نیازمند انسجام ملی هستیم

13:08 ۹۴ روز و ۸ ساعت پیش ایرنا 161 0
نیازمند انسجام ملی هستیم

تهران-ایرنا- پنج نفر از نمایندگان مجلس در نطق میان دستور امروز خود بر ضرورت انسجام میان مردم، نمایندگان و مسئولان کشور تاکید کردند و تکیه بر اراده ملت و اعتماد به دانشمندان، جوان و شرکت های دانش بنیان در جنگ اقتصادی را ضروری دانستند.

ایرنا

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، نظر افضلی نماینده مردم نهبندان و سربیشه در نطق میان دستور امروز -چهارشنبه- مجلس شورای اسلامی، با بیان این که انسجام ملی و استفاده از نخبگان موجب خنثی‌سازی نقشه دشمنان می‌شود، گفت: در شرایطی قرار داریم که دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی ایران تمام عزم خود را برای ضربه زدن به اقتصاد کشور جمع کرده اند و در تلاش هستند که مردم را نسبت به مسئولان بی اعتماد کنند.
وی افزود: بیش از هر زمان دیگری نیازمند انسجام ملی و استفاده از نخبگان بدون هیچ محدودیت سیاسی هستیم؛ مسئولان کشور در حال حاضر باید صداقت و شفافیت با مردم را پیشه کنند؛ این مهم بهترین سرمایه برای مدیریت مشکلات کشور خواهد بود.
نماینده نهبندان در مجلس در ادامه به برخی مشکلات حوزه انتخابیه خود و برخی ضعف های مدیریتی در کشور اشاره کرد و خواستار رسیدگی به مسائل موجود شد.

**باید اقتصاد را به مردم واگذار کنیم
محمدابراهیم رضایی نماینده مردم خمین و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نیز در نطق میان دستور خود گفت: انقلاب اسلامی میوه مکتب علوی حسینی و زینبی است و همیشه پایدار خواهد بود و هیچ دشمنی نمی‌تواند آن را ذلیل کند. شاید گاهی در مشکلات بیفتد ولی هیچگاه ذلت نمی‌پذیرد.
وی با تاکید بر این که معلم این مکتب (انقلاب اسلامی) حضرت زینب (س) است، افزود: ملت ایران تربیت یافته مکتب آن حضرت است و از مسئولین هم انتظار دارد که این گونه باشند؛ مردم نمی‌پذیرند که مسئولان دل در گرو غرب داشته باشند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: حاکمان آمریکا آرزو دارند ملت ایران نتوانند جشن 40 سالگی انقلاب را برگزار کنند ولی به کوری چشم آنها ملت ایران با شکوه‌تر از سال‌های گذشته جشن 40 سالگی انقلاب را برگزار می کند و یک شکست دیگر به شکست‌های آمریکا اضافه خواهد کرد؛ مردم ایران با سربلندی از جنگ اقتصادی بیرون می‌آیند.
رضایی به مساله فلسطین و نقش دسیسه های آمریکا در این زمینه اشاره کرد و افزود: آمریکا تلاش می‌کند موضوع فلسطین به فراموشی سپرده شود، اما اسراییل و اربابش آمریکا باید این را بدانند که فلسطین روز به روز قوی‌تر می‌شود و جوانان حماس در محور مقاومت تمام رویاهای آنها را بر هم می‌زنند و شیشه عمر صهیوینست را می‌شکنند. زیرا در جنگ دو روزه آثار نابودی اسراییل نمایان شد.
این نماینده مجلس با تاکید بر لزوم وحدت میان مسئولان و نمایندگان، گفت: مسئولان و نمایندگان اگر با یکدیگر متحد و به نصرت الهی امیدوار باشیم -مانند سالهای دفاع مقدس- با وجود تحریم‌ها و تهدیدهای دشمن عبور می‌کنید، زیرا خداوند چراغ هدایت خود را برای ما روشن می‌کند.
وی به نقش داشنمندان و شرکت های دانش بنیان در عبور از تحریم ها تاکید و خاطرنشان کرد: به برکت وجود دانشمندان، اندیشمندان و جوانان خلاق و حرکت خودجوش آنان در تشکیل شرکت‌های دانش بنیان با وجود حمایت حداقلی یک خلاقیت و شکوفایی در اقتصاد ایجاد خواهد شد.
رضایی ادامه داد: اگر دولت و مجلس از این موضوع حمایت کنند به زودی کشور بیمه مجاهدت این عزیزان خواهد شد؛ برای استمرار این حرکت باید از این جوانان خلاق و شرکت های دانش‌بنیان حمایت شود؛ ما باید اقتصاد را به مردم واگذار کنیم و سایه دولت از اقتصاد کوتاه شود؛ باید راه تولید ثروت توسط مردم باز شود.
وی با بیان این که بودجه کشور منطق اداره کشور را نشان می‌دهد، تصریح کرد: ما شاهد ناکارآمدی بودجه ریزی هستیم و هیچ گاه این موضوع تغییری هم نمی‌کند، اگر این موضوع تغییر کند بسیاری از مشکلات رفع می‌شود. بودجه حول سیاست‌های ابلاغی شکل نمی‌گیرد و اهداف را مشخص نمی‌کند، برای ظرفیت‌های مردمی جایگاهی قائل نیست؛ صاحب نظران باید مدل مناسبی برای این موضوع ایجاد کنند و کشور را از این گرفتاری رها کنند.
وی ادامه داد: سال‌هاست که از سوی رهبر معظم انقلاب سیاست‌های کلی تصویب شده و به قوا ابلاغ می‌شود، اما در مسیر اجرا یا عملیاتی نمی‌شود یا با کاستی به اجرا در می آید که این خود موجب خساراتی می‌شود؛ اعمال نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های ابلاغی ضروری است تا خسارت‌های وارده جبران شود و میزان کم کاری‌های دستگاه‌ها شفاف شود. هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام باید در این باره از سوی مجلس حمایت شود.

**لایحه بودجه 98 با شرایط تحریم همسویی ندارد
شکور پورحسین نماینده مردم پارس‌آباد در مجلس شورای اسلامی نیز در نطق میان دستور امروز- چهارشنبه- گفت: لایحه بودجه سال 1398 با شرایط ناشی از اعمال تحریم‌های ظالمانه نظام سلطه همسویی ندارد و نیازمند بازنگری و توجه جدی به ریشه‌کنی فقر، فاصله طبقاتی، بیکاری و آسیب‌های اجتماعی است.
وی افزود: بی‌حرمتی به نماینده مجلس و تقطیع و تحریف آن در فضای مجازی و حملات تخریبی گسترده‌ای علیه شأن نمایندگی و مجلس متوجه کرد. با الهام از آموزه‌های دین مبین اسلام، کرامت انسانی هر فرد فارغ از جنس، رنگ، نژاد و موقعیت آن فرد واجب است.
وی ادامه داد: نماینده نماد و سمبل اراده جمعی ملت و ناظر تعیین شده ملت بر رفتار دولت، در مقابل مردم پاسخگو می‌باشد. احترام به یک نماینده، احترام به همه نمایندگان و توهین به او، توهین به عموم انتخاب کنندگان تلقی می‌شود. از هیات رییسه و حتی مقامات عالی دولت انتظار دارم به حفظ شأن و جایگاه نمایندگان بیش از پیش اهتمام کنند.

**بعضی نطق ها، شان مجلس را زیر سوال می برد
سیدکاظم دلخوش نماینده مردم صومعه سرا و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس هم در نطق میان دستور خود، با بیان این که «تربیون مقدس خانه ملت را نباید به تربیون تبلیغاتی تبدیل کنیم.» از این رویه نمایندگان مجلس انتقاد کرد.
وی اظهارداشت: بعضی نطق‌های همکاران‌ شان مجلس را زیر سوال می‌برد؛ خواهش من این است که وقتی همکاران پشت تربیون می‌آیند مشکلات مردم و حوزه انتخابیه بگویند.
وی افزود: مجلس عصاره فضایل ملت است، ما باید حرمت و شان مجلس را حفظ کنیم؛ اینکه یک نماینده در حوزه انتخابیه‌ای به خوبی پاسخگوی مردم نبوده و هیچ فشاری بر دوش او نیست نباید همه نمایندگان را در مظان اتهام قرار دهد و باعث شود که فضای مجازی ناسالم به قضایا دامن بزند.
این نماینده مجلس ادامه داد: مردم مشکلات را به ما سوق می‌دهند پس ما نباید یکدیگر را در این جا مورد خطاب نادرست قرار دهیم. اگر ما از این تریبون درست استفاده نکنیم قطعا در خارج از این جا خصوصا در فضای مجازی به این سوءاستفاده‌ها دامن زده می‌شود.

**حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری را همسان سازی کنیم
روح الله بابایی صالح نماینده مردم بویین زهرا در مجلس شورای اسلامی خطاب به رییس جمهوری گفت: با دو هزار میلیارد تومان نمی توانیم حقوق بازنشستگان کشوری و لشگری و تامین اجتماعی را همسان سازی کنیم، در این شرایط نیاز به اعتباری بالغ بر 30 هزار میلیارد تومان احساس می‌شود.
وی با بیان این که همه آگاه هستیم که اقشار مختلف جامعه اعم از کارمندان، بازنشستگان و کارگران وضعیت نامطلوبی دارند، از رییس جمهوری درخواست کرد: فکر و چاره ای کند تا در بودجه 98 گوشه‌ای از مشکلات این عزیزان را مرتفع کنیم.
سیام**3050**1336


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

اعتبارات کافی برای آبخیزداری و مقابله با سیل تخصیص نمی یابد
گنبدکاووس - ایرنا - رئیس سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور با بیان اینکه منشاء سیل حوزه آبخیز است، گفت: اعتبارات تخصیصی برای انجام اقدامات زیربنایی در زمینه آبخیزداری به منظور مقابله اساسی و ریشه ای با مخاطرات سیل، کافی نبوده و پاسخگوی نیازها نیست.
حدود 2.5 تن گوشت غیربهداشتی در همدان کشف شد
همدان - ایرنا - مسئول طرح سلامت نوروزی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: 2 تن و 300 کیلوگرم گوشت قرمز خارج از چرخه مصرف در شهر همدان کشف و معدوم شد.
سیل و برف 180 میلیارد تومان به کشاورزی شرق مازندران خسارت زد
ساری-ایرنا- نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی برآورد اولیه خسارت سیل و برف مزارع کشاورزی شرق استان را افزون بر یکهزار و 800 میلیارد ریال اعلام کرد.
خسارت 11 هزار میلیارد ریالی سیل به کشاورزی گلستان
گرگان - ایرنا - وزیر جهاد کشاورزی گفت که بروز سیل در گلستان حدود 11 هزار میلیارد ریال به بخش کشاورزی، باغبانی و دامی این استان خسارت وارد کرد.
ترافیک در 5 جاده کشور نیمه سنگین است
تهران - ایرنا - رئیس مرکز اطلاعات و کنترل راهور نیروی انتظامی گفت: ترافیک در 5 جاده کشور نیمه سنگین اما پر حجم و روان است.
صندوق بازنشستگی، آماده کمک به سیل‌زدگان گلستان
تهران - ایرنا- مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری از آمادگی و امداد رسانی هلدینگ‌ها و شرکت‌های تابعه این صندوق برای کمک به سیل‌زدگان استان گلستان خبر داد.
هزارچشم تا مریوان
سنندج - ایرنا - هر نقطه از کردستان سرشار از زیبایی های خاصی است که گردشگران زیادی را از نقاط مختلف دنیا به خود جذب می کند و در این بین برای دیدن چشم اندازهایی بکر و دلنواز و گذشتن از پیچ های زیبا و خطرناک در شهرستانی هم چون مریوان باید هزارچشم داشت.
روند ابتلا به بیماری ویروسی در قروه کاهش یافت
سنندج - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: پس از ابتلای بیش از هزار و 900 نفر به بیماری ویروسی نورواک در قروه، مبتلا شدن به آن اکنون روند کاهشی به خود گرفته است اما مردم همچنان بهداشت فردی را رعایت کنند.
ترافیک در ورودی های مشهد سنگین است
مشهد- ایرنا- رئیس پلیس راه خراسان رضوی گفت: هم اینک ترافیک خودرویی در ورودی های شهر مشهد سنگین است.
گُمیشان در گلستان وضعیت اضطراری گرفت
گرگان - ایرنا - میلیونها متر مکعب روان آب و سیلاب جاری شده ناشی از طغیان رودخانه ها و مناطق شرق گلستان که به شهر گُمیشان نزدیک شده است؛ این منطقه غربی استان را در وضعیت اضطراری قرار داد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سیل؛ چه بر سر مردم گلستان آورد
گرگان - ایرنا - بارندگی های رگباری در آغاز سال نو اگرچه نعمت الهی برای مردم گلستان به ارمغان آورد؛ اما حجم بالای روان آب ها و سیلاب ناشی از طغیان رودخانه ها و سرریز شدن سدها بخش وسیعی از این استان بویژه شمال را در برگرفته و از شرق به غرب در حرکت است.
ویدئو - با برخی شگفتی‌های برج طغرل آشنا شوید
«برج طغرل» را یکی از زیباترین آثار تاریخی با پیشینه‌ای برابر ۹ قرن یعنی متعلق به دوره سلجوقی می‌دانند. مورخان معتقدند «طغرل بیک سلجوقی» مؤسس و نخستین پادشاه سلسله سلجوقیان در این برج آرمیده و همین امر سبب شده تا این اثر ملی به نام «برج طغرل» شهرت یابد. برای این بنای تاریخی کاربری‌های مختلفی مانند «ساعت»، «منعکس‌کننده صدا» و «راهنمای مسافران» عنوان کرده‌اند. برای رسیدن به برج طغرل در شهرری، خیابان ابن‌بابویه و در مقابل سردر شرقی، استفاده از مترو بهترین راه ممکن است. در فاصله مترو تا برج نیز تاکسی و اتوبوس‌هایی که در مقابل درِ خروجی مترو منتظر مسافران هستند، شما را به مقصد می‌رسانند.
سرمایه‌گذاران خارجی در مناطق آزاد کم شدند
آمارها نشان می‌دهد میزان جذب سرمایه خارجی در ۱۱ ماهه نخست سال 1397 نسبت به سال قبلش بیش از ۳۲ درصد کاهش داشته، این در حالی است که این آمار در سال ۱۳۹۶ روند افزایشی داشته است.
واردات ۲۰۳ تن عروسک به کشور+ جدول
براساس آمار گمرک در ۱۱ ماهه سال ۹۷ بالغ بر ۲۰۳ تن انواع عروسک از ۲ کشور جهان وارد ایران شده است.
موفقیت تیم ملی فوتبال امید، با وجود بدشانسی در راه المپیک
پیشکسوت فوتبال ایران می‌گوید با وجود بدشانسی تیم ملی فوتبال امید کشورمان در بازی برابر ترکمنستان و وجود چند مصدوم، امیدوار است این تیم بتواند امید ایران برای کسب سهمیه المپیک را زنده نگه دارد.
رییس مجلس: سیل زدگان گلستان حمایت می شوند
رییس مجلس: سیل زدگان گلستان حمایت می شوند
عارف: نهادهای دولتی از تمام ظرفیت خود برای بهبود وضعیت مردم سیل‌زده استفاده کنند
رییس مجلس: مردم سیل زده گلستان نگران دریافت خدمات نباشند
رییس مجلس: مردم سیلزده گلستان نگران دریافت خدمات نباشند
رییس مجلس برای ارزیابی مناطق سیلزده وارد گلستان شد
لاریجانی: بسته‌های حمایتی برای مردم سیل زده مازندران در نظر گرفته شود
بازدید لاریجانی از مناطق سیل زده ساری
نقوی حسینی: محور مقاومت اجازه تجاوز رژیم صهیونسیتی به بلندیهای جولان را نمی‌دهد
فعال کردن اشتغال مردم اولویت اصلی بازسازی سیل مازندران است