۶۵ هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی سال۹۸

12:14 ۹۵ روز و ۱۴ ساعت پیش افکار نیوز 167 0
۶۵ هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی سال۹۸

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی می گوید در شرایط اقتصادی کنونی، تحقق بودجه عمرانی بعید به نظر می رسد.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز، یوناتن بت کلیا در خصوص بودجه عمرانی در سال 98 گفت: براساس توضیحاتی که محمدباقر نوبخت در نشست فراکسیون امید داده است، برای سال آینده مبلغ 65 هزار میلیارد تومان برای بودجهعمرانی در نظر گرفته شده است.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامیادامه داد: از سوی دیگر دولتدر نظر دارد که برای سال آینده پروژه عمرانی جدید طراحی نکند و تمام تلاش آنها این است که طرح های نیمه تمام را به اتمام برسانند.
70 درصد بودجه عمرانی سال های گذشته تحقق پیدا نکردنماینده مسیحیان آشوری و کلدانی در مجلس شورای اسلامیبا بیان اینکه مشخص نیست چه میزان از بودجه عمرانی تحقق پیدا کند، عنوان کرد: بودجه عمرانی در سال های گذشته حتی 70 تا80 درصد هم تحقق پیدا نکرد، این بودجه ها در بهترین شرایط اقتصادیدر نظر گرفته شد و کشور برای تامین درآمدمشکلی نداشت اما هرگز بودجه عمرانی 100 درصد تحقق پیدا نکرد.
وی تاکید کرد: با این حساب باتوجه به اینکه شرایط اقتصادی در سال 98 مناسب نیست، بعید به نظر می رسد بودجه پیش بینی شده برای عمران تحقق پیدا کند، بودجه عمرانی مظلومترین بودجه کشور است.
با جلب اعتماد مردم می توان سرمایهمردم را وارد چرخه اقتصادی کردبت کلیا در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اصل 44 قانوناساسی، گفت: قانون اساسیبر واگذاری پروژه های به بخش خصوصیتاکید دارد و این کار می تواند مفید باشد، کسی که در پروژه ها سرمایه گذاریمی کند می خواهد کار روزدتر به اتمام برسد تا به سرمایه اش برسد.
این نماینده مجلس ادامه داد: بنابراین پروژه زودتر به بهره برداری می شود، اشتغالزایی افزایش می یابد و کشور در زمان کمتری به توسعه می رسد، اما وقتی پروژه ها دولتی پیش برود و 10 سال زمان ببرد تا به بهره برداری برسد، ضرری است که قابل جبران نیست.
فروش بیش از حد اوراق مشارکت به مفهوم آینده فروشی استوی با اشاره به فروش اوراق مشارکت و آینده فروشی کشور توضیح داد: مشخص نیست اوراق مشارکت چه میزان بازدهی دارد و تا چه اندازه توانسته اعتماد مردم را برای خرید این اوراق جلب کند، متاسفانه اعتماد مردم از بین رفته است و دولت برای جلب اعتماد تلاش نمی کند، در گام اول انتظار می رود دولت نسبت به جلب اعتماد مردم اقدام کند.
عضو کمیسیون عمران در مجلس اظهار داشت:  اگر اعتماد مردم به دولت و حاکمیت جلب شود، دیگر کسی پولو سرمایه خود را در خانه نگهداری نمی کند و مردم به فکر درآمد کاذب نخواهند بود بلکه برای پیشرفت کشور وافزایش رفاه‌شان مشارکت می کنند.
از تجربه کشورهای دیگر برای مدیریت اقتصادی استفاده کنیمبت کلیا در ادامه با اشاره به شرایط اقتصادی مشابه ترکیه، تاکید کرد: اگر از تجربه کشورهای دیگر استفاده کنیم می توانیم موفق شود، اتفاقی که در زمینه ارزبرای کشور رخ داد را مردم ترکیه هم تجربه کرده اند، مردم ترکیهبا صحبت اردوغان جلوی بانک ها صف کشیدند تا ارزهایشان را به دولت برگردانند، این اتفاق به دلیل اعتماد مردم به دولت رخ داد.
مشخص نیست اوراق مشارکت چه میزان بازدهی دارد و تا چه اندازه توانسته اعتماد مردم را برای خرید این اوراق جلب کند،وی گفت: مردم ایران، نجیبت ترین، با فرهنگ ترین و با ایمان ترین ملت جهانهستند که باید اعتمادشان جلب شود، آنها از جانشان در دفاع مقدسگذشته اند بنابراین حتما می توان با جلب اعتماد مردم، از کمک و مشارکت آنها استفاده کرد.
اوراق مشارکت نتوانست در پیشرفت پروژه های عمرانی موفق باشدبت کلیا بیان داشت: اوراق مشارکت نتوانسته به پیشرفت پروژه های عمرانی کمک کند، چرا که نتوانستیم اعتماد مردم را جلب کنیم تا اوراق مشارکت را خریداری کنند.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورایاسلامی اظهار داشت: در روزهای گذشته مهندسی به من مراجعه کرد که حدود 2 میلیارد تومان از شهرداری طلب دارد، شهرداریبرای پرداخت بدهی زمین دور افتاده ای به این مهندس داده است که این زمینارزش مناسبی ندارد.
این نماینده مجلس عنوان کرد: با چنین برخوردهای اعتماد مردم سلب می شود، از این روی می گویم اوراق مشارکت نتوانست در پیش برد اهداف و پروژه ها موفق باشد.
دولت در لایحه بودجهسال ۹۷ اعتبارات عمرانی را ۶۰هزار میلیارد تومان اعلام کرده، این رقم در قانون بودجه ۹۶ حدود ۷۸ هزار میلیارد تومان بوده است. همچنین در بودجه سال 97، مجوز انتشار 76 هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت مالی- اسلامی داده شده بود.
 


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

صنعت ، تجارت و کشاورزی
صنعت ، تجارت و کشاورزی

آخرین اخبار

آپارتمان یک میلیارد تومانی از رایتل هدیه بگیرید
رایتل، این اپراتور در نظر دارد در قرعه‌کشی بزرگ خود به قید قرعه یک دستگاه آپارتمان به ارزش یک میلیارد تومان به افرادی که به خانواده رایتل ملحق می‌شوند و همچنین مشترکین پیشین خود هدیه دهد.
97، سالی پر از تلخ و شیرین
کرمانشاه- ایرنا- سال 97 کرمانشاه نه تنها به سیاهی و تلخی سال 96 نبود که اتفاقات شیرین زیادی هم در آن افتاد و روزنه‌های امیدی در حوزه‌های علمی، فرهنگی، ورزشی و... باز شد.
تقویت تولید ملی اولویت مدیریت استان تهران در سالجاری است
شهرری- ایرنا- استاندار تهران با بیان اینکه حمایت از اشتغال و رفع سرمایه گذاری از برنامه های استانداری محسوب می شود، ادامه داد: رفع موانع در تسهیل کسب و کار و حضور بخش خصوصی در همراهی و کمک برای رفع مشکلات حوزه کاری از اولویت ها و اقدامات استانداری تهران در سال جدید است.
بیش از 8 میلیون تردد در راه های البرز به ثبت رسید
کرج - ایرنا - مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای البرز اعلام کرد که از 25 تا 29 اسفند ماه سال 97 حدود هشت میلیون 194 هزارو 90 تردد در راه های این استان به ثبت رسید.
پرواز بمب افکن های آمریکا صدای کرملین را درآورد
مسکو - ایرنا - سخنگوی رئیس جمهوری روسیه با انتقاد از پرواز بمب افکن های آمریکا در نزدیکی مرزهای روسیه، اعلام کرد که چنین تحرکاتی تنها تنش میان مسکو و واشنگتن را بیشتر می کند.
ایتالیایی ها علیه مافیا  تظاهرات کردند
رم - ایتالیایی ها علیه مافیا و سازمان های جنایی که در سراسر این کشور رخنه کرده اند، وارد میدان شده و تظاهرات کردند.
موصل در اولین روز نوروز عزادار شد
بغداد – ایرنا – موصل مرکز استان نینوا در شمال عراق روز پنجشنبه در اولین روز نوروز به دلیل واژگون شدن یک قایق گردشگری در رودخانه دجله عزادار شد.
شکست تیم دو نفره دختران پینگ پنگ باز ایران در مسابقات بین المللی عمان
تیم دونفره دختران پینگ‌پنگ باز ایران در اولین بازی خود در مسابقات بین‌لمللی تنیس روی میز لبنان حذف شدند.
کشف سلاح های پیشرفته غربی در نقاط مرکزی سوریه
دمشق- ایرنا- خبرگزاری رسمی سوریه روز پنجشنبه از کشف مقادیر قابل توجهی سلاح های پیشرفته و مدرن غربی در شمال استان حمص واقع در مرکز این کشور توسط نیروهای ارتش سوریه خبر داد.
حذف پینگ‌پنگ بازان ایران از جدول مقدماتی مسابقات عمان
پینگ پنگ بازان ایران از جدول انفرادی و دونفره مقدماتی مسابقات بین‌المللی عمان حذف شدند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

اگر چهارشنبه سوری مستلزم ضرر یا موجب ترویج اعتقادات باطل باشد، جایز نیست
تهران - ایرنا - رهبر معظم انقلاب در پاسخ به استفتائی درباره چهارشنبه سوری فرمودند: 'چهارشنبه‌ سوری هیچ مبنای شرعی ندارد و اگر مستلزم ضرر و فساد یا موجب ترویج اعتقادات باطل باشد، جایز نیست.'
سیل در گلستان جان دو نفر را گرفت
گرگان - ایرنا - وقوع سیلاب و تخریب چند ساختمان در شرق استان گلستان دو کشته و چند مصدوم بر جای گذاشت.
چوپان مانه و سملقانی در ارتفاعات برفگیر گم شد
بجنورد - ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی گفت: یک چوپان در ارتفاعات جیرانسو در شهرستان مانه و سملقان گم شده است که امدادگران برای یافتن وی به محل اعزام شده اند.
سانحه رانندگی در قزوین 3 کشته بر جای گذاشت
قزوین - ایرنا - فرمانده پلیس راه قزوین گفت: در پی وقوع یک فقره تصادف در مسیر بویین زهرا-دانسفهان 3 تن جان باختند و یک نفر نیز مصدوم شد.
مهاجم حادثه لندن فریاد «همه مسلمانان باید بمیرند» سر داده بود
یک روزنامه انگلیسی در گزارشی اعلام کرد: مهاجم حادثه شنبه لندن، فریاد «همه مسلمانان باید بمیرند» سر داده بود.
شکاری: تیم امید در بازی فردا برنده است
پیش شرط‌های حمایت از تولید داخلی
ضرر ۱ تریلیون دلاری آمریکا از تشدید جنگ تعرفه‌ای پکن-واشنگتن
فراوانی در بازار میوه با قیمت‌های عجیب و غریب
معاملات مسکن در تهران به یک‌سوم کاهش یافت
فراخوان کمک‌های مردمی به گرفتاران سیلاب در استان گلستان
محتوای نامه پوتین به اسد فاش شد
آیت‌الله رئیسی: تشرف بیش از یک میلیون زائر‌اولی به حرم رضوی
رهبر معظم انقلاب در حرم امام رضا(ع):سال جدید سال فرصت‌هاست، نه تهدیدها
راهبردهای هفت‌گانه وزارت صمت برای رونق تولید