صنعت هوایی کشور نیازمند تخصیص یارانه دولتی

13:23 ۲۱۳ روز و ۲۲ ساعت پیش افکار نیوز 274 0
صنعت هوایی کشور نیازمند تخصیص یارانه دولتی

ایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: کاهش حدود ۲۰ درصدی پروازهای داخلی نشان می دهد که اگر دولت اقدام قابل قبولی در عرصه حمایت از ایرلاین ها صورت ندهد، قطعا این شرکت ها بیش از پیش آسیب خواهند دید.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز، سیداحسن علوی درباره رویکرد بانک مرکزیدر تخصیص ارزنیمایی به ایرلاین ها، گفت: دولتدر سال گذشته اقدام به قطع یارانهو سوبسید ایرلاین ها کرد که این مسئله موجب افزایش چشمگیر قیمت بلیط هواپیماشد.
تأثیر مستقیم فعالیت شرکت های چارتری در افزایش قیمتبلیط هواپیمانماینده مردم سنندج و دیواندره در مجلس شورای اسلامیادامه داد: یکی دیگر از عوامل افزایش قیمت بلیطهواپیما، فعالیت شرکت های چارتری بود که این شرکت ها در آن دوران بدون ضابطه نسبت به افزایش قیمت اقدام کردند، این در حالی است که فعالیت چارترها به ضرر صنعتهوایی کشور بوده و فعالیت آن ها باید متوقف شود.
بر اساس آمارها بیش از 55 درصد هزینه های ایرلاین ها، هزینه های ارزی است، بنابر این تخصیص ارز با قیمت مناسب برای شرکت های هواپیمایی بسیار حائز اهمیت استوی افزود: بر اساس آمارها بیش از 55 درصد هزینه های ایرلاین ها، هزینه های ارزی است، بنابر این تخصیص ارز با قیمت مناسب برای شرکت های هواپیمایی بسیار حائز اهمیت است.
تعلل در تخصیص ارز نیمایی به ایرلاین ها؛ تأمین بخشی از ارز مورد نیاز از بازار آزاداین نماینده مردم در مجلسدهم ادامه داد: در چند ماه گذشته بانک مرکزی اعلام کرد که به ایرلاین ها ارز نیمایی اختصاص می دهد، اما متأسفانه در عمل، این موضوع محقق نشد و بخش قابل توجهی از شرکت ها نتوانستند ارز نیمایی به دست آوردند، در نهایت موجب شد که برخی از ایرلاین ها مجبور شوند که از بازار آزاد اقدام به تأمین ارز کنند.
وی گفت: البته با کاهش قیمت ارز در یک ماه اخیر به تبع مشکلاتایرلاین ها نیز کاهش چشمگیری خواهد داشت، اما باز هم این شرکت ها برای تداوم فعالیت به کمک دولت نیازمند هستند.
دولت باید برای کنترل بازار پروازهای هوایی، به ایرلاین ها یارانه اختصاص دهدعلوی تصریح کرد: به نظر من دولت باید برای کنترل بازار پروازهای هوایی، به ایرلاین ها یارانه اختصاص دهد، از این رو تخصیص ارز نیمایی به شرکت های هواپیمایی می تواند به افزایش آرامش و ثبات در این عرصه کمک کند.
بحران در کمین ایرلاین ها؛ صنعت هوایی کشور نیازمند حمایت دولتی استنایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامیادامه داد:کاهش حدود 20 درصدی پروازهای داخلی نشان می دهد که حجم مسافراننسبت گذشته کاهش محسوسی داشته است، از این رو اگر دولت اقدام قابل قبولی در عرصه حمایت از ایرلاین ها صورت ندهد، قطعا این شرکت ها بیش  از پیش آسیب خواهند دید./
 


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

آثار رفتار نیکو از زبان امام علی (ع)
حدیث امام علی (ع) درباره آثار خوش اخلاقی در جامعه را در اینجا بخوانید.
سخن پیامبر(ص) درباره علائم پنج‌گانه قیامت
در این مطلب حدیثی ارزشمند از پیامبر گرامی اسلام (ص) درباره علائم و نشانه‌های قیامت را بخوانید.
تنور سینمای ایران گرم می‌شود-از بازگشت حاتمی‌کیا تا داستان تازه مهدویان
با آغاز فصل تابستان به طور معمول پیش تولید اکثریت آثار سینمایی که قصد حضور در جشنواره فیلم فجر را دارند آغاز شده و گمانه زنی‌ها درباره حضور و یا عدم حضور کارگردانان محبوب سینما صدر اخبار سینمایی قرار می‌گیرد.تاریخ انتشار: 08:30 - 29 تیر 1398- کد خبر: ۵۳۴۱۵۳
هوشمندسازی 22 درصد کلاس‌های درس مدارس
مهدی شرفی رئیس مرکز برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش گفت: 22 درصد کلاس‌های درس هوشمند شده‌اند.
افتتاح مرکز تخصصی بازیافت MRF
مرکز تخصصی بازیافت MRF با حضور شهردار تهران در منطقه ۲ شهرداری تهران افتتاح شد.
جزییات احراز درصد جانبازی افراد در بنیاد شهید
حمیدرضا حبیب اللهی، جزییات احراز درصد جانبازی افراد را در بنیاد شهید تشریح کرده و گفت: در کمیسیون پزشکی تعیین درصد شدت ضایعه صورت می‌گیرد.
مراجعه ۴۴۹۹ نفر به مراکز درمانی در مدینه
رئیس ستاد مرکز پزشکی حج وزیارت در مدینه منوره گفت: از زمان حضور زائران در مدینه منوره تاکنون چهار هزار و ۴۹۹ نفر به درمانگاه‌ها و مراکز درمانی هلال احمر فعال در این شهر مراجعه کرده اند.
مطالعات تکمیلی پروژه بی آر تی تهران‌-کرج در حال انجام است
پیمان سنندجی با اشاره به تردد فراوان از حومه تهران به داخل پایتخت گفت: در حال مطالعه طرح بی آر تی تهران_ کرج هستیم.
موافقت ملک سلمان با میزبانی عربستان از نیرو‌های آمریکایی
یک مقام مسئول در وزارت دفاع عربستان اعلام کرد پادشاه این کشور با میزبانی عربستان از نیرو‌های آمریکایی با ادعای افزایش سطح همکاری‌های مشترک دفاعی در زمینه ثبات منطقه موافقت کرد.
بازدید وزیر صنعت از محصول جهاد خودکفایی ایران خودرو
وزیر صنعت ، معدن وتجارت از نخستین محصول جهاد خودکفایی ، پژو ۳۰۱در نمایشگاه فرصت های ساخت داخل ورونق تولید بازدید کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

توقیف نفتکش انگلیسی و موازنه تنش با آمریکا
همه گزینه های امریکا باید به یک گزینه یعنی "پایان تروریسم اقتصادی" علیه ایران تقلیل پیدا کند. ایران کشوری نیست که بنشیند و مجازات اقتصادی مردمش را تماشا کند.
ملت ایران نیازی به تاییدیه اخلاقی آمریکا و اروپا نداشت
این ناعادلانه است که رئیس‌جمهور در چهارمین سالگرد برجام، به جای برداشتن تحریم‌ها بگوید از نظر اخلاقی برنده شدیم.
آمارهای اقتصادی دولت با واقعیت منطبق نیست
یک روزنامه حامی دولت می‌گوید آمارهای اقتصادی روحانی منطبق با واقعیت نیست.
مهمترین ترکیبات غذایی سرطان‌زا و ضد سرطان را بشناسید
عضو هیات علمی انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور برخی ترکیبات غذایی سرطان‌زا و همچنین مواد غذایی دارای بیشترین اثر حفاظتی در برابر بروز سرطان را تشریح کرد.
تنور سینمای ایران گرم می‌شود-از بازگشت حاتمی‌کیا تا داستان تازه مهدویان
با آغاز فصل تابستان به طور معمول پیش تولید اکثریت آثار سینمایی که قصد حضور در جشنواره فیلم فجر را دارند آغاز شده و گمانه زنی‌ها درباره حضور و یا عدم حضور کارگردانان محبوب سینما صدر اخبار سینمایی قرار می‌گیرد.تاریخ انتشار: 08:30 - 29 تیر 1398- کد خبر: ۵۳۴۱۵۳
بازدید وزیر صنعت از محصول جهاد خودکفایی ایران خودرو
بازدید وزیر صنعت، معدن و تجارت از غرفه گروه سایپا
تندیس زرین سرآمدی به روابط عمومی همراه اول رسید
حباب بازار ارز در حال تخیله شدن-پیشخوان
عامل اصلی کاهش قیمت طلا و سکه در بازار مشخص شد + جزئیات
روند کاهشی قیمت طلا در آینده ادامه‌دار است؟
آیا ارز می‌تواند تک نرخی باشد؟
پشت پرده افزایش قیمت چادر چه می‌گذرد؟
سراتوی سایپا؛ گران و بدون مشتری
ماجرای تلاش منافقین برای خرید املاک در تهران