مقصر حادثه فوت رییس سازمان تامین اجتماعی مشخص شد

15:22 ۸۹ روز و ۶ ساعت پیش ایرنا 151 0
مقصر حادثه فوت رییس سازمان تامین اجتماعی مشخص شد

گرگان - ایرنا - در پی بررسی و تحقیق گروه کارشناسی تعیین شده از سوی دادگستری گلستان راننده خودرو سواری تویوتا متعلق به استانداری مقصر اصلی حادثه منجر به فوت رییس و معاون سازمان تامین اجتماعی شناخته شد.

ایرنا

به گزارش ایرنا از روابط عمومی دادگستری گلستان، رییس کل دادگستری گلستان روز چهارشنبه در همین پیوند گفت: مطابق تحقیقات انجام شده علت اصلی حادثه منجر به فوت رییس و معاون سازمان تامین اجتماعی کشور در 24 آبان ماه گذشته گرگان رعایت نکردن حق تقدم هنگام دور زدن از سوی راننده تویوتا لندکروز (خودرو استانداری) بوده است.
هادی هاشمیان اظهار کرد: نظریه اولیه کارشناسی در نخستین روزهای پس از حادثه به طرفین پرونده اعلام ولی با اعتراض آنها موضوع برای اعلام نظر دوباره به هیات سه نفره کارشناسی ارجاع و نتیجه آن امروز اعلام شد.
به گزارش ایرنا، در جریان سفر 24 آبان 97 محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به استان گلستان خودرو حامل جمعی از مدیران ارشد این وزارتخانه در دوربرگردان جاده شصت کلای گرگان با یک دستگاه تریلی برخورد کرد که بر اثر آن تقی نوربخش و عبدالرحمن تاج الدین دچار صدمه شدید شدند و پس از ساعتی جان باختند.
همچنین خلیل حنیف از مدیران ستادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مصدوم شد.
در این سانحه راننده خودرو سواری تویوتا متعلق به استانداری گلستان آسیب چندانی ندید.
پیش از این رییس پلیس راه گلستان گفته بود: رعایت نکردن حق تقدم از سوی راننده خودرو تویوتا حامل رییس فقید سازمان تامین اجتماعی در هنگام دور زدن، توجه ناکافی به جلو از سوی راننده تریلی و ناایمن بودن دوربرگردان محل وقوع حادثه سه دلیل اصلی در بروز سانحه بوده است.
به گفته سرهنگ دوم علی عبدی؛ از آنجا که استانداری گلستان برای تامین ترافیکی تردد وزیر کار و تعاون درخواستی نداشته و جلسه هماهنگی برگزار نکرد؛ پلیس راه اقدامی انجام نداده است ضمن اینکه مطابق دستورالعمل حفاظت از شخصیت ها؛ رییس سازمان تامین اجتماعی فاقد رده حفاظتی است.
اگرچه رییس پلیس راه گلستان در رابطه با وظیفه ذاتی خود و عوامل تحت امرش توضیحی نداد اما به فاصله کوتاهی پس از این اظهارات سیف الله حبیبی سرپرست اداره کل امنیتی - انتظامی استانداری گلستان با انتشار نامه ای در پورتال استانداری به سخنان سرهنگ عبدی واکنش نشان داد که بر اساس مفاد آن از سردار جاویدان فرمانده انتظامی گلستان درخواست تامین امنیتی، انتظامی و ترافیکی مسیر تردد وزیر پیش از سفر شده بود.
به گفته مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان امسال 174 نفر در جاده های برون شهری و روستایی این استان بر اثر تصادفات جان خود را از دست دادند.
بر اساس اظهارات معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان در این استان 123 نقطه پرحادثه و پرخطر وجود دارد که 48 نقطه آن پُرسانحه است.
6204 /3091/2729


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

شهرداری تهران مکلف به مناسب سازی معابر برای معلولان شد
تهران- ایرنا- اعضای شورای اسلامی شهر تهران، شهرداری را مکلف به اختصاص بودجه ای ویژه ای برای مناسب سازی فضاهای شهری برای توان یابان، سالمندان، کودکان و سایر اقشار آسیب‌ پذیر جسمی، حرکتی و ذهنی کردند.
ماجرای «رها» و مددکاری که قربانی شد
تهران-ایرناپلاس-چند روز پیش خبری با عنوان اخراج فاطمه کمرخانی، کارمند یک مراکز وابسته به سازمان بهزیستی ایلام به دلیل افشاگری و رسانه‌ای کردن موضوع ازدواج «رها»، دختر 11ساله ایلامی با مرد 50ساله در فضای مجازی منتشرشد؛ خبری که حساسیت افکار عمومی را برانگیخت و واکنش‌های زیادی داشت.
نخبه گرایی،جمهوریت و افزایش مشارکت  رویکرد لایحه جامع انتخابات
اصفهان- ایرنا - نخبه گرایی، جمهوریت و تجمیع قوانین و مردمی کردن رقابت از ویژگی های لایحه جامع انتخابات است که به اعتقاد کارشناسان حاضر در میزگرد ایرنا اصفهان، این رویکرد موجب افزایش مشارکت مردم و تثبیت و اقتدار بیش از پیش جمهوری اسلامی می شود.
برگزاری رقابت های ورزش کارگری در کشور افزایش یافته است
یاسوج- ایرنا- رئیس فدراسیون ورزش کارگری گفت: برگزاری رقابت های ورزشی کارگری در کشور با 70 مورد رقابت نسبت به سال های گذشته افزایش و رکورد شکنی داشته است.
ظرفیت پتروشیمی کشور به 90 میلیون تن افزایش می یابد
گچساران- ایرنا- معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران گفت: با بهره برداری از واحدهای در حال ساخت ، ظرفیت تولیدات پتروشیمی کشور تا پایان دولت دوازدهم به 90 میلیون تن می رسد.
بیانیه گام دوم انقلاب راهکار مقابله با جنگ نرم است
تبریز- ایرنا - رئیس ستاد مشترک و معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه هدف دشمنان از جنگ نرم، تسلط بر مغز جوانان کشور است؛ گفت: بیانیه گام دوم انقلاب که توسط رهبر معظم انقلاب صادر شده راهکار مقابله با جنگ نرم است.
مدیریت منابع، شاه کلید بهره وری آب در مازندران
ساری - ایرنا - مدیریت منابع، مصرف و بهره وری بهینه آب با فرهنگ سازی و نیز استفاده از مبانی علمی، شاه کلید خروج از کم آبی در کشور و مازندران اعلام شد، مقوله ای که امروز بار دیگر اساتید دانشگاه ها در همایش راهبردهای مصرف بهینه آب در بخش کشاورزی در ساری مورد توجه قرار دادند.
تعلیق پروازهای تابان به بجنورد تا 3 ماه دیگر ادامه می یابد
بجنورد - ایرنا- مدیر روابط عمومی فرودگاه بجنورد گفت: تعلیق پروازهای شرکت هواپیمایی تابان به فرودگاه مرکز استان خراسان شمالی ممکن است تا سه ماه دیگر ادامه یابد.
تشکیل جبهه مشترک بین ادیان ابراهیمی ضروری است
مشهد - ایرنا - مدیر حوزه های علمیه کشور گفت: تشکیل جبهه مشترک ایمانی، فرهنگی و علمی میان ادیان ابراهیمی برای پیوند بین پیروان آنها ضروری است.
مراکز معاینه فنی تهران در ایام نوروز نوبتی دایر است
تهران- ایرنا- مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران اعلام کرد: مراکز معاینه فنی در ایام نوروز (به جز روزهای تعطیل اول و سیزدهم فروردین) به صورت نوبتی دایر است و در سایر روزهای عادی طبق ساعات اداری در صبح و عصر فعالیت خواهد داشت.