یلدای تلویزیون

14:39 ۲۷ روز و ۱۹ ساعت پیش ایرنا 41 0
یلدای تلویزیون

تهران- ایرنا- همگام با سنت دیرینه ایرانیان، شبکه های سیما با دعوت از هنرمندان، خوانندگان، ورزشکاران و چهره های محبوب و مردمی، در شادترین شب نشینی سال همراه با مردم خواهند بود.

ایرنا

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، شبکه های سیما در بلندترین شب سال، نمایشی از دورهمی های خانوادگی، صله رحم، احترام به بزرگ ترها، آشتی ها، محبت ها و شادی ها خواهند داشت و تلاش می کنند تا یلدایی مفرح را به بینندگان خود هدیه دهند.

** «فرمول یک» و «درجه یک» از شبکه یک
همزمان با شب یلدا، شبکه یک به عنوان شبکه ملی و عمومی، پنج شنبه 29 و جمعه30 آذر با ویژه برنامه یلدایی «فرمول یک» روی آنتن خواهد رفت.
این برنامه به تهیه کنندگی و اجرای سیدعلی ضیا، کاری از گروه اجتماعی شبکه یک سیما است که پنج شنبه ساعت 22 و جمعه ساعت 23 به مدت120 دقیقه به طور زنده روی آنتن می رود.
این برنامه که سعی دارد فضایی شاد و مفرح را برای مخاطبان رقم بزند، هر شب میزبان مهمانانی از هنرمندان، بازیگران، ورزشکاران، چهره های مذهبی و مدیحه سرایان خواهد بود و در هر برنامه یک سوژه اجتماعی مرتبط با محوریت خانواده طرح و نقد می شود.
«فرمول یک یلدایی» شبکه یک در تلاش است در این شب، ضمن ایجاد فضایی آرام بخش و با نشاط؛ آداب و رسوم، دورهم بودن و صله رحم، به دیدار بزرگان فامیل رفتن، حافظ خوانی و ... را برای مردم بازنمایی و بر حفظ این آیین زیبا تاکید کند.
مازیار فلاحی و حجت اشرف زاده از خوانندگان جوان، سید جلال حسینی کاپیتان پرسپولیس، حجت الاسلام زائری کارشناس مذهبی و محمد رضا طاهری مدیحه سرا به همراه فرزندش حسین طاهری از مهمانان «فرمول یک» خواهند بود.
همچنین برنامه «درجه یک» هم برنامه زنده دیگری است که با اجرای پدرام کریمی ساعت 19.30 به مدت 50 دقیقه روز جمعه 30 آذر ماه روی آنتن شبکه یک سیما خواهد رفت و آن برنامه هم حال و هوای یلدایی خواهد داشت.
«درجه یک» هم برنامه زنده دیگری است که با اجرای پدرام کریمی ساعت ۱۹،۳۰ به مدت ۵۰ دقیقه روی آنتن شبکه یک سیما خواهد رفت و آن برنامه هم حال و هوای یلدایی خواهد داشت.

** «امشب مثل هر شب نیست» شبکه دو
شبکه دو سیما به مناسبت شب یلدا 97 با برنامه‌های ویژه‌ای از جمله «امشب مثل هر شب نیست» و «همین الان یهویی» مهمان خانواده‌های ایرانی می‌شود.
«امشب مثل هر شب نیست» عنوان ویژه برنامه شبکه دو سیما به مناسبت شب یلدا است که در بخش‌های متعددی روانه آنتن می‌رود. این برنامه با اجرای ژیلا صادقی میزبان مهمانان مختلفی است که از بخش‌های آن می‌توان به قصه خوانی، حافظ خوانی، پرداختن به آداب ویژه شب چله در نقاط مختلف ایران اشاره کرد.
«امشب مثل هر شب نیست» کاری است از گروه اجتماعی فرهنگی به تهیه کنندگی احسان ارغوانی و مهدی بابایی که پنجشنبه و جمعه 29 و 30آذر ماه ساعت 23،30 از شبکه دو سیما پخش می‌شود.
همچنین برنامه «همین الان یهویی» به مناسبت شب چله جمعه 30 آذر ماه برنامه ویژه ای را با حضور مرجانه گلچین؛ مهمان این قسمت از برنامه تدارک دیده است.
برنامه «همین الان یهویی» شامل بخش‌های مختلف نمایشی، عروسکی، انیمیشن، موشن گرافیک کاری است از گروه اجتماعی فرهنگی به تهیه کنندگی سید جواد سید محسنی که جمعه ساعت 22،00 روانه آنتن می‌شود.

** «شب آرام» شبکه سه
شبکه سه سیما برای شب یلدا ویژه برنامه‌ای را با نام «شب آرام» روی آنتن می‌برد. اجرای این برنامه بر عهده رضا رشیدپور است. «شب آرام»پنج شنبه از ساعت 19،30 تا 20،30 و 23،30 تا 1،30 بامداد و جمعه از ساعت 19،20 تا 21 و همچنین از ساعت 23،30 تا بامداد شنبه پخش خواهد شد.
«شب آرام» قرار است در شب یلدا میزبان مهمانان متنوعی باشد. آیتم‌های مختلف این برنامه به اهمیت تکریم بزرگان و پرداختن به سنت شب یلدا و همچنین صله رحم می‌پردازد. این برنامه نیز با حضور هنرمندانی چون علی نصیریان، فریبرز لاچینی و ناصر طهماسب اجرا می‌شود.
در این برنامه آیتم‌های مختلفی با حضور خوانندگان و هنرمندان ضبط شده است که از جمله آن‌ها حضور رضا یزدانی در شهرک تلویزیونی سینمایی ایران (مرحوم علی حاتمی) است. همچنین از مجریان مختلف این شبکه برای حضور در برنامه دعوت شده و قرار است گفتگوها و آیتم‌های مختلفی در برنامه پخش شود.
همچنین مسابقه «برنده باش» نیز پنج شنبه و جمعه از ساعت 22،20 روانه آنتن خواهد شد.

** «چله نشین» شبکه چهار
ویژه برنامه شب یلدای شبکه چهار سیما با عنوان «چله نشین» از ساعت 20،30 روز جمعه 30 آذر با دو بخش موسیقی و فلسفه به روی آنتن می رود.
در بخش فلسفه «چله نشین» دکتر رضا منصوری لاریجانی و استاد دینانی چهره های نام آشنای برنامه با سابقه «معرفت» به حافظ خوانی می پردازند و امسال مخاطبان شبکه چهار سیما از زبان استاد دینانی در شب یلدا به دیوان حافظ تفال می زنند.
در بخش «موسیقی» ویژه برنامه شب یلدا گروه های موسیقی محلی با حضور در استودیو برنامه به اجرای موسیقی می پردازند. رضا مهدوی و رشید کاکاوند به صورت مشترک اجرای بخش موسیقی را بر عهده دارند و با آهنگ سازان و خوانندگان در این بخش گفت و گو می کنند.
شاهنامه خوانی یکی از بخش های جذاب ویژه برنامه یلدای شبکه چهار است که به همراهی یک گروه موسیقی و نوازنده به صورت زنده در استودیو برنامه اجرا می شود.
«چله نشین» به تهیه کنندگی سید محسن مناجاتی در شب یلدا از شبکه چهار سیما پخش می شود.

** «شب نشین» شبکه پنج
شبکه پنج سیما، با ویژه برنامه زنده «شب نشین» از امشب چهارشنبه 28 آذرماه به استقبال بلندترین شب سال می رود. این ویژه برنامه شاد و جذاب از با اجرای حمید گودرزی و تهیه کنندگی محمد حسین رضوی به مدت سه شب بر روی آنتن شبکه پنج سیما می رود.
شب نشین با چیدمان یلدایی سعی دارد، فضایی شاد و مفرح را برای مخاطبان رقم بزند و هر شب میزبان مهمانانی از هنرمندان، بازیگران، ورزشکاران خواهد بود. استندآپ کمدی یکی از بخش های نمایشی این ویژه برنامه است.
شاهنامه‌خوانی و اجرای زنده کنسرت از بخش‌های جذاب ویژه برنامه شب نشین شبکه پنج سیماست که در استودیوی برنامه بصورت زنده اجرا می شود.

** «چهل تیکه» شبکه نسیم
برنامه تلویزیونی «چهل تیکه» شب یلدا با ویژه برنامه‌ای متفاوت به مدت یک از شبکه نسیم مهمان خانه‌ها می‌شود.
این برنامه با اجرای الهه پرسون و به تهیه‌کنندگی الهام حاتمی، در جمعه شب از ساعت 20 با پخش آیتم‌های مختلف به آداب و رسوم اقوام مختلف ایرانی می پردازد و نگاه ویژه‌ای به همنشینی و دورهمی‌های خانوادگی دارد. همچنین در این شب یک شگفتانه برای مخاطبان به نمایش در خواهد آمد.
همچنین سری جدید برنامه تلویزیونی «کودک‌شو» همزمان با شب یلدا از ساعت 21 به روی آنتن شبکه نسیم می‌رود.
«کودک شو» با اجرای پژمان بازغی با آیتم‌های جدیدی مهمان خانه‌های بینندگان می‌شود.
برنامه تلویزیونی «خندوانه» نیز در شب یلدا به صورت ویژه روی آنتن شبکه نسیم می‌رود. این برنامه در شب یلدا (جمعه 30 آذر) میزبان خوانندگان سرشناسی چون بهنام بانی و حجت اشرف زاده خواهد بود و امیر حسین قیاسی به اجرای استندآپ کمدی مقابل مردم می‌پردازد.

فراهنگ**9210** 1418


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

رادیو تلویزیون
رادیو تلویزیون

آخرین اخبار

«احضار»؛ سریال ایرانی مثلا ترسناک با جن و پریِ باحجاب!
سریال احضار که این روزها در فضای مجازی و نیز در دکه‌ها و فروشگاه‌های اقلام فرهنگی عرضه شده و به ‌سهولت در دسترس است، برخلاف انتظاری که از آن وجود داشت، چندان موفق نشده و نتوانسته توقعاتی را به ‌عنوان نخستین سریال ایرانی برآورده سازد.
این فیلم‌ها جایی در جشنواره فجر ندارند
امسال کارگردان‌های مطرحی چون کمال تبریزی و علیرضا داودنژاد در جشنواره فیلم فجر حضور ندارند. سعید سهیلی، مسعود ده‌نمکی و منوچهر هادی هم دیگر بازماندگان این رویداد سینمایی هستند.
طرز تهیه استاک مرغ با سه روش متفاوت
عصاره مرغ روشی طبیعی برای بهبود سلامت روده و سلامت کلی بدن است. شما می‌دانید که اغلب افراد به هنگام بیماری و بخصوص سرماخوردگی از سوپ مرغ به عنوان غذای دوران بیماری استفاده می‌کنند. در این مطلب ۳ روش تهیه آن را به شما آموزش میدهیم.
خوشتیپ‌ترین زوج‌های مشهور جهان در سال ۲۰۱۸
برخی از ستاره‌ها در دنیای مد و فشن حرف اول را می‌زنند. لباس‌هایی که به تن می‌کنند، اکسسوری‌ها و حتی مدل مو و آرایش صورتشان آنقدر جذاب است که تیتر بسیاری از روزنامه‌ها می‌شوند. اگر شما هم دوست دارید که با خوش استایل‌ترین زوج‌های هالیوودی آشنا شوید، در این مطلب با ما همراه باشید.
مهم‌ترین زوج‌های هنری موسیقی ایران
جهان هنر پر از چالش‌ها و اختلاف نظرهاست، اما باز هم در همین دنیا با وجود اختلاف نظرها، زوج‌های هنری شکل می‌گیرند که فارغ از بسامد‌های موجود، به آن چه در سر می‌پرورانند، رنگ می‌دهند.
حسین شمس؛ مربی دیروز، وارد کننده گوشت امروز
«حسین شمس» را باید پدر فوتسال ایران بدانیم. او سرمربی پرافتخاری است که در طول دوران سرمربیگری‌اش تیم‌ملی فوتسال ٥ بار قهرمان آسیا و یک بار قهرمان جام کنفدراسیون‌ها شد. با همه اینها، اما دنیای بی‌رحم ورزش، او را به دلیل سیاست‌هایی که هیچ‌وقت آن زمان به‌طور کامل مشخص نشد، از خود راند.
فیبرنوری ناجی جنگل‌های ایران می‌شود
در عصر ارتباطات می توان از طریق تکنولوژی و فناوری‌های نوین با بلایای طبیعی و خطاهای انسانی مانند آتش‌سوزی‌ها در جنگلها مقابله کرد. در این راستا قرار است با اجرای پروژه‌ای، کل مسیر جاده جنگل گلستان فیبرنوری کشیده و از دانش اینترنت اشیاء و تصاویر ماهواره‌ای استفاده شود.
اگر به دنبال برکت در مال, عمر و زندگیتان هستید، بخوانید
حدیثی از امام علی(ع) با 18 نکته اخلاقی و کاربردی را در اینجا بخوانید.
آشنایی با کارگردانان جشنواره سی و هفتم-«بهرام توکلی» و «غلامرضا تختی»
بهرام توکلی متولد چهارم آذر ماه سال ۱۳۵۵ است. او از جمله کارگردانان تحصیلکرده سینمای ایران به حساب می آید که توانسته مدرک کارشناسی ارشد فیلمنامه نویسی را از دانشگاه تربیت مدرس کسب کند.
۱۰ اشتباه رایج در رنگ کردن مو‌ها که شما را از نتیجه دلخواهتان دور می‌کند
در این مطلب به ۱۰ مورد از رایج‌ترین و بزرگ‌ترین اشتباهاتی می‌پردازیم که هنگام رنگ کردن مو‌ها مرتکب می‌شویم.

پر بازدید ترین اخبار امروز

اگر به دنبال برکت در مال, عمر و زندگیتان هستید، بخوانید
حدیثی از امام علی(ع) با 18 نکته اخلاقی و کاربردی را در اینجا بخوانید.
۱۰ اشتباه رایج در رنگ کردن مو‌ها که شما را از نتیجه دلخواهتان دور می‌کند
در این مطلب به ۱۰ مورد از رایج‌ترین و بزرگ‌ترین اشتباهاتی می‌پردازیم که هنگام رنگ کردن مو‌ها مرتکب می‌شویم.
راههای درمان زخم بستر
زخم بستر اغلب در بخش‌های استخوانی بدن ایجاد می‌شود زیرا در این قسمت‌ها فشار بیشتری بر پوست وارد می‌شود و چربی کمتری برای محافظت از این ناحیه وجود دارد.
لزوم ادغام برخی از بندهای برنامه توسعه سوم
رئیس کمیسیون سلامت شورا پیشنهاد داد که بند 8 ماده 45 و بند 2 ماده 71 برنامه توسعه سوم ادغام شود.
شکار ۵ متجاوز سعودی توسط نیروهای یمنی
رسانه‌های یمنی از شکار ۵ متجاوز سعودی توسط تک تیراندازان ارتش و کمیته‌های مردمی خبر دادند.
این فیلم‌ها جایی در جشنواره فجر ندارند
حسین محب اهری درگذشت
سه مستند از «هاشمی» با سه سرنوشت متفاوت!
3 اثر از هرمزگان به جشنواره تئاتر معلولان خلیج فارس راه یافت
ادغام رسانه‌های تصویری درسازمان سینمایی دردستور کار
نمایش خیابانی مانع به جشنواره منطقه ای خلیج فارس راه یافت
تشکیل نظام صنفی هنر نیازمند عزم جدی است
ایده پردازی برای شناسایی موانع اشتغال فرهنگی
رسماً گفتند فیلمنامه‌ات باید مبتذل باشد تا سرمایه‌گذاری کنیم
- در سینما و تئاتر چه خبر است؟-