خلیل‌زاده: دیگر برای دعوت به تیم ملی تلاش نمی‌کنم!

00:10 ۹۱ روز پیش افکار نیوز 232 0
خلیل‌زاده: دیگر برای دعوت به تیم ملی تلاش نمی‌کنم!

مدافع میانی سرخپوشان پایتخت گفت: بازی در پرسپولیس برای من حکم تیم‌ملی را دارد.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز، به گواه اغلب کارشناسان فوتبالایران، شجاع خلیل زاده آماده‌ترین مدافع میانی حال حاضر کشورمان است که می‌توانست در لیست ۳۵ نفره کارلوس کی‌روش برای جام ملت‌های آسیا قرار بگیرد، اما چنین نشد. این در حالی است که شماره ۳
پرسپولیسدر لیگ قهرمانان آسیابیشترین دفع توپ را در میان تیم‌های حاضر در این رقابت‌ها داشت. شجاع در
لیگ برترهم عملکرد فوق العاده‌ای در امور دفاعی داشت و در کنار آن دو گل ۳ امتیازی به ماشین‌سازی تبریز و ذوب‌آهن اصفهانزد تا پرسپولیس همچنان در کورس مدعیان قهرمانی باقی بماند. با این آمار شجاع خلیل زاده انتظار داشت این بار مورد توجه
سرمربی تیم ملیقرار بگیرد اما... 
خودتان تازه‌ترین مصاحبهیکی از آماده‌ترین بازیکنان کنونی لیگ برترکشورمان را بخوانید و قضاوت کنید. 
*شجاع! از کجا شروع کنیم؟از هر جا دلتان می‌خواهد! * عکسی از تو منتشر شد که به اتفاق سیدجلال حسینی، کمال کامیابی‌نیا، امید عالیشاه و... کنار مهدی مهدوی‌کیا ایستاده بودید. 
آقامهدی (مهدوی‌کیا) اسطوره باشگاه پرسپولیسو فوتبال کشورمان است که قدم روی چشم ما گذاشت. ایشان و سایر
پیشکسوتانپرسپولیس سرمایه‌های باشگاه هستند که به وجودشان افتخار می‌کنیم.
خلیل‌زاده: دیگر برای دعوت به تیم ملی تلاش نمی‌کنم!
* مهدوی‌کیا به شما چه گفت؟آقامهدی که لطف کرد و از ما تعریف کرد. در واقع با تعریف‌هایش همه ما را خجالت‌زده و وظیفه‌مان را سنگین‌تر کرد. ان‌شا‌ءالله جشن قهرمانی پرسپولیس را در لیگ برتر امسال با حضور آقامهدی، بقیه پیشکسوتان عزیز و هواداران برگزار کنیم. 
* یک پیشکسوت هم هست که می‌دانیم خیلی دوستش داری و حتی پیراهن او را به یادگاری گرفتی.
(می‌خندد) بله، علی‌آقا کریمی که واقعاً دوستش دارم. تنها کسی هم که پیراهنش را به رسم یادگاری گرفتم علی‌آقا بود. 
* بگذریم! قولی هم به مهدی مهدوی‌کیا دادید.
قول ندادیم ولی تلاش می‌کنیم در نیم‌فصل دوم هم مثل نیم‌فصل اول رضایت همه پیشکسوتان و طرفداران پرسپولیس را جلب کنیم. 
* نیم‌فصل اول در حالی به پایان رسید که سپاهان با تفاضل گل صدرنشین شد، اما شما و پدیده هم مثل تیم اصفهانی ۳۱ امتیاز گرفتید. به نظرت می‌رسد این فصل
رقابتتنگاتنگی برای کسب عنوان قهرمانیلیگ هجدهم داشته باشید؟صددرصد همین طور است. امسال چند تا رقیب گردن‌کلفت داریم، اما ما هم پرسپولیس هستیم. تیمی که با وجود همه
مشکلاتو کمبود‌ها به فینال آسیا رسید. دو دوره پشت سر هم قهرمان لیگ برتر ایران شدیم و حالا هم برای سومین بار می‌خواهیم جام قهرمانی
ایرانرا بالای سر ببریم. 
* طی روز‌های اخیر هم هجمه‌ای علیه پرسپولیس به راه افتاد که داوران به نفع یک تیم خاص سوت می‌زنند و... نظری نداری؟
هر حرفی لازم بود بعد از بازیبا پارس جنوبیزدم و صحبت بیشتری ندارم. من فقط یک جمله می‌گویم که جواب همه افراد و تیم‌هایی که علیه پرسپولیس حرف زدند را نیم‌فصل دوم داخل
زمینمی‌دهیم نه در رسانه‌ها! * منظورت بازیکنان استقلالاست؟تا صبح هم بگویید من اسم نمی‌آورم. این روز‌ها خیلی‌ها علیه تیم شایسته پرسپولیس حرف زدند که برای ما بازیکنان و هواداران اهمیتی ندارد. پرسپولیس فقط و فقط روی کار خودش تمرکز دارد و توجهی به این مسائل ندارد. 
* خودت هم با گردن‌درد بازی کردی. نمی‌خواهی از این فرصت
تعطیلاتنیم‌فصل استفاده کنی و این درد کهنه را درمانکنی؟راستش را بخواهید خودم هم به این موضوع فکر کرده‌ام. ان‌شا‌ءا... در تعطیلات تمرینات پرسپولیس به مداوای این مصدومیت خواهم پرداخت. البته من تنها نیستم. اغلب بازیکنان پرسپولیس با درد و مصدومیت بازی کردند. 
* می‌توانی اسم بیاوری؟علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، محسن ربیع‌خواه، کمال کامیابی‌نیا، سیامک نعمتی و خیلی‌های دیگر با غیرت و تعصب فراوان و به دلیل نیاز پرسپولیس و کمبود بازیکن با درد و مصدومیت به میدان رفتند. فراموش نکنید محمد انصاری و حسین ماهینی هم رباط صلیبی پاره کردند و برای بازگشت این دو همبازی عزیزمان به تیم لحظه‌شماری می‌کنیم. 
* راستی از بازیکنان جدید چه خبر؟ می‌دانیم با سروش رفیعی خیلی رفیق هستی. از انگیزه‌های سروش در نیم‌فصل دوم بگو.
سروش دوست صمیمی من است و او هم برای شروع نیم‌فصل دوم لحظه‌شماری می‌کند. مطمئن باشید با حضور نفرات جدید، پرسپولیس قدرتمندتری در نیم‌فصل دوم خواهیم داشت. البته مهدی ترابی، مهدی شریفی و مهدی شیری هم بازیکنان خوبی هستند که خیلی می‌توانند در نیم‌فصل دوم به ما کمک کنند. 
* شجاع! بی‌تعارف می‌خواهیم بپرسیم انتظار نداشتی که در لیست مدعوین به تیم ملیبرای حضور در جام ملت‌های ۲۰۱۹ آسیا باشی؟بی‌خیال! خدای ما هم بزرگ است. 
* واقعاً بی‌خیال؟چه بگویم؟ شما بگویید باید چه کار می‌کردم که به تیم ملی دعوت شوم؟ راستش را بخواهید... (سکوت می‌کند)
* چرا ساکت شدی؟ببینید تا زمانی که کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی است دیگر برای دعوت شدن به تیم ملی تلاش نمی‌کنم! * یعنی دلسرد شدی؟دلسرد نمی‌توان گفت، اما تصمیم گرفتم فقط به موفقیت در پرسپولیس و تیم باشگاهی‌ام فکر کنم. بنویسید بازی در پرسپولیس برای من حکم تیم ملی را دارد. 
* این تفکر و دیدگاه به کیفیت بازی تو در پرسپولیس لطمه نمی‌زند؟ به هر حال کلی تلاش کردی و یکی از عناصر دفاعی و حتی هجومی پرسپولیس درآسیا و لیگ برتر بودی، اما دعوت نشدی. ممکن است هر بازیکنی در این شرایط دلسرد شود و افت کند.
نه، این بی‌توجهی‌ها من یکی را قوی‌تر می‌کند. من هر کاری لازم بود انجام دادم که پیراهن پرافتخار تیم ملی کشورم را بپوشم، اما نمی‌دانم شاید هم بعضی‌ها از قیافه من خوششان نمی‌آید!
* جدی می‌گویی؟!‌نمی‌دانم! شما اگر دلیل دیگری برای دعوت نشدن من سراغ دارید بگویید. البته حق سرمربی تیم ملی است که بر اساس تفکرات خود بازیکن به تیمش دعوت کند، اما اینکه سلیقه بر
انتخاباتتیم ملی یک کشور سایه بیندازد جالب نیست. 
* به نظر ما هم کی‌روش می‌توانست شجاع خلیل زاده را هم در لیست ۳۵ نفره بگنجاند. حداقل در یک ماه اخیر بهترین مدافع وسط ایران بودی و باید دعوت می‌شدی. 
بگذریم! بنویسید شجاع خلیل زاده برای تیم کشورش ایران بهترین آرزو‌ها را دارد. من از ته دل آرزو می‌کنم تیم ایران قهرمان جام ملت‌های آسیا شود. 
* ولی گفتی تا زمانی که کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی باشد دیگر... 
درست گفتم. تا زمانی که کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی باشد دیگر نمی‌خواهم به دعوت شدن به تیم ملی فکر کنم، اما یک سؤال از شما دارم. اینکه به هر دلیل دعوت نشدم درست، اما دیگر نمی‌توانند مرا از لیست دوستداران تیم ملی کشورم خط بزنند. این روز‌ها می‌گذرد. من پیش وجدان خودم راحت هستم که با تمام وجود در تیم باشگاهی‌ام بازی کردم و به گواه کارشناسان و خود شما می‌توانستم حداقل در لیست ۳۵ نفره قرار بگیرم، اما وقتی به گذشته فکر می‌کنم دیگر ناراحت نمی‌شوم. 
* می‌شود بیشتر توضیح بدهی؟چه بگویم؟ شما خوب می‌دانید در بهترین شرایط و اوج آمادگی به همراه امید ابراهیمی و محمدرضا خلعتبری در آستانه جام جهانیبرزیل خط خوردم. اخباری هم شنیده می‌شد که سرمربی تیم ملی به خاطر مشکل با سرمربی وقت سپاهان یا مسائل دیگر ما سه نفر را خط زده است. من و محمدرضا (خلعتبری) هم واقعاً عصبانی و ناراحت بودیم و مصاحبه کردیم. در واقع از خودمان دفاع کردیم. 
* و وارد بلک‌لیست کی‌روش شدی.‌
نمی‌خواهم خیلی به گذشته برگردم ولی بعد از آن من دیگر مصاحبه‌ای انجام ندادم ولی دعوت نشدم. خوب بازی کردم دعوت نشدم. هر کاری کردم دعوت نشدم. دیگر خودم هم باور کردم که یک‌سری مسائل غیرفنی وجود دارد، چون خیلی‌ها می‌گویند این دعوت نشدن من غیرعادی است. 
* همان اختلافات با کرانچار حالا هم میان کی‌روش و برانکو وجود دارد. قبول داری؟
به هر حال همان‌طور که گفتم خدای ما هم بزرگ است. این روز‌ها می‌گذرد و من هم فقط و فقط به پرسپولیس و موفقیت تیم باشگاهی‌ام فکر می‌کنم. گفتم که برای تیم کشورم هم بهترین‌ها را آرزو دارم. 
* سؤالات ما به پایان رسید. به نظرت سؤالی بوده که ما نپرسیده باشیم؟
فکر کنم تقریباً در خصوص همه چیز پرسیدید. از شما ممنون هستم. سلام مرا به بروبچه‌های خبرورزشی برسانید.
 


گروه های زیر مجموعه ورزشی

دنیای ورزش
دنیای ورزش

آخرین اخبار

واکنش ندود به جدایی آلگری
نایب رئیس باشگاه یوونتوس درباره احتمال جدایی آلگری واکنش نشان داد.
بازیکن میلان عذرخواهی کرد
بازیکن میلان بعد از درگیری با هم تیمی اش از او عذرخواهی کرد.
انتقاد گتوزو از دو بازیکن میلان
سرمربی میلان از شکست برابر اینتر ابراز ناراحتی کرد و به انتقاد از دو بازیکن تیمش پرداخت.
توخل: همچون تیم قهرمان بازی کردیم
سرمربی آلمانی پاری سن ژرمن پیروزی برابر مارسی را نشان از قدرت و توانایی بالای تیمش دانست.
اسپالتی: با شایستگی برنده داربی شدیم
سرمربی اینتر بعد از پیروزی برابر میلان به ستایش از شاگردانش پرداخت و آنها را شایسته کسب سه امتیاز دانست.
پیروزی PSG با درخشش دی ماریا
پاری سن ژرمن با درخشش آنخل دی ماریا توانست مارسی را از پیش‌رو بردارد و یک گام دیگر به کسب عنوان قهرمانی نزدیک‌تر شود.
بارسلونا با هت‌تریک مسی پیروز شد
بارسلونا در شب هت تریک ستاره آرژانتینی‌اش توانست رئال بتیس را شکست دهد.
اینتر پیروز داربی بزرگ شهر میلان
اینتر در داربی شهر میلان توانست با نتیجه سه بر دو به پیروزی برسد و به رده سوم جدول رده بندی صعود کند.
بایرن مونیخ با ۶ گل به صدر رسید
تیم فوتبال بایرن مونیخ توانست با ۶ گل ماینتس را شکست دهد.
شکست بروخه و شارلوا در نبود بازیکنان ایرانی‌
بروخه و شارلوا بدون بازیکنان ایرانی خود برابر حریفانشان شکست خوردند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

چوپان مانه و سملقانی در ارتفاعات برفگیر گم شد
بجنورد - ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی گفت: یک چوپان در ارتفاعات جیرانسو در شهرستان مانه و سملقان گم شده است که امدادگران برای یافتن وی به محل اعزام شده اند.
2 هزار سری جهیزیه به زوج های محروم کشور اهدا شد
سبزوار - ایرنا - قائم مقام بنیاد برکت احسان گفت: این نهاد در سالجاری 2 هزار سری جهیزیه کامل به زوج ‌های محروم در سراسر کشور اهدا کرده است.
اردوغان: حادثه تروریستی نیوزیلند سازمان یافته بود
تهران - ایرنا - رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه دوشنبه شب در خصوص حادثه تروریستی حمله به مساجد نیوزیلند گفت که این یک اقدام فردی نبوده و به صورت سازمان یافته روی داده است.
واکنش ندود به جدایی آلگری
بازیکن میلان عذرخواهی کرد
انتقاد گتوزو از دو بازیکن میلان
توخل: همچون تیم قهرمان بازی کردیم
اسپالتی: با شایستگی برنده داربی شدیم
پیروزی PSG با درخشش دی ماریا
بارسلونا با هت‌تریک مسی پیروز شد
اینتر پیروز داربی بزرگ شهر میلان
بایرن مونیخ با ۶ گل به صدر رسید
شکست بروخه و شارلوا در نبود بازیکنان ایرانی‌