پیشنهاد وزیر کشور درباره حذف یارانه ها

13:22 ۲۱۴ روز و ۱۱ ساعت پیش افکار نیوز 280 0
پیشنهاد وزیر کشور درباره حذف یارانه ها

وزیر کشور گفت: از ابتدا قرار بود با هدفمند کردن یارانه ها این اعتبارات صرف تولید و حمل و نقل شود که خوشبختانه امسال در لایحه بودجه ۹۸ بنا به تشخیص استانداران، یارانه ۳ دهک حذف و صرف توسعه حمل و نقل عمومی، تولید و معیشت افراد نیازمند می شود.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،عبدالرضا رحمانی فضلی در همایش روز ملی حمل و نقل با بیان اینکه ۲۶ آذرماه روز حمل و نقل یادآور خاطرات زمان جنگو تلاش ها و ایثارگری های به خرج داده قشر زحمتکش و فعال در حوزه حمل و نقلاست، گفت: در آن شرایط سخت این قشر فعال، ایثارگرانه خدماترسانی ایثارگرانه ای به جبهه های جنگ کردند.
وزیر کشور در ادامه با بیان اینکه حمل و نقل درون شهری یک موضوع میان بخشی است که متوجه یک نهاد و یک دستگاه نیست، گفت: به دلیل ذات حمل و نقل این موضوع بین بخشی و چند وجهی است و برای سهولت در آن نیازمند همکاری های بین بخشی هستیم. برای تردد آسان تر و روان تر ما هم نیاز به علامت گذاری های درست، مدیریت
ترافیکو مهندسی خیابان ها و طراحی شهریهستیم.
وی با اشاره به تاثیر هوشمندسازی و توسعه انجام امور اداری به صورت الکترونیکگفت: پیش از این برای پرداخت یک قبض نیز باید از خانه بیرون می آمدیم اما در حال حاضر انجام بخشی از فعالیت ها به صورت هوشمند در کاهش بار ترافیکی تاثیر گذاشته هرچند هنوز ۵۰ درصد کار بر روی زمیناست و هنوز بر روی نرم افزارهای هوشمند ننشسته است.
وی با تاکید بر اینکه پس از ۲۷ تا ۲۸ سال که در حال فعالیت های اداری در نهادهای مختلف هستم هنوز علاقه مندی به فعالیت کارتابلی تمام نشده گفت: در حالی که باید فعالیت های کارتابلی تبدیل به فعالیت های هوشمند شود تا از مراجعه مردم کاسته شود. در حال حاضر تا برخی از مردم مراجعه نکنند کار به خوبی انجام نمی شود.
وی با اشاره به آمار بالای استفاده از سوخت در کشور گفت: ما پیک ۱۰۰ میلیون لیتر بنزین در روز را نیز زده ایم اما به طور معمول ۸۰ تا ۸۵ میلیون بنزیندر روز سوخت می شود که بیش از شاخصهای بین المللی است. همچنین ۵ هزار نفر تلفات تصادفات درون شهری ما است که این آمار نیز بسیار غم انگیز و هزینه زا است.
وزیر کشور تاکید کرد: ما باید هزینه های زندگی و میزان آسیب هایی که به شهروندان می شود را کاهش دهیم. در شورای عالی ترافیک و در کمیسیون ویژه کلان شهرها موضوعات مرتبط با ترافیک و حمل و نقل پیگیری می شود و در حال حاضر برای متروی کلان شهرها ۲ هزار واگن در یک نوبت و ۳۵۰ واگن در نوبت دیگر سفارش داده شده است.
وی با اشاره به موضوع هدفمند کردن یارانه هاگفت: از ابتدا قرار بود با هدفمند کردن یارانههااین اعتبارات صرف تولید و حمل و نقل شود که خوشبختانه امسال در لایحه بودجه۹۸ بنا به تشخیص استانداران، یارانه ۳ دهک حذف و صرف توسعه حمل و نقل عمومی، تولید و معیشت افراد نیازمند می شود.
 


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

مهمترین ترکیبات غذایی سرطان‌زا و ضد سرطان را بشناسید
عضو هیات علمی انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور برخی ترکیبات غذایی سرطان‌زا و همچنین مواد غذایی دارای بیشترین اثر حفاظتی در برابر بروز سرطان را تشریح کرد.
راز عمر طولانی چیست؟
برخی از مناطق به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کرده‌اند تا ماده غذایی خاصی را در حد مطلوب مصرف کنند.
سوپراسپرت جدید شورولت- عکس
خودروساز آمریکایی شورولت از جدیدترین محصول خود "Corvette C8 Stingray (2020)" رونمایی کرد.
۵ روش برای سرکوب اضطراب
از عوامل مشترک به وجود آورنده اضطراب می‌توان به روز اول کار در محلی جدید یا هنگام ارائه یک موضوع برای افراد زیاد٬ اشاره کرد.
روند کاهشی قیمت طلا در آینده ادامه‌دار است؟
نایب رئیس اول اتحادیه طلا تهران درباره وضعیت بازار طلا توضیحاتی ارائه داد.
غیبت رضایی از لیست بروژ برای دیدار با اسپورتینگ
مهاجم ایرانی کلوب بروژ در لیست تیمش برای بازی دوستانه با اسپورتینگ پرتغال قرار نگرفت.
دلیل توقیف نفتکش انگلیسی از زبان یک منبع نظامی آگاه
یک منبع نظامی آگاه در رابطه با دلیل توقیف نفتکش انگلیسی در تنگه هرمز گفت: این نفتکش که توسط نیروی دریایی سپاه توقیف شده است از مسیر خلاف کشتیرانی در تنگه هرمز عبور می‌کرد.
تکذیب حمله مسلحانه به امام جمعه گرمسار
معاون فرماندار گرمسار با اشاره به شایعات مطرح شده درباره حمله مسلحانه به امام جمعه گرمسار گفت: این شایعه کذب محض بوده و صحت ندارد.
واکنش آمریکا به توقیف نفتکش انگلیسی توسط ایران
شورای امنیت ملی آمریکا جمعه شب اعلام کرد از توقیف نفتکش انگلیس توسط ایران مطلع شده است.
تعداد خدمه نفتکش توقیف شده انگلیسی توسط ایران
نفتکش توقیف شده انگلیسی 23 خدمه دارد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

مهمترین ترکیبات غذایی سرطان‌زا و ضد سرطان را بشناسید
عضو هیات علمی انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور برخی ترکیبات غذایی سرطان‌زا و همچنین مواد غذایی دارای بیشترین اثر حفاظتی در برابر بروز سرطان را تشریح کرد.
مهمترین ترکیبات غذایی سرطان‌زا و ضد سرطان را بشناسید
راز عمر طولانی چیست؟
سوپراسپرت جدید شورولت- عکس
۵ روش برای سرکوب اضطراب
تکذیب حمله مسلحانه به امام جمعه گرمسار
هاشمی تابع تصمیمات دولت شد
اشتری: بدحجابی در برخی نهادها و برنامه‌های تلویزیون بدتر از مشاهدات پلیس در خیابان‌هاست
هشدار وزیر آموزش انگلیس درباره خبر جعلی
قول وزارت ارشاد برای پیگیری پرداخت یارانه به بنگاه رسانه ای مشکوک
مصرف این غذای خوشمزه ˮکبدˮ شما را از کار می‌اندازد!