سرمایه های فرهنگی، بنیان توسعه و پیشرفت است

14:37 ۲۱۲ روز و ۱۰ ساعت پیش ایرنا 273 0
سرمایه های فرهنگی، بنیان توسعه و پیشرفت است

کیش - ایرنا- معاون فرهنگی و اجتماعی منطقه آزاد کیش گفت: تکیه بر فرهنگ و سرمایه های فرهنگی بنیان پیشرفت است و فرهنگ دانش بنیان و مبتنی بر خلاقیت و نوآوری اصلی اساسی در توسعه پایدار است.

ایرنا

به گزارش ایرنا، 'سعید پور علی'سه شنبه شب در مراسم رونمایی از پوستر سومین جشنواره سراسری موج، در جمع هنرمندان، فلیمسازان و علاقه مندان به هنر در سینما لبخد کیش افزود: بسترسازی برای پیشرفت، رونق بخشدن به بخش های مختلف اقتصادی، فرهنگی و گردشگری، کاهش هزینه های حکمرانی و همنوایی شهروندان از جمله معجرات فرهنگ است.
وی اضافه کرد: این معجزه خواستنی، ساختنی و به دست آوردنی است و صاحبان و دوستداران فرهنگ و هنر و مردان زنان خلاق و نوآور، تلاشگران این عرصه اند.
پورعلی افزود: فرهنگ، دانش و فناوری جدید تکیه گاه پیشرفت و رشد است و ورود به عرصه ها و ساختار ارزشی و دنیای کسب و کار، نیازمند خلاقیت و ساختن است، زیرا
پیشرفت، توسعه، رفاه، اعتماد، ثروت، اخلاق و خلاقیت خریدنی و وارد کردنی نیست بلکه به دست آوردنی است.
وی با تشریح سیاست ها و رویکردهای معاونت فرهنگی و اجتماعی منطقه آزاد کیش؛ حمایت از صنایع فرهنگی، سینمای خلاق و هنری مستقل، و هنرمندان و فیلمسازان مستعد و جوان را از رویکردهای این معاونت عنوان کرد و افزود: در پرتو این رویکرد تلاش شده تا جزیره کیش به کانون تکاپوی هنرمندان و فیلم سازان جوان و محیطی برای تبادل فرهنگی و پیشرفت در عرصه های مختلف تبدیل شود.
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش با تاکید بر نقش و جایگاه فرهنگ در سیر تحولات اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی گفت: بر این باورم که هرجا سیاستهای فرهنگی موفق عمل کرده، سایر بخشها از جمله صنعت، توریسم و توسعه نیز شاهد رشد و پویایی بوده است .
پورعلی اضافه کرد: امروز در مناطق آزاد و گردشگر پذیر، روند مشارکت مردمی، هویت شهری، فضای همدلی و همراهی شهروندان و سرمایه های فرهنگی، جایگاهی مهم پیدا کرده و شاهد فرهنگی شدن این مناطق در بخشهای اقتصاد، سفر، شهرنشینی و سیاست هستیم .
معاون فرهنگی و اجتماعی منطقه آزاد کیش با یاداوری اکران 11 فیلم از سینمای هنر تجربه با حضور 25 فیلم ساز برجسته طی سالهای اخیر در جزیره کیش، برگزاری این رویدادها و جشنواره های فیلم کوتاه موج را از جمله رویدادهای سازنده فرهنگی در این جزیره عنوان کرد.
وی افزود: برگزاری این رویدادهای فرهنگی موجب ارتقای جایگاه و سرمایه فرهنگی جزیره کیش در سطوح ملی و بین المللی می شود.
*جشنواره سراسری فیلم و فیلمنامه کوتاه 'موج' از 10 تا 12 اسفند ماه امسال در جزیره مرجانی کیش برگزار خواهد شد، این رویداد فرهنگی در بخشهای فیلم و فیلمنامه کوتاه، با رویکرد موضوعی به سفر، دریا و گردشگری و نگاهی ویژه به هنرمندان و فیلمسازان جنوب ایران و جزیره کیش برگزار می شود.
پوستر رسمی این جشنواره، دیشب (سه شنبه شب) در آیینی با حضور غلامحسین مظفری مدیرعامل منطقه آزاد کیش، ابراهیم حصاری دبیر این جشنواره، کارگردانان مطرح فیلم کوتاه سینمای هنر و تجربه، جمعی از هنرمندان و معاون فرهنگی و اجتماعی منطقه آزاد با نمادی از صدف، موج دریا و تصویری شنی از یک دور بین فیلمبرداری، رونمایی شد.
1341 / 1339


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

فرهنگ عمومی
فرهنگ عمومی

آخرین اخبار

مهمترین ترکیبات غذایی سرطان‌زا و ضد سرطان را بشناسید
عضو هیات علمی انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور برخی ترکیبات غذایی سرطان‌زا و همچنین مواد غذایی دارای بیشترین اثر حفاظتی در برابر بروز سرطان را تشریح کرد.
راز عمر طولانی چیست؟
برخی از مناطق به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کرده‌اند تا ماده غذایی خاصی را در حد مطلوب مصرف کنند.
سوپراسپرت جدید شورولت- عکس
خودروساز آمریکایی شورولت از جدیدترین محصول خود "Corvette C8 Stingray (2020)" رونمایی کرد.
۵ روش برای سرکوب اضطراب
از عوامل مشترک به وجود آورنده اضطراب می‌توان به روز اول کار در محلی جدید یا هنگام ارائه یک موضوع برای افراد زیاد٬ اشاره کرد.
روند کاهشی قیمت طلا در آینده ادامه‌دار است؟
نایب رئیس اول اتحادیه طلا تهران درباره وضعیت بازار طلا توضیحاتی ارائه داد.
غیبت رضایی از لیست بروژ برای دیدار با اسپورتینگ
مهاجم ایرانی کلوب بروژ در لیست تیمش برای بازی دوستانه با اسپورتینگ پرتغال قرار نگرفت.
دلیل توقیف نفتکش انگلیسی از زبان یک منبع نظامی آگاه
یک منبع نظامی آگاه در رابطه با دلیل توقیف نفتکش انگلیسی در تنگه هرمز گفت: این نفتکش که توسط نیروی دریایی سپاه توقیف شده است از مسیر خلاف کشتیرانی در تنگه هرمز عبور می‌کرد.
تکذیب حمله مسلحانه به امام جمعه گرمسار
معاون فرماندار گرمسار با اشاره به شایعات مطرح شده درباره حمله مسلحانه به امام جمعه گرمسار گفت: این شایعه کذب محض بوده و صحت ندارد.
واکنش آمریکا به توقیف نفتکش انگلیسی توسط ایران
شورای امنیت ملی آمریکا جمعه شب اعلام کرد از توقیف نفتکش انگلیس توسط ایران مطلع شده است.
تعداد خدمه نفتکش توقیف شده انگلیسی توسط ایران
نفتکش توقیف شده انگلیسی 23 خدمه دارد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

مهمترین ترکیبات غذایی سرطان‌زا و ضد سرطان را بشناسید
عضو هیات علمی انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور برخی ترکیبات غذایی سرطان‌زا و همچنین مواد غذایی دارای بیشترین اثر حفاظتی در برابر بروز سرطان را تشریح کرد.