ترزا می همه‌پرسی دوم برکسیت را رد کرد

05:35 ۹۶ روز و ۲۲ ساعت پیش افکار نیوز 324 0
ترزا می همه‌پرسی دوم برکسیت را رد کرد

نخست وزیر انگلیس در میان انتقادها در پارلمان این کشور درخواست برگزاری همه‌پرسی دوم بر سر خروج انگلیس از اتحادیه اروپا را رد کرد.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،نخست وزیر انگلیسدر پارلمان این کشور با رد درخواست برگزاری همه‌پرسی دوم بر سر خروج این کشور از اتحادیه اروپاموسوم به برکسیت گفت: همه پرسی جدید بر سر این موضوع غیردموکراتیک است و اعتماد مردم را از بین خواهد برد.
نخست وزیر انگلیس غروب دوشنبه و ۱۴ هفته مانده به پایان مهلت تعیین شده برای خروج این کشور از اتحادیه اروپا در نشست ویژه اعضای پارلمان انگلیس مدعی شد اکثریت نمایندگان مجلسبا خروج این کشور از اتحادیه اروپا موافقند و او تمام تلاشش را برای اجرای برکسیت به کار خواهد برد.
ترزا می‌ ضمن ارائه گزارش سفرش به مقر اتحادیه اروپا در بروکسل و دیدار با مقامات این اتحادیه افزود: آنان تاکید کرده اند که توافق بدست آمده تنها توافق ممکن است و درباره تصمیماتی که موجب نگرانی نمایندگان پارلمان انگلیس بر سر موضوع ایرلندشده است اطمینان داده اند که موقتی خواهد بود.
او گفت: با مقامات اتحادیه اروپا به این نتیجه رسیدیم که برکسیت امکان پذیر است و اکنون مجلس بصورت کاملا دموکراتیک می‌تواند در این باره نظر دهد و من در چند هفته اینده به شدت تلاش خواهم کرد تا برکسیت به نتیجه برسد.
نخست وزیر انگلیس افزود: باهم می‌توانیم برکسیت را به نتیجه برسانیم و وضع سازمان بهداشت ملی و مدارس را بهبود بخشیم.
صحبت‌های نخست وزیر انگلیس که با واکنش و هیاهوی نمایندگان همراه بود بار‌ها به علت فریاد‌های مخالف قطع و رئیس مجلسمجبور شد نمایندگان را به ارامش فراخواند و از آنان خواست اجازه دهند نخست وزیر به سخنانش ادامه دهد.
جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر که حزب اصلی مخالف دولتاست در این نشست ویژه با انتقاد شدید از ترزا می‌ و رویکردش در اجرای برکسیت گفت: نخست وزیری داریم که کشور ما را به سوی بحران ملی هدایت می‌کند.
او افزود: نخست وزیر می‌گوید مذاکرات خوبی با اتحادیه اروپا داشت و این در حالی است که بر همه آشکار شده که چیز جدیدی بدست نیاورده است و آنان تاکید کرده اند که این تنها توافق است بنابراین توافق تغییر نکرد و نخواهد کرد و حالا باید به فکر گزینه‌های منطقی باشیم.
رهبر حزب کارگر انگلیس گفت: دولتی که حتی شماری از اعضای کابینه اش با توافق او مخالفند و معتقدند باید گزینه‌های دیگر بررسی شود نمی‌تواند عملکرد خود را موفق جلوه دهد.
کوربین افزود: آیا نخست وزیر باز هم می‌گوید توافقی بدست اورده که مورد نظر مردم است و آیا دولت به مسئولیت هایش درست عمل می‌کند؟او گفت: نخست وزیر می‌داند مجلس از توافقش حمایت نمی‌کند و توافق را هم نتوانست تغییر دهد بنابراین به رویکرد کشتن زمان روی آورده که مجلس ناچار شود یا به توافق او رای دهد یا مجبور شود بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج شود.
رهبر حزب کارگر، ترزا می‌ را ناکام در تغییر توافق با اتحادیه اروپا و معمار ایجاد بحران قانون اساسیکشورش توصیف کرد و گفت: نخست وزیر اگر احساس مسئولیت می‌کرد توافقش را در مجلس به رای می‌گذاشت و این شرم آور است که ماه‌ها زمان را از دست داده و به مجلس پاسخگو نیست.
ترزا می‌ نیز با بیان اینکه حزب کارگر مشکلاتموجود را برای مردم پیش آورد و منافع حزبی را بر منافع ملی ترجیح داده است، تاکید کرد از هفته سوم ژانویه قرار است توافقنامه اش با اتحادیه اروپا بر سر خروج در پارلمان به رای گذاشته شود.
ایان بلکفورد، رهبر نمایندگان حزب ملی اسکاتلندسومین حزب بزرگ انگلیس نیز در این نشست با انتقاد شدید از نخست وزیر انگلیس گفت: نخست وزیر پس از دو سال توافقی بدست آورده که قابل اجرا نیست.
او شرایط ایجاد شده را زیانبار برای این کشور ارزیابی کرد و افزود: اکنون شرکت‌ها و کارکنان آن‌ها نمی‌دانند چه اتفاقی خواهد افتاد در صورتیکه فقط یکصد روز به مهلت تعیین شده برای خروج از اتحادیه اروپا باقی مانده است.
ایان بلکفورد با بیان اینکه مردم حق دموکراتیک دارند که نظر خود را تغییر دهند و به درخواست آنان دوباره رای گیری شود، از نمایندگان مجلس خواست کنترل اوضاع را در دست گیرند تا کشور بیش از این دچار خسارت نشود.
او افزود: افراد مخالف باید وظیفه ملی خود را انجام دهند و منافع ملی را در نظر بگیرند و این هفته نظر خود را درباره توافق اعلام کنند.
ایان کوپر، یک نماینده دیگر پارلمان انگلیس برای جلوگیری از بروز شرایطی که انگلیس مجبور شود بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج شود از نخست وزیر خواست مهلت تعیین شده برای خروج را بیشتر کند تا مجبور نباشند در صورت رای ندادن نمایندگان به توافق نخست وزیر بدون توافق اتحادیه اروپا را ترک کنند.
مقامات و کارشناسان اقتصادی در انگلیس معتقدند این کشور با هر سناریویی از اتحادیه اروپا خارج شود زیان خواهد کرد، اما خروج بدون توافق بیشترین آسیب را به اقتصاداین کشور وارد خواهد کرد و مشکلات موجود چندین برابر خواهد شد.


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

امدادرسانی پلیس به سیل‌زدگان با جدیت ادامه دارد-بهره‌مندی حداکثری از ظرفیت‌های ناجا برای کمک‌رسانی به مردم در مناطق سیل‌زده
سخنگوی نیروی انتظامی با اشاره به فرمان فرمانده معظم کل قوا مبنی بر گسیل امکانات نیروهای مسلح به استان‌های سیل‌زده، از تشدید اقدامات پلیس در تداوم امدادرسانی به مردم مناطق سیل‌زده خبر داد.
سراج: استاندار سابق گلستان باید پاسخگو اعمالش باشد
رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: استاندار سابق گلستان قطعا باید پاسخگو اعمال خود باشد و سازمان بازرسی این موضوع را پیگیری می‌کند زیرا یک روز قبل از عید استاندار در استان بوده و سیل هم جاری شده، اما می‌گوید چیزی نیست و اتفاقی نمی‌افتد.
طب سنتی |برای ˮافزایش قدˮ در سنین رشد از این ترکیب استفاده کنید
بازخوانی/ برای "افزایش قد" در سنین رشد می‌توانید از یک ترکیب گیاهی ساده استفاده کنید.
فیلم- تخلیه آب از معابر مناطق سیل‌زده توسط آتش‌نشانان تهرانی
آتش‌نشانان تهرانی در مناطق سیل‌زده استان گلستان مشغول امدادرسانی به هموطنان حادثه‌دیده هستند.
ابتکار جدید شهرداری تهران در استتار پست‌های برق و مخابرات+ عکس
شهرداری تهران در اقدامی جالب نسبت به استتار پست‌های برق و مخابرات در پایتخت اقدام کرد.
جریمه 76 میلیاردی متخلفان در مرحله نخست طرح نوروز 98 در تهران
معاون اجرایی در امور شعب اداره کل تعزیرات حکومتی استان تهران از تشکیل ۷۳۰ پرونده برای متخلفان و جریمه ۷۶ میلیارد ریالی آنان خبر داد.
آیا طرح ˮشمسˮ به اسم محصولات سالم در پی به‌رسمیت‌شناختن ˮمحصولات تراریختهˮ است
اخیراً طرحی به‌نام "شمس" یا شبکه محصولات سالم از سوی برخی چهره‌های شاخص و مدافع سرسخت "محصولات تراریخته" ارائه شده است؛ چیزی که از شواهد و قرائن فهمیده می‌شود این است که در قالب این طرح قصد دارند تراریخته را به‌جای محصولات سالم به‌خورد مردم بدهند!
فیلم- اجرای ˮموافقتنامه پاریسˮ چگونه باعث فقیرترشدن مردم ایران می‌شود
بازخوانی/ توافقنامه پاریس ظاهری محیط زیستی دارد اما پیامدهای اقتصادی و صنعتی فراوانی برای کشور به‌دنبال دارد از جمله اجرای آن هزینه‌ای بالغ بر ۱۷میلیارد دلار در بر دارد که منجر به رکود بسیار شدیدی در اقتصاد کشور و فقیرتر شدن مردم ایران می‌شود.
آخرین وضعیت راه‌ها| بارش برف و باران در جاده‌های 8 استان
محورهای مواصلاتی هشت استان کشور شاهد بارش برف و باران است.
بازداشت عاملان تیراندازی به پسر 5 ساله
عاملان تیراندازی به پسر پنج ساله توسط پلیس امنیت تهران بزرگ بازداشت شدند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

انتخابی یورو 2020| پیروزی آلمان در خاک هلند در دقیقه 90- برد آسان بلژیک در قبرس
فوتبال جهان – در ادامه دیدارهای دور دوم از مرحله انتخابی یورو ۲۰۲۰، آلمان در یک بازی سخت در خانه هلند سه امتیاز گرفت.
پایان مسابقات کشتی زیر 23 سال قهرمانی آسیا در سرزمین چنگیرخان و رودخانه‌های یخ‌زده!
مسابقات کشتی زیر ۲۳ سال قهرمانی آسیا درحالی در مغولستان برگزار شد که تیم‌های آزاد و فرنگی کشورمان توانستند عنوان نخست این بازی‌ها را از آن خود کنند.
پایان خوش بورس با رشد 21 هزار واحدی شاخص در 1 ماه
شاخص کل بورس در جریان معاملات آخرین ماه آخرین فصل سال ۹۷ با ۲۱۲۷۲ واحد افزایش، معادل ۱۳.۵۲ درصد رشد را به ثبت رساند.
استاندار سابق گلستان از مردم عذرخواهی کرد
گرگان - ایرنا - سید مناف هاشمی استاندار سابق گلستان در تماس تلفنی با ایرنا ضمن عذرخواهی از مردم استان با سیل زدگان این خطه شمال کشور ابراز همدردی کرد.
جک S3 بخریم یا نه؟
خودروی جک اس ۳ محصول کرمان موتور، محصول شهری و جمع وجوری است که در خیابانها زیاد دیده می‌شود.
نشست اضطراری نخست‌وزیر انگلیس با قانون‌گذاران
سفر استولتنبرگ به گرجستان و  روند عضویت تفلیس در ناتو
روس ها نوروز را بین المللی جشن گرفتند
آمریکا و عمان توافقی نظامی امضا کردند
هواپیما‌های حامل نظامیان روس در ونزوئلا به زمین نشستند
تسلیم شدن ده‌ها تروریست داعش در سوریه
اکثر آمریکایی‌ها معتقدند ترامپ قصد مداخله در تحقیقات مولر را داشته است
هشدار درباره فرار داعشی‌ها از زندانی در شمال شرقی سوریه
نخست‌وزیر سابق قزاقستان رئیس کابینه شد
تظاهرات اهالی جولان اشغالی در محکومیت تصمیم ترامپ