شورای نگهبان مطالعات کارشناسی ودقیقی درباره لوایح FATFانجام داده است

16:23 ۲۱۲ روز و ۸ ساعت پیش ایرنا 247 0
شورای نگهبان مطالعات کارشناسی ودقیقی درباره لوایح FATFانجام داده است

تهران- ایرنا- عضو حقوقدان شورای نگهبان گفت: این شورا مطالعات دقیق و کارشناسی زیادی برای بررسی لوایح 4 گانه FATF در این شورا انجام داده است.

ایرنا

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، سیامک ره پیک امروز- چهارشنبه- در مراسم نکوداشت هفته پژوهش شورای نگهبان که در محل مجلس قدیم برگزار شد، در مورد نحوه بررسی لوایح FATF در شورای نگهبان اظهارداشت: متاسفانه در برخی موارد اشخاصی که مسئولیت هایی داشته اند گفته اند شورای نگهبان در مورد لوایح FATF سطحی و با کم دقتی این لوایح را بررسی کرده است.
وی با اشاره به اینکه در تمامی مراحل بررسی لوایح 4 گانه حضور داشته است، افزود: شورای نگهبان یکی از نهادهایی بود که بیشترین سطح کارشناسی را در بررسی لوایح 4 گانه انجام داد.
ره پیک اضافه کرد: این سطح کارشناسی به حدی بود که دوستان دولت هم می گفتند سوال و جواب هایی که در جلسات شورای نگهبان مطرح می شد حاکی از تسلط کامل به این موضوع بود.
این عضو حقوقدان شورای نگهبان با بیان اینکه مطالعات زیادی در مورد لوایح 4 گانه FATF در شورای نگهبان صورت گرفت، گفت: برادران ما در قم نیز در این راستا مطالعات زیادی داشتند، مطالعات و بررسی های دقیقی در مورد حق تحفظ و حق شرط ها در این لوایح انجام شد و همچنین ما جلسات خوبی با موافقان و مخالفان این لوایح 4 گانه داشتیم.
ره پیک اضافه کرد: همچنین اخیرا پرونده ای در دیوان عدالت در مورد اراضی مطرح بود که این پرونده به فقهای شورای نگهبان ارجاع شد و در این باره بررسی دقیق و جامعی صورت گرفت تا حق کسی ضایع نشود.
عضو حقوقدان شورای نگهبان افزود: روشی که شورای نگهبان در بررسی مصوبات به کار می گیرد روش متن خوانی است این طور تصور نشود که شورا، کلی نظر می دهد بلکه یک متن سه بار در شورای نگهبان خوانده می شود.
رییس پژوهشکده شورای نگهبان یادآور شد: این پژوهشکده نقش اساسی در بررسی موضوعات دارد و مطالعات دقیقی بر روی موضوعات و مصوبات مختلف انجام می دهد.
ره پیک ادامه داد: ما سال گذشته از سامانه نظرات شورای نگهبان رونمایی کردیم که استقبال خوبی از آن انجام شد و امروز روزانه به طور متوسط این سامانه 12 هزار بازدید دارد.
وی گفت: امروز نیز از سامانه مذاکرات شورای نگهبان رونمایی می کنیم. که براین اساس مذاکرات شورای نگهبان در این سامانه قرار داده می شود.
ره پیک با اشاره به دیدارهای اعضای شورای نگهبان با رهبر معظم انقلاب خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب در این دیدارها تاکید داشتند که این موضوعات در اختیار جامعه و مردم قرار گیرد.
این عضو حقوقدان شورای نگهبان با بیان اینکه پژوهشکده شورای نگهبان اقدامات خوبی در ارتباط با دانشگاهیان انجام داده است، اظهار داشت: ما کارگاه های آموزشی وپژوهشی با دانشگاه های مختلف برگزار کرده ایم که تعداد آن به 90 کارگاه می رسد و 3 هزار دانشجو تحصیلات تکمیلی در این کارگاه ها شرکت کرده اند.
وی در مورد بررسی قانون انتخابات در مجلس گفت: جلسات متعددی در مورد قانون انتخابات برگزار شد ولی ما انتظارمان این است که اقدامات بیشتری در این راستا انجام شود و ناتمام نماند.
ره پیک اضافه کرد: شورای نگهبان نهادی رسمی است که باید وظیفه قانونی خود را ایفا کند لازم است که در این راستا این شورا تحلیل هایی داشته باشد از این رو ما از پژوهش های خود به صورت تحلیلی موضوعات را بررسی می کنیم.
سیام*9121*1058*1535


گروه های زیر مجموعه سیاسی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

مهمترین ترکیبات غذایی سرطان‌زا و ضد سرطان را بشناسید
عضو هیات علمی انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور برخی ترکیبات غذایی سرطان‌زا و همچنین مواد غذایی دارای بیشترین اثر حفاظتی در برابر بروز سرطان را تشریح کرد.
راز عمر طولانی چیست؟
برخی از مناطق به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کرده‌اند تا ماده غذایی خاصی را در حد مطلوب مصرف کنند.
سوپراسپرت جدید شورولت- عکس
خودروساز آمریکایی شورولت از جدیدترین محصول خود "Corvette C8 Stingray (2020)" رونمایی کرد.
۵ روش برای سرکوب اضطراب
از عوامل مشترک به وجود آورنده اضطراب می‌توان به روز اول کار در محلی جدید یا هنگام ارائه یک موضوع برای افراد زیاد٬ اشاره کرد.
روند کاهشی قیمت طلا در آینده ادامه‌دار است؟
نایب رئیس اول اتحادیه طلا تهران درباره وضعیت بازار طلا توضیحاتی ارائه داد.
غیبت رضایی از لیست بروژ برای دیدار با اسپورتینگ
مهاجم ایرانی کلوب بروژ در لیست تیمش برای بازی دوستانه با اسپورتینگ پرتغال قرار نگرفت.
دلیل توقیف نفتکش انگلیسی از زبان یک منبع نظامی آگاه
یک منبع نظامی آگاه در رابطه با دلیل توقیف نفتکش انگلیسی در تنگه هرمز گفت: این نفتکش که توسط نیروی دریایی سپاه توقیف شده است از مسیر خلاف کشتیرانی در تنگه هرمز عبور می‌کرد.
تکذیب حمله مسلحانه به امام جمعه گرمسار
معاون فرماندار گرمسار با اشاره به شایعات مطرح شده درباره حمله مسلحانه به امام جمعه گرمسار گفت: این شایعه کذب محض بوده و صحت ندارد.
واکنش آمریکا به توقیف نفتکش انگلیسی توسط ایران
شورای امنیت ملی آمریکا جمعه شب اعلام کرد از توقیف نفتکش انگلیس توسط ایران مطلع شده است.
تعداد خدمه نفتکش توقیف شده انگلیسی توسط ایران
نفتکش توقیف شده انگلیسی 23 خدمه دارد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

مهمترین ترکیبات غذایی سرطان‌زا و ضد سرطان را بشناسید
عضو هیات علمی انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور برخی ترکیبات غذایی سرطان‌زا و همچنین مواد غذایی دارای بیشترین اثر حفاظتی در برابر بروز سرطان را تشریح کرد.