تلاش سنای آمریکا برای جلوگیری از تعطیلی دولت

11:44 ۹۶ روز و ۱۱ ساعت پیش ایرنا 234 0
تلاش سنای آمریکا برای جلوگیری از تعطیلی دولت

تهران – ایرنا – تارنمای خبری واشنگتن اگزمینر به نقل از منابع موثق خود درکنگره گزارش داد که سنای آمریکا تلاش دارد تا با ارایه لایحه بودجه موقت دو ماهه، مانع از تعطیلی دولت در ایام کریسمس شود.اما بعید است دونالد ترامپ آن را امضا کند.

ایرنا

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، واشنگتن اگزمینر افزود: سنا تلاش دارد تا با این اقدام خود مانع تعطیلی بخش هایی ازدولت بخصوص وزارت امنیت داخلی و هشت وزارت خانه دیگر شود.
بنابراین گزارش، درصورت تصویب لایحه کوتاه مدت بودجه تعطیلی بخش هایی ازدولت فدرال آمریکا تا هشتم ماه فوریه برابر با 19بهمن ماه به تعویق می افتد.
واشنگتن اگزمینر نوشت : به گفته یک منبع موثق دمکرات ها در سنا، این راه حل موقت می تواند مورد توافق وتایید'چاک شومر'رهبر اقلیت دمکرات ها در سنا نیز واقع شود، اما مشخص نیست که تصویب این لایحه از سوی رئیس جمهوری ترامپ مورد موافقت قرار گیرد.
پیشتر و در دیدار رهبران دمکرات ها با دونالد ترامپ درکاخ سفید، ترامپ تهدید کرده بود که چنانچه بودجه مورد نظر وی در لایحه جدید قید نگردد، دولت را با افتخار تعطیل می کند.
بنابراین گزارش، دولت ترامپ خواستار تامین پنج میلیار دلار بودجه برای ساخت دیوار مرزی با مکزیک شده درحالی که دمکرات ها تنها با یک میلیاردو 500 میلیون دلار موافقت می کنندو پیشنهاد جمهوریخواهان برای رقم یک میلیاردو 600 میلیون دلاری را رد کرده اند.
تارنمای خبری آمریکایی واشنگتن اگزمینر در این باره نوشت: به گفته 'جان تون' (John Thune) سناتور جمهوریخواه از ایالت 'داکوتای جنوبی' ارائه طرح موقت بودجه زمانی مطرح می گردد که نتوان تا روز جمعه (21 دسامبر برابر با 30 آذرماه) بر سر لایحه بودجه بلند مدت به توافق رسید.
کسری بودجه دولت فدرال در دولت فعلی آمریکا از یک اکتبر (برابر با نهم مهرماه) آغاز شد و نمایندگان مجلس با تصویب یک لایحه بودجه کوتاه مدت در اواخر ماه سپتامبر گذشته توانستند فرصتی تا 21 دسامبر بر سرحل کاهش بودجه فراهم آورند.
چنانچه کنگره و دولت ترامپ بر سر کسری بودجه به توافق نرسند آنگاه در موعد 21 دسامبر (30 آذرماه) پرسنل شاغل در وزارتخانه های آمریکا همچون، خارجه، امنیت داخلی، دادگستری و کشوربامشکل مواجه شده وبخش هایی از آن وزارتخانه ها نیمه تعطیل خواهند شد.
بنابراعلام کمیته تخصیص بودجه سنا، در صورت عدم توافق بین کنگره و دولت ترامپ و تعطیلی دولت فدرال، 420هزار پرسنل دولت از جمله 41هزار نیروی پلیس بدون دستمزد بر سرکار خواهند رفت.

*دولت آمریکا در چهار دهه گذسته 22 بار تعطیل شده است
دولت آمریکا از زمان اعمال قانون نظارت بر هزینه بودجه رئیس جمهوری به سال 1976تاکنون 22بار تعطیل شده که بیشترین تعطیلی دولت فدرال در زمان ریاست جمهوری جیمی کارتر و طولانی ترین دوره تعطیلی دولت در زمان ریاست جمهوری بیل کلینتون رخ داد.
نخستین تعطیلی دولت فدرال با اعمال قانون جدید در زمان ریاست جمهوری جرالد فورد از 30 سپتامبر تا 10اکتبر 1976 به مدت 10 روز رخ داد.
در دوره ریاست جمهوری جیمی کارتر بین سال های 1977 تا 1979دولت فدرال پنج بار و در مجموع 56 روز تعطیل شد.
در زمان ریاست جمهوری رونالد ریگان دولت فدرال هشت بار بین سال های 1981تا 1987 تعطیل شد که در مجموع این تعطیلی دولت 14روز بود.
تعطیلی دولت در زمان ریاست جمهوری جرج اچ. دبلیو بوش (پدر) تنها یک بار و به مدت پنج روز در نوامبر 1995 رخ داد.
طولانی ترین مدت تعطیلی در دولت فدرال در زمان ریاست جمهوری بیل کلینتون و در پی اختلاف وی با جمهوریخواهان کنگره رخ داد.
نخستین تعطیلی دولت در دوره ریاست جمهوری بیل کلینتون بین 13تا 19 نوامبر 1995 به مدت پنج روز و دومین آن از از 15 دسامبر1995 تا 6 ژانویه 1996به مدت 21 روز تمام بود.
درزمان ریاست جمهوری باراک اوباما نیز یکبار و به مدت 16 روز از 30 سپتامبر تا 17 اکتبر 2013 تعطیلی دولت بر سر بودجه بیمه درمانی معروف به 'بیمه درمانی اوباما' روی داد.
در زمان ریاست جمهوری ترامپ نیز تاکنون تنها یکبار و آن هم 3 روز در تاریخ 20تا 22 ژانویه 2018 تعطیلی دولت رخ داد وانتظار می رود تعطیلی دیگری نیز پیش رو باشد.
اروپام **1302**1590


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

بررسی قضایی برای سهل انگاری احتمالی در سیل شیراز آغاز شد
شیراز- ایرنا- رئیس کل دادگستری استان فارس اعلام کرد:پیگیری دستگاه قضایی برای بررسی سهل انگاری احتمالی مسئولان در حادثه جاری شدن سیل در محل دروازه قرآن شیراز آغاز شد.
بارش باران موجب رانش کوه در محور سوادکوه شد
ساری – ایرنا – فرماندار سوادکوه گفت که در پی بارش باران صبح و عصر امروز دوشنبه ، جاده اصلی منطقه جوارم تا منطقه گوشی در این شهرستان با رانش کوه مواجه شده که عوامل راهداری در حال بازگشائی مسیرهای مسدود شده ، هستند.
آخرین وضعیت برق رسانی و آبرسانی به مناطق سیل زده
تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر مدیریت بحران وزارت نیرو از پایداری شبکه های آب و برق استان های سیل زده شمالی و رفع قطعی برق 10روستای استان لرستان خبر داد.
هواشناسی استان مرکزی نسبت به احتمال سیلاب هشدار داد
اراک - ایرنا - هواشناسی استان مرکزی با صدور اطلاعیه ای نسبت به طغیان رودخانه ها و وقوع سیلاب در این استان هشدار داد.
نقشه مناطق سیل خیز خراسان رضوی آماده شد
مشهد- ایرنا- معاون اداره کل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی گفت: به دستور استاندار، مناطق سیل خیز، رودخانه ها، مسیل ها و نقاط حادثه خیز خراسان رضوی توسط شرکت آب منطقه ای استان شناسایی و نقشه آنها به فوریت آماده شد.
بارش های رگباری نیمه شب خراسان رضوی را فرامی گیرد
مشهد- ایرنا- کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: نیمه شب امشب بارش های رگباری و سیل آسا کل خراسان رضوی را فرا می گیرد و به صورت قابل ملاحظه ای افزایش خواهد یافت.
سیلاب در رودخانه قمرود قم جاری شد
قم - ایرنا - سیلاب در رودخانه قمرود قم به دنبال بارندگی شدید که از بامداد امروز آغاز شده ، روان شده است.
ترافیک در راه های البرز سنگین است
کرج - ایرنا - رئیس پلیس راه استان البرز گفت: بارش باران در راه های این استان ، سبب لغزندگی و ترافیک سنگین در این محور ها شده است.
البرز در شرایط اضطرار نیست
کرج - ایرنا - استاندار البرز گفت: این استان در شرایط اضطرار نیست لیکن دستگاه های اجرایی و امدادی در آماده باش کامل قرار دارند.
316 کیلوگرم تریاک در البرز کشف شد
کرج - ایرنا- رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر البرز از کشف 316 کیلوگرم مواد مخدرتریاک درشهرستان فردیس این استان خبرداد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

اجرای دومین مرحله امدادرسانی ارتش در مناطق صعب العبور مازندران
تهران-ایرنا- فرمانده اردوگاه شهدای ارتش از اجرای دومین مرحله امدادرسانی در مناطق صعب العبور مازندران در پی دستورات فرمانده معظم کل قوا خبر داد.
مه غلیظ، تردد در برخی محورهای اصفهان را کُند کرده است
اصفهان -ایرنا- رئیس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای اصفهان گفت: مه گرفتگی غلیظ در محورهای سمیرم- یاسوج، داران - الیگودرز و اصفهان- نائین، تردد در این مسیرها را کُند کرده است.
پایگاه وحدتی دزفول برای مقابله با شرایط اضطراری در آمادگی کامل است
تهران - ایرنا - فرمانده پایگاه شکاری وحدتی دزفول گفت: با تمهیداتی که اندیشیده شده است پایگاه وحدتی دزفول آمادگی کامل برای مقابله با شرایط اضطراری و بحران های پیش رو را دارد.
تردد در محور سمیرم- یاسوج برقرار شد
اصفهان- ایرنا- معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اصفهان گفت: بقایای ریزش کوه در کیلومتر 15 محور سمیرم به یاسوج، با تلاش راهداران، پاکسازی و تردد دوباره در این مسیر برقرار شد.
سیل، شیراز را فرا گرفت
شیراز-ایرنا- بارندگی شدید به همراه تگرگ و سیل شهروندان شیرازی و صدها هزار مسافر این شهر تاریخی را دچار مشکل کرد.
ترامپ حاکمیت رژیم صهیونیستی بر بلندی های جولان را امضا کرد
عفوبین الملل: غربی ها فروش سلاح به عربستان و امارات را متوقف کنند
سخنان ضد ایرانی رقیب نتانیاهو در نشست آیپک
معاون اول ترامپ: نمی گذاریم ایران به سلاح اتمی دست یابد
فارن پالیسی: چین سیستم های اسراییل را هک می کند
رویترز: گزارش مولر حاوی پیروزی ترامپ نیست
سال 97؛ سالی پرتنش در روابط آمریکا و اروپا
جولان اشغالگریِ صهیونیست ها با حمایت ترامپ
سناتور آمریکایی به توئیت رئیس سابق اف بی آی واکنش نشان داد
سران عرب با تصمیم ترامپ در مورد جولان موافق هستند