۶۵ هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی سال۹۸

12:14 ۲۱۵ روز و ۲۳ ساعت پیش افکار نیوز 296 0
۶۵ هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی سال۹۸

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی می گوید در شرایط اقتصادی کنونی، تحقق بودجه عمرانی بعید به نظر می رسد.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز، یوناتن بت کلیا در خصوص بودجه عمرانی در سال 98 گفت: براساس توضیحاتی که محمدباقر نوبخت در نشست فراکسیون امید داده است، برای سال آینده مبلغ 65 هزار میلیارد تومان برای بودجهعمرانی در نظر گرفته شده است.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامیادامه داد: از سوی دیگر دولتدر نظر دارد که برای سال آینده پروژه عمرانی جدید طراحی نکند و تمام تلاش آنها این است که طرح های نیمه تمام را به اتمام برسانند.
70 درصد بودجه عمرانی سال های گذشته تحقق پیدا نکردنماینده مسیحیان آشوری و کلدانی در مجلس شورای اسلامیبا بیان اینکه مشخص نیست چه میزان از بودجه عمرانی تحقق پیدا کند، عنوان کرد: بودجه عمرانی در سال های گذشته حتی 70 تا80 درصد هم تحقق پیدا نکرد، این بودجه ها در بهترین شرایط اقتصادیدر نظر گرفته شد و کشور برای تامین درآمدمشکلی نداشت اما هرگز بودجه عمرانی 100 درصد تحقق پیدا نکرد.
وی تاکید کرد: با این حساب باتوجه به اینکه شرایط اقتصادی در سال 98 مناسب نیست، بعید به نظر می رسد بودجه پیش بینی شده برای عمران تحقق پیدا کند، بودجه عمرانی مظلومترین بودجه کشور است.
با جلب اعتماد مردم می توان سرمایهمردم را وارد چرخه اقتصادی کردبت کلیا در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اصل 44 قانوناساسی، گفت: قانون اساسیبر واگذاری پروژه های به بخش خصوصیتاکید دارد و این کار می تواند مفید باشد، کسی که در پروژه ها سرمایه گذاریمی کند می خواهد کار روزدتر به اتمام برسد تا به سرمایه اش برسد.
این نماینده مجلس ادامه داد: بنابراین پروژه زودتر به بهره برداری می شود، اشتغالزایی افزایش می یابد و کشور در زمان کمتری به توسعه می رسد، اما وقتی پروژه ها دولتی پیش برود و 10 سال زمان ببرد تا به بهره برداری برسد، ضرری است که قابل جبران نیست.
فروش بیش از حد اوراق مشارکت به مفهوم آینده فروشی استوی با اشاره به فروش اوراق مشارکت و آینده فروشی کشور توضیح داد: مشخص نیست اوراق مشارکت چه میزان بازدهی دارد و تا چه اندازه توانسته اعتماد مردم را برای خرید این اوراق جلب کند، متاسفانه اعتماد مردم از بین رفته است و دولت برای جلب اعتماد تلاش نمی کند، در گام اول انتظار می رود دولت نسبت به جلب اعتماد مردم اقدام کند.
عضو کمیسیون عمران در مجلس اظهار داشت:  اگر اعتماد مردم به دولت و حاکمیت جلب شود، دیگر کسی پولو سرمایه خود را در خانه نگهداری نمی کند و مردم به فکر درآمد کاذب نخواهند بود بلکه برای پیشرفت کشور وافزایش رفاه‌شان مشارکت می کنند.
از تجربه کشورهای دیگر برای مدیریت اقتصادی استفاده کنیمبت کلیا در ادامه با اشاره به شرایط اقتصادی مشابه ترکیه، تاکید کرد: اگر از تجربه کشورهای دیگر استفاده کنیم می توانیم موفق شود، اتفاقی که در زمینه ارزبرای کشور رخ داد را مردم ترکیه هم تجربه کرده اند، مردم ترکیهبا صحبت اردوغان جلوی بانک ها صف کشیدند تا ارزهایشان را به دولت برگردانند، این اتفاق به دلیل اعتماد مردم به دولت رخ داد.
مشخص نیست اوراق مشارکت چه میزان بازدهی دارد و تا چه اندازه توانسته اعتماد مردم را برای خرید این اوراق جلب کند،وی گفت: مردم ایران، نجیبت ترین، با فرهنگ ترین و با ایمان ترین ملت جهانهستند که باید اعتمادشان جلب شود، آنها از جانشان در دفاع مقدسگذشته اند بنابراین حتما می توان با جلب اعتماد مردم، از کمک و مشارکت آنها استفاده کرد.
اوراق مشارکت نتوانست در پیشرفت پروژه های عمرانی موفق باشدبت کلیا بیان داشت: اوراق مشارکت نتوانسته به پیشرفت پروژه های عمرانی کمک کند، چرا که نتوانستیم اعتماد مردم را جلب کنیم تا اوراق مشارکت را خریداری کنند.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورایاسلامی اظهار داشت: در روزهای گذشته مهندسی به من مراجعه کرد که حدود 2 میلیارد تومان از شهرداری طلب دارد، شهرداریبرای پرداخت بدهی زمین دور افتاده ای به این مهندس داده است که این زمینارزش مناسبی ندارد.
این نماینده مجلس عنوان کرد: با چنین برخوردهای اعتماد مردم سلب می شود، از این روی می گویم اوراق مشارکت نتوانست در پیش برد اهداف و پروژه ها موفق باشد.
دولت در لایحه بودجهسال ۹۷ اعتبارات عمرانی را ۶۰هزار میلیارد تومان اعلام کرده، این رقم در قانون بودجه ۹۶ حدود ۷۸ هزار میلیارد تومان بوده است. همچنین در بودجه سال 97، مجوز انتشار 76 هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت مالی- اسلامی داده شده بود.
 


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

آثار رفتار نیکو از زبان امام علی (ع)
حدیث امام علی (ع) درباره آثار خوش اخلاقی در جامعه را در اینجا بخوانید.
سخن پیامبر(ص) درباره علائم پنج‌گانه قیامت
در این مطلب حدیثی ارزشمند از پیامبر گرامی اسلام (ص) درباره علائم و نشانه‌های قیامت را بخوانید.
تنور سینمای ایران گرم می‌شود-از بازگشت حاتمی‌کیا تا داستان تازه مهدویان
با آغاز فصل تابستان به طور معمول پیش تولید اکثریت آثار سینمایی که قصد حضور در جشنواره فیلم فجر را دارند آغاز شده و گمانه زنی‌ها درباره حضور و یا عدم حضور کارگردانان محبوب سینما صدر اخبار سینمایی قرار می‌گیرد.تاریخ انتشار: 08:30 - 29 تیر 1398- کد خبر: ۵۳۴۱۵۳
هوشمندسازی 22 درصد کلاس‌های درس مدارس
مهدی شرفی رئیس مرکز برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش گفت: 22 درصد کلاس‌های درس هوشمند شده‌اند.
افتتاح مرکز تخصصی بازیافت MRF
مرکز تخصصی بازیافت MRF با حضور شهردار تهران در منطقه ۲ شهرداری تهران افتتاح شد.
جزییات احراز درصد جانبازی افراد در بنیاد شهید
حمیدرضا حبیب اللهی، جزییات احراز درصد جانبازی افراد را در بنیاد شهید تشریح کرده و گفت: در کمیسیون پزشکی تعیین درصد شدت ضایعه صورت می‌گیرد.
مراجعه ۴۴۹۹ نفر به مراکز درمانی در مدینه
رئیس ستاد مرکز پزشکی حج وزیارت در مدینه منوره گفت: از زمان حضور زائران در مدینه منوره تاکنون چهار هزار و ۴۹۹ نفر به درمانگاه‌ها و مراکز درمانی هلال احمر فعال در این شهر مراجعه کرده اند.
مطالعات تکمیلی پروژه بی آر تی تهران‌-کرج در حال انجام است
پیمان سنندجی با اشاره به تردد فراوان از حومه تهران به داخل پایتخت گفت: در حال مطالعه طرح بی آر تی تهران_ کرج هستیم.
موافقت ملک سلمان با میزبانی عربستان از نیرو‌های آمریکایی
یک مقام مسئول در وزارت دفاع عربستان اعلام کرد پادشاه این کشور با میزبانی عربستان از نیرو‌های آمریکایی با ادعای افزایش سطح همکاری‌های مشترک دفاعی در زمینه ثبات منطقه موافقت کرد.
بازدید وزیر صنعت از محصول جهاد خودکفایی ایران خودرو
وزیر صنعت ، معدن وتجارت از نخستین محصول جهاد خودکفایی ، پژو ۳۰۱در نمایشگاه فرصت های ساخت داخل ورونق تولید بازدید کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

توقیف نفتکش انگلیسی و موازنه تنش با آمریکا
همه گزینه های امریکا باید به یک گزینه یعنی "پایان تروریسم اقتصادی" علیه ایران تقلیل پیدا کند. ایران کشوری نیست که بنشیند و مجازات اقتصادی مردمش را تماشا کند.
ملت ایران نیازی به تاییدیه اخلاقی آمریکا و اروپا نداشت
این ناعادلانه است که رئیس‌جمهور در چهارمین سالگرد برجام، به جای برداشتن تحریم‌ها بگوید از نظر اخلاقی برنده شدیم.
آمارهای اقتصادی دولت با واقعیت منطبق نیست
یک روزنامه حامی دولت می‌گوید آمارهای اقتصادی روحانی منطبق با واقعیت نیست.
مهمترین ترکیبات غذایی سرطان‌زا و ضد سرطان را بشناسید
عضو هیات علمی انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور برخی ترکیبات غذایی سرطان‌زا و همچنین مواد غذایی دارای بیشترین اثر حفاظتی در برابر بروز سرطان را تشریح کرد.
تنور سینمای ایران گرم می‌شود-از بازگشت حاتمی‌کیا تا داستان تازه مهدویان
با آغاز فصل تابستان به طور معمول پیش تولید اکثریت آثار سینمایی که قصد حضور در جشنواره فیلم فجر را دارند آغاز شده و گمانه زنی‌ها درباره حضور و یا عدم حضور کارگردانان محبوب سینما صدر اخبار سینمایی قرار می‌گیرد.تاریخ انتشار: 08:30 - 29 تیر 1398- کد خبر: ۵۳۴۱۵۳
بازدید وزیر صنعت از محصول جهاد خودکفایی ایران خودرو
بازدید وزیر صنعت، معدن و تجارت از غرفه گروه سایپا
تندیس زرین سرآمدی به روابط عمومی همراه اول رسید
حباب بازار ارز در حال تخیله شدن-پیشخوان
عامل اصلی کاهش قیمت طلا و سکه در بازار مشخص شد + جزئیات
روند کاهشی قیمت طلا در آینده ادامه‌دار است؟
آیا ارز می‌تواند تک نرخی باشد؟
پشت پرده افزایش قیمت چادر چه می‌گذرد؟
سراتوی سایپا؛ گران و بدون مشتری
ماجرای تلاش منافقین برای خرید املاک در تهران