۳ نقش اساسی پژوهش در مدیریت شهری

11:13 ۳۳ روز و ۲۲ ساعت پیش افکار نیوز 67 0
۳ نقش اساسی پژوهش در مدیریت شهری

هاشمی گفت: حمایت عملی از پژوهشگران، کاربردی کردن پژوهش‌ها و توجه به نتایج پژوهش ۳ نیاز جدی در مدیریت شهری است.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز، محسن هاشمی رئیس شورای اسلامیشهرتهران در ابتدای یکصد و هفتمین جلسه شورا ضمن گرامیداشت سالروز ولادت امام یازدهم شیعیان، امام حسن عسگری علیه السلام گفت: امام حسن عسکری(ع) که به جهت حصر شدن در یک منطقه نظامی به عسکر مترادف لشگر، مشهور است، 7 سال عهده دار امامت شیعهبود که در این دوره، از سه طرف تحت فشار قرار داشت.
وی در ادامه افزود: حکومت وقت، غالیان شیعه و شیعیانتندرو، روش اعتدالی و مبتنی بر تفکر و آگاهی بخشی امام را مورد حمله قرار می دادند.
رئیس شورای اسلامی شهر تهراندر ادامه سخنان خود به بخشی از زندگی نامه امام حسن عسکری اشاره داشت و گفت: حکومت از ارتباط مردم با امام حسن عسکری نگران بود و این ارتباطات را محدود می‌کرد، غالیان یاغلوکنندگان شیعه، با زیاده‌روی در مدح و دادن نسبت‌های الهی و فراتر از حد بشر به امامان شیعه موجب انحراف عقیدتی در جامعهمی‌شدند و نیروهای تندرو شیعه با دست زدن به قیام مسلحانه و خشونتبا مبارزه با حکومت می‌پرداختند در حالی که روش امامان، آگاهی‌بخشی و مبارزه نرم و فکری با ظلم بود نه دست زدن به خشونت.
محسن هاشمی یادآور شد: دستاوردهای امام حسن عسکری(ع) در مدت هفت ساله امامت ایشان بسیار درخشان و پربار بود، ایشان جامعه شیعه را آماده دوران غیبت کرد و شبکه وکلای شیعه و ایجاد سیستم ارتباطات امن و معتبر میان امام و شیعیان را که در دوران غیبت صغری و اولیه امام عصر مورد استفاده قرار گرفت تکمیل و تعمیق نمود.
وی افزود: درس امام حسن عسکری برای شیعیان، حفظ میانه‌روی و اعتدال در عقاید و باورها، حفظ حریت و آزادگی در برابر ظلم در روحیات، و حفظ صلح‌طلبی و فاصله گرفتن رفتارهای خشونت آمیز در عمل است که امیدواریم سرلوحه فعالیت ما نیز قرار گیرد.
محسن هاشمی همچنین به روز پژوهش اشاره داشت و گفت: یکی از مشکلاتکشورهای در حال توسعه، کم‌توجهی به پژوهش و تحقیق قبل از هر اقدام عملی است، حمایت عملی از پژوهشگران، کاربردی کردن پژوهش‌ها و توجه به نتایج پژوهش در تصمیم‌گیری سه نیاز جدی مدیریت شهری است که باید بصورت توامان و نه جزیره‌ای در مدیریت شهری مورد توجه قرار گیرد.
به گفته وی، یکی از مهمترین موضوعاتی که پژوهش باید در آن مورد توجه قرار گیرد، موضوع برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری‌های درازمدت و راهبردی است که در روزهای اخیر با ارسال ویراست دوم برنامه سوم توسعه شهر تهران، کمیسیونهای تخصصی شورا بایست با رویکردی علمی و پژوهشی و نه سلیقه‌ای و سیاسی، این برنامه را بررسی کرده و در سطح یک برنامه قابل اجرا و واقع‌گرایانه برای اجرا به تصویب برسانند.
رئیس شورای اسلامی شهرتهران در ادامه با اشاره به تاخیری که در بررسی برنامه سوم به دلیل تغییرات مدیران شهری پیش آمده است ضمن قدردانی از تیم تدوین برنامه دوم توسعه شهری تهران گفت: جا دارد از تیم تدوین برنامه دوم توسعه شهرداری تهرانکه با مدیریت دکتر واعظ مهدوی، یکی از علمی‌ترین برنامه‌های مدیریت شهری را تدوین کرده و وزارت کشورچارچوب و روش این برنامه را به عنوان الگوی برنامه‌ریزی شهری به سراسر کشور ابلاغ کرد، تقدیر کنیم و امیدواریم برنامه سوم توسعه شهر تهرانبا استفاده از نقاط قوت برنامه دوم گامی رو به جلو باشد.
وی ادامه داد: با توجه به آنکه شهردار تهران، ویراست دوم احکام برنامه که با استفاده از پیشنهادات اعضای محترم شورا، در ویرایش نخست احکام برنامه ایجاد شده است، را ارسال کرده است، در انتظار هستیم که سایر اسناد برنامه نیز که شامل چشم‌انداز، استراتژی، اهداف، منابع و مصارف است نیز به زودی در اختیار شورا قرار گیرد تا امکان بررسی برنامه ایجاد شود.
هاشمی افزود: اگر چه امروز در ادبیاتمدیریت استراتژیک با توجه به پویایی محیط و تغییرات بنیادین، اعتبار برنامه‌ریزی درازمدت با تردید مواجه شده و بر استفاده بر برنامه‌های منعطف و قابلیت تطبیق با تغییرات شرایط و محیط سازمان تاکید می شود، جهت حفظ انسجام و هم‌افزایی سیاست‌ها، بودجه‌های سالانه و سایر مصوبات شورا نیاز به برنامه راهبردی مدیریت شهری وجود دارد اما بایست مکانیزیم ایجاد انعطاف و تغییر و تطبیق نیز به شیوه ای کارامد در برنامه سوم دیده شود.
وی طی پیشنهادی بیان داشت: جهت تسریع در بررسی و آماده‌سازی برنامه سوم و جبران تأخیراتی که به دلیل تغییرات مکرر در مدیریت شهری ایجاد شده است، ستاد تدوین برنامه با مشارکت معاونت برنامه‌ریزی شهرداریو کمیسیون‌های تخصصی شورا تشکیل شود و با فعالیت فشرده تا بهمن ماه برنامه سوم را نهایی و به صحن شورا ارائه کند.
 


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

زنان و جوانان
زنان و جوانان

آخرین اخبار

سندرم مثانه دردناک یا سیستیت بینابینی چیست؟
سیستیت بینابینی که به عنوان سندرم مثانه دردناک هم شناخته می‌شود یک بیماری مزمن است که موجب فشار روی مثانه، درد مثانه و گاهی اوقات درد لگن می‌شود. این درد از ناراحتی ملایم تا شدید است.
کیست مویی؛ نشانه‌ها و روش‌های درمان آن
وقتی یک کیسه کوچک پوستی که حاوی مو است در قسمت پایینی کمر و فاصله‌ی بین دو باسن ایجاد شود به آن کیست مویی می‌گویند. گاهی کیست مویی چیزی بیش از یک فرورفتگی حاوی چند موی پیچیده نیست، ولی کیست مویی مستعد عفونت است و ممکن است از آن ترشحات چرکی یا خونابه‌ای خارج شود.
ستاره‌هایی که از بیماری‌های کشنده نجات یافتند
شاید ما با خودمان فکر کنیم که ستاره های هالیوود همیشه زندگی سالم، شاد و مرفهی دارند، اما اشتباه کرده ایم، بیماری به سراغ آنها هم می رود. برخی از ستاره ها ترجیح می دهند که در مورد بیماری شان با مردم صحبت نکنند، در حالی که برخی دیگر از فاش کردن این راز ابایی ندارند.
تصاویر کمتر دیده شده از محمدعلی کلی، به مناسبت زادروزش
امروز سالروز تولد ۷۷ سالگی یکی از تاثیرگذارترین و شناخته شده ترین قهرمان های ورزشی تاریخ، یعنی محمد علی کلی است که در ۱۴ خرداد ۲۰۱۶ در سن ۷۴ سالگی دار فانی را وداع گفت.
در آرایشگاه‌های مردانه بالاشهر چه خبر است؟
کارشان آرایشگری مردان است، اما دستشان فقط به شانه و قیچی نمی‌رود و از مواد آرایشی و رنگ مو گرفته تا دستگاه‌هایی مثل بخور و سولاریم را می‌توان در بساطشان پیدا کرد. بعضی‌هایشان که خاص‌تر هستند خدماتی مثل مانیکور و پدیکور هم برای ناخن‌های دست و پا ارائه می‌کنند.
زوج‌های مشهوری که ست می‌پوشند
زوج‌ها معمولا پس از مدتی در کنار هم بودن، جدا از شخصیت، سبک لباس پوشیدن شان نیز شبیه بهم می‌شود. البته در این میان برخی از زوج‌ها هستند که سعی دارند لباس هایشان را با هم ست کنند تا در جمع بیشتر بدرخشند. این سبک لباس پوشیدن در میان زوج‌های مشهوز جهان نیز رواج دارد به طوری که برخی از آن‌ها در خیابان یا حتی روی فرش قرمز لباس‌هایی شبیه بهم به تن می‌کنند.
کی‌روش تمام شدنی است، تیم‌ملی نه
تیم‌ملی ایران وضعیت نسبتا خوبی در جام ملت‌های هفدهم دارد.
عشایر؛ ذخایری ارزشمند برای انقلاب
خرم آباد - ایرنا - بیش از 14 هزارو 638 خانوار با جمعیتی معادل 83 هزار و690 نفر از جمعیت استان لرستان را جامعه عشایری تشکیل می دهند که در 14 ایل و 15 طایفه مستقل سازمان یافته اند.
پلیس مادر باردار گرفتار در گردنه برفی بجنورد را نجات داد
بجنورد- ایرنا - رئیس سازمان اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: مادر باردار گرفتار در برف و کولاک گردنه امین الله بجنورد با امدادرسانی به موقع نیروهای پلیس به بیمارستان بنت الهدی منتقل و زایمان وی باموفقیت انجام شد.
آسمان آبی و هوای پاک مطالبه مردم اراک
اراک - ایرنا - برخورداری از هوای سالم و پاک از خواسته های بحق مردم اراک است که در روند صنعتی شدن و توسعه نامتوازن از ساکنان این کلانشهر سلب شده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

فال روزانه ۲۹/ ۱۰/ ۱۳۹۷
همراهان عزیز، محتوای منتشر شده در قالب فال روزانه برترین ها صرفا جنبه سرگرمی دارد.
تفاوت روسیه و شوروی سابق از دیدگاه بشار اسد
رئیس گروه دوستی پارلمان روسیه و سوریه گفت که در دیدار اخیر یک هیئت روسی با رئیس جمهور سوریه وی به تفاوت اصلی روسیه و شوروی سابق اشاره کرد.
تغییرات رنگ پوست نشانه سرطان است
انجمن سرطان آمریکا اعلام می‌کند که هرگز نباید تغییرات در رنگ پوست، بخصوص در افراد مبتلا به سرطان، نادیده گرفته شود.
آیت الله شبیری: وساطت برای استخدام شخصی که استحقاق ندارد، حرام است
بطور کلی چنانچه استخدام بر خلاف ضوابط باشد به گونه‌ای که فرد استحقاق حضور و دریافت حقوق و امتیازات آن مجموعه را نداشته باشد، حضورش جایز نخواهد بود و نباید چیزی دریافت کند. واسطه شدن برای چنین تخلفی نیز حرام است و در صورت وقوع باید بر اساس ضوابط قانونی عمل شود.
واکنش داماد امام موسی صدر به ادعای خوئینی‌ها
داماد امام موسی صدر به اظهارات اخیر آیت‌الله موسوی خوئینی که امام موسی صدر و شهید چمران را غیرهمراه با انقلاب اسلامی ایران خطاب کرده بود، واکنش نشان داد.
مهم‌ترین حمله سایبری 2019 ثبت شد
تغییرات رنگ پوست نشانه سرطان است
گرفتار شدن گردشگران در طوفان دزفول
ثروتمندترین مرد دنیا در صف همبرگر ارزان قیمت
آیت الله شبیری: وساطت برای استخدام شخصی که استحقاق ندارد، حرام است
۴۱ نفر در غار کلماکره پلدختر گرفتار شدند
تمام شهر‌هایی که مدارس آن‌ها تعطیل شدند
شناسایی انواع بی خوابی
دیده شدن بزرگترین کوسه سفید جهان در هاوایی
واکنش سردار درویش به شایعه پناهندگی در مالزی