تصمیم جدید یارانه‌ای دولت

22:29 ۳۴ روز و ۶ ساعت پیش افکار نیوز 58 0
تصمیم جدید یارانه‌ای دولت

وزیر کشور با اشاره به اینکه تلاش کرده ایم هماهنگی بسیار خوبی میان دستگاههای مرتبط با حوزه حمل و نقل عمومی شهری برقرار نماییم از پیشنهاد دولت درلایحه بودجه سال آینده مبنی بر کاهش سه دهک بالا از دریافت کنندگان یارانه و اختصاص آن در جهت حمایت از حمل و نقل و تولید و ارتقای معیشت خبر داد.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،عبدالرضا رحمانی فضلی که دوشنبه ۲۶ آذر در همایش روز ملی حمل و نقلدر وزارت کشور سخن می‌گفت، با اشاره به اینکه وزارت کشور توانسته هماهنگی بسیار خوبی میان دستگاه‌های مرتبط برقرار کند، افزود: در جریان برگزاری جلسات شورای عالی ترافیکدر وزارت کشورو شورای ترافیک استان‌ها و تشکیل کمیسیون کلانشهرها، تصمیمات خوبی اتخاذ شده و پیگیری مصوبات ادامه دارد.
وی ضمن قدردانی از قشر تلاشگری که زحمت حمل و نقل و جابجایی و رساندن مردم را بر عهده دارند، گفت: چنین مراسماتی فرصتی است برای کوچکترین کار ممکن؛ یعنی تقدیر و تشکر از زحمات عزیزان فعال در حوزه حمل و نقل.
وی با اشاره به نامگذاری روز ۲۶ آذرماه به عنوان روز ملی حمل و نقل گفت: این روز یادآور زمان جنگو نمایش غیرت فوق العاده این قشر زحمت کش در آن دوران است.
رحمانی فضلی افزود: ۲۶ آذرماه ۶۱ اوایل جنگ بود، فشار‌ها بسیار سنگین و شرایط سخت بود، تامین کالای اساسی اهمیت بسیار زیادی داشت و تحرکات در امر مختل کردن حمل و نقل در داخل علاوه بر فشار جنگ، بمباران مناطق مختلف کشور در روند سوخت رسانی، خدمات، تامین قطعات و لاستیک دنبال می‌شد و شرایط به قدری سخت بود که امام دستور خاصی در این زمینه دادند که این قشر زحمت کش و فعال حمل و نقل به عرصه بیایند و جهاد کنند. این حرکت ایثارگرانانه و عظیم بود و از سوی فعالان حمل و نقل، استقبال با شکوهی از آن شد.
وی ادامه داد: فعالان حمل و نقل حتی در میدان جنگ و خطوط مقدم نقش آفرینی بی بدیلی داشتند. در جنگ
وسایل نقلیهخود مردم استفاده می‌شد و رانندگان و صاحبان خودرو‌ها به عنوان امر واجب شرعی و ملی به این موضوع نگریستند و هزینه کردند و بنده از نزدیک ناظر زحمات آن‌ها بودم که یکی از این روز‌ها ۲۶ آذر بود که روز حمل و نقل نامیده شد.
رحمانی فضلی تاکید کرد: از سال ۵۷ تاکنون در هر مقطعی و در هر شرایطی که لازم بوده کسانی که در حوزه حمل و نقل فعالیت داشتند، به خوبی حاضر شدند و کار کردند و خداوند اجر عظیم به همه آنان اعطا فرماید.
وزیر کشور با تاکید بر اینکه موضوع حمل و نقل به ویژه حمل و نقل درون شهری، موضوعی میان بخشی است، گفت: نمی‌توان ایرادات را صرفا به دارندگان خودرووارد کرد. چراکه اگر
طراحی شهریبه گونه‌ای نباشد که دسترسی به خدمات به سهولت ممکن شود، رانندگان مجبور به طی مسافت زیادی خواهند بود که بار ترافیکی را افزایش می‌دهد. یا اگر
راهنمایی و رانندگیدر طراحی و علامت گذاری و هدایت مسیر به خوبی عمل نکند باز موجب بار ترافیکی می‌شود و یا اگر شهرداری‌ها در طراحی شهری و مهندسی خیابان‌ها و مهندسی ترافیک خوب عمل نکنند، همچنین کارشناسان فنی نتوانند امر خدمات رسانیرا به سیستم‌ها و تکنولوژی‌های جدید منتقل کنند و امکام استفاده از تکنولوژی‌های جدید برای کاربران فراهم نشود، مردم با سختی‌های زیادی روبرو خواهند شد و خود این شرایط بار ترافیکی زیادی در شهر ایجاد می‌کند.
وی با اشاره به اینکه این عرصه‌ها اقدامات خوبی انجام شده، اما هنوز بیش از ۵۰ درصد کار‌ها و فعالیت‌ها با تکنولوژی‌های جدید و نرم افزار‌های هوشمند ارائه نشده است، گفت: طرح ارتقاء سیستم خدمات رسانی دولتی در مجلس چهارم مطرح شد امام هنوز اجرایی نشده است و شرایط به گونه‌ای است که بدون مراجعات حضوری مردم کار مختل می‌ماند؛ لذا وقتی میگویم حمل و نقل یا آلودگی هواموضوع تنها به عده خاصی که در این زنجیره قرار گرفته اند، معطوف نمی‌شود و همه مشکلاتبه گردن آن‌ها نیست.
وزیر کشور با بیان اینکه هزینه‌های بسیار زیاد اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطیدر موضوع حمل و نقل و ترافیک متقبل می‌شویم، گفت: در مصرف سوخت در روز‌های پیک ۱۰۰ میلیون لیتر را نیز داشتیم و در مجموع به طور متوسط روزانه ۸۰ تا ۸۵ میلیون لیتر سوخت مصرف می‌کنیم که با توجه به متوسط زمان سفر رقم بسیار بالایی به نسبت شاخصبین المللی است.
وی افزود: برآورد‌هایی که در زمینه خسارت‌ها و هزینه‌های آلودگی هوا می‌شود، در حدود ۸ میلیارد دلاراست همین طور سالانه ۵ هزار نفر تلفات درون شهری در حوزه حمل و نقل مردم را دچار مشکلات زیادی می‌کند و هزینه‌های زیادی ایجاد می‌شود.
وزیر کشور با تاکید براینکه بخش مهمی از جریان زندگی مردم در رفت و آمد در جریان است، گفت: همه با هم باید کاری کنیم که در کنار تامین زندگی راحت و سهل، هزینه‌های زندگی را نیز برای مردم کاهش دهیم.
وی با اشاره به اینکه وزارت کشور توانسته هماهنگی بسیار خوبی میان دستگاه‌های مرتبط برقرار کند، افزود: در جریان برگزاری جلسات شورای عالی ترافیک در وزارت کشور و شورای ترافیک استان‌ها و تشکیل کمیسیون کلانشهر‌ها، تصمیمات خوبی اتخاذ شد و پیگیری مصوبات ادامه دارد.
وی به اقدامات خوب انجام شده در حوزه ریلی اشاره کرد و افزود: سفارش خرید دو هزار واگن در کنار ۳۵۰ واگن دیگر برای حمل و نقل ریلی درونشهری در حال پیگیری است. در بحث فرسودگی
ناوگان حمل و نقلکه موجب افزایش مصرف سوخت و آلودگی هوا و طولانی شدن سفر‌ها می‌شود، وزارت کشور به همراه شهرداری‌ها اقدامات خوبی انجام دادند که در نتیجه تا حدودی وسایل حمل و نقل عمومینوسازی شده است. اما در مقایسه با تعداد خودرو‌های فرسوده رقم پایینی است و باید با شتاب بیشتری انجام شود.
رحمانی فضلی به قانون هدفمندسازی یارانه‌ها اشاره کرد و گفت: در شروع اجرای این قانوندو اولویت تولید و حمل و نقل عمومی مدنظر بود که منابع حاصل از هدفمندسازی یارانه صرف این دو اولویت شود، اما در مسیر به دلیل پرداخت یارانه نقدی به همه کشور، مبالغ حاصل از هدفمندی صرف پرداخت یارانهنقدی شد و دولتتدبیر و امید نیز درگیر همین موضوع شد چراکه امکان کاهش هزینه‌های مردم وجود نداشت.
وزیر کشور افزود: البته بنده بار‌ها اعلام کردم که نحوه پرداخت یارانه را به استان‌ها محول کنید و از طریق وزارت کشور پیگیر این موضوع شدیم و تاکید کردیم که اگر این مبالغ صرف تولید، حمل و نقل و ارتقای معیشت نیازمندان شود، حاضریم این موضوع را بر عهده بگیریم. این بحث را ارائه و دنبال کردیم که در نهایت سال گذشته این طرح بر عهده
وزارت رفاهگذاشته شد که به دلیل کمبود آمار و عدم همکاری دستگاه‌ها و مسائلی از این قبیل نتوانست به معنای واقعی این طرح را انجام دهد.
رحمانی فضلی تصریح کرد: نهایتاً در بودجهامسال مقرر شد که استانداری‌ها و وزارت کشور در استانها، تلاش کنند بر پایه اطلاعات صحیح، سه دهک بالا از دریافت کنندگان یارانه را کاهش دهند و بتوانند از این کاهش در جهت حمایت از حمل و نقل و تولید و ارتقای معیشت بتوانند استفاده کنند.
وی افزود: فرمانداران به دلیل اینکه با مردم و در کنار مردم زندگی می‌کنند به خوبی می‌توانند تشخیص دهند که چه کسانی باید از لیست یارانه بگیران حذف شوند و چه کسانی در لیست بمانند. مردم نیز اگر ببینند این مبالغ برای خودشان هزینه می‌شود استقبال خواهند کرد.
وزیر کشور در پایان خاطرنشان کرد: وزارت کشور با تمام معاونت‌ها و حوزه‌های زیرنظرش در مباحثی من جمله ترافیک و حمل و نقل به اندازه وسع خود تلاش می‌کند و همگی با انگیزه، جدیت و علاقه این موضوع را دنبال می‌کنیم و بخش‌ها و جنبه‌های مختلف مباحث این عرصه به دقت در شورای عالی ترافیک پیگیری می‌شود.
 


گروه های زیر مجموعه سیاسی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

فتاح: عظمت انقلاب را دیگران بهتر از ما می‌فهمند
رئیس کمیته امداد امام خمینی گفت: در فهم و عظمت این انقلاب کم آورده‌ایم. دیگران از بیرون بهتر می‌فهمند اما ما خودمان در داخل نمی‌فهمیم.
برترین ایمان از منظر پیامبر اسلام(ص)
گفتار و رفتار معصومین (علیهم السلام) همانند چراغی در تاریکی است که انسان را به سوی مسیر درست و صحیح رهنمون می‌کند.
توصیف زیبای حضرت زهرا(س) درباره پیامبر(ص) و امام علی(ع)
شما بر لبه پرتگاهی از آتش قرار داشتید که خدا به وسیله پیامبر صلوات الله علیه و آله و پس از چه فراز و نشیب ها از گرفتار شدن نجاتتان بخشید.
بگویید چگونه می‌خندید تا شخصیت‌تان را به شما بگوییم
در این مطلب مدل‌های مختلف خندیدن و چیزی را که در خصوص شخصیت افراد بیان می‌شود برایتان جمع‌آوری کرده‌ایم.
درد‌های شکمی در مردان نشانه چیست؟
یک فوق تخصص گوارش و کبد وجود درد در زیر شکم، اطراف یا سراسر شکم را از علائم بارز تشخیص سرطان روده بزرگ عنوان کرد.
درمان ترک خوردگی لب‌ها و پیشگیری از جوش زدن بدن
حضرت امام رضا (ع) در کتاب طب الرضا به فواید روغن زیتون، بنفشه و زنبق برای بدن اشاره کرده اند.
پرنده‌ منحصربفرد- عکس
در قاره آمریکا پرنده‌ای وجود دارد به نام «سینه سرخ» معروف هستند و تخم‌هایی با رنگ آبی فیروزه‌ای می‌گذارند.
ارتباط بین بیماری شدید لثه با سرطان های ریه و روده
محققان دریافتند بیماری پیشرفته لثه موسوم به "پریودنتیت" ناشی از عفونت باکتریایی است که به بافت نرم و استخوان محافظ دندان‌ها آسیب می‌رساند.
چرا بعد از ۴۰ سالگی در برقراری ارتباط دچار مشکل می‌شویم؟
یکی از دلایلی که پیدا کردن دوست پس از 40 سالگی سخت می شود این است که افراد در آن سن خانواده خود را تشکیل داده اند و درگیر آن هستند.
مکان دیدار ترامپ و اون مشخص شد
«دونالد ترامپ» رییس‌جمهوری آمریکا و «کیم جونگ اون» رهبر کره‌شمالی ماه آتی میلادی در ویتنام دیدار می‌کنند. پایگاه خبری بلومبرگ اعلام کرد ترامپ و کیم قرار است در پایتخت ویتنام دیدار کنند اما اضافه کرد که احتمال تغییر محل برگزاری دومین نشست سران آمریکا و کره‌شمالی وجود دارد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

فتاح: عظمت انقلاب را دیگران بهتر از ما می‌فهمند
رئیس کمیته امداد امام خمینی گفت: در فهم و عظمت این انقلاب کم آورده‌ایم. دیگران از بیرون بهتر می‌فهمند اما ما خودمان در داخل نمی‌فهمیم.
برترین ایمان از منظر پیامبر اسلام(ص)
گفتار و رفتار معصومین (علیهم السلام) همانند چراغی در تاریکی است که انسان را به سوی مسیر درست و صحیح رهنمون می‌کند.
توصیف زیبای حضرت زهرا(س) درباره پیامبر(ص) و امام علی(ع)
شما بر لبه پرتگاهی از آتش قرار داشتید که خدا به وسیله پیامبر صلوات الله علیه و آله و پس از چه فراز و نشیب ها از گرفتار شدن نجاتتان بخشید.
بگویید چگونه می‌خندید تا شخصیت‌تان را به شما بگوییم
در این مطلب مدل‌های مختلف خندیدن و چیزی را که در خصوص شخصیت افراد بیان می‌شود برایتان جمع‌آوری کرده‌ایم.
درد‌های شکمی در مردان نشانه چیست؟
یک فوق تخصص گوارش و کبد وجود درد در زیر شکم، اطراف یا سراسر شکم را از علائم بارز تشخیص سرطان روده بزرگ عنوان کرد.
مکان دیدار ترامپ و اون مشخص شد
به زودی خبر‌های خوبی از SPV خواهیم شنید
کاخ سفید: خروج از برجام و تحریم ایران از دستاوردهای ترامپ است
ابهام‌های حقوقی در بازداشت مجری پرس‌تی‌وی
هشدار حبیبی به غربگرایان داخلی
چه کسی شهیدان بهشتی و رجایی را غسل داد؟
جزئیاتی از سایت جدید قرارگاه پدافند هوایی در زاهدان
تعداد بازنشسته‌هایی که از رهبری مجوز گرفتند
از کجا بفهمیم داریم از طرف خدا امتحان می‌شویم؟
صالحی: رژیم صهیونیستی عاقبتی جز نابودی ندارد