خلیل‌زاده: دیگر برای دعوت به تیم ملی تلاش نمی‌کنم!

00:10 ۱۸۲ روز و ۱۹ ساعت پیش افکار نیوز 305 0
خلیل‌زاده: دیگر برای دعوت به تیم ملی تلاش نمی‌کنم!

مدافع میانی سرخپوشان پایتخت گفت: بازی در پرسپولیس برای من حکم تیم‌ملی را دارد.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز، به گواه اغلب کارشناسان فوتبالایران، شجاع خلیل زاده آماده‌ترین مدافع میانی حال حاضر کشورمان است که می‌توانست در لیست ۳۵ نفره کارلوس کی‌روش برای جام ملت‌های آسیا قرار بگیرد، اما چنین نشد. این در حالی است که شماره ۳
پرسپولیسدر لیگ قهرمانان آسیابیشترین دفع توپ را در میان تیم‌های حاضر در این رقابت‌ها داشت. شجاع در
لیگ برترهم عملکرد فوق العاده‌ای در امور دفاعی داشت و در کنار آن دو گل ۳ امتیازی به ماشین‌سازی تبریز و ذوب‌آهن اصفهانزد تا پرسپولیس همچنان در کورس مدعیان قهرمانی باقی بماند. با این آمار شجاع خلیل زاده انتظار داشت این بار مورد توجه
سرمربی تیم ملیقرار بگیرد اما... 
خودتان تازه‌ترین مصاحبهیکی از آماده‌ترین بازیکنان کنونی لیگ برترکشورمان را بخوانید و قضاوت کنید. 
*شجاع! از کجا شروع کنیم؟از هر جا دلتان می‌خواهد! * عکسی از تو منتشر شد که به اتفاق سیدجلال حسینی، کمال کامیابی‌نیا، امید عالیشاه و... کنار مهدی مهدوی‌کیا ایستاده بودید. 
آقامهدی (مهدوی‌کیا) اسطوره باشگاه پرسپولیسو فوتبال کشورمان است که قدم روی چشم ما گذاشت. ایشان و سایر
پیشکسوتانپرسپولیس سرمایه‌های باشگاه هستند که به وجودشان افتخار می‌کنیم.
خلیل‌زاده: دیگر برای دعوت به تیم ملی تلاش نمی‌کنم!
* مهدوی‌کیا به شما چه گفت؟آقامهدی که لطف کرد و از ما تعریف کرد. در واقع با تعریف‌هایش همه ما را خجالت‌زده و وظیفه‌مان را سنگین‌تر کرد. ان‌شا‌ءالله جشن قهرمانی پرسپولیس را در لیگ برتر امسال با حضور آقامهدی، بقیه پیشکسوتان عزیز و هواداران برگزار کنیم. 
* یک پیشکسوت هم هست که می‌دانیم خیلی دوستش داری و حتی پیراهن او را به یادگاری گرفتی.
(می‌خندد) بله، علی‌آقا کریمی که واقعاً دوستش دارم. تنها کسی هم که پیراهنش را به رسم یادگاری گرفتم علی‌آقا بود. 
* بگذریم! قولی هم به مهدی مهدوی‌کیا دادید.
قول ندادیم ولی تلاش می‌کنیم در نیم‌فصل دوم هم مثل نیم‌فصل اول رضایت همه پیشکسوتان و طرفداران پرسپولیس را جلب کنیم. 
* نیم‌فصل اول در حالی به پایان رسید که سپاهان با تفاضل گل صدرنشین شد، اما شما و پدیده هم مثل تیم اصفهانی ۳۱ امتیاز گرفتید. به نظرت می‌رسد این فصل
رقابتتنگاتنگی برای کسب عنوان قهرمانیلیگ هجدهم داشته باشید؟صددرصد همین طور است. امسال چند تا رقیب گردن‌کلفت داریم، اما ما هم پرسپولیس هستیم. تیمی که با وجود همه
مشکلاتو کمبود‌ها به فینال آسیا رسید. دو دوره پشت سر هم قهرمان لیگ برتر ایران شدیم و حالا هم برای سومین بار می‌خواهیم جام قهرمانی
ایرانرا بالای سر ببریم. 
* طی روز‌های اخیر هم هجمه‌ای علیه پرسپولیس به راه افتاد که داوران به نفع یک تیم خاص سوت می‌زنند و... نظری نداری؟
هر حرفی لازم بود بعد از بازیبا پارس جنوبیزدم و صحبت بیشتری ندارم. من فقط یک جمله می‌گویم که جواب همه افراد و تیم‌هایی که علیه پرسپولیس حرف زدند را نیم‌فصل دوم داخل
زمینمی‌دهیم نه در رسانه‌ها! * منظورت بازیکنان استقلالاست؟تا صبح هم بگویید من اسم نمی‌آورم. این روز‌ها خیلی‌ها علیه تیم شایسته پرسپولیس حرف زدند که برای ما بازیکنان و هواداران اهمیتی ندارد. پرسپولیس فقط و فقط روی کار خودش تمرکز دارد و توجهی به این مسائل ندارد. 
* خودت هم با گردن‌درد بازی کردی. نمی‌خواهی از این فرصت
تعطیلاتنیم‌فصل استفاده کنی و این درد کهنه را درمانکنی؟راستش را بخواهید خودم هم به این موضوع فکر کرده‌ام. ان‌شا‌ءا... در تعطیلات تمرینات پرسپولیس به مداوای این مصدومیت خواهم پرداخت. البته من تنها نیستم. اغلب بازیکنان پرسپولیس با درد و مصدومیت بازی کردند. 
* می‌توانی اسم بیاوری؟علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، محسن ربیع‌خواه، کمال کامیابی‌نیا، سیامک نعمتی و خیلی‌های دیگر با غیرت و تعصب فراوان و به دلیل نیاز پرسپولیس و کمبود بازیکن با درد و مصدومیت به میدان رفتند. فراموش نکنید محمد انصاری و حسین ماهینی هم رباط صلیبی پاره کردند و برای بازگشت این دو همبازی عزیزمان به تیم لحظه‌شماری می‌کنیم. 
* راستی از بازیکنان جدید چه خبر؟ می‌دانیم با سروش رفیعی خیلی رفیق هستی. از انگیزه‌های سروش در نیم‌فصل دوم بگو.
سروش دوست صمیمی من است و او هم برای شروع نیم‌فصل دوم لحظه‌شماری می‌کند. مطمئن باشید با حضور نفرات جدید، پرسپولیس قدرتمندتری در نیم‌فصل دوم خواهیم داشت. البته مهدی ترابی، مهدی شریفی و مهدی شیری هم بازیکنان خوبی هستند که خیلی می‌توانند در نیم‌فصل دوم به ما کمک کنند. 
* شجاع! بی‌تعارف می‌خواهیم بپرسیم انتظار نداشتی که در لیست مدعوین به تیم ملیبرای حضور در جام ملت‌های ۲۰۱۹ آسیا باشی؟بی‌خیال! خدای ما هم بزرگ است. 
* واقعاً بی‌خیال؟چه بگویم؟ شما بگویید باید چه کار می‌کردم که به تیم ملی دعوت شوم؟ راستش را بخواهید... (سکوت می‌کند)
* چرا ساکت شدی؟ببینید تا زمانی که کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی است دیگر برای دعوت شدن به تیم ملی تلاش نمی‌کنم! * یعنی دلسرد شدی؟دلسرد نمی‌توان گفت، اما تصمیم گرفتم فقط به موفقیت در پرسپولیس و تیم باشگاهی‌ام فکر کنم. بنویسید بازی در پرسپولیس برای من حکم تیم ملی را دارد. 
* این تفکر و دیدگاه به کیفیت بازی تو در پرسپولیس لطمه نمی‌زند؟ به هر حال کلی تلاش کردی و یکی از عناصر دفاعی و حتی هجومی پرسپولیس درآسیا و لیگ برتر بودی، اما دعوت نشدی. ممکن است هر بازیکنی در این شرایط دلسرد شود و افت کند.
نه، این بی‌توجهی‌ها من یکی را قوی‌تر می‌کند. من هر کاری لازم بود انجام دادم که پیراهن پرافتخار تیم ملی کشورم را بپوشم، اما نمی‌دانم شاید هم بعضی‌ها از قیافه من خوششان نمی‌آید!
* جدی می‌گویی؟!‌نمی‌دانم! شما اگر دلیل دیگری برای دعوت نشدن من سراغ دارید بگویید. البته حق سرمربی تیم ملی است که بر اساس تفکرات خود بازیکن به تیمش دعوت کند، اما اینکه سلیقه بر
انتخاباتتیم ملی یک کشور سایه بیندازد جالب نیست. 
* به نظر ما هم کی‌روش می‌توانست شجاع خلیل زاده را هم در لیست ۳۵ نفره بگنجاند. حداقل در یک ماه اخیر بهترین مدافع وسط ایران بودی و باید دعوت می‌شدی. 
بگذریم! بنویسید شجاع خلیل زاده برای تیم کشورش ایران بهترین آرزو‌ها را دارد. من از ته دل آرزو می‌کنم تیم ایران قهرمان جام ملت‌های آسیا شود. 
* ولی گفتی تا زمانی که کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی باشد دیگر... 
درست گفتم. تا زمانی که کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی باشد دیگر نمی‌خواهم به دعوت شدن به تیم ملی فکر کنم، اما یک سؤال از شما دارم. اینکه به هر دلیل دعوت نشدم درست، اما دیگر نمی‌توانند مرا از لیست دوستداران تیم ملی کشورم خط بزنند. این روز‌ها می‌گذرد. من پیش وجدان خودم راحت هستم که با تمام وجود در تیم باشگاهی‌ام بازی کردم و به گواه کارشناسان و خود شما می‌توانستم حداقل در لیست ۳۵ نفره قرار بگیرم، اما وقتی به گذشته فکر می‌کنم دیگر ناراحت نمی‌شوم. 
* می‌شود بیشتر توضیح بدهی؟چه بگویم؟ شما خوب می‌دانید در بهترین شرایط و اوج آمادگی به همراه امید ابراهیمی و محمدرضا خلعتبری در آستانه جام جهانیبرزیل خط خوردم. اخباری هم شنیده می‌شد که سرمربی تیم ملی به خاطر مشکل با سرمربی وقت سپاهان یا مسائل دیگر ما سه نفر را خط زده است. من و محمدرضا (خلعتبری) هم واقعاً عصبانی و ناراحت بودیم و مصاحبه کردیم. در واقع از خودمان دفاع کردیم. 
* و وارد بلک‌لیست کی‌روش شدی.‌
نمی‌خواهم خیلی به گذشته برگردم ولی بعد از آن من دیگر مصاحبه‌ای انجام ندادم ولی دعوت نشدم. خوب بازی کردم دعوت نشدم. هر کاری کردم دعوت نشدم. دیگر خودم هم باور کردم که یک‌سری مسائل غیرفنی وجود دارد، چون خیلی‌ها می‌گویند این دعوت نشدن من غیرعادی است. 
* همان اختلافات با کرانچار حالا هم میان کی‌روش و برانکو وجود دارد. قبول داری؟
به هر حال همان‌طور که گفتم خدای ما هم بزرگ است. این روز‌ها می‌گذرد و من هم فقط و فقط به پرسپولیس و موفقیت تیم باشگاهی‌ام فکر می‌کنم. گفتم که برای تیم کشورم هم بهترین‌ها را آرزو دارم. 
* سؤالات ما به پایان رسید. به نظرت سؤالی بوده که ما نپرسیده باشیم؟
فکر کنم تقریباً در خصوص همه چیز پرسیدید. از شما ممنون هستم. سلام مرا به بروبچه‌های خبرورزشی برسانید.
 


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

معرفی پنج فروشگاه اینترنتی برتر کیف و کفش
در این متن قصد داریم تا به‌اختصار به پنج فروشگاه اینترنتی برتر در حوزه کیف و کفش زنانه بپردازیم
شیر آلات بهداشتی و نکات مهمی که درباره آن‌ها باید دانست
شیر آلات بهداشتی از وسایل ساختمان هستند که هرروز با آن‌ها سروکار داریم و اگر بی‌کیفیت باشند، دچار هزینه‌های اضافه، خسارت و دردسر می‌شویم.
جایگاه‌های برتر بانک ملی ایران در گزارش شاپرک
گزارش اردیبهشت‌ماه سال جاری شبکه الکترونیکی پرداخت کارت (شاپرک) نشان می‌دهد که در این ماه بیشترین کارت برداشت تراکنش دار، بیشترین کارت هدیه و بیشترین بن کارت تراکنش دار متعلق به بانک ملی ایران بوده است.
چرا رپورتاژ آگهی باید در سایت‌های معتبر منتشر شود؟
همه کسانی که یک کسب و کار اینترنتی دارند، به دنبال این هستند که رتبه سایت خود را بالا ببرند. یکی از روش‌هایی که اخیرا محبوبیت زیادی در میان مدیران کسب و کارهای اینترنتی دارد، انتشار رپرتاژ آگهی در سایت‌های معتبر خبری است. البته رپرتاژ آگهی نیز مانند همه راه‌هایی که برای ارتقای وبسایت صورت می‌گیرد، اگر به درستی انجام نشود، تاثیر چندانی نخواهد داشت.
معروف‌ترین مراکز خرید آنتالیا در تور آنتالیا
آنتالیا بهشت علاقمندان به خرید است. در این شهر شما می‌توانید اقلام مختلفی از قبیل سوغاتی‌های سنتی ترکیه، صنایع دستی و کالاهای چرمی را تهیه کنید. بجز بازارهای خیابانی که مکان‌های مناسب برای خرید هدایای کوچک هستند، مراکز خرید بزرگ این شهر نیز مملو از برندهای ترکیه و بین‌المللی است که شما می‌توانید یک خرید شگفت‌انگیز را در آن‌ها تجربه کنید.
چرا مشکل آمار در ایران حل نمی‌شود؟
«ما در زمره کشورهایی هستیم که نه تنها آمار دقیقی در هیچ زمینه‌ای نداریم بلکه به وفور آمار ناصحیح داریم. درواقع ما با دو مشکل رو به رو هستیم؛ یکی نداشتن آمار دقیق و دوم داشتن آمار ناصحیح.»
کارآفرینی در شیفت شب پایتخت
در ایران هنوز حیات شبانه به رسمیت شناخته نشده و تنها تلاش‌ها برای اجرای آن هم به‌صورت سازمان یافته و در کلانشهرهای کشور تاکنون موفقیت‌آمیز نبوده است.
عبدی افتخاری سرپرست کاروان ایران در المپیک زمستانی جوانان شد
سرپرست کاروان ایران برای بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۲۰ تعیین شد.
احمدی: هیچ حمله‌ای به اتوبوس تیم لهستان نشد
معاون فرهنگی وزارت ورزش و جوانان گفت: هیچ حمله‌ای به اتوبوس تیم لهستان شده و شاید شکایتشان بخاطر ناراحتی از باخت باشد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

پرمدال‌ترین ورزشکار پاراآسیایی چقدر پاداش گرفت؟
پرمدال‌ترین ورزشکار بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا با انتقاد نسبت به میزان پاداش خود گفت: با توجه به این که در بازی‌های پاراآسیای جاکارتا به لطف خدا توانستم شش بار پرچم کشورم را به اهتزاز در آورم و تاریخ ساز شوم، اما مسئولان در پرداخت پاداش به قول خود عمل نکردند.
ادعا یک نماینده درباره ابلاغ اجرای لایحه پالرمو از سوی دولت
یک عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس مدعی شد که دولت به دستگاه‌ها لایحه پالرمو و لایحه الحاق یک تبصره به ماده ۶ قانون مبارزه با پولشویی را برای اجرا ابلاغ کرده است که درباره پالرمو هنوز در مجمع تشخیص تعیین تکلیف نشده و درباره پولشویی هم هنوز مجلس آن را تصویب نکرده است.
ˮفلومترالتراسونیکˮ را از ابزار سنجش آریا بخرید
فرآیند انتخاب ابزار دقیق صنعتی بسیار پیچیده است و نیاز به مهارت و آشنایی فرد با مباحث مختلف صنعتی دارد.
با ۵ خیابان اصلی خرید در استانبول آشنا شوید
وقتی‌ که کلمات «خرید» و «استانبول» در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند، ذهن افراد معمولا به سمت بازار بزرگ و خیابان‌های پرپیچ‌وخم آن با فروشگاه‌های مختلف، از فرش گرفته تا ادویه‌های محلی، می‌رود.
خراسان شمالی صاحب تیم لیگ دسته اول فوتبال کشور می‌شود
‌مدیرکل ورزش و جوانان خراسان شمالی از خرید امتیاز تیم لیگ دسته اول فوتبال کشور خبر داد.
تمدید قرارداد لوسین فاوره با دورتموند
واکنش داورزنی به استعفای رئیس هیات مدیره استقلال
عنایتی: بازیکن نباید برای استقلال شرط بگذارد
دو لژیونر و هافبک پرسپولیس در رادار سپاهان
بازیکن فولاد به سپاهان پیوست
واکنش داورزنی به خبر استعفای رئیس هیات مدیره استقلال
احمدی: هیچ حمله‌ای به اتوبوس تیم لهستان نشد
آغاز اردوی گروه دوم بازیکنان دعوت شده به تیم ملی امید
مقصر اصلی بحران خودساخته پرسپولیس کیست؟
برانکو در جنوب کرواسی است