نیومایر و گرو باید درس عبرت شوند

15:48 ۳۱ روز و ۷ ساعت پیش افکار نیوز 67 0
نیومایر و گرو باید درس عبرت شوند

مومنی به تشریح آخرین وضعیت و شرایط تیم استقلال در پایان نیم فصل نخست پرداخت.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،محمد مومنی از جمله مدیران تحصیلکرده فوتبالکشور است که بعنوان پیشکسوت استقلال از چند ماه قبل مدیریت آکادمی این باشگاه را هم بر عهده گرفت. مومنی به تشریح آخرین وضعیت و شرایط تیم
استقلالدر پایان نیم فصلنخست پرداخت.
* هیات مدیره سابق تقسیم غنائم کرده بودندمتاسفانه باشگاه پیش از آغاز فصل شرایط خوبی را تجربه نمی کرد و پس لرزه های مدیریت سابق هنوز هم به چشم می خورد. مدیران سابق با یکدیگر هماهنگ نبودند و اعضای سابق هیات مدیره هم تقسیم غنائم کرده بودند و هر کدام یک گوشه باشگاه را برداشته بودند. 
اگر آن اتفاقات که منجر به از هم پاشیده شدن تیمی که شرایط قهرمانی آسیا را داشت روی نمی داد، الان حداقل این تیم در صدر جدول لیگ برترایستاده بود.
* شفر مشکلاتتیم را شناختهدر نیم فصل نخست تیم فراز و نشیب داشت و با نوسان زیادی همراه بود. اما خوشبختانه شفر نقاط ضعف و معضلات تیمش را به خوبی شناخته و انتظار می رود در فرصت خوبی که تا آغاز
نیم فصل دومباقی است، با برطرف کردن این مشکلات، فاصله کم تیم تا صدر جدولاز بین برود.
* حداقل سهمیه آسیااز استقلال انتظار می رود که در پایان فصل قهرمان لیگ شود. اما اگر اینطور نشد در بدترین حالت این تیم باید سهمیه مستقیم
لیگ قهرمانان آسیارا بگیرد چرا که کمتر از این به هیچ وجه قابل قبول نیست.
باتوجه به این که شانس ما در جام حذفیهم از دست رفته است، شفر باید همه توانش را به کار گیرد که از طریق لیگ برتر سهمیه مستقیم لیگ قهرمانانآسیا را دریافت کند.
* نیومایر و گرو باید درس عبرت شوندیکی از بهترین اقداماتی که باشگاه کرد، فسخ قرارداد با دو بازیکن بی کیفیت خارجی بود. نمی دانم این تصمیم شفر بود، تصمیم کمیته فنی بود یا تصمیم مدیریت، اما عامل جدایی این دو بازیکن باعث شد تا اتفاق خوبی برای باشگاه رقم بخورد. 
امیدوارم باشگاه از این اتفاق درس عبرت گرفته باشد و از این به بعد شاهد جذب بازیکنانی این چنین نباشیم. متاسفانه باشگاه فصل گذشته هم چنین تجربه‌ای داشت و بازیکنی مثل بویان آمد و رفت و در این فصل هم نیومایر و گرو. انشاءالله که این دو بازیکن آخرین نفر از نسل خارجی‌های بی کیفیت باشند.
* مسبب جذب نیومایر و گرو باید پاسخگو باشدبازیکن خارجی می آید که به تیم کمک کند نه این که بیاید پنج دقیقه و ده دقیقه بازی کند یا اصلا بازی نکند و اگر هم بازی کند همه را از بازیکردنش پشیمان کند.
بازیکن خارجی را ممکن است هر منبعی به هر باشگاهی معرفی کند که این اصلا غیر متعارف نیست. اما این بازیکنان باید از یک طریق تایید شوند. عاملی که با عث تایید این بازیکنان شده الان باید پاسخگو باشد. بهرحال آمد و رفت این بازیکنان ضرر هنگفتی را به باشگاه تحمیل کرد. 
به همین دلیل عامل این اتفاق باید پاسخگو باشد و نباید به راحتی از کنار آن عبور کرد. آیا اگر فرد مورد نظر قرار بود از جیب شخصی اش
پولبدهد واقعا این دو بازیکن را با این قراردادها جذب می کرد؟ * استقلال مشکلی در خط دفاعی نداردخوشبختانه آبی پوشان در خط دفاعی کوچکترین مشکلی ندارند. آمار گلهای خورده این تیم هم نشان دهنده همین موضوع است. اما عمده مشکل تیم در خط حمله و خط میانی است. آنجایی که باید سازندگی صورت گیرد.
تیم برای نیم فصل دوم حتما به یک بازیکن باتجربه در مرکز خط میانی نیاز دارد که بتواند در مرکز میدان تیم را رهبری کند. از آن مهمتر به یک عنصر تمام کننده نیاز دارد که بتواند حاصل زحمات کل مجموعه تیم و باشگاه اعم از مدیریت، هوادار، کادر فنی و دیگر بازیکنان را با گل زدن به ثمر برساند. 
* فتحی هم متخصص است هم وقت می گذاردحضور امیرحسین فتحی بعنوان مدیرعامل در باشگاه استقلالیک غنیمت است. فتحی از مدیران جوان و متخصص است. او هم وقت می گذارد، هم دلسوز باشگاه است و هم در کارش تخصص دارد.
همین که فتحی توانست با کمترین تبعات قرارداد این دو بازیکن خارجی را فسخ کند نشان از توانمندی های او می باشد. ای کاش در گذشته هم مدیران باشگاه با همین شیوه با بازیکنان و به خصوص خارجی ها برخورد می کردند تا الان باشگاه دچار چنین
مشکلات مالیبزرگی نباشد.
* آکادمی می‌تواند باشگاه را بی نیاز کندما یکی از پویا ترین آکادمی‌ها را در باشگاه استقلال داریم و استعدادهای زیادی را تحت پوششداریم که هر کدام شان می توانند یک ستاره در فوتبال ایرانباشند. رضا آذری بعنوان نمونه یکی از این ستاره هاست. 
اهمیت هرچه بیشتر دادن به آکادمی باشگاه باعث می شود این خروجی ها بیشتر شوند و باشگاه در آینده به جای آن که به جذب خارجی های بی کیفیت روی بیاورد، از محصول تیم های پایه خود استفاده کند.
بازیکنانی که از تیم های پایه استقلال به تیم بزرگسالان می رسند هویت باشگاه می شوند و حتی بیشتر مورد اقبال هواداران قرار می گیرند. آکادمی باشگاه می تواند سالانه چندین بازیکن مثل محسن کریمی، رضا آذری، امید نورافکن، سید مجید حسینی و... به تیم بزرگسالان بدهد.
* ورزشگاه امام رضاسرمایه خوبی برای آکادمی استمن هرگز به باشگاهم نمی‌گویم که برای مدیریت در آکادمی فلان بودجهرا تخصیص بدهید. همین که ورزشگاه امام رضا آماده شود و کامل در اختیار ما قرار گیرد گام بسیار بلندی برای مستقل شدن و خودکفایی آکادمی است. اما در عین حال باشگاه هرچقدر بیشتر به تیم های پایه‌اش اهمیت بدهد و برای آنها هزینه کند، خروجی‌ها هم بیشتر خواهد شد. 
* اقدام شایسته باشگاهاز جمله اقدامات خوبی که از باشگاه استقلال شاهد بودیم، برپایی مجالس یادبود برای ترحیم زنده یاد ایرج دانایی فرد بود. اهمیت دادن به این
پیشکسوتانارزشمند که سرمایههای باشگاه استقلال هستند کار بزرگی است. امثال دانایی فردها
دینبزرگی به گردن باشگاه دارند و کمترین حق شان همین است که باشگاه به یاد آنها باشد.
 


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

ترامپ همچنان درگیر پرونده دخالت روسیه در انتخابات آمریکا است
تهران – ایرنا – دفتر «رابرت مولر» بازپرس ویژه پرونده رسیدگی به دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا، افشاگری پایگاه خبری «بازفید» مبنی بر توصیه ترامپ به وکیل شخصی سابقش برای دروغگویی به کنگره را نادرست خواند.
روابط اروپا و آمریکا در سراشیبی افول
تهران- ایرنا- مناسبات فراآتلانتیک در دو سال گذشته همواره به سردی گراییده است؛ وضعیتی که انتظار می رود با توجه دو رخداد اخیر یعنی تنزل جایگاه دیپلماتیک نمایندگی اتحادیه اروپا نزد کاخ سفید و همچنین عدم حضور نماینده اتحادیه در اجلاس ورشو بیش از پیش به سردی گراید.
ترامپ رسانه ها را به ناجوانمردی متهم کرد
تهران - ایرنا - «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه در توییتی سخنان حمایتگرانه «نیوت گینگریچ» رئیس سابق مجلس نمایندگان از خود را مورد تائید قرار داد و رسانه ها را به رفتاری ناجوانمردانه نسبت به خود متهم کرد.
ایرانی مسئول جمع آوری اعانه حزب دمکرات مورد عفو قرارگرفت
تهران –ایرنا – خبرگزاری رویترز روز شنبه گزارش داد: یک سرمایه گذار ایرانی-آمریکایی که 292 میلون دلار برای دمکرات ها کمک جمع آوری کرده و به دلیل سرمایه گذاری غیرقانونی هرمی به 12 سال زندان محکوم شده بود، پس از تحمل هشت و نیم سال زندان مورد عفو قرار گرفت.
ادعای ترامپ در مورد کشف سجاده در مرز مکزیک بی اساس است
تهران- ایرنا- تارنمای روزنامه نیویورک تایمز نوشت: دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با استناد به شایعه ای اثبات نشده و قدیمی کوشید تا این طور القا کند که مهاجران مسلمان از مرز مکزیک وارد آمریکا شده و تهدیدی تروریستی برای این کشور هستند اما این امر بی اساس است.
واشنگتن پست: مشکلات خاورمیانه با مداخله نظامی آمریکا رفع نمی شود
تهران - ایرنا - روزنامه 'واشنگتن پست' در تفسیری، خاورمیانه را صحنه یک سری رویدادها و تحولات بی ثبات کننده دانست و تصریح کرد، مداخله نظامی آمریکا نیز کمکی به رفع مشکلات این منطقه نخواهد کرد.
کارشناس چتم هاوس:معضل تعطیلی دولت آمریکا مانند برگزیت شده است
تهران – ایرنا - 'لسلی وینجاموری' کارشناس امور آمریکا از اندیشکده انگلیسی 'چتم هاوس' درباره ادامه تعطیلی دولت فدرال آمریکا گفت: وضعیت این تعطیلی در آمریکا به نوعی مانند وضعیت 'برگزیت' در انگلیس شده است.
گاز؛ میدان مقابله روسیه و ترکیه با آمریکا
مسکو - ایرنا - آمریکا که نگران افزایش نفوذ گازی روسیه در اروپا با همدستی آلمان بر سر طرح انتقال گاز جریان شمالی 2 است، با پروژه دیگری با عنوان طرح انتقال گاز جریان ترک نیز مواجه است که هدفش افزایش همکاری مسکو و آنکارا برای انتقال گاز به جنوب اروپاست.
بوش : تعطیلی دولت را پایان دهید
تهران – ایرنا – «جورج بوش» رئیس جمهوری پیشین آمریکا از قانونگذاران دو حزب جمهوریخواه و دمکرات کنگره خواست تا به تعطیلی بخشی از دولت فدرال خاتمه دهند.
تنیسور آذربایجان شرقی مقام دوم مسابقات آزاد ارس را کسب کرد
تبریز - ایرنا - سعید احمدیان از آذربایجان شرقی مقام دوم مسابقات جایزه بزرگ جام منطقه آزاد ارس را کسب کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

مرضیه هاشمی کیست؟ از مسلمان شدن تا بازداشت در آمریکا
مرضیه هاشمی خبرنگار، مستندساز و گوینده آمریکایی-ایرانی است. نام اصلی او ملانی فرانکلین (Melanie Franklin) ‏ و متولد شهر نیو اورلینز است او اکنون مجری پرس تی‌وی، شبکه انگلیسی‌زبان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است، آغاز فعالیت او در این شبکه از سال ۱۳۹۴ است.
مهم‌ترین حمله سایبری 2019 ثبت شد
یک نقض اطلاعاتی گسترده باعث شده که حساب ایمیل 773 میلیون نفر در معرض سوء استفاده قرار گیرد. در کنار این نقض گسترده بالغ بر 21 میلیون رمز عبور نیز هک شد.
فال روزانه ۲۹/ ۱۰/ ۱۳۹۷
همراهان عزیز، محتوای منتشر شده در قالب فال روزانه برترین ها صرفا جنبه سرگرمی دارد.
کتیبه زوج مصری کشف شد
یک کتیبه‌ی آهکی آسیب دیده در معبدی ۳۵۰۰ ساله در شهری در جنوب مصر درحالی کشف شد که نقشی زوج باستانی بر آن نقش بود . گمان می‌رود آسیب وارد شده، عمدا و به منظور نابودی زندگی پس از مرگ آنها بوده‌ است.
جشنواره گل PSG با درخشش مثلث مرگ
صعود رئال مادرید به رتبه سوم لالیگا
برد حیاتی لیورپول و ادامه سریال پیروزی‌های یونایتد
شکست لورکوزن برابر گلادباخ و پیروزی وردربرمن در بوندسلیگا
طباطبایی: ایران شانس اول قهرمانی در جام ملت هاست
پرسپولیس در تهرانسر به مصاف ماشین سازی می‌رود
پیروزی لیورپول با درخشش مثلث خط آتش
اظهارات ستاره سابق پرسپولیس جنجالی شد
پیروزی رئال مادرید مقابل سویا با دو گل دیرهنگام
پیروزی سخت لیورپول با درخشش صلاح