دادستان عمومی و انقلاب دزفول معرفی شد

10:33 ۶۲ روز پیش ایرنا 114 0
دادستان عمومی و انقلاب دزفول معرفی شد

دزفول - ایرنا - منصور محمدی خباز روز چهارشنبه در آئینی با حضور مسئولان استانی و محلی به عنوان دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دزفول معرفی و از زحمات احمد قهرمانی دادستان پیشین قدردانی شد.

ایرنا

به گزارش ایرنا سرپرست فرمانداری ویژه دزفول در این آئین در سالن شیخ انصاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول گفت: امنیت یکی از ضروریات بدیهی است که برخی مواقع به فراموشی سپرده می شود.
محمد حیدری افزود: طبق اصل 156 قانون اساسی تحقق عدالت و احقاق حقوق عامه برعهده قوه قضاییه بوده و به دادستانی سپرده شده است.
وی پیشگیری از جرم را جزو وظایف دستگاه قضایی دانست و اظهار داشت: چنانچه پیشگیری از جرم به درستی و طبق برنامه زمانبندی میان و بلند مدت انجام شود زندان ها و دادسراها خالی خواهند شد.
سرپرست فرمانداری ویژه دزفول حسن اجرای قانون را یکی دیگر از وظایف قوه قضاییه عنوان کرد و افزود: ماموریت صیانت از اجرای قانون به دادستان سپرده شده است لذا باید همه اجزای جامعه و مجریان را رصد کند.
وی گفت: دادستان باید به عنوان مدعی العموم امنیت جامعه را که یکی از ارکان اساسی جامعه است تامین و برای اصلاح مجرمان با آنها برخورد قاطعانه داشته باشد.

** دستگاه قضایی با اراذل برخورد قاطع کند
حیدری بیان کرد: جرایم خشن توسط مجرمان سابقه دار انجام می شوند که باید در روند اعمال مجازات و اصلاح مجرمان تدابیر ویژه ای اندیشیده شود تا مجرمان جرات جرم نداشته باشند.
وی با بیان اینکه برخی جرایم نوظهور در استان خوزستان در حال رخ دادن است، افزود: افرادی در شهرستان دزفول در حوزه های ایدئولوژیکی با گستاخی ورود کرده و امنیت عمومی را هدف قرار داده اند که با توجه به خلا قانونی باید فکری در این خصوص شود.
سرپرست فرمانداری ویژه دزفول افزود: قدرت نمایی برهم زنندگان امنیت یکی از دغدغه های مردم دزفول است که ضمن تقدیر از تلاش های صورت گرفته خروجی خوبی نداشته است.
وی اضافه کرد: انتظار می رود برخورد قاطع و با اقتدار دستگاه قضایی چنان رعب و وحشتی در دل اراذل ایجاد کند که دست به جرم و اختلال در جامعه نزنند.
حیدری گفت: سارقی که در روز روشن دست به سرقت مسلحانه می زند و از دیوار یک اداره دولتی بالا می رود با وجود عواقب قضایی احساس امنیت می کند.

** 10 درصد سرقت های خوزستان مربوط به دزفول است
قائم مقام رئیس کل دادگستری خوزستان نیز با بیان اینکه 10 درصد سرقت های خوزستان مربوط به دزفول است، گفت: دادستان باید برخورد جدی و قاطع با مجرمان حرفه ای و سابقه دار و برهم زنندگان عمومی داشته باشد.
سید روح الله طباطبایی استقلال در لوایح و تصمیمات قضایی را ضروری دانست و افزود: این استقلال منافاتی با همکاری و همدلی با سایر دستگاه ها ندارد.
وی پیگیری حقوق عامه را یکی از مهمترین وظایف دادستان و دستگاه قضایی برشمرد و اظهار داشت: این مطالبه عمومی مردم در سال های اخیر بیشتر مورد توجه قرار گرفته است که در رسانه ها و مطبوعات شاهد حضور چشمگیر مقامات قضایی در این مقوله بوده ایم.
وی برخورد با مجرمان در کنار حفظ حقوق شهروندی، هدایت و نظارت بر ضابطان قضایی، تصمیم سازی و راهنمایی حقوقی در شورای تامین را از وظایف دادستان برشمرد و گفت: در دسترس بودن و دفاع از حقوق مردم، تعقیب مجرمان، نظارت بر اجرای قوانین و احکام و اعتراض به نحوه اجرای حکم و نگهداری از اموال افرادی که توانایی حفظ آن را ندارند از دیگر وظایف دادستان است.
طباطبایی با بین اینکه انجام این وظایف سنگین بدون همکاری سایر دستگاه ها ممکن نیست، افزود: طبق سیاست های دادگستری باید با افرادی که عادت به جرم ندارند و زمینه اصلاح و پشیمانی آنها وجود دارد با ملایمت و مساعدت برخورد شود ولی در برخورد با مجرمان سابقه دار نباید هیچ ترحمی صورت گیرد.
وی اظهار داشت: پدیده سرقت جرم نخست شهرستان ها بوده و قرار است ستادی برای مقابله با این جرم تشکیل و برخوردی قاطع با این بزهکاران شود.
قائم مقام رئیس کل دادگستری استان خوزستان گفت: سارقان از هیچ مساعدتی برخوردار نیستند و به آنها مرخصی هم داده نمی شود.
وی افزود: پیشگیری از جرم وظیفه قوه قضاییه است که باید با همکاری سایر دستگاه ها محقق شود تا ارتکاب جرم کاهش یابد.

** معضل نا امنی در دزفول برطرف می شود
دادستان عمومی و انقلاب دزفول نیز مهمترین مطالبه مردم این شهرستان را امنیت و عدالت دانست و گفت: در اجرای احکام با قاطعیت برخورد می شود.
منصور محمدی خبار درخصوص اخلال در امنیت شهرستان دزفول نیز اظهار داشت: امنیت در شهرستان دزفول پیگیری و بیش از توان با مخلان امنیت برخورد خواهد شد.
وی افزود: با تمام قدرت مقابل اشرار و مجرمان خطرناک ایستاده ایم و با همکاری سایر دستگاه های اجرایی امنیت را در دزفول برقرار خواهیم کرد.
دادستان عمومی و انقلاب دزفول ضمن تقدیر از تلاش های نیروی انتظامی که با دست خالی فعالیت می کنند، گفت: همه قومیت ها در دستگاه قضایی محترم هستند و هیچ فردی حق ندارد جرمی را به یک قوم خاص نسبت دهد.
وی از تشکیل مجمع خیرین امنیت در شهرستان دزفول تقدیر کرد و افزود: راهکارهای مقابله با سرقت بررسی و با عوامل سرقت برخورد می شود.
وی اظهار امیدواری کرد با تغییراتی که در حوزه امنیت شهرستان دزفول داده می شود معضل ناامنی در این شهرستان برطرف شود.
رئیس دادگستری شهرستان دزفول نیز ضمن تقدیر از زحمات دادستان پیشین گفت: قهرمانی علاوه بر دادستانی قاضی توانمند و عادل به تمام معنا بود که امیدواریم در دیگر پست های محوله نیز موفق باشد.
محمدیار ممبینی افزود: دادستان جدید نیز قاضی توانمند و با سابقه ای است که باید به عنوان مدعی العموم و نماینده مردم نگاه واحد و یکسانی به همه مردم داشته باشد.
احمد قهرمانی دادستان پیشین دزفول نیز اظهار داشت: در سال های اخیر با مشکل ساختمان، فضا و کمبود پرسنل قضایی مواجه بودیم که با همکاری مسئولان استانی و تکمیل ساختمان دادسرا 30 شعبه به این ساختمان منتقل شد.
وی افزود: تعامل درون سازمانی و برون سازمانی خوبی در سال های گذشته برقرار و تلاش شد اختلاف نظرها به افراد فرصت طلب منتقل نشود.
وی اظهار داشت: نیروهای جدید قضایی نیز با همکاری مسئولان استان بکار گرفته شدند که نظارت و آموزش های لازم به آنها ارائه شد.
قهرمانی با بیان انیکه اجرای قانون از همه چیز واجب تر است، افزود: 301 وظیفه برای دادستان تعریف شده که یکی از آنها صدور تخلیه منازل سازمانی بود که اجرای آن با کدورت برخی افراد همراه بود.
وی اجرای عدالت را شیرین دانست و گفت: انتظار قضاوت علوی نیازمند رفتار علوی افراد متقابل است.
دادستان پیشین دزفول افزود: مسئولان در برخی موارد مظلوم واقع شدند که بنا به وظیفه قانونی از آنها دفاع شد.
قهرمانی ضمن تبریک به دادستان جدید از افرادی که احتمالا حق آنها در قضاوت ها پایمال شده عذرخواهی کرد.
محمدی خباز پیش از این معاونت دادستان و قضاوت در شهرستان دزفول را برعهده داشته است.
7278/3022


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

بیماری سخت دروازه‌بان اسبق استقلال
دروازه‌بان اسبق استقلال در سکوت خبری پیگیر درمان بیماری‌اش شده و بی‌سر و صدا مراحل شیمی‌درمانی و پرتودرمانی را پشت سر گذاشته و حالا منتظر نتیجه معاینات جدید است.
موراتا: اتلتیکو در لالیگا و CL برای قهرمانی می‌جنگد
آلوارو موراتا، مهاجم اتلتیکو مادرید می‌گوید این تیم تا لحظه آخر پا پس نخواهد کشید و چه در لالیگا و چه در لیگ قهرمانان اروپا با تمام قوا برای قهرمانی تلاش خواهد کرد.
یک رکورد جدید برای لیونل مسی
مهاجم بارسلونا برای یازدهمین فصل پیاپی حداقل ۳۰ گل در یک فصل به ثمر رساند.
ابهام بزرگ پیش روی برانکو و پرسپولیس
در شرایطی مجوز حضور مهدی ترابی در رقابت پرسپولیس و پدیده شهرخودرو در چارچوب جام حذفی صادر شده که این بازیکن یک بار دیگر هم در این مرحله از جام حذفی امسال به میدان رفته‌ است.
حسینی: هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم
دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ساحلی ایران گفت: متأسفانه ما هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم و سال گذشته تنها بخشی از آن را دریافت کردیم، البته بسیاری از پاداش‌های دیگرمان که مبلغ خاصی هم نیست نیز عقب‌افتاده است.
پیزارو، مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا شد
مهاجم با تجربه تیم وردربرمن با گلزنی در بازی شنبه شب برابر هرتابرلین به مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا تبدیل شد.
طباطبایی: استقلال مقابل تراکتور برنامه‌ای نداشت
هادی طباطبایی، دروازه‌بان پیشین تیم فوتبال استقلال اعتقاد دارد، این تیم در دیدار مقابل تراکتورسازی برنامه‌ای برای گلزنی‌ نداشته است.
تارتار: جلالی استاد من است و به او اهانت نمی‌کنم
سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم نسبت به سوءتفاهم ایجاد شده برای هواداران نساجی مازندران توضیحاتی را ارائه کرد.
مهاجرانی: انتخاب سرمربی تیم ملی خیلی آسان است
حشمت مهاجرانی، سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان می‌گوید که کسی از فدراسیون برای حضور در کمیته فنی با او صحبت نکرده است.
خلیلی: پرسپولیس چند هفته از داوری متضرر شد
سرپرست جدید تیم فوتبال پرسپولیس، گفت: پرسپولیس در چند هفته از داوری متضرر شده است اما قطعا اشتباهات به دلیل عدم تمرکز و غیر عمد است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تمام تلاشمان را برای رفع مشکلات دانشجویان خارجی خواهیم کرد
رئیس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: ما در دانشگاه فردوسی تمام سعی خود را خواهیم کرد که دانشجویان خارجی مشکلی نداشته باشند، اما به هر حال باز هم سختی‌هایی وجود خواهد داشت.
پیکر شهدای ‌تروریستی سیستان و بلوچستان وارد فرودگاه اصفهان شد
‌پیکر شهدای حادثه تروریستی شامگاه گذشته سیستان و بلوچستان به شهر اصفهان رسید.
در اینستای ستاره‌های خارجی؛ کیتی پری ترسناک و نیمار هدفون باز!
در این سری مطالب ما سعی داریم به طور هفتگی گزیده‌ای از عکس‌های چهره‌های محبوبتان را با شما به اشتراک بگذاریم.
بارش های مطلوب و ذخیره سازی خوب آب در گنبدکاووس
گنبدکاووس - ایرنا - بارش های خوب سال زراعی جاری به ذخیره سازی خوب این نزولات آسمانی در چند سد، آب بندان و سه تالاب منطقه گنبدکاووس که اقلیمی نیمه خشک دارد، منجر شده و علاوه بر آن این بارش ها نوید بخش سالی پرمحصول برای کشاورزان این دیار است.
دو جایزه برای «بنفشه افریقایی» از جشنواره وزول
مونا زندی حقیقی با دومین فیلم بلندش «بنفشه افریقایی» که در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت، موفق به کسب دو جایزه از این جشنواره شد.
مقابله با اعتیاد در جامعه از مدارس و آموزشگاه ها شروع شود
12 هزار همپوشانی بیمه ای در خراسان شمالی رفع شد
قلدری های مرگ آفرین، نزاع های بی پایان
احراز محل سکونت مالک در انتقال خودرو ضروری است
42 زندانی جرائم غیر عمد در البرز آزاد شدند
600 زندانی در قزوین با عفو مقام معظم رهبری آزاد می شوند
لوازم خانگی احتکار شده در منزل شهروند زنجانی کشف و ضبط شد
محسن هاشمی:اشد مجازات برای 2 عضو شورای تهران درنظر گرفته اند
تعزیرات فعلا نمی تواند به بازار خودرو نظارت کند
ممانعت ضابطان پرونده محیط زیست از ارتباط کلامی وکلا با متهمان