۶۵ هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی سال۹۸

12:14 ۳۷ روز و ۲۲ ساعت پیش افکار نیوز 67 0
۶۵ هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی سال۹۸

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی می گوید در شرایط اقتصادی کنونی، تحقق بودجه عمرانی بعید به نظر می رسد.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز، یوناتن بت کلیا در خصوص بودجه عمرانی در سال 98 گفت: براساس توضیحاتی که محمدباقر نوبخت در نشست فراکسیون امید داده است، برای سال آینده مبلغ 65 هزار میلیارد تومان برای بودجهعمرانی در نظر گرفته شده است.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامیادامه داد: از سوی دیگر دولتدر نظر دارد که برای سال آینده پروژه عمرانی جدید طراحی نکند و تمام تلاش آنها این است که طرح های نیمه تمام را به اتمام برسانند.
70 درصد بودجه عمرانی سال های گذشته تحقق پیدا نکردنماینده مسیحیان آشوری و کلدانی در مجلس شورای اسلامیبا بیان اینکه مشخص نیست چه میزان از بودجه عمرانی تحقق پیدا کند، عنوان کرد: بودجه عمرانی در سال های گذشته حتی 70 تا80 درصد هم تحقق پیدا نکرد، این بودجه ها در بهترین شرایط اقتصادیدر نظر گرفته شد و کشور برای تامین درآمدمشکلی نداشت اما هرگز بودجه عمرانی 100 درصد تحقق پیدا نکرد.
وی تاکید کرد: با این حساب باتوجه به اینکه شرایط اقتصادی در سال 98 مناسب نیست، بعید به نظر می رسد بودجه پیش بینی شده برای عمران تحقق پیدا کند، بودجه عمرانی مظلومترین بودجه کشور است.
با جلب اعتماد مردم می توان سرمایهمردم را وارد چرخه اقتصادی کردبت کلیا در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اصل 44 قانوناساسی، گفت: قانون اساسیبر واگذاری پروژه های به بخش خصوصیتاکید دارد و این کار می تواند مفید باشد، کسی که در پروژه ها سرمایه گذاریمی کند می خواهد کار روزدتر به اتمام برسد تا به سرمایه اش برسد.
این نماینده مجلس ادامه داد: بنابراین پروژه زودتر به بهره برداری می شود، اشتغالزایی افزایش می یابد و کشور در زمان کمتری به توسعه می رسد، اما وقتی پروژه ها دولتی پیش برود و 10 سال زمان ببرد تا به بهره برداری برسد، ضرری است که قابل جبران نیست.
فروش بیش از حد اوراق مشارکت به مفهوم آینده فروشی استوی با اشاره به فروش اوراق مشارکت و آینده فروشی کشور توضیح داد: مشخص نیست اوراق مشارکت چه میزان بازدهی دارد و تا چه اندازه توانسته اعتماد مردم را برای خرید این اوراق جلب کند، متاسفانه اعتماد مردم از بین رفته است و دولت برای جلب اعتماد تلاش نمی کند، در گام اول انتظار می رود دولت نسبت به جلب اعتماد مردم اقدام کند.
عضو کمیسیون عمران در مجلس اظهار داشت:  اگر اعتماد مردم به دولت و حاکمیت جلب شود، دیگر کسی پولو سرمایه خود را در خانه نگهداری نمی کند و مردم به فکر درآمد کاذب نخواهند بود بلکه برای پیشرفت کشور وافزایش رفاه‌شان مشارکت می کنند.
از تجربه کشورهای دیگر برای مدیریت اقتصادی استفاده کنیمبت کلیا در ادامه با اشاره به شرایط اقتصادی مشابه ترکیه، تاکید کرد: اگر از تجربه کشورهای دیگر استفاده کنیم می توانیم موفق شود، اتفاقی که در زمینه ارزبرای کشور رخ داد را مردم ترکیه هم تجربه کرده اند، مردم ترکیهبا صحبت اردوغان جلوی بانک ها صف کشیدند تا ارزهایشان را به دولت برگردانند، این اتفاق به دلیل اعتماد مردم به دولت رخ داد.
مشخص نیست اوراق مشارکت چه میزان بازدهی دارد و تا چه اندازه توانسته اعتماد مردم را برای خرید این اوراق جلب کند،وی گفت: مردم ایران، نجیبت ترین، با فرهنگ ترین و با ایمان ترین ملت جهانهستند که باید اعتمادشان جلب شود، آنها از جانشان در دفاع مقدسگذشته اند بنابراین حتما می توان با جلب اعتماد مردم، از کمک و مشارکت آنها استفاده کرد.
اوراق مشارکت نتوانست در پیشرفت پروژه های عمرانی موفق باشدبت کلیا بیان داشت: اوراق مشارکت نتوانسته به پیشرفت پروژه های عمرانی کمک کند، چرا که نتوانستیم اعتماد مردم را جلب کنیم تا اوراق مشارکت را خریداری کنند.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورایاسلامی اظهار داشت: در روزهای گذشته مهندسی به من مراجعه کرد که حدود 2 میلیارد تومان از شهرداری طلب دارد، شهرداریبرای پرداخت بدهی زمین دور افتاده ای به این مهندس داده است که این زمینارزش مناسبی ندارد.
این نماینده مجلس عنوان کرد: با چنین برخوردهای اعتماد مردم سلب می شود، از این روی می گویم اوراق مشارکت نتوانست در پیش برد اهداف و پروژه ها موفق باشد.
دولت در لایحه بودجهسال ۹۷ اعتبارات عمرانی را ۶۰هزار میلیارد تومان اعلام کرده، این رقم در قانون بودجه ۹۶ حدود ۷۸ هزار میلیارد تومان بوده است. همچنین در بودجه سال 97، مجوز انتشار 76 هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت مالی- اسلامی داده شده بود.
 


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

نگاهی به بهترین کوپه‌های سال ۲۰۱۸
به لطف دستاورد‌هایی که در صنعت خودروسازی شاهد هستیم فرآیند ساخت خودرو‌ها سرعت بیشتری گرفته است، از طرف دیگر سلاطین خودروساز نیز ترجیح می‌دهند برای اینکه در برابر رقبا حرفی برای گفتن داشته باشند سالانه مدل‌های جدیدی از خودرو‌های خود معرفی کنند.
پیروزی خادم الشریعه در دور نخست مسابقات جبل الطارق
سارا سادات خادم الشریعه مسابقات شطرنج جبل الطارق را با برد آغاز کرد.
حدیث امام صادق(ع) درباره ترس از خدا
حدیث امام جعفر صادق (علیه السلام) درباره ترس از خدا را در ادامه بخوانید.
محرومان یک‌چهارم نهایی جام ملت‌ها- مشکل بزرگ قطر برابر کره‌جنوبی
تیم ملی قطر در مرحله بعد جام ملت‌ها نمی‌تواند از دو بازیکن خوب خود بهره ببرد.
ماجرای بازیکن محروم عربستان در جام ملت‌ها چه بود؟
در حالی که گفته می‌شود عربستان از یک بازیکن غیرقانونی در جام ملت‌های آسیا استفاده کرده است، مسئولان عربستانی این ادعا را رد کردند.
«شهر دیوونه» احسان خواجه‌امیری، منتشر شد
تازه‌ترین آلبوم احسان خواجه امیری خواننده موسیقی پاپ از روز چهارشنبه سوم بهمن ماه با عنوان «شهر دیوونه» در دسترس مخاطبان قرار گرفت.
رقابت یووه و اینتر برای جذب ستاره ناراضی رئال
دو باشگاه ایتالیایی یووه و اینتر به جذب هافبک نیمکت نشین رئال مادرید علاقه دارند و به دنبال جذب او هستند.
چرا یاردیم پیشنهاد النصر را رد کرد؟
سرمربی پیشین موناکو پیشنهاد وسوسه انگیز تیم عربستانی را رد کرد و از دلیل این تصمیم خود سخن به میان آورد.
آخرین وضعیت ساخت سریال تاریخی «سلمان فارسی»
نویسنده سریال «سلمان فارسی» از ادامه روند پیش تولید و انتخاب لوکیشن این مجموعه خبر داد.
مسی غایب بزرگ دیدار برابر سویا
مهاجم بارسلونا در دیدار رفت مرحله یک چهارم نهایی کوپا دل ری برابر سویا حضور نخواهد داشت.

پر بازدید ترین اخبار امروز

شناسایی پروتئینی برای کمک به تنظیم حافظه!
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود، نوعی پروتئین را مشخص کردند که در نحوه عملکرد حافظه موثر است.
تبلیغ عجیب زوج جوان برای ازدواج کودکان!
در ویدیوی زیر تبلیغ عجیب زوج جوان برای ازدواج کودکان را می‌بینید.
آقای شفر، استقلال، عابر بانک نیست
جذب گرو و نویمایر و هزینه‌های اضافی که استقلال بابت تمدید قرارداد شفر داد و البته دستمزدی که برای ساشا شفر در نظرگرفته شده درحال و روز اسفبار مالی کنونی استقلال بی‌اثر نیست.
مظنه واحدهای ۷۰ متری در تهران؟
آنچه در زیر می‌آید جدول قیمت معاملات انجام شده آپارتمان ۷۰متری در مناطق ۲۲گانه شهری تهران طی دی ماه ۹۷ است.
رادوشوویچ: ماریو با بهترین کارنامه به پرسپولیس می‌آید
دروازه‌بان کروات پرسپولیس گفت: دوباره ثابت می‌کنیم پرسپولیس بهترین تیم ایران و آسیاست.
وال‌استریت سقوط کرد
واحدهای مسکن مهر سند دار می‌شوند
پیش‌بینی اضافه کار و رفاهیات کارمندان در سال ۹۸
محصولات کشاورزی قاچاق باید معدوم شود
فرصت پایانی جاماندگان دریافت سود سهام عدالت
۴۰درصد بیکاران کشور فارغ‌التحصیلان بالای ۲۰ سال هستند
دلاویز: نیمی از خودروها نمی‌توانند استانداردهای لازم را کسب کنند
تشکیل کمیسیون همکاری‌های معدنی ایران و ترکیه
پاسکاری چینی‌ها به بهانه قراردادهای IPC
بلیت هواپیما برای تعطیلات ۲۲ بهمن میلیونی شد