رئیس پیشین هیات مدیره استقلال: وزیر مرا مجبور به استعفا نکرد

11:30 ۱۸۱ روز و ۱۵ ساعت پیش ایرنا 191 0
رئیس پیشین هیات مدیره استقلال: وزیر مرا مجبور به استعفا نکرد

تهران - ایرنا- رئیس پیشین هیات مدیره باشگاه استقلال گفت: وزیر ورزش و جوانان مرا مجبور به استعفا نکرد. به خاط قانون منع بکارگیری بازنشستگان با میل و اراده خودم کناره گیری کردم.

ایرنا

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا؛ «عباس ملکی» که ریاست هیات مدیره باشگاه استقلال را بر عهده داشت به خاطر قانون منع به کارگیری بازنشستگان از سمت خود استعفا کرد. او در این مدت سکوت اختیار کرد و حرفی بر زبان نیاورد. ملکی در گفت و گو با ایرنا سکوتش را شکست و حرف‌های جالبی بر زبان آورد که در زیر می خوانید:

** ایرنا: بعد از استعفا از ریاست هیات مدیره باشگاه استقلال سکوت اختیار کردید.
ملکی: سمتی به من محول شده بود و به خاطر قانون منع به کارگیری بازنشستگان، از آن کناره گیری کردم تا خدای ناکرده مشکلی برای استقلال پیش نیاید.

** ایرنا: این استعفا با میل و اراده خودتان صورت گرفت یا مسائل دیگر در میان بود؟
ملکی: در کشوری زندگی می کنیم که به اصول و قوانیم آن پایبندیم. وقتی مجلس شورای اسلامی قانونی را مصوب می کند باید به آن احترام بگذاریم و بپذیریم. با اطمینان می گویم با میل و اراده خودم استعفا دادم و هیچ کس کوچک ترین فشاری برای انجام این کار به من وارد نکرد.

** ایرنا: این شایعه مطرح شده بود که از سوی وزارت ورزش و جوانان به شما و جواد قراب دیگر عضو هیات مدیره باشگاه استقلال گفته شده است استعفا دهید.
ملکی: این طور نیست. این شایعات را تکذیب می کنم. وزیر ورزش و جوانان هیچ وقت از ما نخواست استعفا دهیم و همان طور که گفتم فقط و فقط به خاطر احترام به قوانین کشورم این کار را انجام دادیم.

** ایرنا: این که پس از استعفا پشیمان شدید و می خواستید آن را پس بگیرید حقیقت دارد؟
ملکی: نمی دانم این حرف و حدیث ها از کجا شکل می گیرد و واقعا پاسخی به آن ندارم.

** ایرنا: خب می توانید این شایعات را تکذیب کنید. پشیمان شدید یا خیر؟
ملکی: آن هایی که مرا از نزدیک می شناسند و با خصوصیات اخلاقی ام آشنا هستند به خوبی می دانند در تمام این سال هایی که مدیریت کرده ام به سمت هایم وابستگی نداشته ام. می کوشم وظیفه ای به من محول می شود به بهترین شکل انجام دهم و بعد از این که مسئولیتم تمام می شود خیلی راحت از کنارش رد می شوم و می کوشم اگر کمکی از دستم بر می آید انجام دهم. هیچ وقت از استعفایی که کردم پشیمان نشدم و نخواهم شد. برای این ادعا نیز می توانم مثالی بزنم.

** ایرنا: چه مثالی؟
ملکی: چند روز بعد از این که استعفا دادم استقلال طلبی از همرا اول داشت که رفتم صحبت کردم و توانستم با لطف مدیران این شرکت مبلغ یک میلیارد تومان برای استقلال وصول کنم. علاقه ام به استقلال مربوط به امروز و دیروز نیست که بخواهم به خاطر یک استعفا از تیم محبوبم دست بکشم. از روزی که خودم را شناختم استقلالی هستم و مطمئن باشید هرکاری که برای موفقیت و سربلندی این تیم از دستم برآید دریغ نخواهم کرد. استقلال خانه من است.

** ایرنا: اعضای بازنشسته هیات مدیره باشگاه پرسپولیس بر خلاف استقلال استعفا ندادند؟
ملکی: از این موضوع اطلاعی ندارم.

** ایرنا: بهترین اقدامی که در هیات مدیره باشگاه استقلال انجام دادید چه بود؟
ملکی: وقتی به عضویت هیات مدیره باشگاه استقلال منصوب شدم و دوستان بنده را به ریاست برگزیدند این وظیفه را داشتم که از لحاظ مالی و جذب اسپانسر بستر لازم را فراهم کنم. احساسم بر این است که وظایفی که بر دوش من گذاشته شده بود به بهترین شکل ممکن انجام دادم و و توانستم تا حد زیادی استقلال را از حاشیه دور کنم.

** ایرنا: اقدامی بوده که از انجام آن پشیمان باشید؟
ملکی: با اطمینان می گویم کاری انجام ندادم که وقتی فکر می کنم پشیمان باشم. هر اقدامی که می کردم ابتدا منافع و مصالح استقلال را در نظر می گرفتم.

** ایرنا: حتی ماجرای سوپرجام باشگاه های ایران که به عنوان نماینده باشگاه استقلال در نشست شورای تامین امنیت استان تهران شرکت کردید؟
ملکی: بده هیچ وقت نگفتم استقلال در بازی سوپرجام شرکت نمی کند. در جلسه ای که برگزار شد و شرکت کرده بودم گفتم سیدرضا افتخاری مدیرعامل وقت استقلال 2 نامه به فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ برتر ارسال کرده و نوشته است با توجه به اینکه چهار بازیکن در تیم ملی داریم و برخی نفرات دیگرمان در خدمت تیم نیستند و طبق قانون فدراسیون فوتبال، بازیکنان حاضر در جام جهانی باید 2 هفته استراحت کنند، تاریخ برگزاری سوپرجام تغییر کند. درخواست باشگاه استقلال فقط همین بود. باشگاه استقلال هیچ وقت خواهان لغو بازی نبوده و نیست بلکه می خواستیم در فرصت مناسب این دیدار برگزار شود. بارها این موضوع را اعلام کردیم اما در نهایت تصمیمی گرفته شد که درست نبود.
ضمن اینکه جلسه ای را در وزارت ورزش و جوانان برگزار کردیم که نماینده باشگاه پرسپولیس نیز حضور داشت. در حضور مسعود سلطانی فر اعلام کردیم که سوپرجام در تاریخ 29 تیر برگزار نشود.

** ایرنا: یعنی وزیر نیز در جریان بازی نکردن استقلال در سوپرجام بود؟
ملکی: این جلسه یک ماه پیش از برگزاری سوپرجام بود و سلطانی فر نیز اطلاع داشت.

** ایرنا: او حرفی در این باره نزد؟
ملکی: وزیر ورزش و جوانان به حمیدرضا گرشاسبی مدیرعامل پیشین پرسپولیس گفت نامه ای بزنید تا سوپرجام در تاریخ 29 تیر برگزار نشود چرا که دو تیم از آمادگی کامل به دور بودند.

** ایرنا: وزیر ورزش مخالف برگزاری سوپرجام بود؟
ملکی: مخالف برگزاری سوپرجام نبود بلکه اعتقاد داشتند این بازی در زمان دیگری برگزار شود.

** ایرنا: شکایت استقلال در دادگاه عالی ورزش به نتیجه خواهد رسید یا خیر؟
ملکی: به طور حتم با مستنداتی که باشگاه استقلال در دادگاه عالی ورزش ارائه داده است اتفاقات خوبی خواهد افتاد. مطمئن باشید رای به سود استقلال صادر خواهد شد. حق باشگاه بزرگ و پرطرفدار استقلال به ناحق ضایع شد و مسئولان آبی پوشان تحت هیچ شرایطی کوتاه نخواهند آمد.

** ایرنا: نیم فصل اول لیگ برتر به پایان رسید. ارزیابی شما چیست؟
ملکی: با تمام موانع و مشکلاتی که پیش روی استقلال بود هر چه از آغاز فصل گذشت تیم شکل بهتری به خود گرفت و در هفته های آخر نیم فصل دیدید که این تیم عملکرد قابل قبولی داشت. به نظر من اگر اشتباهات داوری که علیه استقلال صورت گرفت نبود این تیم در صدر جدول رده بندی قرار داشت. البته اشتباهات داوری جزئی از فوتبال است اما همین اشتباهات تمام زحمات مجموعه یک تیم را هدر می دهد. امیدوارم حالا که حرف استفاده از کمک داور ویدئویی مطرح شده است مسئولان فدراسیون فوتبال هر چه سریعتر نسبت به تجهیز ورزشگاه ها اقدام کنند تا از نیم فصل دوم تیم هایی همچون استقلال کمتر از داوری متضرر شوند.

** ایرنا: این تیم در نیم فصل دوم می تواند قهرمان شود؟
ملکی: با اطمینان می گویم استقلال به مقام قهرمانی در لیگ برتر دست خواهد یافت. استقلال یک تیم بزرگ است و با همین نفرات مستعد و با انگیزه ای که در اختیار دارد می تواند با جمع آوری امتیازات لازم به صدر جدول برسد.

** ایرنا: الحاجی گرو و نیومایر نیز از استقلال رفتند.
ملکی: آن ها عملکرد خوبی در ترکیب استقلال نداشتند و صلاح این بود که قراردادشان با استقلال فسخ شود که با درایت مدیریت این تیم بدون خسارتی چنین اتفاقی رخ داد.
ورزشی**م.ت**2024


گروه های زیر مجموعه ورزشی

کشتی و رزمی
کشتی و رزمی

آخرین اخبار

کاهش تسلیحات هسته‌ای در جهان
مرکز پژوهشی بین المللی صلح واقع در سوئد اعلام کرد: با وجود اقدام کشور‌های دارای سلاح هسته‌ای به ارتقای این نوع سلاح‌های کشتار جمعی، اما سلاح هسته‌ای در آینده کاهش خواهد یافت.
ابهام در انتخابی تیم ملی کشتی آزاد- یزدانی و قاسمپور چند بار باید کشتی بگیرند؟
در فاصله ۱۰ روز مانده تا برگزاری رقابت‌های مهم انتخابی تیم ملی کشتی آزاد که قرار است در ۵ وزن برگزار شود، هنوز قانون برگزاری این رقابت ها و اینکه کشتی گیران در چند مبارزه و بر چه اساسی انتخاب می‌شوند، مشخص نشده است.
درخواست داماد ترامپ از ولیعهد سعودی
دو منبع سعودی به وبگاه خبری «میدل‌ایست آی» انگلیس گفته‌اند جرد کوشنر، داماد و مشاور ترامپ از محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی خواسته است که فعلا دست از اعدام‌ بردارد.
صحبت‌های خطیر، مواضع باشگاه بود-منزوی وظیفه مذاکره با وریا و حسینی را برعهده دارد
باشگاه استقلال درباره نقل و انتقالات این باشگاه اطلاعیه صادر کرد.
اردوغان: اعتقادی به مرگ طبیعی مُرسی ندارم
رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه پس از برگزاری نماز میت غیابی محمد مرسی، رئیس‌جمهور سابق مصر در استانبول گفت: «اعتقادی به مرگ طبیعی وی ندارم.»
شاندیزی: آسان‌ترین بازی برای فوتسال ایران سخت‌ترین بازی می‌شود
سرمربی تیم فوتسال زیر ۲۰ سال ایران گفت: بازی با لبنان را خیلی بد شروع کردیم و بچه‌ها بی‌رمق بودند.
انتقاد عربستان از اخوان المسلمین
وزارت خارجه عربستان اعلام کرد: اخوان المسلمین گروهی تروریستی است که نماینده اسلام نبوده و ثبات کشور‌ها را بر هم می‌زند.
صعود امیدهای فوتسال ایران به نیمه‌نهایی آسیا با برتری مقابل لبنان
امیدهای فوتسال ایران با پیروزی برابر لبنان راهی نیمه نهایی مسابقات قهرمانی زیر بیست سال آسیا شدند.
معرفی سرپرست جدید وزارت دفاع آمریکا
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد مارک اسپر، وزیر نیروی زمینی را به عنوان سرپرست جدید وزارت دفاع معرفی می‌کند.
هشدار جدی نخست وزیر عراق به مداخله جویان
عادل عبدالمهدی، نخست‌وزیر عراق اعلام کرد: ما به هیچ کشور منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اجازه نمی‌دهیم که در خاک عراق حضور یابد و بدون توافق با دولت بخواهد علیه کشوری دیگر فعالیت کند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

درخواست داماد ترامپ از ولیعهد سعودی
دو منبع سعودی به وبگاه خبری «میدل‌ایست آی» انگلیس گفته‌اند جرد کوشنر، داماد و مشاور ترامپ از محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی خواسته است که فعلا دست از اعدام‌ بردارد.
چند درصد مردم ایران در سال ۵۶ زیر خط فقر بودند؟
محمد رضا مرندی عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی در نشست تخصصی «نگاهی به کارنامه نظام جمهوری اسلامی ایران در گام اول» که در موسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی برگزار شد، گفت: در ارزیابی کارآمدی یک سیستم باید 4 عنصر اهداف، عملکرد، موانع و امکانات مورد توجه قرار گیرند.
کاهش تسلیحات هسته‌ای در جهان
مرکز پژوهشی بین المللی صلح واقع در سوئد اعلام کرد: با وجود اقدام کشور‌های دارای سلاح هسته‌ای به ارتقای این نوع سلاح‌های کشتار جمعی، اما سلاح هسته‌ای در آینده کاهش خواهد یافت.
ابهام در انتخابی تیم ملی کشتی آزاد- یزدانی و قاسمپور چند بار باید کشتی بگیرند؟
در فاصله ۱۰ روز مانده تا برگزاری رقابت‌های مهم انتخابی تیم ملی کشتی آزاد که قرار است در ۵ وزن برگزار شود، هنوز قانون برگزاری این رقابت ها و اینکه کشتی گیران در چند مبارزه و بر چه اساسی انتخاب می‌شوند، مشخص نشده است.
امیدوارم در استقلال بمانم
نورافکن در مورد اینکه فصل بعد در استقلال می‌مانی یا نه، گفت: تا این لحظه که با شما صحبت می‌کنم صحبت‌های با شارلوای بلژیک شده است .
صحبت‌های خطیر، مواضع باشگاه بود-منزوی وظیفه مذاکره با وریا و حسینی را برعهده دارد
شاندیزی: آسان‌ترین بازی برای فوتسال ایران سخت‌ترین بازی می‌شود
صعود امیدهای فوتسال ایران به نیمه‌نهایی آسیا با برتری مقابل لبنان
بهاروند و طالقانی باز هم به کمیته اخلاق نرفتند
دستیاران استراماچونی را بیشتر بشناسید + عکس
آغاز اردوی گروه دوم بازیکنان تیم ملی فوتبال امید
تاج: بیانیه‌نویسی محرومیت دارد- تا شرایط آماده نباشد لیگ را آغاز نمی‌کنیم
برانکو از پرسپولیس به فیفا شکایت کرد
متفرق کردن طرفداران پرسپولیس با شلنگ آب!
امپراطور به نیمکت پرسپولیس نزدیک شد