بازیگری که پرسپولیسی بود اما استقلالی شد!

08:32 ۳۰ روز و ۱۵ ساعت پیش افکار نیوز 67 0
بازیگری که پرسپولیسی بود اما استقلالی شد!

بازیگر توانمند سینما و تلویزیون گفت: بعد از گل مرحوم دانایی‌فرد، نزدیک بود اوباش‌های اسکاتلندی ما را بزنند.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،چندی پیش مستند تاریخ باشگاه استقلالبه نام «آبی به رنگ آسمان» اکران شد. فیلمی روایت‌گونه از چگونگی شکل گرفتن باشگاه دوچرخه‌سواران (نام ابتدایی باشگاه استقلال) تا تأثیر ستارگانی مثل جباری، دانایی‌فرد، حجازی و...
یکی از راویان این مستند، همایون ارشادی، بازیگر توانمند سینما و تلویزیونبود، هنرمندی که با صدای جذابش قسمتی از تاریخ باشگاه استقلالرا روایت می‌کند. ارشادی که از طرفداران پر و پا قرص این تیم است، می‌گوید به خاطر عشقی که به این باشگاه و رنگ آبی داشته، حاضر شد در این مستند همکاری کند. به همین بهانه گفت‌وگویی همایون ارشادی ترتیب دادیم. او در صحبت با ما از خاطراتش در
جام جهانی۱۹۷۸ آرژانتین، ورزشگاه خاطره‌انگیز شیرودی و همچنین شرایط فعلی استقلال گفت که خواندن آن خالی از لطف نیست.
* از مستند آبی به رنگ آسمان شروع کنیم. فیلم را چطور دیدید؟
فیلم بسیار خوب و جالبی بود. باید به همه عوامل سازنده این مستند خسته‌نباشید گفت. این فیلم تمام خاطرات من و هم‌نسل‌های من است. به شخصه خیلی فیلم را دوست داشتم و لذت بردم.
* چه شد قبول کردید به عنوان راوی با این فیلم همکاری کنید؟امیر رفیعی از دوستان بسیار خوب من است و وقتی پیشنهاد همکاری به دستم رسید، با جان و دل قبول کردم، چون عاشق استقلال و رنگ آبی هستم.
* از چه زمانی به فوتبالو باشگاه استقلال علاقه‌مند شدید؟از بچگی. من آبادانی‌ام و آبادان هم مهد فوتبال است. نمی‌شود کسی اهل این شهر باشد، ولی عاشق فوتبال نشود. این ورزش در
پوستو خون مردم این شهر جاری است. راستش من ابتدا طرفدار شاهین و رنگ قرمز شدم، ولی بعد از اینکه شاهین منحل و
پرسپولیستشکیل شد و مدیریت این تیم به دست عبده افتاد، خیلی موافق او و سیاست‌هایش نبودم و به همین دلیل طرفدار باشگاه تاج یا استقلال فعلی و رنگ آبی شدم و از آن زمان آبی ماندم.
* شرایط این روز‌های استقلال را چطور ارزیابی می‌کنید؟استقلال در ابتدای فصل تمریناتش را دیر شروع کرد. همچنین چند بازیکن کلیدی خود را به دلیل سوءمدیریت باشگاه از دست داد و بازیکنان جدیدی که به خدمت گرفت، زمان می‌برد تا با هم هماهنگ شوند و در باشگاه بزرگی مثل استقلال جا بیفتند. البته یکسری از
مشکلاتبرای همه تیم‌ها وجود دارد و مختص یک باشگاه نیست، ولی روند استقلال در هفته‌های اخیر صعودی و رو به رشدبوده و می‌شود به آینده این تیم امیدوار بود. من مطمئن هستم استقلال روز به روز بهتر و هماهنگ‌تر می‌شود.
* جدا شدن بازیکنان تأثیرگذار چقدر در عدم نتیجه‌گیری استقلال تأثیر داشته است؟قطعاً تأثیر زیادی داشته. همه آن‌هایی که رفتند از مهره‌های فیکس و خوب استقلال بودند. شما حال و روز
رئال مادریدرا با آن همه افتخار نگاه کنید. می‌بینید جدایی ستاره‌ای مثل رونالدو چقدر روی این تیم تأثیر منفی گذاشته است.
* حالا که به پایان بازی‌های نیم‌فصل رسیدیم، صحبت‌هایی مبنی بر بازگشت بعضی از بازیکنانی که اول فصل جدا شدند، به گوش می‌رسد. نظر شما چیست؟
به نظرم تصمیم‌گیری با شفر است و او باید در این مورد نظر بدهد. باید دید آیا شفر به این بازیکنان نیاز دارد یا خیر و باید دید میزان آمادگی این بازیکنان در صورت بازگشت چقدر است. اگر کادر فنی صلاح بداند که بازگشت آن‌ها به استقلال کمک خواهد کرد، بسیار هم عالی است.
* عملکرد شفر را چطور ارزیابی می‌کنید؟عملکرد شفر عالی نیست، ولی در مجموع مثبت است. امیدوارم او در استقلال حفظ شود و مدیران استقلال دچار اشتباه نشوند.
* استقلال این فصل می‌تواند مدعی قهرمانی باشد؟خیر، به نظرم استقلال امسال مدعی قهرمانی نیست و نمی‌تواند اول شود، ولی مطمئنم اگر شفر حفظ شود و مشکلات این فصل تکرار نشود، سال بعد جام مال ماست و استقلال قهرمان لیگ برترمی‌شود.
* به نظر شما چه تیم‌هایی مدعی قهرمانی در این فصل هستند؟من فکر می‌کنم یک تیم بین پرسپولیس یا سپاهان قهرمان لیگ برتر می‌شود. هر دو تیم بسیار قدرتمند هستند و بازیکنان باکیفیتی دارند و شانس‌های نخست قهرمانی به حساب می‌آیند.
* عده‌ای می‌گویند اگر شفر در این فصل با استقلال قهرمان نشود، یک مربی ایرانی برای سال آینده جانشین او می‌شود.
این بدترین نوع نگاه به مسائل فوتبالی است و پایین بودن سطح فکری این عده را می‌رساند. به نظرم اخراج شفر و روی آوردن به یک مربی ایرانی عقب‌گرد محض است و مطمئناً خوشایند هواداران استقلال نخواهد بود.
* در چند وقت اخیر و بعد از شکست پرسپولیس در فینال آسیا مقابل کاشیماآنتلرز ژاپن، در ورزشگاه‌های مختلف برای کری خواندن پرچم ژاپنرا به ورزشگاه می‌آورند. نظر شما به عنوان یک استقلالی چیست؟
به نظرم این کار اصلاً خوشایند نبود و من مخالف آوردن پرچم ژاپن به ورزشگاه‌ها هستم. در درجه اول من یک ایرانی هستم و قبل از اینکه استقلال را دوست داشته باشم، عاشق کشورم
ایرانهستم. کری خواندن خوب است و من به شدت از آن استقبال می‌کنم، ولی این رفتار‌ها به نظرم اصلاً مناسب نیست.
* اهل ورزشگاه رفتن هم هستید؟من دو جام جهانی ۱۹۷۸ آرژانتینو ۱۹۹۰ ایتالیارا از نزدیک دیدم و قبل از انقلاب همه بازی‌ها را در شیرودی از نزدیک نگاه می‌کردم، ولی بعد از انقلابهنوز موفق نشدم به استادیوم بروم. یکی از دلایل مهم هم این بود که من سال‌ها خارج از کشور زندگی می‌کردم، ولی خیلی علاقه‌مندم به ورزشگاه بروم و فوتبال را از نزدیک تماشا کنم. اتفاقاً قرار بود همراه مصطفی زمانی که به شدت هم پرسپولیسی است، برای دیدن فینال آسیا به ورزشگاه برویم، ولی موفق به تهیه بلیت نشدیم.
  * گفتید دو جام جهانی را از نزدیک تماشا کردید. چه خاطره‌ای از آن‌ها دارید؟
در جام جهانی ۱۹۷۸ همراه سه تا از دوستانم به آرژانتین رفتیم تا بازی‌های تیم ملی را از نزدیک ببینیم. روز
بازیبا اسکاتلند، چون بلیت‌فروشی در بانک انجام می‌شد بعد از خرید بلیت به هتل محل اقامت تیم ملیرفتیم، ولی پلیس اجازه نمی‌داد وارد هتل شویم. همزمان
حشمت مهاجرانیبرای کاری به جلوی در ورودی هتل آمده بود و ما وقتی به او گفتیم از ایران آمدیم، با هماهنگی پلیس اجازه داد تا به داخل برویم و ناهار را کنار ملی‌پوشان صرف کنیم که برای من بسیار جالب و جذاب بود. هنگام بازی هم ما در قسمتی از ورزشگاه بودیم که چند تن از هواداران اوباش اسکاتلندی هم در نزدیکی ما حضور داشتند و وقتی مرحوم ایرج دانایی‌فرد آن گل را به آن‌ها زد، یکی از بوقچی‌های ایرانی به میان اسکاتلندی‌ها رفت و بوق می‌زد که این کار باعث
خشمو عصبانیت اوباش‌ها شد و آن‌ها می‌خواستند ما را بزنند. در جام جهانی ۱۹۹۰ هم به دلیل غیبت ایران، من طرفدار ایتالیا بودم که متأسفانه در بازی نیمه‌نهایی مقابل آرژانتین در ضربات پنالتی باخت و نتوانست به فینال برسد که این خاطره تلخ من از آن جام جهانی بود.
* فوتبال خارجی هم پیگیری می‌کنید؟بله به شدت طرفدار اینتر و تیم ملی ایتالیا هستم که متأسفانه هیچ‌کدام شرایط مطلوبی ندارند، ولی ما همچنان هوادارشان باقی می‌مانیم. جالب است بدانید من در ایتالیا و شهر ونیز درس می‌خواندم، ولی هر هفته یک‌شنبه‌ها برای دیدن بازی‌های تیم محبوبم اینتر تا سن‌سیرو می‌رفتم تا اینتر را تشویق کنم. بازیکن محبوبم در اینتر، ساندرو ماسولا بود که بازیکن فوق‌العاده‌ای بود و من عاشقش بودم.
* از بازیکنان داخلی کدام بازیکن را دوست داشتید؟حسن روشن فوق‌العاده بود و سبک بازی او را می‌پسندیدم. از بازیکنان نسل جدید هم
فرهاد مجیدیرا دوست داشتم.
* به نظر شما بهترین بازیکن تاریخ چه کسی است؟من فکر می‌کنم مسی و رونالدو دیگر تکرار نمی‌شوند. کار‌هایی که آن‌ها انجام می‌دهند اعجاب‌انگیز و فوق‌العاده است. اتفاقاً چند وقت قبل خواندم پله در مصاحبه‌ای از مسی انتقاد می‌کرد و می‌گفت او بهترین بازیکن تاریخ نیست. به نظرم پله به مسی حسادت می‌کند و از روی حب و بغض این حرف‌ها را زده است.
* در آستانه جام ملت‌های آسیا قرار داریم، تیم ملی می‌تواند قهرمان این مسابقات شود؟بله، قطعاً می‌تواند. شرایط تیم ملی بسیار خوب است.
کادر فنی و بازیکنانباکیفیتی داریم و تیم ملی می‌تواند قهرمان این دوره جام ملت‌های آسیا شود. هر چند در این راه فکر می‌کنم ژاپن اصلی‌ترین رقیب ما خواهد بود.
* نظر شما در مورد کی‌روش چیست؟کی‌روش فوق‌العاده است و به نظرم بهترین مربی تاریخ تیم ملی به حساب می‌آید، ولی از دید من باید برود و وقت ترک ایران فرا رسیده است. من فکر می‌کنم اگر مربیان جوان‌تر بیایند بهتر است، چون تیم ملی نیاز به نفس تازه دارد.
* در مورد حضور خانم‌ها در ورزشگاه چه نظری دارید؟آن‌قدر این مسئله پیش‌پا افتاده است که نیاز به بحث ندارد. حق همه بانوان است که به ورزشگاه بروند. حضور خانم‌ها
انرژیمثبت به بازیکنان می‌دهد. مثلاً چه اشکالی دارد خواهر، مادر یا همسر بازیکنان به ورزشگاه بیایند. اتفاقاً من فکر می‌کنم حضور بانوان باعث می‌شود جو بد موجود در استادیوم‌ها بهتر و فحاشی‌ها کمتر شود. وقتی آقایان ببینند زن در ورزشگاه حضور دارد، مثل ناموس خودشان با آن‌ها رفتار و رعایت بسیاری از مسائل اخلاقی را می‌کنند. قبل از انقلاب
زن و مرددر همین ورزشگاه‌ها کنار هم می‌نشستند و کسی نگاه چپ به خانمی که کنارش حضور داشت، نمی‌کرد.
  * اهل کل‌کل و کری خواندن هم هستید؟بله به شدت با همه کل کل می‌کنم. راستش تقریباً همه اطرافیانم پرسپولیسی هستند و من برای‌شان کری می‌خوانم، ولی از همه بیشتر با همسرم و مصطفی زمانی که پرسپولیسی چندآتشه هستند، کل‌کل می‌کنم.
  


گروه های زیر مجموعه ورزشی

فوتبال و فوتسال
فوتبال و فوتسال

آخرین اخبار

آمار جالب مهاجم ساوتهمپتون؛ هر مربی، یک گل!
4 گل آخر مهاجم ساوتهمپتون برای 4 سرمربی آخر این تیم به ثمر رسیده اند.
سولاری: ایسکو؟ صد بار به این سوال پاسخ داده‌ام
سانتیاگو سولاری، سرمربی جوان رئال مادرید، تاکید کرد از کریم بنزما در بازی با سویا استفاده خواهد کرد.
بازگشت عقیل اعتمادی به آلمیره سیتی
دروازه بان ایرانی با قرارداد دو و نیم ساله به تیم آلمیره سیتی هلند پیوست.
پیروزی پُرگل امیدها برابر کویت
تیم فوتبال امید در دومین بازی خود در تورنمنت قطر برابر کویت به پیروزی دست یافت.
المعزعلی؛ اولین آقای گل غیرآسیایی جام ملت‌ها
بازیکنی که چند ماه قبل از جام یازدهم ملت های آسیا در امارات 96 در شهرهای حومه خارطوم سودان به دنیا آمد حالا در یک قدمی تبدیل شدن به اولین آقای گل غیرآسیایی جام ملت ها قرار دارد.
سویا - بارسلونا، در یک چهارم نهایی جام حذفی
قرعه کشی مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی اسپانیا برگزار و در آن مشخص شد که دو فینالیست فصل گذشته این رقابت‌ها باید مقابل یکدیگر قرار بگیرند.
واکنش کلوپ به رکورد فوق العاده لیورپول
یورگن کلوپ، سرمربی آلمانی لیورپول، در کنفرانس مطبوعاتی دیدار برابر کریستال پالاس حاضر شد.
گردنه امین الله بجنورد بازگشایی شد
بجنورد - ایرنا- گردنه امین الله در مسیر بجنورد- آشخانه که اوایل جمعه شب به علت برف و کولاک بسته شده بود، بازگشایی شد و سرگردانی چند ساعته مسافران این مسیر، پایان یافت.
مشکلات اقتصادی اعتماد عمومی را خدشه دار می کند
سمنان- ایرنا- معاون پارلمانی آستان قدس رضوی گفت: مسایل اقتصادی در کشور، مانند پایین آمدن تراز مالی و مسایل بانکی، باعث خدشه دار شدن اعتماد عمومی می شود.
2 طرح اشتغالزایی در منطقه آزاد چابهار کلنگ زنی شد
چابهار- ایرنا- 2 طرح اشتغالزایی با حضور استاندار سیستان و بلوچستان، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار و شماری از سرمایه گذاران در منطقه آزاد چابهار کلنگ زنی شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

۱۰ دیوار مرزی در جهان که کسی حرفی از آن‌ها نمی‌زند!
این روز‌ها بحث دیوار مرزی مکزیک از جنجالی‌ترین موضوعاتی است که تاریخ سیاست ایالات متحده را درگیر خود ساخته است. موضوع ساخت دیوار مکزیک چنان برای ایالات متحده دردسرساز شده که بزرگ‌ترین و طولانی‌ترین تعطیلی تاریخ دولت این کشور را رقم زده است.
تمدید طولانی مدت قرارداد مدافع لیورپول
اندرو روبرتسون قرارداد خود را با لیورپول تمدید کرد تا حضورش در این تیم تداوم داشته باشد.
بازتاب جهانی پرتاب دست ۷۰ متری بیرانوند
پرتاب های دست بلند علیرضا بیرانوند در بازی ایران و عراق توجه زیادی را در رسانه های جهان به خود داشت.
۵ سکانس از جدال‌های ایران با عمان
عمان، حریف ایران در مرحله یک هشتم نهایی، رقیبی آشنا برای فوتبال ایران محسوب می‌شود و تیم ملی خاطرات تلخ و شیرین زیادی برابر این تیم داشته است.
احتمال اجرای جریمه ریالی سربازی در سال آینده
تهران- ایرنا- رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه طرح جریمه ریالی سربازی در لایحه بودجه نیامده است، گفت: البته نمایندگان این طرح را پیشنهاد دادند تا سال آینده لحاظ شود ولی این امر منوط به مذاکره با ستادکل نیروهای مسلح است.
سایه تیره بحران سیاسی قطر و عربستان در مستطیل سبز
دستیار سابق مورینیو هدایت الدحیل را بر عهده گرفت
ثبات به تیم پدیده برگشت
پرسپولیس با چهار گل الشحانیه را شکست دادند
پرسپولیس تیم قطری را گلباران کرد
کی‌روش: زمان حال برای من همه چیز است
داور دیدار ایران - عمان مشخص شد
ترکیب پرسپولیس برای بازی با الشحانیه
دشواریِ شیرین کار کردن در ایران از زبان دستیار کی روش
رکوردی که در این دوره جام ملتها شکسته شد