شستن دست‌ها در این زمان‌ها واجب است

21:36 ۹۱ روز و ۱۶ ساعت پیش افکار نیوز 168 0

شستن دست‌ها در این زمان‌ها واجب است

در این مطلب به برخی از آلوده‌ترین چیز‌هایی که پس از لمس آن‌ها باید دست هایتان را با آب و صابون بشوید، اشاره کرده ایم.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،  از کوچکی به ما یاد دادند که بعد از دستشویی دست هایمان را بشوییم، اما این تنها زمانی نیست که باید از آب و صابون استفاده کنیم. بسیاری از مکان‌ها و اشیا هستند که پر از میکروب اند و می‌توانند منجر به بیماری شوند. در ادامه برخی از آلوده‌ترین چیز‌هایی را که پس از لمس آن‌ها باید دست هایتان را با آب و صابون بشوید، برایتان آورده ایم.
حتما برای شما هم پیش آمده که به فروشگاه بروید و از سبد یا چرخ دستی خرید استفاده کنید. در هر اینچ مربع از چرخ دسته‌های خرید ۱۳۸۰۰۰ باکتری وجود دارد، از این رو این وسیله یکی از آلوده‌ترین چیز‌هایی ست که مطمئنا نمی‌خواهید باکتری‌های آن را با خود به خانه آورید، بنابراین پس از استفاده از آن به سرعت دست هایتان را بشوید.
دستگاه خودپردازدستگاه خودپرداز یا ATM یکی از چیز‌هایی ست که در روز توسط صد‌ها آدم لمس می‌شود، از این رو پر از باکتری و جرماست. تحقیقی نشان داده که دستگاه‌های خودپرداز به اندازه توالت‌های عمومی آلوده اند، بنابراین واجب است که پس از استفاده از آن، به سرعت دست هایتان را با صابون بشویید.
هواپیماهواپیما فضای بسته‌ای ست که هر روزه صد‌ها نفر را جا به جا می‌کند. بالش، پتو و مجلاتی که در هواپیما در اختیار شما قرار می‌گیرد توسط افراد گوناگونی استفاده شده است، از این رو حاوی میکروب اند. بسته بودن فضای
هواپیمانیز این آلودگی را تشدید می‌کند و سلامتی شما را بیشتر به خطر می‌اندازد. از این رو زمانی که از این
وسیله نقلیهپیاده می‌شوید، حتما دست هایتان را بشویید.
دست دادندست دادن هنگام سلام و خداحافظی کردن یک سنت است، از این رو نمی‌توانید از آن دوری کنید، اما می‌توانید پس از این کار دست هایتان را بشویید. زمانی که شما به فردی دست می‌دهید، هر میکروبی که از لمس اشیا مختلف روی دست او باشد، به دست‌های شما نیز منتقل می‌شود و به تبع می‌تواند منجر به
سرماخوردگی یا حتی آنفولانزا شود. برای جلوگیری از بیماری، بهتر است که پس از دست دادن با دیگران، دست هایتان را با صابون بشویید.
وسایل نقلیه عمومیما مجبوریم که هر روزه از وسایل نقلیهعمومی استفاده کنیم. ما مجبوریم دستگیره در
اتوبوسیا تاکسیرا لمس کنیم، میله‌های مترورا نگه داریم... بنابراین با چیز‌هایی در ارتباطیم که روزانه هزاران نفر آن را لمس می‌کنند. اما برای جلوگیری از بیماری، باید پس از استفاده از آن‌ها به سرعت دست هایمان را بشویم. در این شرایط اگر به دستشویی دسترسی ندارید، بهتر است که از ژل‌های شستشوی دست کمک بگیرید. شما می‌توانید به راحتی آن‌ها را خریداری کرده و در کیف تان جای دهید.
مطب دکترمطب دکتر پر از بیمار است، زمانی که شما وارد مطلب می‌شوید به اشیا مختلفی، از صندلی گرفته تا خودکار و و... دست می‌زنید، از این رو میکروب و بیماری‌های افراد دیگر را به دست‌های خود منتقل می‌کنید. شما به مطب دکتر می‌روید تا بیماری تان را
درمانکنید، مطمئنا نمی‌خواهید که به بیماری‌های دیگر مبتلا شوید، از این رو بهتر است که پس از ترک مطب دست هایتان را به خوبی با آب و صابون بشوید.
منوی رستورانمنوی رستوران‌ها نیز از جمله چیز‌هایی ست که توسط افراد بسیاری لمس می‌شود، از این رو حاوی میکروب‌های زیادی هستند. از آنجا که شما پس از لمس آن می‌خواهید غذایتان را میل کنید، بهتر است که در این فاصله دست هایتان را بشوید تا از
ابتلا به بیماریجلوگیری شود.
گوشت و تخم مرغ خامشاید شما ندانید که پس از لمس گوشتو تخم مرغ خام باید دست‌ها را شست. از آنجا که این مواد حاوی باکتری‌های مضر هستند، می‌توانند منجر به بیماری شوند. سالمونلا یک نوع باکتری ست که معمولا در جوجه‌ها و تخم مرغ‌ها وجود دارد، از این رو قبل از آن که به این بیماری مبتلا شوید، دست هایتان را با صابون بشوید.
ظرف شوییسینک ظرف شویی شما پر از ظرف‌های کثیف است. با وجود رطوبتی که داخل سینک است، مکان خوبی برای
رشدباکتری‌ها نیز می‌باشد، از این رو این باکتری‌ها از طریق سینک به داخل ماشین ظرف شویی منتقل می‌شوند. بهترین کار برای جلوگیری از بیماری‌ها این است که ابتدا همه ظرف‌ها را داخل ماشین بگذارید، سپس دست هایتان را با صابون بشویید.
سرفه یا عطسهشما هر بار پس از سرفه یا عطسه باید دست هایتان را بشویید تا از انتقال بیماری جلوگیری شود. البته بهتر است که عطسه را در دستمال و سرفه را در بازوهایتان کنید، اما برای پیشگیری از هر نوع بیماری، پس از این اعمال، هر چه سریع‌تر به دستشویی بروید و دست هایتان را بشوید. اگر این میکروب‌ها روی دست‌های شما بمانند، با لمس اشیا مختلف یا دست دادن به دیگران، می‌توانید
ویروسرا منتشر کنید.
 


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

املاک دیپلماتیک ونزوئلا در آمریکا تحت کنترل حامیان گوایدو قرار گرفت
به گفته نماینده رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا در آمریکا، نمایندگان گوایدو کنترل سه ساختمان متعلق به دولت ونزوئلا در آمریکا را در دست گرفتند.
عصر جنوب: خوزستان مهاجرفرست‌ترین استان ایران
اهواز - ایرنا- پایگاه خبری عصر جنوب مطلبی با عنوان 'خوزستان مهاجرفرست‌ترین استان ایران' منتشر کرده است.
عدم حمایت از ترامپ رکورد زد
براساس نتایج نظرسنجی سی ان ان، عدم تایید عملکرد دونالد ترامپ به پایین ترین میزان رسیده است.
اخبار کوتاه از استان اصفهان
اصفهان - ایرنا - توزیع عیدانه بین نیازمندان نائین، معرفی مدیر عامل آب و فاضلاب روستایی و اختصاص مدارس برای اسکان نوروزی در خورو بیابانک و بسیج امکانات اقامتی در اصفهان همزمان با بازگشایی زاینده رود خبرهای کوتاه امروز استان اصفهان است.
پرونده فساد جدیدی برای رئیس‌جمهور سابق آرژانتین باز شد
رئیس‌جمهور سابق آرژانتین اینبار در پرونده‌ای مربوط به واردات غیرمجاز گاز مایع با پرونده دیگری از فساد روبرو و متهم شد.
فراخوان سیزدهمین جشنوارۀ ملی موسیقی جوان منتشر شد
تهران – ایرنا- فراخوان «سیزدهمین جشنوارۀ ملی موسیقی جوان» در سه بخش اصلی (موسیقی دستگاهی ایران، موسیقی نواحی ایران و موسیقی کلاسیک) منتشر شد.
نخست وزیر نیوزیلند: نمی‌گذاریم عامل حملات تروریستی به مساجد مشهور شود!
نخست وزیر نیوزیلند امروز سه‌شنبه در یک سخنرانی وعده داد هیچ گاه اسم عامل حمله تروریستی روز جمعه گذشته به مسلمانان در دو مسجد این کشور را به زبان نخواهد آورد تا او را در هدفش برای شهرت پیدا کردن ناکام بگذارد.
افزایش تعداد تک آهنگ و اجراهای صحنه‌ای در 97
تهران- ایرنا- آمار مجوزهای صادر شده موسیقی در سال 1397 (9 ماهه اول فروردین تا پایان پاییز) اعلام شد که براساس آن طی این مدت تعداد مجوزهای صادر شده برای تک آهنگ‌ها و اجراهای صحنه‌ای افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته است.
سودانی‌ها با درخواست برکناری البشیر به خیابان آمدند
صدها معترض سودانی که اکثریت آنها را دانشجویان تشکیل می‌دادند، در خارطوم، پایتخت این کشور و مناطق نزدیک آن به خیابان‌ها آمدند.
عکاسانِ بدهکار به تاریخ
تهران- ایرنا- جای خالی تصاویر چالش‌های اقتصادی ایران بر دیوار نهمین دوره جایزه عکس شید مخاطب را به یاد عکاسانی می‌اندازد که بحران اقتصادی آمریکا را بستری برای شکل گیری عکاسی مستند جهان کردند حال آنکه عکاسان ایرانی همچنان بدهکار به تاریخ مانده‌اند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

چه ارتباطی میان فواصل کوتاه زایمان و مرگ نوزادان وجود دارد؟
طبق نتایج یک مطالعه جدید، فواصل کوتاه بین زایمان می تواند خطر مرگ نوزادان را افزایش دهد.
نوشیدنی که دشمن درجه یک چاقی و التهاب است
به گفته محققان، نوشیدن چای سبز برای مقابله با چاقی و کاهش التهاب در روده بسیار تاثیرگذار است.
اصلاح قانون حمل سلاح و برخورد با عامل حمله به مساجد نیوزیلند
تهران – ایرنا – « جاسیندا آردِرن» نخست وزیر نیوزیلند صبح سه شنبه در جلسه ویژه پارلمان این کشور وعده داد که از «حداکثر ظرفیت قانونی» برای برخورد با عامل حمله تروریستی به مساجد شهر کرایست چرچ استفاده کند.
داوری: میزبانی ۸ تیم برتر والیبال آسیا را می‌خواهیم- برای تیم بانوان مربی خارجی را مد نظر داریم
سرپرست فدراسیون والیبال ایران می‌گوید: به دنبال میزبانی از ۸ تیم برتر والیبال آسیا هستیم و گزینه‌های خارجی را برای هدایت تیم ملی بانوان مد نظر داریم.
ملی‌پوش فوتسال: اگر آقای لک ناراحت نمی‌شود، با مهران عالیقدر آب میوه خوردیم!
ملی‌پوش تیم فوتسال گیتی پسند گفت: زمانی که حرف اول را سرمربی نمی‌زند و خیلی‌ها در تصمیمات دخیل می‌شوند، تیم از حالت یکدلی و رفاقت خارج می‌شود.
مضرات غذاهای کنسرو شده بر سیستم گوارش
پاکسازی نوار ساحلی دریای عمان
جت‌اسکی‌سواری در خیابان‌های قائم‌شهر!- عکس
ممنوعیت توزیع هدایا در وزارت رفاه در ایام عید
به زودی؛ هوشمندسازی کیوسک‌های مطبوعاتی سطح شهر تهران
ساعات کاری مراکز معاینه فنی در تعطیلات نوروز ۹۸ مشخص شد
اعلام ساعت کار میادین میوه و تره بار در ایام نوروز
بارش برف و باران در جاده‌های ۶ استان
چرا مردها به رانندگی خانم‌ها طعنه می‌زنند؟
شکوفه باران بهار و میلاد فرزند کعبه