رئیس پیشین هیات مدیره استقلال: وزیر مرا مجبور به استعفا نکرد

11:30 ۳۶ روز و ۱ ساعت پیش ایرنا 67 0
رئیس پیشین هیات مدیره استقلال: وزیر مرا مجبور به استعفا نکرد

تهران - ایرنا- رئیس پیشین هیات مدیره باشگاه استقلال گفت: وزیر ورزش و جوانان مرا مجبور به استعفا نکرد. به خاط قانون منع بکارگیری بازنشستگان با میل و اراده خودم کناره گیری کردم.

ایرنا

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا؛ «عباس ملکی» که ریاست هیات مدیره باشگاه استقلال را بر عهده داشت به خاطر قانون منع به کارگیری بازنشستگان از سمت خود استعفا کرد. او در این مدت سکوت اختیار کرد و حرفی بر زبان نیاورد. ملکی در گفت و گو با ایرنا سکوتش را شکست و حرف‌های جالبی بر زبان آورد که در زیر می خوانید:

** ایرنا: بعد از استعفا از ریاست هیات مدیره باشگاه استقلال سکوت اختیار کردید.
ملکی: سمتی به من محول شده بود و به خاطر قانون منع به کارگیری بازنشستگان، از آن کناره گیری کردم تا خدای ناکرده مشکلی برای استقلال پیش نیاید.

** ایرنا: این استعفا با میل و اراده خودتان صورت گرفت یا مسائل دیگر در میان بود؟
ملکی: در کشوری زندگی می کنیم که به اصول و قوانیم آن پایبندیم. وقتی مجلس شورای اسلامی قانونی را مصوب می کند باید به آن احترام بگذاریم و بپذیریم. با اطمینان می گویم با میل و اراده خودم استعفا دادم و هیچ کس کوچک ترین فشاری برای انجام این کار به من وارد نکرد.

** ایرنا: این شایعه مطرح شده بود که از سوی وزارت ورزش و جوانان به شما و جواد قراب دیگر عضو هیات مدیره باشگاه استقلال گفته شده است استعفا دهید.
ملکی: این طور نیست. این شایعات را تکذیب می کنم. وزیر ورزش و جوانان هیچ وقت از ما نخواست استعفا دهیم و همان طور که گفتم فقط و فقط به خاطر احترام به قوانین کشورم این کار را انجام دادیم.

** ایرنا: این که پس از استعفا پشیمان شدید و می خواستید آن را پس بگیرید حقیقت دارد؟
ملکی: نمی دانم این حرف و حدیث ها از کجا شکل می گیرد و واقعا پاسخی به آن ندارم.

** ایرنا: خب می توانید این شایعات را تکذیب کنید. پشیمان شدید یا خیر؟
ملکی: آن هایی که مرا از نزدیک می شناسند و با خصوصیات اخلاقی ام آشنا هستند به خوبی می دانند در تمام این سال هایی که مدیریت کرده ام به سمت هایم وابستگی نداشته ام. می کوشم وظیفه ای به من محول می شود به بهترین شکل انجام دهم و بعد از این که مسئولیتم تمام می شود خیلی راحت از کنارش رد می شوم و می کوشم اگر کمکی از دستم بر می آید انجام دهم. هیچ وقت از استعفایی که کردم پشیمان نشدم و نخواهم شد. برای این ادعا نیز می توانم مثالی بزنم.

** ایرنا: چه مثالی؟
ملکی: چند روز بعد از این که استعفا دادم استقلال طلبی از همرا اول داشت که رفتم صحبت کردم و توانستم با لطف مدیران این شرکت مبلغ یک میلیارد تومان برای استقلال وصول کنم. علاقه ام به استقلال مربوط به امروز و دیروز نیست که بخواهم به خاطر یک استعفا از تیم محبوبم دست بکشم. از روزی که خودم را شناختم استقلالی هستم و مطمئن باشید هرکاری که برای موفقیت و سربلندی این تیم از دستم برآید دریغ نخواهم کرد. استقلال خانه من است.

** ایرنا: اعضای بازنشسته هیات مدیره باشگاه پرسپولیس بر خلاف استقلال استعفا ندادند؟
ملکی: از این موضوع اطلاعی ندارم.

** ایرنا: بهترین اقدامی که در هیات مدیره باشگاه استقلال انجام دادید چه بود؟
ملکی: وقتی به عضویت هیات مدیره باشگاه استقلال منصوب شدم و دوستان بنده را به ریاست برگزیدند این وظیفه را داشتم که از لحاظ مالی و جذب اسپانسر بستر لازم را فراهم کنم. احساسم بر این است که وظایفی که بر دوش من گذاشته شده بود به بهترین شکل ممکن انجام دادم و و توانستم تا حد زیادی استقلال را از حاشیه دور کنم.

** ایرنا: اقدامی بوده که از انجام آن پشیمان باشید؟
ملکی: با اطمینان می گویم کاری انجام ندادم که وقتی فکر می کنم پشیمان باشم. هر اقدامی که می کردم ابتدا منافع و مصالح استقلال را در نظر می گرفتم.

** ایرنا: حتی ماجرای سوپرجام باشگاه های ایران که به عنوان نماینده باشگاه استقلال در نشست شورای تامین امنیت استان تهران شرکت کردید؟
ملکی: بده هیچ وقت نگفتم استقلال در بازی سوپرجام شرکت نمی کند. در جلسه ای که برگزار شد و شرکت کرده بودم گفتم سیدرضا افتخاری مدیرعامل وقت استقلال 2 نامه به فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ برتر ارسال کرده و نوشته است با توجه به اینکه چهار بازیکن در تیم ملی داریم و برخی نفرات دیگرمان در خدمت تیم نیستند و طبق قانون فدراسیون فوتبال، بازیکنان حاضر در جام جهانی باید 2 هفته استراحت کنند، تاریخ برگزاری سوپرجام تغییر کند. درخواست باشگاه استقلال فقط همین بود. باشگاه استقلال هیچ وقت خواهان لغو بازی نبوده و نیست بلکه می خواستیم در فرصت مناسب این دیدار برگزار شود. بارها این موضوع را اعلام کردیم اما در نهایت تصمیمی گرفته شد که درست نبود.
ضمن اینکه جلسه ای را در وزارت ورزش و جوانان برگزار کردیم که نماینده باشگاه پرسپولیس نیز حضور داشت. در حضور مسعود سلطانی فر اعلام کردیم که سوپرجام در تاریخ 29 تیر برگزار نشود.

** ایرنا: یعنی وزیر نیز در جریان بازی نکردن استقلال در سوپرجام بود؟
ملکی: این جلسه یک ماه پیش از برگزاری سوپرجام بود و سلطانی فر نیز اطلاع داشت.

** ایرنا: او حرفی در این باره نزد؟
ملکی: وزیر ورزش و جوانان به حمیدرضا گرشاسبی مدیرعامل پیشین پرسپولیس گفت نامه ای بزنید تا سوپرجام در تاریخ 29 تیر برگزار نشود چرا که دو تیم از آمادگی کامل به دور بودند.

** ایرنا: وزیر ورزش مخالف برگزاری سوپرجام بود؟
ملکی: مخالف برگزاری سوپرجام نبود بلکه اعتقاد داشتند این بازی در زمان دیگری برگزار شود.

** ایرنا: شکایت استقلال در دادگاه عالی ورزش به نتیجه خواهد رسید یا خیر؟
ملکی: به طور حتم با مستنداتی که باشگاه استقلال در دادگاه عالی ورزش ارائه داده است اتفاقات خوبی خواهد افتاد. مطمئن باشید رای به سود استقلال صادر خواهد شد. حق باشگاه بزرگ و پرطرفدار استقلال به ناحق ضایع شد و مسئولان آبی پوشان تحت هیچ شرایطی کوتاه نخواهند آمد.

** ایرنا: نیم فصل اول لیگ برتر به پایان رسید. ارزیابی شما چیست؟
ملکی: با تمام موانع و مشکلاتی که پیش روی استقلال بود هر چه از آغاز فصل گذشت تیم شکل بهتری به خود گرفت و در هفته های آخر نیم فصل دیدید که این تیم عملکرد قابل قبولی داشت. به نظر من اگر اشتباهات داوری که علیه استقلال صورت گرفت نبود این تیم در صدر جدول رده بندی قرار داشت. البته اشتباهات داوری جزئی از فوتبال است اما همین اشتباهات تمام زحمات مجموعه یک تیم را هدر می دهد. امیدوارم حالا که حرف استفاده از کمک داور ویدئویی مطرح شده است مسئولان فدراسیون فوتبال هر چه سریعتر نسبت به تجهیز ورزشگاه ها اقدام کنند تا از نیم فصل دوم تیم هایی همچون استقلال کمتر از داوری متضرر شوند.

** ایرنا: این تیم در نیم فصل دوم می تواند قهرمان شود؟
ملکی: با اطمینان می گویم استقلال به مقام قهرمانی در لیگ برتر دست خواهد یافت. استقلال یک تیم بزرگ است و با همین نفرات مستعد و با انگیزه ای که در اختیار دارد می تواند با جمع آوری امتیازات لازم به صدر جدول برسد.

** ایرنا: الحاجی گرو و نیومایر نیز از استقلال رفتند.
ملکی: آن ها عملکرد خوبی در ترکیب استقلال نداشتند و صلاح این بود که قراردادشان با استقلال فسخ شود که با درایت مدیریت این تیم بدون خسارتی چنین اتفاقی رخ داد.
ورزشی**م.ت**2024


گروه های زیر مجموعه ورزشی

فوتبال و فوتسال
فوتبال و فوتسال

آخرین اخبار

آیا گرگینه‌‌ها واقعا وجود دارند؟
شب از نیمه گذشته و ماه کامل در آسمان خودنمایی می‌کند، ناگهان قهرمان داستان چنان از درد به خودش می‌پیچید که انگار صد‌ها چاقو را در بدنش فرو کرده اند؛ دقایقی بعد درست جایی که او ایستاده بود هیولایی درنده ظاهر شده است.
عجیب‌ترین گل‌های جهان!
دنیای ما خیلی عجیب‌تر از آن است که موضوع صددرصدی در آن وجود داشته باشد. همیشه چیزی هست تا قطعی‌نبودن ذهنیت‌هایمان را نشان‌ دهد، حتی درباره بوی خوش گل و ظرافت آن.
ماجراهای وحشتناک و باورنکردنی از شکنجه زندانیان در کره شمالی
هر گاه به یک کشور منزوی، با قوانین عجیب و غریب، سیستم دیکتاتوری غیر قابل تصور و دستگیری و شکنجه‌های هولناک فکر می‌کنیم اولین کشوری که به ذهنمان می‌رسد کره شمالی است.
بهترین سریال‌هایی که در سال ۲۰۱۹ با فصل جدید بازمی‌گردند
در این لیست از سریال‌هایی نوشته‌ایم که پخش آن‌ها در سال ۲۰۱۹ نیز ادامه خواهند یافت. لیست را با دقت بخوانید و برای دیدن این قسمت‌ها برنامه‌ریزی کنید.
غلبه پلیدی بر نیکی، پیام انیمیشن‌های ژاپنی روز
انیمیشن یا به قول خودمان کارتون، از همان روزی که به صورت جدی وارد صنعت فیلم‌سازی شد، توانست نظر مخاطبان را به خود جلب کند، البته در ابتدا آمریکا به‌عنوان مرکز قوی فیلمسازی در جهان، با کمپانی قدرتمندی، چون والت دیزنی جزء پیشگامان تولید انیمیشن در دنیا بود، ولی دقیقا کمی بعد از پایان جنگ جهانی دوم، ژاپن نیز به سمت ساخت انیمیشن رفت
علایم ام اس در زنان چیست؟
یماری مولتیپل اسکلروزیس یا MS یک بیماری خود ایمنی است که مغز و نخاع و سیستم عصبی مرکزی را تحت تاثیر قرار می‌دهد. زنان بیشتر از مردان دچار این بیماری می‌شوند. طبق اعلام انجمن ام اس، زنان تقریبا سه برابر بیشتر از مردان مستعد ابتلا به ام اس هستند.
پاپایا چیست و چه خواصی دارد؟
آیا می‌دانید پاپایا چیست؟ پاپایا یکی از میوه‌های استوایی و بومی مناطق حاره‌ای آمریکا و مکزیک است و در کشورهای هند، آفریقای جنوبی، سری لانکا و فیلیپین هم پرورش داده می‌شود.
پوره عدس قرمز؛ هم رنگش عالیه هم طعمش!
پوره عدس قرمز یک پیش غذای مناسب است و همچنین به عنوان غذای کودک نیز می توان استفاده کرد.طرز تهیه را در ادامه ببینید.
داستان زندگی ۲۰ کارآفرین برتر کسب‌وکار در قرن اخیر
موفقیت و ثروت، به ندرت با پیروی از قواعد مرسوم و خطر نکردن به دست می‌آید. برعکس، بزرگ‌ترین موفقیت‌ها نصیب کسانی شده است که حاضر بودند بیرون از مرزبندی‌ها حرکت کنند.
ستاره‌هایی که امسال ۵۰ ساله می‌شوند
شاید سال‌ها قبل، سن پنجاه سالگی بسیار زیاد به نظر می‌رسید، اما امروزه این سن تنها یک عدد است.   بسیاری از ستاره‌های جهان با وجود این که وارد دهه ۵۰ زندگی خود شده اند، اما هنوز هم مانند دوران جوانی خود به نظر می‌رسند. ژن خوب و سبک زندگی سالم دو عامل تاثیرگذار بر زیبایی آنهاست.

پر بازدید ترین اخبار امروز

بیانی: فوتبال ایران قابل پیش‌بینی نیست
بازیکن پیشین تیم ملی گفت: اگرچه خط دفاع ما هنوز گلی دریافت نکرده، اما نگران اشتباهات فردی مدافعان تیم ملی هستم.
دوچرخه‌های خودران جای تاکسی‌های اینترنتی را می‌گیرند
به نظر می‌رسد که شرکت اوبر تصمیم گرفته است دوچرخه و اسکوترهای خودران را نیز وارد ناوگان حمل و نقل خود کند.
خصلتی که خداوند آن را دوست دارد
حدیث امام صادق (ع) درباره میانه روی را در اینجا بخوانید.
خبر خوب سایت ازبک برای استقلالی‌ها
سایت چمپیونات ازبکستان نوشت که اسماعیل مهاجم مورد نظر استقلال با تیم ازبک فسخ کرده است.
افتتاح سالن ورزشی اندیمشک پس از ۲۳ سال- استقبال پرشور از جام تختی
رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام تختی از صبح امروز(پنج شنبه) با استقبال بسیار خوب مردم خوزستان در سالن نوساز سروندی اندیمشک آغاز شد.
رضوی: تیم کی‌روش بالانس است
ستاره کره‌جنوبی کری‌خوانی برای ایران را آغاز کرد
خبرنگار اسپانیایی: ایران قهرمان آسیا می‌شود
بیرانوند: بهترین بازیکن ما تیم‌ملی است
نقشه لیپی برای عبور از تیم کی‌روش
چرا وحید طالب‌لو پیشنهاد برانکو را رد کرد
بیانی: فوتبال ایران قابل پیش‌بینی نیست
ترس چینی‌ها از دیدار با «یوزها»
ایران و چین؛ جدال ۴۲ ساله قدرت‌های شرق و غرب
دورتموند به دنبال جذب زا‌ها