تفاهم نامه همکاری معاونت هنری و دانشگاه هنر امضا شد

15:13 ۱۸۸ روز و ۱۳ ساعت پیش ایرنا 320 0
تفاهم نامه همکاری معاونت هنری و دانشگاه هنر امضا شد

تهران-ایرنا- معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دانشگاه هنر به منظور ایجاد و گسترش زمینه های همکاری های مشترک فرهنگی، هنری، علمی و پژوهشی و ارائه خدمات اجرایی تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

ایرنا

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در جلسه معاونت امور هنری و دانشگاه هنر به منظور ایجاد و گسترش زمینه های همکاری های مشترک فرهنگی، هنری، علمی و پژوهشی و ارائه خدمات اجرایی تفاهم نامه همکاری این دو نهاد به امضای سیدمجتبی حسینی؛ معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سید حسن سلطانی؛ رییس دانشگاه هنر رسید.
به کارگیری ظرفیت های هنری دو طرف و ایجاد بستر مناسب برای تولید و عرضه آثار هنری هنرمندان، استادان، دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه در رشته های مختلف تجسمی، موسیقی، نمایشی، مشارکت و همکاری در تحقق شیوه نامه حمایت از راه اندازی کسب و کارهای فرهنگی، هنری، همکاری در تدوین سند و نقشه جامع آموزش هنر در کشور، انجام پژوهش های کاربردی، هدایت حمایت از پایان نامه های تحصیلی با درنظر گرفتن اولویت های پژوهشی معاونت امور هنری از موارد و زمینه های همکاری معاونت امور هنری و دانشگاه هنر براساس این تفاهم نامه است.
پس از امضای این تفاهم نامه مقرر شد نمایندگانی از دو نهاد برای تحقق و اجرای موارد تفاهم نامه برنامه ریزی و پیگیری های لازم را انجام دهند.
معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این جلسه گفت: نهادهای اجرایی می توانند در کنار نهادهای علمی قرار گیرند و هم افزایی کنند. امروزه خانواده هنر بسیار گسترده شده است و سرمایه انسانی هنر با تعامل و همکاری بهتر می تواند مورد استفاده قرار گیرد و همکاری معاونت امور هنری و دانشگاه هنر نیز در این راستا انجام می شود.
حسینی ادامه داد: پژوهش های کاربردی به توسعه فضای هنر کمک می کند و سعی می شود در این همکاری مستمر دوجانبه به حوزه هایی مانند بینا رشته ای که کمتر مورد توجه قرار گرفته است، پرداخته شود. یکی از آسیب هایی که امروز در هنر دیده می شود، عدم تناسب دوکفه مهارت و معرفت در آموزش هنر است که ضرورت دارد به آن توجه شود. جشنواره زدگی آسیب دیگر حوزه هنر است و هرچه عرصه های بروز و ظهور هنر غیراز جشنواره ها فراهم شود، مؤثر است. وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رقیب بخش خصوصی نیست و در حوزه ای که بخش خصوصی می تواند فعالیت کند، وارد نمی شود.
معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تأکید بر ضرورت نگاه آمایشی در هنر، طرح شبکه شهر خلاق هنر و گفت و گوی دیروز و امروز هنر را از طرح های معاونت امور هنری خواند.
رییس دانشگاه هنر نیز در این جلسه گفت: تفاهم نامه معاونت امور هنری و دانشگاه هنر می تواند مقدمات همکاری ماندگاری را فراهم کند و این تعامل از نظر رشد مباحث هنری مؤثر است و در حوزه هایی مانند آموزش هنر و دانش افزایی، استفاده از ظرفیت های دو طرف، توجه به اقتصاد هنر با درنظر گرفتن تعهد اجتماعی در هنر می تواند نقش داشته باشد.
دراین جلسه علی ترابی، مدیرکل دفتر موسیقی، شهرام کرمی؛ مدیرکل هنرهای نمایشی، هادی مظفری؛ مدیرکل هنرهای تجسمی، حمید قبادی؛ مشاور معاون هنری و دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس، محمد اللهیاری؛ مدیرکل دفتر آموزش و توسعه فعالیت های هنری، احمد صدری؛ مشاور معاونت هنری و دبیر کمیته های تخصصی شورای ارزشیابی هنرمندان، سید امین مؤیدی اصفهانی؛ مشاور برنامه ریزی و نظارت راهبردی و مجید فروغی؛ مدیر روابط عمومی معاونت امور هنری حضور داشتند.
همچنین علیرضا رازقی؛ معاون آموزشی دانشگاه هنر، شهاب الدین عادل؛ رییس دانشکده سینما تئاتر، رضا خدادادی؛ رییس پردیس بین المللی دانشگاه هنر، حمید عسگری؛ رییس دانشکده موسیقی و سودابه صالحی؛ رییس دانشکده هنرهای تجسمی دانشگاه هنر حضور داشتند.
فراهنگ**9031** 1418


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

شروری که در زندان حافظ قرآن شد
۲۰ ساله بودم که وارد زندان شدم، خواندن قرآن برایم مشکل بود، اما نگاه خداوند شامل حالم شد و امروز توانسته ام به لطف خدا و مسئولان زندان حافظ کل قرآن شوم.
زمان طلایی برای ارتودنسی
یک متخصص دندان گفت: بهترین زمان برای معاینه دندان کودکان در سنین ۸ الی ۱۰ سالگی است.
راننده تاکسی با معرفت قزوینی!- عکس
مرد اونه که موقع بخشش هم نخواد شرمندگی فقیر رو ببینه ...
نشانه های خاموش سرطان خون
سردردها همیشه به دلیل استرس یا تنش نیستند. سردردهای مکرر ممکن است از سرطان خون یا حتی خونریزی در سر ناشی شوند.
مصرف نمک دریا ممنوع - گول تبلیغات را نخورید!
مشاور رئیس انجمن تغذیه ایران درخصوص مضرات نمک دریا و برخی تبلیغات گمراه کننده درباره توصیه به مصرف این نوع نمک نکاتی را بیان کرد.
استفاده از واکس کفش به جای کاکائو
معاون دفتر سلامت محیط کار وزارت بهداشت درباره استفاده از واکس کفش به جای کاکائو در دونات توضیح داد.
نشانه هایی که به شما می گوید شپش دارید
شپش سر نوعی حشره انگلی است که روی سر، مژه و ابرو‌ یافت می‌شود.
آبشار زیبایˮنام نیکˮدر سمنان- عکس
آبشار زیبای «نام نیک» میامی، هر ساله گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می‌کند. آبشار نام نیک از کوه‌های بلند منطقه سر چشمه گرفته است و در قسمت شمال غربی روستا واقع شده است.
رژیم صهیونیستی دشمن فلسطین باقی می‌ماند
«محمد عبدالسلام» سخنگوی جنبش انصارالله یمن سه‌شنبه شب پس از پایان مراسم افتتاحیه نشست اقتصادی بحرین گفت که رژیم صهیونیستی به عنوان دشمن امت فلسطین و غاصب اراضی آن باقی خواهد ماند و برگزاری این نشست‌ها باعث کاهش این دشمنی‌ها نخواهد شد.
یمن بار دیگر ۲ فرودگاه سعودی را هدف قرار داد
نیروهای پهپادی ارتش یمن و انصارالله سه‌شنبه شب بار دیگر دو فرودگاه سعودی «ابها» و «جازان را هدف قرار دادند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

چراغ نفتی بلای جان دختر ۱۸ ساله
دختری جوان در پی سوختگی ناشی از حریق چراغ نفتی در شهر زاهدان جان باخت.
هیچ یک از رهبران عرب جرات قبول معامله قرن را نخواهند داشت
ضاحی خلفان، معاون رئیس پلیس دبی و از نزدیکان محمد بن زاید ولیعهد امارات در سلسله پیام‌هایی توئیتری نوشت: تحقق معامله قرن که رئیس‌جمهور آمریکا از آن سخن می‌گوید خواب ابلیس در بهشت است.
تاکتیک های احتمالی دنیزلی در تراکتور
سرخپوشان تبریزی برای دومین فصل با مالکیت جدید خود وارد بازار نقل و انتقالات شده اند. آن ها که فصل پیش پس از خرید بازیکنان، سرمربی خود را انتخاب کردند، این بار شرایط متفاوتی را تجربه می کنند.
شروری که در زندان حافظ قرآن شد
۲۰ ساله بودم که وارد زندان شدم، خواندن قرآن برایم مشکل بود، اما نگاه خداوند شامل حالم شد و امروز توانسته ام به لطف خدا و مسئولان زندان حافظ کل قرآن شوم.
زمان طلایی برای ارتودنسی
یک متخصص دندان گفت: بهترین زمان برای معاینه دندان کودکان در سنین ۸ الی ۱۰ سالگی است.
دفاع بازیگر حامی دولت از بی‌عدالتی و آقازاده‌های فاسد
وکمند امیر سلیمانی به «محکومین» پیوست
آخرین وضعیت سالن‌های سینما در ایران
رقابت نفس گیر «ستاره ساز» در شب های پایانی
«دعبل» را از عمق تاریخ بیرون کشیدم
زائران اربعین، ارز دولتی می‌گیرند
«سیاه چال مستر» رونمایی می‌شود
رد «قاچاق کتاب» در کتاب‌فروشی‌های آنلاین
تدارک ویژه شبکه 5 برای تابستان مخاطبینش
«ضد ضربه» آماده نمایش شد- عکس