اخراج به‌دلیل خودداری از امضای سوگندنامه حمایت از رژیم صهیونیستی

23:18 ۹۲ روز و ۱۵ ساعت پیش افکار نیوز 324 0
اخراج به‌دلیل خودداری از امضای سوگندنامه حمایت از رژیم صهیونیستی

یک گفتاردرمانگر در مدرسه‌ای در ایالت تگزاس آمریکا به‌دلیل خودداری از امضای سوگندنامه‌ای که او را به عدم تعهد به تحریم اسرائیل ملزم می‌کرد، باید این مدرسه را ترک کند.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،یک گفتاردرمانگر در مدرسه‌ای در ایالت تگزاس آمریکا به‌دلیل خودداری از امضای سوگندنامه‌ حمایت از رژیم صهیونیستیکه او را ملزم می کرد از تحریم اسرائیل و کالاهای ساخت سرزمین‌های اشغالی تبعیت نکند، باید این مدرسهرا ترک کند. امضای چنین سوگندنامه ای اکنون در بسیاری از ایالت های آمریکا اجباری شده است!
«باهیا آماوی» به مدت 9 سال در مدرسه ای در شهر «آستین» تگزاس با کودکانمبتلا به اوتیسمو اختلالات گفتاری و رشدی کار می کرد، اما به دلیل خودداری از عدم تعهد به تحریم رژیم صهیونیستی از کار در مدارس دولتی این ایالت منع شده است.
روز دوشنبه، دادخواستی از طرف آماوی به یک دادگاه فدرال در ناحیه غربی تگزاس ارائه شد. در این شکایت نامه، اخراج آماوی نقض متمم اول
قانوناساس آمریکا مبنی بر آزادی بیان، عنوان شده است.
باهیا آماوی که در زمینه گفتاردرمانی کودکان تخصص دارد، یک شهروندآمریکایی است که سال 1999 میلادی، مدرک کارشناسی ارشدخود را در رشته آسیب شناسی گفتار و زبان دریافت کرد. او متولد
اتریشاست و سی سال گذشته در آمریکا زندگی کرده است. آماوی که به زبان های انگلیسی، آلمانی و عربی تسلط بسیار خوبی دارد و خود دارای 4 فرزند است که در آمریکا متولد شده اند، از سال 2009 میلادی به طور قراردادی در مدرسه دولتی «فلوگرویل ایندیپندنت» مشغول به فعالیت بوده است. او در این مدرسه به کودکان مهاجر عربی‌زبان 3 تا 11 ساله کمک می کرد.
آماوی از زمان آغاز فعالیت در این مدرسه هر ساله بدون هیچ مشکلی قرارداد خود را تجدید می کرد. اما 13 اوت سال جاری میلادی، زمانی که او داشت متن قرارداد سال جدید را برای امضای آن، مطالعه می کرد، متوجه شد بند جدیدی به آن افزوده شده است. این بند آماوی را ملزم می کرد تعهد بدهد که در حال حاضر از تحریم اسرائیل حمایت نمی کند و در آینده نیز تا زمانی که با این مدرسه قرارداد دارد، چنین کاری نخواهد کرد. این بند از قرارداد همچنین آماوی را ملزم می کرد که تعهد بدهد هیچگونه اقدامی که به زیان اقتصادی رژیم صهیونیستی، افراد و شرکت هایی که با این رژیم روابط تجاری دارند و یا
سرزمین های اشغالیمنجر شود، انجام ندهد.
در ادامه گزارش اینترسپت آمده است یک شهروند آمریکایی برای امضای قراردادهای کاری در ایالت تگزاس و ادامه فعالیت در این ایالت، آزاد است که علیه کشور خودش فعالیت کند، حتی مجاز است اقداماتی که به ضرر کودکان آمریکایی باشد انجام دهد، از تحریم ایالت های خاصی در آمریکا حمایت کند (از قبیل تحریم ایالت کارولینای شمالی در سال 2017 میلادی)، در فعالیت های سیاسی علیه کشور خودش فعالیت داشته باشد، در تحریم اقتصادیهر یک از شهرها و ایالت های آمریکا که بخواهد مشارکت کند و به مقابله با سیاست های هر کشور دیگری در جهانبپردازد. اما همین شهروند آمریکایی نمی تواند علیه اسرائیل هیچ فعالیتی داشته باشد.
این گزارش می افزاید هدف از تنظیم سوگندنامه ای که آماوی باید امضا می کرد، محافظت از آمریکا یا کودکان در ایالت تگزاس نیست، بلکه تنها هدف آن تأمین منافع اقتصادی اسرائیل است. نگارنده مطلب در ادامه به شدت از این رویکرد که منافع اقتصادی رژیم صهیونیستی را بر منافع آمریکا و حفظ
قانون اساسیاین کشور ترجیح می دهد، انتقاد می کند.
آماوی می گوید به همراه دیگر اعضای خانوادهاش تصمیم گرفته است که از خرید کالاهای ساخت سرزمین های اشغالی و یا از شرکت هایی که با این رژیم روابط تجاری دارند، خودداری کند؛ اقدامی که در راستای تحریم اسرائیل به منظور پایان دادن به چندین دهه اشغالگری این رژیم در سرزمین های اشغالی است.
آماوی که حتی فعال سیاسی هم نیست و تحریم کالاهای اسرائیلی تنها یک تصمیم شخصی از جانب وی بوده است، در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا حاضر است برای حفظ شغلش این سوگندنامه را امضا کند، گفت: قطعا نه. او افزود در صورت امضای این سوگندنامه به فلسطینی هایی که به دلیل اشغالگری رژیم صهیونیستی در رنج و سختی به سر می برند، خیانت خواهد کرد و در سرکوبگری این رژیم شریک خواهد شد. آماوی افزود امضای این سوگندنامه که به معنای نقض آزادی بیان و
حقوقشهروندی آمریکایی ها بر مبنای قانون اساسی است، خیانت به مردم این کشور نیز محسوب می شود.
این گفتاردرمانگر به مسئولان مدرسه فلوگرویل ایندیپندنت گفته است که قرارداد جدید را امضا نخواهد کرد.


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

30 معتکف در جاجرم دچار گازگرفتگی شدند
بجنورد - ایرنا- رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی خراسان شمالی گفت: 30 نفر از معتکفان رجبیه در روستای چهاربید از توابع شهرستان جاجرم، دیشب دچار گازگرفتگی شدند.
ریزش کوه محور اسفراین - بجنورد را بست
بجنورد- ایرنا - ریزش کوه در گردنه پلمیس در محور اسفراین - بجنورد، سبب بسته شدن موقتی این محور خراسان شمالی در روز چهارشنبه شد.
سیل در گلستان جان دو نفر را گرفت
گرگان - ایرنا - وقوع سیلاب و تخریب چند ساختمان در شرق استان گلستان دو کشته و چند مصدوم بر جای گذاشت.
دبی آب رودخانه های منتهی به گنبدکاووس کاهش یافت
گنبدکاووس - ایرنا - مدیر امور منابع آب شهرستان های گنبدکاووس، مینودشت و گالیکش اعلام کرد: در پی بارش های سنگین دو روز اخیر در منطقه شرق گلستان، دبی آب رودخانه های گرگانرود، چهل چای و نرماب منتهی به شهر گنبدکاووس در روز چهاشنبه کاهش چشمگیر یافته است.
سیلاب به 50 روستای شهرستان گنبدکاووس خسارت زد
گنبدکاووس - ایرنا - فرماندار ویژه گنبدکاووس از خسارت سیلاب ناشی از بارش های 48 ساعت گذشته به 50 روستای این شهرستان واقع در شرق گلستان خبر داد.
13 تن از حادثه دیده چهارشنبه آخر سال البرز در بیمارستان بستری شدند
کرج - ایرنا - رئیس مرکز فوریت های پزشکی استان البرز با بیان اینکه تعداد حادثه دیدگان امسال چهارشنبه آخر سال 97 حدود 20 درصد کمتر از سال گذشته بود، گفت: 13 تن از مصدومان این حوادث در بیمارستان های استان بستری شدند.
6 قایق برای کمک به شهروندان گنبد به کار گرفته شد
گنبدکاووس - ایرنا - رئیس جمعیت هلال احمر گنبدکاووس اعلام کرد: با ورود آب به بخش هایی از مناطق شمالی شهر گنبدکاووس، از جمله حد فاصل پل آخوند آباد تا برج قابوس، 6 فروند قایق برای کمک و امداد در سطح شهر توسط هلال احمر و با همکاری بخش خصوصی به کار گرفته شد.
ریزش بهمن جاده کرج - چالوس را بست
کرج - ایرنا - مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای البرز اعلام کرد که ریزش بهمن سبب انسداد جاده کرج - چالوس شد.
6 هزار و 51 سیل زده مازندرانی امدادرسانی شدند
ساری - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران اعلام کرد: تاکنون 6 هزار و 51 نفر از آسیب دیدگان سیل در 12 شهر و 75 منطقه استان از خدمات امدادی این جمعیت بهره مند شدند.
فرازهای بهارانه
اصفهان- ایرنا- بهار، سفر، مهرورزی و صله رحم از جمله موضوعاتی است که مولای متقیان علی (ع) در نهج البلاغه از آن سخن گفته است که اندیشه های نابی که با بکارگیری آن درون و برون هر انسانی متحول می شود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

کشیش مسیحی:حضرت علی(ع) وفرزندانش بهترین الگوبرای بشریت هستند
لندن - ایرنا - «کریستوفر کلوسی» کشیش مسیحی و پژوهشگر مطالعات اسلامی معتقد است که حضرت علی (ع) و فرزندان ایشان اسوه‌های بی‌نظیر و کامل برای بشر امروز هستند.
آخرین سوال نظرسنجی برنامه نود چه بود؟
شب گذشته به دستور مدیر شبکه سه برنامه نود با اجرای عادل فردوسی‌پور متوقف شد.
جرائم چهارشنبه آخر سال در البرز 30 درصد کاهش یافت
کرج - ایرنا - فرمانده نیروی انتظامی استان البرز اعلام کرد که با مشارکت مردم و پلیس میزان جرائم چهارشنبه آخر سال این استان 30 درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافت.
«رحمان ۱۴۰۰» گیشه را در دست گرفت
یلم‌های رحمان ۱۴۰۰، متری شیش و نیم، چهار انگشت، غلامرضا تختی، زندانی‌ها، پیشونی سفید ۳ و ژن خوک به ترتیب رتبه‌های اول تا هفتم جدول فروش اکران نوروز ۹۸ را در اختیار دارند.
جشن میلاد حضرت علی ( ع ) در باکو برگزار شد
باکو – ایرنا – جشن میلاد مولی الموحدین حضرت علی(ع ) سه شب شب در خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در باکو برگزار شد.
تغییر نام پایتخت قزاقستان نخستین قدم جانشین نظربایف
تحرکات ضد اسلامی در شمال نروژ
وزیر دفاع روسیه پیام پوتین را به اسد داد
ژاپن تحریم‌های کره‌شمالی را برای ۲ سال دیگر تمدید می‌کند
اپوزیسیون ونزوئلا به نظامیان پشت کرده به مادورو امتیازات بیشتر می‌دهد
شکایت از شرکت فرانسوی به اتهام ارسال سوربیتول به سوریه
برنامه‌ریزی آمریکا برای ارسال اولین جنگنده اف- ۳۵ به ترکیه
سفیر آمریکا وارد پایتخت لیبی شد
درخواست سناتورهای آمریکایی از پادشاه عربستان برای آزادی مخالفان و فعالان حقوق بشری
اردوغان: قاتل نیوزیلند و داعش از یک قماشند