جنیدی: اقدامات ضدایرانی آمریکا نامشروع است

20:44 ۳۱ روز و ۲۳ ساعت پیش افکار نیوز 67 0
جنیدی: اقدامات ضدایرانی آمریکا نامشروع است

معاون حقوقی رئیس‌جمهور ایران در مصاحبه با یک رسانه غربی درباره مسائلی، چون اقدامات نامشروع آمریکا علیه مردم ایران سخن گفت و به سوالات این رسانه درباره مسائل داخلی هم پاسخ داد.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،«لعیا جنیدی» معاون حقوقی رییسجمهور ایران در مصاحبهبا روزنامه «فایننشال تایمز» انگلیس، بر بی عدالتی و اقدامات نامشروع آمریکا علیه مردم ایرانتاکید کرد و درباره مسائل داخلی ایرانهم گفت که «قانون اساسی ما هنوز هم به درستی اجرا نشده است».
معاون حقوقی رئیس‌جمهور ایران با اشاره به اقدامات ضد ایرانی واشنگتناز قبیل: خروج از قبیل: خروج از برجام و بازگرداندن تحریم‌ها گفت: «از منظر حقوقی، آنچه که دولت آمریکاعلیه مردم ایران انجام داده، نامشروع و از منظر اخلاقی نامشروع‌تر است».
«لعیا جنیدی» با اشاره به بازگرداندن غیرقانونی تحریم‌ها توسط آمریکا تصریح کرد: «این اقدامات، بی عدالتی در حق مردم ایران است و آن‌ها می‌بینند که اقتصادشان تضعیف شده و حتی دسترسی آن‌ها به کالا‌های اساسی هم هدف قرار گرفته است».
این مقام ایرانی به شکایت از آمریکا به دیوان بین‌المللی دادگستری و حکم اخیر آن اشاره کرد و گفت: «آمریکا می‌داند که نمی‌تواند احکام دیوان بین‌المللی دادگستری را نادیده بگیرد البته شاید (توسل به دیوان) گزینه‌ای بدون نقص نباشد، اما گزینه‌ای مفید بوده است» (برای دریافت جزئیات حکم دیوان اینجا را کلیک کنید).
خانم جنیدی در این مصاحبه، درباره تدریس در دانشگاه تهرانو اینکه اغلب خانم‌ها دانشجویانش هستند، صحبت کرد. او گفت: «این یعنی پیشرفت و برای من نهایت خرسندی است که شاهدم جوانان امروز و نسل تحصیلکرده برای پیشرفت کشور در تلاش هستند. من ادعا نمی‌کنم که نماینده آن‌ها هستم، اما من متعلق به این طبقه تحصیلکرده هستم، افرادی صاحب نظری که به پیشرفت مداوم باور دارند».
او درباره انتخابش به عنوان معاون حقوقی رئیس‌جمهور ایران گفت: «سرنوشت مرا به اینجا (این مقام) رساند. زندگی من تحت تاثیر حرفه دانشگاهی و همچنین فعالیتم در رشته
حقوققرار داشت. من، هرگز سیاستمدار نبودم و هنوز هم به هیچ گروهی وابسته نیستم. من عامدانه همچنان هم یک فرد مستقل باقی ماندم چرا که در منصب من، ما باید اختلاف‌ها بین سازمان‌های مختلف حکومتی را با بی‌طرفی حل و فصل کنیم».
جنیدی درباره مسائل داخلی ایران و تلاش خود در این زمینه، از عدم اجرای درست برخی اصول قانون اساسیسخن گفت.
معاون حقوقی «حسن روحانی» گفت: «من به دنبال تلاش برای حاکمیت قانون در داخل و همچنین در روابط بین‌المللی و کمک به حقوق مدنی و آزادی‌های فردی هستم.
قانوناساسی ما هنوز به درستی اجرا نشده است و فضای زیادی برای کار در برخی اصول از قبیل: اصول مرتبط با حقوق و آزادی‌های مردم وجود دارد».
جنیدی در پاسخ به سوال فایننشال تایمز مبنی بر لزوم ایجاد «تغییرات ناگهانی» در سیاست‌های ایران، مخالفت خود را با چنین موضوعی مطرح کرد و گفت: «شاید این مطلوب و خواسته آن‌هایی باشد که تحریم‌ها را (علیه ایران) اعمال می‌کنند، اما (چنین کاری) ایران را در خطر تبدیل شدن به یک عراق، سوریهیا افغانستاندیگر قرار خواهد داد. من می‌خواهم که تجربه ۲۰۰ ساله تلاش ما برای حاکمیت قانون به روشی پخته به نتایج مطلوب بیانجامد حتی اگر این فرایند سخت و کند باشد».
 


گروه های زیر مجموعه سیاسی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

رژیم صهیونیستی در مرز نابودی است
تهران - ایرنا - روزنامه فرامنطقه ای 'رای الیوم' با اشاره به گزارش مرکز مطالعات امنیت ملی دانشگاه تل آویو درباره بحران داخلی رژیم صهیونیستی، این رژیم را در مرز نابودی توصیف کرد.
افزایش تولید آهن و محصولات کشاورزی در سوریه
تهران - ایرنا - بحران هشت ساله سوریه تاثیر خود را تقریبا بر همه بخش های سیاسی ، نظامی ، اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی این کشور بر جای گذاشته است.
یهودی ستیزی؛ اتهامی کهنه و بی حاصل از سوی رژیم صهیونیستی
تهران -ایرنا - 'عبدالباری عطوان' سردبیر روزنامه فرامنطقه ای 'رأی الیوم' و تحلیلگر مسائل منطقه در مطلبی با قدردانی از مواضع 'ماهاتیر محمد' و دو نماینده مسلمان کنگره آمریکا در حمایت از فلسطین گفت: صهیونیست ها برای اعمال فشار به حامیان آرمان فلسطین از همه ابزارها و اهرم های خود به ویژه اتهام 'یهودی ستیزی' استفاده می کنند.
تحقیقات ارتش آمریکا: ایران تنها برنده جنگ عراق بود
تهران - ایرنا - تارنمای «آرمی تایمز» گزارش داد: نتیجه تحقیقات ارتش آمریکا درباره جنگ عراق نشان می دهد که ایران تنها پیروز جنگی بوده که حاوی درس عبرت زیادی برای جنگ های آینده است.
روزنامه نگار لبنانی: اجلاس سران اعراب را بیشتر به قعر می برد
تهران - ایرنا - روزنامه نگار لبنانی با اشاره به تلاش مسئولان آمریکایی برای تامین منافع رژیم صهیونیستی و دنباله روی اعراب از این مقاصد نوشت: تاکنون اجلاس های سران عرب آنها را بیشتر به قعر برده و سرپوشی بر شکست آنها و مقدمه ای برای امتیازدهی های بعدی بوده است.
کمیته فرعی امنیت مرزی ایران و ترکیه تشکیل شد
آنکارا- ایرنا- چهل و هشتمین کمیته فرعی امنیت مرزی ایران و ترکیه در شهرستان اسن دره استان حکاری در منطقه مشترک مرز ایران و ترکیه تشکیل شد.
30 هزار سند محرمانه اشغال عراق منتشر شد
بغداد - ایرنا - دولت آمریکا 30 هزار سند محرمانه مربوط به تحولات جنگ سال 2003 واشنگتن و همپیمانانش علیه عراق و اشغال این کشور را منتشر کرد.
جمهوری آذربایجان 7 میلیارد متر مکعب گاز طبیعی به ترکیه صادر کرد
باکو - ایرنا - جمهوری آذربایجان در سال 2018 میلادی هفت میلیارد و 225 میلیون متر مکعب گاز طبیعی به ترکیه صادر کرد که حدود 15 درصد بیشتر از سال 2017 بوده است.
آمریکا باید فوری خبرنگار پرس تی وی را آزاد کند
آنکارا- اکتای ییلدریم روزنامه نگار سرشناس ترکیه خواستار آزادی فوری خانم مرضیه هاشمی خبرنگار پرس تی وی شد و تاکید کرد: آمریکا باید در اسرع وقت و بدون قید و شرط این روزنامه نگار ایرانی را که هم اکنون در بازداشت بسر می برد، آزاد کند.
همسویی صهیونیستها و جریان سعودی برای تشدید فشار به عراق
بغداد – ایرنا – رسانه های سعودی به تاسی از سیاست تازه رسانه های رژیم صهیونیستی در دروغ پراکنی علیه عراق، برای ایجاد فتنه داخلی در این کشور، به خبرپراکنی و دورغ متوصل شده و به طور ویژه الحشد الشعبی را هدف قرار داده اند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

مرضیه هاشمی کیست؟ از مسلمان شدن تا بازداشت در آمریکا
مرضیه هاشمی خبرنگار، مستندساز و گوینده آمریکایی-ایرانی است. نام اصلی او ملانی فرانکلین (Melanie Franklin) ‏ و متولد شهر نیو اورلینز است او اکنون مجری پرس تی‌وی، شبکه انگلیسی‌زبان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است، آغاز فعالیت او در این شبکه از سال ۱۳۹۴ است.
مهم‌ترین حمله سایبری 2019 ثبت شد
یک نقض اطلاعاتی گسترده باعث شده که حساب ایمیل 773 میلیون نفر در معرض سوء استفاده قرار گیرد. در کنار این نقض گسترده بالغ بر 21 میلیون رمز عبور نیز هک شد.
فال روزانه ۲۹/ ۱۰/ ۱۳۹۷
همراهان عزیز، محتوای منتشر شده در قالب فال روزانه برترین ها صرفا جنبه سرگرمی دارد.
کتیبه زوج مصری کشف شد
یک کتیبه‌ی آهکی آسیب دیده در معبدی ۳۵۰۰ ساله در شهری در جنوب مصر درحالی کشف شد که نقشی زوج باستانی بر آن نقش بود . گمان می‌رود آسیب وارد شده، عمدا و به منظور نابودی زندگی پس از مرگ آنها بوده‌ است.
یک ادعا؛ جاسوس ایران در آلمان را CIA لو داد
اختلافات قبیله‌ای منجر به قتل جوان ۲۵ ساله شد
گلبدین حکمتیار وارد انتخابات افغانستان شد
فلاحت پیشه: مجمع وارد فاز اصلاحی پالرمو نشود
ترامپ: استیضاح شوم، بورس آمریکا سقوط می‌کند
مجری متفاوت هواشناسی در تلویزیون BBC
توییت جدید ترامپ درباره
پاسخ دادستان تهران به مدعیان برپایی رفراندوم حجاب
واکنش دمشق به جدیدترین جنایت ائتلاف آمریکا
امضای تفاهم‌نامه میان ایران و عربستان درباره حج سال 98