سرد شدن روابط ایران و پاکستان آرزوی کیست؟

06:45 ۱۸۸ روز و ۲۱ ساعت پیش افکار نیوز 439 0
سرد شدن روابط ایران و پاکستان آرزوی کیست؟

حملات اخیر تروریستی به یگان‌های مرزی ایران و پاکستان سبب سوء استفاده دشمنان این دو کشور و کسانی که قصد دیدن روابط تنگاتنگ و صمیمانه بین دو کشور را ندارند، شده است.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،«حسین محمدی» با ارسال یادداشتی نوشت؛ رسانه‌های اردو زبان منافق در برخی کشورهای عربیو حتی داخل پاکستان و کسانی که به هر نحو علاقه‌مند به دوستی و ارتباط قوی و روابط تنگاتنگ بین دو کشور نیستند، تلاش می‌کنند فضای رابطه فیمابین ایران و پاکستانرا متشنج کنند و حتی امید دارند دو کشور را به سمت جنگو یا درگیری نظامی هر چند موقت پیش ببرند.
بر کسی پوشیده نیست که گروه‌های تروریستی مستقر در بلوچستان پاکستان مورد حمایت عربستان سعودیمی‌باشند و هدف آنها تنها تهدید امنیت ایراناست و نه شعارهایی مبنی بر دفاع از حقوقبلوچ ها و یا اهل سنت در سیستان و بلوچستان.
عربستان سعودی سالها است با سرمایهگذاری‌های کلان و استراتژیک با حمایت غرب روی گروه‌های تروریستی مستقر در پاکستان، تا حدی توانسته امنیت کشورهای محیط این کشور را حداقل در مناطق مرزی به صورت برهه‌ای بهم بزند.
عملکرد تروریست‌ها به پاکستانو ایران محدود نمی‌شود و تعداد زیادی از تروریست‌های بین‌المللی موجود در سوریه، عراق، یمنو شمال آفریقا همه در مناطق مرزی بین پاکستان و افغانستانآموزش دیده اند یا در حال آموزش هستند.
اما در هر حال از زمان تاسیس پاکستان تاکنون تهران و اسلام آباد همیشه از روابطی بسیار دوستانه و صمیمی برخوردار بودند و بصورت تاریخی هیچ وقت شاهد حتی یک مورد تشنج عمیق در روابط این دو همسایه با یکدیگر نبودیم، ولی در چند دهه اخیر عربستانسعودی با سرمایه گذاریروی تروریست‌ها و گروه‌های افراطی و امروزه روی رسانه های داخلی پاکستان و رسانههای اردو زبان امارات متحده عربیدرصدد است این روابط صمیمی و دوستانه بین دو همسایه را برهم زند.
با احضار شدن سفرای هر دو کشور توسط وزارت امور خارجهایران و پاکستان پس از هر حادثه تروریستی باید به این اصل دیپلماتیک توجه داشت که بدیهی است  یکی از اولین اصول همجواری در قوانین دیپلماتیک، جلوگیری کشورها از فعالیت دشمنان همسایگانشان در سرزمین خود می باشد و اگر چنین اصلی رعایت نشود این به دینمعنا است که کشورها اقدام به انجام فعالیت های متخاصم می نمایند. هر کشوری حق مسلم خود می داند واکنش مناسب به این حرکت‌ها نشان دهد و سفرا را به
وزارت امور خارجهخود احضار کند و دنبال راه چاره ای بگردند.
بدیهی است عربستان سعودی همواره برای اینکه بخواهد فضا را برای بر هم زدن روابط ایران و پاکستان متشنج نماید از رسانه‌های مزدور خود که در پاکستان و امارات متحده عربی هستند استفاده می کند.
دولتو مردم پاکستان باید متوجه باشند که این رسانه های مزدور هیچ وقت دلسوز پاکستان نیستند و نخواهند بود بلکه هدفشان فقط ضربه زدن به روابط دوستانه بین دو کشور ایران و پاکستان است.
طی تماس‌های دیپلماتیک میان مقامات سیاسی_ نظامی ایرانی و پاکستانی همه مقامات اسلام آباد و تهران بدون استثنا بر تلاش برای حفظ امنیت مرزها و حسن همجواری با یکدیگر تاکید داشتند و همه متوجه بودند که نباید در دام عربستان سعودی و آمریکا بیافتند.
اما راهکار چیست ؟اولا بر اساس معاهدات امنیتی و نظامی فیمابین دو کشور نیروهای امنیتی باید هنگ‌های مرزی مشترک جهت برخورد با اینگونه حوادث ایجاد کنند و شاید بهترین راه برای برخورد با تروریست‌ها همین باشد که هنگ‌های مرزی مشترک فعالیت خود را آغاز کنند و اگر گروه‌های تروریستی تحرکاتی را انجام دادند؛ هنگ‌های مرزی بدون در نظر گرفتن مرزهای سیاسی  حرکات آن‌ها را در نطفه خفه کنند و دو کشور با اتحاد همدیگر درگیر عملیات مشترک علیه دشمن زبون خود شوند.
سرد شدن روابط ایران و پاکستان آرزوی کیست؟
ثانیا اینکه با توجه به اذعان ژنرال آصف غفور سخنگوی ارتش پاکستان در نقش قدرتمند رسانه‌ها در این کشور و تاثیر گذاری بر مردم، دولت محترم پاکستان به ویژه تیم «فواد حسین چوهدری» در وزارت اطلاع رسانی و میراث ملی این کشور باید هر چه سریعتر اقدام به برخورد علیه رسانه‌هایی که به هر نحوی باعث ریختن آب در آسیاب دشمنان می‌کنند،کنند و  با رسانه‌هایی که با درست کردن جوی روانی و دادن خوراکخبری مسموم به عوام مردم ذهن‌ها را به سمتی که دشمن می‌خواهد منحرف کند نیز برخورد قاطعانه کند.
در پایان ذکر این نکته ضروری است که  ناکام ماندن عملیات های تروریستی اخیر در هر دو کشور علیه نیروهای نظامی و مرزی نه تنها باعث کوچکترین نزاع و تفرقه‌ای در روابط دوستانه و برادرانه بین ایران و پاکستان نخواهد شد بلکه دشمن بداند با اینگونه حرکات کثیف و شنیع خود در مناطق مرزی تنها سبب تقویت روابط صمیمانه‌تر و متحد شدن دو کشور علیه خود خواهد شد.
دشمن بداند پاکستان و ایران خیلی وقت است که به فهم مشترکی در جهت مقابله با تروریسمدر منطقه دست پیدا کرده‌اند و هرگز نخواهند توانست کوچکترین خدشه‌ای به روابط بین ایران و پاکستان وارد سازند.
 


گروه های زیر مجموعه سیاسی

سیاست خارجی
سیاست خارجی

آخرین اخبار

شروری که در زندان حافظ قرآن شد
۲۰ ساله بودم که وارد زندان شدم، خواندن قرآن برایم مشکل بود، اما نگاه خداوند شامل حالم شد و امروز توانسته ام به لطف خدا و مسئولان زندان حافظ کل قرآن شوم.
زمان طلایی برای ارتودنسی
یک متخصص دندان گفت: بهترین زمان برای معاینه دندان کودکان در سنین ۸ الی ۱۰ سالگی است.
راننده تاکسی با معرفت قزوینی!- عکس
مرد اونه که موقع بخشش هم نخواد شرمندگی فقیر رو ببینه ...
نشانه های خاموش سرطان خون
سردردها همیشه به دلیل استرس یا تنش نیستند. سردردهای مکرر ممکن است از سرطان خون یا حتی خونریزی در سر ناشی شوند.
مصرف نمک دریا ممنوع - گول تبلیغات را نخورید!
مشاور رئیس انجمن تغذیه ایران درخصوص مضرات نمک دریا و برخی تبلیغات گمراه کننده درباره توصیه به مصرف این نوع نمک نکاتی را بیان کرد.
استفاده از واکس کفش به جای کاکائو
معاون دفتر سلامت محیط کار وزارت بهداشت درباره استفاده از واکس کفش به جای کاکائو در دونات توضیح داد.
نشانه هایی که به شما می گوید شپش دارید
شپش سر نوعی حشره انگلی است که روی سر، مژه و ابرو‌ یافت می‌شود.
آبشار زیبایˮنام نیکˮدر سمنان- عکس
آبشار زیبای «نام نیک» میامی، هر ساله گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می‌کند. آبشار نام نیک از کوه‌های بلند منطقه سر چشمه گرفته است و در قسمت شمال غربی روستا واقع شده است.
رژیم صهیونیستی دشمن فلسطین باقی می‌ماند
«محمد عبدالسلام» سخنگوی جنبش انصارالله یمن سه‌شنبه شب پس از پایان مراسم افتتاحیه نشست اقتصادی بحرین گفت که رژیم صهیونیستی به عنوان دشمن امت فلسطین و غاصب اراضی آن باقی خواهد ماند و برگزاری این نشست‌ها باعث کاهش این دشمنی‌ها نخواهد شد.
یمن بار دیگر ۲ فرودگاه سعودی را هدف قرار داد
نیروهای پهپادی ارتش یمن و انصارالله سه‌شنبه شب بار دیگر دو فرودگاه سعودی «ابها» و «جازان را هدف قرار دادند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

چراغ نفتی بلای جان دختر ۱۸ ساله
دختری جوان در پی سوختگی ناشی از حریق چراغ نفتی در شهر زاهدان جان باخت.
هیچ یک از رهبران عرب جرات قبول معامله قرن را نخواهند داشت
ضاحی خلفان، معاون رئیس پلیس دبی و از نزدیکان محمد بن زاید ولیعهد امارات در سلسله پیام‌هایی توئیتری نوشت: تحقق معامله قرن که رئیس‌جمهور آمریکا از آن سخن می‌گوید خواب ابلیس در بهشت است.
تاکتیک های احتمالی دنیزلی در تراکتور
سرخپوشان تبریزی برای دومین فصل با مالکیت جدید خود وارد بازار نقل و انتقالات شده اند. آن ها که فصل پیش پس از خرید بازیکنان، سرمربی خود را انتخاب کردند، این بار شرایط متفاوتی را تجربه می کنند.
شروری که در زندان حافظ قرآن شد
۲۰ ساله بودم که وارد زندان شدم، خواندن قرآن برایم مشکل بود، اما نگاه خداوند شامل حالم شد و امروز توانسته ام به لطف خدا و مسئولان زندان حافظ کل قرآن شوم.
زمان طلایی برای ارتودنسی
یک متخصص دندان گفت: بهترین زمان برای معاینه دندان کودکان در سنین ۸ الی ۱۰ سالگی است.
اروپا با سیاسی‌کاری درصدد خریداری زمان در مواجه با برجام است
تحریم کاخ سفید علیه مقامات ایران برای حفظ هژمونی واشنگتن است
مؤمنی: دولت روحانی ۶ سال با ریخت و پاش عمل کرد
تقسیم کار رسانه‌ای میان ترامپ و ایرانیان فراری مقیم آمریکا برای تهدید ایران
نیویورک‌تایمز: تحریم‌های جدید ترامپ سوژه خنده ایرانی‌ها شد
کند کردن تیغ تحریم‌ها با افزایش هزینه‌ها برای تحریم کنندگان
عبدی: اصلاح‌طلبان پیشاپیش انتخابات را باخته‌اند
شطرنج ترامپ با تنگه هرمز
دولت آمریکا مسئول اصلی ایجاد و تشدید تنش در خلیج فارس است
سرلشکر سلیمانی: چه آمریکا، چه سعودی، چه هر الاغ دیگری بخواهد کاری انجام دهد، نمی‌تواند +فیلم