زباله گردی تهدید مهم برای بهداشت عمومی است

15:45 ۲۱۲ روز و ۹ ساعت پیش ایرنا 247 0
زباله گردی تهدید مهم برای  بهداشت عمومی است

بیرجند - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: زباله گردی تهدید مهم برای بهداشت عمومی است و شهرداری باید با این گونه ترددها در شهر برخورد کند.

ایرنا

به گزارش ایرنا سید مجتبی علوی مقدم روز چهارشنبه در نشست کارگروه مدیریت پسماند استان خراسان جنوبی اظهار داشت: مطمئن هستیم که در شهر بیرجند هیچ کسی شب گرسنه نمی ماند و نمی توان به این بهانه نظم عمومی را با ورود یک آسیب اجتماعی جدید به هم زد.
وی افزود: برخی واحدهای صنفی تفکیک زباله با به کارگیری تعدادی نیرو به شکل نادرست اقدام به جمع آوری می کنند که نیاز است مراجع مربوطه در این خصوص نظارت کافی داشته باشند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: با هر گونه جمع آوری زباله غیر از سیستم شهرداری از طریق مراجع قضایی و نیروی انتظامی برخورد می شود.
وی گفت: اینکه گفته می شود زباله گردها افراد نیازمندی هستند، اشتباه است و اگر کسی مشکل اقتصادی دارد می تواند به کمیته امداد مراجعه کند کمااینکه بسته های حمایتی این نهاد نسبت به گذشته چهار برابر شده است.
علوی مقدم اظهار داشت: در بحث محیط زیست از مرحله بحران عبور کرده ایم و باید از گسترش وضع موجود جلوگیری کرد.
وی یادآور شد: هنوز در خراسان جنوبی و شهر بیرجند فرصت ها باقی است و اگر کوتاهی کنیم گرفتاری های کلانشهرها قطعا به این منطقه نیز خواهد رسید.
معاون استاندار خراسان جنوبی گفت: طرح پسماند شهر بیرجند با توجه به شرح خدمات جدید و اختلاف آن با طرح گذشته باید بازنگری شود.
وی تصریح کرد: طرح جامع پسماند شهر بیرجند از اهمیت زیادی برخودار است لذا باید از تجربه شهرهای موفق در این زمینه استفاده کرد و تمامی دستگاه های متولی نیز با دید مثبت برای بازنگری آن همکاری کنند.
شهردار بیرجند نیز با اشاره به طرح جامع مدیریت پسماند گفت: مکان یابی این طرح انجام و در اعتبارات امسال یک میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار برای آن پیش بینی شده است.
محمدعلی جاوید افزود: 80 هکتار زمین برای این منظور تحویل شهرداری شده و زیرساخت های لازم نیز تا حدی آماده است.
وی با تاکید بر اینکه در جمع آوری زباله هیچ تغییری در پسماند شهری اتفاق نمی افتد گفت: با مشخص شدن پیمانکار تفکیک از مبدا، افرادی که اکنون زباله گردی می کنند در قسمت پردازش زباله ها به کارگیری خواهند شد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی نیز با اشاره به عملکرد مثبت دانشگاه علوم پزشکی در مدیریت پسماندهای بیمارستان و عفونی گفت: علاوه بر همکاری خوب بیمارستان ها و مراکز بهداشتی، 70 درصد مطب های خصوصی نیز در این طرح مشارکت کردند.
حسن اکبری افزود: این وضعیت در مقایسه با سایر استان ها بسیار مطلوب بوده است.
در این نشست مقرر شد نامه ای با امضای استاندار به وزارت بهداشت بابت این عملکرد مثبت ارسال شود.
9893*3028


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

مهمترین ترکیبات غذایی سرطان‌زا و ضد سرطان را بشناسید
عضو هیات علمی انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور برخی ترکیبات غذایی سرطان‌زا و همچنین مواد غذایی دارای بیشترین اثر حفاظتی در برابر بروز سرطان را تشریح کرد.
راز عمر طولانی چیست؟
برخی از مناطق به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کرده‌اند تا ماده غذایی خاصی را در حد مطلوب مصرف کنند.
سوپراسپرت جدید شورولت- عکس
خودروساز آمریکایی شورولت از جدیدترین محصول خود "Corvette C8 Stingray (2020)" رونمایی کرد.
۵ روش برای سرکوب اضطراب
از عوامل مشترک به وجود آورنده اضطراب می‌توان به روز اول کار در محلی جدید یا هنگام ارائه یک موضوع برای افراد زیاد٬ اشاره کرد.
روند کاهشی قیمت طلا در آینده ادامه‌دار است؟
نایب رئیس اول اتحادیه طلا تهران درباره وضعیت بازار طلا توضیحاتی ارائه داد.
غیبت رضایی از لیست بروژ برای دیدار با اسپورتینگ
مهاجم ایرانی کلوب بروژ در لیست تیمش برای بازی دوستانه با اسپورتینگ پرتغال قرار نگرفت.
دلیل توقیف نفتکش انگلیسی از زبان یک منبع نظامی آگاه
یک منبع نظامی آگاه در رابطه با دلیل توقیف نفتکش انگلیسی در تنگه هرمز گفت: این نفتکش که توسط نیروی دریایی سپاه توقیف شده است از مسیر خلاف کشتیرانی در تنگه هرمز عبور می‌کرد.
تکذیب حمله مسلحانه به امام جمعه گرمسار
معاون فرماندار گرمسار با اشاره به شایعات مطرح شده درباره حمله مسلحانه به امام جمعه گرمسار گفت: این شایعه کذب محض بوده و صحت ندارد.
واکنش آمریکا به توقیف نفتکش انگلیسی توسط ایران
شورای امنیت ملی آمریکا جمعه شب اعلام کرد از توقیف نفتکش انگلیس توسط ایران مطلع شده است.
تعداد خدمه نفتکش توقیف شده انگلیسی توسط ایران
نفتکش توقیف شده انگلیسی 23 خدمه دارد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

مهمترین ترکیبات غذایی سرطان‌زا و ضد سرطان را بشناسید
عضو هیات علمی انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور برخی ترکیبات غذایی سرطان‌زا و همچنین مواد غذایی دارای بیشترین اثر حفاظتی در برابر بروز سرطان را تشریح کرد.