وزیر خزانه داری پیشین آمریکا از سیاست‌های اقتصادی ترامپ

09:23 ۹۶ روز و ۱۲ ساعت پیش افکار نیوز 168 0
وزیر خزانه داری پیشین آمریکا از سیاست‌های اقتصادی ترامپ

وزیر خزانه داری پیشین آمریکا گفت سیاست‌های دونالد ترامپ رشد اقتصادی آمریکا را کند می‌کند.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،جک لو گفت: «ما شاهد سیاست‌های اقتصادی هستیم که ادامه رشد اقتصادیرا مختل و کند می‌کنند. ما شاهد جنگ‌های تجاری هستیم که مشکل ساز هستند.»
وی افزود: «من شاهد سیاست‌های اقتصادی هستم که سبب اختلال و کندی اقتصادما شده اند. اگر شما نگاهی به
کسری بودجهو بدهی چندین تریلیون دلاری آمریکا بیندازید، می‌بینید وضعیت روز به روز بدتر می‌شود. ما شاهد اتخاذ سیاست‌هایی هستیم که میزان بدهی صددرصد میزان تولید ناخالص ملی را تشکیل می‌دهد و روز به روز هم این نرخ با سرعت زیادتر می‌شود. این به عنوان یک مانع بر سر
رشداقتصادی کشور است.
برای این موضوع چندین دلیل وجود دارد. اول از همه اینکه شما می‌دانید زمانی که فرآیند اقتصادی کشور متوقف شود آنگاه
دولتباید وارد عمل شود. اگر شما پیشتر تمامی
منابع مالیسالیانه خود را هزینه کرده باشید آنگاه دیگر منبع مالی در اختیار ندارید که به این وضعیت پایان دهید. دوم اینکه هزینه‌های ناشی از بالا رفتن بدهی کشور بر دیگر بخش‌ها و از جمله بخش
سرمایه گذاریفشار قابل توجهی را وارد می‌کند. از طرف دیگر بخش‌های دیگر از جمله بخش زیرساخت‌ها و تحقیقات از این موضوع آسیب زیادی می‌بینند و نمی‌توانند در آینده کارایی لازم را برای کاهش بدهی داشته باشند.»
لو در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگار شبکه که پرسید: «چه خطراتی بازار سهام آمریکا را تهدید می‌کند»، گفت: «به نظرم بازار سهام آمریکا برخلاف آنچه که گفته می‌شود با مخاطرات زیادی نسبت به دیگر بازار‌های سهام در جهان روبرو است. ما شاهد سخنانی درباره رونق بازار سهام و ظرفیت‌های آن هستیم، اما در عمل شاهد وضعیت مخالف آن هستیم. آنچه در بازار سهام آمریکا مطرح است قیمت ارزش
سهاماست و هیچ توجهی به نحوه رسیدن به این قیمت نمی‌شود. همیشه تمامی توجه‌ها به ارزش
دلاربوده است. به نظرم در آینده با این سیاست‌های اقتصادی هزینه‌ها افزایش پیدا خواهد کرد، نرخ بهره بانکی افزایش پیدا خواهد کرد و ما شاهد شکاف بین آمریکا و دیگر قدرت‌های اقتصادی در
جهانخواهیم بود.»
وزیر پیشین خزانه داری آمریکا در ادامه گفت: «این نتیجه سیاست‌های نادرست بانک مرکزیآمریکا در دولت کنونی آمریکا است. من از این موضوع بیم دارم
دولت آمریکانتواند در کوتاه مدت سیاست اقتصادی موثری برای حل مشکل کسری بودجهخود پیدا کند و با مشکل روبرو شود. به نظرم درست‌ترین کار این است که اگر شما نگران
کسری تجاریو هزینه‌های خود هستید آنگاه باید روابط تجاری خود را با کشور‌های دیگر افزایش دهید. با توجه به وضعیت تنش زای کنونی بین آمریکا و دیگر قدرت‌های اقتصادی جهان وضعیت روز به روز بدتر خواهد شد، زیرا کسری بودجه سبب خواهد شد که میزان
سرمایهگذاری در کشور ما به شدت کاهش پیدا کند.»


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

اعتبارات کافی برای آبخیزداری و مقابله با سیل تخصیص نمی یابد
گنبدکاووس - ایرنا - رئیس سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور با بیان اینکه منشاء سیل حوزه آبخیز است، گفت: اعتبارات تخصیصی برای انجام اقدامات زیربنایی در زمینه آبخیزداری به منظور مقابله اساسی و ریشه ای با مخاطرات سیل، کافی نبوده و پاسخگوی نیازها نیست.
حدود 2.5 تن گوشت غیربهداشتی در همدان کشف شد
همدان - ایرنا - مسئول طرح سلامت نوروزی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: 2 تن و 300 کیلوگرم گوشت قرمز خارج از چرخه مصرف در شهر همدان کشف و معدوم شد.
سیل و برف 180 میلیارد تومان به کشاورزی شرق مازندران خسارت زد
ساری-ایرنا- نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی برآورد اولیه خسارت سیل و برف مزارع کشاورزی شرق استان را افزون بر یکهزار و 800 میلیارد ریال اعلام کرد.
خسارت 11 هزار میلیارد ریالی سیل به کشاورزی گلستان
گرگان - ایرنا - وزیر جهاد کشاورزی گفت که بروز سیل در گلستان حدود 11 هزار میلیارد ریال به بخش کشاورزی، باغبانی و دامی این استان خسارت وارد کرد.
ترافیک در 5 جاده کشور نیمه سنگین است
تهران - ایرنا - رئیس مرکز اطلاعات و کنترل راهور نیروی انتظامی گفت: ترافیک در 5 جاده کشور نیمه سنگین اما پر حجم و روان است.
صندوق بازنشستگی، آماده کمک به سیل‌زدگان گلستان
تهران - ایرنا- مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری از آمادگی و امداد رسانی هلدینگ‌ها و شرکت‌های تابعه این صندوق برای کمک به سیل‌زدگان استان گلستان خبر داد.
هزارچشم تا مریوان
سنندج - ایرنا - هر نقطه از کردستان سرشار از زیبایی های خاصی است که گردشگران زیادی را از نقاط مختلف دنیا به خود جذب می کند و در این بین برای دیدن چشم اندازهایی بکر و دلنواز و گذشتن از پیچ های زیبا و خطرناک در شهرستانی هم چون مریوان باید هزارچشم داشت.
روند ابتلا به بیماری ویروسی در قروه کاهش یافت
سنندج - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: پس از ابتلای بیش از هزار و 900 نفر به بیماری ویروسی نورواک در قروه، مبتلا شدن به آن اکنون روند کاهشی به خود گرفته است اما مردم همچنان بهداشت فردی را رعایت کنند.
ترافیک در ورودی های مشهد سنگین است
مشهد- ایرنا- رئیس پلیس راه خراسان رضوی گفت: هم اینک ترافیک خودرویی در ورودی های شهر مشهد سنگین است.
گُمیشان در گلستان وضعیت اضطراری گرفت
گرگان - ایرنا - میلیونها متر مکعب روان آب و سیلاب جاری شده ناشی از طغیان رودخانه ها و مناطق شرق گلستان که به شهر گُمیشان نزدیک شده است؛ این منطقه غربی استان را در وضعیت اضطراری قرار داد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سیل؛ چه بر سر مردم گلستان آورد
گرگان - ایرنا - بارندگی های رگباری در آغاز سال نو اگرچه نعمت الهی برای مردم گلستان به ارمغان آورد؛ اما حجم بالای روان آب ها و سیلاب ناشی از طغیان رودخانه ها و سرریز شدن سدها بخش وسیعی از این استان بویژه شمال را در برگرفته و از شرق به غرب در حرکت است.
ویدئو - با برخی شگفتی‌های برج طغرل آشنا شوید
«برج طغرل» را یکی از زیباترین آثار تاریخی با پیشینه‌ای برابر ۹ قرن یعنی متعلق به دوره سلجوقی می‌دانند. مورخان معتقدند «طغرل بیک سلجوقی» مؤسس و نخستین پادشاه سلسله سلجوقیان در این برج آرمیده و همین امر سبب شده تا این اثر ملی به نام «برج طغرل» شهرت یابد. برای این بنای تاریخی کاربری‌های مختلفی مانند «ساعت»، «منعکس‌کننده صدا» و «راهنمای مسافران» عنوان کرده‌اند. برای رسیدن به برج طغرل در شهرری، خیابان ابن‌بابویه و در مقابل سردر شرقی، استفاده از مترو بهترین راه ممکن است. در فاصله مترو تا برج نیز تاکسی و اتوبوس‌هایی که در مقابل درِ خروجی مترو منتظر مسافران هستند، شما را به مقصد می‌رسانند.
سرمایه‌گذاران خارجی در مناطق آزاد کم شدند
آمارها نشان می‌دهد میزان جذب سرمایه خارجی در ۱۱ ماهه نخست سال 1397 نسبت به سال قبلش بیش از ۳۲ درصد کاهش داشته، این در حالی است که این آمار در سال ۱۳۹۶ روند افزایشی داشته است.
واردات ۲۰۳ تن عروسک به کشور+ جدول
براساس آمار گمرک در ۱۱ ماهه سال ۹۷ بالغ بر ۲۰۳ تن انواع عروسک از ۲ کشور جهان وارد ایران شده است.
موفقیت تیم ملی فوتبال امید، با وجود بدشانسی در راه المپیک
پیشکسوت فوتبال ایران می‌گوید با وجود بدشانسی تیم ملی فوتبال امید کشورمان در بازی برابر ترکمنستان و وجود چند مصدوم، امیدوار است این تیم بتواند امید ایران برای کسب سهمیه المپیک را زنده نگه دارد.
تشدید اسلام‌هراسی در انگلیس پس از حادثه نیوزیلند
ابوبکر بغدادی در سوریه و در منطقه‌ای غیر از باغوز است
مالزی نمی‌تواند اسرائیل را به‌رسمیت بشناسد
آغاز نوزدهمین شنبه سیاه
برگزاری جشن نوروز در هلند
هواداران توقف برگزیت در لندن تظاهرات کردند
نوزدهمین دور تظاهرات 'جلیقه زردها' در فرانسه آغاز شد
وقوع دو انفجار همراه با حمله افراد مسلح در پایتخت سومالی
تظاهرات جلیقه زردهای فرانسه برای نوزدهمین هفته همزمان با تشدید تدابیر امنیتی
نمایش موشکهای با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای در رژه نظامی بزرگ روز ملی پاکستان