وجود بیش از ۱ میلیون کارت سوخت در دفاتر پستی

12:28 ۳۵ روز و ۴ ساعت پیش افکار نیوز 58 0
وجود بیش از ۱ میلیون کارت سوخت در دفاتر پستی

معاون فنی و بازرگانی شرکت ملی پست ایران گفت: در راستای سهولت افراد برای دریافت مرسوله‌های پستی سرویس توزیع ویژه یا توزیع بعد از ظهر راه اندازی شده که متقاضیان کارت سوخت می توانند با استفاده از این خدمات، کارت خود را در زمان حضور در منازل خود دریافت کنند.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز، محمد احمدی در خصوص توزیع کارت سوخت از طریق پست با اشاره به اینکه از شروع ثبت نام طرح کارت سوخت از سال ۸۶ تا به امروز بیش از ۲۵ میلیون کارت از طریق پست توزیع شده، گفت: در شرایط فعلی دو نوع کارت سوخت توزیع می‌شود که یک دسته از آن‌ها کارت‌های سوخت‌ نوشماره‌ و دسته دوم کارت سوخت‌های المثنی هستند.
معاون فنی و بازرگانی شرکت ملی پست ایرانتصریح کرد: از سال ۹۴ که استفاده از کارت سوخت کم رنگ شد صاحبان این کارت‌ها  به دلایل مختلف از جمله پرداخت هزینه تمایلی به دریافت کارت سوخت خود از شعبه‌های پستی نداشتند.
احمدی عنوان کرد: بنا بر آمار تا پیش از سال ۹۷ بیش از ۹۵۰ هزار کارت سوخت در مراکز مختلف پست سراسر کشور بدون متقاضی مانده بودند که در نهایت از روند توزیع شرکت پست خارج شدند و در طول سال اخیر نیز بیش از ۲۲۰ هزار کارت در شبکه پستی بدون متقاضی موجود است.
وی تصریح کرد: در طرح جدید ثبت نام کارت سوخت المثنی و با توجه به جلسات متعددی که با شرکت پالایشو پخش و ناجا  داشتیم مقرر شد، کارت‌های تولید شده در شبکه پستی باز ارسال شوند تا سرمایهملی حفظ شود.
معاون فنی و بازرگانی شرکت ملی پست ایران بیان کرد: پیش از مرحله توزیع اطلاعات کارت مورد بازبینی قرار می‌گیرد تا در صورت داشتن هر گونه مغایرت و یا ابطال از گردونه توزیع حذف شود که از چهارشنبه هفته گذشته کارت‌ها و اطلاعاتشان به شرکت ملی پست تحویل داده شده است.
احمدی در ادامه خاطر نشان کرد: در سایت شرکت ملی پست به نشانی ( http://post.ir) قسمتی به نام خدمات
الکترونیکوجود دارد که ذیل آن گزینه‌ای به نام رهگیری مرسولات سازمانی لحاظ شده که کارت‌هایی که مجددا برای باز ارسال تحویل داده شده می‌توانند از طریق این سامانه و با ورود شماره VIN از سرنوشت مرسوله کارت سوخت خود مطلع شوند که در حال حاضر این کارت کجاست و در چه مرحله‌ای قرار دارد.
وی خاطر نشان کرد: در همین راستا کارت‌های تحویلی به شرکت ملی پست که نزدیک به ۱ میلیون فقره است و بیش از ۹۰ درصد آن مشکل اطلاعاتی ندارد ظرف هفته جاری اطلاعاتش خوانده شده و مردم از طریق این سامانه سرنوشت کارت سوخت خود را پیگیری و بعد در سیستم توزیع پستی به درب نشانی افراد ارسال می‌شود.
احمدی در خصوص تعداد دفعات مراجعه مامورین پست برای تحویل کارت سوخت گفت: این اقدام از گذشته نیز در دو سری متفاوت صورت می‌گرفت که در مراجعه نخست، آگهی ورود به درب منازل انداخته می‌شود و در مرحله دوم نیز اگر صاحبان کارت سوخت حضور نداشتند برای آن‌ها اطلاعیه‌ای در خصوص مراجعه به نزدیک‌ترین شعبه پست و باجه معطله برای دریافت کارت سوخت انداخته می‌شود.
معاون فنی و بازرگانی شرکت ملی پست ایران عنوان کرد: شرکت ملی پست برای سهولت افراد اقدامات ارزش افزوده‌ای را راه اندازی کرده که شهروندان می‌توانند درخواست توزیع بعد از ظهر یا توزیع ویژه را داشته باشند تا کارمندان پست کارت سوخت آن‌ها را درزمانی که در منازل حضور دارند به درب منازلشان ببرند.
وی بیان کرد: بحث رهگیری کارت سوخت تا زمانی که تولید کارت سوخت ادامه دارد خواهد ماند و بحث اینکه مرسوله خود را درخواست کنند که در زمان دیگری توزیع شود به عنوان سرویس‌های جدید در شرکت‌های پست خواهد ماند اگر چه هم اکنون در فاز آزمایش آن هستیم.
گفتنی است برای کارت سوخت باید مطمئن باشیم ناجا به ما اجازه دهد که در جایی غیر از نشانی متقاضی تحویل داده شود.
معاون فنی و بازرگانی شرکت ملی پست ایران در پایان خاطر نشان کرد: در خصوص کارت سوخت‌هایی که متقاضیان آن مراجعه‌ای برای دریافت آن ندارند شرکت ملی پست در یک زمان سه یا شش ماهه در باجه‌های معطله خود نگه می‌دارد و پس از آن کارت‌ها را برگشت می‌زند.
احمدی در پایان خواستار شد ثبت نام کنندگان کارت سوخت المثنی و سایر افرادی که کارت آن‌ها در شعب پستی قرار دارد ظرف دو یا سه هفته آینده پیگیر کارت‌های خود باشند.


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

اقتصاد و انرژی
اقتصاد و انرژی

آخرین اخبار

ادعای نتانیاهو درباره تلاش ایران برای ممانعت از سفر او به چاد
در ادامه دروغ پردازی‌های نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره کشورمان، بنیامین نتانیاهو مدعی شد که ایران تلاش کرده است مانع از سفر او به چاد شود.
50 هزار حلقه چاه کشاورزی ظرف پنج سال برق دار می شود
تهران - ایرنا - مدیرعامل موسسه جهاد نصر از هدف گذای برق دار کردن 50 هزار حلقه چاه کشاورزی ظرف پنج سال آینده خبر داد و گفت: در صورت تامین اعتبار مورد نیاز، سالانه 10 هزار حلقه چاه مجاز برق دار می شود.
مانور نظامی ارتش رژیم صهیونیستی در شمال فلسطین اشغالی
ارتش رژیم صهیونیستی امروز یکشنبه مانور نظامی گسترده‌ای را در منطقه کرمل و الجلیل واقع در شمال فلسطین اشغالی برگزار خواهد کرد.
هوای کلانشهرها، گروگان خودروهای فاقد استاندارد
تهران- ایرنا- کیفیت هوای تهران و کلانشهرها با وجود عرضه سوخت یورو4 همچنان پایین است که کارشناسان دلیل اصلی آن را تردد خودروهایی می دانند که نتوانسته اند پایین ترین استانداردهای مصرف سوخت را کسب کنند؛ اکنون نیمی از این خودروها در معرض از دست دادن برچسب انرژی هستند.
سوال ۷ نماینده مجلس در مورد پرونده «سکه ثامن» تقدیم هیات رئیسه شد
وکیل مدافع مالباختگان پرونده سکه ثامن گفت: سوال ۷ نماینده مجلس از وزیر صمت پیرامون این پرونده تقدیم هیات رئیسه مجلس شد.
عبدالله عبدالله به میدان آمد
رئیس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان، رسما به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۹ افغانستان، ثبت نام کرد.
آب انتقالی کوهرنگ به یزد ساعت هفت صبح دوشنبه قطع می شود
یزد - ایرنا - مدیر روابط عمومی شرکت سهامی آب منطقه ای یزد گفت: آب انتقالی گوهرنگ به استان به دلیل تعمیر سالانه خط انتقال از ساعت هفت صبح فردا به مدت 72 ساعت قطع می شود و نیازی به ذخیره سازی از سوی شهروندان نیست.
مالیات آستان قدس رضوی برای تکمیل و تجهیز مدارس اختصاص می‌یابد
یک عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی از مصوبه این کمیسیون مبنی بر اختصاص مالیات وصولی از آستان قدس رضوی و موسسات و بنگاههای اقتصادی زیرمجموعه نیروهای مسلح و ستاد اجرایی فرمان امام برای تکمیل و تجهیز مدارس خبر داد.
درگیری جلیقه زردهای انگلیسی با نیروهای امنیتی
در جریان راهپیمایی جلیقه زردها در یکی از شهرهای انگلیس علیه "دولت فاسد" و "بی‌عدالتی" درگیری‌هایی به وقوع پیوست.
5500 انشعاب برق غیرمجاز در کردستان به غیردائم تبدیل شد
سنندج - ایرنا - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان به شناسایی 13 هزار انشعاب غیرمجاز در استان اشاره کرد و گفت: تاکنون پنج هزار و 500 انشعاب غیرمجاز برق در استان به غیردائم تبدیل و کنتور نیز نصب شده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

پیشکسوتان در بدرقه پیکر سلیم نیساری
مراسم تشییع پیکر سلیم نیساری آغاز شد.
سرودهایی در رثای ام الشهدا:ˮتا فاطمه زنده‌ست علی خانه‌نشین نیستˮ
مجموعه اشعار آیینی ویژه شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها منتشر شد.
معاندها از راه سینما وارد نمی‌شوند
ایرج تقی پور گفت:کسانی که معاند هستند از راه سینما وارد نمی شوند. با سینما هیچ جای دنیا نه می شود انقلاب کرد و نه می شود جلوی انقلابی را گرفت.
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان قزوین منصوب شد
قزوین - ایرنا - علیرضا خزائلی روز یکشنبه با صدور حکمی از سوی معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی به عنوان سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قزوین منصوب شد.
واکنش سرپرست استقلال به مصدومیت مهاجم آبی پوشان
امیرحسین فتحی سرپرست باشگاه استقلال در تماس تلفنی با مرتضی آقاخان بازیکن این تیم، جویای احوال و شرایط او شد و دقایقی با این بازیکن گفت و گو کرد.
مظنه آپارتمان در منطقه توحید چند؟
قیمت خودروی سمند در بازار
انضباط مالی کشور تحت الشعاع تحریم ها قرار نگیرد
واکنش منفی اوراق تسهیلات مسکن به لغو افزایش وام
٦.٥ میلیون کارگر بسته حمایتی دریافت کردند
استپ وی ۳ میلیون تومان گران شد-قیمت خودرو در 30 دی 97
پوری‌حسینی ممنوع‌الخروج شد
موافقان و مخالفان افزایش وام مسکن
برنامه جدید غول نفتی انگلیس در دریای خزر
نرخ مرغ تا اطلاع ثانوی اعلام نمی شود