تکذیب تغییر در معاونت مسکن وزیر راه

15:58 ۳۴ روز و ۱۹ ساعت پیش افکار نیوز 67 0
تکذیب تغییر در معاونت مسکن وزیر راه

در حالی اخباری در خصوص تغییر و تحول برخی معاونت‌های وزارت راه و شهرسازی از جمله معاون مسکن و ساختمان منتشر شده که پیگیری‌ها حکایت از آن دارد وزیر راه و شهرسازی در کوتاه مدت قصدی برای تغییرات اتوبوسی در وزارت راه ندارد.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز، از مردادماه سال 92 که عباس آخوندی وزیر مستعفی در راس وزارتخانه راه وشهرسازی قرار گرفت یکی از اولویت‌های کاری خود را اجرای اصلاحات در سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان کشور اعلام کرد. این رویه با همراهی برخی معاونان و مدیران کل این
وزارتخانهطی 5 سال گذشته انجام شد و در ماه‌های پایانی حضور آخوندی در ساختمان دادمان شدت گرفت.  لغو پروانه
اشتغالبه کار حسن قربانخانی رئیس سابق سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهراننمونه‌ای از این اصلاحات بود که جنجال فراوانی را به پا کرد.
حامد مظاهریان ششم اردیبهشت ماه امسال در نامه‌ای خطاب به محمدزاده مدیرکل راه و شهرسازی استانتهران اعلام کرد: «نظر به عدم رعایت ابلاغیه ها و اطلاعیه های وزارت راه و شهرسازیدر موارد متعدد توسط آقای مهندس حسن قربانخانی رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان آن استان دارنده پروانه اشتغال به کار مهندسی در رشته عمران که موجب بروز بی نظمی در ارائه خدمات مهندسی و به تبع آن ایجاد خلل در روند فعالیت دی نفعان و نهادهای ذی ربط شده است، بدینوسیله ضمن اعلام تصمیم مقام عالی وزارت مبنی بر تعلیق پروانه اشتغال به کار مهندسی ایشان، مستند به بند ج ماده 23 آیین نامهاجرایی قانوننظام مهندسی و کنترل ساختمان مصوب 1375 مقتضی است دستور فرمائید مراتب به ایشان و نهادهای ذی ربط ابلاغ گردد.»
پس از این اتفاق و جنجال‌های فراوان پس از آن، نوبت به سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور رسید. در این راستا عباس آخوندی وزیر سابق راه 7 مهرماه امسال در راستای حل و فضل تضاد منافع در سازمان نظام مهندسی پروانه اشتغال به کار فرج‌الله رجبی را به مدت یکسال لغو کرد. دستگاه مجری این دستور نیز مانند لغو پروانه اشتغال به کار قربانخانی
معاونمسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی بود. در واقع تمام تصمیمات جنجالی وزیر مستعفی راه و شهرسازی برای اصلاحات مدنظر خود در سازمان نظام مهندسی تهران از مسیر معاونت
مسکنو ساختمان عبور  کرده است. بر این اساس نیز این معاونت یکی از معاونت‌های جنجالی وزارت
راه و شهرسازیتبدیل و در کانون توجه قرار گرفته است. نکته جالب در این ماجرا  توجه بیش از اندازه به این معاونت و زیر ذره بین قرار دادن آن بوده که باعث شده بررسی عملکرد سایرمعاونت‌های این وزارتخانه مورد غفلت قرار بگیرد.
به عنوان مثال در حالی معاونت معماری وشهرسازی به‌عنوان یکی از معاونت‌های مهم وزارتخانه راه و شهرسازی مطرح بوده که تاکنون عملکرد این معاونت به هیچ وجه مورد نقد قرار نگرفته است. احتمالا در مرکز قرار داشتن معاون مسکن باعث شده تا سایر زیرمجموعه‌های وزارت راه از جمله معاونت
معماریو شهرسازی به نوعی در حاشیه امن قرار گیرند.
 از ششم آبان‌ماه سال جاری که محمد اسلامی به‌عنوان وزیر راه و شهرسازی بر صندلی وزارت طبقه 15 ساختمان دادمان تکیه زد، خبرهای متعددی در خصوص تغییرات اتوبوسی در زیرمجموعه‌های وزارت راه و شهرسازی مطرح شده است. با این وجود اسلامی تاکنون به جز چند تغییر از جمله در حوزه وزارتی، سازمان
زمینو مسکن و... که آنهم به دلیل
بازنشستگیمدیران قبلی، اقدام دیگری در این رابطه انجام نداده است. گرچه در برخی شبکه‌های اجتماعی اخبار ی در خصوص تغییر معاون مسکن و ساختمان منتشر شده که پیگیری‌ها در این زمینه حکایت از آن دارد
وزیر راه و شهرسازیدر کوتاه مدت برنامه‌ای برای تغییر در این معاونت ندارد.
این‌گونه به نظر می‌رسد برخی اقدامات انجام شده این معاونت در حوزه لغو پروانه اشتغال به کار ، زمینه ساز انتشار چنین شایعاتی شده است. بلاتکلیفی ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور نیز عاملی برای تشدید این رویه شده است. گفته می‌شود هفته آینده
اعضای شورایمرکزی نظام مهندسی ساختمان جلسه‌ای با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار می‌کنند که خروجی آن یا انحلال شورای مرکزی خواهد بود یا ماندن رجبی در مسند ریاست تا دیماه سال آینده.
 


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

گفتگو با بهمن کیارستمی، بهترین کارگردان جشنواره سینما حقیقت
«اکسُدوس» نام مستند بلندی از بهمن کیارستمی است که امسال در جشنواره‌ «سینماحقیقت»، جایزه‌ بهترین کارگردانی را دریافت کرد. در زبان یونانی، «اکسدوس» به معنی مهاجرت گروهی است و این مستند به سوژه‌ مهاجران افغانستانی در اردوگاه مهاجرتی امام رضا(ع) پرداخته است.
چگونه رابطه جنسی‌تان را رمانتیک‌تر کنید؟
شما و همسرتان روابط جنسی بسیار خوبی دارید، خوب می‌دانید چگونه همدیگر را راضی کنید و مطمئنا خاطرات داغ و جذاب زیادی با هم دارید. اما یک رابطه‌ی جنسی خوب همیشه هم لازم نیست به ارگاسم برسد. گاهی بهترین رابطه‌ی جنسی رابطه‌ای است که شما و همسرتان یک ارتباط هیجانی مطلوب و دوست داشتنی با هم برقرار می‌کنید.
جملاتی که پدران نباید به فرزندانشان بگویند
حرف پدر‌ها تاثیر زیادی روی فرزندان دارد، از این رو باید در بیان حرف هایشان محتاط‌تر باشند. برخی جملات از سم هم برای کودکان بدتر است به طوری که هرگز نباید آن‌ها را بشنوند.   اگر می‌خواهید بدانید که این جملات کدامند، در ادامه مطلب همراه مان باشید.
پردرآمدترین شغل‌های دنیا در سال ۲۰۱۹
مهم‌ترین عامل برای داشتن یک زندگی خوب، داشتن شغلی با درآمد مناسب و کافی است. این روز‌ها در سر تاسر دنیا با مشکل بیکاری افراد تحصیلکرده مواجه هستیم؛ و این امر دقت در انتخاب رشته تحصیلی دانشگاهی را گوشزد می‌کند.
روش‌های خشک کردن گل‌های طبیعی
طبیعت را که نگاه کنید بیشتر درختان عریانند و بی‌برگ و بار. خیلی‌هایمان شاید در این فصل دلمان گل تازه بخواهد برای همین می‌رویم سراغ خرید گل‌های شاخه بریده. گاهی حتی با این مهمانان چند روزه انس می‌گیریم و نمی‌خواهیم به این زودی‌ها دورشان بریزیم پس دنبال راه‌حلی می‌گردیم برای خشک کردن و ماندگار کردن‌شان در خانه.
لیپی که یک بار باخته، دوباره به ایران رسید
پرجمعیت‌ترین کشور جهان، دارنده عنوان نخست اقتصاد دنیا، دشمن شماره یک تولید‌کنندگان داخلی با اجناس فیک و ارزان‌قیمت و قهرمان بلامنازع بازی‌های آسیایی. اینها شاید معروف‌ترین توصیفات ممکن از کشور چین نزد ما ایرانی‌ها باشد.
چراغپور: چین نمی‌تواند حریف سرسختی باشد
جلال چراغپور درباره عملکرد ایران در جام ملت‌های این دوره صحبت کرد.
بیانی: بازی سخت در نیمه نهایی است
بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال ایران با تاکید بر اینکه این تیم راه همواری برای حضور در مرحله نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا خواهد داشت گفت: دیدار برابر چین مشکلی برای تیم ملی ایجاد نمی کند.
توصیه مهم کی‌روش قبل از بازی با چین به بازیکنان
سرمربی تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران قبل از دیدار برابر چین، توصیه‌هایی به شاگردانش برای پیروز شدن داشته است.
حریف پرسپولیس، هافبک شیلیایی جذب کرد
الاهلی عربستان با هافبک شیلیایی قرارداد بلند مدت امضا کرد. خبر دیگر اینکه ستاره برزیلی این تیم نیز سه ماه خانه نشین شده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

شناسایی پروتئینی برای کمک به تنظیم حافظه!
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود، نوعی پروتئین را مشخص کردند که در نحوه عملکرد حافظه موثر است.
افتادن در دیگ بخار، ۳ کارگر را کُشت
مدیر روابط عمومی اورژانس تهران از سقوط ۳ نفر در دیگ بخار در شهرک صنعتی چرمشهر در ورامین خبر داد و گفت: متاسفانه ۲ نفر در این حادثه جان باختند.
لزوم توجه به چالش آسیب‌های فضای مجازی
‌رئیس کل دادگستری فارس گفت: پیشگیری از تصادفات جاده‌ای، آسیب توزیع مشروبات الکلی و خطرات و آسیب‌های فضای مجازی ‌از موضوعات اولویت دار در حوزه پیشگیری از وقوع جرم در سطح استان فارس است.
تبلیغ عجیب زوج جوان برای ازدواج کودکان!
در ویدیوی زیر تبلیغ عجیب زوج جوان برای ازدواج کودکان را می‌بینید.
آقای شفر، استقلال، عابر بانک نیست
جذب گرو و نویمایر و هزینه‌های اضافی که استقلال بابت تمدید قرارداد شفر داد و البته دستمزدی که برای ساشا شفر در نظرگرفته شده درحال و روز اسفبار مالی کنونی استقلال بی‌اثر نیست.
وال‌استریت سقوط کرد
واحدهای مسکن مهر سند دار می‌شوند
پیش‌بینی اضافه کار و رفاهیات کارمندان در سال ۹۸
محصولات کشاورزی قاچاق باید معدوم شود
فرصت پایانی جاماندگان دریافت سود سهام عدالت
۴۰درصد بیکاران کشور فارغ‌التحصیلان بالای ۲۰ سال هستند
دلاویز: نیمی از خودروها نمی‌توانند استانداردهای لازم را کسب کنند
تشکیل کمیسیون همکاری‌های معدنی ایران و ترکیه
پاسکاری چینی‌ها به بهانه قراردادهای IPC
بلیت هواپیما برای تعطیلات ۲۲ بهمن میلیونی شد