مراکز مشاوره در کلانتری‌ها بیشتر می شود

10:56 ۹۳ روز و ۸ ساعت پیش افکار نیوز 140 0
مراکز مشاوره در کلانتری‌ها بیشتر می شود

سردار نوریان گفت:۷۰ درصد پرونده‌هایی که در کلانتری‌ها به حوزه مراکز مشاوره ارجاع داده می‌شوند به مصالحه ختم می‌شوند.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،سردار احمد نوریان سخنگوی و معاوناجتماعی ناجا در جشن فارغ التحصیلی روانشناسان، مشاوران و مددکاران اجتماعی که امروز (۲۸ آذر ماه) برگزار شد، اظهار کرد: برابر تدبیر فرمانده ناجا مراکز مشاورهو مددکار اجتماعی در گام اول در کلانتری‌ها و در گام دوم در پاسگاه تاسیس شد.
وی با بیان اینکه مراکز مشاوره در کلانتری‌ها از سال ۷۹ راه اندازی شده است و از سال ۸۰ گسترش پیدا کرد، گفت: ما در مراکز مشاوره به افرادی هوشمند و خردمند نیازمند هستیم که گره‌ای که با دست می‌شود باز کرد را با دندان باز نکنیم و در حال حاضر گسترش مراکز مشاوره در کلانتری‌ها در دستور کار ناجا قرار دارد.
سردار نوریان با اشاره به اهداف راه اندازی مراکز مشاوره در کلانتری‌ها بیان کرد: ایجاد رابطه نزدیک و صمیمی و اعتماد سازی بین مردم، حل مسئله و همراهی با دغدغه‌های مردم، آگاه سازی جامعهنسبت به آسیب‌های اجتماعی و خطرات تهدید آمیز است.
وی تاکید کرد: امروز تهدید‌های زیادی در جامعه گسترش پیدا کرده است و در حوزه فضای مجازیبا تهدید‌های زیادی رو به رو هستیم؛ به عنوان مثال زمانی که بازینهنگ آبی در بین جوانان گسترش پیدا کرد کسی اطلاعی از آن نداشت.
معاون اجتماعی ناجا گفت: تلاش برای جلوگیری از بستر‌های بروز آسیب‌های اجتماعی و کمک به گسترش فرهنگ مشاوره در کشور، حمایت روانی و اجتماعی به بزه دیدگان و قربانیان و خانواده‌های آن‌ها از دیگر اهداف راه اندازی مراکز مشاوره در کلانتری‌ها است.
سردار نوریان با بیان اینکه ۷۰ درصد پرونده‌هایی که در کلانتری‌ها به حوزه مراکز مشاوره ارجاع داده می‌شوند به مصالحه ختم می‌شوند، گفت: مشاوران کلانتری‌ها باید اخلاق و احترام را در برخورد با مراجعه کنندگان در دستور کار خود قرار دهند، زیرا در برخورد اول مردم به علم مددکاران توجه ندارند بلکه اخلاقخوب افراد را جذب می‌کند.
وی با تاکید بر اهمیت خدمت رسانی به مردمگفت: باید خدمات اولیه مشاوره برابر قانون اساسیگسترش پیدا کند و در گام دوم خدمات به سطح عالیه برسد.
معاون اجتماعی ناجا با اشاره به اینکه مراکز مشاوره مرجع تخصصی نظام است، بیان کرد: باید از ظرفیت شرکای اجتماعی در رفع آسیب‌ها در محله‌ها استفاده کنیم.
وی با اشاره به لزوم راه اندازی بانک مشاوره و مددکاری در کلانتری ها گفت: مددکاران اجتماعی در کلانتری ها باید پیش نشانگرهای جرمرا در دستور کار خود قرار دهند و در این حوزه باید فضای مجازی رصد بیشتری شود و در این رابطه از پلیس فتانیز کمک گرفته می شود.
سردار نوریان گفت: پلیس باید با مردم ارتباط بیشتری داشته باشد تا خدماتش به هنگام باشد، همچنین باید از ظرفیت های مشاوره مردمی در پیشگیری از وقوع بزه استفاده کنیم.
 


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

آب آشامیدنی 265 روستای سیلزده مازندران وصل شد
ساری - ایرنا - مدیر عامل آب و فاضلاب روستایی مازندران گفت: آب آشامیدنی 265 روستای سیلزده در مناطق شرقی و مرکزی استان که براثر سیلاب اخیر قطع شده بود، با تلاش ماموران آبفار وصل شده است .
70 درصد شهر مرزی آق قلا گلستان در محاصره سیل است
گرگان - ایرنا - فرماندار شهرستان مرزی آق قلا در شمال غرب استان گلستان و هم مرز با ترکمنستان گفت: با وجود تلاش فراوان نیروهای امدادرسان در رفع مشکلات ناشی از سیل و روان آب ناشی از سرریز شدن سدهای منطقه، حدود 70 درصد سطح شهر به زیر آب رفته و همچنان در محاصره سیل است.
مامور پلیس راه در مسیر خاش به شهادت رسید
زاهدان- ایرنا- فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: یکی از ماموران پلیس راه این استان ظهر امروز/جمعه/ براثر برخورد یک دستگاه خودروی ناشناس در مسیر خاش به شهادت رسید.
امامان جمعه: رونق تولید استقلال اقتصادی را به دنبال دارد
استان ها - ایرنا - امامان جمعه کشور در خطبه های این هفته نماز با اشاره به شعار سال جدید مبنی بر رونق تولید که توسط رهبری تبیین شد گفتند : نامگذاری امسال به نام رونق تولید بیانگر توجه رهبر معظم انقلاب به مسائل اقتصادی است و توجه به رونق تولید استقلال اقتصادی را به دنبال دارد.
رانش زمین به 27 روستا در استان گلستان خسارت زد
گنبدکاووس - ایرنا - بخشدار گلیداغ از توابع شهرستان مراوه تپه در منتهی الیه شمال شرقی استان گلستان گفت: رانش زمین ناشی از بارش های چند روز اخیر در27 روستای بخش گلیداغ به واحدهای مسکونی، خدماتی، عمرانی و زیربنایی خساراتی را وارد کرد.
خوراک های سنتی، گیلان را دلپذیرتر می کند
آستارا - ایرنا - گیلان آراسته به جنگل و جلگه و دریا از تنوع غذاهای محلی و سنتی نیز برخوردار است و معرفی خوراکهای گوناگون و خوش عطر و طعم آن، برای جذب و ماندگاری مسافران و رونق صنعت گردشگری استان ضرورت دارد.
سیلاب به 700 سردهنه زراعی مازندران آسیب زد
ساری - ایرنا - مدیر عامل شرکت آب منطقه ای مازندران از آسیب سیل به 700 سردهنه زراعی این استان خبرداد و گفت که اکثر این سردهنه ها سنتی و تعداد کمی از سردهنه های آسیب دیده از نوع مدرن و بتنی بودند.
تعداد مجوزهای طرح ترافیک خبرنگاری 98 کاهش نمی یابد
تهران- ایرنا- معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اعلام کرد: تعداد مجوزهای طرح ترافیک خبرنگاری در سال 98 نسبت به پارسال تغییری نخواهد کرد.
چرا غرب از توسعه موشک‌های ماهواره‌بر ایران هراس دارد؟
تهران - ایرنا - دولتمردان غربی بویژه آمریکا از ابتدای پرتاب‌های‌ موشک ماهواره‌بر ایران، با لفاظی‌ و فضاسازی علیه کشورمان، افزایش توانمندی‌های ایران در این بخش را، تهدیدی برای اروپا و خاورمیانه قلمداد می‌کنند؛ اما واقعیت ماجرا چیست؟
بازگشت آوارگان به راه حل سیاسی بحران سوریه گره زده شده است
بیروت- ایرنا- میشل عون رئیس جمهوری لبنان تاکید کرد،جامعه بین المللی اصرار دارد تا بازگشت آوارگان سوری را به راه حل سیاسی در سوریه مرتبط کند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

خاطره‌ای از عملیاتی شیرین در روز دوم فروردین
سردار حسین علایی گفت: در عملیات فتح المبین وقتی به پای تانک‌ها و نفربرهای نیروهای عراقی رسیدیم خیلی گرسنه بودیم و به داخل یکی از این نفربرها رفتیم. دیدیم نظامیان عراقی نیمرو درست کرده‌اند اما از ترس نیروهای ما این غذای‌شان را رها کرده و رفته بودند. ما نیز گرسنه بودیم و نیمرویی که آنها برای خودشان درست کرده بودند را خوردیم.
صعود تیم دونفره بانوان پینگ پنگ باز بزرگسال به یک چهارم نهایی مسابقات بین المللی عمان
تیم دو نفره بانوان پینگ پنگ باز بزرگسال ایران به مرحله یک چهارم نهایی مسابقات بین المللی عمان صعود کردند.
ساروی قهرمان کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال آسیا شد- دلخانی و محبی یک گام تا مدال طلا
محمدهادی ساروی به مدال طلای وزن ۸۷ کیلوگرم رقابت‌های کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال آسیا دست یافت، همچنین میثم دلخانی در وزن ۶۳ کیلوگرم کشتی فرنگی و ارشک محبی در وزن ۹۲ کیلوگرم کشتی آزاد نیز در صورت کسب چهارمین پیروزی به مدال طلای آسیا خواهند رسید.
هوای پایتخت در دومین روز بهار پاک است
تهران- ایرنا- کیفیت هوای پایتخت امروز(جمعه) با کاهش هشت واحدی غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون در مقایسه با روز گذشته با شاخص عددی 37 پاک است.
۱۰ نکته در مورد تفاوت مصرف «مواد مخدر» بین زنان و مردان
معتاد عنوانی است که گرچه هم به زنان و هم به مردان مصرف کننده موادمخدر گفته می شود اما الگو، نوع و حتی عوارض مصرف در میان دو جنس بسیار متفاوت از یکدیگر است، تفاوتی که سازمان ملل متحد را نیز وارد مساله کرده است.
افزایش وقوع سرقت در ایام نوروز
تخفیف ۵۰ درصدی هتل‌های پایتخت برای میهمانان نوروزی
ورود حدود 4 میلیون و 223 هزار زائر به خراسان رضوی طی 6 روز گذشته
ترکمن صحرا زیر آب ؛ رئیس جمهور کجاست؟!
حادثه برای پرواز تهران به ارومیه
محورهای مواصلاتی ۱۱ استان زیر بار ترافیک
بایدها و نبایدها در مورد تغذیه در بهار
روستاهای گلستان زیر آب رفتند- خط ریلی گرگان- تهران بسته است
آخرین وضعیت ترافیکی در محورهای مواصلاتی مازندران
١٥ عادت خطرناک برای کلیه‌ها