قطر:برخی مسؤولان عرب مواضع فلسطین را مسخره می کنند

13:27 ۲۱۲ روز و ۱۲ ساعت پیش ایرنا 273 0
قطر:برخی مسؤولان عرب مواضع فلسطین را مسخره می کنند

تهران-ایرنا- نماینده دائم قطر در اتحادیه عرب با تاکید بر ضرورت توجه مسؤولانه به موضوعاتی که قضیه فلسطین را تهدید می کند، افزود: متأسفانه برخی مسؤولان عرب در شبکه های اجتماعی با تمسخر و شک به مواضع رسمی فلسطین و یا اتحادیه عرب می نگرند و باعث می شوند اعتبار مواضع عربی تضعیف شود.

ایرنا

به گزارش امروز چهارشنبه روزنامه قطری 'الشرق'، 'ابراهیم بن عبدالعزیز السهلاوی' دیروز سه شنبه در جلسه فوق العاده این اتحادیه در قاهره پایتخت مصر، که با هدف بررسی تشدید تحرکات اسرائیل ضد ملت فلسطین برگزار شد، ضمن دعوت فلسطینیان به وحدت، از آن ها خواست منافع با اهمیت و والا را فدای محاسبات شخصی یا منافع بی ارزش نکنند چرا که وحدت بهترین راه برای مبارزه با رژیم اشغال گر است.
نماینده دائم قطر در اتحادیه عرب تاکید کرد: همگی خوب می دانیم، اکنون قضیه فلسطین در مرحله خطرناک قرار دارد و موضوعاتی گوناگون، آرمان ها و اصول آن را تهدید می کند. روشن ترین نمونه به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی از سوی استرالیا و برزیل بود. این موضوع تاثیری منفی بر برقراری صلح عادلانه و همه جانبه و همچنین تشکیل دولت مستقل فلسطین در مرزهای 1967به پایتختی بیت المقدس می گذارد و اشغالگران را به قلدری در مجامع بین المللی تشویق می کند.
در همین راستا اعضای اتحادیه عرب با تاکید بر ضرورت پایبندی به حقوق ملت فلسطین و التزام به مشروعیت بین الملی قدس، خواستار وجود مواضعی استوار در برخورد با هر گونه تصمیم کشورها درباره قدس شدند.
شرکت کنندگان در این جلسه با هشدار به پیامدهای منفی به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی بر منطقه تاکید کردند؛ درباره موضوع فلسطین کوتاه نمی آییم تا ملت فلسطین استقلال خود را بازیابند و دولت خود را به پایتختی قدس شریف تشکیل دهند.
نمایندگان مصر، اردن، قطر ، لبنان، عربستان ،مغرب و موریتانی در این اتحادیه در جلسه مزبور ضمن محکوم کردن تصمیم برزیل واسترالیا به انتقال سفارتخانه های خود از تل آویو به قدس بر حمایت از فلسطین و قطعنامه های شورای امنیت تاکید کردند.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری امریکا پس از انتخاب به این سمت با انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس اولین گام را در این خصوص برداشت و اکنون برخی کشورها که با رژیم صهیونیستی رابطه دارند با تشویق آمریکا و پیروی از سیاست های آن اقدام به انتقال سفارت خود به قدس اشغالی می کنند.
خاورم**3224*1049


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

مهمترین ترکیبات غذایی سرطان‌زا و ضد سرطان را بشناسید
عضو هیات علمی انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور برخی ترکیبات غذایی سرطان‌زا و همچنین مواد غذایی دارای بیشترین اثر حفاظتی در برابر بروز سرطان را تشریح کرد.
راز عمر طولانی چیست؟
برخی از مناطق به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کرده‌اند تا ماده غذایی خاصی را در حد مطلوب مصرف کنند.
سوپراسپرت جدید شورولت- عکس
خودروساز آمریکایی شورولت از جدیدترین محصول خود "Corvette C8 Stingray (2020)" رونمایی کرد.
۵ روش برای سرکوب اضطراب
از عوامل مشترک به وجود آورنده اضطراب می‌توان به روز اول کار در محلی جدید یا هنگام ارائه یک موضوع برای افراد زیاد٬ اشاره کرد.
روند کاهشی قیمت طلا در آینده ادامه‌دار است؟
نایب رئیس اول اتحادیه طلا تهران درباره وضعیت بازار طلا توضیحاتی ارائه داد.
غیبت رضایی از لیست بروژ برای دیدار با اسپورتینگ
مهاجم ایرانی کلوب بروژ در لیست تیمش برای بازی دوستانه با اسپورتینگ پرتغال قرار نگرفت.
دلیل توقیف نفتکش انگلیسی از زبان یک منبع نظامی آگاه
یک منبع نظامی آگاه در رابطه با دلیل توقیف نفتکش انگلیسی در تنگه هرمز گفت: این نفتکش که توسط نیروی دریایی سپاه توقیف شده است از مسیر خلاف کشتیرانی در تنگه هرمز عبور می‌کرد.
تکذیب حمله مسلحانه به امام جمعه گرمسار
معاون فرماندار گرمسار با اشاره به شایعات مطرح شده درباره حمله مسلحانه به امام جمعه گرمسار گفت: این شایعه کذب محض بوده و صحت ندارد.
واکنش آمریکا به توقیف نفتکش انگلیسی توسط ایران
شورای امنیت ملی آمریکا جمعه شب اعلام کرد از توقیف نفتکش انگلیس توسط ایران مطلع شده است.
تعداد خدمه نفتکش توقیف شده انگلیسی توسط ایران
نفتکش توقیف شده انگلیسی 23 خدمه دارد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

مهمترین ترکیبات غذایی سرطان‌زا و ضد سرطان را بشناسید
عضو هیات علمی انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور برخی ترکیبات غذایی سرطان‌زا و همچنین مواد غذایی دارای بیشترین اثر حفاظتی در برابر بروز سرطان را تشریح کرد.