سخنرانی علیه حوزه علمیه از عجایب است

10:48 ۲۱۱ روز و ۱۵ ساعت پیش ایرنا 237 0
سخنرانی علیه حوزه علمیه از عجایب است

قم - ایرنا - آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید گفت: از عجایب روزگار است که در سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه هفته گذشته تهران، بر ضد حوزه علمیه صحبت شد.

ایرنا

به گزارش ایرنا، این مرجع تقلید روز چهارشنبه در جلسه درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم بیان کرد: نماز جمعه ای که فرزند حوزه و تمام ائمه جمعه تربیت یافتگان آن هستند، پایگاهی بر ضدحوزه شود، عجیب است.
وی بیان کرد: چه طور می شود به شخص مخالف حوزه فرصت سخنرانی داده شود و دروغ بزرگی بیان گردد که 40 سال است حوزه حرف های سابق خود را می زند، هرکس نداند شاگردان بنده که می دانند ما مدام مسائل جدید را بیان و احکام آن را پیگیری می کنیم.
وی ادامه داد: با این اتفاق ها برخی گمان پیدا کرده اند که درون نظام هم مخالف حوزه وجود دارد، انتظار نداریم در درون حوزه هم افرادی علیه حوزه باشند، حوزه نباشد هیچ کس نیست.
این مرجع تقلید گفت: چندمین بار است که این شخص این سخنان را می زند و در عین حال باز هم از آن دعوت به صحبت می شود ، این نشان می دهد در داخل نظام هم خبرهایی است.
آیت الله مکارم شیرازی گفت: خداوند متعال و امام زمان(عج) حافظ حوزه های علمیه هستند، از یکهزار سال پیش تا امروز حوزه ها فراز و نشیب های بسیاری داشتند و چقدر تلاش بر ضد آن شد، اما خداوند متعال آن را حفظ کرد و امروز هم آن را نگاه می دارد.
وی افزود: حوزویان باید متحد باشند و صدای اختلاف در حوزه نباشد، همچنین حوزویان باید به مسائل روز و شبهه های دشمنان آشنا باشند و پاسخ آن را بدانند.
وی ادامه داد: طلاب باید سبک زندگی حوزوی خود را در نوع لباس پوشیدن، مسافرت رفتن، حضور در خانه و امور دیگر حفظ کنند و بهانه دست دشمنان ندهند.
این مرجع تقلید گفت: دشمن فکر می کند با طرح دروغ های بزرگ می تواند به حوزه آسیب بزند اما خداوند متعال آن را حفظ می کند.
آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به این که امید است با تلاش بسیار این میراث هزار ساله شیعه را حفظ و تحویل آیندگان دهیم، افزود: زمان آیت الله بروجردی حوزه علمیه تنها چهار هزار طلبه داشت اما اکنون 60 هزار طلبه تحصیل می کنند و این میزان در آینده بیشتر هم خواهد شد.
وی ادامه داد: در گذشته ها، حوزه علمیه برای خواهران وجود نداشت، اما امروز هزاران طلبه خواهر تحصیل می کنند و تمام مراحل را حتی در سطوح خارج (فقه و اصول) سپری می نمایند، دشمنان می خواستند این چیزها نباشد اما حوزه مسیر خود را خوب پیش رفت.
آیت الله مکارم شیرازی در بخش دیگری در سخنان خود گفت: از زمانی که فضای مجازی به روی مردم باز شده است، دروغ غوغا می کند؛ گاهی یک خبر در مورد ما و بقیه می گویند که دهها دروغ به دنبال آن است و هرچه آن را تکذیب می کنیم باز هم آن را ادامه می دهند.
وی با اشاره به این که دشمنان از این دروغ ها برای تشویش افکار عمومی و ایجاد آشوب استفاده می کنند، افزود: زمانی که از میهمانان خارجی در مورد آنچه رسانه های آنان در مورد ایران می گویند سئوال می کنیم، می گویند در آن رسانه ها، ایران کشوری نا آرام و پرآشوب به تصویر کشیده می شود اما زمانی که به جمهوری اسلامی می آیند متوجه می شوند، حقیقت چیز دیگری است.
وی ادامه داد: در رسانه های بیگانه آنقدر دروغ علیه ایران گفته اند که دنیا را نسبت به کشور ما بدبین کنند، اما آنان بدانند، ما راه راست خود را ادامه می دهیم و به خاطر دروغ پراکنی آنان، دست از مسیرمان برنمی داریم.
این مرجع تقلید گفت: ایرانی ها در خط مقدم مبارزه با تکفیری ها و تروریست ها بودند، در عین حال دشمنان دروغ بزرگی می گویند که ما طرفدار تروریست ها هستیم و با همین دروغ به دنبال منافع خود می باشند.
7405/ 6133/


گروه های زیر مجموعه سیاسی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

معاون مطبوعاتی: هرجا جهادی عمل کردیم به نتیجه رسیدیم
محمد خدادی در چهارمین گردهمایی مدیران روابط‌عمومی واحدهای جهاد دانشگاهی سراسری کشور که امروز پنج‌شنبه در دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد، گفت: در جنگ اقتصادی امریکا علیه ایران، با رفتار جهادی قطعا به پیروزی خواهیم رسید.
حناچی: پیگیری برای بازسازی هرچه سریعتر میدان حسن آباد
پیروز حناچی شهردار تهران در پیامی توئیتری از همکاران خود در سازمان آتش نشانی شهر تهران تشکر کرد.
جنجال عکس‌های دزدی روی پاکت‌ سیگار در اروپا
زمانی که یک مرد ۵۰ ساله برای خرید یک پاکت سیگار به دکه سیگارفروشی‌ای در میسانو ایتالیا رفت، با تصویری روبرو شد که او را بر جای خود خشک کرد؛ تصویری از همسرش پیش از آنکه در بیمارستان جان خود را از دست دهد.
مصیبت‌نامه‌ای برای چادر مشکی
در کنار همایش‌ها و تجمعات مختلف برای ترویج حجاب برتر، بایسته‌تر آن است که شرایط دسترسی آسان دختران و بانوان به چادر را تسهیل کنیم.
بازداشت ۱۲ صهیونیست به اتهام اقدامات غیراخلاقی در قبرس
رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش دادند که پلیس یونان در قبرس شماری از صهیونیست‌ها را به جرم تجاوز جنسی بازداشت کرده است.
واکنش خنده‌دار کمدین معروف به صحبت‌های اریک ترامپ- فیلم
اریک ترامپ ادعا کرده بود که پدرش 95 درصد محبوبیت دارد!واکنش خنده‌دار کمدین معروف به صحبت‌های اریک ترامپ را در این فیلم مشاهده می نمایید.
گریفیتس: طرفین در یمن تمایل دارند که راه حل سیاسی به دست آید
مارتین گریفیتس» فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن گفت که طرف‌های درگیر در این کشور بر ضرورت رسیدن به راه حلی سیاسی تأکید کرده‌اند.
روند کاهشی قیمت خودرو ادامه‌دار شد + جزئیات
در پی تکمیل و عرضه خودرو‌های ناقص از سوی خودروسازان بزرگ و سررسید موعد تحویل خودرو‌های ثبت‌نامی، بازار از حالت انقباضی خارج شد و به نظر می‌رسد که شکست قیمت‌ها آغاز شده است.
باقری: دلیل تعلل در اعزام مرادی را نمی‌دانم
درباره شرایط سهراب مرادی برای پیگیری روند مصدومیتش در اعزام به آلمان گفت: متاسفانه با وجود اینکه تاکید بر این بود که این سفر با اصرار من و دکتر امینی هرچه زودتر انجام شود تا فرصت و زمان را از دست ندهیم، اما دلیل این تعلل را نمی‌دانم
تازه‌وارد‌ها جنبه‌شان را در حد نام استقلال بالا ببرند
پیشکسوت باشگاه استقلال به خبرورزشی گفت: همین که دو تن از بچه‌هایی که به استقلال آمدند به اردوی تیم ملی دعوت شده‌اند نشان می‌دهد انتخاب‌ها با فکر انجام شده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

باقری: دلیل تعلل در اعزام مرادی را نمی‌دانم
درباره شرایط سهراب مرادی برای پیگیری روند مصدومیتش در اعزام به آلمان گفت: متاسفانه با وجود اینکه تاکید بر این بود که این سفر با اصرار من و دکتر امینی هرچه زودتر انجام شود تا فرصت و زمان را از دست ندهیم، اما دلیل این تعلل را نمی‌دانم
تازه‌وارد‌ها جنبه‌شان را در حد نام استقلال بالا ببرند
پیشکسوت باشگاه استقلال به خبرورزشی گفت: همین که دو تن از بچه‌هایی که به استقلال آمدند به اردوی تیم ملی دعوت شده‌اند نشان می‌دهد انتخاب‌ها با فکر انجام شده است.