احداث پناهگاه زنان آسیب‌های اجتماعی را کاهش می‌دهد

11:22 ۸۹ روز و ۱۰ ساعت پیش ایرنا 223 0
احداث پناهگاه زنان آسیب‌های اجتماعی را کاهش می‌دهد

قزوین - ایرنا – مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت: آسیب های اجتماعی برای معتادان زن با وجود شلتر (پناهگاه) کاهش می یابد و چنین اماکنی، محلی امن برای زنان آسیب دیده به شمار می رود.

ایرنا

مریم بیدخام روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: یکی از اقدامات خوبی که در راستای بهبود زنان آسیب دیده در قزوین صورت گرفته، احداث پناهگاه مردان و زنان برای معتادان متجاهر (شناخته شده) است.
وی با اشاره به کاربرد این نوع پناهگاه ها، تصریح کرد: برخی زنان و دختران با توجه به اینکه پس از آلودگی به مواد مخدر از کانون گرم خانواده های خود رانده می شوند و بعدها نیز در مسیر آسیب های اجتماعی قرار می گیرند وجود چنین اماکنی می تواند محلی امن برای آنان باشد.
به گفته بیدخام، اعتیاد زنان برخلاف مردان ناهنجاری های بیشتری در جامعه ایجاد می کند و چون زن به عنوان نقش مادر در کانون خانواده قرار دارد، بنابراین شناخت آسیب های اجتماعی این قشر همواره از اهیمت بالایی برخوردار بوده است.
این فعال حوزه زنان خاطرنشان کرد: برخی سازمان های مردم نهاد در قزوین با هدف توانمند سازی زنان در حوزه اشتغال، اعتیاد و آسیب های اجتماعی فعالیت داشته که این مساله بیانگر دغدغه مندی تشکلات مدنی یاد شده به وضعیت زنان جامعه است.
وی اضافه کرد: در این رابطه از سمن های اجتماعی و فرهنگی خواسته شده تا به منظور اجرای برنامه های خود طرح و ایده های خود را به این مرکز ارایه دهند.
بیدخام در پایان تاکید کرد: شیوع برخی بیماری ها از آسیب های اجتماعی برگرفته از مشکلات موجود بوده و سمن های اجتماعی می توانند در کاهش این مخاطرات نقش فعال و جامعه ای از خود بر جای بگذارند.
9925/8054


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

شهرداری تهران مکلف به مناسب سازی معابر برای معلولان شد
تهران- ایرنا- اعضای شورای اسلامی شهر تهران، شهرداری را مکلف به اختصاص بودجه ای ویژه ای برای مناسب سازی فضاهای شهری برای توان یابان، سالمندان، کودکان و سایر اقشار آسیب‌ پذیر جسمی، حرکتی و ذهنی کردند.
ماجرای «رها» و مددکاری که قربانی شد
تهران-ایرناپلاس-چند روز پیش خبری با عنوان اخراج فاطمه کمرخانی، کارمند یک مراکز وابسته به سازمان بهزیستی ایلام به دلیل افشاگری و رسانه‌ای کردن موضوع ازدواج «رها»، دختر 11ساله ایلامی با مرد 50ساله در فضای مجازی منتشرشد؛ خبری که حساسیت افکار عمومی را برانگیخت و واکنش‌های زیادی داشت.
نخبه گرایی،جمهوریت و افزایش مشارکت  رویکرد لایحه جامع انتخابات
اصفهان- ایرنا - نخبه گرایی، جمهوریت و تجمیع قوانین و مردمی کردن رقابت از ویژگی های لایحه جامع انتخابات است که به اعتقاد کارشناسان حاضر در میزگرد ایرنا اصفهان، این رویکرد موجب افزایش مشارکت مردم و تثبیت و اقتدار بیش از پیش جمهوری اسلامی می شود.
برگزاری رقابت های ورزش کارگری در کشور افزایش یافته است
یاسوج- ایرنا- رئیس فدراسیون ورزش کارگری گفت: برگزاری رقابت های ورزشی کارگری در کشور با 70 مورد رقابت نسبت به سال های گذشته افزایش و رکورد شکنی داشته است.
ظرفیت پتروشیمی کشور به 90 میلیون تن افزایش می یابد
گچساران- ایرنا- معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران گفت: با بهره برداری از واحدهای در حال ساخت ، ظرفیت تولیدات پتروشیمی کشور تا پایان دولت دوازدهم به 90 میلیون تن می رسد.
بیانیه گام دوم انقلاب راهکار مقابله با جنگ نرم است
تبریز- ایرنا - رئیس ستاد مشترک و معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه هدف دشمنان از جنگ نرم، تسلط بر مغز جوانان کشور است؛ گفت: بیانیه گام دوم انقلاب که توسط رهبر معظم انقلاب صادر شده راهکار مقابله با جنگ نرم است.
مدیریت منابع، شاه کلید بهره وری آب در مازندران
ساری - ایرنا - مدیریت منابع، مصرف و بهره وری بهینه آب با فرهنگ سازی و نیز استفاده از مبانی علمی، شاه کلید خروج از کم آبی در کشور و مازندران اعلام شد، مقوله ای که امروز بار دیگر اساتید دانشگاه ها در همایش راهبردهای مصرف بهینه آب در بخش کشاورزی در ساری مورد توجه قرار دادند.
تعلیق پروازهای تابان به بجنورد تا 3 ماه دیگر ادامه می یابد
بجنورد - ایرنا- مدیر روابط عمومی فرودگاه بجنورد گفت: تعلیق پروازهای شرکت هواپیمایی تابان به فرودگاه مرکز استان خراسان شمالی ممکن است تا سه ماه دیگر ادامه یابد.
تشکیل جبهه مشترک بین ادیان ابراهیمی ضروری است
مشهد - ایرنا - مدیر حوزه های علمیه کشور گفت: تشکیل جبهه مشترک ایمانی، فرهنگی و علمی میان ادیان ابراهیمی برای پیوند بین پیروان آنها ضروری است.
مراکز معاینه فنی تهران در ایام نوروز نوبتی دایر است
تهران- ایرنا- مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران اعلام کرد: مراکز معاینه فنی در ایام نوروز (به جز روزهای تعطیل اول و سیزدهم فروردین) به صورت نوبتی دایر است و در سایر روزهای عادی طبق ساعات اداری در صبح و عصر فعالیت خواهد داشت.