صنعت هوایی کشور نیازمند تخصیص یارانه دولتی

13:23 ۳۴ روز و ۱۸ ساعت پیش افکار نیوز 40 0
صنعت هوایی کشور نیازمند تخصیص یارانه دولتی

ایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: کاهش حدود ۲۰ درصدی پروازهای داخلی نشان می دهد که اگر دولت اقدام قابل قبولی در عرصه حمایت از ایرلاین ها صورت ندهد، قطعا این شرکت ها بیش از پیش آسیب خواهند دید.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز، سیداحسن علوی درباره رویکرد بانک مرکزیدر تخصیص ارزنیمایی به ایرلاین ها، گفت: دولتدر سال گذشته اقدام به قطع یارانهو سوبسید ایرلاین ها کرد که این مسئله موجب افزایش چشمگیر قیمت بلیط هواپیماشد.
تأثیر مستقیم فعالیت شرکت های چارتری در افزایش قیمتبلیط هواپیمانماینده مردم سنندج و دیواندره در مجلس شورای اسلامیادامه داد: یکی دیگر از عوامل افزایش قیمت بلیطهواپیما، فعالیت شرکت های چارتری بود که این شرکت ها در آن دوران بدون ضابطه نسبت به افزایش قیمت اقدام کردند، این در حالی است که فعالیت چارترها به ضرر صنعتهوایی کشور بوده و فعالیت آن ها باید متوقف شود.
بر اساس آمارها بیش از 55 درصد هزینه های ایرلاین ها، هزینه های ارزی است، بنابر این تخصیص ارز با قیمت مناسب برای شرکت های هواپیمایی بسیار حائز اهمیت استوی افزود: بر اساس آمارها بیش از 55 درصد هزینه های ایرلاین ها، هزینه های ارزی است، بنابر این تخصیص ارز با قیمت مناسب برای شرکت های هواپیمایی بسیار حائز اهمیت است.
تعلل در تخصیص ارز نیمایی به ایرلاین ها؛ تأمین بخشی از ارز مورد نیاز از بازار آزاداین نماینده مردم در مجلسدهم ادامه داد: در چند ماه گذشته بانک مرکزی اعلام کرد که به ایرلاین ها ارز نیمایی اختصاص می دهد، اما متأسفانه در عمل، این موضوع محقق نشد و بخش قابل توجهی از شرکت ها نتوانستند ارز نیمایی به دست آوردند، در نهایت موجب شد که برخی از ایرلاین ها مجبور شوند که از بازار آزاد اقدام به تأمین ارز کنند.
وی گفت: البته با کاهش قیمت ارز در یک ماه اخیر به تبع مشکلاتایرلاین ها نیز کاهش چشمگیری خواهد داشت، اما باز هم این شرکت ها برای تداوم فعالیت به کمک دولت نیازمند هستند.
دولت باید برای کنترل بازار پروازهای هوایی، به ایرلاین ها یارانه اختصاص دهدعلوی تصریح کرد: به نظر من دولت باید برای کنترل بازار پروازهای هوایی، به ایرلاین ها یارانه اختصاص دهد، از این رو تخصیص ارز نیمایی به شرکت های هواپیمایی می تواند به افزایش آرامش و ثبات در این عرصه کمک کند.
بحران در کمین ایرلاین ها؛ صنعت هوایی کشور نیازمند حمایت دولتی استنایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامیادامه داد:کاهش حدود 20 درصدی پروازهای داخلی نشان می دهد که حجم مسافراننسبت گذشته کاهش محسوسی داشته است، از این رو اگر دولت اقدام قابل قبولی در عرصه حمایت از ایرلاین ها صورت ندهد، قطعا این شرکت ها بیش  از پیش آسیب خواهند دید./
 


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

5 فرد گریان در عالَم- از حضرت آدم(ع) تا امام سجاد(ع)
امیر المومنین در حدیثی از افراد گریان در عالم می گویند.
بازگشت بازیگر مشهور ایرانی به سینماها با ظاهری کاملا متفاوت- عکس
سخنگوی شورای صنفی نمایش از اکران «پارادایس» به کارگردانی علی عطشانی خبر داد.
کمک‌های اولیه برای شکستگی‌ها و صدمات اسکلتی بدن
شکستگی‌ها یکی از شایع‌ترین موارد اورژانس‌های پزشکی است و نیاز بـه توجـه ویـژه امـدادگران بـرای آمـوزش برخـورد بـا مصدومان دچار شکستگی دارد.
با روش‌های خانگی و تخصصی درمان واریس آشنا شوید
در این مطلب می‌خواهیم ببینیم چه روش‌هایی برای درمان واریس وجود دارد.
ازدواج بهانه‌ای برای کشتن مرد جوان
معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، از ادامه تلاش‌های پلیسی برای کشف بقایای جسد مقتولی خبر داد که حدود یک ماه پیش در بیابان‌های اطراف جاده قدیم تهران – قم به قتل رسیده است.
لباس‌های جین را چگونه بشوییم؟
نحوه مراقبت از شلوار جین بسیار مهم است. برای حفظ رنگ و کیفیت و طول عمر پارچه شلوار برای شستن شلوار جین باید نکاتی را رعایت کنید.
سخنرانی ترزا مِی درباره طرح جدید برگزیت
نخست‌وزیر بریتانیا درباره طرح جدید برگزیت در پارلمان این کشور سخنرانی می‌کند.
رایزنی های روسیه با سران عربی درباره سوریه
وزیر امور خارجه روسیه با دبیر کل اتحادیه عرب و وزیر امور خارجه مصر در خصوص مسائل خاورمیانه با محوریت مساله سوریه تلفنی گفت وگو کرد.
ترامپ: چوب جادویی پیدا کردم
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ضمن تمجید از عملکرد دولتش در رونق تولید ملی، با طعنه به دولت قبلی گفت که چوبدستی سحرآمیز را یافته است.
همه چیز درباره دیوار ترامپ
ساخت دیوار مرزی میان آمریکا و مکزیک به معضلی اساسی تبدیل شده و باعث شده است دولت فدرال تعطیل شود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

بودجه آب و برق به نحو احسن تامین شد
معاون وزیر نیرو گفت: اگرچه محدودیت‌های بسیاری در حوزه آب و برق وجود دارد، اما رقم تعیین شده برای بودجه وزارت نیرو بیانگر آن است که دولت نگاه ویژه‌ای به بخش آب و برق کشور داشته و این مساله می‌تواند راهگشای بسیاری از مشکلات فعلی باشد.
5 توصیه بی نظیر امام باقر(ع)
حدیثی از امام باقر (علیه السلام) را در اینجا بخوانید.
حدیث پُرامید امیرالمؤمنین(ع) برای گنهکاران
احادیث معصومین(علیهم السلام) به مثابه چراغ‌هایی هستند که در ظلمات و تاریکی‌ها مسیر را به انسان نشان می‌دهند.
عوارض مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها و موادغذایی مناسب حین و بعد از مصرف آنتی‌بیوتیک
عوارض آنتی بیوتیک ها در مردان و زنان مشابه است. برخی از این عوارض نسبت به سایر عوارض رایج‌تر هستند.
تأثیر استرس روانی بر عملکرد ورزشی
مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۴ نشان می دهد افرادی که مدام تحت استرس روانی هستند کمتر ممکن است به فکر ورزش کردن بیفتند. در واقع استرس روانی تأثیر منفی بر انگیزه‌ ورزش کردن دارد.
کاهش تولید اوپک و متحدانش مانع کاهش قیمت نفت می‌شود
برای خرید مسکن در منطقه ۱۱ چقدر سرمایه نیاز است
کاهش فرصت‌های شغلی در کشورهای عربی خلیج‌فارس
قیمت خودروی تندر ۹۰ در بازار
ایتالیا راغب‌ترین کشور اروپایی برای ارتباط تجاری با ایران است
آپارتمان در منطقه لویزان چند؟
بودجه آب و برق به نحو احسن تامین شد
فیس‌بوک در انتظار جریمه‌ای تاریخی
نرخ تولد در چین به کمترین رقم در ۶۰ سال گذشته رسید
خودروهای ۷۰ تا ۱۰۰میلیونی بازار تهران