نیازمند انسجام ملی هستیم

13:08 ۳۴ روز و ۹ ساعت پیش ایرنا 67 0
نیازمند انسجام ملی هستیم

تهران-ایرنا- پنج نفر از نمایندگان مجلس در نطق میان دستور امروز خود بر ضرورت انسجام میان مردم، نمایندگان و مسئولان کشور تاکید کردند و تکیه بر اراده ملت و اعتماد به دانشمندان، جوان و شرکت های دانش بنیان در جنگ اقتصادی را ضروری دانستند.

ایرنا

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، نظر افضلی نماینده مردم نهبندان و سربیشه در نطق میان دستور امروز -چهارشنبه- مجلس شورای اسلامی، با بیان این که انسجام ملی و استفاده از نخبگان موجب خنثی‌سازی نقشه دشمنان می‌شود، گفت: در شرایطی قرار داریم که دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی ایران تمام عزم خود را برای ضربه زدن به اقتصاد کشور جمع کرده اند و در تلاش هستند که مردم را نسبت به مسئولان بی اعتماد کنند.
وی افزود: بیش از هر زمان دیگری نیازمند انسجام ملی و استفاده از نخبگان بدون هیچ محدودیت سیاسی هستیم؛ مسئولان کشور در حال حاضر باید صداقت و شفافیت با مردم را پیشه کنند؛ این مهم بهترین سرمایه برای مدیریت مشکلات کشور خواهد بود.
نماینده نهبندان در مجلس در ادامه به برخی مشکلات حوزه انتخابیه خود و برخی ضعف های مدیریتی در کشور اشاره کرد و خواستار رسیدگی به مسائل موجود شد.

**باید اقتصاد را به مردم واگذار کنیم
محمدابراهیم رضایی نماینده مردم خمین و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نیز در نطق میان دستور خود گفت: انقلاب اسلامی میوه مکتب علوی حسینی و زینبی است و همیشه پایدار خواهد بود و هیچ دشمنی نمی‌تواند آن را ذلیل کند. شاید گاهی در مشکلات بیفتد ولی هیچگاه ذلت نمی‌پذیرد.
وی با تاکید بر این که معلم این مکتب (انقلاب اسلامی) حضرت زینب (س) است، افزود: ملت ایران تربیت یافته مکتب آن حضرت است و از مسئولین هم انتظار دارد که این گونه باشند؛ مردم نمی‌پذیرند که مسئولان دل در گرو غرب داشته باشند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: حاکمان آمریکا آرزو دارند ملت ایران نتوانند جشن 40 سالگی انقلاب را برگزار کنند ولی به کوری چشم آنها ملت ایران با شکوه‌تر از سال‌های گذشته جشن 40 سالگی انقلاب را برگزار می کند و یک شکست دیگر به شکست‌های آمریکا اضافه خواهد کرد؛ مردم ایران با سربلندی از جنگ اقتصادی بیرون می‌آیند.
رضایی به مساله فلسطین و نقش دسیسه های آمریکا در این زمینه اشاره کرد و افزود: آمریکا تلاش می‌کند موضوع فلسطین به فراموشی سپرده شود، اما اسراییل و اربابش آمریکا باید این را بدانند که فلسطین روز به روز قوی‌تر می‌شود و جوانان حماس در محور مقاومت تمام رویاهای آنها را بر هم می‌زنند و شیشه عمر صهیوینست را می‌شکنند. زیرا در جنگ دو روزه آثار نابودی اسراییل نمایان شد.
این نماینده مجلس با تاکید بر لزوم وحدت میان مسئولان و نمایندگان، گفت: مسئولان و نمایندگان اگر با یکدیگر متحد و به نصرت الهی امیدوار باشیم -مانند سالهای دفاع مقدس- با وجود تحریم‌ها و تهدیدهای دشمن عبور می‌کنید، زیرا خداوند چراغ هدایت خود را برای ما روشن می‌کند.
وی به نقش داشنمندان و شرکت های دانش بنیان در عبور از تحریم ها تاکید و خاطرنشان کرد: به برکت وجود دانشمندان، اندیشمندان و جوانان خلاق و حرکت خودجوش آنان در تشکیل شرکت‌های دانش بنیان با وجود حمایت حداقلی یک خلاقیت و شکوفایی در اقتصاد ایجاد خواهد شد.
رضایی ادامه داد: اگر دولت و مجلس از این موضوع حمایت کنند به زودی کشور بیمه مجاهدت این عزیزان خواهد شد؛ برای استمرار این حرکت باید از این جوانان خلاق و شرکت های دانش‌بنیان حمایت شود؛ ما باید اقتصاد را به مردم واگذار کنیم و سایه دولت از اقتصاد کوتاه شود؛ باید راه تولید ثروت توسط مردم باز شود.
وی با بیان این که بودجه کشور منطق اداره کشور را نشان می‌دهد، تصریح کرد: ما شاهد ناکارآمدی بودجه ریزی هستیم و هیچ گاه این موضوع تغییری هم نمی‌کند، اگر این موضوع تغییر کند بسیاری از مشکلات رفع می‌شود. بودجه حول سیاست‌های ابلاغی شکل نمی‌گیرد و اهداف را مشخص نمی‌کند، برای ظرفیت‌های مردمی جایگاهی قائل نیست؛ صاحب نظران باید مدل مناسبی برای این موضوع ایجاد کنند و کشور را از این گرفتاری رها کنند.
وی ادامه داد: سال‌هاست که از سوی رهبر معظم انقلاب سیاست‌های کلی تصویب شده و به قوا ابلاغ می‌شود، اما در مسیر اجرا یا عملیاتی نمی‌شود یا با کاستی به اجرا در می آید که این خود موجب خساراتی می‌شود؛ اعمال نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های ابلاغی ضروری است تا خسارت‌های وارده جبران شود و میزان کم کاری‌های دستگاه‌ها شفاف شود. هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام باید در این باره از سوی مجلس حمایت شود.

**لایحه بودجه 98 با شرایط تحریم همسویی ندارد
شکور پورحسین نماینده مردم پارس‌آباد در مجلس شورای اسلامی نیز در نطق میان دستور امروز- چهارشنبه- گفت: لایحه بودجه سال 1398 با شرایط ناشی از اعمال تحریم‌های ظالمانه نظام سلطه همسویی ندارد و نیازمند بازنگری و توجه جدی به ریشه‌کنی فقر، فاصله طبقاتی، بیکاری و آسیب‌های اجتماعی است.
وی افزود: بی‌حرمتی به نماینده مجلس و تقطیع و تحریف آن در فضای مجازی و حملات تخریبی گسترده‌ای علیه شأن نمایندگی و مجلس متوجه کرد. با الهام از آموزه‌های دین مبین اسلام، کرامت انسانی هر فرد فارغ از جنس، رنگ، نژاد و موقعیت آن فرد واجب است.
وی ادامه داد: نماینده نماد و سمبل اراده جمعی ملت و ناظر تعیین شده ملت بر رفتار دولت، در مقابل مردم پاسخگو می‌باشد. احترام به یک نماینده، احترام به همه نمایندگان و توهین به او، توهین به عموم انتخاب کنندگان تلقی می‌شود. از هیات رییسه و حتی مقامات عالی دولت انتظار دارم به حفظ شأن و جایگاه نمایندگان بیش از پیش اهتمام کنند.

**بعضی نطق ها، شان مجلس را زیر سوال می برد
سیدکاظم دلخوش نماینده مردم صومعه سرا و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس هم در نطق میان دستور خود، با بیان این که «تربیون مقدس خانه ملت را نباید به تربیون تبلیغاتی تبدیل کنیم.» از این رویه نمایندگان مجلس انتقاد کرد.
وی اظهارداشت: بعضی نطق‌های همکاران‌ شان مجلس را زیر سوال می‌برد؛ خواهش من این است که وقتی همکاران پشت تربیون می‌آیند مشکلات مردم و حوزه انتخابیه بگویند.
وی افزود: مجلس عصاره فضایل ملت است، ما باید حرمت و شان مجلس را حفظ کنیم؛ اینکه یک نماینده در حوزه انتخابیه‌ای به خوبی پاسخگوی مردم نبوده و هیچ فشاری بر دوش او نیست نباید همه نمایندگان را در مظان اتهام قرار دهد و باعث شود که فضای مجازی ناسالم به قضایا دامن بزند.
این نماینده مجلس ادامه داد: مردم مشکلات را به ما سوق می‌دهند پس ما نباید یکدیگر را در این جا مورد خطاب نادرست قرار دهیم. اگر ما از این تریبون درست استفاده نکنیم قطعا در خارج از این جا خصوصا در فضای مجازی به این سوءاستفاده‌ها دامن زده می‌شود.

**حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری را همسان سازی کنیم
روح الله بابایی صالح نماینده مردم بویین زهرا در مجلس شورای اسلامی خطاب به رییس جمهوری گفت: با دو هزار میلیارد تومان نمی توانیم حقوق بازنشستگان کشوری و لشگری و تامین اجتماعی را همسان سازی کنیم، در این شرایط نیاز به اعتباری بالغ بر 30 هزار میلیارد تومان احساس می‌شود.
وی با بیان این که همه آگاه هستیم که اقشار مختلف جامعه اعم از کارمندان، بازنشستگان و کارگران وضعیت نامطلوبی دارند، از رییس جمهوری درخواست کرد: فکر و چاره ای کند تا در بودجه 98 گوشه‌ای از مشکلات این عزیزان را مرتفع کنیم.
سیام**3050**1336


گروه های زیر مجموعه سیاسی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

بسته پیشنهادی رئال برای جذب ستاره تاتنهام
رئال مادرید برای کمتر کردن تقاضای دنیل لوی، قصد دارد یکی از ستارگان خود را به تاتنهام واگذار کند.
محسن مسلمان، برند شوستر فوتبال ایران !
محسن مسلمان هافبک تازه سپاهانی شده فوتبال ایران، حالا یکی از معدود بازیکنانی به شمار می رود که با سه تیم بزرگ کشور وارد مذاکره شده است.
درخواست تعویض همراه اشک طارق
هافبک تکنیکی عراق در اواسط نیمه اول دچار مصدومیت شد و از کادرفنی درخواست تعویض داشت.
ستایش بازیگر سینما از کی‌روش؛ برنگرد!
حمیدرضا آذرنگ بازیگر مطرح سینما و تئاتر در پستی اینستاگرامی به شکل ویژه ای به تمجید و تجلیل از کارلوس کی روش پرداخت.
آیا رئال مادرید شانسی برای قهرمانی لالیگا دارد؟
تاریخ علیه شاگردان سانتیاگو سولاری است.
امیدوارم یک معجزه پسرم را به ما برگرداند
گران قیمت ترین خرید تاریخ باشگاه کاردیف احتمالا به دلیل سانحه هوایی جان خود را از دست داده است.
کاریکاتور: بواتنگ به حقانیت مسی سوگند خورد
انتقال کوین پرنس بواتنگ به بارسلونا همچنان سوژه رسانه‌های اروپایی است.
کمک‌ چند صد میلیونی کی‌روش یه یک خیریه
یوسف اصلانی، مدیر مؤسسه بهشت امام رضا گفت: کی‌روش چندبار در جاهای بحرانی که در زمین و آسمان بودیم، به داد ما رسید وقتی از او خواستیم این موضوع رسانه‌ای نشود، با کمال میل قبول کرد.
توصیه جالب زلاتان به آقای گل جام جهانی
زلاتان، ستاره سوئدی و 37 ساله تیم لس آنجلس گلکسی، به هری کین توصیه کرد از تاتنهام جدا شود.
گریه های طارق به معنای پایان جام!
گریه های طارق همام ستاره تیم ملی فوتبال عراق حتی در صورت صعود این تیم شاید به معنای پایانی باشد بر حضور او در مسابقات جام ملت ها.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سلفی گوچی با خواننده مشهور ترکیه‌ای
رضا قوچان نژاد، بازیکن محبوب کشورمان عکسی از خود با خواننده مشهور ترکیه ای، «اِبرو گوندش» را در اینستاگرام خود منتشر کرد.
ضرب و شتم دانش‌آموز افغان در مدرسه
معلمی یک دانش آموز افغانی را مورد ضرب و شتم و توهین قرار می دهد. اطلاعات بیشتری از این ویدئو در دسترس نیست.
شوخی سلطانی‌فر با مجتبی عابدینی
مراسم افتتاح موزه ورزش با حضور مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان و سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک روز گذشته (یکم بهمن) برگزار شد.
نامزدهای اسکار نود و یکم اعلام شد
نامزدهای اسکار نود و یکم در ۲۴ بخش اعلام شد.
صعود سخت کره جنوبی به جمع ۸ تیم برتر آسیا- سد بحرین در وقت‌های اضافه شکست
تیم ملی فوتبال کره‌ جنوبی موفق شد مقابل بحرین به برتری دست پیدا کند و به مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا راه پیدا کند.
سوال ۷ نماینده مجلس در مورد پرونده «سکه ثامن» تقدیم هیات رئیسه شد
مالیات آستان قدس رضوی برای تکمیل و تجهیز مدارس اختصاص می‌یابد
اعلام وصول طرح سهمیه بندی بنزین-ارجاع ۱۹ ایراد cft به مجمع-پاسخ‌های قانع کننده زنگنه و...
وحدتی: دستگاه‌ها دستاوردهای انقلاب را برای مردم تبیین کنند
پیام تسلیت رئیس مجلس در پی درگذشت برادر مهدی فضائلی
لطفی: از اطلاعات فرهنگیان در نرم افزارˮسیناˮ سوءاستفاده می‌شود
تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور
افزایش بودجه کمیته امداد و بهزیستی اضطراری در مجلس مورد توجه قرار گیرد
نماینده اهر: هر ایرانی باید یک شغل دولتی داشته باشد
چرا کالاها ارزان به دست مردم نمی‌رسد؟