یلدای تلویزیون

14:39 ۲۱۲ روز و ۱۳ ساعت پیش ایرنا 261 0
یلدای تلویزیون

تهران- ایرنا- همگام با سنت دیرینه ایرانیان، شبکه های سیما با دعوت از هنرمندان، خوانندگان، ورزشکاران و چهره های محبوب و مردمی، در شادترین شب نشینی سال همراه با مردم خواهند بود.

ایرنا

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، شبکه های سیما در بلندترین شب سال، نمایشی از دورهمی های خانوادگی، صله رحم، احترام به بزرگ ترها، آشتی ها، محبت ها و شادی ها خواهند داشت و تلاش می کنند تا یلدایی مفرح را به بینندگان خود هدیه دهند.

** «فرمول یک» و «درجه یک» از شبکه یک
همزمان با شب یلدا، شبکه یک به عنوان شبکه ملی و عمومی، پنج شنبه 29 و جمعه30 آذر با ویژه برنامه یلدایی «فرمول یک» روی آنتن خواهد رفت.
این برنامه به تهیه کنندگی و اجرای سیدعلی ضیا، کاری از گروه اجتماعی شبکه یک سیما است که پنج شنبه ساعت 22 و جمعه ساعت 23 به مدت120 دقیقه به طور زنده روی آنتن می رود.
این برنامه که سعی دارد فضایی شاد و مفرح را برای مخاطبان رقم بزند، هر شب میزبان مهمانانی از هنرمندان، بازیگران، ورزشکاران، چهره های مذهبی و مدیحه سرایان خواهد بود و در هر برنامه یک سوژه اجتماعی مرتبط با محوریت خانواده طرح و نقد می شود.
«فرمول یک یلدایی» شبکه یک در تلاش است در این شب، ضمن ایجاد فضایی آرام بخش و با نشاط؛ آداب و رسوم، دورهم بودن و صله رحم، به دیدار بزرگان فامیل رفتن، حافظ خوانی و ... را برای مردم بازنمایی و بر حفظ این آیین زیبا تاکید کند.
مازیار فلاحی و حجت اشرف زاده از خوانندگان جوان، سید جلال حسینی کاپیتان پرسپولیس، حجت الاسلام زائری کارشناس مذهبی و محمد رضا طاهری مدیحه سرا به همراه فرزندش حسین طاهری از مهمانان «فرمول یک» خواهند بود.
همچنین برنامه «درجه یک» هم برنامه زنده دیگری است که با اجرای پدرام کریمی ساعت 19.30 به مدت 50 دقیقه روز جمعه 30 آذر ماه روی آنتن شبکه یک سیما خواهد رفت و آن برنامه هم حال و هوای یلدایی خواهد داشت.
«درجه یک» هم برنامه زنده دیگری است که با اجرای پدرام کریمی ساعت ۱۹،۳۰ به مدت ۵۰ دقیقه روی آنتن شبکه یک سیما خواهد رفت و آن برنامه هم حال و هوای یلدایی خواهد داشت.

** «امشب مثل هر شب نیست» شبکه دو
شبکه دو سیما به مناسبت شب یلدا 97 با برنامه‌های ویژه‌ای از جمله «امشب مثل هر شب نیست» و «همین الان یهویی» مهمان خانواده‌های ایرانی می‌شود.
«امشب مثل هر شب نیست» عنوان ویژه برنامه شبکه دو سیما به مناسبت شب یلدا است که در بخش‌های متعددی روانه آنتن می‌رود. این برنامه با اجرای ژیلا صادقی میزبان مهمانان مختلفی است که از بخش‌های آن می‌توان به قصه خوانی، حافظ خوانی، پرداختن به آداب ویژه شب چله در نقاط مختلف ایران اشاره کرد.
«امشب مثل هر شب نیست» کاری است از گروه اجتماعی فرهنگی به تهیه کنندگی احسان ارغوانی و مهدی بابایی که پنجشنبه و جمعه 29 و 30آذر ماه ساعت 23،30 از شبکه دو سیما پخش می‌شود.
همچنین برنامه «همین الان یهویی» به مناسبت شب چله جمعه 30 آذر ماه برنامه ویژه ای را با حضور مرجانه گلچین؛ مهمان این قسمت از برنامه تدارک دیده است.
برنامه «همین الان یهویی» شامل بخش‌های مختلف نمایشی، عروسکی، انیمیشن، موشن گرافیک کاری است از گروه اجتماعی فرهنگی به تهیه کنندگی سید جواد سید محسنی که جمعه ساعت 22،00 روانه آنتن می‌شود.

** «شب آرام» شبکه سه
شبکه سه سیما برای شب یلدا ویژه برنامه‌ای را با نام «شب آرام» روی آنتن می‌برد. اجرای این برنامه بر عهده رضا رشیدپور است. «شب آرام»پنج شنبه از ساعت 19،30 تا 20،30 و 23،30 تا 1،30 بامداد و جمعه از ساعت 19،20 تا 21 و همچنین از ساعت 23،30 تا بامداد شنبه پخش خواهد شد.
«شب آرام» قرار است در شب یلدا میزبان مهمانان متنوعی باشد. آیتم‌های مختلف این برنامه به اهمیت تکریم بزرگان و پرداختن به سنت شب یلدا و همچنین صله رحم می‌پردازد. این برنامه نیز با حضور هنرمندانی چون علی نصیریان، فریبرز لاچینی و ناصر طهماسب اجرا می‌شود.
در این برنامه آیتم‌های مختلفی با حضور خوانندگان و هنرمندان ضبط شده است که از جمله آن‌ها حضور رضا یزدانی در شهرک تلویزیونی سینمایی ایران (مرحوم علی حاتمی) است. همچنین از مجریان مختلف این شبکه برای حضور در برنامه دعوت شده و قرار است گفتگوها و آیتم‌های مختلفی در برنامه پخش شود.
همچنین مسابقه «برنده باش» نیز پنج شنبه و جمعه از ساعت 22،20 روانه آنتن خواهد شد.

** «چله نشین» شبکه چهار
ویژه برنامه شب یلدای شبکه چهار سیما با عنوان «چله نشین» از ساعت 20،30 روز جمعه 30 آذر با دو بخش موسیقی و فلسفه به روی آنتن می رود.
در بخش فلسفه «چله نشین» دکتر رضا منصوری لاریجانی و استاد دینانی چهره های نام آشنای برنامه با سابقه «معرفت» به حافظ خوانی می پردازند و امسال مخاطبان شبکه چهار سیما از زبان استاد دینانی در شب یلدا به دیوان حافظ تفال می زنند.
در بخش «موسیقی» ویژه برنامه شب یلدا گروه های موسیقی محلی با حضور در استودیو برنامه به اجرای موسیقی می پردازند. رضا مهدوی و رشید کاکاوند به صورت مشترک اجرای بخش موسیقی را بر عهده دارند و با آهنگ سازان و خوانندگان در این بخش گفت و گو می کنند.
شاهنامه خوانی یکی از بخش های جذاب ویژه برنامه یلدای شبکه چهار است که به همراهی یک گروه موسیقی و نوازنده به صورت زنده در استودیو برنامه اجرا می شود.
«چله نشین» به تهیه کنندگی سید محسن مناجاتی در شب یلدا از شبکه چهار سیما پخش می شود.

** «شب نشین» شبکه پنج
شبکه پنج سیما، با ویژه برنامه زنده «شب نشین» از امشب چهارشنبه 28 آذرماه به استقبال بلندترین شب سال می رود. این ویژه برنامه شاد و جذاب از با اجرای حمید گودرزی و تهیه کنندگی محمد حسین رضوی به مدت سه شب بر روی آنتن شبکه پنج سیما می رود.
شب نشین با چیدمان یلدایی سعی دارد، فضایی شاد و مفرح را برای مخاطبان رقم بزند و هر شب میزبان مهمانانی از هنرمندان، بازیگران، ورزشکاران خواهد بود. استندآپ کمدی یکی از بخش های نمایشی این ویژه برنامه است.
شاهنامه‌خوانی و اجرای زنده کنسرت از بخش‌های جذاب ویژه برنامه شب نشین شبکه پنج سیماست که در استودیوی برنامه بصورت زنده اجرا می شود.

** «چهل تیکه» شبکه نسیم
برنامه تلویزیونی «چهل تیکه» شب یلدا با ویژه برنامه‌ای متفاوت به مدت یک از شبکه نسیم مهمان خانه‌ها می‌شود.
این برنامه با اجرای الهه پرسون و به تهیه‌کنندگی الهام حاتمی، در جمعه شب از ساعت 20 با پخش آیتم‌های مختلف به آداب و رسوم اقوام مختلف ایرانی می پردازد و نگاه ویژه‌ای به همنشینی و دورهمی‌های خانوادگی دارد. همچنین در این شب یک شگفتانه برای مخاطبان به نمایش در خواهد آمد.
همچنین سری جدید برنامه تلویزیونی «کودک‌شو» همزمان با شب یلدا از ساعت 21 به روی آنتن شبکه نسیم می‌رود.
«کودک شو» با اجرای پژمان بازغی با آیتم‌های جدیدی مهمان خانه‌های بینندگان می‌شود.
برنامه تلویزیونی «خندوانه» نیز در شب یلدا به صورت ویژه روی آنتن شبکه نسیم می‌رود. این برنامه در شب یلدا (جمعه 30 آذر) میزبان خوانندگان سرشناسی چون بهنام بانی و حجت اشرف زاده خواهد بود و امیر حسین قیاسی به اجرای استندآپ کمدی مقابل مردم می‌پردازد.

فراهنگ**9210** 1418


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

فرهنگ عمومی
فرهنگ عمومی

آخرین اخبار

در این مواقع هرگز آب ننوشید!
نوشیدن آب در کنار هزاران فوایدی که دارد اگر در مواقعی خاص انجام شود، برای شما مشکلات و بیماری هایی را به وجود می آورد.
توقیف نفتکش انگلیسی و موازنه تنش با آمریکا
همه گزینه های امریکا باید به یک گزینه یعنی "پایان تروریسم اقتصادی" علیه ایران تقلیل پیدا کند. ایران کشوری نیست که بنشیند و مجازات اقتصادی مردمش را تماشا کند.
ملت ایران نیازی به تاییدیه اخلاقی آمریکا و اروپا نداشت
این ناعادلانه است که رئیس‌جمهور در چهارمین سالگرد برجام، به جای برداشتن تحریم‌ها بگوید از نظر اخلاقی برنده شدیم.
نمره دولت که ۲۰ است تا نظر مردم چه باشد!
رئیس‌جمهور می‌گوید مردم هر روز از طریق فضای مجازی به حاکمیت نمره می‌دهند.
گفت و شنود- خواب
یارو خواب دید که دارد درازترین ماکارونی دنیا را می‌خورد! از خواب که بیدار شد، دید نصف کش شلوارش را خورده است!
کانال خیالی و توخالی اینستکس واقعاً «مهم» است؟!
در حالی که دو هفته از آخرین دروغ برجامی اروپا می‌گذرد، آقای روحانی در تماس تلفنی با همتای فرانسوی خود، تبادل از طریق اینستکس را «مهم» توصیف کرد!
واکنش باشگاه تراکتور به خبر جذب آساموا ژیان
باشگاه تراکتور اعلام کرد که مهاجم غنایی در لیست خرید دنیزلی برای فصل بعد نیست.
ناو لینکلن شق‌القمر کرد یک تفنگدار آمریکایی گم شد!
ارتش آمریکا اعلام کرد یکی از نظامیان مستقر روی عرشه ناو هواپیمابر «آبراهام لینکلن» به دریا سقوط کرده و در حال حاضر عملیات جست‌وجو برای یافتن وی در جریان است.
کمک ناخواسته باشگاه استقلال به تیم مشهدی
باشگاه استقلال در جریان پرداخت مطالبات پروپئیچ در فیفا ناخواسته کمکی را هم به باشگاه پدیده داشته است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

توقیف نفتکش انگلیسی و موازنه تنش با آمریکا
همه گزینه های امریکا باید به یک گزینه یعنی "پایان تروریسم اقتصادی" علیه ایران تقلیل پیدا کند. ایران کشوری نیست که بنشیند و مجازات اقتصادی مردمش را تماشا کند.
ملت ایران نیازی به تاییدیه اخلاقی آمریکا و اروپا نداشت
این ناعادلانه است که رئیس‌جمهور در چهارمین سالگرد برجام، به جای برداشتن تحریم‌ها بگوید از نظر اخلاقی برنده شدیم.
آمارهای اقتصادی دولت با واقعیت منطبق نیست
یک روزنامه حامی دولت می‌گوید آمارهای اقتصادی روحانی منطبق با واقعیت نیست.
مهمترین ترکیبات غذایی سرطان‌زا و ضد سرطان را بشناسید
عضو هیات علمی انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور برخی ترکیبات غذایی سرطان‌زا و همچنین مواد غذایی دارای بیشترین اثر حفاظتی در برابر بروز سرطان را تشریح کرد.
در این مواقع هرگز آب ننوشید!
نوشیدن آب در کنار هزاران فوایدی که دارد اگر در مواقعی خاص انجام شود، برای شما مشکلات و بیماری هایی را به وجود می آورد.