ترزا می همه‌پرسی دوم برکسیت را رد کرد

05:35 ۲۹ روز و ۱۶ ساعت پیش افکار نیوز 178 0
ترزا می همه‌پرسی دوم برکسیت را رد کرد

نخست وزیر انگلیس در میان انتقادها در پارلمان این کشور درخواست برگزاری همه‌پرسی دوم بر سر خروج انگلیس از اتحادیه اروپا را رد کرد.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،نخست وزیر انگلیسدر پارلمان این کشور با رد درخواست برگزاری همه‌پرسی دوم بر سر خروج این کشور از اتحادیه اروپاموسوم به برکسیت گفت: همه پرسی جدید بر سر این موضوع غیردموکراتیک است و اعتماد مردم را از بین خواهد برد.
نخست وزیر انگلیس غروب دوشنبه و ۱۴ هفته مانده به پایان مهلت تعیین شده برای خروج این کشور از اتحادیه اروپا در نشست ویژه اعضای پارلمان انگلیس مدعی شد اکثریت نمایندگان مجلسبا خروج این کشور از اتحادیه اروپا موافقند و او تمام تلاشش را برای اجرای برکسیت به کار خواهد برد.
ترزا می‌ ضمن ارائه گزارش سفرش به مقر اتحادیه اروپا در بروکسل و دیدار با مقامات این اتحادیه افزود: آنان تاکید کرده اند که توافق بدست آمده تنها توافق ممکن است و درباره تصمیماتی که موجب نگرانی نمایندگان پارلمان انگلیس بر سر موضوع ایرلندشده است اطمینان داده اند که موقتی خواهد بود.
او گفت: با مقامات اتحادیه اروپا به این نتیجه رسیدیم که برکسیت امکان پذیر است و اکنون مجلس بصورت کاملا دموکراتیک می‌تواند در این باره نظر دهد و من در چند هفته اینده به شدت تلاش خواهم کرد تا برکسیت به نتیجه برسد.
نخست وزیر انگلیس افزود: باهم می‌توانیم برکسیت را به نتیجه برسانیم و وضع سازمان بهداشت ملی و مدارس را بهبود بخشیم.
صحبت‌های نخست وزیر انگلیس که با واکنش و هیاهوی نمایندگان همراه بود بار‌ها به علت فریاد‌های مخالف قطع و رئیس مجلسمجبور شد نمایندگان را به ارامش فراخواند و از آنان خواست اجازه دهند نخست وزیر به سخنانش ادامه دهد.
جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر که حزب اصلی مخالف دولتاست در این نشست ویژه با انتقاد شدید از ترزا می‌ و رویکردش در اجرای برکسیت گفت: نخست وزیری داریم که کشور ما را به سوی بحران ملی هدایت می‌کند.
او افزود: نخست وزیر می‌گوید مذاکرات خوبی با اتحادیه اروپا داشت و این در حالی است که بر همه آشکار شده که چیز جدیدی بدست نیاورده است و آنان تاکید کرده اند که این تنها توافق است بنابراین توافق تغییر نکرد و نخواهد کرد و حالا باید به فکر گزینه‌های منطقی باشیم.
رهبر حزب کارگر انگلیس گفت: دولتی که حتی شماری از اعضای کابینه اش با توافق او مخالفند و معتقدند باید گزینه‌های دیگر بررسی شود نمی‌تواند عملکرد خود را موفق جلوه دهد.
کوربین افزود: آیا نخست وزیر باز هم می‌گوید توافقی بدست اورده که مورد نظر مردم است و آیا دولت به مسئولیت هایش درست عمل می‌کند؟او گفت: نخست وزیر می‌داند مجلس از توافقش حمایت نمی‌کند و توافق را هم نتوانست تغییر دهد بنابراین به رویکرد کشتن زمان روی آورده که مجلس ناچار شود یا به توافق او رای دهد یا مجبور شود بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج شود.
رهبر حزب کارگر، ترزا می‌ را ناکام در تغییر توافق با اتحادیه اروپا و معمار ایجاد بحران قانون اساسیکشورش توصیف کرد و گفت: نخست وزیر اگر احساس مسئولیت می‌کرد توافقش را در مجلس به رای می‌گذاشت و این شرم آور است که ماه‌ها زمان را از دست داده و به مجلس پاسخگو نیست.
ترزا می‌ نیز با بیان اینکه حزب کارگر مشکلاتموجود را برای مردم پیش آورد و منافع حزبی را بر منافع ملی ترجیح داده است، تاکید کرد از هفته سوم ژانویه قرار است توافقنامه اش با اتحادیه اروپا بر سر خروج در پارلمان به رای گذاشته شود.
ایان بلکفورد، رهبر نمایندگان حزب ملی اسکاتلندسومین حزب بزرگ انگلیس نیز در این نشست با انتقاد شدید از نخست وزیر انگلیس گفت: نخست وزیر پس از دو سال توافقی بدست آورده که قابل اجرا نیست.
او شرایط ایجاد شده را زیانبار برای این کشور ارزیابی کرد و افزود: اکنون شرکت‌ها و کارکنان آن‌ها نمی‌دانند چه اتفاقی خواهد افتاد در صورتیکه فقط یکصد روز به مهلت تعیین شده برای خروج از اتحادیه اروپا باقی مانده است.
ایان بلکفورد با بیان اینکه مردم حق دموکراتیک دارند که نظر خود را تغییر دهند و به درخواست آنان دوباره رای گیری شود، از نمایندگان مجلس خواست کنترل اوضاع را در دست گیرند تا کشور بیش از این دچار خسارت نشود.
او افزود: افراد مخالف باید وظیفه ملی خود را انجام دهند و منافع ملی را در نظر بگیرند و این هفته نظر خود را درباره توافق اعلام کنند.
ایان کوپر، یک نماینده دیگر پارلمان انگلیس برای جلوگیری از بروز شرایطی که انگلیس مجبور شود بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج شود از نخست وزیر خواست مهلت تعیین شده برای خروج را بیشتر کند تا مجبور نباشند در صورت رای ندادن نمایندگان به توافق نخست وزیر بدون توافق اتحادیه اروپا را ترک کنند.
مقامات و کارشناسان اقتصادی در انگلیس معتقدند این کشور با هر سناریویی از اتحادیه اروپا خارج شود زیان خواهد کرد، اما خروج بدون توافق بیشترین آسیب را به اقتصاداین کشور وارد خواهد کرد و مشکلات موجود چندین برابر خواهد شد.


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

شاراپووا به دور سوم تنیس استرالیا راه یافت
تنیسور روسی با شکست ربکا پترسون به دور سوم تنیس اپن استرالیا صعود کرد.
بُرد پیکان و شهرداری ورامین در لیگ والیبال
در آغاز هفته نوزدهم لیگ برتر والیبال تیم‌های پیکان و شهرداری ورامین حریفان خود را شکست دادند.
شکست گنبدی‌ها در لیگ والیبال
تیم‌های شهرداری ورامین، پیام خراسان، سایپا تهران، شهرداری تبریز، پیکان تهران و فولاد سیرجان در لیگ برتر والیبال، حریفان خود را شکست دادند.
مهاجم مورد نظر استقلال ۴۷۰ روز گل نزده است
بررسی کارنامه پاتریک فرایدی مشخص می‌کند او هم تفاوت چندانی با الحاجی گرو ندارد.
فردوسی‌پور به آنتن برمی‌گردد
عادل فردوسی پور گزارشگر یکی از بازی های جام ملت های آسیا خواهد بود.
بادگیر‌های یزد در دستان ستاره‌های پاریسن ژرمن
قطری‌ها برای تبلیغ میزبانی جام جهانی‌شان هر کاری لازم باشد انجام می‌دهند.
آقای ده‌نمکی اجازه هست به عراق گل بزنیم؟
تا ساعاتی دیگر تیم ملی با عراق دیدار دارد و دوباره یادی کردیم از اظهار نظر حالا دیگر تاریخی ده نمکی که شاکی شده بود از گل های زیاد تیم ملی به یمن، این ویدئو بُریده ای است از برنامه برترین ها پلاس که سه شنبه ها منتشر می شود. در این بخش از آن برنامه با اظهار نظر ده نمکی شوخی کردیم.
مسلمی‌پور: فاصله ما با تاجیکستان زیاد بود
مدافع تیم فوتبال امید باوجود باخت این تیم به تاجیکستان گفت: فاصله ما با حریف زیاد بود!
عباسیان: بازی با حریف هندی آسان نیست
معین عباسیان، هافبک چپ پای تیم فوتبال سایپا گفت: باید از اولین هفته نیم‌فصل دوم بردهای‌مان را شروع کنیم تا در جدول رده‌بندی لیگ برتر به رده‌های بالاتر برویم.
کرانچار: برای تیم ملی ایران آرزوی موفقیت می‌کنم
بازیکن سابق تیم ملی کرواسی، گفت: کل مردم ایران انتظار یک نتیجه خوب را دارند و من هم در کنار همه اعضای تیم امید برای تیم ملی بزرگسالان آرزوی موفقیت می‌کنم.

پر بازدید ترین اخبار امروز

رشته های مرتبط با گردشگری در دانشگاه آزاد اردبیل ایجاد می شود
اردبیل - ایرنا - رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل از ایجاد هتل اسکول و نیز تاسیس رشته های علمی و عملی مرتبط با صنعت گردشگری در این واحد علمی خبر داد.
مراسم تشییع شهدای حادثه سقوط بوئینگ ۷۰۷
مراسم تشییع پیکر جانباختگان حادثه هواپیمای باربری ۷۰۷ نیروی هوایی ارتش، چهارشنبه ۲۶ دی، در پایگاه شهید لشکری مهرآباد برگزارشد.
کاهش تبلیغات، زنگ خطری برای رسانه های مکتوب
تهران- ایرنا- معاون امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به چالش کاهش تبلیغات در حوزه رسانه‌های مکتوب اشاره و تصریح کرد: این چالش طنین‌انداز زنگ خطر بزرگی برای رسانه‌های مکتوب است که سهم 15 درصدی تبلیغات را نصیب آنها کرده است.
قیمت طلا و سکه در بازار امروز تهران
در معاملات امروز بازار تهران، هر قطعه سکه تمام طرح امامی با قیمت سه میلیون و ۹۲۵هزار تومان داد و ستد می‌شود که به نسبت روز گذشته ۴۰هزار تومان گران شده اشت.
واکنش مکرون به تصمیم پارلمان انگلیس درخصوص برگزیت
بازتاب تهدیدهای سپاه علیه صهیونیست ها در رسانه های فرانسه
اظهارات مکرون، صدای هم حزبی های خودش را هم در آورد
بدهی های دولتی ایتالیا رکورد جدیدی زد
ویدئو- سرنوشت خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا چه می‌شود؟
در کنار سفر مقامات دیگر سفر شیخ الازهر بدون اجازه رئیس‌جمهور ممنوع شد
سی‌ان‌ان: اصلاحات عربستان تحت حاکمیت محمد بن سلمان سطحی و توخالی است
وزارت خارجه بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی در آمریکا را محکوم کرد
منبع عراقی: آمریکایی‌ها ˮگذرگاه‌های امنی برای داعشˮ ایجاد می‌کنند
برای موضوع تبادل اسرا اردن از امروز میزبان طرف‌های بحران یمن است