انتقاد عبدالله نوری از «نردبان شدن اصلاح‌طلبان برای روحانی»

05:15 ۲۱۲ روز و ۲۱ ساعت پیش افکار نیوز 244 0
انتقاد عبدالله نوری از «نردبان شدن اصلاح‌طلبان برای روحانی»

وزیر کشور دولت اصلاحات با انتقاد از عملکرد اصلاح طلبان گفت:‌ برخی افراد با نردبان اصلاحات بالا می‌روند و با آبروی اصلاحات بازی می‌کنند.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،برخی اعضای شورای مرکزی مجمع زناناصلاح‌طلب، روز گذشته با عبدالله نوری، وزیر کشوردولت اصلاحات، دیدار و گفت‌وگو کردند. 
عبدالله نوری که در این سالها تلاش کرده تا کمتر در محافل اصلاح‌طلبی حاضر و به ایراد سخنرانی و اظهارنظر بپردازد، در دیدار با برخی اعضای مجمع زنان اصلاح طلب انتقادات تندی به عملکرد اصلاح طلبانو دولتروحانی که مورد حمایت ‌آنها بوده، می‌‌کند.
**عملکرد اصلاح طلبان  ناامیدکننده بوده استوزیر کشور دولت اصلاحاتضمن اینکه همچنان تنها راه عبور از مشکلاتو چالش‌های  پیش روی کشور را گفتمان اصلاحات می‌داند، اذعان می‌‌‌کند: "در خصوص اوضاع و احوال امروز اصلاح طلبان در میان افکار ‌عمومی، بسیاری از مردم به عملکرد و کارآمدی‌شان ‌خصوصاً در مناصبی که با رأی آنها به دست آورده‌اند نقدهای ‌جدی دارند. من هم به عنوان یک ناظر بیرونی، به جد معتقدم نیروهایی که بواسطه جریان اصلاحات توانسته‌اند به درون حاکمیت راه پیدا کنند باید در جهت نیل به اهداف اصلاح طلبی، دفاع از
حقوقشهروندی و کاهش آلام مردم، قدم‌های ملموس و راه‌گشایی بر می‌داشتند لکن متأسفانه‌ مجموعاً نقطه خیلی روشن ‌و امیدوارکننده‌ای ‌نمی‌بینم.
وی ادامه می‌دهد: "به عنوان یک علاقمند به ‌اصلاحات نسبت به کوتاهی‌ها و ضعف‌ها از مردم عذرخواهی می‌کنم که نتوانستیم وظایف خود را آنگونه که شایسته ملت بزرگ ایراناست انجام دهیم."
**نمی‌توان اختلافات و ناکارآمدی نیروهای اصلاح طلب را نادیده گرفت عبدالله نوری که در سالهای اخیر نسبت به عملکرد شورای سیاست‌گذاری اصلاح طلبان انتقاداتی را مطرح  کرده بود، چندین بار تقاضای عضویت در این شورا را رد کرده و با انتقاد تلویحی از عدم نظارت شورای سیاست گذاری بر عملکرد اصلاح طلبان مجلس و شورای شهرگفته است: "اصلاح طلبان به خصوص احزاب و جریانات اصلاح طلب باید نمایندگانشان در مناصب حکومتی و دولتی را همواره رصد کنند و دائماً اهداف، برنامه‌ها و قول و قرارهایی که بابت آنها از مردم رأی اعتماد گرفتند را گوشزد کنند.  همچنین اگر در بین آنها، کم کاری و یا تغییر از اصول مشاهده کردند، علاوه بر بازخواست‌‌ آنها، این کمکاری‌‌ها را  بدون ملاحظه و رودربایستی با مردم در میان بگذارند، چرا که حفظ اصلاح طلبی و اصلاحات و زنده نگه داشتن اعتماد و امید مردم از هر چیز و کسی مهم‌تر و مقدم‌تر است."
وزیر کشور دولت اصلاحات در ادامه می‌افزاید: "البته ‌ممکن است برخی دوستان اصلاح ‌طلب، پاسخ ‌دهند که خیلی از ‌اقدامات را به جهت موانع و محدودیت‌ها و ‌سنگ اندازی‌های موجود، نمی‌شود انجام داد ‌و حاکمیت اجازه اقدامات اصلاحی را ‌نمی‌دهد، ولی نتیجه‌‌اش برای مردم فرقی ندارد و ‌مشکلاتی که اکثریت مردم ایراندر ‌زندگی و معیشت و اقتصاد خانوادهخود لمس می‌کنند ‌همین چیزی است که ‌همه داریم ‌می بینیم. ما نیز  می‌دانیم موانع و مشکلاتی خارج از ‌اراده اصلاح طلبان ‌وجود دارد ولی ‌نمی‌شود مشکلات، اختلافات و ناکارآمدی‌های درون ‌نیروهای اصلاح‌طلب موجود را ‌نبینیم و ‌همه چالش‌های موجود را به مشکلات بیرونی و ‌عملکرد جریان مقابل ‌اصلاحات ربط دهیم. اینکه برخی افراد با نردبان اصلاحات بالا می‌روند و با آبروی اصلاحات
بازیمی‌کنند، واقعیتی است که وجود دارد."
در حالی که سعید حجاریاناخیراً درباره ارتباط اصلاح طلبان با دولت روحانی گفته بود‌ "اصلاح طلبان هیچ وقت با روحانی ائتلافی تشکیل نداده‌اند"، عبدالله نوریتلویحا با اشاره به نقش اصلاح‌طلبان در پیروزی روحانی می‌گوید برخی افراد با نردبان اصلاحات بالا می‌روند و با آبروی اصلاحات بازی می‌کنند. 
 


گروه های زیر مجموعه سیاسی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

معاون مطبوعاتی: هرجا جهادی عمل کردیم به نتیجه رسیدیم
محمد خدادی در چهارمین گردهمایی مدیران روابط‌عمومی واحدهای جهاد دانشگاهی سراسری کشور که امروز پنج‌شنبه در دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد، گفت: در جنگ اقتصادی امریکا علیه ایران، با رفتار جهادی قطعا به پیروزی خواهیم رسید.
حناچی: پیگیری برای بازسازی هرچه سریعتر میدان حسن آباد
پیروز حناچی شهردار تهران در پیامی توئیتری از همکاران خود در سازمان آتش نشانی شهر تهران تشکر کرد.
جنجال عکس‌های دزدی روی پاکت‌ سیگار در اروپا
زمانی که یک مرد ۵۰ ساله برای خرید یک پاکت سیگار به دکه سیگارفروشی‌ای در میسانو ایتالیا رفت، با تصویری روبرو شد که او را بر جای خود خشک کرد؛ تصویری از همسرش پیش از آنکه در بیمارستان جان خود را از دست دهد.
مصیبت‌نامه‌ای برای چادر مشکی
در کنار همایش‌ها و تجمعات مختلف برای ترویج حجاب برتر، بایسته‌تر آن است که شرایط دسترسی آسان دختران و بانوان به چادر را تسهیل کنیم.
بازداشت ۱۲ صهیونیست به اتهام اقدامات غیراخلاقی در قبرس
رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش دادند که پلیس یونان در قبرس شماری از صهیونیست‌ها را به جرم تجاوز جنسی بازداشت کرده است.
واکنش خنده‌دار کمدین معروف به صحبت‌های اریک ترامپ- فیلم
اریک ترامپ ادعا کرده بود که پدرش 95 درصد محبوبیت دارد!واکنش خنده‌دار کمدین معروف به صحبت‌های اریک ترامپ را در این فیلم مشاهده می نمایید.
گریفیتس: طرفین در یمن تمایل دارند که راه حل سیاسی به دست آید
مارتین گریفیتس» فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن گفت که طرف‌های درگیر در این کشور بر ضرورت رسیدن به راه حلی سیاسی تأکید کرده‌اند.
روند کاهشی قیمت خودرو ادامه‌دار شد + جزئیات
در پی تکمیل و عرضه خودرو‌های ناقص از سوی خودروسازان بزرگ و سررسید موعد تحویل خودرو‌های ثبت‌نامی، بازار از حالت انقباضی خارج شد و به نظر می‌رسد که شکست قیمت‌ها آغاز شده است.
باقری: دلیل تعلل در اعزام مرادی را نمی‌دانم
درباره شرایط سهراب مرادی برای پیگیری روند مصدومیتش در اعزام به آلمان گفت: متاسفانه با وجود اینکه تاکید بر این بود که این سفر با اصرار من و دکتر امینی هرچه زودتر انجام شود تا فرصت و زمان را از دست ندهیم، اما دلیل این تعلل را نمی‌دانم
تازه‌وارد‌ها جنبه‌شان را در حد نام استقلال بالا ببرند
پیشکسوت باشگاه استقلال به خبرورزشی گفت: همین که دو تن از بچه‌هایی که به استقلال آمدند به اردوی تیم ملی دعوت شده‌اند نشان می‌دهد انتخاب‌ها با فکر انجام شده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

باقری: دلیل تعلل در اعزام مرادی را نمی‌دانم
درباره شرایط سهراب مرادی برای پیگیری روند مصدومیتش در اعزام به آلمان گفت: متاسفانه با وجود اینکه تاکید بر این بود که این سفر با اصرار من و دکتر امینی هرچه زودتر انجام شود تا فرصت و زمان را از دست ندهیم، اما دلیل این تعلل را نمی‌دانم
تازه‌وارد‌ها جنبه‌شان را در حد نام استقلال بالا ببرند
پیشکسوت باشگاه استقلال به خبرورزشی گفت: همین که دو تن از بچه‌هایی که به استقلال آمدند به اردوی تیم ملی دعوت شده‌اند نشان می‌دهد انتخاب‌ها با فکر انجام شده است.
ادعای ترامپ درباره هدف قرار دادن پهپاد ایرانی
انقلاب اسلامی محصول قرن‌ها تلاش و مبارزه است
ادعای گاردین درباره پیشنهاد «قابل توجه» ظریف به آمریکا
آمریکا ۵ فرد و ۷ شرکت را به اتهام همکاری در برنامه هسته‌ای ایران تحریم کرد
دیدار مقام‌های یمنی با سفیر ایران در عمان
کشف و شناسایی پیکر یکی از فرماندهان دفاع مقدس ارتش پس از ۳۸ سال
عاقبت دزدی دریایی؛ نگرانی که انگلیسی ها را رها نمی‌کند
پشت پرده اصرار غرب بر اماراتی بودن شناور حامل سوخت قاچاق +عکس
استقبال آمریکا از اقدام آرژانتین علیه حزب‌الله
ترامپ: محدودیت هسته‌ای ایران باید صد ساله باشد