پیشنهاد دیدار تیم ملی فوتبال ایران با نایب قهرمان جام جهانی

14:05 ۹۹ روز و ۲۰ ساعت پیش افکار نیوز 169 0
پیشنهاد دیدار تیم ملی فوتبال ایران با نایب قهرمان جام جهانی

در دیداری که رئیس کمیته ملی المپیک با رئیس فدراسیون فوتبال کرواسی داشت، طرح دیدار دوستانه میان تیم‎های ملی دو کشور مطرح شد.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،پس از ملاقات سازنده رئیس کمیته ملی المپیکدو کشور ایرانو کرواسی در حاشیه سومین دوره بازیهای المپیک جوانان در بوینس آیرس مبنی بر گسترش تعاملات ورزشی فی مابین، صالحی امیری بنا به دعوت همتای خود «زلاتکو ماتیشا» ضمن سفر به کرواسی با مسئولین المپیک این کشور دیدار و از دانشکده ها و امکانات مختلف ورزشی این  کشور بازدید بعمل آورد.
در ابتدای این سفرنشستی با حضور «زلاتکو ماتیشا» رییس کمیته ملی المپیک که در گذشته نخست وزیر  کرواسی  بوده و از افراد با نفوذ این کشور محسوب می شود، «پیتر اورچوف» مدیر اجرایی،‌ خانم «شوویچ» مسئول روابط بین الملل، «کزوویچ» مسئول ارتباطات رسانهای کمیته ملی المپیک کرواسی برگزار شد که در آن رییس کمیته ملی المپیک کرواسی ضمن خوش آمد گویی به تشریح وظایف و فعالیت های کمیته و فدراسیونهای این کشور پرداخت و خواستار همکاری ایران و کرواسی در زمینه های مختلف ورزشی، تبادل تجربیات،‌ تبادل استاد و مربی و دانشجوشد. 
وی با تشریح نوع نگرش به  ورزش همگانی و حرفه ای در کشور کرواسی گفت: مربیان و ورزشکاران کرواسی طی سالهای اخیر پیشرفت بسیار خوبی داشته اند و در سطح دنیا شناخته شده هستند و رسیدن به فینال فوتبال جام جهانیو کسب رتبه دوم  این جام، بیانگر تلاش ها و برنامه ریزی های خوب ما در حوزه ورزش است.
سپس صالحی امیری با اشاره به اهمیت ورزش در جمهوری اسلامی ایرانو علاقمندی جامعهایرانی به رشته های مختلف ورزشی، گفت: ایران در برخی رشته ها جزو کشورهای صاحب نام و عنوان دار آسیا و جهاناست و جامعه ورزش جهانی جایگاه ما را می شناسد.
 رییس کمیته ملی المپیک خاطر نشان کرد: دولتبه رشته های مختلف ورزشی توجه ویژه دارد وسیاست ما توجه و سرمایه گذاریبیشتر در رشته های مختلف ورزشی و الویت دادن به مسائل آموزشی است و از تبادل تجارب  با کرواسی و همکاری در رشته های مختلف ورزشیاستقبال می کنیم و در برخی رشته هایی که شما نیاز دارید حاضر به اعزام مربی و مدرس متخصص هستیم و در برخی از رشته ها که ما نیاز داریم از تجربیات مدرسین و مربیان شما استقبال خواهیم کرد. 
صالحی امیری افزود: در  برخی رشته های ورزشی  ایران بطور سنتی صاحب نام بوده و همیشه در سطح آسیا و جهان صاحب عنوان و از قدرتهای مهم  محسوب می شود  به همین منظور تدوین برنامه ها و سیاست های جدید ورزشی کشور با توجه به  علاقه ای که جامعه ۸۲ میلیونی ایران به ورزش دارد برای ما  از اهمیت ویژه ای  برخوردار است. 
همچنین از دیگر برنامه های رئیس کمیته ملی المپیک  بازدید از فدراسیون فوتبالکرواسی و ملاقات با داوور شوکر رییس فدراسیون فوتبالکرواسی بود که شوکر به علاقمندی خود جهت سفر به ایران و انجام بازیدوستانه بین تیم های ملیو امید دو کشور  اشاره کرد و مقرر شد در فرصت مناسب این  برنامه صورت پذیرد.
همچنین در نشست  مشترک روسای المپیک دو کشور روسای فدراسیون های جودو، تکواندو، کاراته، کشتی، وزنه برداری، شنا و واترپلو کرواسی نیز حضور داشتند که در آن خواستار تبادل مربی و برگزاری اردوهای مشترک بودند تا تیمهای ایرانی رشته های فوق با هزینه میزبان در اردوی مشترک کرواسی حضور یابند و تفاهنامه مقدماتی جهت حضور مربیان ایرانی رشته های فوق در کرواسی مطرح شد و مقرر شد در اولین گام مربیان کشتیایرانی در اختیار تیم های ملی کشتیاین کشور قرار گیرند.
همچنین محسن رضوانی رئیس فدراسیونشنا،شیرجه و واترپلو نیز که در این سفر حضور دارند دیداری با همتایان خود در رشته های واترپلو و شنا داشته و مقرر شد طرفین همکاری همه جانبه ای در تبادل مربی، مدرس و برگزاری اردوهای مشترک داشته باشند.
اما از مهمترین برنامه های این سفر بازدید از دانشکده تربیت بدنی و ورزش کرواسی و ملاقات با «تومیسلاو» رییس دانشکده تربیت بدنی و ورزش کرواسی واعضای ارشد هیات عالی ورزش کرواسی بود که در آن تومیسلاو به تشریح فعالیت های این دانشکده پرداخت و گفت:ما در سطوح کاردانی،‌ کارشناسی،‌ کارشناسی ارشدو دکترا دانشجو آموزش می دهیم و از کشورهای مختلف دنیا دانشجوی ورزشی داریم و مربیان حرفه ای و مدرسین خود را به کشورهای دیگر اعزام می کنیم.
 در این نشست صالحی امیری ضمن تاکید بر اینکه یکی از اهداف مهم سفرش به زاگرب تبادل دانشجو، اساتید و مدرسین ورزشی در رشته های مختلف بین دو کشور ایران و کرواسی  است خواستار تبادل دانشجو و استاد تربیت بدنی و ورزشی بین دو کشور شده و حتی تفاهمنامه مقدماتی در این زمینه تهیه اما مقرر شد تا مسئولین آکادمی ملی المپیک و دانشکده تربیت بدنی و ورزش کرواسی در آینده نزدیک با سفر به تهران و حضور در آکادمی ملی المپیک ایران با حضور مسئولین آکادمی المپیک دو کشور و دانشکده ها ی ورزشی و برخی روسای فدراسیون ها، تفاهمنامه همکاری ورزشی دو کشور جهت  تبادل مدرسین، اساتید و دانشجویان ورزشی نهایی و سپس به اجرا در آید.
همچنین بازدید از موزهورزشکار صاحب نام و فقید کرواسی «دراژان پترویچ»  وچند مکان  دیگر ورزشی از دیگر برنامه های رئیس کمیته ملی المپیک در کرواسی بود.
 


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

پارک ملی تندوره بهشت پلنگ ایرانی
مشهد- ایرنا- پارک ملی تندوره یکی از بزرگترین مناطق حفاظت شده ایران است که می‌ توان پلنگ کمیاب ایرانی را در آن یافت. این منطقه با طبیعت بکر و زیبای خود زیستگاه جانوران و رویشگاه گیاهان زینتی و دارویی بسیاری است.
جاده شهرکرد - اندیکا در خوزستان زیر آب رفت
اهواز- ایرنا - رییس اداره راهداری و حمل ونقل جاده ای اندیکا گفت:از بامداد امروز سه شنبه جاده اندیکا-شهرکرد در امتداد تالاب شیمبار زیر آب رفته و ارتباط کلیه روستاهای بخش چلو با مرکزشهرستان اندیکا در استان خوزستان قطع شده است.
وزیر کشور ترکیه: با ایران عملیات مشترک انجام دادیم
تهران – ایرنا – سلیمان سویلو وزیر کشور ترکیه گفت که حدود ششصد نیروی ترکیه ای و ایرانی اخیرا عملیات مشترکی را علیه پ.ک.ک در مرزهای شرقی ترکیه انجام دادند.
کره شمالی اهمال کره جنوبی در همکاری را محکوم کرد
پکن- ایرنا- کره شمالی آنچه را که اهمال کره جنوبی در اجرای طرح های مرزی مشترک و تقویت همکاری های دو کشور خوانده است، محکوم کرد.
شاخص سهام نیکی ژاپن سقوط کرد
پکن- ایرنا- درپی افزایش نگرانی ها از رکود اقتصادی و کاهش رشد اقتصاد دنیا در سال پیش رو، شاخص سهام نیکی ژاپن این هفته 3 درصد سقوط کرد.
مکرون: فرانسه و چین بر حمایت از توافق هسته ای با ایران تاکید کردند
تهران – ایرنا – امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه گفت که در دیدار با همتای چینی اش «شی جینپینگ» دو کشور بر حمایت خود از توافق هسته ای با ایران تاکید کردند.
سیاست‌های سوسیالیستی سندرز و نظام سرمایه داری آمریکا
لندن – ایرنا – «برنی سندرز» 77ساله در حالی برای دومین بار در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 آمریکا شرکت خواهد کرد که ایده‌های او در باره خدمات پزشکی و تحصیلات عالیه رایگان در مقابل نظام سرمایه داری آمریکا می‌تواند خریداران زیادی داشته باشد.
ترامپ برای اجرای معامله قرن به نتانیاهو فشار خواهد آورد
تهران – ایرنا – روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحرونوت» روز دوشنبه در مطلبی با اشاره به اقدامات دونالد ترامپ در همراهی با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی، نوشت: در پایان این نتانیاهو است که باید برای اجرای توافق معامله قرن ترامپ دست به عقب نشینی بزند.
رئیس جمهوری مکزیک خواستار عذرخواهی اسپانیا و واتیکان شد
تهران – ایرنا - «آندرس مانوئل لوپز اوبرادور» رئیس جمهوری مکزیک از اسپانیا و واتیکان خواست تا بابت فتح قاره آمریکا و نقض حقوق بشر در دوره استعمار عذرخواهی کنند.
گزارش مولر دموکرات ها را علیه وزیر دادگستری آمریکا شوراند
تهران – ایرنا – دموکرات ها و شماری از جمهوریخواهان که از انتشار یک خلاصه چهار صفحه ای گزارش رابرت مولر بازپرس ویژه دخالت ادعایی روسیه در انتخابات آمریکا خشمگین شده اند دست به دست هم داده اند تا وزارت دادگستری آمریکا را برای انتشار کامل یا بخش اعظمی از آن تحت فشار قرار دهند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

اسامی برخی جانباختگان حادثه سیل شیراز اعلام شد
شیراز- ایرنا- اداره کل پزشکی قانونی استان فارس اسامی برخی جانباختگان حادثه سیل شیراز را اعلام کرد.
آماده باش دستگاه‌های مسئول در پایتخت برای مواجهه با سیل احتمالی
استاندار تهران تاکید کرد: با توجه به اعلام هواشناسی مبنی بر احتمال بارش شدید در عصر روز سه شنبه، همه دستگاه‌های مسئول استان تهران تا عصر روز چهارشنبه در آماده باش کامل خواهند بود.
افزایش تعداد کشته‌های سیل شیراز به ١٩ نفر
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد که حادثه روز دوشنبه شیراز ١٩ کشته و ١٠٥ مصدوم برجای گذاشته که پس از مداوای تعداد زیادی از مصدومین هم‌اینک ٢٨ نفر در مراکز درمانی شیراز تحت درمان قرار دارند.
رودخانه فصلی 'جبل' شهر کوهپایه طغیان کرد
اصفهان- ایرنا - برخی منابع محلی از طغیان رودخانه فصلی 'جبل' شهر کوهپایه واقع در شرق اصفهان خبر دادند.
جزئیات سیل شیراز از زبان وزیر اطلاعات
وزیر اطلاعات با بیان اینکه در محل وقوع سیل در شیراز بستری برای نجات مردم وجود نداشته است، گفت: از صبح امروز وضعیت سیل ‌پیگیر بودم و به مقامات اطلاع‌رسانی کردیم و رئیس جمهور دستور ‌پیگیری را داد.
بازی‌های به یادماندنی (۶)- ˮماراکاناسوˮ یک شوخی بود
اقدام جالب باشگاه زنیت به بهانه حضور سردار آزمون
برنامه پرسپولیس در سال ۱۳۹۸
برنامه پرسپولیس در سال ۱۳۹۸
معرفی تیم‌های برتر جهان فوتبال- یوونتوس؛ بانوی پیر از قهرمانی خسته نمی‌شود
نیمار در حال مذاکره برای تمدید قرارداد با پاریسن ژرمن
شفر: کت و شلوار خوش شانسی را هیچ وقت عوض نمی‌کنم
زیدان: با قلب تصمیم گرفته‌ام؛ سوال عقلانی نپرسید
برادران عالمیان حریفان خود را شناختند
کت و شلوار خوش شانسی را هیچ وقت عوض نمی‌کنم