۹۳ درصد بودجه کشور دست رئیس‌جمهور است

15:55 ۶۱ روز و ۱۶ ساعت پیش افکار نیوز 162 0
۹۳ درصد بودجه کشور دست رئیس‌جمهور است

رئیس اندیشکده یقین گفت: ۹۳ درصد بودجه کشور دست رئیس‌جمهور است؛ آن وقت می‌گوید نمی‌شود، نمی‌توانیم، حامیان تفکر لیبرالی ۲ قوه را در دست خود دارند و نمونه مطلق ناکارآمدی هستند.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز، حسن عباسی رئیس اندیشکده یقین طی مراسمی که با موضوع « تولید علم دینی امکان یا امتناع » و به همراه با بررسی مسائل روز سیاسی به همت بسیجاساتید، دانشجویی و کارکنان دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد ضمن تسلیت به مناسبت وفات حضرت معصومه(س)، گفت: در ابتدا باید در پاسخ به شبه‌ای که شیعهعلوی و صفوی را تفکیک می‌کند بگویم که هزار و 250 سال پیش یک حرکت عظیم ایجاد شد و از 370 برادر و خواهر امام رضا(ع) 34 نفر انها وارد فلات ایرانشدند که  حضرت فاطمهمعصومه یکی از آنهاست.
وی ادامه داد: در جغرافیای نهضت موسوی بعد از اینکه جریان عباسی نتوانست از پس منطق امام صادق(ع) بر بیاید امام کاظم (ع) فرزند این امام بزرگوار را حبسکرد، بعد هم وقتی دیدند کلا از پس این جریان بر نمی‌آیند مجبور شدند امام رضا (ع) نوه این امام بزرگوار را به سمت طوس بیاورند.
عباسی تأکید کرد: از 37 خواهر و برادر امام رضا(ع) یک نفر سمت یمنرفت، دو نفر به سمت مصررفتند و 34 نفر هم به فلات ایران وارد شدند تا مشخص کنند آنچه اتفاق افتاده به اجبار بوده است.
* عده‌ای از سر شکم سیری حرف‌هایی می‌زنند عقبه تئوریک ندارد وی رئیس اندیشکده یقین تأکید کرد: منطقه‌ای به وسعت تقریباً بیش از دو سوم اروپا منطقه گسترش این 34 برادر و خواهر است و این طرح استراتژیک که انجام شده یک تراز جهانی محسوب می‌شود از این 34 نفر یکی در تهران است، حضرت معصومه در قماست، یکی از برادران در شیراز است، یکی در تهران است و تعدادی از آنها هم بندرعباسسبزوار، خوزستان، کرمانشاه، رشت، جمهوری آذربایجان، مرو و بلخ هستند. که حدود 3 هزار کیلومتر محدوده گسترش این 34 نفر بوده است.
عباسی ادامه داد: یکسری افراد بیهوده حرف‌های بیهوده‌ای هم می‌زنند بدون اینکه تاریخ حرکت صدور 24 هزار نبی و حرکت 12 امام و حرکت 61 زعیم در دوره غیبت را نادیده می‌گیرند، حالا یک عده از سر شکم سیری حرف‌هایی می‌زنند که نه عقبه تئوریکی دارد و نه بافت مشخصی و نمی‌دانند که در فرآیند شدن و سیر تاریخی تحولات انقلاب اسلامی، انقلابی بود که باید می‌شد و موقع آن شده بود که انقلابشود.
عباسی خاطرنشان کرد: درباره ندیدن این موارد شاید مقصر ما بودیم که این عقبه‌های تاریخی استراتژیک حرکت دینی را مشخص کردیم. و از کسانی هم که تئوری‌های صرفاً مدرن انقلاب‌شناسی و تحولات اجتماعی و نظریه‌های فلسفی و تاریخ را می‌خوانند انتظار دیگری را هم نداریم چون فکر می‌کنند همه چیز در غرب است.
وی ادامه داد: اخیراً هم آقای ظریف جریان انقلابی را متهم کرده که این‌ها هستند که مرکز عالم را غرب می‌دانند ولی برعکس است و همفکران آقای ظریف و جریانات لیبرال هستند که مرکز عالم و هستی را غرب می‌دانند و منتقدان غرب را مدعی این مسئله می‌شناسند.
عباسی در بخش دیگری با اشاره به شهادت دکتر مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه هم گفت: امروز این پرسش مطرح است که آیا امروز وحدت حوزه و دانشگاه یک مسئله صوری است؟ یا یک وحدت ماهوی مطرح است؟‌ امروز در رأس شورای عالی انقلاب فرهنگیشخص آقای رئیس‌جمهور که خودش مولود دانشگاه و حوزه است معتقد است علم اسلامی و غیراسلامی ندارد!رئیس اندیشکده یقین گفت: بعد از اینکه 160 نفر از استادان دانشگاه در سال 93 نامه زدند به رئیس‌جمهور و گفتند جلوی تحول در علوم انسانی را بگیر! چون دارند علوم انسانی را ایدئولوژیک می‌کنند! آقای رئیس‌جمهور جلوی کار را گرفت و گفت کجای علوم انسانی باید متحول شود مگر مبنای علوم اسلامی، یهودی و مسیحی دارد!* بسیار ساده‌لوحانه است بگوییم پایه‌های علوم اسلامی، مسیحی و یهودی ندارد!وی تصریح کرد: 3 سال بعد رئیس فرهنگستان علوممؤید نکته رئیس‌جمهوری گفت تولید علم دینی تمنای محال است! فردای آن روزنامه رسمی حزب لیبرال کارگزاران سازندگی چنان خوشحال شده بود که تیتر زد « حاکم و حکیم می‌گویند نمی‌شود»، هر دو می‌گویند علم اسلامی و غیر اسلامی ندارد پس بنابر این نظر غلط چیزی به نام اینکه حوزه و دانشگاه دو تا باشند نداریم و دانشگاه و حوزه حول محوری به نام  علم وحدت دارند!‌وی یادآور شد: این افراد نه بابت سلیقه علمی، بلکه بابت سلیقه سیاسی‌شان این حرف‌ها را می‌زنند، چون منطقی پشت این حرف‌ها نیست و بسیار ساده‌لوحانه و ساده‌انگارانه است که کسی بگوید پایه‌های علوم اسلامی، مسیحی و یهودی ندارد!عباسی خاطرنشان کرد: ما کاری به مواضع رئیس‌جمهور و رئیس فرهنگستان علوم نداریم ولی باید ببینیم اینکه رهبر انقلابمی‌فرمایند مبنای علم غرب غیر توحیدی است یعنی چه؟رئیس اندیشکده یقین در ادامه با تبیین موضوع غیرتوحیدی بودن علم غرب گفت: ما اگر رهبری گفتند مبنای علم غرب غیرتوحیدی است رفتیم و سند آن را در آوردیم ولی وقتی آقای اردکانی چنین ادعایی می‌کند باید در قیامت پاسخگو باشد.
عباسی ادامه  داد: ما فریاد زدیم مشکلات مملکت با مذاکرات حل نمی‌شود ولی آنهایی که در 5 سال گذشته سکوت کردند ، مخصوصا استادان اقتصادی که گفتند باید برای حل مشکلاتبا غرب تعامل کنیم، باید پاسخگو باشند تاریخ نسبت به استادانی که سکوت کنند بی‌تفاوت نمی‌نشیند.
* حامیان تفکر لیبرالی نمونه مطلق ناکارآمدی هستند وی گفت: 93 درصد بودجهکشور دست رئیس‌جمهوری است آن وقت می‌گوید نمی‌شود، نمی‌توانیم، بودجه قوه قضائیههم که دست رئیس‌جمهور گروگان است، الان این تفکر 2 قوه را در دست خود دارند و نمونه مطلق ناکارآمدی هستند می‌گویند ما اختیارات بیشتر می‌خواهیم و باید قانون اساسیتغییر کند.
رئیس اندیشکده یقین اضافه کرد: قانون اساسی مشکل دارد و ما هم قبول داریم این قانوناساسی همان است که در امریکا اجرا شده و شکست خورده و همان است که الان مردم فرانسهبه خاطرش 50 روز است به خیابان ریخته‌اند.
* مردم باید بدانند لیبرال‌ها به آنها دروغ گفته‌اند!عباسی ادامه داد: مردم باید بدانند که به آنها دروغ گفته شده است، اینکه گفتند اقتصادجهان گل و بلبل است و اگر ما با غرب رابطه داشته باشیم همه مشکلات حل می‌شود اقتصاد جهان167 تریلیون دلاربدهی دارد استادان اقتصاد ما که طرفدار نظریات دولت بودند و خود دولتدر یک خیانت علنی نیامدند به مردم بگویند اقتصاد جریان بدهی دارد و از هم پاشیده است و گفتند ما چون در سوریه هستیم باختیم ولی آیا فرانسه مه در سوریهاست یا سر زنانخود چادر گذاشته‌ یا ولایت فقیهدارد یا روی موشک‌هایش نوشته مرگبر اسرائیل!وی یادآور شد: آمریکا 22 تریلیون دلار بدهی به چاپ پولبدون پشتوانه دارد، آمریکا اگر عقل داشته باشد کاغذ چاپ نمی‌کند و اسم ان را اسکناس بگذارد که دو هفته پیش حدود 10 تا استاد به مکارم نامه بنویسند و بگویند حکم این چیست! و بگوید « کل به باطل است!».جامعه دانشگاهی که نباید به این انحراف عقلانی بیشتر بی‌تفاوت باشد.
عباسی گفت: چگونه فردا می‌توانیم در جامعهبگوییم زمانی که پایه‌های لیبرالیست در فرانسه، انگلیسو آمریکا ... سست شده بود ما از آن‌ها دفاع می‌کردیم!
* اینها حاضر نشدند ذره‌ای از قرآنو قانون اساسی پیاده کنندوی یادآور شد: دیگر برای 5 سال بس است هر چقدر توهین کردند به ساحت  علم، مقدسات نظام، هزار و 200 نفری که در سوریه شهید شدند اینها حاضر نشدند ذره‌ای از قرآن و قانون اساسی پیاده کنند حالا می‌آیند در دانشگاه تربیت مدرس می‌گویند باید قانون قانون اساسی عوض شود. چشم حتماً !
* تا ما زنده‌ایم نمی‌گذاریم لیبرال‌ها نفس بکشندرئیس دانشکده یقین گفت: مگر امام خمینی(ره) فریاد نزد و نگفت تا م ن زنده‌ام اجازه نمی‌دهم مملکت دست لیبرال‌ها بیفتد! چطور حزبی وجود دارد که در اساسنامه‌اش می‌نویسد ما لیبرال هستیم؟‌و دبیرکل این حزب می‌‌آید مدعی قانون اساسی، نظام و ولایت فقیه می‌شود!وی ادامه داد: تا ما زنده هستیم نمی‌گذاریم لیبرال‌ها نه تنها در ایران بلکه در سراسر جهان نفس بکشند.
* آیا  اصلاح‌طلبان در 20 سال گذشته یک قدم برای اسلامیت نظام و دینبر داشته‌اند؟ عباسی گفت: اصلاح‌طلبان بگویند در 20 سال گذشته چه کرده‌اند؟ آیا یک قدم برای اسلامیت نظام و دین بر داشته‌اند؟ آیا در 20 سال گذشته یک شهید داده‌اند؟ در دفاع از اسلامیت نظام چه کرده‌اند غیر از اینکه از سروش تا گوگوش از منوچ تا ملوس هر چه اساس دین بود به چالش کشیدند.
وی گفت: آنها از حاکمیت خروج کردند. در زمان هاشمی قانون داماتو تصویب شد و 22 سال است چقدر به سپاه و ارتش سرکوب زدند که چرا در اقتصاد هستند.در این تهران یک پل نیست که برای سپاه و ارتش نباشد پس استفاده نکنید از آنها.
* چرا به مردم دروغ می‌گویید وی گفت: مگر نگفتند اگر می‌خواهند دلار بالای 5 هزار برود به ما رأی ندهید مگر نگفتند اگر می‌خواهید تحریم‌ها باقی بماند به ما رأی ندهید. حال چه شده؟‌ امروز FATF را هم می‌خواهید بپذیرید؟
عباسی یادآور شد: می‌گویند 20 درصد قیمت‌ها پایین می‌آید چرا عوام‌فریبی می‌کنید؟ چرا به مردم دروغ می‌گویید .
وی افزود: ما هم معتقدیم حتماً باید قانون اساسی تغییر کند، وقتی رهبری در قانون اساسی اینقدر قدرت ندارد پس می‌آیند توصیه می‌کنند، برای برجام  9 بند دادند گفتند باید اجرا شود اما چه شد؟* 23 سال است نتوانسته اند پراید را اصلاح کنندرئیس اندیشکده یقین خاطرنشان کرد: 23 سال است نتوانسته اند پراید را اصلاح کنند که امروز قاتل مردم شده است اگر همین مهندسانی که در وزارت دفاعهستند را بگذارند در شرکت‌های خودروسازی به مردم خودروی شاسی بلند با کیفیت ارزان بدهند ولی به دلیل اینکه حکومت را ناکارآمد جلوه دهند این کار را نمی‌کنند.
وی گفت: ما شکست نخوردیم این لیبرال‌ها هستند که شکست خوردند، برای ما اگر صحبت تکنولوژی باشد ما امثال شهید شهریاری، حسن طهرانی‌مقدم و قاسم سلیمانی را داریم آنهایی که شکست خوردن ندارند که احساس می‌کنند حکومت شکست خورده است.
* اصلاح‌طلبان در علم، تولید، تکنولوژی، اخلاق، صنعتچه چیزی داشته‌اند؟وی افزود:‌ مسئولان امریکا در کاخ سفیداز کابوس چه کسی از خواببیدار می‌شوند،از  رئیس ایران‌خودرو؟ و یا آقای عراقچی یا رئیس بانک مرکزییا رئیس جمهورما؟ نخیر!رئیس اندیشکده یقین  خاطرنشان کرد: یکی بگوید اصلاح‌طلبان در علم، تولید، تکنولوژی، اخلاق، صنعت چه چیزی داشته‌اند؟ آنها در حد قاسم سلیمانی، طهرانی‌مقدم و ... چه چیزی دارند؟
وی گفت: اگر اسلام باید پاسخگو باشد قانون اساسی آن باید توحیدی باشد قانون اساسی بیش از 90 درصد اختیارات را به رئیس‌جمهور می‌دهد و رئیس‌جمهوری که به حرف رهبری گوش نمی‌دهد باید تغییر کند.
وی گفت: شما مدعی هستید علم اسلامی، یهودی و مسیحی ندارد و از این جا مشکل در بروز توحیدش پیدا می‌کند این رئیس‌جمهور حتما باید صاحب نظریه مرگ اسلام را تقدیر کند!* این‌ها هویت خود را با مخالفت با جمهوری اسلامیتعریف می‌کنندعباسی تأکید کرد: در خود آمریکا پرچم آمریکا را آتش می‌زنند ولی اینجا یکسری از روی پرچم آمریکا رد نمی‌شوند می‌گویند سلول سلول، ما لیبرالی است و اسرائیل را به رسمیت می‌شناسم!وی ادامه داد: این‌ها هویت خود را با مخالفت با جمهوری اسلامی تعریف می‌کنند، این‌ها از نظام خروج کردند، مانند منافقان و سلطنت‌طلبان این‌ها باید خودشان را اثبات کنند نه اینکه مدعی قانون اساسی شوند چون پهلوی هم مدعی قانون اساسی شده است.
 رئیس اندیشکده یقین گفت: ما سربازان آمریکایی را گرفتیم مانند بزغاله جلوی ما زانو زدند و  گریهکردند و تا جلوی دوربین‌های جهان نگفتند معذرت می‌خواهیم رهایشان نکردیم ما 40 سال حکومت انقلاب اسلامیرا سرپا نگه داشتیم و جمع کردن این‌ها برای ما کاری ندارند لذا نباید پشت سر آن شعارهای دهن پرکن قائم شوند ما اصلی این‌ها را آن سوی دنیا شکسته‌ایم این‌ها که بدل هستند.
عباسی در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد: با اینگونه که این‌ها جلو می‌روند چند سال دیگر می‌گویند باید توافق‌نامه‌ای که در رابطه با همجنس‌بازان است را امضاء‌ کنید و ما هم حرفی بزنیم می‌گویند دلواپسان در این ماجرا نفی دارند!عباسی ادامه داد: این‌ها به قانون اساسی  اعتقادی ندارند به خصوص در بخش‌هایی که مربوط به ولایت فقیه، سپاه و ارتش است. بسیار جنایتکارانه و ظالمانه برخورد می‌کنند.
رئیس اندیشکده یقین خاطرنشان کرد: من به آینده خوش‌بین هستم حتی اگر لیبرال‌ها در 1400 هم سر کار بیایند البته خسارت‌ها دارد ولی من خوش‌بین هستم.
وی گفت: اگر مردم نسبت به این جریان اطلاعات کمی دارند به دلیل کم‌کاری امثال ما است که تریبون داشتیم و خوب نتوانستیم این مسئله را تبیین کنیم.
* فتنهجدیدی در راه استوی گفت:‌ باید به مردم اجازه دهیم با آزمون و خطا را ه درست را انتخاب کنند. انتخاب مردم مطلقاً درست بوده ولی آنهایی که نظام برای انتخاب شدن به مردم معرفی کرده مشکل داشتند.  ما مشکل داشتیم در اینکه نکات خوب را روشن کنیم و مردم هم گناهی ندارند البته قطعا در
انتخاباتگذشته این اتفاق کمتر خواهد افتاد.
وی با اشاره به فتنه‌های گذشته گفت:‌سال98 هم پیش‌بینی می‌شود یک فتنه جدید رقم بخورد و از همین الان هم شروع کرده‌اند در روزهای باقیمانده تا 22 بهمن و در سالگرد آشوب‌های پارسال تلاش دارند یک آشوب سراسری در ایران راه بیفتد ولی از 15 دی  که بگذرد و بعد از 22 بهمن بعد از شکستی که آمریکا خواهد خورد این‌ها پروژه خود را بعد از  خرداد سال آینده شروع خواهند کرد.
 


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

بیماری سخت دروازه‌بان اسبق استقلال
دروازه‌بان اسبق استقلال در سکوت خبری پیگیر درمان بیماری‌اش شده و بی‌سر و صدا مراحل شیمی‌درمانی و پرتودرمانی را پشت سر گذاشته و حالا منتظر نتیجه معاینات جدید است.
موراتا: اتلتیکو در لالیگا و CL برای قهرمانی می‌جنگد
آلوارو موراتا، مهاجم اتلتیکو مادرید می‌گوید این تیم تا لحظه آخر پا پس نخواهد کشید و چه در لالیگا و چه در لیگ قهرمانان اروپا با تمام قوا برای قهرمانی تلاش خواهد کرد.
یک رکورد جدید برای لیونل مسی
مهاجم بارسلونا برای یازدهمین فصل پیاپی حداقل ۳۰ گل در یک فصل به ثمر رساند.
ابهام بزرگ پیش روی برانکو و پرسپولیس
در شرایطی مجوز حضور مهدی ترابی در رقابت پرسپولیس و پدیده شهرخودرو در چارچوب جام حذفی صادر شده که این بازیکن یک بار دیگر هم در این مرحله از جام حذفی امسال به میدان رفته‌ است.
حسینی: هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم
دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ساحلی ایران گفت: متأسفانه ما هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم و سال گذشته تنها بخشی از آن را دریافت کردیم، البته بسیاری از پاداش‌های دیگرمان که مبلغ خاصی هم نیست نیز عقب‌افتاده است.
پیزارو، مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا شد
مهاجم با تجربه تیم وردربرمن با گلزنی در بازی شنبه شب برابر هرتابرلین به مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا تبدیل شد.
طباطبایی: استقلال مقابل تراکتور برنامه‌ای نداشت
هادی طباطبایی، دروازه‌بان پیشین تیم فوتبال استقلال اعتقاد دارد، این تیم در دیدار مقابل تراکتورسازی برنامه‌ای برای گلزنی‌ نداشته است.
تارتار: جلالی استاد من است و به او اهانت نمی‌کنم
سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم نسبت به سوءتفاهم ایجاد شده برای هواداران نساجی مازندران توضیحاتی را ارائه کرد.
مهاجرانی: انتخاب سرمربی تیم ملی خیلی آسان است
حشمت مهاجرانی، سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان می‌گوید که کسی از فدراسیون برای حضور در کمیته فنی با او صحبت نکرده است.
خلیلی: پرسپولیس چند هفته از داوری متضرر شد
سرپرست جدید تیم فوتبال پرسپولیس، گفت: پرسپولیس در چند هفته از داوری متضرر شده است اما قطعا اشتباهات به دلیل عدم تمرکز و غیر عمد است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تمام تلاشمان را برای رفع مشکلات دانشجویان خارجی خواهیم کرد
رئیس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: ما در دانشگاه فردوسی تمام سعی خود را خواهیم کرد که دانشجویان خارجی مشکلی نداشته باشند، اما به هر حال باز هم سختی‌هایی وجود خواهد داشت.
پیکر شهدای ‌تروریستی سیستان و بلوچستان وارد فرودگاه اصفهان شد
‌پیکر شهدای حادثه تروریستی شامگاه گذشته سیستان و بلوچستان به شهر اصفهان رسید.
در اینستای ستاره‌های خارجی؛ کیتی پری ترسناک و نیمار هدفون باز!
در این سری مطالب ما سعی داریم به طور هفتگی گزیده‌ای از عکس‌های چهره‌های محبوبتان را با شما به اشتراک بگذاریم.
بارش های مطلوب و ذخیره سازی خوب آب در گنبدکاووس
گنبدکاووس - ایرنا - بارش های خوب سال زراعی جاری به ذخیره سازی خوب این نزولات آسمانی در چند سد، آب بندان و سه تالاب منطقه گنبدکاووس که اقلیمی نیمه خشک دارد، منجر شده و علاوه بر آن این بارش ها نوید بخش سالی پرمحصول برای کشاورزان این دیار است.
دو جایزه برای «بنفشه افریقایی» از جشنواره وزول
مونا زندی حقیقی با دومین فیلم بلندش «بنفشه افریقایی» که در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت، موفق به کسب دو جایزه از این جشنواره شد.
مرکل: اختلاف‌ها بر سر ایران من را افسرده می‌کند
تلاش جبهه پایداری برای استیضاح روحانی
ظریف: تا دمشق بخواهد در سوریه می‌مانیم
پیکر همسر شریعتی پشت در‌های بسته ماند
نوبخت: امیدواریم بتوانیم تحریم ظالمانه را دور بزنیم
ردپای جاسوسی اطلاعاتی در حادثه زاهدان
یک نماینده: قیمت گوشت باید ۵۰ هزار تومان شود
درخواست برای اقدام قضائی علیه قالیباف
ایوانکا ترامپ در کنفرانس امنیتی مونیخ
گلایه احسان شریعتی از مراسم تشییع پیکر مادرش