اخراج به‌دلیل خودداری از امضای سوگندنامه حمایت از رژیم صهیونیستی

23:18 ۳۳ روز و ۱۵ ساعت پیش افکار نیوز 164 0
اخراج به‌دلیل خودداری از امضای سوگندنامه حمایت از رژیم صهیونیستی

یک گفتاردرمانگر در مدرسه‌ای در ایالت تگزاس آمریکا به‌دلیل خودداری از امضای سوگندنامه‌ای که او را به عدم تعهد به تحریم اسرائیل ملزم می‌کرد، باید این مدرسه را ترک کند.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،یک گفتاردرمانگر در مدرسه‌ای در ایالت تگزاس آمریکا به‌دلیل خودداری از امضای سوگندنامه‌ حمایت از رژیم صهیونیستیکه او را ملزم می کرد از تحریم اسرائیل و کالاهای ساخت سرزمین‌های اشغالی تبعیت نکند، باید این مدرسهرا ترک کند. امضای چنین سوگندنامه ای اکنون در بسیاری از ایالت های آمریکا اجباری شده است!
«باهیا آماوی» به مدت 9 سال در مدرسه ای در شهر «آستین» تگزاس با کودکانمبتلا به اوتیسمو اختلالات گفتاری و رشدی کار می کرد، اما به دلیل خودداری از عدم تعهد به تحریم رژیم صهیونیستی از کار در مدارس دولتی این ایالت منع شده است.
روز دوشنبه، دادخواستی از طرف آماوی به یک دادگاه فدرال در ناحیه غربی تگزاس ارائه شد. در این شکایت نامه، اخراج آماوی نقض متمم اول
قانوناساس آمریکا مبنی بر آزادی بیان، عنوان شده است.
باهیا آماوی که در زمینه گفتاردرمانی کودکان تخصص دارد، یک شهروندآمریکایی است که سال 1999 میلادی، مدرک کارشناسی ارشدخود را در رشته آسیب شناسی گفتار و زبان دریافت کرد. او متولد
اتریشاست و سی سال گذشته در آمریکا زندگی کرده است. آماوی که به زبان های انگلیسی، آلمانی و عربی تسلط بسیار خوبی دارد و خود دارای 4 فرزند است که در آمریکا متولد شده اند، از سال 2009 میلادی به طور قراردادی در مدرسه دولتی «فلوگرویل ایندیپندنت» مشغول به فعالیت بوده است. او در این مدرسه به کودکان مهاجر عربی‌زبان 3 تا 11 ساله کمک می کرد.
آماوی از زمان آغاز فعالیت در این مدرسه هر ساله بدون هیچ مشکلی قرارداد خود را تجدید می کرد. اما 13 اوت سال جاری میلادی، زمانی که او داشت متن قرارداد سال جدید را برای امضای آن، مطالعه می کرد، متوجه شد بند جدیدی به آن افزوده شده است. این بند آماوی را ملزم می کرد تعهد بدهد که در حال حاضر از تحریم اسرائیل حمایت نمی کند و در آینده نیز تا زمانی که با این مدرسه قرارداد دارد، چنین کاری نخواهد کرد. این بند از قرارداد همچنین آماوی را ملزم می کرد که تعهد بدهد هیچگونه اقدامی که به زیان اقتصادی رژیم صهیونیستی، افراد و شرکت هایی که با این رژیم روابط تجاری دارند و یا
سرزمین های اشغالیمنجر شود، انجام ندهد.
در ادامه گزارش اینترسپت آمده است یک شهروند آمریکایی برای امضای قراردادهای کاری در ایالت تگزاس و ادامه فعالیت در این ایالت، آزاد است که علیه کشور خودش فعالیت کند، حتی مجاز است اقداماتی که به ضرر کودکان آمریکایی باشد انجام دهد، از تحریم ایالت های خاصی در آمریکا حمایت کند (از قبیل تحریم ایالت کارولینای شمالی در سال 2017 میلادی)، در فعالیت های سیاسی علیه کشور خودش فعالیت داشته باشد، در تحریم اقتصادیهر یک از شهرها و ایالت های آمریکا که بخواهد مشارکت کند و به مقابله با سیاست های هر کشور دیگری در جهانبپردازد. اما همین شهروند آمریکایی نمی تواند علیه اسرائیل هیچ فعالیتی داشته باشد.
این گزارش می افزاید هدف از تنظیم سوگندنامه ای که آماوی باید امضا می کرد، محافظت از آمریکا یا کودکان در ایالت تگزاس نیست، بلکه تنها هدف آن تأمین منافع اقتصادی اسرائیل است. نگارنده مطلب در ادامه به شدت از این رویکرد که منافع اقتصادی رژیم صهیونیستی را بر منافع آمریکا و حفظ
قانون اساسیاین کشور ترجیح می دهد، انتقاد می کند.
آماوی می گوید به همراه دیگر اعضای خانوادهاش تصمیم گرفته است که از خرید کالاهای ساخت سرزمین های اشغالی و یا از شرکت هایی که با این رژیم روابط تجاری دارند، خودداری کند؛ اقدامی که در راستای تحریم اسرائیل به منظور پایان دادن به چندین دهه اشغالگری این رژیم در سرزمین های اشغالی است.
آماوی که حتی فعال سیاسی هم نیست و تحریم کالاهای اسرائیلی تنها یک تصمیم شخصی از جانب وی بوده است، در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا حاضر است برای حفظ شغلش این سوگندنامه را امضا کند، گفت: قطعا نه. او افزود در صورت امضای این سوگندنامه به فلسطینی هایی که به دلیل اشغالگری رژیم صهیونیستی در رنج و سختی به سر می برند، خیانت خواهد کرد و در سرکوبگری این رژیم شریک خواهد شد. آماوی افزود امضای این سوگندنامه که به معنای نقض آزادی بیان و
حقوقشهروندی آمریکایی ها بر مبنای قانون اساسی است، خیانت به مردم این کشور نیز محسوب می شود.
این گفتاردرمانگر به مسئولان مدرسه فلوگرویل ایندیپندنت گفته است که قرارداد جدید را امضا نخواهد کرد.


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

افریقا
افریقا

آخرین اخبار

لیگ NBA؛ شکست لیکرز با درخشش هاردن
تیم بسکتبال هیوستون راکتس با بازی درخشان دیگری از گارد رأس خود مقابل لس آنجلس لیکرز به پیروزی رسید.
صالح: مقابل عراق محتاط بودیم
کارشناس فوتبال ایران در خصوص شرایط تیم ملی به اظهارنظر پرداخت.
نورافکن: از امکانات قطر شگفت زده شدیم
امید نورافکن، کاپیتان تیم ملی امید در کنار سایر هم تیم هایی خود از موزه جام جهانی 2022 در شهر دوحه بازدید کرد.
نبیل فکیر، همچنان در رویای لیورپول
نبیل فکیر، ستاره فرانسوی لیون می‌گوید با وجود اینکه دورخیزش برای انتقال به لیورپول با موفقیت همراه نشده ولی همچنان رویای پیوستن به این تیم را در سر دارد.
شکایت باشگاه ذوب‌آهن از استقلال
باشگاه ذوب‌آهن قصد دارد به‌دلیل دریافت نکردن مبلغ قرارداد مرتضی تبریزی از استقلال شکایت کند.
علی‌محمدی در آستانه جدایی از سپاهان
کاپیتان تیم فوتبال سپاهان برای ملحق شدن به اردوی تیمش به ترکیه سفر کرد.
نکیسا: عمان ناشناخته نیست مجهول است
دروازه بان سابق تیم ملی ایران معتقد است عمان تیمی مجهول است و همیشه برای ایران دردسر ساز شده است.
یونس دلفی: به دنبال برد مقابل قطر هستیم
یونس دلفی، مهاجم تیم فوتبال امید کشورمان تأکید کرد این تیم به دنبال پیروزی مقابل قطر و قهرمانی در تورنمنت جهارجانبه این کشور است.
مورینیو: قطر توانایی برد عراق را دارد
سرمربی سابق منچستریونایتد اعلام کرد که تیم ملی قطر توانایی برد عراق در مرحله یک هشتم نهایی جام ملت های آسیا 2019 را دارد.
مربی عمان: ایران را خوب آنالیز کردیم
مربی تیم ملی عمان پیش از دیدار با ایران گفت: تیم ملی ایران را خیلی خوب آنالیز کردیم و با توجه به برنامه ریزی ای که کردیم به نتیجه مطلوب و صعود به مرحله بعد خواهیم رسید.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سرودهایی در رثای ام الشهدا:ˮتا فاطمه زنده‌ست علی خانه‌نشین نیستˮ
مجموعه اشعار آیینی ویژه شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها منتشر شد.
معاندها از راه سینما وارد نمی‌شوند
ایرج تقی پور گفت:کسانی که معاند هستند از راه سینما وارد نمی شوند. با سینما هیچ جای دنیا نه می شود انقلاب کرد و نه می شود جلوی انقلابی را گرفت.
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان قزوین منصوب شد
قزوین - ایرنا - علیرضا خزائلی روز یکشنبه با صدور حکمی از سوی معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی به عنوان سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قزوین منصوب شد.
پیشکسوتان در بدرقه پیکر سلیم نیساری
مراسم تشییع پیکر سلیم نیساری آغاز شد.
واکنش سرپرست استقلال به مصدومیت مهاجم آبی پوشان
امیرحسین فتحی سرپرست باشگاه استقلال در تماس تلفنی با مرتضی آقاخان بازیکن این تیم، جویای احوال و شرایط او شد و دقایقی با این بازیکن گفت و گو کرد.
درخواست فعالان حقوق بشری برای اطلاعات بیشتر درباره قتل خاشقجی
درگیری جلیقه زردهای انگلیسی با نیروهای امنیتی
قرارداد نیم میلیون دلاری عضو سابق کنگره آمریکا با عربستان پس از قتل خاشقجی
تصویر پوتین روی دستمال توالت وزیر دفاع انگلیس!
ترامپ به پیروزی در انتخابات ۲۰۲۰ امیدوارتر شده است
راهپیمایی سالانه زنان در اروپا و آمریکا +تصاویر
امتیازات پیشنهادی ترامپ برای بازگشایی دولت و ساخت دیوار مرزی- دموکراتها مخالفند
سعودی ها 148 بار آتش بس حدیده را نقض کردند
نخست وزیر رژیم صهیونیستی راهی چاد می شود
حماس مبادله اسرا را تکذیب کرد