نیومایر و گرو باید درس عبرت شوند

15:48 ۹۶ روز و ۱۷ ساعت پیش افکار نیوز 181 0
نیومایر و گرو باید درس عبرت شوند

مومنی به تشریح آخرین وضعیت و شرایط تیم استقلال در پایان نیم فصل نخست پرداخت.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،محمد مومنی از جمله مدیران تحصیلکرده فوتبالکشور است که بعنوان پیشکسوت استقلال از چند ماه قبل مدیریت آکادمی این باشگاه را هم بر عهده گرفت. مومنی به تشریح آخرین وضعیت و شرایط تیم
استقلالدر پایان نیم فصلنخست پرداخت.
* هیات مدیره سابق تقسیم غنائم کرده بودندمتاسفانه باشگاه پیش از آغاز فصل شرایط خوبی را تجربه نمی کرد و پس لرزه های مدیریت سابق هنوز هم به چشم می خورد. مدیران سابق با یکدیگر هماهنگ نبودند و اعضای سابق هیات مدیره هم تقسیم غنائم کرده بودند و هر کدام یک گوشه باشگاه را برداشته بودند. 
اگر آن اتفاقات که منجر به از هم پاشیده شدن تیمی که شرایط قهرمانی آسیا را داشت روی نمی داد، الان حداقل این تیم در صدر جدول لیگ برترایستاده بود.
* شفر مشکلاتتیم را شناختهدر نیم فصل نخست تیم فراز و نشیب داشت و با نوسان زیادی همراه بود. اما خوشبختانه شفر نقاط ضعف و معضلات تیمش را به خوبی شناخته و انتظار می رود در فرصت خوبی که تا آغاز
نیم فصل دومباقی است، با برطرف کردن این مشکلات، فاصله کم تیم تا صدر جدولاز بین برود.
* حداقل سهمیه آسیااز استقلال انتظار می رود که در پایان فصل قهرمان لیگ شود. اما اگر اینطور نشد در بدترین حالت این تیم باید سهمیه مستقیم
لیگ قهرمانان آسیارا بگیرد چرا که کمتر از این به هیچ وجه قابل قبول نیست.
باتوجه به این که شانس ما در جام حذفیهم از دست رفته است، شفر باید همه توانش را به کار گیرد که از طریق لیگ برتر سهمیه مستقیم لیگ قهرمانانآسیا را دریافت کند.
* نیومایر و گرو باید درس عبرت شوندیکی از بهترین اقداماتی که باشگاه کرد، فسخ قرارداد با دو بازیکن بی کیفیت خارجی بود. نمی دانم این تصمیم شفر بود، تصمیم کمیته فنی بود یا تصمیم مدیریت، اما عامل جدایی این دو بازیکن باعث شد تا اتفاق خوبی برای باشگاه رقم بخورد. 
امیدوارم باشگاه از این اتفاق درس عبرت گرفته باشد و از این به بعد شاهد جذب بازیکنانی این چنین نباشیم. متاسفانه باشگاه فصل گذشته هم چنین تجربه‌ای داشت و بازیکنی مثل بویان آمد و رفت و در این فصل هم نیومایر و گرو. انشاءالله که این دو بازیکن آخرین نفر از نسل خارجی‌های بی کیفیت باشند.
* مسبب جذب نیومایر و گرو باید پاسخگو باشدبازیکن خارجی می آید که به تیم کمک کند نه این که بیاید پنج دقیقه و ده دقیقه بازی کند یا اصلا بازی نکند و اگر هم بازی کند همه را از بازیکردنش پشیمان کند.
بازیکن خارجی را ممکن است هر منبعی به هر باشگاهی معرفی کند که این اصلا غیر متعارف نیست. اما این بازیکنان باید از یک طریق تایید شوند. عاملی که با عث تایید این بازیکنان شده الان باید پاسخگو باشد. بهرحال آمد و رفت این بازیکنان ضرر هنگفتی را به باشگاه تحمیل کرد. 
به همین دلیل عامل این اتفاق باید پاسخگو باشد و نباید به راحتی از کنار آن عبور کرد. آیا اگر فرد مورد نظر قرار بود از جیب شخصی اش
پولبدهد واقعا این دو بازیکن را با این قراردادها جذب می کرد؟ * استقلال مشکلی در خط دفاعی نداردخوشبختانه آبی پوشان در خط دفاعی کوچکترین مشکلی ندارند. آمار گلهای خورده این تیم هم نشان دهنده همین موضوع است. اما عمده مشکل تیم در خط حمله و خط میانی است. آنجایی که باید سازندگی صورت گیرد.
تیم برای نیم فصل دوم حتما به یک بازیکن باتجربه در مرکز خط میانی نیاز دارد که بتواند در مرکز میدان تیم را رهبری کند. از آن مهمتر به یک عنصر تمام کننده نیاز دارد که بتواند حاصل زحمات کل مجموعه تیم و باشگاه اعم از مدیریت، هوادار، کادر فنی و دیگر بازیکنان را با گل زدن به ثمر برساند. 
* فتحی هم متخصص است هم وقت می گذاردحضور امیرحسین فتحی بعنوان مدیرعامل در باشگاه استقلالیک غنیمت است. فتحی از مدیران جوان و متخصص است. او هم وقت می گذارد، هم دلسوز باشگاه است و هم در کارش تخصص دارد.
همین که فتحی توانست با کمترین تبعات قرارداد این دو بازیکن خارجی را فسخ کند نشان از توانمندی های او می باشد. ای کاش در گذشته هم مدیران باشگاه با همین شیوه با بازیکنان و به خصوص خارجی ها برخورد می کردند تا الان باشگاه دچار چنین
مشکلات مالیبزرگی نباشد.
* آکادمی می‌تواند باشگاه را بی نیاز کندما یکی از پویا ترین آکادمی‌ها را در باشگاه استقلال داریم و استعدادهای زیادی را تحت پوششداریم که هر کدام شان می توانند یک ستاره در فوتبال ایرانباشند. رضا آذری بعنوان نمونه یکی از این ستاره هاست. 
اهمیت هرچه بیشتر دادن به آکادمی باشگاه باعث می شود این خروجی ها بیشتر شوند و باشگاه در آینده به جای آن که به جذب خارجی های بی کیفیت روی بیاورد، از محصول تیم های پایه خود استفاده کند.
بازیکنانی که از تیم های پایه استقلال به تیم بزرگسالان می رسند هویت باشگاه می شوند و حتی بیشتر مورد اقبال هواداران قرار می گیرند. آکادمی باشگاه می تواند سالانه چندین بازیکن مثل محسن کریمی، رضا آذری، امید نورافکن، سید مجید حسینی و... به تیم بزرگسالان بدهد.
* ورزشگاه امام رضاسرمایه خوبی برای آکادمی استمن هرگز به باشگاهم نمی‌گویم که برای مدیریت در آکادمی فلان بودجهرا تخصیص بدهید. همین که ورزشگاه امام رضا آماده شود و کامل در اختیار ما قرار گیرد گام بسیار بلندی برای مستقل شدن و خودکفایی آکادمی است. اما در عین حال باشگاه هرچقدر بیشتر به تیم های پایه‌اش اهمیت بدهد و برای آنها هزینه کند، خروجی‌ها هم بیشتر خواهد شد. 
* اقدام شایسته باشگاهاز جمله اقدامات خوبی که از باشگاه استقلال شاهد بودیم، برپایی مجالس یادبود برای ترحیم زنده یاد ایرج دانایی فرد بود. اهمیت دادن به این
پیشکسوتانارزشمند که سرمایههای باشگاه استقلال هستند کار بزرگی است. امثال دانایی فردها
دینبزرگی به گردن باشگاه دارند و کمترین حق شان همین است که باشگاه به یاد آنها باشد.
 


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

پارک ملی تندوره بهشت پلنگ ایرانی
مشهد- ایرنا- پارک ملی تندوره یکی از بزرگترین مناطق حفاظت شده ایران است که می‌ توان پلنگ کمیاب ایرانی را در آن یافت. این منطقه با طبیعت بکر و زیبای خود زیستگاه جانوران و رویشگاه گیاهان زینتی و دارویی بسیاری است.
جاده شهرکرد - اندیکا در خوزستان زیر آب رفت
اهواز- ایرنا - رییس اداره راهداری و حمل ونقل جاده ای اندیکا گفت:از بامداد امروز سه شنبه جاده اندیکا-شهرکرد در امتداد تالاب شیمبار زیر آب رفته و ارتباط کلیه روستاهای بخش چلو با مرکزشهرستان اندیکا در استان خوزستان قطع شده است.
وزیر کشور ترکیه: با ایران عملیات مشترک انجام دادیم
تهران – ایرنا – سلیمان سویلو وزیر کشور ترکیه گفت که حدود ششصد نیروی ترکیه ای و ایرانی اخیرا عملیات مشترکی را علیه پ.ک.ک در مرزهای شرقی ترکیه انجام دادند.
کره شمالی اهمال کره جنوبی در همکاری را محکوم کرد
پکن- ایرنا- کره شمالی آنچه را که اهمال کره جنوبی در اجرای طرح های مرزی مشترک و تقویت همکاری های دو کشور خوانده است، محکوم کرد.
شاخص سهام نیکی ژاپن سقوط کرد
پکن- ایرنا- درپی افزایش نگرانی ها از رکود اقتصادی و کاهش رشد اقتصاد دنیا در سال پیش رو، شاخص سهام نیکی ژاپن این هفته 3 درصد سقوط کرد.
مکرون: فرانسه و چین بر حمایت از توافق هسته ای با ایران تاکید کردند
تهران – ایرنا – امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه گفت که در دیدار با همتای چینی اش «شی جینپینگ» دو کشور بر حمایت خود از توافق هسته ای با ایران تاکید کردند.
سیاست‌های سوسیالیستی سندرز و نظام سرمایه داری آمریکا
لندن – ایرنا – «برنی سندرز» 77ساله در حالی برای دومین بار در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 آمریکا شرکت خواهد کرد که ایده‌های او در باره خدمات پزشکی و تحصیلات عالیه رایگان در مقابل نظام سرمایه داری آمریکا می‌تواند خریداران زیادی داشته باشد.
ترامپ برای اجرای معامله قرن به نتانیاهو فشار خواهد آورد
تهران – ایرنا – روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحرونوت» روز دوشنبه در مطلبی با اشاره به اقدامات دونالد ترامپ در همراهی با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی، نوشت: در پایان این نتانیاهو است که باید برای اجرای توافق معامله قرن ترامپ دست به عقب نشینی بزند.
رئیس جمهوری مکزیک خواستار عذرخواهی اسپانیا و واتیکان شد
تهران – ایرنا - «آندرس مانوئل لوپز اوبرادور» رئیس جمهوری مکزیک از اسپانیا و واتیکان خواست تا بابت فتح قاره آمریکا و نقض حقوق بشر در دوره استعمار عذرخواهی کنند.
گزارش مولر دموکرات ها را علیه وزیر دادگستری آمریکا شوراند
تهران – ایرنا – دموکرات ها و شماری از جمهوریخواهان که از انتشار یک خلاصه چهار صفحه ای گزارش رابرت مولر بازپرس ویژه دخالت ادعایی روسیه در انتخابات آمریکا خشمگین شده اند دست به دست هم داده اند تا وزارت دادگستری آمریکا را برای انتشار کامل یا بخش اعظمی از آن تحت فشار قرار دهند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

اسامی برخی جانباختگان حادثه سیل شیراز اعلام شد
شیراز- ایرنا- اداره کل پزشکی قانونی استان فارس اسامی برخی جانباختگان حادثه سیل شیراز را اعلام کرد.
آماده باش دستگاه‌های مسئول در پایتخت برای مواجهه با سیل احتمالی
استاندار تهران تاکید کرد: با توجه به اعلام هواشناسی مبنی بر احتمال بارش شدید در عصر روز سه شنبه، همه دستگاه‌های مسئول استان تهران تا عصر روز چهارشنبه در آماده باش کامل خواهند بود.
رودخانه فصلی 'جبل' شهر کوهپایه طغیان کرد
اصفهان- ایرنا - برخی منابع محلی از طغیان رودخانه فصلی 'جبل' شهر کوهپایه واقع در شرق اصفهان خبر دادند.
جزئیات سیل شیراز از زبان وزیر اطلاعات
وزیر اطلاعات با بیان اینکه در محل وقوع سیل در شیراز بستری برای نجات مردم وجود نداشته است، گفت: از صبح امروز وضعیت سیل ‌پیگیر بودم و به مقامات اطلاع‌رسانی کردیم و رئیس جمهور دستور ‌پیگیری را داد.
گمیشانی ها برای نجات خانه هایشان به آب زدند
گرگان - ایرنا - شهر سیل زده گُمیشان روز دوشنبه همچنان در معرض تهدید جدی نفوذ آب قرار داشت، اما مردم بسیج شدند و از شهر بیرون آمدند تا آب را پیش از رسیدن به کوچه ها و خانه هایشان مهار بزنند.
بازی‌های به یادماندنی (۶)- ˮماراکاناسوˮ یک شوخی بود
اقدام جالب باشگاه زنیت به بهانه حضور سردار آزمون
برنامه پرسپولیس در سال ۱۳۹۸
برنامه پرسپولیس در سال ۱۳۹۸
معرفی تیم‌های برتر جهان فوتبال- یوونتوس؛ بانوی پیر از قهرمانی خسته نمی‌شود
نیمار در حال مذاکره برای تمدید قرارداد با پاریسن ژرمن
شفر: کت و شلوار خوش شانسی را هیچ وقت عوض نمی‌کنم
زیدان: با قلب تصمیم گرفته‌ام؛ سوال عقلانی نپرسید
برادران عالمیان حریفان خود را شناختند
کت و شلوار خوش شانسی را هیچ وقت عوض نمی‌کنم