تفاهم نامه همکاری معاونت هنری و دانشگاه هنر امضا شد

15:13 ۹۱ روز پیش ایرنا 272 0
تفاهم نامه همکاری معاونت هنری و دانشگاه هنر امضا شد

تهران-ایرنا- معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دانشگاه هنر به منظور ایجاد و گسترش زمینه های همکاری های مشترک فرهنگی، هنری، علمی و پژوهشی و ارائه خدمات اجرایی تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

ایرنا

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در جلسه معاونت امور هنری و دانشگاه هنر به منظور ایجاد و گسترش زمینه های همکاری های مشترک فرهنگی، هنری، علمی و پژوهشی و ارائه خدمات اجرایی تفاهم نامه همکاری این دو نهاد به امضای سیدمجتبی حسینی؛ معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سید حسن سلطانی؛ رییس دانشگاه هنر رسید.
به کارگیری ظرفیت های هنری دو طرف و ایجاد بستر مناسب برای تولید و عرضه آثار هنری هنرمندان، استادان، دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه در رشته های مختلف تجسمی، موسیقی، نمایشی، مشارکت و همکاری در تحقق شیوه نامه حمایت از راه اندازی کسب و کارهای فرهنگی، هنری، همکاری در تدوین سند و نقشه جامع آموزش هنر در کشور، انجام پژوهش های کاربردی، هدایت حمایت از پایان نامه های تحصیلی با درنظر گرفتن اولویت های پژوهشی معاونت امور هنری از موارد و زمینه های همکاری معاونت امور هنری و دانشگاه هنر براساس این تفاهم نامه است.
پس از امضای این تفاهم نامه مقرر شد نمایندگانی از دو نهاد برای تحقق و اجرای موارد تفاهم نامه برنامه ریزی و پیگیری های لازم را انجام دهند.
معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این جلسه گفت: نهادهای اجرایی می توانند در کنار نهادهای علمی قرار گیرند و هم افزایی کنند. امروزه خانواده هنر بسیار گسترده شده است و سرمایه انسانی هنر با تعامل و همکاری بهتر می تواند مورد استفاده قرار گیرد و همکاری معاونت امور هنری و دانشگاه هنر نیز در این راستا انجام می شود.
حسینی ادامه داد: پژوهش های کاربردی به توسعه فضای هنر کمک می کند و سعی می شود در این همکاری مستمر دوجانبه به حوزه هایی مانند بینا رشته ای که کمتر مورد توجه قرار گرفته است، پرداخته شود. یکی از آسیب هایی که امروز در هنر دیده می شود، عدم تناسب دوکفه مهارت و معرفت در آموزش هنر است که ضرورت دارد به آن توجه شود. جشنواره زدگی آسیب دیگر حوزه هنر است و هرچه عرصه های بروز و ظهور هنر غیراز جشنواره ها فراهم شود، مؤثر است. وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رقیب بخش خصوصی نیست و در حوزه ای که بخش خصوصی می تواند فعالیت کند، وارد نمی شود.
معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تأکید بر ضرورت نگاه آمایشی در هنر، طرح شبکه شهر خلاق هنر و گفت و گوی دیروز و امروز هنر را از طرح های معاونت امور هنری خواند.
رییس دانشگاه هنر نیز در این جلسه گفت: تفاهم نامه معاونت امور هنری و دانشگاه هنر می تواند مقدمات همکاری ماندگاری را فراهم کند و این تعامل از نظر رشد مباحث هنری مؤثر است و در حوزه هایی مانند آموزش هنر و دانش افزایی، استفاده از ظرفیت های دو طرف، توجه به اقتصاد هنر با درنظر گرفتن تعهد اجتماعی در هنر می تواند نقش داشته باشد.
دراین جلسه علی ترابی، مدیرکل دفتر موسیقی، شهرام کرمی؛ مدیرکل هنرهای نمایشی، هادی مظفری؛ مدیرکل هنرهای تجسمی، حمید قبادی؛ مشاور معاون هنری و دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس، محمد اللهیاری؛ مدیرکل دفتر آموزش و توسعه فعالیت های هنری، احمد صدری؛ مشاور معاونت هنری و دبیر کمیته های تخصصی شورای ارزشیابی هنرمندان، سید امین مؤیدی اصفهانی؛ مشاور برنامه ریزی و نظارت راهبردی و مجید فروغی؛ مدیر روابط عمومی معاونت امور هنری حضور داشتند.
همچنین علیرضا رازقی؛ معاون آموزشی دانشگاه هنر، شهاب الدین عادل؛ رییس دانشکده سینما تئاتر، رضا خدادادی؛ رییس پردیس بین المللی دانشگاه هنر، حمید عسگری؛ رییس دانشکده موسیقی و سودابه صالحی؛ رییس دانشکده هنرهای تجسمی دانشگاه هنر حضور داشتند.
فراهنگ**9031** 1418


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

ساير حوزه ها
ساير حوزه ها

آخرین اخبار

30 معتکف در جاجرم دچار گازگرفتگی شدند
بجنورد - ایرنا- رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی خراسان شمالی گفت: 30 نفر از معتکفان رجبیه در روستای چهاربید از توابع شهرستان جاجرم، دیشب دچار گازگرفتگی شدند.
ریزش کوه محور اسفراین - بجنورد را بست
بجنورد- ایرنا - ریزش کوه در گردنه پلمیس در محور اسفراین - بجنورد، سبب بسته شدن موقتی این محور خراسان شمالی در روز چهارشنبه شد.
سیل در گلستان جان دو نفر را گرفت
گرگان - ایرنا - وقوع سیلاب و تخریب چند ساختمان در شرق استان گلستان دو کشته و چند مصدوم بر جای گذاشت.
دبی آب رودخانه های منتهی به گنبدکاووس کاهش یافت
گنبدکاووس - ایرنا - مدیر امور منابع آب شهرستان های گنبدکاووس، مینودشت و گالیکش اعلام کرد: در پی بارش های سنگین دو روز اخیر در منطقه شرق گلستان، دبی آب رودخانه های گرگانرود، چهل چای و نرماب منتهی به شهر گنبدکاووس در روز چهاشنبه کاهش چشمگیر یافته است.
سیلاب به 50 روستای شهرستان گنبدکاووس خسارت زد
گنبدکاووس - ایرنا - فرماندار ویژه گنبدکاووس از خسارت سیلاب ناشی از بارش های 48 ساعت گذشته به 50 روستای این شهرستان واقع در شرق گلستان خبر داد.
13 تن از حادثه دیده چهارشنبه آخر سال البرز در بیمارستان بستری شدند
کرج - ایرنا - رئیس مرکز فوریت های پزشکی استان البرز با بیان اینکه تعداد حادثه دیدگان امسال چهارشنبه آخر سال 97 حدود 20 درصد کمتر از سال گذشته بود، گفت: 13 تن از مصدومان این حوادث در بیمارستان های استان بستری شدند.
6 قایق برای کمک به شهروندان گنبد به کار گرفته شد
گنبدکاووس - ایرنا - رئیس جمعیت هلال احمر گنبدکاووس اعلام کرد: با ورود آب به بخش هایی از مناطق شمالی شهر گنبدکاووس، از جمله حد فاصل پل آخوند آباد تا برج قابوس، 6 فروند قایق برای کمک و امداد در سطح شهر توسط هلال احمر و با همکاری بخش خصوصی به کار گرفته شد.
ریزش بهمن جاده کرج - چالوس را بست
کرج - ایرنا - مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای البرز اعلام کرد که ریزش بهمن سبب انسداد جاده کرج - چالوس شد.
6 هزار و 51 سیل زده مازندرانی امدادرسانی شدند
ساری - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران اعلام کرد: تاکنون 6 هزار و 51 نفر از آسیب دیدگان سیل در 12 شهر و 75 منطقه استان از خدمات امدادی این جمعیت بهره مند شدند.
فرازهای بهارانه
اصفهان- ایرنا- بهار، سفر، مهرورزی و صله رحم از جمله موضوعاتی است که مولای متقیان علی (ع) در نهج البلاغه از آن سخن گفته است که اندیشه های نابی که با بکارگیری آن درون و برون هر انسانی متحول می شود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

کشیش مسیحی:حضرت علی(ع) وفرزندانش بهترین الگوبرای بشریت هستند
لندن - ایرنا - «کریستوفر کلوسی» کشیش مسیحی و پژوهشگر مطالعات اسلامی معتقد است که حضرت علی (ع) و فرزندان ایشان اسوه‌های بی‌نظیر و کامل برای بشر امروز هستند.
آخرین سوال نظرسنجی برنامه نود چه بود؟
شب گذشته به دستور مدیر شبکه سه برنامه نود با اجرای عادل فردوسی‌پور متوقف شد.
جرائم چهارشنبه آخر سال در البرز 30 درصد کاهش یافت
کرج - ایرنا - فرمانده نیروی انتظامی استان البرز اعلام کرد که با مشارکت مردم و پلیس میزان جرائم چهارشنبه آخر سال این استان 30 درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافت.
«رحمان ۱۴۰۰» گیشه را در دست گرفت
یلم‌های رحمان ۱۴۰۰، متری شیش و نیم، چهار انگشت، غلامرضا تختی، زندانی‌ها، پیشونی سفید ۳ و ژن خوک به ترتیب رتبه‌های اول تا هفتم جدول فروش اکران نوروز ۹۸ را در اختیار دارند.
جشن میلاد حضرت علی ( ع ) در باکو برگزار شد
باکو – ایرنا – جشن میلاد مولی الموحدین حضرت علی(ع ) سه شب شب در خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در باکو برگزار شد.
قیمت بلیت سینما در سال ۹۸ چقدر گران شد؟
شوخی جالب و خنده‌دار احسان علیخانی با یوسف تیموری
همکاری بابک حمیدیان و همسرش مینا ساداتی
«رحمان ۱۴۰۰» گیشه را در دست گرفت
عکس آرشیوی از جوانی «رامبد جوان»
بازگشت نرگس محمدی با بازیگران خارجی به تلویزیون
مدح فوق‌العاده امیرالمؤمنین +فیلم
معصوم، «باب استغفار» را در «ماه رجب» باز کرده است
پخش سریال نوروزی «نون.خ» از ۲۹ اسفندماه از شبکه اول سیما
کارهایی که در حال اعتکاف حرام است و آن را باطل می‌کند