اخراج به‌دلیل خودداری از امضای سوگندنامه حمایت از رژیم صهیونیستی

23:18 ۱۸۹ روز و ۱۰ ساعت پیش افکار نیوز 378 0
اخراج به‌دلیل خودداری از امضای سوگندنامه حمایت از رژیم صهیونیستی

یک گفتاردرمانگر در مدرسه‌ای در ایالت تگزاس آمریکا به‌دلیل خودداری از امضای سوگندنامه‌ای که او را به عدم تعهد به تحریم اسرائیل ملزم می‌کرد، باید این مدرسه را ترک کند.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،یک گفتاردرمانگر در مدرسه‌ای در ایالت تگزاس آمریکا به‌دلیل خودداری از امضای سوگندنامه‌ حمایت از رژیم صهیونیستیکه او را ملزم می کرد از تحریم اسرائیل و کالاهای ساخت سرزمین‌های اشغالی تبعیت نکند، باید این مدرسهرا ترک کند. امضای چنین سوگندنامه ای اکنون در بسیاری از ایالت های آمریکا اجباری شده است!
«باهیا آماوی» به مدت 9 سال در مدرسه ای در شهر «آستین» تگزاس با کودکانمبتلا به اوتیسمو اختلالات گفتاری و رشدی کار می کرد، اما به دلیل خودداری از عدم تعهد به تحریم رژیم صهیونیستی از کار در مدارس دولتی این ایالت منع شده است.
روز دوشنبه، دادخواستی از طرف آماوی به یک دادگاه فدرال در ناحیه غربی تگزاس ارائه شد. در این شکایت نامه، اخراج آماوی نقض متمم اول
قانوناساس آمریکا مبنی بر آزادی بیان، عنوان شده است.
باهیا آماوی که در زمینه گفتاردرمانی کودکان تخصص دارد، یک شهروندآمریکایی است که سال 1999 میلادی، مدرک کارشناسی ارشدخود را در رشته آسیب شناسی گفتار و زبان دریافت کرد. او متولد
اتریشاست و سی سال گذشته در آمریکا زندگی کرده است. آماوی که به زبان های انگلیسی، آلمانی و عربی تسلط بسیار خوبی دارد و خود دارای 4 فرزند است که در آمریکا متولد شده اند، از سال 2009 میلادی به طور قراردادی در مدرسه دولتی «فلوگرویل ایندیپندنت» مشغول به فعالیت بوده است. او در این مدرسه به کودکان مهاجر عربی‌زبان 3 تا 11 ساله کمک می کرد.
آماوی از زمان آغاز فعالیت در این مدرسه هر ساله بدون هیچ مشکلی قرارداد خود را تجدید می کرد. اما 13 اوت سال جاری میلادی، زمانی که او داشت متن قرارداد سال جدید را برای امضای آن، مطالعه می کرد، متوجه شد بند جدیدی به آن افزوده شده است. این بند آماوی را ملزم می کرد تعهد بدهد که در حال حاضر از تحریم اسرائیل حمایت نمی کند و در آینده نیز تا زمانی که با این مدرسه قرارداد دارد، چنین کاری نخواهد کرد. این بند از قرارداد همچنین آماوی را ملزم می کرد که تعهد بدهد هیچگونه اقدامی که به زیان اقتصادی رژیم صهیونیستی، افراد و شرکت هایی که با این رژیم روابط تجاری دارند و یا
سرزمین های اشغالیمنجر شود، انجام ندهد.
در ادامه گزارش اینترسپت آمده است یک شهروند آمریکایی برای امضای قراردادهای کاری در ایالت تگزاس و ادامه فعالیت در این ایالت، آزاد است که علیه کشور خودش فعالیت کند، حتی مجاز است اقداماتی که به ضرر کودکان آمریکایی باشد انجام دهد، از تحریم ایالت های خاصی در آمریکا حمایت کند (از قبیل تحریم ایالت کارولینای شمالی در سال 2017 میلادی)، در فعالیت های سیاسی علیه کشور خودش فعالیت داشته باشد، در تحریم اقتصادیهر یک از شهرها و ایالت های آمریکا که بخواهد مشارکت کند و به مقابله با سیاست های هر کشور دیگری در جهانبپردازد. اما همین شهروند آمریکایی نمی تواند علیه اسرائیل هیچ فعالیتی داشته باشد.
این گزارش می افزاید هدف از تنظیم سوگندنامه ای که آماوی باید امضا می کرد، محافظت از آمریکا یا کودکان در ایالت تگزاس نیست، بلکه تنها هدف آن تأمین منافع اقتصادی اسرائیل است. نگارنده مطلب در ادامه به شدت از این رویکرد که منافع اقتصادی رژیم صهیونیستی را بر منافع آمریکا و حفظ
قانون اساسیاین کشور ترجیح می دهد، انتقاد می کند.
آماوی می گوید به همراه دیگر اعضای خانوادهاش تصمیم گرفته است که از خرید کالاهای ساخت سرزمین های اشغالی و یا از شرکت هایی که با این رژیم روابط تجاری دارند، خودداری کند؛ اقدامی که در راستای تحریم اسرائیل به منظور پایان دادن به چندین دهه اشغالگری این رژیم در سرزمین های اشغالی است.
آماوی که حتی فعال سیاسی هم نیست و تحریم کالاهای اسرائیلی تنها یک تصمیم شخصی از جانب وی بوده است، در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا حاضر است برای حفظ شغلش این سوگندنامه را امضا کند، گفت: قطعا نه. او افزود در صورت امضای این سوگندنامه به فلسطینی هایی که به دلیل اشغالگری رژیم صهیونیستی در رنج و سختی به سر می برند، خیانت خواهد کرد و در سرکوبگری این رژیم شریک خواهد شد. آماوی افزود امضای این سوگندنامه که به معنای نقض آزادی بیان و
حقوقشهروندی آمریکایی ها بر مبنای قانون اساسی است، خیانت به مردم این کشور نیز محسوب می شود.
این گفتاردرمانگر به مسئولان مدرسه فلوگرویل ایندیپندنت گفته است که قرارداد جدید را امضا نخواهد کرد.


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

2 خصلتی که به فرموده امام باقر(ع) کلید هر بدی اند
حدیث امام محمدباقر (ع) درباره کلید هر بدی را در اینجا بخوانید.
موتورسواری امین حیایی روی صحنه «عصر جدید» -خاطره جالب علیخانی از حضور خود در یک فیلم
دوازدهمین قسمت از برنامه «عصر جدید» شب گذشته با حضور شرکت‌کنندگان مختلف به روی آنتن شبکه سه سیما رفت.
آغاز همایش بزرگداشت هفته قوه قضاییه
همایش بزرگداشت هفته قوه قضاییه با حضور آیت الله رئیسی رئیس قوه قضاییه، مسئولان عالی قضایی، روسای کل دادگستری‌ها، دادستان‌های مراکز استان‌ها و جمعی از قضات و کارکنان دستگاه قضایی آغاز شد.
حذف امضاهای طلایی در سازمان ثبت اسناد
ذبیح اله خداییان از حذف امضا‌های طلایی خبر داد و گفت: یکی از محور‌های سند تحول، پیشگیری از مفاسد و برخورد با متخلفان است.
راهی ساده و لذتبخش برای سالم نگه داشتن قلب
محققان متوجه شدند هر قدر فرد در طول سال بیشتر مرخصی بگیرد و بیشتر به سفر رود، کمتر احتمال دارد به سندرم متابولیک مبتلا شود.
امکان وقوع پدیده قیرزدگی در سطح برخی جاده‌ها
سرهنگ رحمانی گفت: با توجه به اینکه گرمای هوا شدت یافته است در سطح برخی از جاده‌های کشور ممکن است با پدیده "قیرزدگی" مواجه شویم.
میزان عوارض تردد در محدوده ˮکنترل آلودگی هواˮ مشخص شد
مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه میزان عوارض تردد در محدوده "کنترل آلودگی هوا" بین ۷ تا ۲۰ هزار تومان است، گفت: خودرو‌های دارای معاینه فنی برتر از تخفیف ۲۵ درصدی عوارض ورود به محدوده‌ها برخوردار خواهند شد.
شفاف سازی درآمد‌های شهرداری از محل طرح ترافیک در دستور کار
علیخانی ضمن انتقاد از عملکرد معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران درباره شفاف نبودن عملکرد این معاونت گفت: شهرداری باید پاسخ دهد که چه میزان درآمد از محل طرح ترافیک و عوارض زوج و فرد در سال گذشته داشته و چه میزان از این درآمد صرف خرید اتوبوس و توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی شده است.
پرونده کارت ملی هوشمند چه تاریخی بسته خواهد شد؟
سخنگوی سازمان ثبت‌ احوال با اشاره به اینکه کارت‌های هوشمند ملی به مرور به ثبت‌نام‌کنندگان ارائه می‌شود از زمان بسته‌شدن این پرونده خبر داد.
علت بد بو شدن گاز معده
مشکلات مربوط به روده باعث بدبو شدن گاز معده می‌شود؛ باکتری‌های روده در طول فرآیند هضم، ترکیبات حاوی گوگردی مانند هیدروژن سولفید تولید می‌کند که بوی زننده‌ای را در گاز معده به وجود می‌آورند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

وقوع خورشید گرفتگی و ماه گرفتگی در تیرماه
بعد از یک خورشید گرفتگی که از آسمان ایران قابل مشاهده نیست، ماه گرفتگی در بامداد ۲۶ تیرماه رخ خواهد داد که در سراسر ایران قابل رؤیت است.
لحظاتی از «عصر جدید» که در تلویزیون پخش نشد
عامل صمیمی تهیه‌کننده و عوامل برنامه با شرکت‌کنندگان در پایانی‌ترین دقیقه‌های منتهی به اجرا... همراه دوربین‌های پشت صحنه شوید تا شاهد تمام جزئیاتی باشید که باید برای بهترین اجرای استعدادها بررسی شوند!
نمایی زیبا از پل خواجو
نمایی زیبا از پل خواجو اصفهان در یک روز بهاری را در تصویر زیر می بینید.
لاک پشتی که پاهای مصنوعی دارد- عکس
این لاکپشت معلول «پدرو» نام دارد و یکی از مراجعان بیمارستان دامپزشکی دانشگاه لوئیزیانا است.
پارلمان کویت: کنفرانس بحرین تحریم شود
ماکرون: درخصوص آخرین تحولات منطقه با «ترامپ» رایزنی می‌کنم
مصاحبه| نشست اقتصادی معامله قرن نتیجه عملی نخواهد داشت- کنفرانس منامه تبلیغاتی است
شورای امنیت حمله به نفتکش‌ها در دریای عمان را محکوم کرد
حماس: کنفرانس بحرین فروش فلسطین در مزایده علنی است
دیلی‌تلگراف: طرح صلح کوشنر قبل از آغاز فرو پاشید
رای مورد منازعه رد شد؛ انتخابات ریاست پارلمان افغانستان به دور دوم می‌رود
پارلمان کویت خواستار تحریم کنفرانس سازش بحرین شد
اندیشکده کارنگی بررسی کرد
دیدار پامپئو و ولیعهد ابوظبی با موضوع ایران