راه اندازی سیستم پایش تصویری در گرو اعتباری که تامین نمی شود

13:30 ۳۱ روز و ۶ ساعت پیش ایرنا 67 0
راه اندازی سیستم پایش تصویری در گرو اعتباری که تامین نمی شود

یاسوج-ایرنا- تجهیز استان به سیستم پایش تصویری در گرو یک تا 2میلیارد تومان اعتباری است که اختصاص داده نمی شود و بخشی از تامین امنیت جان و مال مردم در گرو همین امکانات زیرساختی است که عزمی برای فراهم کردن آنها وجود ندارد.

ایرنا

به گزارش ایرنا، سالانه 20 هزار نفر در کشور بر اثر تصادفات رانندگی کشته و بیش از 100 هزار نفر نیز مصدوم و معلول می شوند.
حال به این آمارها تعداد خانواده های داغدار، بی سرپرست، عزیز از دست داده، تخت های بیمارستانی اشغال شده، جرایم مالی، پرونده های قضایی،زندانی های بدهکار دیه، تبعات روحی و روانی و غیره را که اضافه کنیم جمعیت زیادی از افراد جامعه به صورت شبکه ای به یک تصادف کوچک وصل می شوند و همین هم باعث می شود که پیشگیری از تصادفات به موضوعی مهم تبدیل شود.
موضوعی که ابعاد مختلفی دارد اما اینکه چه کنیم تا تصادف رخ ندهد و اگر هم تصادف شد کمترین خسارت جانی و مالی را داشته باشد ،مهمترین بخش آن است.
همین موضوع باعث شد تا کارگاه آموزشی ایراد صدمه بدنی غیر عمدی ناشی از تصادفات رانندگی در شهر یاسوج برگزار شود و کارشناسان و دستگاه های موثر در پیشگیری از حوادث رانندگی، دور هم جمع شدند و از اقدامات و محدودیت هایشان گفتند.
اولین دلیل تصادفات عوامل انسانی است. آدم های گواهینامه داری که قوانین را می دانند اما آن را رعایت نمی کنند.
به گفته معاون پیشگیری از جرم دادگستری کهگیلویه وبویراحمد دلیل بیش از 40 درصد از تصادفات در این استان ، سرعت و سبقت غیرمجاز است و این بدان معناست که مساله ریشه در فرهنگ رانندگی دارد.
الماس گشتاسبی می گوید: بخش زیادی از تصادفات استان در حوزه شهری و 60 درصد تصادفات هم در شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه وبویراحمد اتفاق می افتد.
وی ادامه می دهد: با اینکه صدمات بدنی ناشی از تصادفات رانندگی پنجمین جرم در حوزه دادگستری است اما بر این باور هستیم که تصادفات رانندگی آسیب اجتماعی است نه جرم.
گشتاسبی یادآوری می کند: از سال 90 که معاونت اجتماعی شروع به کار کرده از سالی 27 هزار کشته به زیر 20 هزار نفر کشته در تصادفات جاده ای رسیدیم که نشان می دهد اقدامات فرهنگی می تواند تاثیر گذار باشد.
اما همیشه هم بی احتیاطی و یا عدم رعایت قانون دلیل وقوع یک حادثه رانندگی نیست. خودروهای غیر استاندارد و نا ایمن و جاده ها و خیابان و کوچه ها هم گاهی در تصادفات نقش دارند.
در همین کهگیلویه وبویراحمد در 6 سال گذشته 200 نقطه حادثه خیز در جاده ها شناسایی شده است که بخشی از آنها اصلاح شده و 70 نقطه حادثه خیزدیگر باقی مانده که تا پایان سال باید 40 نقطه آن حذف شود.
گشتاسبی گلایه می کند در حالی که سه چهار سال است نقاط حادثه خیز مشخص شده ولی اعتبار برای اصلاح آنها ناچیز است که دستگاه قضا باید ورود کند و مسئولان را مورد سوال قرار دهد زیرا توسعه زیرساختها برای پیشگیری از صدمات ناشی از سوانح جز حقوق عامه است.
وی یکی از مشکلات استان را ضعف پایش تصویری عنوان کرد و گفت:نصب این دوربین ها برای جفظ جان و سرمایه مردم است که متاسفانه گاها مورد تعرض هم قرار می گیرند.
معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری ابراز امیدواری می کند سازمان مدیریت و برنامه ریزی تخصیص اعتبار برای حذف نقاط حادثه خیز را در دستور کار قرار دهد تا رفع این نقاط شتاب بیشتری بگیرد.
البته زیرساختها تنها در جاده خلاصه نمی شود. پایش تصویری یکی از موضوعاتی است که هم دستگاه قضا و هم نیروی انتظامی بر این باورند هزینه برای آن سرمایه گذاری برای حفظ امنیت جان و مال مردم است و می تواند از میزان جرایم رانندگی و حوادث ناشی از تخطی از قانون بکاهد.
فرمانده انتظامی استان کهگیلویه وبویراحمد بر این باور است : در زمینه کاهش تصادفات بعضی از مشکلات قابل حل است اما به دلایلی از جمله منابع مالی و انگیزه اقدامی برای برطرف کردن آنها نمی شود.
سردار مهدی انصاری می افزاید: در سیستم پایش تصویری آخرین استان کشور هستیم درحالی که با 2 تا 3 میلیارد تومان می توانیم کل استان را به دوربین مجهز کنیم.
وی با گلایه از مسئولان می گوید: برای تمامی برنامه ها از جمله ساز و نقاره اعتبار داده می شود اما برای امنیت مردم اعتباری در نظر گرفته نمی شود.
سردار انصاری تاکید می کند: اگر سیستم پایش تصویری در استان فعال شود ،نیروی پلیس در خیابان ها ، جاده و کوچه ها صرف نمی شود.
فرمانده انتظامی استان می افزاید: در قلب شهر یاسوج طلافروشی را خالی کرده و کشتند اما دوربینی برای ثبت این افراد وجود نداشت و پلیس و دستگاه قضا چندین برابر هزینه و انرژی صرف پیدا کردن مجرمان کردند.
وی می گوید: حدود70 تا 90 نقطه حادثه خیز در استان وجود دارد تا زمانی که این نقاط به صورت کامل حذف نشوند از نظر پلیس هنوز کاری انجام نشده است.
به گفته انصاری از سال 86 که نیروی انتظامی به مساله فرهنگ سازی ورود کرده به رغم افزایش جمعیت و تعداد خودروها اما کشته شدگان تصادفات رانندگی از از 27 هزار نفر به 20 هزار نفر رسیده است.
وی یادآوری کرد از سال 83 که جمعیت شهر یاسوج 100 هزار نفر بوده تا کنون که گفته می شود به حدود 300 هزار نفر رسیده نیروی پلیس به لحاظ جمعیتی تغییری نداشته است.
فرمانده انتظامی استان می گوید در مرگ و میر ناشی از تصادفات در مجموع جایگاه استان خوب است اما حتی اگر یک نفر هم جان خود را از دست بدهند باید برای ما مهم باشد.
استان کهگیلویه وبویراحمد با بیش از 720 هزار نفر جمعیت در جنوب غربی ایران قرار دارد. تصادفات سالانه در استان کهگیلویه وبویراحمد 120 کشته و ده ها زخمی و مصدوم بر جا می گذارد.
کهگیلویه وبویراحمد در زمینه تصادفات فوتی در کشور رتبه آخر،در تصادفات جرحی رتبه 26 و در کل تصادفات رتبه 22 را به خود اختصاص داده است.
9929/1662


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

تحقیقات ارتش آمریکا: ایران تنها برنده جنگ عراق بود
تهران - ایرنا - تارنمای «آرمی تایمز» گزارش داد: نتیجه تحقیقات ارتش آمریکا درباره جنگ عراق نشان می دهد که ایران تنها پیروز جنگی بوده که حاوی درس عبرت زیادی برای جنگ های آینده است.
روزنامه نگار لبنانی: اجلاس سران اعراب را بیشتر به قعر می برد
تهران - ایرنا - روزنامه نگار لبنانی با اشاره به تلاش مسئولان آمریکایی برای تامین منافع رژیم صهیونیستی و دنباله روی اعراب از این مقاصد نوشت: تاکنون اجلاس های سران عرب آنها را بیشتر به قعر برده و سرپوشی بر شکست آنها و مقدمه ای برای امتیازدهی های بعدی بوده است.
کمیته فرعی امنیت مرزی ایران و ترکیه تشکیل شد
آنکارا- ایرنا- چهل و هشتمین کمیته فرعی امنیت مرزی ایران و ترکیه در شهرستان اسن دره استان حکاری در منطقه مشترک مرز ایران و ترکیه تشکیل شد.
30 هزار سند محرمانه اشغال عراق منتشر شد
بغداد - ایرنا - دولت آمریکا 30 هزار سند محرمانه مربوط به تحولات جنگ سال 2003 واشنگتن و همپیمانانش علیه عراق و اشغال این کشور را منتشر کرد.
جمهوری آذربایجان 7 میلیارد متر مکعب گاز طبیعی به ترکیه صادر کرد
باکو - ایرنا - جمهوری آذربایجان در سال 2018 میلادی هفت میلیارد و 225 میلیون متر مکعب گاز طبیعی به ترکیه صادر کرد که حدود 15 درصد بیشتر از سال 2017 بوده است.
آمریکا باید فوری خبرنگار پرس تی وی را آزاد کند
آنکارا- اکتای ییلدریم روزنامه نگار سرشناس ترکیه خواستار آزادی فوری خانم مرضیه هاشمی خبرنگار پرس تی وی شد و تاکید کرد: آمریکا باید در اسرع وقت و بدون قید و شرط این روزنامه نگار ایرانی را که هم اکنون در بازداشت بسر می برد، آزاد کند.
همسویی صهیونیستها و جریان سعودی برای تشدید فشار به عراق
بغداد – ایرنا – رسانه های سعودی به تاسی از سیاست تازه رسانه های رژیم صهیونیستی در دروغ پراکنی علیه عراق، برای ایجاد فتنه داخلی در این کشور، به خبرپراکنی و دورغ متوصل شده و به طور ویژه الحشد الشعبی را هدف قرار داده اند.
لبنان ناامید از حضور سران عرب در نشست اقتصادی بیروت
تهران - ایرنا - دولت لبنان در حالیکه هزینه های هنگفتی برای تدابیر شدید امنیتی جهت برگزاری نشست اقتصادی «اتحادیه عرب» در بیروت کرده، اما انصراف سران عضو این اتحادیه برای سفر به این کشور، بار دیگر تحت فشارهای داخلی و خارجی قرار گرفته است .
117 پناهجو در دریای مدیترانه غرق شدند
رم - ایرنا -یک شناور بادی حامل 120 پناهجو که از لیبی به سمت ایتالیا در حرکت بود ، غرق شد و 117 تن از سرنشینان آن جان باختند.
اردوی تیم ملی اسکواش نوجوانان در شیراز پایان یافت
شیراز-ایرنا- مربی تیم ملی اسکواش گفت: دومین مرحله اردوی تیم ملی اسکواش پسران نوجوان در شیراز پایان یافت.

پر بازدید ترین اخبار امروز

مرضیه هاشمی کیست؟ از مسلمان شدن تا بازداشت در آمریکا
مرضیه هاشمی خبرنگار، مستندساز و گوینده آمریکایی-ایرانی است. نام اصلی او ملانی فرانکلین (Melanie Franklin) ‏ و متولد شهر نیو اورلینز است او اکنون مجری پرس تی‌وی، شبکه انگلیسی‌زبان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است، آغاز فعالیت او در این شبکه از سال ۱۳۹۴ است.
مهم‌ترین حمله سایبری 2019 ثبت شد
یک نقض اطلاعاتی گسترده باعث شده که حساب ایمیل 773 میلیون نفر در معرض سوء استفاده قرار گیرد. در کنار این نقض گسترده بالغ بر 21 میلیون رمز عبور نیز هک شد.
فال روزانه ۲۹/ ۱۰/ ۱۳۹۷
همراهان عزیز، محتوای منتشر شده در قالب فال روزانه برترین ها صرفا جنبه سرگرمی دارد.
کتیبه زوج مصری کشف شد
یک کتیبه‌ی آهکی آسیب دیده در معبدی ۳۵۰۰ ساله در شهری در جنوب مصر درحالی کشف شد که نقشی زوج باستانی بر آن نقش بود . گمان می‌رود آسیب وارد شده، عمدا و به منظور نابودی زندگی پس از مرگ آنها بوده‌ است.
برخی روشنفکران به دنبال برپایی رفراندوم برای حجاب نباشند
سه بانک متخلف استان سمنان محکوم شدند
نهاد حقوق بشر، بستر تحقق بیشتر مردم سالاری را فراهم می کند
46 زندانی جرایم غیر عمد شهرستان ری آزاد شدند
80 بازرس در طرح نوروزی بر بازار هرمزگان نظارت می کنند
عملکرد مالی شهرداریها و دهیاریهای قزوین نظارت می شود
106 حلقه چاه غیرمجاز در مهاباد مسدود شد
اتحادیه های صنفی با کم فروشان برخورد کنند
18سرویس متخلف مدارس بافت توقیف شد
اختلاس 400 میلیارد ریالی در قروه کشف شد