نیازمند الگوهای دفاع مقدس در جنگ اقتصادی دشمنان هستیم

12:06 ۳۰ روز و ۳ ساعت پیش ایرنا 35 0
نیازمند الگوهای دفاع مقدس در جنگ اقتصادی دشمنان هستیم

تهران - ایرنا - جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: نیازمند الگوهای دفاع مقدس در جنگ اقتصادی دشمنان علیه ایران هستیم، زیرا این الگوها به پیروزی ما منجر خواهند شد‌.

ایرنا

به گزارش ایرنا، سردار سرتیپ ‌پاسدار «حسین سلامی» در مراسم تجلیل از راویان نهضت خاطره گویی که در موزه دفاع مقدس برگزار شد، اظهار داشت: اگر ملت ایران را با صفت ایستادگی ، صبر ، شکیبایی ، شجاعت ، فداکاری و ظلم ستیزی می شناسند ناشی از دوران دفاع مقدس است.
وی با بیان اینکه می توانیم با اتکا به این عناصر در مقابل فشار قدرت های بزرگ بایستیم، افزود: اینکه می گویم دفاع مقدس یک حقیقت جاری است یعنی دفاع مقدس متصل با دوران خود نیست بلکه تندیسی زنده محسوب می شود.
جانشین فرمانده سپاه، عاشورا را یک ‌حقیقت زنده دانست و گفت: عاشورا یک حقیقت تکرارپذیر است که ما با آن زندگی می کنیم و هر ساله خود را درعاشورا تصور می کنیم.
سردار سلامی تاکید کرد: دفاع مقدس امتدادی انبساط یافته ازعاشورا است به این معنی که عاشورا در مقیاس ظرفیت ما در دفاع مقدس تکرار شد.
وی به جبهه گیری استکبار جهانی در مقابل ایران در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و یادآور شد: این تصادفی نبود که یک‌ ملت با وجود تحریم ها و مشکلات، هشت سال در مقابل جهان استکبار ایستادگی کند و پیروز شود.
جانشین فرمانده سپاه با تاکید بر اینکه نظریه غلبه ایمان بر کفر در دوران دفاع مقدس به وجود آمد ، یادآور شد: در آن دوران ایمان و شجاعت نه تنها در تاکتیک ‌پیروزی خلق می کرد بلکه به فرماندهان اجازه می دادعملیات هایی را طراحی کنند که به جز بر دوش افراد مومن امکانپذیر نبود.
سردار سلامی به شکل گیری نهضت خاطره گویی دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: قصه ها و خاطرات را باید تکرار کرد و سرود تا در ذهن ها به باور، اندیشه و اعتماد به نفس برای نسل های آینده تبدیل شود.
وی مدیریت جهادی را حلال مشکلات دانست و تصریح کرد: جنگ ما تمام ‌نشده و تمام شدنی هم نیست. مدیریت جهادی در دفاع مقدس نشان داد که حلال مشکلات ما در سخت ترین شرایط است.
جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اضافه کرد: سبک‌ مدیریت جهادی باید منتقل شود تا جوانان بتوانند با تکیه بر آن قله های جدید را فتح کنند.
سردار سلامی ادامه داد: ما نیازمندیم که الگوها و باورهای آن زمان را به زمان حال و آینده منتقل کنیم تا دفاع مقدس منبع دایمی مقاومت باشد.
وی اظهار داشت: ما بدون دفاع مقدس نمی توانستیم در مقابل آمریکای امروز دوام بیاوریم؛ شهدا استواره هایی هستند که بنای عظیم انقلاب در شانه های آنها استوار است.
جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: ما نیازمند بازیابی همواره دوران باشکوه دفاع مقدس هستیم تا با تکیه بر آن زندگی امروز و فردای خود را بسازیم. ما در آنجا آموختیم که می توان بر قدرت های بزرگ‌ پیروز شد.
سردار سلامی قوی شدن را راز حیات و رزم بقای ملت ایران دانست و گفت: ما قوی شدن را از میدان دفاع آموختیم، در دفاع مقدس برخلاف سایر جنگ های رایج جهان همه مردم جامعه به میدان‌ جنگ آمدند.
وی یادآور شد: امروز در صحنه نابرابر رقابت بین ایران و جهان سلطه گر، ما سرافرازیم چون مقاومت برای ملت ما یک فرهنگ است و یک‌ تحمیل نیست.
جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مقاومت را کاری منطبق با عقل و آرمان و عقیده ملت دانست و گفت: زندگی در محاصره جهانی اقتصادی، فشار برای حصر در سیاست، همگانی شدن خطوط عملیات روانی علیه یک‌ملت از جمله اقدامات دشمن علیه ما هستند.
سردار سلامی اضافه کرد: مقاومت در مقابل این همه تهدیدها کار ساده ای نیست اما این موضوع برای ملت ما عادی و طبیعی است.
ادامه دارد...
سیام*9612*1553


گروه های زیر مجموعه سیاسی

سایر حوزه‌ها
سایر حوزه‌ها

آخرین اخبار

۷ کارگردان زن برتر ۲۰۱۸ که استحقاق نامزدی اسکار را دارند
این یک داستان قدیمی است. حتی با وجود این که در صنعت سینما دایم درباره اهمیت تنوع و گوناگونی و تفاوت‌ها در پشت دوربین داد سخن می‌دهند، همچنان فیلمسازان زن از مهم‌ترین و معتبرترین جوایز فصل کنار گذاشته می‌شوند. بسیاری از فیلمسازان زن امسال استحقاق تحسین داشتند و فیلم‌شان در فصل جوایز نادیده گرفته شد.
نگاهی به فیلم‌های برگزیده تماشاگران در دهه نود جشنواره فجر
یکی از مهم‌ترین سیمرغ‌ها- اگر نگوییم مهم‌ترینش- «بهترین فیلم از نگاه تماشاگران» است که بر اساس آن محبوب‌ترین فیلم تماشاگران موفق به کسب سیمرغ می‌شود. به برندگان این سیمرغ در دهه نود نگاهی انداخته‌ایم.
اختلال نعوظ (ED)؛ علتها، علائم، تشخیص و انواع روش‌های درمان
اختلال نعوظ (ED) ناتوانی برای به دست آوردن یا نگه داشتن نعوظ کافی برای داشتن رابطه جنسی است. این اختلال گاهی اوقات به عنوان ناتوانی جنسی هم شناخته می‌شود.
خوراکی هایی برای کاهش کسالت صبحگاهی
خیلی مواقع پیش می آید که صبح ازخواب بیدارمی شویم و باز هم احساس خواب آلودگی می کنیم . در این شرایط، بهترین کاری که به نظرمان می رسد ،نوشیدن یک فنجان قهوه است.
شیرینی رزت سیب؛ دسر زمستانی ایده آل!
در این مطلب طرز تهیه شیرینی‌های سبکی به شکل گل رز را به شما آموزش داده ایم. درست کردن این شیرینی‌ها راحت است. به شما پیشنهاد می‌دهیم آن رل درست کنید.
آش بیشت واش؛ غذای محلی کندلوس
بیشت واش یکی از چندین غذای سنتی و محلی اهالی شهرستان کندلوس در مازندران است. این غذا نوعی آش اسفناج است که با سایر مواد مخلوط میشود و بسیار خوشمزه و اشتها آور است.
هالیوودی‌هایی که مشروبات الکلی را ترک کردند
زندگی ستاره‌های هالیوود معمولا خیلی پر زرق و برق است و کمتر پیش می‌آید که آن‌ها بخواهند از این زندگی تجملی که برای خود ساخته اند، بیرون بیایند، اما در بین آن‌ها افرادی وجود دارند که سعی کردند سبک زندگی سالم تری را در پیش بگیرند. به عنوان مثال برخی از آن‌ها که به مصرف مشروبات الکلی اعتیاد داشتند، تصمیم به ترک آن گرفتند.
مسئله مرموز محبوبیت سلبریتی‌ها
نخستین بار سال ۹۴ بود که فهرستی از پرفالوئر‌ترین سلبریتی‌های ایرانی در اینستاگرام را منتشر کردیم. بسیاری از محبوب‌ترین‌ها در این بازه زمانی، از فهرست ۲۰تایی بیرون ماندند و بسیاری از آن‌هایی که هنوز اکانت اینستاگرام نداشتند، توانسته اند در صدر جدول برای خود جایی دست و پا کنند.
ترفند‌های لباس پوشیدن برای آقایان بالای ۴۰ سال
هر چه سن ما بالاتر می‌رود، معیارهایمان نیز تغییر می‌کند. برخی چیز‌ها که برایمان مهم بود، اهمیت خود را از دست می‌دهد و برخی چیز‌های کم اهمیت‌تر برایمان مهم می‌شود. این روند در نگاه ما به استایل شخصی مان نیز تاثیرگذار است. سبکی که یک مرد ۴۰ ساله در لباس پوشیدن می‌پسندد، با سبک یک پسر ۲۰ ساله متفاوت است.
ترکاندن جوش صورت به روش درست و بدون عواقب!
اینکه جوش‌ها رو دستکاری کنید، بدترین و نادرست‌ترین کاریه که می‌تونید انجام بدید، اما اگه به هیچ وجه دست از این کار برنمی دارید، پس لااقل روش بی خطر و درستش رو هم یاد بگیرید. ترکاندن جوش صورت به روش درست و بدون عواقب!

پر بازدید ترین اخبار امروز

تمدید طولانی مدت قرارداد مدافع لیورپول
اندرو روبرتسون قرارداد خود را با لیورپول تمدید کرد تا حضورش در این تیم تداوم داشته باشد.
بازتاب جهانی پرتاب دست ۷۰ متری بیرانوند
پرتاب های دست بلند علیرضا بیرانوند در بازی ایران و عراق توجه زیادی را در رسانه های جهان به خود داشت.
۵ سکانس از جدال‌های ایران با عمان
عمان، حریف ایران در مرحله یک هشتم نهایی، رقیبی آشنا برای فوتبال ایران محسوب می‌شود و تیم ملی خاطرات تلخ و شیرین زیادی برابر این تیم داشته است.
پیروزی قاطع فدرر و شاراپووا در اپن استرالیا
مرد شماره سه جهان و تنیسور روسی با شکست حریفانشان به دور چهارم تنیس اپن استرالیا صعود کردند.
انتقاد به پاداش میلیاردی تیم ملی و کی‌روش- محمد بنا: احساس بی‌ارزشی کردم!
سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی پس از پرداخت پاداش هزاران دلاری به بازیکنان تیم ملی و کارلوس کیروش که بخاطر برد تیم‌های یمن و ویتنام انجام شد، متنی گلایه آمیز منتشر کرد.
شهادت طلبی باعث پیروزی ملت های عراق و سوریه شد
ظلم طاغوتیان پهلوی قابل تطهیر نیست
درخواست از رئیس مجمع تشخیص مصلحت برای تسریع رسیدگی به لایحه پالرمو
شهید نواب صفوی مجاهد خستگی ناپذیر اسلام بود
حفظ نظام اسلامی یکی از وظایف ما در مقابل خون شهدا است
وزیر خارجه ژاپن: روابط توکیو - تهران توسعه می یابد
مراسم سالگرد شهادت نواب صفوی در حرم مطهر رضوی برگزار شد
آیین بزرگداشت نودمین سالگرد روابط ایران و ژاپن برگزار شد
تفکر انقلاب در همه لایه های زندگی ملت ها رسوخ کرده است
دستاورد 40 ساله انقلاب اسلامی برای جوانان تبیین شود