پیشنهاد دیدار تیم ملی فوتبال ایران با نایب قهرمان جام جهانی

14:05 ۲۱۴ روز و ۷ ساعت پیش افکار نیوز 332 0
پیشنهاد دیدار تیم ملی فوتبال ایران با نایب قهرمان جام جهانی

در دیداری که رئیس کمیته ملی المپیک با رئیس فدراسیون فوتبال کرواسی داشت، طرح دیدار دوستانه میان تیم‎های ملی دو کشور مطرح شد.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،پس از ملاقات سازنده رئیس کمیته ملی المپیکدو کشور ایرانو کرواسی در حاشیه سومین دوره بازیهای المپیک جوانان در بوینس آیرس مبنی بر گسترش تعاملات ورزشی فی مابین، صالحی امیری بنا به دعوت همتای خود «زلاتکو ماتیشا» ضمن سفر به کرواسی با مسئولین المپیک این کشور دیدار و از دانشکده ها و امکانات مختلف ورزشی این  کشور بازدید بعمل آورد.
در ابتدای این سفرنشستی با حضور «زلاتکو ماتیشا» رییس کمیته ملی المپیک که در گذشته نخست وزیر  کرواسی  بوده و از افراد با نفوذ این کشور محسوب می شود، «پیتر اورچوف» مدیر اجرایی،‌ خانم «شوویچ» مسئول روابط بین الملل، «کزوویچ» مسئول ارتباطات رسانهای کمیته ملی المپیک کرواسی برگزار شد که در آن رییس کمیته ملی المپیک کرواسی ضمن خوش آمد گویی به تشریح وظایف و فعالیت های کمیته و فدراسیونهای این کشور پرداخت و خواستار همکاری ایران و کرواسی در زمینه های مختلف ورزشی، تبادل تجربیات،‌ تبادل استاد و مربی و دانشجوشد. 
وی با تشریح نوع نگرش به  ورزش همگانی و حرفه ای در کشور کرواسی گفت: مربیان و ورزشکاران کرواسی طی سالهای اخیر پیشرفت بسیار خوبی داشته اند و در سطح دنیا شناخته شده هستند و رسیدن به فینال فوتبال جام جهانیو کسب رتبه دوم  این جام، بیانگر تلاش ها و برنامه ریزی های خوب ما در حوزه ورزش است.
سپس صالحی امیری با اشاره به اهمیت ورزش در جمهوری اسلامی ایرانو علاقمندی جامعهایرانی به رشته های مختلف ورزشی، گفت: ایران در برخی رشته ها جزو کشورهای صاحب نام و عنوان دار آسیا و جهاناست و جامعه ورزش جهانی جایگاه ما را می شناسد.
 رییس کمیته ملی المپیک خاطر نشان کرد: دولتبه رشته های مختلف ورزشی توجه ویژه دارد وسیاست ما توجه و سرمایه گذاریبیشتر در رشته های مختلف ورزشی و الویت دادن به مسائل آموزشی است و از تبادل تجارب  با کرواسی و همکاری در رشته های مختلف ورزشیاستقبال می کنیم و در برخی رشته هایی که شما نیاز دارید حاضر به اعزام مربی و مدرس متخصص هستیم و در برخی از رشته ها که ما نیاز داریم از تجربیات مدرسین و مربیان شما استقبال خواهیم کرد. 
صالحی امیری افزود: در  برخی رشته های ورزشی  ایران بطور سنتی صاحب نام بوده و همیشه در سطح آسیا و جهان صاحب عنوان و از قدرتهای مهم  محسوب می شود  به همین منظور تدوین برنامه ها و سیاست های جدید ورزشی کشور با توجه به  علاقه ای که جامعه ۸۲ میلیونی ایران به ورزش دارد برای ما  از اهمیت ویژه ای  برخوردار است. 
همچنین از دیگر برنامه های رئیس کمیته ملی المپیک  بازدید از فدراسیون فوتبالکرواسی و ملاقات با داوور شوکر رییس فدراسیون فوتبالکرواسی بود که شوکر به علاقمندی خود جهت سفر به ایران و انجام بازیدوستانه بین تیم های ملیو امید دو کشور  اشاره کرد و مقرر شد در فرصت مناسب این  برنامه صورت پذیرد.
همچنین در نشست  مشترک روسای المپیک دو کشور روسای فدراسیون های جودو، تکواندو، کاراته، کشتی، وزنه برداری، شنا و واترپلو کرواسی نیز حضور داشتند که در آن خواستار تبادل مربی و برگزاری اردوهای مشترک بودند تا تیمهای ایرانی رشته های فوق با هزینه میزبان در اردوی مشترک کرواسی حضور یابند و تفاهنامه مقدماتی جهت حضور مربیان ایرانی رشته های فوق در کرواسی مطرح شد و مقرر شد در اولین گام مربیان کشتیایرانی در اختیار تیم های ملی کشتیاین کشور قرار گیرند.
همچنین محسن رضوانی رئیس فدراسیونشنا،شیرجه و واترپلو نیز که در این سفر حضور دارند دیداری با همتایان خود در رشته های واترپلو و شنا داشته و مقرر شد طرفین همکاری همه جانبه ای در تبادل مربی، مدرس و برگزاری اردوهای مشترک داشته باشند.
اما از مهمترین برنامه های این سفر بازدید از دانشکده تربیت بدنی و ورزش کرواسی و ملاقات با «تومیسلاو» رییس دانشکده تربیت بدنی و ورزش کرواسی واعضای ارشد هیات عالی ورزش کرواسی بود که در آن تومیسلاو به تشریح فعالیت های این دانشکده پرداخت و گفت:ما در سطوح کاردانی،‌ کارشناسی،‌ کارشناسی ارشدو دکترا دانشجو آموزش می دهیم و از کشورهای مختلف دنیا دانشجوی ورزشی داریم و مربیان حرفه ای و مدرسین خود را به کشورهای دیگر اعزام می کنیم.
 در این نشست صالحی امیری ضمن تاکید بر اینکه یکی از اهداف مهم سفرش به زاگرب تبادل دانشجو، اساتید و مدرسین ورزشی در رشته های مختلف بین دو کشور ایران و کرواسی  است خواستار تبادل دانشجو و استاد تربیت بدنی و ورزشی بین دو کشور شده و حتی تفاهمنامه مقدماتی در این زمینه تهیه اما مقرر شد تا مسئولین آکادمی ملی المپیک و دانشکده تربیت بدنی و ورزش کرواسی در آینده نزدیک با سفر به تهران و حضور در آکادمی ملی المپیک ایران با حضور مسئولین آکادمی المپیک دو کشور و دانشکده ها ی ورزشی و برخی روسای فدراسیون ها، تفاهمنامه همکاری ورزشی دو کشور جهت  تبادل مدرسین، اساتید و دانشجویان ورزشی نهایی و سپس به اجرا در آید.
همچنین بازدید از موزهورزشکار صاحب نام و فقید کرواسی «دراژان پترویچ»  وچند مکان  دیگر ورزشی از دیگر برنامه های رئیس کمیته ملی المپیک در کرواسی بود.
 


گروه های زیر مجموعه ورزشی

دنیای ورزش
دنیای ورزش

آخرین اخبار

خروجی شرقی تهران قفل شد
سیاوش محبی فرمانده پلیس راه ویژه شرق استان تهران در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در پردیس در خصوص وضعیت ترافیکی محورهای هراز، فیروزکوه، امام رضا(ع) و بزرگراه حرم به حرم، اظهار کرد: هم اکنون تردد انواع وسایل نقلیه از جنوب به شمال محور هراز فوق سنگین و در محدوده امام زاده هاشم(ع) با پس زدگی بار ترافیکی مواجه هستیم.
عاون ترامپ از تحریم دو تن از رهبران «الحشد الشعبی» خبر داد
«مایک پنس» معاون رئیس‌جمهور آمریکا روز پنج‌شنبه از تحریم دو نفر از رهبران «الحشد الشعبی» خبر داد، اما جزئیات بیشتری در این رابطه اعلام نکرد.
خنثی‌سازی عملیات تروریستی داعش در مصر
منابع قبیله‌ای و شاهدان عینی از وقوع انفجاری در پایانه خودرو‌های شهر «الشیخ زوید» واقع در شمال منطقه سینا مصر خبر دادند.
سازمان ملل: تحریم آمریکا علیه ارتش میانمار کافی نیست
نماینده ویژه سازمان ملل در امور میانمار می‌گوید که اقدام آمریکا در ممنوع کردن سفر فرمانده و شماری از سران ارتش میانمار به دلیل نقض حقوق اقلیت مسلمان روهینگیا، «اقدامی ناکافی» است چرا که امرای ارتش میانمار هرگز قصدی بنایی برای سفر به آمریکا نداشته‌اند.
چرا اردن روابطش را با قطر احیا کرد؟
ناظران و تحلیلگران اردنی درباره بازگشت روابط دیپلماتیک میان قطر و اردن دیدگاه‌هایی متفاوت دارند؛ برخی آن را طبیعی می‌دانند و برخی آن را گامی استثنایی و فوق العاده و دارای پیام‌های سیاسی بر می‌شمرند.
آمریکا بار دیگر همکاران اقتصادی ایران را تهدید کرد
«استیو منوشین» وزیر خزانه‌داری آمریکا روز پنج‌شنبه به تهدید کشورهایی پرداخت که می‌خواهند با ایران روابط اقتصادی داشته باشند.
پایان کار جودوکاران ایرانی‌در روز نخست با دو نقره
نماینده وزن _۷۳کیلوگرم تیم ملی جودو کشورمان در فینال مسابقات جودو قزاقستان با شکست مقابل نماینده روسیه به مدال نقره دست یافت.
مجمع عمومی فدراسیون والیبال در مشهد برگزار شد
مجمع عمومی سالانه فدراسیون والیبال از ساعت 16 روز پنجشنبه 27 تیرماه 1398 در شهر مشهد آغاز شد.
صالحی: رای کفاشیان و ترابیان هفته بعد صادر می‌شود
رئیس کمیته استیناف فدراسیون فوتبال در خصوص تبرئه 3نفر از اعضای فدراسیون و سازمان لیگ توضیحاتی را ارائه کرد.
تمرین اختصاصی مهاجم استقلال
مهاجم تیم فوتبال استقلال زیر نظر دستیاران آندره‌آ استراماچونی به تمرین اختصاصی پرداخت.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تمهیدات شهرداری تهران برای برگزاری مراسم اربعین حسینی
مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری و رئیس ستاد اربعین شهرداری تهران به همراه هیأتی برای بررسی و حل مشکلات مربوط به اربعین به عراق سفر کرد.
برخورد پلیس با برگزار کنندگان عروسی‌های مختلط
معاون نظارت بر اماکن پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ گفت: با برگزار کنندگان عروسی‌ها مختلط در تهران برخورد جدی داریم چراکه بارها جلسات توجیهی برای این افراد برگزار کردیم.
سردار آزمون در لیست خرید تیم ایتالیایی
رسانه های روسی اعلام کردند تیم لاتزیو ایتالیا علاقه‌مندی دوباره خود را برای جذب سردار آزمون، مهاجم ایرانی تیم زنیت سن‌پترزبورگ ابراز کرده ست.
پیکر آیت‌الله حقانی در حرم حضرت معصومه (س) به خاک سپرده شد
آیت‌الله حسین حقانی پس از تحمل یک دوره بیماری دارفانی را وداع گفت و صبح امروز پنجشنبه ۲۷ تیرماه تشییع و در جوار حرم حضرت معصومه (س) به خاک سپرده شد.
خنثی‌سازی عملیات تروریستی داعش در مصر
منابع قبیله‌ای و شاهدان عینی از وقوع انفجاری در پایانه خودرو‌های شهر «الشیخ زوید» واقع در شمال منطقه سینا مصر خبر دادند.
پایان کار جودوکاران ایرانی‌در روز نخست با دو نقره
مجمع عمومی فدراسیون والیبال در مشهد برگزار شد
صالحی: رای کفاشیان و ترابیان هفته بعد صادر می‌شود
تمرین اختصاصی مهاجم استقلال
جدال عابدینی با حریف آلمانی برای صعود به نیمه‌نهایی
تکلیف کی‌روش مشخص شد
با حکم سلطانی فر، تقی‌زاده معاون امور مجلس و حقوقی وزارت ورزش شد
بازگشت عزت‌اللهی به روستوف
حمله محمد تقوی به مدیریت استقلال +عکس
بررسی انگلیسی‌های لالیگا+عکس