سهل انگاری درتامین امنیت غذایی قابل پذیرش نیست

14:46 ۲۱۲ روز و ۱۱ ساعت پیش ایرنا 273 0
سهل انگاری درتامین امنیت غذایی قابل پذیرش  نیست

گناوه- ایرنا- فرماندار و رئیس شورای سلامت گناوه گفت: هرگونه سهل انگاری درقبال تامین سلامت و امنیت غذایی مردم به هیچ وجه قابل قبول و پذیرش نیست.

ایرنا

به گزارش ایرنا، سیدعلی پاک نژاد روز چهارشنبه در جلسه شورای سلامت این شهرستان افزود: باتوجه به اینکه سلامت به عنوان رکن اساسی جامعه به شمار می آید، همکاری بین بخشی دستگاه های اجرایی شهرستان برای تقویت و ارتقای این مهم ضروری است.
وی اظهارداشت: دراین ارتباط وزارت بهداشت حوزه معاونت اجتماعی را تشکیل داد و اقدام های خوبی در کشور بویژه این شهرستان انجام شده است.
فرماندارگناوه گفت: ساماندهی دستفروشان باید تا قبل از ماه های منتهی به پایان سال انجام و نباید به روزهای آخر سال موکول شود.
وی ادامه داد: باتوجه به اینکه شهرستان گناوه در طول سال بویژه تعطیلات نوروز با ورود هموطنان زیادی روبرو می شود، افراد زیادی ازطریق دستفروشی مشغول بکار می شوند که باید در ساماندهی آنان برنامه ریزی دقیق و منسجم صورت گیرد.
پاک نژاد افزود: برپایی نمایشگاه کالا و اقلام مختلف همراه با برنامه های شاد در کنار ساحل راهکاری مناسب برای سوق دادن دستفروشان از بازار این شهر است که انتظار داریم تا قبل از پایان سال پایان یابد.
دادستان عمومی و انقلاب گناوه گفت: برخورداری از بهداشت وسلامت حق عامه مردم است و به قانون گذار تکلیف شده در صورت تعرضی به این نیاز اصلی جامعه درصورت اثبات ورود و پیگرد قانونی کند.
حجت الاسلام حسن فیروز اردکانی افزود: میدان امام خمینی (ره) یکی از بهترین نقاط و پیشانی شهر است و باید فضا و چهره آن درخور و شان مردم و هموطنان باشد.
وی گفت: اعضای شورای سلامت باید در برابر کسانی که بهداشت عمومی را تهدید و به مخاطره می اندازد بجد برخورد کند.
رئیس شبکه بهداشت ودرمان گناوه گفت: این نشست با دستورکار ساماندهی دستفروشان و جایگاه های نهایی دفع زباله برگزار شده است.
محمد بازیاری افزود: باتوجه به اینکه روز به روز بر تعداد دستفروشان بویژه عرضه کنندگان موادغذایی افزوده شده و مشکلاتی بدنبال داشته است باید یک برنامه ریزی مناسبی برای ساماندهی آنها انجام و با متخلفان برخورد قاطع شود.
شهرستان گردشگری گناوه در شمال استان بوشهر قراردارد که در تعطیلات نوروز شمار زیادی از مردم این منطقه و دیگر نقاط کشور برای معیشت زندگی اقدام به دستفروشی می کنند.
6043/6164


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

مهمترین ترکیبات غذایی سرطان‌زا و ضد سرطان را بشناسید
عضو هیات علمی انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور برخی ترکیبات غذایی سرطان‌زا و همچنین مواد غذایی دارای بیشترین اثر حفاظتی در برابر بروز سرطان را تشریح کرد.
راز عمر طولانی چیست؟
برخی از مناطق به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کرده‌اند تا ماده غذایی خاصی را در حد مطلوب مصرف کنند.
سوپراسپرت جدید شورولت- عکس
خودروساز آمریکایی شورولت از جدیدترین محصول خود "Corvette C8 Stingray (2020)" رونمایی کرد.
۵ روش برای سرکوب اضطراب
از عوامل مشترک به وجود آورنده اضطراب می‌توان به روز اول کار در محلی جدید یا هنگام ارائه یک موضوع برای افراد زیاد٬ اشاره کرد.
روند کاهشی قیمت طلا در آینده ادامه‌دار است؟
نایب رئیس اول اتحادیه طلا تهران درباره وضعیت بازار طلا توضیحاتی ارائه داد.
غیبت رضایی از لیست بروژ برای دیدار با اسپورتینگ
مهاجم ایرانی کلوب بروژ در لیست تیمش برای بازی دوستانه با اسپورتینگ پرتغال قرار نگرفت.
دلیل توقیف نفتکش انگلیسی از زبان یک منبع نظامی آگاه
یک منبع نظامی آگاه در رابطه با دلیل توقیف نفتکش انگلیسی در تنگه هرمز گفت: این نفتکش که توسط نیروی دریایی سپاه توقیف شده است از مسیر خلاف کشتیرانی در تنگه هرمز عبور می‌کرد.
تکذیب حمله مسلحانه به امام جمعه گرمسار
معاون فرماندار گرمسار با اشاره به شایعات مطرح شده درباره حمله مسلحانه به امام جمعه گرمسار گفت: این شایعه کذب محض بوده و صحت ندارد.
واکنش آمریکا به توقیف نفتکش انگلیسی توسط ایران
شورای امنیت ملی آمریکا جمعه شب اعلام کرد از توقیف نفتکش انگلیس توسط ایران مطلع شده است.
تعداد خدمه نفتکش توقیف شده انگلیسی توسط ایران
نفتکش توقیف شده انگلیسی 23 خدمه دارد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

مهمترین ترکیبات غذایی سرطان‌زا و ضد سرطان را بشناسید
عضو هیات علمی انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور برخی ترکیبات غذایی سرطان‌زا و همچنین مواد غذایی دارای بیشترین اثر حفاظتی در برابر بروز سرطان را تشریح کرد.