نقوی حسینی: پرواز چارتر قانونی نیست

12:07 ۳۵ روز و ۲ ساعت پیش افکار نیوز 58 0
نقوی حسینی: پرواز چارتر قانونی نیست

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس، گفت: وزیر راه و شهرسازی در نشست با نمایندگان عضو فراکسیون ولایی مجلس پرواز چارتر را برخلاف قانون دانست و اعلام کرد با اینگونه برنامه ریزی پروازی چارتری برخورد می‌کند.​

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز، سیدحسین نقوی حسینی در تشریح نشست امروز ( یکشنه 25 آذرماه) فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورایاسلامی، گفت: نشست امروز با حضور وزیر راه و شهرسازیو کلیه معاونین وی برگزار شد و در ابتدا نمایندگان عضو فراکسیون مسائل مختلف حوزه مسکنو راه و شهرسازیرا مطرح کردند.
سخنگوی فراکسیون نمایمندگان ولایی مجلس شورای اسلامیبا بیان اینکه موضوعات مطرح از سوی نمایندگان در این نشست شامل در دستور کار قرار گرفتن مسکن مهر و تکمیل پروژه های مسکن مهرو تکمیل هر چه سریعتر آن، همت لازم در جهت توسعه و ارتقای خدمات ریلی به ویژه پروژه های قطارهای حومه ای و رسیدگی به راه های روستایی با توجه به اعتبارات موجود که در بودجههم توجه شده است بود، تصریح کرد: همچنین مسائلی از جمله جذب منابع مالیبه عنوان یک ضرورت در جهت انجام پروژه های عمرانی، اصلاح پرداخت به پیمانکاران  که در حال حاضر به صورت اوراق و اسناد خزانه پرداخت می‌شود که دولتآینده را بدهکار می کند و رسیدگی به مناطق حادثه خیز که برخی از این مناطق قتلگاه شده به طوری که آمار تلفات جادهای کشور غیرقابل قبول است مطرح شد.
تکمیل پروژه های عمرانی فعلی بدون شروع کردن پروژه های جدیدوی ادامه داد: در طی این نشست نمایندگان حاضر مواردی شامل ضرورت تکمیل پروژه های عمرانی فعلی بدون شروع کردن پروژه های جدید، تهیه و ارائه طرح های لازم جهت تامین مالی و رفع موانع پیشرفت پروژه ها و تصویب آن در جلسات سران قوا، توجه لازم به خطوط ریلی و تکمیل و اصلاح طرح های موجود و در دست اجرا، توجه به حوزه راه سازی و مسکن برای مناطق محروم و مناطق مرزی از جمله سیستان و بلوچستان، ارائه برنامه ای مدون در حوزه مسکن و ارائه تصویری روشن از سیاست مسکن در آینده، تهیه مسیری جدید برای تامین اعتبارات مورد نیاز برای پروژه های جدید و لزوم توجه به مسکن‌های سازمانی را بیان کردند.
200میلیارد تومان پروژه عمرانی باقی مانده استنماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی، گفت: وزیر راه و شهرسازی در این جلسه اعلام کرد داشتن رابطه منطقی، پایدار و سازنده وزارتخانهبا مجلس از اهمیت ویژه ای برخوردار است و با کمک نمایندگان مردم همه توان خود را در جهت رضایتمندی شهروندان حرکت می کنیم و این راهبرد در اولویت کار ما قرار دارد، حدود 200 میلیارد تومان پروژه های باقی مانده و در همین حدود بدهی به پیمانکاران و ضرورت انجام پروژه های جدید شرایط منابع وزارت راه و شهرسازیرا کاملا روشن می کند و باید برای این شرایط در بودجه سالانه اقداماتی صورت بگیرد.
پروژه‌های مسکن مهر تکمیل می‌شونداین نماینده مردم در مجلسشورای اسلامی اضافه کرد: آقای اسلامی افزایش سرمایهدر حوزه مسکن را یک ضرورت حیاتی دانست و مطرح کرد که در این زمینه طرح ارائه کرده‌اند و حتما پروژه های مسکن مهر را تکمیل می‌کنند فروش خانه های سازمانی و فروش خانه های مسکن مهر به جای اجاره ای 99 ساله از جمله راه های تامین مالی است، در حوزه حمل و نقلنیز صندوقی را به تصویب هیات محترم دولت رسانده و راه های تامین اعتبارات این صندوق را پیش بینی کرده ایم که در بودجه سال 98 آورده می‌شود.
نقوی حسینی با بیان اینکه باید عدالت منطقه ای را در اجرای پروژه ها اعمال کنیم و این برنامه نیز آماده شده است، گفت: برای نقاط حادثه خیز وزارت راه و شهرسازی برنامه های عملیاتی را آغاز کرده و حدود 3 هزار میلیارد تومان در این طرح پیش بینی اعتبار شده است.
قیر پروژه‌های زیرسازی شده تامین می‌شودسخنگوی فراکسیون نمایمندگان ولایی مجلس شورای اسلامی، اضافه کرد: وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد قیر مورد نیاز تکمیل پروژه هایی که در زمینه زیرسازی آنها اقدامات مناسبی انجام شده و نیاز به آسفالت دارند تامین می‌شود و در زمینه مسکن برنامه ای علمی، جامع و عملیاتی طراحی شده و برای هر یک از دهک های نیازمند مسکن، طرح مناسب خود آنها را پیش بینی کرده‌ایم که متناسب با نیازهای شهر به شهر کشور است.
اجرای طرح ساخت مسکن در مناطق هدف وی اظهار داشت: آقای اسلامی در نشست با فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس مطرح کرد که سرمایه گذاری در بافت فرسوده شهرها، از جمله طرح های مهم حوزه شهرسازی و مسکن است که سرمایه گذاریدر این زمینه صورت گرفته، قطعا در سال های 98 و 99 در حوزه مسکن شاهد تحرکات خوبی می‌شویم و در هر شهر و منطقه ای که نیاز به ساخت مسکن باشد، حتما طرح ساخت مسکن اجرا می‌شود.
پرواز چارتر برخلاف قانوناستنقوی حسینی ادامه داد: اسلامی اعلام کرد که در حوزه حمل و نقل بحث های مفصلی باید انجام شود، ناوگان مسافربری هوایی، زمینی و دریایی نیازمند اصلاح، نوسازی و برنامه ریزی مدون هستند، همچنین  مطرح کرد که پرواز چارتر خلاف است و با اینگونه برنامه ریزی پروازی چارتری برخورد می‌کنیم، باید چارتر بسته شود، مگر برای کسی که مسافر خاص خود را داشته باشد.
خدمات ریلی مهمترین محور فعالیت وزارت راه و شهرسازیسخنگوی فراکسیون نمایمندگان ولایی مجلس شورای اسلامیدر پایان خاطرنشان کرد: وزیر راه و شهرسازی خدمات ریلی را یکی از مهمترین محورهای دانست و اعلام کرد پروژه تهران به ورامین و گرمسار یکی از مهمترین این پروژه‌های ریلی کشور است.
 


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

لیگ NBA؛ شکست لیکرز با درخشش هاردن
تیم بسکتبال هیوستون راکتس با بازی درخشان دیگری از گارد رأس خود مقابل لس آنجلس لیکرز به پیروزی رسید.
صالح: مقابل عراق محتاط بودیم
کارشناس فوتبال ایران در خصوص شرایط تیم ملی به اظهارنظر پرداخت.
نورافکن: از امکانات قطر شگفت زده شدیم
امید نورافکن، کاپیتان تیم ملی امید در کنار سایر هم تیم هایی خود از موزه جام جهانی 2022 در شهر دوحه بازدید کرد.
نبیل فکیر، همچنان در رویای لیورپول
نبیل فکیر، ستاره فرانسوی لیون می‌گوید با وجود اینکه دورخیزش برای انتقال به لیورپول با موفقیت همراه نشده ولی همچنان رویای پیوستن به این تیم را در سر دارد.
شکایت باشگاه ذوب‌آهن از استقلال
باشگاه ذوب‌آهن قصد دارد به‌دلیل دریافت نکردن مبلغ قرارداد مرتضی تبریزی از استقلال شکایت کند.
علی‌محمدی در آستانه جدایی از سپاهان
کاپیتان تیم فوتبال سپاهان برای ملحق شدن به اردوی تیمش به ترکیه سفر کرد.
نکیسا: عمان ناشناخته نیست مجهول است
دروازه بان سابق تیم ملی ایران معتقد است عمان تیمی مجهول است و همیشه برای ایران دردسر ساز شده است.
یونس دلفی: به دنبال برد مقابل قطر هستیم
یونس دلفی، مهاجم تیم فوتبال امید کشورمان تأکید کرد این تیم به دنبال پیروزی مقابل قطر و قهرمانی در تورنمنت جهارجانبه این کشور است.
مورینیو: قطر توانایی برد عراق را دارد
سرمربی سابق منچستریونایتد اعلام کرد که تیم ملی قطر توانایی برد عراق در مرحله یک هشتم نهایی جام ملت های آسیا 2019 را دارد.
مربی عمان: ایران را خوب آنالیز کردیم
مربی تیم ملی عمان پیش از دیدار با ایران گفت: تیم ملی ایران را خیلی خوب آنالیز کردیم و با توجه به برنامه ریزی ای که کردیم به نتیجه مطلوب و صعود به مرحله بعد خواهیم رسید.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سرودهایی در رثای ام الشهدا:ˮتا فاطمه زنده‌ست علی خانه‌نشین نیستˮ
مجموعه اشعار آیینی ویژه شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها منتشر شد.
معاندها از راه سینما وارد نمی‌شوند
ایرج تقی پور گفت:کسانی که معاند هستند از راه سینما وارد نمی شوند. با سینما هیچ جای دنیا نه می شود انقلاب کرد و نه می شود جلوی انقلابی را گرفت.
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان قزوین منصوب شد
قزوین - ایرنا - علیرضا خزائلی روز یکشنبه با صدور حکمی از سوی معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی به عنوان سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قزوین منصوب شد.
پیشکسوتان در بدرقه پیکر سلیم نیساری
مراسم تشییع پیکر سلیم نیساری آغاز شد.
واکنش سرپرست استقلال به مصدومیت مهاجم آبی پوشان
امیرحسین فتحی سرپرست باشگاه استقلال در تماس تلفنی با مرتضی آقاخان بازیکن این تیم، جویای احوال و شرایط او شد و دقایقی با این بازیکن گفت و گو کرد.
حکم قطعی پرونده ۵ صراف صادر شد
بودجه رؤسای قوا برای کمک به اشخاص در سال ۹۸
پیش‌فروش خودرو مشروط شد
مشترکان پرمصرف آب و برق جریمه می‌شوند
طرح سهمیه‌بندی بنزین اعلام وصول شد
معاون روحانی: دولتی‌ها درباره بودجه رایزنی نکنند
متقاضیان خودرو مقابل مجلس تجمع کردند
واریز بسته‌های حمایتی تا پایان امروز ادامه دارد
واردات ۱۰۳ هزار تن گوشت گاوی به کشور
طرح خرید سربازی در سال ۹۸ اجرا نمی‌شود