشانسی تیم ملی فوتبال امید کشورمان در بازی برابر ترکمنستان و وجود چند مصدوم، امیدوار است این تیم بتواند امید ایران برای کسب سهمیه المپیک را زنده نگه دارد.
اعتبارات کافی برای آبخیزداری و مقابله با سیل تخصیص نمی یابد
حدود 2.5 تن گوشت غیربهداشتی در همدان کشف شد
سیل و برف 180 میلیارد تومان به کشاورزی شرق مازندران خسارت زد
خسارت 11 هزار میلیارد ریالی سیل به کشاورزی گلستان
ترافیک در 5 جاده کشور نیمه سنگین است
صندوق بازنشستگی، آماده کمک به سیل‌زدگان گلستان
هزارچشم تا مریوان
روند ابتلا به بیماری ویروسی در قروه کاهش یافت
ترافیک در ورودی های مشهد سنگین است
گُمیشان در گلستان وضعیت اضطراری گرفت