شستن دست‌ها در این زمان‌ها واجب است

21:36 ۱۸۲ روز و ۲۰ ساعت پیش افکار نیوز 457 0

شستن دست‌ها در این زمان‌ها واجب است

در این مطلب به برخی از آلوده‌ترین چیز‌هایی که پس از لمس آن‌ها باید دست هایتان را با آب و صابون بشوید، اشاره کرده ایم.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،  از کوچکی به ما یاد دادند که بعد از دستشویی دست هایمان را بشوییم، اما این تنها زمانی نیست که باید از آب و صابون استفاده کنیم. بسیاری از مکان‌ها و اشیا هستند که پر از میکروب اند و می‌توانند منجر به بیماری شوند. در ادامه برخی از آلوده‌ترین چیز‌هایی را که پس از لمس آن‌ها باید دست هایتان را با آب و صابون بشوید، برایتان آورده ایم.
حتما برای شما هم پیش آمده که به فروشگاه بروید و از سبد یا چرخ دستی خرید استفاده کنید. در هر اینچ مربع از چرخ دسته‌های خرید ۱۳۸۰۰۰ باکتری وجود دارد، از این رو این وسیله یکی از آلوده‌ترین چیز‌هایی ست که مطمئنا نمی‌خواهید باکتری‌های آن را با خود به خانه آورید، بنابراین پس از استفاده از آن به سرعت دست هایتان را بشوید.
دستگاه خودپردازدستگاه خودپرداز یا ATM یکی از چیز‌هایی ست که در روز توسط صد‌ها آدم لمس می‌شود، از این رو پر از باکتری و جرماست. تحقیقی نشان داده که دستگاه‌های خودپرداز به اندازه توالت‌های عمومی آلوده اند، بنابراین واجب است که پس از استفاده از آن، به سرعت دست هایتان را با صابون بشویید.
هواپیماهواپیما فضای بسته‌ای ست که هر روزه صد‌ها نفر را جا به جا می‌کند. بالش، پتو و مجلاتی که در هواپیما در اختیار شما قرار می‌گیرد توسط افراد گوناگونی استفاده شده است، از این رو حاوی میکروب اند. بسته بودن فضای
هواپیمانیز این آلودگی را تشدید می‌کند و سلامتی شما را بیشتر به خطر می‌اندازد. از این رو زمانی که از این
وسیله نقلیهپیاده می‌شوید، حتما دست هایتان را بشویید.
دست دادندست دادن هنگام سلام و خداحافظی کردن یک سنت است، از این رو نمی‌توانید از آن دوری کنید، اما می‌توانید پس از این کار دست هایتان را بشویید. زمانی که شما به فردی دست می‌دهید، هر میکروبی که از لمس اشیا مختلف روی دست او باشد، به دست‌های شما نیز منتقل می‌شود و به تبع می‌تواند منجر به
سرماخوردگی یا حتی آنفولانزا شود. برای جلوگیری از بیماری، بهتر است که پس از دست دادن با دیگران، دست هایتان را با صابون بشویید.
وسایل نقلیه عمومیما مجبوریم که هر روزه از وسایل نقلیهعمومی استفاده کنیم. ما مجبوریم دستگیره در
اتوبوسیا تاکسیرا لمس کنیم، میله‌های مترورا نگه داریم... بنابراین با چیز‌هایی در ارتباطیم که روزانه هزاران نفر آن را لمس می‌کنند. اما برای جلوگیری از بیماری، باید پس از استفاده از آن‌ها به سرعت دست هایمان را بشویم. در این شرایط اگر به دستشویی دسترسی ندارید، بهتر است که از ژل‌های شستشوی دست کمک بگیرید. شما می‌توانید به راحتی آن‌ها را خریداری کرده و در کیف تان جای دهید.
مطب دکترمطب دکتر پر از بیمار است، زمانی که شما وارد مطلب می‌شوید به اشیا مختلفی، از صندلی گرفته تا خودکار و و... دست می‌زنید، از این رو میکروب و بیماری‌های افراد دیگر را به دست‌های خود منتقل می‌کنید. شما به مطب دکتر می‌روید تا بیماری تان را
درمانکنید، مطمئنا نمی‌خواهید که به بیماری‌های دیگر مبتلا شوید، از این رو بهتر است که پس از ترک مطب دست هایتان را به خوبی با آب و صابون بشوید.
منوی رستورانمنوی رستوران‌ها نیز از جمله چیز‌هایی ست که توسط افراد بسیاری لمس می‌شود، از این رو حاوی میکروب‌های زیادی هستند. از آنجا که شما پس از لمس آن می‌خواهید غذایتان را میل کنید، بهتر است که در این فاصله دست هایتان را بشوید تا از
ابتلا به بیماریجلوگیری شود.
گوشت و تخم مرغ خامشاید شما ندانید که پس از لمس گوشتو تخم مرغ خام باید دست‌ها را شست. از آنجا که این مواد حاوی باکتری‌های مضر هستند، می‌توانند منجر به بیماری شوند. سالمونلا یک نوع باکتری ست که معمولا در جوجه‌ها و تخم مرغ‌ها وجود دارد، از این رو قبل از آن که به این بیماری مبتلا شوید، دست هایتان را با صابون بشوید.
ظرف شوییسینک ظرف شویی شما پر از ظرف‌های کثیف است. با وجود رطوبتی که داخل سینک است، مکان خوبی برای
رشدباکتری‌ها نیز می‌باشد، از این رو این باکتری‌ها از طریق سینک به داخل ماشین ظرف شویی منتقل می‌شوند. بهترین کار برای جلوگیری از بیماری‌ها این است که ابتدا همه ظرف‌ها را داخل ماشین بگذارید، سپس دست هایتان را با صابون بشویید.
سرفه یا عطسهشما هر بار پس از سرفه یا عطسه باید دست هایتان را بشویید تا از انتقال بیماری جلوگیری شود. البته بهتر است که عطسه را در دستمال و سرفه را در بازوهایتان کنید، اما برای پیشگیری از هر نوع بیماری، پس از این اعمال، هر چه سریع‌تر به دستشویی بروید و دست هایتان را بشوید. اگر این میکروب‌ها روی دست‌های شما بمانند، با لمس اشیا مختلف یا دست دادن به دیگران، می‌توانید
ویروسرا منتشر کنید.
 


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

ثبت بی‌نظیرترین سال ایرانول با رشد اکثر شاخص‌ها و تقسیم سود ۲۹۰۰ میلیارد ریالی
مجمع عمومی عادی سالانه سال مالی منتهی به ۲۹ اسفندماه ۱۳۹۷ شرکت نفت ایرانول با ثبت بی‌نظیرترین سال ایرانول از اول تاسیس تاکنون با رشد اکثر شاخص‌ها و با حضور بیش ۹۲ درصد سهامداران سه‌شنبه ۲۸ خردادماه در سالن تلاش وزارت کار برگزار شد.
۸ دستگاه ماینر برتر استخراج بیت‎ کوین سال
از استخراج بیت کوین می‌توان درآمدزایی کرد اما برای این کار نیاز به دستگاه‌هایی است که ماینر نام دارد.
قم میزبان دومین گردهمایی کسب‌وکارهای خانگی و محلی
دومین گردهمایی کسب‌وکارهای خانگی و محلی که با عنوان "رویداد باسلامی‌ها" شناخته می‌شود، ۳۰ خردادماه در قم برگزار می‌شود. این رویداد میزبان ده‌ها نفر از صاحبان مشاغل خانگی محلی و محصولات اصیل آن‌هاست. حضور در این رویداد برای عموم علاقه‌مندان آزاد است.
دلایل رونق چاپ کارت pvc
کارت‌های pvc در زندگی ما نقش مهمی دارند و با توجه به ویژگی‌هایی از جمله دوام و انعطاف کاربردهای وسیعی پیدا کرده‌اند.
بانک صادرات ایران دومین دارنده تعداد کارت بانکی تراکنش‌دار در نظام بانکی است
​بر اساس آمار بانک مرکزی در سال ٩٧، بانک صادرات ایران دومین دارنده تعداد کارت بانکی تراکنش‌دار در نظام بانکی است.
تولید فولاد در آینده‌ای نزدیک صد در صد بومی می‌شود
دانش یکی از مهم‌ترین عوامل تولید محسوب شده و از آن به‌عنوان مهم‌ترین مزیت رقابتی سازمان‌ها یاد می‌شود. یکی از ویژگی‌های دانش نامشهود بودن آن هست. به عبارتی غیرقابل لمس و نامحسوس بوده و ارزش‌گذاری و اندازه‌گیری آن مشکل است.
۱۵ کشور متنفر از آمریکا کدامند؟
مصر، اردن و ترکیه در صدر لیست کشورهای متنفر از آمریکا قرار دارند. ایران در میان ۱۵ کشور در جایگاه نهم است و حتی کشور اسلونی که سرزمین مادری "ملانیا ترامپ" بانوی اول آمریکاست، در جایگاه سیزدهم این لیست قرار دارد.
احتکار خودرو در انبار خودروسازان حقیقت دارد؟
اگرچه این روزها قیمت خودرو در بازار کاهشی است اما بررسی روند یک سال گذشته تغییرات قیمت خودرو نشان می‌دهد که در اغلب خودروها بیش از دو برابر افزایش قیمت وجود داشته است.
برانکو گفت مهدی باید برود!
جدایی مهدی طارمی از پرسپولیس یکی از جنجالی‌ترین اتفاقات سال‌های اخیر بود که تبعات فراوانی برای این بازیکن و باشگاه پرسولیس داشت. بخشی از پشت پرده‌های این ماجرا در گزارشی به قلم وکیل طارمی منتشر شد.
ویدئو - بهره‌برداری از پایانه «سلام» فرودگاه امام (ره)
پایانه «سلام» در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) صبح سه‌شنبه (۲۸ خرداد) با حضور رئیس‌جمهور به بهره‌برداری رسید. این طرح به عنوان نخستین پایانه هوایی هوشمند کشور با ظرفیت اعزام و پذیرش سالیانه پنج میلیون مسافر به بهره‌برداری رسیده و طراحی آن توسط مهندسان ایرانی انجام شده است. حسن روحانی در این مراسم گفت: «با وجود فشارهای دشمنان و بدخواهانی که می‌خواهند القا کنند که توسعه ایران متوقف شده و مردم نسبت به آینده کشور ناامید هستند، هر روز شاهد تحرک تازه‌ای در اقتصاد و حرکت بزرگ اجتماعی در کشور هستیم.»

پر بازدید ترین اخبار امروز

پرمدال‌ترین ورزشکار پاراآسیایی چقدر پاداش گرفت؟
پرمدال‌ترین ورزشکار بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا با انتقاد نسبت به میزان پاداش خود گفت: با توجه به این که در بازی‌های پاراآسیای جاکارتا به لطف خدا توانستم شش بار پرچم کشورم را به اهتزاز در آورم و تاریخ ساز شوم، اما مسئولان در پرداخت پاداش به قول خود عمل نکردند.
ادعا یک نماینده درباره ابلاغ اجرای لایحه پالرمو از سوی دولت
یک عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس مدعی شد که دولت به دستگاه‌ها لایحه پالرمو و لایحه الحاق یک تبصره به ماده ۶ قانون مبارزه با پولشویی را برای اجرا ابلاغ کرده است که درباره پالرمو هنوز در مجمع تشخیص تعیین تکلیف نشده و درباره پولشویی هم هنوز مجلس آن را تصویب نکرده است.
ˮفلومترالتراسونیکˮ را از ابزار سنجش آریا بخرید
فرآیند انتخاب ابزار دقیق صنعتی بسیار پیچیده است و نیاز به مهارت و آشنایی فرد با مباحث مختلف صنعتی دارد.
با ۵ خیابان اصلی خرید در استانبول آشنا شوید
وقتی‌ که کلمات «خرید» و «استانبول» در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند، ذهن افراد معمولا به سمت بازار بزرگ و خیابان‌های پرپیچ‌وخم آن با فروشگاه‌های مختلف، از فرش گرفته تا ادویه‌های محلی، می‌رود.
خراسان شمالی صاحب تیم لیگ دسته اول فوتبال کشور می‌شود
‌مدیرکل ورزش و جوانان خراسان شمالی از خرید امتیاز تیم لیگ دسته اول فوتبال کشور خبر داد.
تمامی کارت های ملی قدیم فاقد اعتبار است
۱۰ عامل ابتلا به ˮبیماری قلبیˮ
سرقت از چادرهای مسافران با روش تیغ زنی
تهران، امسال از لوث معتادان متجاهر پاک می‌شود
ماجرای پرچم جنجالی در بزرگراه حکیم- عکس
رصد ۱۲۰۰ سایت و شبکه اجتماعی درباره خرید سلاح
واریز ارقام نجومی از سوی متهمان بانک سرمایه به حساب زنان خانه‌دار
مدت زمان زنده‌ماندن مغز بعد از قطع‌شدن سر
گلایه عضو شورا از استقرار خودروهای حمل زباله در نزدیکی دبیرستان البرز
عذرخواهی شهرداری تهران از پایتخت نشینان