استانداری تهران و معاونت اقتصادی با تمام ظرفیت و توان در خدمت اتاق بازرگانی است

10:59 ۹۰ روز و ۳ ساعت پیش افکار نیوز 136 0
استانداری تهران و معاونت اقتصادی با تمام ظرفیت و توان در خدمت اتاق بازرگانی است

محسنی بندپی گفت: استانداری تهران و معاونت اقتصادی با تمام ظرفیت و توان در خدمت اتاق بازرگانی است تا بتوانیم با مشکلاتی که دشمن در صدد ایجاد آن است، مقابله کنیم.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،پنجاه و دومین جلسه شورای گفت‌وگوی دولتو بخش خصوصیاستان تهران( صبح امروز ۲۸ آذرماه ) در محل اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزیتهران با حضور انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران، محمد حسین مقیمی استاندار سابق، محمد امامی امین معاونامور اقتصادی و توسعه منابع استانداری تهران، غلامحسین اسماعیلی رئیس کل دادگستری استانو مسعود خوانساری رئیس اتاق بازرگانی تهران برگزار شد.
در این نشست، محسنی بندپی استاندار تهران با اشاره به لزوم اهتمام به تشکل‌های منتخب مردمی در مناسبات اقتصادی اظهار داشت: زمانی که هر نظام با مشکلات اقتصادیمواجه می شود راهکار برون رفت از موانع؛ اتکا به تشکل های منتخب مردمی مانند اتاق بازرگانی است که می تواند در کشور ما و به خصوص در استان تهرانکنشگر و تاثیر گذار باشد.
وی افزود: اکنون که در شرایط حساس اقتصادی قرار داریم  یکی از راه های مقابله با این موانع و مشکلاتنهادینه کردن یا مردمی کردن اقتصاداست که می تواند با همراهی سازمان های متشکل  از افراد با تجربه ، صاحب نظر و موفق محقق شود.
محسنی بندپی تصریح کرد: زمانی که کشور آلماندر سال ۲۰۰۶ با بحران اقتصادی مواجه شد، چنین روندی را تجربه کرد و در نهایت نیز موفق شد. ما در آن زمان در وزارت تعاون،
کار و رفاه اجتماعیگروهی را به نمایندگی اعزام کردیم تا تجربیات این کشور را کسب و منتقل کنند  و تأکید آلمان‌ها بر این بود که حفظ اشتغالموجود از ایجاد شغل جدید مهم تر است.
استاندار تهران گفت:وقتی فعالین اقتصادی  اقدام به سرمایه گذاریکرده و با طی مراحل اداری پیچیده مجوز های لازم را برای ایجاد بنگاه تولیدی کسب می کنند، آنگاه که با بحران مواجه شده و تعدیل نیرو داشته باشند آثار روحی و روانیاقتصادی تبعی آن بسیار سخت خواهد بود. بر این اساس باید با استراتژی ضمن شناسایی بنگاه های اقتصادی دارای مشکل نسبت به حل و فصل موانع آنها اقدام کنیم.
بندپی تاکید کرد: نهادهایی مانند اتاق بازرگانی به دلیل تجربه و شناخت خوبی که از اقتصاد کشور دارند  آن را رصد کرده و ظرفیت خوبی از این جهت خواهند داشت و دولت به عنوان سیاست‌گذار اقتصاد کشورمی‌تواند از این تشکل ها به عنوان بازوی توانمند استفاده کند.
نماینده عالی دولت در استان تهران خاطرنشان کرد: اگر ذیل شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی کارگروه‌های تخصصی وجود دارد باید تقویت شده و اگر نیستند باید ایجاد شوند تا امور به شکل علمی تر و تخصصی تر پیش رود همچنین شناسایی بنگاه ها هم بسیار مهم بوده چرا که می توان با حمایت از آنها عرصه اقتصاد را از هر مشکلی نجات داد.
بندپی گفت: باید با کمک اتاق بازرگانی روند جذب سرمایهگذاری در استان تهران را تسریع کنیم چرا که کشورهای زیادی همچنان مایل به این امر در پایتختکشورمان هستند.
وی افزود: در زمان حضور در مجلس و نمایندگی مردم و نایب رئیس فراکسیون تعاون در خدمت تشکل هایی نظیر اتاق بازرگانی بودیم و با تجربه ارزشمند اتاق بازرگانی می توانیم با هم اندیشی و همفکری برای رفع مشکلات اقتصادی بدون محدودیت کمک کنیم.
استاندار تهران در پایان تصریح کرد: استانداری تهرانو معاونت اقتصادی با تمام ظرفیت و توان در خدمت اتاق بازرگانی خواهد بود تا بتوانیم با مشکلاتی که دشمن در صدد ایجاد آن است مقابله کنیم و امیدواریم این اتفاق فصل جدید و نقطه عطفی در گشایش های اقتصادی در استان تهران باشد.
 


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

سانحه رانندگی در قزوین 3 کشته بر جای گذاشت
قزوین - ایرنا - فرمانده پلیس راه قزوین گفت: در پی وقوع یک فقره تصادف در مسیر بویین زهرا-دانسفهان 3 تن جان باختند و یک نفر نیز مصدوم شد.
موفقیت باشگاه خوشگذرونا در تولید محتوا از پیشنهادات خوشگذرونی سالم و خانوادگی
باشگاه خوشگذرونا با تولید محتوا از پیشنهادات خوشگذرونی در انتقال هیجان و شادی و ترویج فرهنگ خوشگذرونی سالم خانوادگی گام‌های موفقی برداشته است.
کوزه بلاگردان
بیرجند- ایرنا- خاصیت نوروز نو شدن است و کوزه شکنی سنتی زیبا از مردمان شهرستان قاینات در استان خراسان جنوبی است که به اعتقادشان با اجرای این آیین، دردها و بلاها را در آخرین چهارشنبه سال از زندگی خود دور می کنند.
اختصاص هزینه هدایای تبلیغاتی برای آزادی زندانیان
شرکت سرمایه‌گذاری سایه‌گستر سرمایه هزینه هدایای تبلیغاتی پایان سال خود را به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد اختصاص داد.
چهارشنبه سوری، پاسداشت یا ستیز با فرهنگ و آیین کهن ایرانی
بجنورد - ایرنا - چهارشنبه سوری از کهن ترین آیین های ملی ایرانی است که امروز با انحراف هایی در اصل خود همراه و از فلسفه اصلی آن که سپردن بیماری و تلخی به آتش و رفتن به استقبال شادی سال جدید بود، فرسنگ ها دور شده است.
جاذبه‌های سفر خاطره‌انگیز به لندن با تور انگلستان
انگلستان سرزمینی با جاذبه‌های منحصر به فرد است که تنها به کمک آژانس‌های مسافرتی حرفه‌ای می‌توان زیبایی‌های آن را کشف کرد، پس در تور انگلستان با رز سفیدجهان همراه باشید و لحظات هیجان‌انگیز سفربه این کشور را در ذهن خود جاودان کنید.
جوانان میدان داران بیانیه گام دوم انقلاب هستند
بوشهر- ایرنا- امام جمعه موقت بوشهر گفت: جوانان با روحیه انقلابی و آماده جهاد میدان داران بیانیه گام دوم انقلاب هستند.
شانس فروش بالای رحمان ۱۴۰۰ و متری شیش و نیم در اکران نوروزی
اکران نوروزی هرساله طرفداران بسیاری از بین فیلم‌سازان دارد به همین دلیل حواشی بسیاری پیرامون انتخاب فیلم‌های اکران نوروزی وجود دارد.
لبخند و تلخندهای استان ها در سال 97
استان ها - ایرنا - سال 97 مانند سال های گذشته با روزهای پرفراز و نشیب در حال پایان و سپری است در این مدت شهرها و روستاهای کشور شاهد رویدادهای گوناگون و تلخ و شیرین بود، وقایعی که هم اشک بر چشمان جاری کرد و هم گل خنده بر لبان نشاند.
کار در منزل ایده‌ای پولساز برای کسب درآمد
کسب‌وکار خانگی یکی از جذاب‌ترین انواع کسب‌وکار است. در اینجا منظور ما از کسب‌وکار خانگی "‌ فعالیتی اقتصادی است که در محل سکونت شخصی و با کمک امکانات منزل راه‌اندازی می‌شود استفاده از فضا و منابع ارزان منزل، هزینه‌ راه‌اندازی آن را پایین می‌آورد. همچنین ریسک کمتر و ساعات کاری اختیاری، این نوع کسب‌وکار را به یکی از جذاب‌ترین کارهای جهان تبدیل کرده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

چه ارتباطی میان فواصل کوتاه زایمان و مرگ نوزادان وجود دارد؟
طبق نتایج یک مطالعه جدید، فواصل کوتاه بین زایمان می تواند خطر مرگ نوزادان را افزایش دهد.
نوشیدنی که دشمن درجه یک چاقی و التهاب است
به گفته محققان، نوشیدن چای سبز برای مقابله با چاقی و کاهش التهاب در روده بسیار تاثیرگذار است.
اصلاح قانون حمل سلاح و برخورد با عامل حمله به مساجد نیوزیلند
تهران – ایرنا – « جاسیندا آردِرن» نخست وزیر نیوزیلند صبح سه شنبه در جلسه ویژه پارلمان این کشور وعده داد که از «حداکثر ظرفیت قانونی» برای برخورد با عامل حمله تروریستی به مساجد شهر کرایست چرچ استفاده کند.
داوری: میزبانی ۸ تیم برتر والیبال آسیا را می‌خواهیم- برای تیم بانوان مربی خارجی را مد نظر داریم
سرپرست فدراسیون والیبال ایران می‌گوید: به دنبال میزبانی از ۸ تیم برتر والیبال آسیا هستیم و گزینه‌های خارجی را برای هدایت تیم ملی بانوان مد نظر داریم.
ملی‌پوش فوتسال: اگر آقای لک ناراحت نمی‌شود، با مهران عالیقدر آب میوه خوردیم!
ملی‌پوش تیم فوتسال گیتی پسند گفت: زمانی که حرف اول را سرمربی نمی‌زند و خیلی‌ها در تصمیمات دخیل می‌شوند، تیم از حالت یکدلی و رفاقت خارج می‌شود.
مضرات غذاهای کنسرو شده بر سیستم گوارش
پاکسازی نوار ساحلی دریای عمان
جت‌اسکی‌سواری در خیابان‌های قائم‌شهر!- عکس
ممنوعیت توزیع هدایا در وزارت رفاه در ایام عید
به زودی؛ هوشمندسازی کیوسک‌های مطبوعاتی سطح شهر تهران
ساعات کاری مراکز معاینه فنی در تعطیلات نوروز ۹۸ مشخص شد
اعلام ساعت کار میادین میوه و تره بار در ایام نوروز
بارش برف و باران در جاده‌های ۶ استان
چرا مردها به رانندگی خانم‌ها طعنه می‌زنند؟
شکوفه باران بهار و میلاد فرزند کعبه