استانداری تهران و معاونت اقتصادی با تمام ظرفیت و توان در خدمت اتاق بازرگانی است

10:59 ۱۹۰ روز و ۴ ساعت پیش افکار نیوز 195 0
استانداری تهران و معاونت اقتصادی با تمام ظرفیت و توان در خدمت اتاق بازرگانی است

محسنی بندپی گفت: استانداری تهران و معاونت اقتصادی با تمام ظرفیت و توان در خدمت اتاق بازرگانی است تا بتوانیم با مشکلاتی که دشمن در صدد ایجاد آن است، مقابله کنیم.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،پنجاه و دومین جلسه شورای گفت‌وگوی دولتو بخش خصوصیاستان تهران( صبح امروز ۲۸ آذرماه ) در محل اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزیتهران با حضور انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران، محمد حسین مقیمی استاندار سابق، محمد امامی امین معاونامور اقتصادی و توسعه منابع استانداری تهران، غلامحسین اسماعیلی رئیس کل دادگستری استانو مسعود خوانساری رئیس اتاق بازرگانی تهران برگزار شد.
در این نشست، محسنی بندپی استاندار تهران با اشاره به لزوم اهتمام به تشکل‌های منتخب مردمی در مناسبات اقتصادی اظهار داشت: زمانی که هر نظام با مشکلات اقتصادیمواجه می شود راهکار برون رفت از موانع؛ اتکا به تشکل های منتخب مردمی مانند اتاق بازرگانی است که می تواند در کشور ما و به خصوص در استان تهرانکنشگر و تاثیر گذار باشد.
وی افزود: اکنون که در شرایط حساس اقتصادی قرار داریم  یکی از راه های مقابله با این موانع و مشکلاتنهادینه کردن یا مردمی کردن اقتصاداست که می تواند با همراهی سازمان های متشکل  از افراد با تجربه ، صاحب نظر و موفق محقق شود.
محسنی بندپی تصریح کرد: زمانی که کشور آلماندر سال ۲۰۰۶ با بحران اقتصادی مواجه شد، چنین روندی را تجربه کرد و در نهایت نیز موفق شد. ما در آن زمان در وزارت تعاون،
کار و رفاه اجتماعیگروهی را به نمایندگی اعزام کردیم تا تجربیات این کشور را کسب و منتقل کنند  و تأکید آلمان‌ها بر این بود که حفظ اشتغالموجود از ایجاد شغل جدید مهم تر است.
استاندار تهران گفت:وقتی فعالین اقتصادی  اقدام به سرمایه گذاریکرده و با طی مراحل اداری پیچیده مجوز های لازم را برای ایجاد بنگاه تولیدی کسب می کنند، آنگاه که با بحران مواجه شده و تعدیل نیرو داشته باشند آثار روحی و روانیاقتصادی تبعی آن بسیار سخت خواهد بود. بر این اساس باید با استراتژی ضمن شناسایی بنگاه های اقتصادی دارای مشکل نسبت به حل و فصل موانع آنها اقدام کنیم.
بندپی تاکید کرد: نهادهایی مانند اتاق بازرگانی به دلیل تجربه و شناخت خوبی که از اقتصاد کشور دارند  آن را رصد کرده و ظرفیت خوبی از این جهت خواهند داشت و دولت به عنوان سیاست‌گذار اقتصاد کشورمی‌تواند از این تشکل ها به عنوان بازوی توانمند استفاده کند.
نماینده عالی دولت در استان تهران خاطرنشان کرد: اگر ذیل شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی کارگروه‌های تخصصی وجود دارد باید تقویت شده و اگر نیستند باید ایجاد شوند تا امور به شکل علمی تر و تخصصی تر پیش رود همچنین شناسایی بنگاه ها هم بسیار مهم بوده چرا که می توان با حمایت از آنها عرصه اقتصاد را از هر مشکلی نجات داد.
بندپی گفت: باید با کمک اتاق بازرگانی روند جذب سرمایهگذاری در استان تهران را تسریع کنیم چرا که کشورهای زیادی همچنان مایل به این امر در پایتختکشورمان هستند.
وی افزود: در زمان حضور در مجلس و نمایندگی مردم و نایب رئیس فراکسیون تعاون در خدمت تشکل هایی نظیر اتاق بازرگانی بودیم و با تجربه ارزشمند اتاق بازرگانی می توانیم با هم اندیشی و همفکری برای رفع مشکلات اقتصادی بدون محدودیت کمک کنیم.
استاندار تهران در پایان تصریح کرد: استانداری تهرانو معاونت اقتصادی با تمام ظرفیت و توان در خدمت اتاق بازرگانی خواهد بود تا بتوانیم با مشکلاتی که دشمن در صدد ایجاد آن است مقابله کنیم و امیدواریم این اتفاق فصل جدید و نقطه عطفی در گشایش های اقتصادی در استان تهران باشد.
 


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

مساله اصلی ما با آمریکا جنگ اراده‌ها است
رئیس قوه قضائیه گفت: مساله اصلی ما با مغرب زمین و آمریکایی‌ها پایبندی به دین و ارزش‌ها است و جنگ، جنگ اراده‌ها است.
«محسن افشانی» روانه اوین شد
محسن افشانی بازیگر سینما روانه اوین شد.
پیام تقدیر فرمانده ناجا ازفرمانده کل سپاه در پی انهدام پهپاد جاسوسی آمریکا
فرمانده نیروی انتظامی با صدور پیامی از فرمانده کل سپاه به علت انهدام پهپاد جاسوسی آمریکا در آب‌های سرزمینی کشورمان تشکر و قدردانی کرد.
فرمانده جدید سپاه الغدیر یزد معرفی و منصوب شد
فرمانده سپاه الغدیر یزد طی مراسمی در یزد با حضور جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، استاندار، امام جمعه و برخی از مدیران ارشد استانی و شهرستانی یزد معرفی شد.
توسعه کشور مستلزم اصلاح سیستم مدیریتی است
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به ضرورت ایجاد وحدت و هم‌افزایی برای انجام وظایف پاسداری، گفت: پاسداری از ارزش‌های اسلامی و حراست از دستاورهای انقلاب باید ملاک عمل مسئولان برای توسعه بیش از پیش کشور باشد.
ابتکار: برقراری صلح و امنیت منطقه در اولویت سیاست خارجی ایران است
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری برقراری صلح و ثبات و امنیت در منطقه را اولویت اول سیاست خارجی کشورمان بیان کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران علیرغم درگیری با مشکلات ایجاد شده از سوی امریکا ، با کمک به همسایگان خود در مبارزه با داعش و گروه‌های تروریستی و حتی قاچاقچیان مواد مخدر ثابت کرده است خواستار صلح و ثبات پایدار برای خود، کشورهای همجوار و همسایگان و جامعه جهانی است.
دیدار سخنگوی وزارت خارجه با امام جمعه ارومیه
سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه دیدار کرد
سنایی: نظم جدید بین المللی از همکاری‌های ایران و روسیه متأثر خواهد بود
سفیر ایران در روسیه، تاکید کرد: نظم جدید بین المللی از همکاری‌های ایران و روسیه متأثر خواهد بود.
تاکید «ترزا می» بر لزوم کاهش تنش میان تهران و واشنگتن
نخست وزیر انگلیس خواستار تنش زدایی در روابط ایران و آمریکا شد.
ناجا: تسلیم جوسازی عناصر معاند نمی‌شویم
سخنگوی ناجا با تأکید بر اینکه پلیس به عنوان ضابط قوه‌ قضائیه در مواجهه با جرایم مشهود می‌تواند قبل از دستور قضایی مجرمان را بازداشت کند، گفت: برخورد پلیس با متهمان در جرایم مشهود فارغ از جنسیت آنهاست.

پر بازدید ترین اخبار امروز

حریق مرگبار خودرو پس از تصادف- عکس
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از حریق مرگبار یک خودرو در پی وقوع حادثه تصادف در اتوبان تهران-قم خبر داد.
استفاده از پابندهای الکترونیکی برای مجرمان
رئیس کل دادگستری گلستان به استفاده از پابندهای الکترونیکی برای مجرمان اشاره کرد و گفت: استفاده از پابندهای الکترونیکی برای مجرمان آغاز شده است و امیدواریم شرایط به گونه‌ای رقم بخورد که تعداد زندانیان در استان کاهش یابد.
بازگشت «خندوانه» به تلویزیون ؟
خبر‌ها حاکی از آن است که خندوانه دوباره به آنتن تلویزیون شبکه نسیم باز می‌گردد.
توطئه‌های یک مرد برای کشتن همسر
مردکینه توز که اعضای خانواده‌اش او را تحقیر می‌کردند با طراحی نقشه‌ای همسرش را به قتل رساند.
بورسیه ۴۲ دانشجوی مناطق سیل‌زده دانشگاه تهران
تعداد ۴۲ دانشجوی دانشگاه تهران که بومی مناطق سیل‌زده نیز هستند، بورس شدند و ماهیانه مبلغ ۲۰۰ هزار تومان دریافت خواهند کرد.
ناجا: تسلیم جوسازی عناصر معاند نمی‌شویم
آخرین وضعیت منابع مالی جبران خسارت سیل
سرقتی که راز تجاوز به پسران نوجوان را فاش کرد
واکنش فرمانده ناجا به حادثه پارک پلیس + عکس
دارو‌هایی که قاتل اعصاب مغز هستند!
این استان های کشور منتظر بارش باران باشند
برگزاری مراسم تشییع پیکر ۱۵۰ شهید دفاع مقدس در دانشگاه تهران
جاده های شمال طبق معمول قفل شد
تهران ۱۵۰ شهید دفاع مقدس را بدرقه کرد
توطئه‌های یک مرد برای کشتن همسر