حکم باقری درمنی با رضایت شکات هم اجرا می شود

15:56 ۲۹ روز و ۱۰ ساعت پیش ایرنا 35 0
حکم باقری درمنی با رضایت شکات هم اجرا می شود

تهران- ایرنا دادستان تهران درباره ابهام های حکم اعدام باقری درمنی نیز گفت: اتهام این فرد افساد فی الارض است که فرض رضایت شاکیان هم، تاثیری در اجرای حکم ندارد.

ایرنا

به گزارش ایرنا از قوه قضاییه، عباس جعفری دولت آبادی در حاشیه نشست آسیب‌های اجتماعی با حضور در جمع خبرنگاران به شبهات مطرح شده در رابطه با پرونده باقری درمنی پاسخ داد و افزود: پرونده باقری درمنی پس از 9 جلسه محاکمه و اعتراض محکوم و وکلا به حکم در دیوان عالی کشور تایید و برای اجرا به دادستانی اعاده شده است.
وی در پاسخ به ادعای مطرح شده مبنی بر اینکه پرونده حمید باقری درمنی به شعب ویژه ربط داده شده، گفت: واقعا این گونه نبوده و از سال 85 تا 97 سه پرونده در مورد این فرد مطرح بوده که دو پرونده اجرا شده و پرونده سوم که به اعدام محکوم شده در سال 90 تشکیل و هشت شاکی دارد و مجموع بدهی به دستگاه‌ها و افرادی که در این پرونده هستند هزار و 100 میلیارد تومان است و ارزش قیری که او گرفته و پول آنها را نداده به قیمت روز 900 میلیارد تومان است الباقی بدهی به بانک‌ها و شرکت‌های است که در پرونده شکایت کردند.
جعفری دولت آبادی با تاکید بر اینکه اساسا پرونده این فرد به دادگاه ویژه ارتباطی نداشت، ادامه داد: این پرونده با تشکیل دادگاه‌های ویژه همزمان شد و در شعبه 15 مورد رسیدگی قرار گرفت، ولی برخی برای اینکه در ذهن مردم شبهه ایجاد کنند بیان کردند که این فرد در شعب ویژه محکوم و حقوق او تضییع شده است که این ادعا صحت ندارد. این فرد دو وکیل داشته 9 جلسه محاکمه شده و در دیوان عالی نیز پرونده وی رسیدگی شده و مقدمات اجرا فراهم شده است.
جعفری دولت آبادی در رابطه با ماجرای فرار باقری درمنی گفت: افرادی گزارش داده بودند که این فرد اقداماتی برای خروج دارد که گزارش‌ها پیگیری و با تلاش پلیس و نظارت دادستانی خنثی شد.
دادستان تهران یادآور شد: افراد مرتبط با باقری درمنی تلاش کردند به گونه‌ای وانمود کنند که گویی فرد بی گناهی است درحالی که هفت سال است به این پرونده رسیدگی کرده‌ایم و حتی به اطاله دادرسی متهم شده بودیم.
وی در رابطه با ادعای وکیل باقری درمنی مبنی بر ارسال درخواست اعاده دادرسی پرونده باقری درمنی به دیوان عالی کشور، خاطرنشان کرد: این موضوع هنوز به ما انعکاس پیدا نکرده است بنابراین تا زمانی که به دادستانی گزارش نشود حکم نهایی داریم و اجرا خواهیم کرد.
جعفری دولت آبادی این قبیل شبهه سازی‌ها را موید تلاش‌هایی برای عدم اجرای حکم دانست و گفت: این نوع احکام در صورتی که قطعی شود اجرا خواهد شد کما اینکه در حال حاضر 48 نفر در زندان داریم که در رابطه با ارز و فروش موبایل و ارز‌های موبایلی حکمشان اجرا شده است.
دادستان تهران با هشدار به همه مفسدان اقتصادی، تصریح کرد: قوه قضاییه با تمام کسانی که در حوزه‌های مختلف به خصوص مسائل اقتصادی، گرانفروشی کلان، فروش ارز در بازار آزاد، واردات کالای قاچاق و فساد‌های مشابه اقداماتی را انجام می‌دهند قاطعانه برخورد می‌کنند و برخورد‌ها نیز تشدید شده است اگر چه در کنار برخورد‌های کیفری معتقدیم دستگاه‌ها باید ساختار پیشگیرانه را تقویت کنند تا فسادی رخ ندهد.
وی خاطرنشان کرد: در حوزه ارز کماکان اقدامات دادستانی ادامه دارد. روز گذشته دوباره 13 نفر دیگر دستگیر شدند و تاکنون 40 پرونده منجر به کیفرخواست در این حوزه داشته ایم.
جعفری دولت آبادی در رابطه با برخورد با گرانی نیز گفت: ریاست قوه قضاییه اخیرا به دادستان‌ها دستور داده است که در چارچوب قوانین در این زمینه اقدام کنند. دادستانی تهران در مورد برخورد با گرانی کلان آمادگی دارد و اقدام نیز کرده است، اما در بخش گرانفروشی خرد تعزیرات طبق قانون مکلف است که انجام وظیفه کند و امیدواریم حضور قوی تری داشته باشند.
دادستان تهران خاطرنشان کرد: پیام جدید ریاست قوه قضاییه راه را برای برخورد با گرانفروشی که از دغدغه‌های مردم به شمار می‌رود، هموارتر کرده است.
وی با تاکید بر اینکه دستگاه‌های متولی باید به وظایفشان به درستی عمل کنند، اظهار داشت: نظارت بر اقدامات فرهنگی و اجتماعی مثل مطبوعات، فیلم، تئاتر، موسیقی، کنسرت و نظایر آن بر عهده دستگاه‌های فرهنگی مثل وزارت ارشاد و سازمان‌های مشابه است که انتظار می‌رود دستگاه‌های فرهنگی و متولیان امور اجتماعی در این گونه امور واقعا به وظایفشان عمل کنند.
وی ادامه داد: حسب گزارش های متقن واصله به دادستانی تهران،‌ بعضی فیلم‌‎هایی در کشور اکران می‌شود که مناسب جامعه اسلامی نیست، بنابراین خلاصه ‌ای از این گزارش به نماینده وزارت ارشاد ارائه شد و انتظار می‌رود که این وزارتخانه در این زمینه به وظایف ذاتی خود عمل کند و گر نه دادستانی در صورت عدم اقدام، اقدام خواهد کرد.
دادستان تهران با انتقاد از اجرای تئاتری در یکی از هتل‌های تهران، که بر اساس گزارشی که شب گذشته به این دادسرا واصل شده متضمن نقض ارزش های اسلامی است،‌ به وزارت ارشاد تاکید کرد که این موضوع را فورا پیگیری کنند.
اجتمام * 9104 * 3063


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

خادم الشریعه: برای شطرنج خیلی هزینه کردم
سارا سادات خادم‌الشریعه می‌گوید که تاکنون خیلی برای این شطرنج هزینه مربی و سفر داده‌است.
پاسخ مشترک بازیکنان پرسپولیس به کی‌روش
بازیکنان پرسپولیس که اکنون در اردوی دوحه به سر می‌برند، نسبت به اتهاماتی که امروز سرمربی تیم ملی متوجه‌شان کرد واکنش نشان دادند.
معز علی بیخ گوش رکورد علی دایی
گلزن تیم ملی قطر تنها یک گل با رکورد علی دایی در جام ملت‌های آسیا فاصله دارد.
کنایه فردوسی‌پور به ده‌نمکی روی آنتن زنده
عادل فردوسی پور در هنگام گزارش دیدار عربستان-قطر کنایه ای به ده نمکی و اظهارات او درباره برد پرگل ایران مقابل یمن زد که در این ویدئو می بینید.
واکنش مجید جلالی به جنجال کی‌روش
سرمربی سابق پیکان از هواداران فوتبال خواست با توجه به شرایط کنونی تیم ملی نسبت به صحبت‌های کارلوس کی‌روش سکوت کنند.
لوانته همچنان به دنبال شکایت از بارسلونا
علی رغم سپری شدن مهلت قانونی، باشگاه لوانته همچنان قصد دارد از بارسلونا به دلیل استفاده از بازیکن غیرقانونی در دیدار دو تیم در کوپا دل ری شکایت کند.
روزنامه نگار افشاگر فساد در غنا به قتل رسید
براساس اعلام پلیس شهر آکرا پایتخت جمهوری غنا، روزنامه نگار مخفی که به افشای فساد مالی در فوتبال آفریقا کمک کرده بود، به ضرب گلوله کشته شد.
صعود ویتنام تنها به خاطر دو کارت زردِ کمتر
دو تیم لبنان و ویتنام در حالی که تمام اعدادشان در جدول مشابه هم بود تنها به خاطر دو عدد کارت زردی که لبنان بیشتر از ویتنام دریافت کرده بود از صعود به مرحله یک هشتم نهایی جام ملت های آسیا باز ماند.
آمار جالب جام ملت‌ها در پایان دور گروهی
در پایان دور گروهی جام ملت های آسیا در امارات، ایران در کنار کشور های شرق آسیا خود را مدعی قهرمانی نشان می‌دهد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

خادم الشریعه: برای شطرنج خیلی هزینه کردم
سارا سادات خادم‌الشریعه می‌گوید که تاکنون خیلی برای این شطرنج هزینه مربی و سفر داده‌است.
جلالی سرمربی نساجی مازندران شد
سرمربي تيم فوتبال نساجي مازندران مشخص شد.
آزمون: فرقی نمی‌کرد ۶ گل بزنیم یا مساوی کنیم
سردار آزمون مهاجم تیم ملی فوتبال ایران گفت: در صدر جدول بودیم و فرقی نمی‌کرد به عراق ۶ گل بزنیم یا اینکه نتیجه صفر-صفر یا ۱۰ -۱۰ رقم بخورد.
۵ سکانس از جدال‌های ایران با عمان
عمان، حریف ایران در مرحله یک هشتم نهایی، رقیبی آشنا برای فوتبال ایران محسوب می‌شود و تیم ملی خاطرات تلخ و شیرین زیادی برابر این تیم داشته است.
طارمی: حمایت نمی‌کنیم، اما انتظار قهرمانی داریم
مهاجم تیم ملی فوتبال ایران معتقد است برای به دست آوردن موفقیت باید حمایت لازم از تیم ملی صورت بگیرد.
پدر یسنای 2 ساله به تحمل یک سال حبس و پرداخت دیه محکوم شد
630 میلیارد ریال برای آزادی 240 زندانی در یزد نیاز است
جشن گلریزان برای آزادی زنان زندانی جرائم غیرعمد در یزد برگزار شد
مدعیان حقوق بشر بازداشت خبرنگار شبکه پرس تی وی را محکوم کنند
پرونده نرگس محمدی به کمیسیون عالی پزشکی قانونی می‌رود
قاچاقچیان سوخت در کردستان 7.3 میلیارد ریال جریمه شدند
20 هزار پرونده قاچاق چوب امسال تشکیل شد
21 حکم قصاص اعدام در البرز منجر به رضایت شکات شد
همایش روابط حقوقی اتباع ایران و ترکیه در قزوین برگزار می شود
11 عطاری متخلف درالبرز پلمب شد