سرد شدن روابط ایران و پاکستان آرزوی کیست؟

06:45 ۳۶ روز و ۵ ساعت پیش افکار نیوز 173 0
سرد شدن روابط ایران و پاکستان آرزوی کیست؟

حملات اخیر تروریستی به یگان‌های مرزی ایران و پاکستان سبب سوء استفاده دشمنان این دو کشور و کسانی که قصد دیدن روابط تنگاتنگ و صمیمانه بین دو کشور را ندارند، شده است.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،«حسین محمدی» با ارسال یادداشتی نوشت؛ رسانه‌های اردو زبان منافق در برخی کشورهای عربیو حتی داخل پاکستان و کسانی که به هر نحو علاقه‌مند به دوستی و ارتباط قوی و روابط تنگاتنگ بین دو کشور نیستند، تلاش می‌کنند فضای رابطه فیمابین ایران و پاکستانرا متشنج کنند و حتی امید دارند دو کشور را به سمت جنگو یا درگیری نظامی هر چند موقت پیش ببرند.
بر کسی پوشیده نیست که گروه‌های تروریستی مستقر در بلوچستان پاکستان مورد حمایت عربستان سعودیمی‌باشند و هدف آنها تنها تهدید امنیت ایراناست و نه شعارهایی مبنی بر دفاع از حقوقبلوچ ها و یا اهل سنت در سیستان و بلوچستان.
عربستان سعودی سالها است با سرمایهگذاری‌های کلان و استراتژیک با حمایت غرب روی گروه‌های تروریستی مستقر در پاکستان، تا حدی توانسته امنیت کشورهای محیط این کشور را حداقل در مناطق مرزی به صورت برهه‌ای بهم بزند.
عملکرد تروریست‌ها به پاکستانو ایران محدود نمی‌شود و تعداد زیادی از تروریست‌های بین‌المللی موجود در سوریه، عراق، یمنو شمال آفریقا همه در مناطق مرزی بین پاکستان و افغانستانآموزش دیده اند یا در حال آموزش هستند.
اما در هر حال از زمان تاسیس پاکستان تاکنون تهران و اسلام آباد همیشه از روابطی بسیار دوستانه و صمیمی برخوردار بودند و بصورت تاریخی هیچ وقت شاهد حتی یک مورد تشنج عمیق در روابط این دو همسایه با یکدیگر نبودیم، ولی در چند دهه اخیر عربستانسعودی با سرمایه گذاریروی تروریست‌ها و گروه‌های افراطی و امروزه روی رسانه های داخلی پاکستان و رسانههای اردو زبان امارات متحده عربیدرصدد است این روابط صمیمی و دوستانه بین دو همسایه را برهم زند.
با احضار شدن سفرای هر دو کشور توسط وزارت امور خارجهایران و پاکستان پس از هر حادثه تروریستی باید به این اصل دیپلماتیک توجه داشت که بدیهی است  یکی از اولین اصول همجواری در قوانین دیپلماتیک، جلوگیری کشورها از فعالیت دشمنان همسایگانشان در سرزمین خود می باشد و اگر چنین اصلی رعایت نشود این به دینمعنا است که کشورها اقدام به انجام فعالیت های متخاصم می نمایند. هر کشوری حق مسلم خود می داند واکنش مناسب به این حرکت‌ها نشان دهد و سفرا را به
وزارت امور خارجهخود احضار کند و دنبال راه چاره ای بگردند.
بدیهی است عربستان سعودی همواره برای اینکه بخواهد فضا را برای بر هم زدن روابط ایران و پاکستان متشنج نماید از رسانه‌های مزدور خود که در پاکستان و امارات متحده عربی هستند استفاده می کند.
دولتو مردم پاکستان باید متوجه باشند که این رسانه های مزدور هیچ وقت دلسوز پاکستان نیستند و نخواهند بود بلکه هدفشان فقط ضربه زدن به روابط دوستانه بین دو کشور ایران و پاکستان است.
طی تماس‌های دیپلماتیک میان مقامات سیاسی_ نظامی ایرانی و پاکستانی همه مقامات اسلام آباد و تهران بدون استثنا بر تلاش برای حفظ امنیت مرزها و حسن همجواری با یکدیگر تاکید داشتند و همه متوجه بودند که نباید در دام عربستان سعودی و آمریکا بیافتند.
اما راهکار چیست ؟اولا بر اساس معاهدات امنیتی و نظامی فیمابین دو کشور نیروهای امنیتی باید هنگ‌های مرزی مشترک جهت برخورد با اینگونه حوادث ایجاد کنند و شاید بهترین راه برای برخورد با تروریست‌ها همین باشد که هنگ‌های مرزی مشترک فعالیت خود را آغاز کنند و اگر گروه‌های تروریستی تحرکاتی را انجام دادند؛ هنگ‌های مرزی بدون در نظر گرفتن مرزهای سیاسی  حرکات آن‌ها را در نطفه خفه کنند و دو کشور با اتحاد همدیگر درگیر عملیات مشترک علیه دشمن زبون خود شوند.
سرد شدن روابط ایران و پاکستان آرزوی کیست؟
ثانیا اینکه با توجه به اذعان ژنرال آصف غفور سخنگوی ارتش پاکستان در نقش قدرتمند رسانه‌ها در این کشور و تاثیر گذاری بر مردم، دولت محترم پاکستان به ویژه تیم «فواد حسین چوهدری» در وزارت اطلاع رسانی و میراث ملی این کشور باید هر چه سریعتر اقدام به برخورد علیه رسانه‌هایی که به هر نحوی باعث ریختن آب در آسیاب دشمنان می‌کنند،کنند و  با رسانه‌هایی که با درست کردن جوی روانی و دادن خوراکخبری مسموم به عوام مردم ذهن‌ها را به سمتی که دشمن می‌خواهد منحرف کند نیز برخورد قاطعانه کند.
در پایان ذکر این نکته ضروری است که  ناکام ماندن عملیات های تروریستی اخیر در هر دو کشور علیه نیروهای نظامی و مرزی نه تنها باعث کوچکترین نزاع و تفرقه‌ای در روابط دوستانه و برادرانه بین ایران و پاکستان نخواهد شد بلکه دشمن بداند با اینگونه حرکات کثیف و شنیع خود در مناطق مرزی تنها سبب تقویت روابط صمیمانه‌تر و متحد شدن دو کشور علیه خود خواهد شد.
دشمن بداند پاکستان و ایران خیلی وقت است که به فهم مشترکی در جهت مقابله با تروریسمدر منطقه دست پیدا کرده‌اند و هرگز نخواهند توانست کوچکترین خدشه‌ای به روابط بین ایران و پاکستان وارد سازند.
 


گروه های زیر مجموعه سیاسی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

علایم ام اس در زنان چیست؟
یماری مولتیپل اسکلروزیس یا MS یک بیماری خود ایمنی است که مغز و نخاع و سیستم عصبی مرکزی را تحت تاثیر قرار می‌دهد. زنان بیشتر از مردان دچار این بیماری می‌شوند. طبق اعلام انجمن ام اس، زنان تقریبا سه برابر بیشتر از مردان مستعد ابتلا به ام اس هستند.
پاپایا چیست و چه خواصی دارد؟
آیا می‌دانید پاپایا چیست؟ پاپایا یکی از میوه‌های استوایی و بومی مناطق حاره‌ای آمریکا و مکزیک است و در کشورهای هند، آفریقای جنوبی، سری لانکا و فیلیپین هم پرورش داده می‌شود.
پوره عدس قرمز؛ هم رنگش عالیه هم طعمش!
پوره عدس قرمز یک پیش غذای مناسب است و همچنین به عنوان غذای کودک نیز می توان استفاده کرد.طرز تهیه را در ادامه ببینید.
داستان زندگی ۲۰ کارآفرین برتر کسب‌وکار در قرن اخیر
موفقیت و ثروت، به ندرت با پیروی از قواعد مرسوم و خطر نکردن به دست می‌آید. برعکس، بزرگ‌ترین موفقیت‌ها نصیب کسانی شده است که حاضر بودند بیرون از مرزبندی‌ها حرکت کنند.
ستاره‌هایی که امسال ۵۰ ساله می‌شوند
شاید سال‌ها قبل، سن پنجاه سالگی بسیار زیاد به نظر می‌رسید، اما امروزه این سن تنها یک عدد است.   بسیاری از ستاره‌های جهان با وجود این که وارد دهه ۵۰ زندگی خود شده اند، اما هنوز هم مانند دوران جوانی خود به نظر می‌رسند. ژن خوب و سبک زندگی سالم دو عامل تاثیرگذار بر زیبایی آنهاست.
آیا می‌دانید «ادوپرفیوم» با «ادو تویلت» و «ادوکلن» چه فرقی دارد؟
اگر اهل عطر و ادکلن باشید احتمالا متوجه شده‌اید روی برخی از شیشه‌های عطر نوشته شده ادوپرفیوم (Eau de Perfume)، روی برخی دیگر ادوتویلت (Eau de Toilette) یا شاید هم شاهد واژه فرانسوی ادوکلن (Eau de Cologne) باشید.
تخلیه خشم با شکستن اشیا؟!
راهکار متفاوت چینی‌ها برای غلبه بر خشم در سایت‌های داخلی، خارجی و شبکه‌های اجتماعی بازدید فراوانی داشته است و بعضی افراد با انتشار کامنت‌هایی گفته اند که‌ای کاش از آن‌ها یاد بگیریم و ما هم چنین اتاق‌هایی بسازیم تا شاهد کاهش بروز خشم در سطح جامعه باشیم.
مهارت های ارتباط موثر؛ اعتماد سازی
ارتباط موثر، رابطه‌ای است که در آن، طرف مقابل، پیام شما را با حداکثر دقت ممکن دریافت و درک کند. اکثر متخصصان ارتباطات بخش اصلی (و گاه تمام) مسئولیت ارتباط موثر را بر عهده‌ی ارسال کننده‌ی پیام می‌گذارند. البته این به معنای انکار اهمیت نقش دریافت‌کننده نیست، بلکه تاکیدی بر این امر است که فرستنده‌ی پیام‌ها، مسئولیت دارد از تمام توان خود برای افزایش اثربخشی ارتباط استفاده کند.
رضوی: تیم کی‌روش بالانس است
عباس رضوی از مربیان قدیمی و اسم‌دار فوتبال ایران است که مدتی هم سرمربی استقلال بود.
ستاره کره‌جنوبی کری‌خوانی برای ایران را آغاز کرد
ســـون هیــونگ‌مین، ستاره تیـم ملی فوتبال کره‌جنوبی و باشگاه تاتنهام انگلیس یکی از چهره‌های سرشناس حاضر در جام ملت‌ها به شمار می‌رود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

بیانی: فوتبال ایران قابل پیش‌بینی نیست
بازیکن پیشین تیم ملی گفت: اگرچه خط دفاع ما هنوز گلی دریافت نکرده، اما نگران اشتباهات فردی مدافعان تیم ملی هستم.
دوچرخه‌های خودران جای تاکسی‌های اینترنتی را می‌گیرند
به نظر می‌رسد که شرکت اوبر تصمیم گرفته است دوچرخه و اسکوترهای خودران را نیز وارد ناوگان حمل و نقل خود کند.
خصلتی که خداوند آن را دوست دارد
حدیث امام صادق (ع) درباره میانه روی را در اینجا بخوانید.
خبر خوب سایت ازبک برای استقلالی‌ها
سایت چمپیونات ازبکستان نوشت که اسماعیل مهاجم مورد نظر استقلال با تیم ازبک فسخ کرده است.
افتتاح سالن ورزشی اندیمشک پس از ۲۳ سال- استقبال پرشور از جام تختی
رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام تختی از صبح امروز(پنج شنبه) با استقبال بسیار خوب مردم خوزستان در سالن نوساز سروندی اندیمشک آغاز شد.
کیهان: آقای روحانی! قبول دارید، اشتباه کردید؟
۵ کشته طی تیراندازی در بانکی در کالیفرنیا
پمپئو: دیپلمات‌های خود را از ونزوئلا خارج نمی‌کنیم
سوالات زیباکلام در امتحانات دانشگاه تهران
پلوسی: ترامپ فعلا حق صحبت در مجلس را ندارد
مغرب از بازگشت سوریه به اتحادیه عرب حمایت کرد
اردوغان قاطعانه از مادورو حمایت کرد
تاکید نماینده سازمان ملل بر حمایت از ایران در مبارزه با مواد مخدر
تجمع بزرگ مخالفان دولت مادورو
قطر خواستار گفت وگوی مثبت شورای همکاری خلیج فارس با ایران شد