۳ نقش اساسی پژوهش در مدیریت شهری

11:13 ۱۹۲ روز و ۱۱ ساعت پیش افکار نیوز 216 0
۳ نقش اساسی پژوهش در مدیریت شهری

هاشمی گفت: حمایت عملی از پژوهشگران، کاربردی کردن پژوهش‌ها و توجه به نتایج پژوهش ۳ نیاز جدی در مدیریت شهری است.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز، محسن هاشمی رئیس شورای اسلامیشهرتهران در ابتدای یکصد و هفتمین جلسه شورا ضمن گرامیداشت سالروز ولادت امام یازدهم شیعیان، امام حسن عسگری علیه السلام گفت: امام حسن عسکری(ع) که به جهت حصر شدن در یک منطقه نظامی به عسکر مترادف لشگر، مشهور است، 7 سال عهده دار امامت شیعهبود که در این دوره، از سه طرف تحت فشار قرار داشت.
وی در ادامه افزود: حکومت وقت، غالیان شیعه و شیعیانتندرو، روش اعتدالی و مبتنی بر تفکر و آگاهی بخشی امام را مورد حمله قرار می دادند.
رئیس شورای اسلامی شهر تهراندر ادامه سخنان خود به بخشی از زندگی نامه امام حسن عسکری اشاره داشت و گفت: حکومت از ارتباط مردم با امام حسن عسکری نگران بود و این ارتباطات را محدود می‌کرد، غالیان یاغلوکنندگان شیعه، با زیاده‌روی در مدح و دادن نسبت‌های الهی و فراتر از حد بشر به امامان شیعه موجب انحراف عقیدتی در جامعهمی‌شدند و نیروهای تندرو شیعه با دست زدن به قیام مسلحانه و خشونتبا مبارزه با حکومت می‌پرداختند در حالی که روش امامان، آگاهی‌بخشی و مبارزه نرم و فکری با ظلم بود نه دست زدن به خشونت.
محسن هاشمی یادآور شد: دستاوردهای امام حسن عسکری(ع) در مدت هفت ساله امامت ایشان بسیار درخشان و پربار بود، ایشان جامعه شیعه را آماده دوران غیبت کرد و شبکه وکلای شیعه و ایجاد سیستم ارتباطات امن و معتبر میان امام و شیعیان را که در دوران غیبت صغری و اولیه امام عصر مورد استفاده قرار گرفت تکمیل و تعمیق نمود.
وی افزود: درس امام حسن عسکری برای شیعیان، حفظ میانه‌روی و اعتدال در عقاید و باورها، حفظ حریت و آزادگی در برابر ظلم در روحیات، و حفظ صلح‌طلبی و فاصله گرفتن رفتارهای خشونت آمیز در عمل است که امیدواریم سرلوحه فعالیت ما نیز قرار گیرد.
محسن هاشمی همچنین به روز پژوهش اشاره داشت و گفت: یکی از مشکلاتکشورهای در حال توسعه، کم‌توجهی به پژوهش و تحقیق قبل از هر اقدام عملی است، حمایت عملی از پژوهشگران، کاربردی کردن پژوهش‌ها و توجه به نتایج پژوهش در تصمیم‌گیری سه نیاز جدی مدیریت شهری است که باید بصورت توامان و نه جزیره‌ای در مدیریت شهری مورد توجه قرار گیرد.
به گفته وی، یکی از مهمترین موضوعاتی که پژوهش باید در آن مورد توجه قرار گیرد، موضوع برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری‌های درازمدت و راهبردی است که در روزهای اخیر با ارسال ویراست دوم برنامه سوم توسعه شهر تهران، کمیسیونهای تخصصی شورا بایست با رویکردی علمی و پژوهشی و نه سلیقه‌ای و سیاسی، این برنامه را بررسی کرده و در سطح یک برنامه قابل اجرا و واقع‌گرایانه برای اجرا به تصویب برسانند.
رئیس شورای اسلامی شهرتهران در ادامه با اشاره به تاخیری که در بررسی برنامه سوم به دلیل تغییرات مدیران شهری پیش آمده است ضمن قدردانی از تیم تدوین برنامه دوم توسعه شهری تهران گفت: جا دارد از تیم تدوین برنامه دوم توسعه شهرداری تهرانکه با مدیریت دکتر واعظ مهدوی، یکی از علمی‌ترین برنامه‌های مدیریت شهری را تدوین کرده و وزارت کشورچارچوب و روش این برنامه را به عنوان الگوی برنامه‌ریزی شهری به سراسر کشور ابلاغ کرد، تقدیر کنیم و امیدواریم برنامه سوم توسعه شهر تهرانبا استفاده از نقاط قوت برنامه دوم گامی رو به جلو باشد.
وی ادامه داد: با توجه به آنکه شهردار تهران، ویراست دوم احکام برنامه که با استفاده از پیشنهادات اعضای محترم شورا، در ویرایش نخست احکام برنامه ایجاد شده است، را ارسال کرده است، در انتظار هستیم که سایر اسناد برنامه نیز که شامل چشم‌انداز، استراتژی، اهداف، منابع و مصارف است نیز به زودی در اختیار شورا قرار گیرد تا امکان بررسی برنامه ایجاد شود.
هاشمی افزود: اگر چه امروز در ادبیاتمدیریت استراتژیک با توجه به پویایی محیط و تغییرات بنیادین، اعتبار برنامه‌ریزی درازمدت با تردید مواجه شده و بر استفاده بر برنامه‌های منعطف و قابلیت تطبیق با تغییرات شرایط و محیط سازمان تاکید می شود، جهت حفظ انسجام و هم‌افزایی سیاست‌ها، بودجه‌های سالانه و سایر مصوبات شورا نیاز به برنامه راهبردی مدیریت شهری وجود دارد اما بایست مکانیزیم ایجاد انعطاف و تغییر و تطبیق نیز به شیوه ای کارامد در برنامه سوم دیده شود.
وی طی پیشنهادی بیان داشت: جهت تسریع در بررسی و آماده‌سازی برنامه سوم و جبران تأخیراتی که به دلیل تغییرات مکرر در مدیریت شهری ایجاد شده است، ستاد تدوین برنامه با مشارکت معاونت برنامه‌ریزی شهرداریو کمیسیون‌های تخصصی شورا تشکیل شود و با فعالیت فشرده تا بهمن ماه برنامه سوم را نهایی و به صحن شورا ارائه کند.
 


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

۱۲ خوراکی که نباید یخ بزنند!
برخی مواد خوراکی و غذاهای پخته که به نظر نمی‌رسد مشکلی برای نگهداری در فریزر داشته باشند، ممکن است پس از خروج از آن و یخزدایی به طور کامل غیر قابل استفاده شوند.
قهرمانی خادم الشریعه در مسابقات شطرنج غرب آسیا- پنجمین سهمیه جام جهانی قطعی شد
سارا خادم الشریعه با کسب عنوان قهرمانی مسابقات شطرنج غرب آسیا، سهمیه حضور در رقابت‌های جام جهانی را کسب کرد.
جلسه کمیته فنی تیم ملی کشتی آزاد با سرپرست فدراسیون برگزار می‌شود
جلسه کمیته فنی تیم ملی کشتی آزاد فردا (پنجشنبه) و با حضور بهروز نعمتی سرپرست فدراسیون کشتی برگزار می‌شود.
شعار علیه عرب و احمدزاده در تمرین پرسپولیس- استارت سرخ‌پوشان زیر نظر باقری
هواداران پرسپولیس در نخستین تمرین این تیم در فصل جدید، خواستار استعفای اعضای هیات مدیره و مدیرعامل باشگاه شدند.
مدافع فصل گذشته استقلال راهی تراکتور شد
میثم تیموری با عقد قراردادی به جمع بازیکنان دنیزلی اضافه شد.
انصاری: با برانکو یا بدون او باید تلاش کنیم- پیشنهادی از شرق آسیا به دستم نرسید
مدافع پرسپولیس می‌گوید به خاطر شرایط خاص این باشگاه حاضر شده در جمع سرخ‌پوشان پایتخت بماند.
باقری: گفته بودم که در حد سرمربی‌گری پرسپولیس نیستم- احساس کردم که برانکو دیگر بر نمی‌گردد
مربی تیم فوتبال پرسپولیس می‌گوید برای عقب نماندن بازیکنان این تیم، به طور موقت مسئولیت تمرین دادن سرخ‌پوشان را برعهده گرفته است.
سید حسین حسینی با استقلال تمدید کرد
دروازه‌بان استقلال قراردادش را با این تیم به مدت دو سال تمدید کرد.
مظنون به قتل سیاستمدار آلمانی به جرم خود اعتراف کرد
دادستان کل آلمان اعلام کرد، مظنون پرونده قتل والتر لوبکه، به قتل این سیاستمدار آلمانی اعتراف کرده است.
دیدار سرپرست پنتاگون و وزیر دفاع ترکیه در بروکسل
وزیر دفاع ترکیه در مقر ناتو در بروکسل با سرپرست وزارت دفاع آمریکا دیدار و گفت‌وگو کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

توضیحاتی درباره خانم بازداشت شده در وزارت نفت- هیچ تصمیمی برای حذف ارز 4200 تومانی نداریم
سخنگوی دولت با بیان اینکه یک خانم بازداشت شده اظهار داشت: اینها که با شرکت‌های خارجی کار می‌کنند و معمولا اطلاعات جمع می کنند و باید دستگاه بررسی کند، نوع بیان خبری اتفاق درست نیست.
این چهارراه دیگر گلفروش ندارد
به شیشه اتومبیل می‌زند و می‌خواهد از او چند شاخه گل بخرند. شیشه ماشین بالا می‌رود، گل‌ها پخش زمین می‌شود. دخترک خودش را از اتومبیل‌ها دور می‌کند...
ظرفیت پالایش نفت خام و میعانات گازی ایران افزایش یافت
متوسط پالایش نفت خام و میعانات گازی ایران از خردادماه به دو میلیون و ۱۵۰ هزار بشکه در روز رسیده و این در شرایطی است که ظرفیت پالایش کشور در ابتدای سال 1396 یک میلیون و ۵۵۰ هزار بشکه بوده است و پیش‌بینی شده که این میزان تا پایان امسال به حدود ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه در روز برسد.
چراغ نفتی بلای جان دختر ۱۸ ساله
دختری جوان در پی سوختگی ناشی از حریق چراغ نفتی در شهر زاهدان جان باخت.
چرا آژانس‌های گردشگری به رپورتاژ آگهی نیاز دارند؟
وقتی پای مسافرت به میان می‌آید اتحاد و اعتماد عجیبی بین کاربران وبسایت‌های گردشگری دیده می‌شود. به طوری که، پیشنهاد مقصد بعدی برای مسافرت یک موضوع بسیار داغ در حوزه وب است. آمار و ارقام نشان می‌دهند وقتی کاربران درباره سفر یک رپورتاژ آگهی می‌خوانند، هوس مسافرت به سرشان می‌زند. بنابراین، امروزه در دنیایی که همه با گوشی‌های هوشمند سر و کار دارند، اینترنت در هر لحظه نقش تاثیرگذاری در رونق صنعت گردشگری دارد.
محسن افشانی دستگیر و روانه زندان شد
واکنش پلیس به ویدئو مسلحانه یک بازیگر و همسرش
ساعت هوشمند اپل به دوربین مجهز می‌شود
محسن افشانی بازیگر سینما دستگیر  شد
رونمایی از شاهکار هوآوی در تولید موبایل
توصیه سفارت ایران درباره سفر به روسیه
پیکان آینه کاری شده با قیمت نجومی+ عکس
گوزن‌های زیبای مازندران- عکس
تشریح جزئیات نقل و انتقالات فرهنگیان پایتخت
ورود دادسرای نظامی به حادثه درگیری در پارک پلیس تهرانپارس