دادستان عمومی و انقلاب دزفول معرفی شد

10:33 ۱۵۵ روز و ۲۱ ساعت پیش ایرنا 159 0
دادستان عمومی و انقلاب دزفول معرفی شد

دزفول - ایرنا - منصور محمدی خباز روز چهارشنبه در آئینی با حضور مسئولان استانی و محلی به عنوان دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دزفول معرفی و از زحمات احمد قهرمانی دادستان پیشین قدردانی شد.

ایرنا

به گزارش ایرنا سرپرست فرمانداری ویژه دزفول در این آئین در سالن شیخ انصاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول گفت: امنیت یکی از ضروریات بدیهی است که برخی مواقع به فراموشی سپرده می شود.
محمد حیدری افزود: طبق اصل 156 قانون اساسی تحقق عدالت و احقاق حقوق عامه برعهده قوه قضاییه بوده و به دادستانی سپرده شده است.
وی پیشگیری از جرم را جزو وظایف دستگاه قضایی دانست و اظهار داشت: چنانچه پیشگیری از جرم به درستی و طبق برنامه زمانبندی میان و بلند مدت انجام شود زندان ها و دادسراها خالی خواهند شد.
سرپرست فرمانداری ویژه دزفول حسن اجرای قانون را یکی دیگر از وظایف قوه قضاییه عنوان کرد و افزود: ماموریت صیانت از اجرای قانون به دادستان سپرده شده است لذا باید همه اجزای جامعه و مجریان را رصد کند.
وی گفت: دادستان باید به عنوان مدعی العموم امنیت جامعه را که یکی از ارکان اساسی جامعه است تامین و برای اصلاح مجرمان با آنها برخورد قاطعانه داشته باشد.

** دستگاه قضایی با اراذل برخورد قاطع کند
حیدری بیان کرد: جرایم خشن توسط مجرمان سابقه دار انجام می شوند که باید در روند اعمال مجازات و اصلاح مجرمان تدابیر ویژه ای اندیشیده شود تا مجرمان جرات جرم نداشته باشند.
وی با بیان اینکه برخی جرایم نوظهور در استان خوزستان در حال رخ دادن است، افزود: افرادی در شهرستان دزفول در حوزه های ایدئولوژیکی با گستاخی ورود کرده و امنیت عمومی را هدف قرار داده اند که با توجه به خلا قانونی باید فکری در این خصوص شود.
سرپرست فرمانداری ویژه دزفول افزود: قدرت نمایی برهم زنندگان امنیت یکی از دغدغه های مردم دزفول است که ضمن تقدیر از تلاش های صورت گرفته خروجی خوبی نداشته است.
وی اضافه کرد: انتظار می رود برخورد قاطع و با اقتدار دستگاه قضایی چنان رعب و وحشتی در دل اراذل ایجاد کند که دست به جرم و اختلال در جامعه نزنند.
حیدری گفت: سارقی که در روز روشن دست به سرقت مسلحانه می زند و از دیوار یک اداره دولتی بالا می رود با وجود عواقب قضایی احساس امنیت می کند.

** 10 درصد سرقت های خوزستان مربوط به دزفول است
قائم مقام رئیس کل دادگستری خوزستان نیز با بیان اینکه 10 درصد سرقت های خوزستان مربوط به دزفول است، گفت: دادستان باید برخورد جدی و قاطع با مجرمان حرفه ای و سابقه دار و برهم زنندگان عمومی داشته باشد.
سید روح الله طباطبایی استقلال در لوایح و تصمیمات قضایی را ضروری دانست و افزود: این استقلال منافاتی با همکاری و همدلی با سایر دستگاه ها ندارد.
وی پیگیری حقوق عامه را یکی از مهمترین وظایف دادستان و دستگاه قضایی برشمرد و اظهار داشت: این مطالبه عمومی مردم در سال های اخیر بیشتر مورد توجه قرار گرفته است که در رسانه ها و مطبوعات شاهد حضور چشمگیر مقامات قضایی در این مقوله بوده ایم.
وی برخورد با مجرمان در کنار حفظ حقوق شهروندی، هدایت و نظارت بر ضابطان قضایی، تصمیم سازی و راهنمایی حقوقی در شورای تامین را از وظایف دادستان برشمرد و گفت: در دسترس بودن و دفاع از حقوق مردم، تعقیب مجرمان، نظارت بر اجرای قوانین و احکام و اعتراض به نحوه اجرای حکم و نگهداری از اموال افرادی که توانایی حفظ آن را ندارند از دیگر وظایف دادستان است.
طباطبایی با بین اینکه انجام این وظایف سنگین بدون همکاری سایر دستگاه ها ممکن نیست، افزود: طبق سیاست های دادگستری باید با افرادی که عادت به جرم ندارند و زمینه اصلاح و پشیمانی آنها وجود دارد با ملایمت و مساعدت برخورد شود ولی در برخورد با مجرمان سابقه دار نباید هیچ ترحمی صورت گیرد.
وی اظهار داشت: پدیده سرقت جرم نخست شهرستان ها بوده و قرار است ستادی برای مقابله با این جرم تشکیل و برخوردی قاطع با این بزهکاران شود.
قائم مقام رئیس کل دادگستری استان خوزستان گفت: سارقان از هیچ مساعدتی برخوردار نیستند و به آنها مرخصی هم داده نمی شود.
وی افزود: پیشگیری از جرم وظیفه قوه قضاییه است که باید با همکاری سایر دستگاه ها محقق شود تا ارتکاب جرم کاهش یابد.

** معضل نا امنی در دزفول برطرف می شود
دادستان عمومی و انقلاب دزفول نیز مهمترین مطالبه مردم این شهرستان را امنیت و عدالت دانست و گفت: در اجرای احکام با قاطعیت برخورد می شود.
منصور محمدی خبار درخصوص اخلال در امنیت شهرستان دزفول نیز اظهار داشت: امنیت در شهرستان دزفول پیگیری و بیش از توان با مخلان امنیت برخورد خواهد شد.
وی افزود: با تمام قدرت مقابل اشرار و مجرمان خطرناک ایستاده ایم و با همکاری سایر دستگاه های اجرایی امنیت را در دزفول برقرار خواهیم کرد.
دادستان عمومی و انقلاب دزفول ضمن تقدیر از تلاش های نیروی انتظامی که با دست خالی فعالیت می کنند، گفت: همه قومیت ها در دستگاه قضایی محترم هستند و هیچ فردی حق ندارد جرمی را به یک قوم خاص نسبت دهد.
وی از تشکیل مجمع خیرین امنیت در شهرستان دزفول تقدیر کرد و افزود: راهکارهای مقابله با سرقت بررسی و با عوامل سرقت برخورد می شود.
وی اظهار امیدواری کرد با تغییراتی که در حوزه امنیت شهرستان دزفول داده می شود معضل ناامنی در این شهرستان برطرف شود.
رئیس دادگستری شهرستان دزفول نیز ضمن تقدیر از زحمات دادستان پیشین گفت: قهرمانی علاوه بر دادستانی قاضی توانمند و عادل به تمام معنا بود که امیدواریم در دیگر پست های محوله نیز موفق باشد.
محمدیار ممبینی افزود: دادستان جدید نیز قاضی توانمند و با سابقه ای است که باید به عنوان مدعی العموم و نماینده مردم نگاه واحد و یکسانی به همه مردم داشته باشد.
احمد قهرمانی دادستان پیشین دزفول نیز اظهار داشت: در سال های اخیر با مشکل ساختمان، فضا و کمبود پرسنل قضایی مواجه بودیم که با همکاری مسئولان استانی و تکمیل ساختمان دادسرا 30 شعبه به این ساختمان منتقل شد.
وی افزود: تعامل درون سازمانی و برون سازمانی خوبی در سال های گذشته برقرار و تلاش شد اختلاف نظرها به افراد فرصت طلب منتقل نشود.
وی اظهار داشت: نیروهای جدید قضایی نیز با همکاری مسئولان استان بکار گرفته شدند که نظارت و آموزش های لازم به آنها ارائه شد.
قهرمانی با بیان انیکه اجرای قانون از همه چیز واجب تر است، افزود: 301 وظیفه برای دادستان تعریف شده که یکی از آنها صدور تخلیه منازل سازمانی بود که اجرای آن با کدورت برخی افراد همراه بود.
وی اجرای عدالت را شیرین دانست و گفت: انتظار قضاوت علوی نیازمند رفتار علوی افراد متقابل است.
دادستان پیشین دزفول افزود: مسئولان در برخی موارد مظلوم واقع شدند که بنا به وظیفه قانونی از آنها دفاع شد.
قهرمانی ضمن تبریک به دادستان جدید از افرادی که احتمالا حق آنها در قضاوت ها پایمال شده عذرخواهی کرد.
محمدی خباز پیش از این معاونت دادستان و قضاوت در شهرستان دزفول را برعهده داشته است.
7278/3022


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

سلامت
سلامت

آخرین اخبار

شهرام هروی: باید بدون اشتباه حرکت کنیم- نتیجه نگرفتن برخی چهره‌ها طبیعی بود
سرمربی تیم ملی کاراته گفت: هنوز برای کسب سهمیه کامل المپیک راه درازی در پیش داریم و باید با تمرکز بالا و بدون اشتباه به سمت جلو حرکت کنیم.
برای درمان «فشار خون» و «دیابت» به کجا مراجعه کنیم؟
رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت درباره نحوه ارائه خدمت در مراکز درمان بیماری‌های غیرواگیری چون دیابت و فشار خون توضیح داد.
چرا چینی‌ها نمی‌توانند اپل را تحریم کنند؟
با توجه به اقدامات تلافی جویانه چین و آمریکا در طول یک سال اخیر، بسیاری از مردم چین خواستار تحریم محصولات اپل و ضربه زدن به اقتصاد ایالات متحده شده اند. این در حالیست که بسیاری از کارشناسان این اقدام را به ضرر چین می دانند.
ماندگاری شغل در بخش صنعت بیشتر است
یک مقام مسئول کارگری با بیان این که بدون ایجاد زیرساختهای لازم برنامه های اشتغال به نتیجه نمی‌رسد، گفت: اگر چه اشتغال پایدار هزینه‌بر است ولی باید به سمت پایداری مشاغل برویم.
نفت ایران، برگ برنده چین در مقابله با آمریکا
درحالی که ترکش‌های جنگ تجاری آمریکا و چین تمام بازارهای جهانی را تحت تأثیر قرار داده است، بازار طلای سیاه نیز از این ماجرا بی‌تاثیر نبوده است. چینی‌ها که از رفتارهای غیرمنطقی دولت آمریکا در وضع تعرفه‌های تجاری علیه محصولات خود شاکی هستند، ممکن است تصمیم‌هایی در بازار نفت بگیرند که چندان مورد پسند آمریکایی‌ها نباشد.
سمامی: عدم آشنایی مردم از حقوق‌شان یکی از دلایل کثرت دعاوی است
یک وکیل دادگستری گفت: عدم آشنایی مردم نسبت به حق و حقوق خودشان یکی از دلایل مهم کثرت دعاوی و نزاع‌ها در جامعه است.
برای حفاظت از غیرنظامیان در درگیری‌ها باید از ملاحظات سیاسی خودداری کرد
نماینده دائم ایران گفت: یکی از مشکلات اساسی در حفاظت از غیر نظامیان در درگیری‌های مسلحانه تصمیم‌گیری بر اساس ملاحظات سیاسی و مسئول نشناختن عاملان جنایات است.
تخت‌روانچی: ترامپ خصومت بی حد و حصر نسبت به ملت ایران دارد
نماینده ایران در سازمان ملل گفت: حرف‌های متناقض رئیس‌جمهور آمریکا درباره ایران، نشانه روشنی از خصومت بی حد و حصر وی نسبت به ایران و ملت بزرگ ایران است.
یاغی در پرسپولیس بهتر بود یا استقلال!
در جدولی که بر اساس داده‌های متریکا جمع‌آوری شده، مقایسه می‌کنیم که در لیگ هجدهم منشا برای ثبت هر کنش در پیراهن استقلال و پرسپولیس چقدر منتظر می‌ماند و در کدام تیم عملکرد بهتری داشت.
ترابی از ملی‌پوش سابق برزیل پیش افتاد
گل مهدی ترابی به السد قطر در صدر نظرسنجی AFC برای کسب عنوان بهترین گل هفته است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

هنر ذوب‌آهن؛ بازگشت در نیم فصل دوم
تیم فوتبال ذوب‌آهن فصل ۹۸-۹۷ را هم مشابه فصل قبل با شروعی بد و سرانجامی خوش به پایان رساند؛ آن‌ها اگر می‌خواهند نیم فصل اول سال بعد را همانند فصول قبل بد شروع نکنند باید از همین حالا به فکر انسجام تیم‌شان باشند.
فائقی: افراد حرفه‌ای از نابسامانی در بلیت‌فروشی درآمد دارند- به تماشاگران احترام نمی‌گذاریم
معاون اسبق تربیت بدنی با اشاره به این که شماره گذاری صندلی ها در ورزشگاه آزادی نیاز به ارتقاء فرهنگی دارد، گفت‌: باید سطح فرهنگی و حقوق شهروندی مردم را ارتقاء دهیم و علاوه بر آن می‌توان با جریمه کردن باشگاه ها هواداران را اجبار به نشستن بر روی صندلی های خود کرد.
بودجه ۷۲ میلیاردی کمیته ملی المپیک-کشتی بالاترین رقم را می‌گیرد
بودجه کمیته ملی المپیک برای سال ۹۸ حدود ۷۲ میلیارد تومان اعلام شد.
ویلموتس دست پر به ایران می‌آید؟
رییس فدراسیون فوتبال توضیحاتی درباره تشکیل اردوی تیم ملی ارائه کرد.
صدور بیش از ۴۵ میلیون کارت ملی هوشمند
سخنگوی سازمان ثبت‌احوال از صدور بیش از ۴۵ میلیون کارت ملی هوشمند در کشور خبر داد.
ماموران خاطی شهرداری شیروان تنبیه شوند
ایران 13 هزار زندانی جرائم غیرعمد دارد
افزون بر یک میلیارد ریال جریمه چهار پرونده قاچاق گیلان
اژه ای :بخش خصوصی نتوانست از ظرفیت جمهوری اسلامی بهره برداری کند
90 درصد آتش سوزی‌ ها در عرصه های طبیعی علت انسانی دارند
115تن برنج در فروشگاه های شهروند با دستور تعزیرات به فروش رسید
دادگاه به متهمان پرونده شرکت پدیده برای معرفی و بازگرداندن اموال مهلت داد
نزاع 3 هزار نفر را در آذربایجان شرقی به پزشکی قانونی کشاند
محسنی اژه ای: عده ای با تشدید مشکلات اقتصادی در زمین دشمن بازی می کنند
عده ای با تشدید مشکلات اقتصادی در زمین دشمن بازی می کنند