کشف بزرگترین محموله سوخت قاچاق کشور در هرمزگان

13:53 ۹۰ روز و ۶ ساعت پیش ایرنا 161 0
کشف بزرگترین محموله سوخت قاچاق کشور در هرمزگان

بندرعباس- ایرنا- فرمانده انتظامی هرمزگان گفت: بزرگترین محموله قاچاق سوخت کشور به میزان 287 میلیون لیتر در این استان کشف شد.

ایرنا

به گزارش ایرنا، سردار عزیزالله ملکی روز چهارشنبه در نشست با خبرنگاران در تشریح جزییات این محموله افزود: در اواخر سال گذشته خبری مبنی بر قاچاق گسترده فرآورده های نفتی از یک شرکت جعلی سازمان یافته به پلیس آگاهی هرمزگان ارسال شد که با توجه به اهمیت موضوع، مراتب به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.
وی بیان داشت: با توجه به تحقیقات میدانی و انجام اقدام های اطلاعاتی و پلیسی مشخص شد، افرادی به صورت سازمان یافته با برنامه های جعلی اقدام به خرید گسترده محصولات نفتی در سطح استان هرمزگان و استان های همجوار کرده و آن را در انباری به نام شرکتی که وجود فیزیکی نداشته، انبار می کنند.
فرمانده انتظامی هرمزگان اظهار داشت: در این راستا سوخت یارانه ای را تحت عنوان فرآورده های دیگری به داخل اسکله شهید رجایی انتقال و در داخل مخازن اجاره ای نگهداری و با کشتی از کشور خارج می کردند.
سردار ملکی ادامه داد: بلافاصله ماموران آگاهی هرمزگان با هماهنگی مقام قضایی تعداد هفت نفر از افراد مرتبط را در اردیبهشت سالجاری دستگیر کردند که در اعتراف ها و بازرسی هایی که از شرکت صورت گرفت، بارنامه های جعلی کشف و کشتی بارگیری شده توقیف شد.
وی اضافه کرد: نمونه های موجود در آن کشتی به آزمایشگاه ارسال شد که پس از دریافت جواب مشخص شد نمونه های موجود با بارنامه هایی که ارایه داده اند، مغایرت داشته است که در مرحله نخست 17 میلیون لیتر سوخت قاچاق احراز و بخشی از آن ضبط شد.
فرمانده انتظامی هرمزگان ادامه داد: طبق پیگیری و بررسی های تخصصی از اسناد و مدارک، مشخص شد این شرکت جعلی که بایستی محصولات درج شده در پرونده بهره برداری خود را صادر می کرد، فرآورده های نفتی مورد نیاز کشور را به صورت غیرمجاز خریداری و با استفاده از فاکتورهای جعلی، استفاده مکرر از یک فاکتور و انواع شیوه های جعلی با تبانی و پرداخت رشوه از سال 94 تاکنون 287میلیون لیتر مواد نفتی یارانه ای را به صورت قاچاق از کشور خارج و ضربه مهلک اقتصادی به کشور وارد کرده است.
سردار ملکی یاد آور شد: در 26 آذرماه جاری نیز چهار نفر از متهمان اصلی مربوط به پرونده شامل مالک و اعضای هیات مدیره شرکت در تهران دستیگر شدند و در این راستا 28 جلد پرونده تشکیل شد.
وی اضافه کرد: در مجموع 12 نفر در خصوص این پرونده دستیگر و به همراه مواد نفتی کشف شده به مراجع قضایی ارسال و در حال رسیدگی است.
از ابتدای سالجاری تاکنون نیز در مجموع 24 میلیون لیتر سوخت قاچاق در هرمزگان کشف و در این راستا 2 هزار خودرو نیز توقیف شده که 17میلیون لیتر از این مواد کشف شده مربوط به پرونده یاد شده است.
7195/6048


گروه های زیر مجموعه استان ها

استان ها
استان ها

آخرین اخبار

شبی سخت در انتظار گنبدی ها
گنبدکاووس - ایرنا - بالا آمدن لحظه به لحظه سطح آب رودخانه گرگانرود و افزایش احتمال وقوع سیلاب در این شهر، حکایت از در پیش بودن شبی سخت برای شهروندان گنبد و روستاییانی است که در مسیر پایین دست سدهای بوستان و گلستان واقع هستند.
متخلفان چهارشنبه سوری تا آخر تعطیلات در بازداشت می مانند
تهران- ایرنا- فرمانده انتظامی تهران بزرگ اعلام کرد: متخلفانی که امشب به بهانه چهارشنبه سوری مرتکب جرم و دستگیر شوند تا پایان تعطیلات نوروز بازداشت خواهند بود.
فرماندار ویژه گنبدکاووس: اولویت نخست نجات جان مردم است
گنبدکاووس - ایرنا - فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس با تشریح وضعیت بحرانی و خطر وقوع سیل در این شهرستان، تصریح کرد: اولویت نخست برای مسئولان نجات جان مردم است و تمامی اقدامات برای کاستن از شدت جاری شدن آب در رودخانه گرگانرود در حال انجام است.
چهارهزار سبد کالا نوروزی بین مددجویان بهزیستی تهران توزیع شد
تهران- ایرنا- مدیر بهزیستی شهر تهران گفت: چهار هزار سبد کالای عیدانه در آستانه سال نو، بین مددجویان بهزیستی تهران توزیع شد.
مرز فرهنگی بین ملت ایران و افغانستان وجود ندارد
تهران- ایرنا- معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران گفت: باوجود مرز سیاسی بین دو کشور ایران و افغانستان اما مرز فرهنگی به دلیل آداب و سنن مشترک بین دو ملت وجود ندارد.
شهردار پایتخت: نردبان های آتش نشانی از گمرک ترخیص شد
تهران- ایرنا- شهردار تهران گفت: تمامی نردبان های آتش نشانی از گمرک ترخیص شد و بزودی به سازمان آتش نشانی شهر تهران اضافه می شود.
آماده باش مردم گمیشان گلستان برای تخلیه خانه های خود
گرگان - ایرنا - فرماندار شهرستان گمیشان استان گلستان با بیان اینکه بارش باران ظرفیت آب سدها را تکمیل و موجب سرریزشدن آنها و در نتیجه به راه افتادن جریان آب در برخی از شهرها و روستاها شده است، گفت که ستاد مدیریت بحران منطقه پس از بررسی وضعیت خانه هایی که در مسیر سیلاب ها قرار دارد دستور قطعی برای تخلیه خانه ها را صادر خواهد کرد.
طلوع خورشید امامت از خانه خدا
سمنان- ایرنا- ملائک از آسمان پُلی از نور زده اند، جبرئیل، میکائیل و اسرافیل کودکی از جنس همه خوبی ها و عطرهای افلاکی را در دل خانه خدا به دامان پاک فاطمه بنت اسد هدیه می کنند که طلوع خورشیدی برای امامت است.
مصوبه صدور پروانه 62 برج- باغ پایتخت تایید نشد
تهران- ایرنا- رئیس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران اعلام کرد: هیات تطبیق ( فرمانداری)، مصوبه صدور پروانه ساختمانی برای 62 برج - باغ را به شورا بازگرداند.
سرباز وظیفه پلیس اولین مصدوم چهارشنبه سوری امسال پایتخت
تهران- ایرنا- رئیس مرکز فرماندهی و کنترل پلیس پیشگیری پایتخت گفت: اولین مصدوم چهارشنبه سوری امسال که به بیمارستان انتقال داده شد یک سرباز وظیفه شناس بود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سانحه رانندگی در قزوین 3 کشته بر جای گذاشت
قزوین - ایرنا - فرمانده پلیس راه قزوین گفت: در پی وقوع یک فقره تصادف در مسیر بویین زهرا-دانسفهان 3 تن جان باختند و یک نفر نیز مصدوم شد.
مهاجم حادثه لندن فریاد «همه مسلمانان باید بمیرند» سر داده بود
یک روزنامه انگلیسی در گزارشی اعلام کرد: مهاجم حادثه شنبه لندن، فریاد «همه مسلمانان باید بمیرند» سر داده بود.
چه ارتباطی میان فواصل کوتاه زایمان و مرگ نوزادان وجود دارد؟
طبق نتایج یک مطالعه جدید، فواصل کوتاه بین زایمان می تواند خطر مرگ نوزادان را افزایش دهد.
کوزه بلاگردان
بیرجند- ایرنا- خاصیت نوروز نو شدن است و کوزه شکنی سنتی زیبا از مردمان شهرستان قاینات در استان خراسان جنوبی است که به اعتقادشان با اجرای این آیین، دردها و بلاها را در آخرین چهارشنبه سال از زندگی خود دور می کنند.
اختصاص هزینه هدایای تبلیغاتی برای آزادی زندانیان
شرکت سرمایه‌گذاری سایه‌گستر سرمایه هزینه هدایای تبلیغاتی پایان سال خود را به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد اختصاص داد.
شبی سخت در انتظار گنبدی ها
متخلفان چهارشنبه سوری تا آخر تعطیلات در بازداشت می مانند
فرماندار ویژه گنبدکاووس: اولویت نخست نجات جان مردم است
چهارهزار سبد کالا نوروزی بین مددجویان بهزیستی تهران توزیع شد
مرز فرهنگی بین ملت ایران و افغانستان وجود ندارد
شهردار پایتخت: نردبان های آتش نشانی از گمرک ترخیص شد
آماده باش مردم گمیشان گلستان برای تخلیه خانه های خود
طلوع خورشید امامت از خانه خدا
مصوبه صدور پروانه 62 برج- باغ پایتخت تایید نشد
سرباز وظیفه پلیس اولین مصدوم چهارشنبه سوری امسال پایتخت