سردار سلامی: نباید جهاد را به یکدیگر واگذار کنیم

02:15 ۳۳ روز و ۱۴ ساعت پیش افکار نیوز 58 0
سردار سلامی: نباید جهاد را به یکدیگر واگذار کنیم

جانشین فرمانده کل سپاه گفت : سردار منصوری آموخته بود اگر میدان جهاد را ترک کنیم خداوند بر ما لباس ذلت خواهد پوشاند. او مظهر پوشش لباس عزت بر تن این ملت بود.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،سرتیپ حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه در مراسم تشییع پیکر سردار منصوری در مشهد مقدسضمن تسلیت عروج شهادت گونه سردار منصوری به خانوادهاین سردار بزرگوار و آحاد ملت قدرشناس ایران اسلامی، سردار منصوری را حاصل یک عمر جهاد در راه خدا برای دفاع از عزت، حیثیت، شرافت و امنیت این ملت توصیف و تصریح کرد: این فرمانده مومن و ولایی در طول ۴۰ سال از عمر انقلابهرگز میدان‌های جهاد را ترک نکرد.
وی افزود: سردار منصوری آموخته بود اگر میدان جهاد را ترک کنیم خداوند بر ما لباس ذلت خواهد پوشاند. او مظهر
پوششلباس عزت بر تن این ملت بود.
جانشین فرمانده کل سپاه در ادامه خاطرنشان کرد: این سردار عزیز دشمن را خوب شناخت و می‌دانست چگونه باید در مقابل دشمن ایستاد و مقاومت کرد. او می‌دانست نباید جهاد را به یکدیگر واگذار کنیم؛ او تکلیف شناسی پارسا بود که بیرق جهاد را از شهید بروجردی و کاوه گرفته بود و نگذاشت علم مجاهدت
زمینبیفتد.
وی افزود: سردار منصوری از شهید شوشتری پرچم جهاد را تحویل گرفت و همچون شهید شوشتری انسان بزرگی بود و در سیستان و بلوچستانالفتی با مردم آن خطه داشت و برای آنان امنیت آورده بود و خانواده‌اش نیز همواره با او هجرت می‌کرد.
سردار سلامی با بیان اینکه بهترین توشه برای آخرت تقواست، افزود: مظهر عینی از تقوا در سیمای این مرد بود و همه چینو چروک‌های این مرد حاکی از جهادی سخت و پایان ناپذیر بود و ما کمتر چنین انسان‌های بزرگی را که محصول ۴۰ سال جهاد بودند و با شهدا زندگی کردند را می‌توانیم داشته باشیم مگر اینکه دوباره تاریخ تکرار شود.
وی خاطرنشان کرد: دشمنان می‌دانند تا وقتی سازه‌های امنیت این کشور در دست چنین مردانی است هرگز یارای دستیابی به ارمان‌ها و اعتقادات مردم را نخواهند داشت.
سردار سلامی ادامه داد: ما راه سختی پیموده‌ایم که در این راه مردانبزرگی بر زمین افتاده‌اند تا نخل‌های بلند قامت این ملت، سرافراز، استوار و قائم باقی بماند و الگو‌های مجسم این راه بزرگ و نورانی همین مردانی هستند که هر روز یا هرازچندگاهی بر دستان شما تا عرش خدا بدرقه می‌شوند و ما این راه را ادامه خواهیم داد.
جانشین فرمانده کل سپاه اظهار داشت: مردانی همانند سردار منصوری نشان دادند که هرگز از ولایت دست نخواهند کشید و اجازه نمی‌دهند فرزندان اهل بیت(ع) در عاشوراآواره شوند و اسارت را هرگز نخواهند پذیرفت و این مردان تا هستند دیگر این واقعیت‌های تاریخ صدر اسلام تکرار نمی‌شود.
وی افزود: راز ماندگاری و ثبات قدم ما در مقابل دشمنان به ظاهر پرقدرت در این است که ملت ایرانمی‌تواند در مقابل یک قدرت جهانی سرافرازانه بایستد نه فقط بایستد بلکه سرافرازانه شکست دهد.
سردار سلامی گفت: شاهد هستید شعله‌های خشمبر سرزمین دشمنان ما افتاده است و می‌بینید دشمنان ما به چه بلا‌هایی گرفتار شده‌اند و ملت ما را هم می‌بیند که در اوج محاصره، فشار، تحریم‌ها و ارعاب این چنین سربلند ایستاده است چه واقعیتی آشکارتر و زیباتر از این همه نصرت الهی که بر قلوب مومنین جاری می‌شود.
جانشین فرمانده کل سپاه در پایان تاکید کرد: راه تمام نشده سردار منصوری را ادامه و به وصایای او عمل می‌کنیم و به آرزوهایش جامه عمل می‌پوشانیم و از خداوند مسئلت داریم که روح این مرد بزرگ تاریخ ایرانرا با شهیدان همرزمش محشور بگرداند.
 


گروه های زیر مجموعه سیاسی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

افزایش قیمت شامل کدام خریداران خودرو می‌شود؟ +جدول
براساس اعلام شرکت سایپا مشتریان محصولات خانواده پراید و تیبا که تاریخ تحویل آنها از ۱ /۹۷/۶ تا ۳۰ /۹۷/۱۰ است شامل ۳۰ درصد افزایش قیمت اعلامی هستند.
پوری‌حسینی ممنوع‌الخروج شد
نماینده تبریز از ممنوع‌الخروج‌شدن پوری‌حسینی رئیس سازمان خصوصی‌سازی با حکم مرجع قضایی خبر داد.
رشته‌های جدید آزمون دکتری تخصصی تصویب شد
دبیرخانه علوم پایه، بهداشت و تخصصی وزارت بهداشت از تصویب رشته‌های جدید آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) خبرداد.
دردسری که انتقال یک بازیکن برای استقلال درست کرد
باشگاه ذوب آهن خواهان ممانعت از بازی تبریزی برای استقلال تا قبل از وصول مطالباتش در قبال انتقال این بازیکن است.
هاشمی: در ایران کمتر از ۵۰ درصد برنامه‌ها اجرایی می‌شود
رئیس شورای شهر تهران گفت: معمولا در ایران کمتر از ۵۰ درصد برنامه‌ها اجرایی می‌شود.
«پوری حسینی» ممنوع‌الخروج شد
عضو شورای مرکزی نمایندگان ولایی مجلس از ممنوع‌الخروجی پوری حسینی رئیس سازمان خصوصی‌سازی با حکم دادستان خبر داد.
جدایی آموزش پزشکی از وزارت بهداشت، با تفکرات من در تضاد است
سرپرست وزارت بهداشت، گفت: متاسفانه برخی افراد سعی دارند نشان دهند که یکی از سیاست های بنده، انفکاک آموزش پزشکی و ادغام آن در وزارت علوم است، اما باید بگویم که جدایی آموزش پزشکی از وزارت بهداشت، با تفکرات من در تضاد است و اعتقاد دارم که آموزش، جزو جدایی ناپذیر بهداشت و درمان است.
سبد حمایتی به ۶.۵ میلون بیمه شده تامین اجتماعی پرداخت می‌شود
شریعتمداری گفت: کارگران فصلی بیمه‌شده حدود ۱۴ میلیون خانوار هستند که آن‌ها هم از بسته حمایتی دولت بهره‌مند می‌شوند
ادعای اشپیگل: آلمان کاردار ایران را احضار کرده است
نشریه «اشپیگل» در گزارشی در مورد بازداشت یک تبعه افغانستان به اتهام جاسوسی از آلمان، مدعی شد که برلین با این بهانه کاردار ایران را احضار کرده است.
توپ ایمن‌سازی ساختمان‌های پرخطر تهران در زمین دادستانی، وزارت کار و شهرداری
عضو سابق شورای شهر تهران گفت: برای ایمن شدن ساختمان های پر خطر یا باید دادستانی به موضوع ورود کند و یا لیست ساختمان های نا ایمن منتشر شود تا مردم از ورود به آن خودداری کنند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

پیشکسوتان در بدرقه پیکر سلیم نیساری
مراسم تشییع پیکر سلیم نیساری آغاز شد.
سرودهایی در رثای ام الشهدا:ˮتا فاطمه زنده‌ست علی خانه‌نشین نیستˮ
مجموعه اشعار آیینی ویژه شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها منتشر شد.
معاندها از راه سینما وارد نمی‌شوند
ایرج تقی پور گفت:کسانی که معاند هستند از راه سینما وارد نمی شوند. با سینما هیچ جای دنیا نه می شود انقلاب کرد و نه می شود جلوی انقلابی را گرفت.
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان قزوین منصوب شد
قزوین - ایرنا - علیرضا خزائلی روز یکشنبه با صدور حکمی از سوی معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی به عنوان سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قزوین منصوب شد.
واکنش سرپرست استقلال به مصدومیت مهاجم آبی پوشان
امیرحسین فتحی سرپرست باشگاه استقلال در تماس تلفنی با مرتضی آقاخان بازیکن این تیم، جویای احوال و شرایط او شد و دقایقی با این بازیکن گفت و گو کرد.
ادعای اشپیگل: آلمان کاردار ایران را احضار کرده است
نماینده مجلس: هر ایرانی باید یک شغل دولتی داشته باشد
اروپا رغبتی به انجام تعهداتش در برجام ندارد
مدیران کشور و رسانه‌ها، با تشریح پیشرفت‌های 40 ساله تلاش ملت و اقتدار را به نمایش بگذارند
شریعتمداری: ۱۴میلیون خانوار ˮسبد حمایتیˮ گرفتند
اصل سخن «زاکانی» چه بود؟ +صوت
لاریجانی درگذشت سردار احمد فضائلی را تسلیت گفت
نگاهی به رد پای «مؤسسه برانداز توانا» در اعتصابات هفت تپه
دیدار نماینده ولی‌فقیه در سپاه با مراجع تقلید
یک ادعا؛ سپیده قُلیان بازداشت شد