نیومایر و گرو باید درس عبرت شوند

15:48 ۲۱۱ روز و ۳ ساعت پیش افکار نیوز 293 0
نیومایر و گرو باید درس عبرت شوند

مومنی به تشریح آخرین وضعیت و شرایط تیم استقلال در پایان نیم فصل نخست پرداخت.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،محمد مومنی از جمله مدیران تحصیلکرده فوتبالکشور است که بعنوان پیشکسوت استقلال از چند ماه قبل مدیریت آکادمی این باشگاه را هم بر عهده گرفت. مومنی به تشریح آخرین وضعیت و شرایط تیم
استقلالدر پایان نیم فصلنخست پرداخت.
* هیات مدیره سابق تقسیم غنائم کرده بودندمتاسفانه باشگاه پیش از آغاز فصل شرایط خوبی را تجربه نمی کرد و پس لرزه های مدیریت سابق هنوز هم به چشم می خورد. مدیران سابق با یکدیگر هماهنگ نبودند و اعضای سابق هیات مدیره هم تقسیم غنائم کرده بودند و هر کدام یک گوشه باشگاه را برداشته بودند. 
اگر آن اتفاقات که منجر به از هم پاشیده شدن تیمی که شرایط قهرمانی آسیا را داشت روی نمی داد، الان حداقل این تیم در صدر جدول لیگ برترایستاده بود.
* شفر مشکلاتتیم را شناختهدر نیم فصل نخست تیم فراز و نشیب داشت و با نوسان زیادی همراه بود. اما خوشبختانه شفر نقاط ضعف و معضلات تیمش را به خوبی شناخته و انتظار می رود در فرصت خوبی که تا آغاز
نیم فصل دومباقی است، با برطرف کردن این مشکلات، فاصله کم تیم تا صدر جدولاز بین برود.
* حداقل سهمیه آسیااز استقلال انتظار می رود که در پایان فصل قهرمان لیگ شود. اما اگر اینطور نشد در بدترین حالت این تیم باید سهمیه مستقیم
لیگ قهرمانان آسیارا بگیرد چرا که کمتر از این به هیچ وجه قابل قبول نیست.
باتوجه به این که شانس ما در جام حذفیهم از دست رفته است، شفر باید همه توانش را به کار گیرد که از طریق لیگ برتر سهمیه مستقیم لیگ قهرمانانآسیا را دریافت کند.
* نیومایر و گرو باید درس عبرت شوندیکی از بهترین اقداماتی که باشگاه کرد، فسخ قرارداد با دو بازیکن بی کیفیت خارجی بود. نمی دانم این تصمیم شفر بود، تصمیم کمیته فنی بود یا تصمیم مدیریت، اما عامل جدایی این دو بازیکن باعث شد تا اتفاق خوبی برای باشگاه رقم بخورد. 
امیدوارم باشگاه از این اتفاق درس عبرت گرفته باشد و از این به بعد شاهد جذب بازیکنانی این چنین نباشیم. متاسفانه باشگاه فصل گذشته هم چنین تجربه‌ای داشت و بازیکنی مثل بویان آمد و رفت و در این فصل هم نیومایر و گرو. انشاءالله که این دو بازیکن آخرین نفر از نسل خارجی‌های بی کیفیت باشند.
* مسبب جذب نیومایر و گرو باید پاسخگو باشدبازیکن خارجی می آید که به تیم کمک کند نه این که بیاید پنج دقیقه و ده دقیقه بازی کند یا اصلا بازی نکند و اگر هم بازی کند همه را از بازیکردنش پشیمان کند.
بازیکن خارجی را ممکن است هر منبعی به هر باشگاهی معرفی کند که این اصلا غیر متعارف نیست. اما این بازیکنان باید از یک طریق تایید شوند. عاملی که با عث تایید این بازیکنان شده الان باید پاسخگو باشد. بهرحال آمد و رفت این بازیکنان ضرر هنگفتی را به باشگاه تحمیل کرد. 
به همین دلیل عامل این اتفاق باید پاسخگو باشد و نباید به راحتی از کنار آن عبور کرد. آیا اگر فرد مورد نظر قرار بود از جیب شخصی اش
پولبدهد واقعا این دو بازیکن را با این قراردادها جذب می کرد؟ * استقلال مشکلی در خط دفاعی نداردخوشبختانه آبی پوشان در خط دفاعی کوچکترین مشکلی ندارند. آمار گلهای خورده این تیم هم نشان دهنده همین موضوع است. اما عمده مشکل تیم در خط حمله و خط میانی است. آنجایی که باید سازندگی صورت گیرد.
تیم برای نیم فصل دوم حتما به یک بازیکن باتجربه در مرکز خط میانی نیاز دارد که بتواند در مرکز میدان تیم را رهبری کند. از آن مهمتر به یک عنصر تمام کننده نیاز دارد که بتواند حاصل زحمات کل مجموعه تیم و باشگاه اعم از مدیریت، هوادار، کادر فنی و دیگر بازیکنان را با گل زدن به ثمر برساند. 
* فتحی هم متخصص است هم وقت می گذاردحضور امیرحسین فتحی بعنوان مدیرعامل در باشگاه استقلالیک غنیمت است. فتحی از مدیران جوان و متخصص است. او هم وقت می گذارد، هم دلسوز باشگاه است و هم در کارش تخصص دارد.
همین که فتحی توانست با کمترین تبعات قرارداد این دو بازیکن خارجی را فسخ کند نشان از توانمندی های او می باشد. ای کاش در گذشته هم مدیران باشگاه با همین شیوه با بازیکنان و به خصوص خارجی ها برخورد می کردند تا الان باشگاه دچار چنین
مشکلات مالیبزرگی نباشد.
* آکادمی می‌تواند باشگاه را بی نیاز کندما یکی از پویا ترین آکادمی‌ها را در باشگاه استقلال داریم و استعدادهای زیادی را تحت پوششداریم که هر کدام شان می توانند یک ستاره در فوتبال ایرانباشند. رضا آذری بعنوان نمونه یکی از این ستاره هاست. 
اهمیت هرچه بیشتر دادن به آکادمی باشگاه باعث می شود این خروجی ها بیشتر شوند و باشگاه در آینده به جای آن که به جذب خارجی های بی کیفیت روی بیاورد، از محصول تیم های پایه خود استفاده کند.
بازیکنانی که از تیم های پایه استقلال به تیم بزرگسالان می رسند هویت باشگاه می شوند و حتی بیشتر مورد اقبال هواداران قرار می گیرند. آکادمی باشگاه می تواند سالانه چندین بازیکن مثل محسن کریمی، رضا آذری، امید نورافکن، سید مجید حسینی و... به تیم بزرگسالان بدهد.
* ورزشگاه امام رضاسرمایه خوبی برای آکادمی استمن هرگز به باشگاهم نمی‌گویم که برای مدیریت در آکادمی فلان بودجهرا تخصیص بدهید. همین که ورزشگاه امام رضا آماده شود و کامل در اختیار ما قرار گیرد گام بسیار بلندی برای مستقل شدن و خودکفایی آکادمی است. اما در عین حال باشگاه هرچقدر بیشتر به تیم های پایه‌اش اهمیت بدهد و برای آنها هزینه کند، خروجی‌ها هم بیشتر خواهد شد. 
* اقدام شایسته باشگاهاز جمله اقدامات خوبی که از باشگاه استقلال شاهد بودیم، برپایی مجالس یادبود برای ترحیم زنده یاد ایرج دانایی فرد بود. اهمیت دادن به این
پیشکسوتانارزشمند که سرمایههای باشگاه استقلال هستند کار بزرگی است. امثال دانایی فردها
دینبزرگی به گردن باشگاه دارند و کمترین حق شان همین است که باشگاه به یاد آنها باشد.
 


گروه های زیر مجموعه ورزشی

دنیای ورزش
دنیای ورزش

آخرین اخبار

چگونه امر به معروف در امر حجاب انجام دهیم؟
امر به معروف و نهی از منکر جایگاهی کلیدی در زیست تمام جوامع بشری دارد. اهمیت این اصل تا بدانجاست که می‌توان گفت: اگر این اصل تعریف نشده بود، ما هیچ وقت در هیچ دین و آیین و قوم و ملتی، قهرمان نداشتیم.
پیکر آیت‌الله حقانی در حرم حضرت معصومه (س) به خاک سپرده شد
آیت‌الله حسین حقانی پس از تحمل یک دوره بیماری دارفانی را وداع گفت و صبح امروز پنجشنبه ۲۷ تیرماه تشییع و در جوار حرم حضرت معصومه (س) به خاک سپرده شد.
جدیدترین جزئیات از تاک شو مهران مدیری
اگرچه تاکنون شایعات زیادی برای پخش «دورهمی» مطرح شده بود اما روز گذشته خبری از کار جدید مهران مدیری به نام «شب نشینی» منتشر شد.
نیما شاهرخ شاهی و متفاوت‌ترین نقشش- عکس
نیما شاهرخ شاهی عکس زیر را در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد.
سالگرد ازدواج محسن کیایی- عکس
محسن کیایی عکس زیر را در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد.
هلاکت شرور مسلح در فنوج
ظهر روز گذشته مامورین پلیس فنوج در استان سیستان و بلوچستان برابر دستور مقام قضایی برای دستگیری متهمی که باعث شرارت های مختلف اعم از تیراندازی در سطح شهر بود اقدام می کند.
چگونگی حمل اصولی دوچرخه با خودرو
رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور پایتخت چگونگی حمل اصولی دوچرخه با خودرو را تشریح کرد.
خواسته ملت یمن در مورد امارات
«علی القحوم» از رهبران جنبش انصار الله یمن تأکید کرد که حضور نظامیان متجاوز امارات عربی متحده، خطری برای یمن است.
آرژانتین حزب‌الله را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داد
کشور آرژانتین در اقدامی عجولانه حزب‌الله را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داد.
مذاکره‌کننده‌های انگلیسی مثل احمق‌ها دور خودشان می‌چرخند
«فرانس تیمرمنس» معاون کمیسیون اروپا، گفت فکر می‌کرده است که مذاکره‌کنندگان انگلیسی بسیار باهوش هستند، اما بعدا متوجه شده آن‌ها هیچ برنامه‌ای ندارند و «مانند احمق‌ها دور خودشان می‌چرخند.»

پر بازدید ترین اخبار امروز

تمهیدات شهرداری تهران برای برگزاری مراسم اربعین حسینی
مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری و رئیس ستاد اربعین شهرداری تهران به همراه هیأتی برای بررسی و حل مشکلات مربوط به اربعین به عراق سفر کرد.
برخورد پلیس با برگزار کنندگان عروسی‌های مختلط
معاون نظارت بر اماکن پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ گفت: با برگزار کنندگان عروسی‌ها مختلط در تهران برخورد جدی داریم چراکه بارها جلسات توجیهی برای این افراد برگزار کردیم.
سردار آزمون در لیست خرید تیم ایتالیایی
رسانه های روسی اعلام کردند تیم لاتزیو ایتالیا علاقه‌مندی دوباره خود را برای جذب سردار آزمون، مهاجم ایرانی تیم زنیت سن‌پترزبورگ ابراز کرده ست.
خواسته ملت یمن در مورد امارات
«علی القحوم» از رهبران جنبش انصار الله یمن تأکید کرد که حضور نظامیان متجاوز امارات عربی متحده، خطری برای یمن است.
مذاکره‌کننده‌های انگلیسی مثل احمق‌ها دور خودشان می‌چرخند
«فرانس تیمرمنس» معاون کمیسیون اروپا، گفت فکر می‌کرده است که مذاکره‌کنندگان انگلیسی بسیار باهوش هستند، اما بعدا متوجه شده آن‌ها هیچ برنامه‌ای ندارند و «مانند احمق‌ها دور خودشان می‌چرخند.»
تکلیف کی‌روش مشخص شد
با حکم سلطانی فر، تقی‌زاده معاون امور مجلس و حقوقی وزارت ورزش شد
بازگشت عزت‌اللهی به روستوف
حمله محمد تقوی به مدیریت استقلال +عکس
بررسی انگلیسی‌های لالیگا+عکس
شرط‌بندی کار دست ستاره سابق لیورپول داد
کاپیتان تیم ملی شمیشیر بازی در جمع 16 بازیکن برتر
صلحی‌پور طلایی شد و رکورد آسیا را شکست
بازیکن اخراجی پرسپولیس به استقلال می‌رود؟
کالدرون تیم تکمیل تری از برانکو دارد