نقوی حسینی: پرواز چارتر قانونی نیست

12:07 ۹۲ روز و ۹ ساعت پیش افکار نیوز 158 0
نقوی حسینی: پرواز چارتر قانونی نیست

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس، گفت: وزیر راه و شهرسازی در نشست با نمایندگان عضو فراکسیون ولایی مجلس پرواز چارتر را برخلاف قانون دانست و اعلام کرد با اینگونه برنامه ریزی پروازی چارتری برخورد می‌کند.​

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز، سیدحسین نقوی حسینی در تشریح نشست امروز ( یکشنه 25 آذرماه) فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورایاسلامی، گفت: نشست امروز با حضور وزیر راه و شهرسازیو کلیه معاونین وی برگزار شد و در ابتدا نمایندگان عضو فراکسیون مسائل مختلف حوزه مسکنو راه و شهرسازیرا مطرح کردند.
سخنگوی فراکسیون نمایمندگان ولایی مجلس شورای اسلامیبا بیان اینکه موضوعات مطرح از سوی نمایندگان در این نشست شامل در دستور کار قرار گرفتن مسکن مهر و تکمیل پروژه های مسکن مهرو تکمیل هر چه سریعتر آن، همت لازم در جهت توسعه و ارتقای خدمات ریلی به ویژه پروژه های قطارهای حومه ای و رسیدگی به راه های روستایی با توجه به اعتبارات موجود که در بودجههم توجه شده است بود، تصریح کرد: همچنین مسائلی از جمله جذب منابع مالیبه عنوان یک ضرورت در جهت انجام پروژه های عمرانی، اصلاح پرداخت به پیمانکاران  که در حال حاضر به صورت اوراق و اسناد خزانه پرداخت می‌شود که دولتآینده را بدهکار می کند و رسیدگی به مناطق حادثه خیز که برخی از این مناطق قتلگاه شده به طوری که آمار تلفات جادهای کشور غیرقابل قبول است مطرح شد.
تکمیل پروژه های عمرانی فعلی بدون شروع کردن پروژه های جدیدوی ادامه داد: در طی این نشست نمایندگان حاضر مواردی شامل ضرورت تکمیل پروژه های عمرانی فعلی بدون شروع کردن پروژه های جدید، تهیه و ارائه طرح های لازم جهت تامین مالی و رفع موانع پیشرفت پروژه ها و تصویب آن در جلسات سران قوا، توجه لازم به خطوط ریلی و تکمیل و اصلاح طرح های موجود و در دست اجرا، توجه به حوزه راه سازی و مسکن برای مناطق محروم و مناطق مرزی از جمله سیستان و بلوچستان، ارائه برنامه ای مدون در حوزه مسکن و ارائه تصویری روشن از سیاست مسکن در آینده، تهیه مسیری جدید برای تامین اعتبارات مورد نیاز برای پروژه های جدید و لزوم توجه به مسکن‌های سازمانی را بیان کردند.
200میلیارد تومان پروژه عمرانی باقی مانده استنماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی، گفت: وزیر راه و شهرسازی در این جلسه اعلام کرد داشتن رابطه منطقی، پایدار و سازنده وزارتخانهبا مجلس از اهمیت ویژه ای برخوردار است و با کمک نمایندگان مردم همه توان خود را در جهت رضایتمندی شهروندان حرکت می کنیم و این راهبرد در اولویت کار ما قرار دارد، حدود 200 میلیارد تومان پروژه های باقی مانده و در همین حدود بدهی به پیمانکاران و ضرورت انجام پروژه های جدید شرایط منابع وزارت راه و شهرسازیرا کاملا روشن می کند و باید برای این شرایط در بودجه سالانه اقداماتی صورت بگیرد.
پروژه‌های مسکن مهر تکمیل می‌شونداین نماینده مردم در مجلسشورای اسلامی اضافه کرد: آقای اسلامی افزایش سرمایهدر حوزه مسکن را یک ضرورت حیاتی دانست و مطرح کرد که در این زمینه طرح ارائه کرده‌اند و حتما پروژه های مسکن مهر را تکمیل می‌کنند فروش خانه های سازمانی و فروش خانه های مسکن مهر به جای اجاره ای 99 ساله از جمله راه های تامین مالی است، در حوزه حمل و نقلنیز صندوقی را به تصویب هیات محترم دولت رسانده و راه های تامین اعتبارات این صندوق را پیش بینی کرده ایم که در بودجه سال 98 آورده می‌شود.
نقوی حسینی با بیان اینکه باید عدالت منطقه ای را در اجرای پروژه ها اعمال کنیم و این برنامه نیز آماده شده است، گفت: برای نقاط حادثه خیز وزارت راه و شهرسازی برنامه های عملیاتی را آغاز کرده و حدود 3 هزار میلیارد تومان در این طرح پیش بینی اعتبار شده است.
قیر پروژه‌های زیرسازی شده تامین می‌شودسخنگوی فراکسیون نمایمندگان ولایی مجلس شورای اسلامی، اضافه کرد: وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد قیر مورد نیاز تکمیل پروژه هایی که در زمینه زیرسازی آنها اقدامات مناسبی انجام شده و نیاز به آسفالت دارند تامین می‌شود و در زمینه مسکن برنامه ای علمی، جامع و عملیاتی طراحی شده و برای هر یک از دهک های نیازمند مسکن، طرح مناسب خود آنها را پیش بینی کرده‌ایم که متناسب با نیازهای شهر به شهر کشور است.
اجرای طرح ساخت مسکن در مناطق هدف وی اظهار داشت: آقای اسلامی در نشست با فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس مطرح کرد که سرمایه گذاری در بافت فرسوده شهرها، از جمله طرح های مهم حوزه شهرسازی و مسکن است که سرمایه گذاریدر این زمینه صورت گرفته، قطعا در سال های 98 و 99 در حوزه مسکن شاهد تحرکات خوبی می‌شویم و در هر شهر و منطقه ای که نیاز به ساخت مسکن باشد، حتما طرح ساخت مسکن اجرا می‌شود.
پرواز چارتر برخلاف قانوناستنقوی حسینی ادامه داد: اسلامی اعلام کرد که در حوزه حمل و نقل بحث های مفصلی باید انجام شود، ناوگان مسافربری هوایی، زمینی و دریایی نیازمند اصلاح، نوسازی و برنامه ریزی مدون هستند، همچنین  مطرح کرد که پرواز چارتر خلاف است و با اینگونه برنامه ریزی پروازی چارتری برخورد می‌کنیم، باید چارتر بسته شود، مگر برای کسی که مسافر خاص خود را داشته باشد.
خدمات ریلی مهمترین محور فعالیت وزارت راه و شهرسازیسخنگوی فراکسیون نمایمندگان ولایی مجلس شورای اسلامیدر پایان خاطرنشان کرد: وزیر راه و شهرسازی خدمات ریلی را یکی از مهمترین محورهای دانست و اعلام کرد پروژه تهران به ورامین و گرمسار یکی از مهمترین این پروژه‌های ریلی کشور است.
 


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

شهرداری تهران مکلف به مناسب سازی معابر برای معلولان شد
تهران- ایرنا- اعضای شورای اسلامی شهر تهران، شهرداری را مکلف به اختصاص بودجه ای ویژه ای برای مناسب سازی فضاهای شهری برای توان یابان، سالمندان، کودکان و سایر اقشار آسیب‌ پذیر جسمی، حرکتی و ذهنی کردند.
ماجرای «رها» و مددکاری که قربانی شد
تهران-ایرناپلاس-چند روز پیش خبری با عنوان اخراج فاطمه کمرخانی، کارمند یک مراکز وابسته به سازمان بهزیستی ایلام به دلیل افشاگری و رسانه‌ای کردن موضوع ازدواج «رها»، دختر 11ساله ایلامی با مرد 50ساله در فضای مجازی منتشرشد؛ خبری که حساسیت افکار عمومی را برانگیخت و واکنش‌های زیادی داشت.
نخبه گرایی،جمهوریت و افزایش مشارکت  رویکرد لایحه جامع انتخابات
اصفهان- ایرنا - نخبه گرایی، جمهوریت و تجمیع قوانین و مردمی کردن رقابت از ویژگی های لایحه جامع انتخابات است که به اعتقاد کارشناسان حاضر در میزگرد ایرنا اصفهان، این رویکرد موجب افزایش مشارکت مردم و تثبیت و اقتدار بیش از پیش جمهوری اسلامی می شود.
برگزاری رقابت های ورزش کارگری در کشور افزایش یافته است
یاسوج- ایرنا- رئیس فدراسیون ورزش کارگری گفت: برگزاری رقابت های ورزشی کارگری در کشور با 70 مورد رقابت نسبت به سال های گذشته افزایش و رکورد شکنی داشته است.
ظرفیت پتروشیمی کشور به 90 میلیون تن افزایش می یابد
گچساران- ایرنا- معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران گفت: با بهره برداری از واحدهای در حال ساخت ، ظرفیت تولیدات پتروشیمی کشور تا پایان دولت دوازدهم به 90 میلیون تن می رسد.
بیانیه گام دوم انقلاب راهکار مقابله با جنگ نرم است
تبریز- ایرنا - رئیس ستاد مشترک و معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه هدف دشمنان از جنگ نرم، تسلط بر مغز جوانان کشور است؛ گفت: بیانیه گام دوم انقلاب که توسط رهبر معظم انقلاب صادر شده راهکار مقابله با جنگ نرم است.
مدیریت منابع، شاه کلید بهره وری آب در مازندران
ساری - ایرنا - مدیریت منابع، مصرف و بهره وری بهینه آب با فرهنگ سازی و نیز استفاده از مبانی علمی، شاه کلید خروج از کم آبی در کشور و مازندران اعلام شد، مقوله ای که امروز بار دیگر اساتید دانشگاه ها در همایش راهبردهای مصرف بهینه آب در بخش کشاورزی در ساری مورد توجه قرار دادند.
تعلیق پروازهای تابان به بجنورد تا 3 ماه دیگر ادامه می یابد
بجنورد - ایرنا- مدیر روابط عمومی فرودگاه بجنورد گفت: تعلیق پروازهای شرکت هواپیمایی تابان به فرودگاه مرکز استان خراسان شمالی ممکن است تا سه ماه دیگر ادامه یابد.
تشکیل جبهه مشترک بین ادیان ابراهیمی ضروری است
مشهد - ایرنا - مدیر حوزه های علمیه کشور گفت: تشکیل جبهه مشترک ایمانی، فرهنگی و علمی میان ادیان ابراهیمی برای پیوند بین پیروان آنها ضروری است.
مراکز معاینه فنی تهران در ایام نوروز نوبتی دایر است
تهران- ایرنا- مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران اعلام کرد: مراکز معاینه فنی در ایام نوروز (به جز روزهای تعطیل اول و سیزدهم فروردین) به صورت نوبتی دایر است و در سایر روزهای عادی طبق ساعات اداری در صبح و عصر فعالیت خواهد داشت.