وجود بیش از ۱ میلیون کارت سوخت در دفاتر پستی

12:28 ۹۹ روز و ۱۰ ساعت پیش افکار نیوز 172 0
وجود بیش از ۱ میلیون کارت سوخت در دفاتر پستی

معاون فنی و بازرگانی شرکت ملی پست ایران گفت: در راستای سهولت افراد برای دریافت مرسوله‌های پستی سرویس توزیع ویژه یا توزیع بعد از ظهر راه اندازی شده که متقاضیان کارت سوخت می توانند با استفاده از این خدمات، کارت خود را در زمان حضور در منازل خود دریافت کنند.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز، محمد احمدی در خصوص توزیع کارت سوخت از طریق پست با اشاره به اینکه از شروع ثبت نام طرح کارت سوخت از سال ۸۶ تا به امروز بیش از ۲۵ میلیون کارت از طریق پست توزیع شده، گفت: در شرایط فعلی دو نوع کارت سوخت توزیع می‌شود که یک دسته از آن‌ها کارت‌های سوخت‌ نوشماره‌ و دسته دوم کارت سوخت‌های المثنی هستند.
معاون فنی و بازرگانی شرکت ملی پست ایرانتصریح کرد: از سال ۹۴ که استفاده از کارت سوخت کم رنگ شد صاحبان این کارت‌ها  به دلایل مختلف از جمله پرداخت هزینه تمایلی به دریافت کارت سوخت خود از شعبه‌های پستی نداشتند.
احمدی عنوان کرد: بنا بر آمار تا پیش از سال ۹۷ بیش از ۹۵۰ هزار کارت سوخت در مراکز مختلف پست سراسر کشور بدون متقاضی مانده بودند که در نهایت از روند توزیع شرکت پست خارج شدند و در طول سال اخیر نیز بیش از ۲۲۰ هزار کارت در شبکه پستی بدون متقاضی موجود است.
وی تصریح کرد: در طرح جدید ثبت نام کارت سوخت المثنی و با توجه به جلسات متعددی که با شرکت پالایشو پخش و ناجا  داشتیم مقرر شد، کارت‌های تولید شده در شبکه پستی باز ارسال شوند تا سرمایهملی حفظ شود.
معاون فنی و بازرگانی شرکت ملی پست ایران بیان کرد: پیش از مرحله توزیع اطلاعات کارت مورد بازبینی قرار می‌گیرد تا در صورت داشتن هر گونه مغایرت و یا ابطال از گردونه توزیع حذف شود که از چهارشنبه هفته گذشته کارت‌ها و اطلاعاتشان به شرکت ملی پست تحویل داده شده است.
احمدی در ادامه خاطر نشان کرد: در سایت شرکت ملی پست به نشانی ( http://post.ir) قسمتی به نام خدمات
الکترونیکوجود دارد که ذیل آن گزینه‌ای به نام رهگیری مرسولات سازمانی لحاظ شده که کارت‌هایی که مجددا برای باز ارسال تحویل داده شده می‌توانند از طریق این سامانه و با ورود شماره VIN از سرنوشت مرسوله کارت سوخت خود مطلع شوند که در حال حاضر این کارت کجاست و در چه مرحله‌ای قرار دارد.
وی خاطر نشان کرد: در همین راستا کارت‌های تحویلی به شرکت ملی پست که نزدیک به ۱ میلیون فقره است و بیش از ۹۰ درصد آن مشکل اطلاعاتی ندارد ظرف هفته جاری اطلاعاتش خوانده شده و مردم از طریق این سامانه سرنوشت کارت سوخت خود را پیگیری و بعد در سیستم توزیع پستی به درب نشانی افراد ارسال می‌شود.
احمدی در خصوص تعداد دفعات مراجعه مامورین پست برای تحویل کارت سوخت گفت: این اقدام از گذشته نیز در دو سری متفاوت صورت می‌گرفت که در مراجعه نخست، آگهی ورود به درب منازل انداخته می‌شود و در مرحله دوم نیز اگر صاحبان کارت سوخت حضور نداشتند برای آن‌ها اطلاعیه‌ای در خصوص مراجعه به نزدیک‌ترین شعبه پست و باجه معطله برای دریافت کارت سوخت انداخته می‌شود.
معاون فنی و بازرگانی شرکت ملی پست ایران عنوان کرد: شرکت ملی پست برای سهولت افراد اقدامات ارزش افزوده‌ای را راه اندازی کرده که شهروندان می‌توانند درخواست توزیع بعد از ظهر یا توزیع ویژه را داشته باشند تا کارمندان پست کارت سوخت آن‌ها را درزمانی که در منازل حضور دارند به درب منازلشان ببرند.
وی بیان کرد: بحث رهگیری کارت سوخت تا زمانی که تولید کارت سوخت ادامه دارد خواهد ماند و بحث اینکه مرسوله خود را درخواست کنند که در زمان دیگری توزیع شود به عنوان سرویس‌های جدید در شرکت‌های پست خواهد ماند اگر چه هم اکنون در فاز آزمایش آن هستیم.
گفتنی است برای کارت سوخت باید مطمئن باشیم ناجا به ما اجازه دهد که در جایی غیر از نشانی متقاضی تحویل داده شود.
معاون فنی و بازرگانی شرکت ملی پست ایران در پایان خاطر نشان کرد: در خصوص کارت سوخت‌هایی که متقاضیان آن مراجعه‌ای برای دریافت آن ندارند شرکت ملی پست در یک زمان سه یا شش ماهه در باجه‌های معطله خود نگه می‌دارد و پس از آن کارت‌ها را برگشت می‌زند.
احمدی در پایان خواستار شد ثبت نام کنندگان کارت سوخت المثنی و سایر افرادی که کارت آن‌ها در شعب پستی قرار دارد ظرف دو یا سه هفته آینده پیگیر کارت‌های خود باشند.


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

صنعت ، تجارت و کشاورزی
صنعت ، تجارت و کشاورزی

آخرین اخبار

بررسی قضایی برای سهل انگاری احتمالی در سیل شیراز آغاز شد
شیراز- ایرنا- رئیس کل دادگستری استان فارس اعلام کرد:پیگیری دستگاه قضایی برای بررسی سهل انگاری احتمالی مسئولان در حادثه جاری شدن سیل در محل دروازه قرآن شیراز آغاز شد.
بارش باران موجب رانش کوه در محور سوادکوه شد
ساری – ایرنا – فرماندار سوادکوه گفت که در پی بارش باران صبح و عصر امروز دوشنبه ، جاده اصلی منطقه جوارم تا منطقه گوشی در این شهرستان با رانش کوه مواجه شده که عوامل راهداری در حال بازگشائی مسیرهای مسدود شده ، هستند.
آخرین وضعیت برق رسانی و آبرسانی به مناطق سیل زده
تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر مدیریت بحران وزارت نیرو از پایداری شبکه های آب و برق استان های سیل زده شمالی و رفع قطعی برق 10روستای استان لرستان خبر داد.
هواشناسی استان مرکزی نسبت به احتمال سیلاب هشدار داد
اراک - ایرنا - هواشناسی استان مرکزی با صدور اطلاعیه ای نسبت به طغیان رودخانه ها و وقوع سیلاب در این استان هشدار داد.
نقشه مناطق سیل خیز خراسان رضوی آماده شد
مشهد- ایرنا- معاون اداره کل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی گفت: به دستور استاندار، مناطق سیل خیز، رودخانه ها، مسیل ها و نقاط حادثه خیز خراسان رضوی توسط شرکت آب منطقه ای استان شناسایی و نقشه آنها به فوریت آماده شد.
بارش های رگباری نیمه شب خراسان رضوی را فرامی گیرد
مشهد- ایرنا- کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: نیمه شب امشب بارش های رگباری و سیل آسا کل خراسان رضوی را فرا می گیرد و به صورت قابل ملاحظه ای افزایش خواهد یافت.
سیلاب در رودخانه قمرود قم جاری شد
قم - ایرنا - سیلاب در رودخانه قمرود قم به دنبال بارندگی شدید که از بامداد امروز آغاز شده ، روان شده است.
ترافیک در راه های البرز سنگین است
کرج - ایرنا - رئیس پلیس راه استان البرز گفت: بارش باران در راه های این استان ، سبب لغزندگی و ترافیک سنگین در این محور ها شده است.
البرز در شرایط اضطرار نیست
کرج - ایرنا - استاندار البرز گفت: این استان در شرایط اضطرار نیست لیکن دستگاه های اجرایی و امدادی در آماده باش کامل قرار دارند.
316 کیلوگرم تریاک در البرز کشف شد
کرج - ایرنا- رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر البرز از کشف 316 کیلوگرم مواد مخدرتریاک درشهرستان فردیس این استان خبرداد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

اجرای دومین مرحله امدادرسانی ارتش در مناطق صعب العبور مازندران
تهران-ایرنا- فرمانده اردوگاه شهدای ارتش از اجرای دومین مرحله امدادرسانی در مناطق صعب العبور مازندران در پی دستورات فرمانده معظم کل قوا خبر داد.
مه غلیظ، تردد در برخی محورهای اصفهان را کُند کرده است
اصفهان -ایرنا- رئیس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای اصفهان گفت: مه گرفتگی غلیظ در محورهای سمیرم- یاسوج، داران - الیگودرز و اصفهان- نائین، تردد در این مسیرها را کُند کرده است.
پایگاه وحدتی دزفول برای مقابله با شرایط اضطراری در آمادگی کامل است
تهران - ایرنا - فرمانده پایگاه شکاری وحدتی دزفول گفت: با تمهیداتی که اندیشیده شده است پایگاه وحدتی دزفول آمادگی کامل برای مقابله با شرایط اضطراری و بحران های پیش رو را دارد.
تردد در محور سمیرم- یاسوج برقرار شد
اصفهان- ایرنا- معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اصفهان گفت: بقایای ریزش کوه در کیلومتر 15 محور سمیرم به یاسوج، با تلاش راهداران، پاکسازی و تردد دوباره در این مسیر برقرار شد.
سیل، شیراز را فرا گرفت
شیراز-ایرنا- بارندگی شدید به همراه تگرگ و سیل شهروندان شیرازی و صدها هزار مسافر این شهر تاریخی را دچار مشکل کرد.
همه تلاشمان را برای تحقق رونق تولید معطوف می‌کنیم
تداوم رشد قیمت سبد نفتی اوپک در هفته گذشته
عرضه مرغ تنظیم بازاری در ۲۰ میدان تهران
کارگران بیکار شده ناشی از سیل مقرری دریافت می‌کنند
کسر بودجه 234 میلیارد دلاری آمریکا
دلیل پایین نگه داشته شدن قیمت نفت در بازار جهانی
عملکرد صنعت نفت ایران در سال ۹۷
فرودگاه گرگان آماده نشستن هواپیماهای امدادرسان
تنها برق یک روستای سیل‌زده مازندران قطع است
پرداخت فوری خسارت قربانیان سیل