پس لرزه های افشای مکاتبات دیپلمات های اروپا به آلمان رسید

18:55 ۳۳ روز و ۱ ساعت پیش ایرنا 40 0
پس لرزه های افشای مکاتبات دیپلمات های اروپا به آلمان رسید

تهران- ایرنا- دفتر اطلاعات امنیت آلمان در پی نفوذ هکرها به مکاتبات دیپلمات‌های اروپایی، از شرکت‌های این کشور خواست تا به دلیل حملات احتمالی هکرهای چینی بسیار محتاط باشند.

ایرنا

به گزارش چهارشنبه ایرنا به نقل از رویترز، به‌رغم بالا بودن تخصص فناوری در آلمان، کارشناسان سایبری این کشور نسبت به حمله سایبری هکرهای خارجی به شرکت‌های آلمانی هشدار دادند.
همچنین به دنبال جنگ تجاری میان آمریکا و چین، یکی از مقامات ارشد اطلاعات خارجی آمریکا در هفته گذشته گفت، در ماه‌های اخیر فعالیت سایبری چین در آمریکا به‌شدت افزایش یافته و هدف اصلی آنان تخریب زیر ساخت‌های حیاتی است.
روزنامه نیویورک تایمز نیز در پی افشای مکاتبات دیپلمات‌های اتحادیه اروپا عنوان کرد، هکرها یا سارقان اینترنتی احتمالاً با دولت چین مرتبط بوده‌اند زیرا هکرها در حمله اخیر خود از فنون مشابه به‌کاررفته شده در ارتش چین، استفاده کرده‌اند.
مکاتبات دیپلماتیک اتحادیهٔ اروپا که هدف حملهٔ هکرها قرار گرفته‌اند عمدتاً نشانگر نگرانی‌های اروپا دربارهٔ رئیس جمهوری آمریکا، دونالد ترامپ و همچنین رفتارهای چین، روسیه و ایران است. نیویورک تایمز تصریح کرد که حملهٔ هکرها به مکاتبات دیپلماتیک اروپا مشابه افشای گستردهٔ اسناد وزارت امور خارجهٔ آمریکا در سال 2010 موسوم به ویکیلیکس است، هر چند دستیابی به اسناد دیپلماتیک اروپا محدودتر بوده و اسنادی که مورد سرقت قرار گرفته‌اند جنبهٔ مخفی یا محرمانه نداشته‌اند.
با این حال، مقامات اتحادیهٔ اروپا تحقیق در مورد این حمله را آغاز کرده‌اند. در یکی از اسناد دیپلماتیک اتحادیهٔ اروپا که از سوی هکرها مورد سرقت قرار گرفته، نشست رؤسای جمهوری آمریکا و روسیه در هلسینکی به‌عنوان موفقیتی برای ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، معرفی شده است.
در یکی دیگر از این اسناد به ملاقاتی با رئیس جمهوری چین، شی جین پینگ، اشاره شده که طی آن نامبرده گفته است که آمریکا به‌گونه‌ای رفتار می‌کند که انگار در یک رقابت مشت زنی بدون قانون شرکت کرده است. این مکاتبه سپس تصریح می‌کند که رئیس جمهوری چین قول داده که تسلیم فشارهای آمریکا نشود.

**استقرار کلاک های هسته ای روسیه
در یکی دیگر از مکاتبات اتحادیهٔ اروپا به اوضاع اوکراین اشاره شده و در آن از جمله آمده است که مسکو بعد از الحاق کریمه در سال 2014 احتمالاً کلاهک‌های اتمی خود را در این منطقه از نو مستقر ساخته است.
نیویورک تایمز در ادامه افزوده است که تکنیک به‌کاررفته شده در سرقت اینترنتی مکاتبات سیاسی اروپا طی سه سال اخیر مشابه فنونی است که یک واحدنظامی نخبهٔ ارتش چین مورداستفاده قرار می‌دهد. نیویورک تایمز تأکیدکرده که غالب مکاتبات سرقت شده، گزارشات رایج هفتگی نمایندگی‌های اتحادیهٔ اروپا در سرتاسر جهان است که در آنها گفت وگوهای سیاسی با رهبران و مقامات جهان انعکاس می‌یابند.
دیپلمات‌های اروپایی در مکالمات خود با مقامات آمریکایی بعد از اجلاس هلسینکی در ماه ژوئیه، به تشریح تلاش‌های کاخ سفید برای کنترل صدمات (پس از عدم استفاده ترامپ از متن تنظیم شده در یک کنفرانس خبری مشترک با پوتین) پرداختند.
به نظر می‌رسد ترامپ موافقت کرده که به روس‌ها اجازه بازجویی از دیپلمات‌های سابق آمریکایی در ازای بازجویی آمریکا از روس‌ها را بدهد که توسط رابرت مولر بازپرس ویژه متهم شناخته شده‌اند. طبق یک سند از تبادل نظرهای شخصی آنها در 20 ژوئیه (29 تیر)، مقامات کاخ سفید به اروپایی‌ها تضمین دادند که توافق ترامپ مانع از بازجویی آمریکایی‌ها می‌شود.
همچنین برخی از نامه‌های غیررسمی افشا شده شامل نامه نگاری به رهبران عربستان، رژیم صهیونیستی و دیگر کشورها می‌باشد که در سراسر اتحادیه اروپا به اشتراک گذاشته شده‌اند.
کارولین ویچینی معاون سرپرست اتحادیه اروپا در واشنگتن در یکی از این نامه‌ها پیشنهاد می‌کند که دیپلمات‌های 28 عضو اتحادیه اروپا، حتی در حالی که در حوزه‌هایی مانند مسائل آب و هوایی و تجارت اختلافاتی با ترامپ دارند، واشنگتن را به‌عنوان مهمترین شریک خود بدانند.
دبیرخانه اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای اعلام کرد که از ادعای افشای اطلاعات حساس آگاه است و فعالانه در مورد این موضوع تحقیق می‌کند.
به گفته مقامات اروپایی، ارتباطات محرمانه‌تر در سیستم جداگانه‌ای نگهداری می‌شوند که اخیراً به‌روزرسانی و تعویض شده‌اند. همچنین مکاتباتی که بر روی تصمیمات قدرت‌های جهانی بر روی توافق سال 2015 ایران متمرکز بود، در یک سیستم کاملاً متفاوت و بدون اتصال به اینترنت قرار گرفته است.
شبک**آساق**9473**1708


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

تکذیب اقدام عجیب پلیس در جاده خوی – ماکو
مرکز اطلاع رسانی و ارتباطات معاونت اجتماعی نیروی انتظامی، استفاده پلیس از خودرو شهروندان برای کمین در مسیر قاچاقچیان کالا را در جاده خوی – ماکو تکذیب کرد.
تردد ۱۱ میلیون وسیله نقلیه فرسوده در کشور
رئیس اداره حقوقی پلیس راه با انتقاد از عملکرد دستگاه‌ها در حوزه اسقاط وسایل نقلیه فرسوده گفت: در حال حاضر یک میلیون و ۵۰۰ هزار خودروی فرسوده و ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار موتورسیکلت فرسوده در کشور تردد می‌کند.
هوای امسال کلانشهر‌ها بهتر از سال گذشته است
معاون محیط زیست انسانی سازمان محیط زیست با اشاره به اینکه امسال کیفیت هوای کلانشهرها بهتر از سال گذشته بوده است، گفت: برخی دستگاه‌ها در اجرای مصوبات کاهش آلودگی هوا مشارکت بالایی داشتند. برخی دستگاه‌ها نیز باید عملکرد و تلاش خود را در این حوزه ارتقا دهند.
عاداتی به ظاهر مفید اما مضر برای مغز
اگر در یک منطقه شهری که سطوح آلودگی در آن بالاست، زندگی می کنید، برنامه منظم ورزش در فضای باز ممکن است بیش از آن که مفید باشد به ضرر شما تمام شود.
زنگ ورزش مدارس تهران تعطیل شد
رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران از تعطیلی زنگ ورزش مدارس در روز سه‌شنبه 2 بهمن ماه امسال خبر داد.
سرما در بورس تهران رخنه کرد
بورس اوراق بهادار تهران امروز در اولین روز بهمن ماه به سردی گرایید و با کاهش ۳۶۵۲ واحد وارد کانال ۱۶۱ هزار واحدی شد.
شماره‌گذاری سمند EF۷ تا اطلاع ثانوی متوقف شد
معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد گفت: ارسال دیرهنگام مدارک، دلیل شماره نشدن سمند یی.اف7 (EF7) دوگانه سوز از سوی راهور ناجاست.
بازار سکه بی‌اعتنا به کاهش قیمت طلا
با وجود آنکه در آغاز هفته جدید میلادی بهای هر اونس طلا در بازارهای جهانی نزدیک سه دلار عقبگرد داشت اما در بازار تهران اغلب مسکوکات طلا تحت تاثیر رشد نرخ ارز بالاتر از قیمت دیروز به خریداران فروخته شد.
واریز ۳ میلیارد به حساب همسر وزیر احمدی نژاد
یکی از اعضای هیات مدیره بانک سرمایه در دومین جلسه رسیدگی به اتهامات اعضای هیات مدیره سابق این بانک ضمن تاکید بر این که جزو هیات مدیره غیر موظف این بانک بوده است، گفت‌: توصیه می‌کنم بانک‌ها عضو غیر موظف انتخاب نکنند.
نفت در بورس مشتری پیدا نکرد!
با اینکه معاملات نفت خام سبک ایران تا دقایقی پیش در بورس انرژی تمدید شد اما در نهایت مشتری‌ای برای خرید آن اقدام نکرد. باید در ادامه منتظر اطلاعیه بورس انرژی و شرکت ملی نفت ایران در این رابطه بود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سرما در بورس تهران رخنه کرد
بورس اوراق بهادار تهران امروز در اولین روز بهمن ماه به سردی گرایید و با کاهش ۳۶۵۲ واحد وارد کانال ۱۶۱ هزار واحدی شد.
عناوین روزهای دهه فجر ۹۷ مشخص شد +جدول
عناوین روزهای دهه فجر چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اعلام شد.
استیون سیگال این روز‌ها کجاست و چه می‌کند؟
استیون سیگال بیشتر از سه دهه است که با فیلم‌های اکشن و پر زدوخورد هوادارانش را به هیجان می‌آورد، سیگال برای ایرانی‌ها نیز شخصیت بسیار شناخته شده‌ای است و طرفداران زیادی دارد.
عناوین روزهای دهه فجر 97 مشخص شد + جدول
عناوین روزهای دهه فجر چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اعلام شد.
تیپ و استایل چهره‌های ایرانی؛ چهره‌ها و استایل زمستانی
تیپ و استایل و توجه به پوشش همواره یکی از اصلی‌ترین نکات شخصیتی و از ویژگی‌های بارز سلبریتی‌ها و چهره‌های شناخته شده در هر جامعه‌ای به شمار می‌رود و در طول تاریخ هم همیشه سلبریتی‌ها سعی می‌کردند تمایز اجتماعی و گاهاً اقتصادی خود نسبت به دیگران را با پوشش و لباس خود به منصه ظهور برسانند. در این سری مطلب سعی داریم پکیجی از تیپ‌های برجسته چهره‌های ایرانی خدمتتان تقدیم کنیم.
دن کیشوت 2019 در کاخ سفید
زلزله 6.7 ریشتری شمال شیلی را لرزاند
زنان انگلیس در اعتراض به تبعیض جنسیتی تظاهرات کردند
مهاجران افغان و کشمیر؛ محور سفر مقام سازمان ملل به پاکستان
ترامپ بار دیگر بر ساخت دیوار مرزی با مکزیک تاکید کرد
دمکرات ها با هدیه ای مشروط به مصاف ترامپ می روند
تصادف دو اتوبوس در بولیوی 22 کشته برجاگذاشت
روتیرز: ترامپ مقابل دمکرات ها کوتاه می آید
خبرنگار آسوشیتدپرس در طرابلس کشته شد
شمار کشته های انفجار در مکزیک به 66 تن رسید