سه عامل سرنوشت ساز برای استفاده از var

19:46 ۱۵۷ روز و ۹ ساعت پیش افکار نیوز 166 0
سه عامل سرنوشت ساز برای استفاده از var

رئیس فدراسیون فوتبال از اهمیت سه عامل برای استفاده از کمک داور ویدئویی می گوید.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،اشتباهات پر تعداد داوران در لیگبرتر به ویژه در دیدارهای حساس باعث شده تا حالا استفاده از کمک داور ویدئویی تبدیل به یک مطالبه عمومی شود.
مهدی تاج رئیس فدراسیونفوتبال که در اواسط نیم فصلدستور اولیه برای بررسی شرایط استفاده از این تکنولوژی را صادر کرده بود، در اظهار نظری جدید درباره تکنولوژی VAR صحبت کرده است.
تاج در این باره می گوید: سیستم VAR سیستم منظمی است که امسال در جام جهانی از آن استفاده شد و  یکی از بحث های اینفانتینو در کنگره اخیر در قطرهم همین بود که امتیاز فیفااین بود که در جام جهانیاز این سیستم استفاده کرد. تا الان فقط ۱۱ درصد از کشورهای دنیا در لیگ داخلی خود از این سیستم استفاده کرده اند و برای همین خیلی هم در این بحث عقب نیستیم. ما هم در این ارتباط به فیفا نامه زدیم و از آنها درخواست کردیم. شخصا با هانی نایب رئیس
کمیته داورانفیفا هم صحبت کردم و او گفت نامه فدراسیون ایرانکه بیاید پیگیری می کند و به احتمال زیاد با این نامه موافقت می کنند.
وی در ادامه درباره کمبود دوربین برای استفاده از این تکنولوژی صحبت کرد و افزود: دنبال سیستم VAR هستیم تا در بسیاری از ورزشگاه های ایران برای نیم فصل این کار را انجام دهیم. باید
دوربینها را با صدا و سیما هم هماهنگ کنیم.
صدا و سیمادر ورزشگاه آزادی۹ دوربین، در اصفهان۶ دوربین و در بعضی استان ها کمتر از این تعداد دوربین دارند. با این تعداد دوربین نمی شود سیستم VAR را پیاده کرد.
تاج ادامه داد: ما دوربین خط، دوربین کنار و پشت دروازه را هم می خواهیم. باید دوربین مستقل باشد تا برای این کار تجهیز شود. همچنین این کار سیستم ویدئویی و داوران مجرب می خواهد. یکی از مهم ترین مولفه ها که در سمینار قطر مفصل بحث شد، این بود که
چککردن صحنه ها باید بین یک تا ۲ دقیقه انجام و نتیجه اعلام شود. نباید اینطور باشد که بازبینی صحنه ها ۵ دقیقه طول بکشد چون از جذابیت
بازیکاسته می شود و وقت اضافه زیادی شکل می گیرد.
در کنار این مشکلاتاما موضوع تامین بودجهبرای استفاده از این تکنولوژی مطرح است؛ موضوعی که البته به نظر می رسد مهدی تاجخیلی در جریان جزییات آن نیست. رئیس
فدراسیون فوتبالدر این باره می گوید: دقیقا حساب نکرده ام و شاید اصفهانیان حساب کرده باشد. آنچه که من می دانم و دستورش را داده ام این است که وارد این ماجرا شویم و مجوز لازم را بگیریم و
استانداردسازی کنیم.
بخش پایانی صحبت های رئیس فدراسیون اما به موضوع ورزشگاه هایی باز می گردد که می توانند از این سیستم استفاده کنند. وی در پایان بیان کرد: استفاده از سیستم VAR با میزبان است و ورزشگاه فولادشهر این امکان را دارد و ممکن  است ورزشگاه نقش
جهانهم بتواند از این سیستم استفاده کند. ورزشگاه
فولاد خوزستانبسیار مدرن است و ممکن است این اتفاق بیافتد.
مشهدهم در ورزشگاه  امام رضا(ع) می شود این سیستم را پیاده کرد. در ورزشگاه آزادی هم باید این کار انجام بشود، زیرا در آنجا بازی های مهم انجام می شود و همه بازی ها برای ما مهم هستند. در
پارس جنوبیو تبریز هم امکان دارد این اتفاق رخ دهد.
 


گروه های زیر مجموعه ورزشی

فوتبال و فوتسال
فوتبال و فوتسال

آخرین اخبار

هنر ذوب‌آهن؛ بازگشت در نیم فصل دوم
تیم فوتبال ذوب‌آهن فصل ۹۸-۹۷ را هم مشابه فصل قبل با شروعی بد و سرانجامی خوش به پایان رساند؛ آن‌ها اگر می‌خواهند نیم فصل اول سال بعد را همانند فصول قبل بد شروع نکنند باید از همین حالا به فکر انسجام تیم‌شان باشند.
فائقی: افراد حرفه‌ای از نابسامانی در بلیت‌فروشی درآمد دارند- به تماشاگران احترام نمی‌گذاریم
معاون اسبق تربیت بدنی با اشاره به این که شماره گذاری صندلی ها در ورزشگاه آزادی نیاز به ارتقاء فرهنگی دارد، گفت‌: باید سطح فرهنگی و حقوق شهروندی مردم را ارتقاء دهیم و علاوه بر آن می‌توان با جریمه کردن باشگاه ها هواداران را اجبار به نشستن بر روی صندلی های خود کرد.
کشف دو جمجمه انسان در دربند
دو جمجمه و مقادیری استخوان متعلق به استخوان در ارتفاعات دربند کشف شد.
برگزاری جلسه فوق‌العاده شورای شهر درباره کرایه تاکسی‌ها
دبیر کمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران از برگزاری جلسه فوق‌العاده‌ای برای بررسی چرایی افزایش نرخ کرایه تاکسی‌ها خبر داد.
کوچک ترین اشتباه آمریکا نفت را به ۲۰۰ دلار می رساند
در حالی که تنش‌ها در منطقه خاورمیانه بالا گرفته است، برخی از کارشناسان بازار نفت معتقدند که وقوع هرگونه درگیری یا رویارویی نظامی می‌تواند تأثیرات شدیدی بر اقتصاد جهانی به‌دنبال داشته باشد و قیمت نفت را به ۲۰۰ دلار در هر بشکه برساند؛ موضوعی که هیچ‌کدام از کشورهای بزرگ مصرف‌کننده نفت، علاقه‌ای به آن ندارند.
نقاط قوت و ضعف دستورالعمل جدید ارزی بانک مرکزی
رئیس کنفدراسیون صادرات ایران معتقد است دستورالعمل جدید ارزی بانک مرکزی بخشی از دغدغه‌های بخش خصوصی را پوشش داده اما برای آنکه بتواند تأثیرات مثبتی از خود بر جای گذارد، نیاز به اصلاحات دارد.
خبر خوش برای تولیدکنندگان
معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت ضمن تشریح بازنگری‌هایی که در طرح‌ رونق تولید صورت گرفته، از پیش‌بینی پرداخت ۱۴۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات به ۳۵ هزار و ۶۱۰ واحد صنعتی طی این طرح در سال جاری خبر داد و اظهار کرد که واحدهای صنعتی در سال جاری مجموعاً به ۷۲۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی نیاز دارند که درخواست پرداخت این مبلغ به بانک مرکزی اعلام شده است.
کنعانی‌مقدم: ˮمعامله قرنˮ ناقص الخلقه به دنیا آمد- از اهداف طرح ترامپ سرکوب جریان مقاومت است
عضو جمعیت دفاع از ملت فلسطین، معامله قرن را طرح خود خوانده رژیم صهیونیستی و آمریکا دانست که با چرغ سبز برخی از کشورهای عربی شکل گرفته است.
دیدار ظریف با سناتور آمریکایی طبق روال قبلی انجام شده است
علیرضا میریوسفی، سخنگوی نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد در پاسخ به خبرهای مربوط به دیدار وزیر امور خارجه ایران با یکی از سناتورهای آمریکایی در صفحه توئیتر خود نوشت: این جلسه طبق روال قبلی که با اعضای کنگره داشتیم، انجام شده است.
سبحانی‌فر: طرح ساماندهی بازار خودرو در بلند مدت در مدیریت بازار موثر خواهد بود
یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که طرح ساماندهی بازار خودرو نمی‌تواند در شرایط کنونی تاثیر بسزایی را در بازار خودرو ایفا کند، گفت‌: آن چه که امروز می‌تواند در مدیریت بازار خودرو موثر باشد، افزایش تولید و رساندن خودرو به دست مصرف کننده واقعی است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

بودجه ۷۲ میلیاردی کمیته ملی المپیک-کشتی بالاترین رقم را می‌گیرد
بودجه کمیته ملی المپیک برای سال ۹۸ حدود ۷۲ میلیارد تومان اعلام شد.
ویلموتس دست پر به ایران می‌آید؟
رییس فدراسیون فوتبال توضیحاتی درباره تشکیل اردوی تیم ملی ارائه کرد.
صدور بیش از ۴۵ میلیون کارت ملی هوشمند
سخنگوی سازمان ثبت‌احوال از صدور بیش از ۴۵ میلیون کارت ملی هوشمند در کشور خبر داد.
پیگیری نامگذاری خیابانی به نام «ناصر حجازی»
رییس کمیته ورزش شورای شهر تهران از پیگیری برای نامگذاری خیابانی به نام مرحوم ناصر حجازی خبر داد.
هنر ذوب‌آهن؛ بازگشت در نیم فصل دوم
تیم فوتبال ذوب‌آهن فصل ۹۸-۹۷ را هم مشابه فصل قبل با شروعی بد و سرانجامی خوش به پایان رساند؛ آن‌ها اگر می‌خواهند نیم فصل اول سال بعد را همانند فصول قبل بد شروع نکنند باید از همین حالا به فکر انسجام تیم‌شان باشند.
قوچان‌نژاد پرسپولیسی می‌شود؟
تیم سابق ویلموتس به‌دنبال خرید ستاره پرسپولیس
اتفاق نگران‌کننده برای پرسپولیس قهرمان!
آقا کریم: دنبال سرمربیگری پرسپولیس نیستم
واکنش کمیته اخلاق به اظهارات علیپور
آغاز تمرینات پرسپولیس پس از 2 روز استراحت
کارنامه 8 ساله ستاره اتلتیکو به بهانه ترک این تیم
بازیکن سابق پرسپولیس به ایران باز می‌گردد
شمس: برخی دل بازیکنان را خالی می‌کنند!
حضور رونالدو در مسابقات فرمول یک+عکس